The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir?

The Chordettes Nedir?

The Chordettes Nedir?, The Chordettes Nerededir?, The Chordettes Hakkında Bilgi?, The Chordettes Analizi? The Chordettes ilgili The Chordettes ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  The Chordettes ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. The Chordettes Ne Anlama Gelir The Chordettes Anlamı The Chordettes Nedir The Chordettes Ne Anlam Taşır The Chordettes Neye İşarettir The Chordettes Tabiri The Chordettes Yorumu 

The Chordettes Kelimesi

Lütfen The Chordettes Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. The Chordettes İlgili Sözlük Kelimeler Listesi The Chordettes Kelimesinin Anlamı? The Chordettes Ne Demek? ,The Chordettes Ne Demektir? The Chordettes Ne Demektir? The Chordettes Analizi? , The Chordettes Anlamı Nedir?,The Chordettes Ne Demektir? , The Chordettes Açıklaması Nedir? ,The Chordettes Cevabı Nedir?,The Chordettes Kelimesinin Anlamı?,The Chordettes Kelimesinin Anlamı Nedir? ,The Chordettes Kelimesinin Anlamı Ne demek?,The Chordettes Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

The Chordettes Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

The Chordettes Kelimesinin Anlamı Nedir? The Chordettes Kelimesinin Anlamı Ne demek? , The Chordettes Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

The Chordettes Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! The Chordettes - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

The Chordettes

The Chordettes Nedir? The Chordettes Ne demek? , The Chordettes Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

The Chordettes Kelimesinin Anlamı? The Chordettes Ne Demek? The Chordettes Ne Demektir? ,The Chordettes Analizi? The Chordettes Anlamı Nedir? The Chordettes Ne Demektir?, The Chordettes Açıklaması Nedir? , The Chordettes Cevabı Nedir? , The Chordettes Kelimesinin Anlamı?


The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir?

The Chordettes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Chordettes
Başladığı yerSheboygan,Wisconsin
TarzlarBarbershop,Populer Halk Müziği,Klasik Pop
Etkin yıllar1946-1963
Eski üyelerJinny Lockard (Osborn)

Carol Buschmann

Lynn Evans

Janet Ertel

Margie Latzko

Dorothy “Dottie” Schwartz

Nancy Overton

Alice Mae Spielvogel

Joyce Weston

The Chordettes, Amerikan kadın singing quartet (4 kişilik grup, sahnede 4 kişi aynanda performans sergiler) grubudur.Tarzı geleneksel pop müziktir.

Kariyerleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Grup 1946 yılında Sheboygan, Wisconsin'de kuruldu. Orijinal üyeleri Janet Ertel (kızlık soyadı Buschmann; 21 Eylül 1913 – 22 Kasım 1988), Alice Mae Buschmann Spielvogel, Dorothy "Dottie" (Hummitzsch) Schwartz, ve Jinny Osborn (Lockard gerçek soyadıdır.) (25 Nisan 1927 – 19 Mayıs 2003). Alice Spielvogel'in yerini 1947'de üvey kız kardeşi Carol Buschmann aldı.[1] 1952'de ise Lynn Evans (kızlık soyadı Hargate; 2 Mayıs 1924 – 6 Şubat 2020) Schwartz'ın yerine geldi,(Evans bunu 2015 yılındaki ropörtajında açıklamıştır.)[2] ve 1953 yılında Osborn bebeği olacağı için ayrıldı ve yerine Margie Needham geldi (Osborn sonradan geri dönecektir.). Grubun 1957'deki canlı performansının ardından ise Janet Ertel yerine Nancy Overton geldi (Janet Ertel gruptan ayrılan son kurucu isimdi,turneden sonra çalışmalarına kendi devam etti.). Eskiden onlar The Weavers gibi halk müziği tarzında söylerlerdi fakat Osborn'un babasının (babası O. H. "King" Cole Barbershop Harmoni Topluluğu'nun 1948-1949 yıllarında başkanıdır.[3]) etkisiyle barbershop harmoni ya da yakın harmoni dediğimiz tarza geçtiler.[4] Sheboygan'da lokal performans sergilerlerken 1949'da Arthur Godfrey'in radyo programı olan Talent Scout'u kazandılar.

Bu sayede 1950'de ilk plak albümlerini Columbia Records için çıkardılar.Bu albümü üç albüm daha izledi.1953 yılında Cadence Records için çalıştılar.1954'ün başlarındaysa CBS-TV'de yer alan Robert Q. Lewis Show'da hafta içi performans sergilediler.[5] Grup 5 Ağustos 1957,22 Şubat 1958 ve 26 Nisan 1958'de toplam üç kez American Bandstand programına katıldılar. 1961'de Jinny Osborn gruptan temelli ayrıldı ve grup 1963 yılında dağıldı. En ünlü hitleri Mr. Sandman, Lollipop, Zorro, Never on Sunday, Eddie My Love, Born to Be With You, Lay Down Your Arms, Just Between You and Me, The White Rose of Athens, The Deep Blue Sea'dir.

Şarkılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Şarkılar Liste Sırası Albüm
A.B.D A.B.DR&B A.B.DAC İngiltere
1950 "Down By The Old Mill Stream" (Arthur Godfrey ile) Albüm şarkısı değil
1950 "If It Wasn't For Your Father" (Arthur Godfrey ile)

"Gone Fishin diye de bilinir" (Albüm değil)

1950 "Time Out For Tears" (Bill Lawrence ile)

"Can't Seem To Laugh Anymore diye de bilinir" (Albüm değil)

1950 "Hawaii" (Arthur Godfrey ile)

"Driftin' Down The Dreamy Ol' Ohio diye de bilinir" (Albüm değil)

1951 "Candy & Cake" (Arthur Godfrey ile)
1954 "Mr. Sandman"

"I Don't Wanna See You Cryin diye de bilinir'" (Albüm değil)

1 11 The Chordettes
1955 "Lonely Lips"

"The Dudelsack Song diye de bilinir" (Albüm değil)

The Chordettes en iyiler
"Humming Bird"

"I Told a Lie diye de bilinir" (Albüm değil)

The Chordettes
1956 "The Wedding"

"I Don't Know, I Don't Care diye de bilinir" (Albüm değil)

91 The Chordettes en iyiler
"Eddie My Love"

"Whistlin' Willie diye de bilinir" (Albüm değil)

14 The Chordettes
"Born to Be with You"

"Love Never Changes diye de bilinir"

5 8
"Lay Down Your Arms" 16
"Teen Age Goodnight" 45
1957 "Come Home to My Arms"

"Walkin' the Poodle diye de bilinir" (Albüm değil)

"Echo of Love"

"Like a Baby diye de bilinir"

Albüm şarkısı değil
"Just Between You and Me" 8 The Chordettes
"Soft Sands" 73
"Baby of Mine"

"Photographs diye de bilinir"

Albüm şarkısı değil
1958 "Lollipop"

"Baby, Come-a Back-a diye de bilinir" (Albüm değil)

2 3 6 The Chordettes en iyiler
"Zorro"

"Love Is a Two-Way Street diye de bilinir" (Albüm değil)

17
1959 "No Other Arms, No Other Lips"

"We Should Be Together diye de bilinir" (Albüm değil)

27
"A Girl's Work Is Never Done"

"No Wheels diye de bilinir" (Albüm değil)

89
1960 "A Broken Vow" Albüm şarkısı değil
1961 "Never on Sunday" 13 4 Never on Sunday
"Faraway Star" 90 The Chordettes en iyiler
"The Exodus Song"

"Goodbye Again diye de bilinir'"

Never on Sunday
1962 "The White Rose of Athens" Albüm şarkısı değil
"In the Deep Blue Sea"
1963 "True Love Goes On and On"

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Harmony Time (1950)
 • Harmony Time Volume II (1951)
 • Harmony Encores (1952)
 • The Chordettes Sing Your Requests (1953)
 • The Chordettes (1955)
 • Listen (1955)
 • Close Harmony (1955)
 • The Chordettes (1957) CLP 3001
 • Drifting and Dreaming (1959)
 • Never On Sunday (1959)
 • Never On Sunday (1962)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Lynn Evans Mand". chroniclet.com (İngilizce). 13 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Şubat 2022. 
 2. ^ "Youtube'daki İngilizce röportajı". 16 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Şubat 2022. 
 3. ^ "Barbershop Harmony Topluluğu Başkanlar Listesi" (PDF). 5 Şubat 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 5 Şubat 2022. 
 4. ^ "Babasının etkisiyle ilgili Oxford Music'in makalesi". 
 5. ^ "Arşivin Pdf'si" (PDF). 3 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 5 Şubat 2022. 

The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Nedir? :The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? ile ilgili The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Ne Demektir? The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Açıklaması Nedir? The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Cevabı Nedir? The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Kelimesinin Anlamı? The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Açıklaması? :The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Gerçek mi? :The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? ile ilgili The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Hakkında? :The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? ile ilgili The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? burada bulabilirsiniz. The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler The Chordettes nedir?, The Chordettes anlamı nedir?, The Chordettes ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Sénèque le Jeune, Nokia E51, Sakarya Fırat, Ahmet Deniz, Dietrich Ascher, Nokia 3510, Peter Shaffer, Nokia 1610, Vikan, Forza Motorsport 4, Yorgo Karagunis, Yerel alan ağı, Atelektazi, Kayıt listeleri, Nihat Erim suikastı, Dr. Ignacio V. Ponseti, Danino, Nokia 1006, Ebced hesabı, Phrixus, Giannis Antetokounmpo, Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik Kodu, Estonya kadın millî futbol takımı, Sabiha Gökçen, Samuel kitapları, Küçüksu Kasrı, Hasan Hasanov, Zinciriye Medresesi (Aksaray), Sibel Gökçe, Ferrari F150, Legutio, Eskişehir Havacılık Müzesi, Hachimantai, Kazunori Iio, Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Diogo Jota, Bitliste 1968 Türkiye senato seçimleri, Allendale County, Colin Renfrew, Kars Duhoborları, Kraliyet Hava Kuvvetleri, Cerrahi Aletler ve Sağlık Müzesi, Nokia 6100, Chris Froome, Valdir Benedito, Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi Müze Evi, Lech Walesa, DHARIA, Canik Oyuncak Müzesi, Aşk Mabudesi, Simca 1100, Sir George Frederic Still, Nokia 5210, Shinji Kagawa, Kocaayak, Lars Ricken, Yahudi tarihi, Samsun Limanı, Cygames, Harpokrates, Sonamoo, TRT Avrupa FM, Göksel Baktagir, Derin yağda kızartma, Yaşar Doğu Anı Evi Müzesi, Dmitriy Loskov, Canal du Midi, Bandırma Vapuru ve Millî Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi, Buz ve Ateşin Dünyası, Avusturya Türkleri, Motive, Mathilde Krim, Apple Yazıcı, Liberteryen bilimkurgu, Nicole Hosp, Ankara Antlaşması (1921), Venetiler, Pakistan Hava Kuvvetleri, Levent Numanoğlu, Diyetisyen, Likit kristal, Apple USB Fare, Hepsi Hit Vol. 2, Bushat, Apple Tarayıcı, Panagia tis Podithou, Assia Djebar, Engellilik, Apple Store, Kriton Ilyadis, Arnavutluk Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu, Kriton İlyadis, Apple Pages, Çöşnük, Battalgazi, Sezgi, Apple M7, Karabükte 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Litvanya erkek millî buz hokeyi takımı, TRT Haber HD, Artur Axmann,
Paskalya Adası bayrağı Anlamı Nedir, Paskalya Adası bayrağı Nasıl Oluştu, Paskalya Adası bayrağı Tarihi, Paskalya Adası bayrağı Renkleri, Paskalya Adası bayrağı Tasarımı, Yıprak Nedir?, Şaş Nedir?, El Salvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, El Salvadorlu Nedir?, Ayhan Akbin Kimdir?, Ali Atabeyoğlu Kimdir?, Yardımsever İsminin Anlamı Nedir?, Sölpük İsminin Anlamı Nedir?, Muhtemel İsminin Anlamı Nedir?, Uğur Alet Kimdir?, Yımızık Nedir?, El Kiri İsminin Anlamı Nedir?, El Kiri Nedir?, Sema Albayram Kimdir?, Dilan Güler Kimdir?, Aygün Yıldırım Kimdir?, Yardakçı İsminin Anlamı Nedir?, Sökük İsminin Anlamı Nedir?, Muhtelit İsminin Anlamı Nedir?, Yıltırık Nedir?, El Değmemiş İsminin Anlamı Nedir?, Aygün Taşkıran Kimdir?, Şarklı Nedir?, Ekzotermik İsminin Anlamı Nedir?, Yarayışsız İsminin Anlamı Nedir?, Sökel İsminin Anlamı Nedir?, Muhtelis İsminin Anlamı Nedir?, Cemiyet Kışlıoğlu Kimdir?, Recep Yavaş Kimdir?, Pelin Sönmez Kimdir?, Aygün Kazımova Kimdir?, Aygün Beyler Kimdir?, Paraguay bayrağı Anlamı Nedir, Paraguay bayrağı Nasıl Oluştu, Paraguay bayrağı Tarihi, Paraguay bayrağı Renkleri, Paraguay bayrağı Tasarımı, Yarayışlı İsminin Anlamı Nedir?, Söğütlü İsminin Anlamı Nedir?, Muhtelif İsminin Anlamı Nedir?, Aygün Attar Kimdir?, Şaraplı Nedir?, Ekvatoral İsminin Anlamı Nedir?, Yaratıcı İsminin Anlamı Nedir?, Söğüt Yaprakböceği İsminin Anlamı Nedir?, Muhtel İsminin Anlamı Nedir?, Saadet Diriarın Kimdir?, Mesut Niziplioğlu Kimdir?, Mehmet Çetin Kimdir?, Şapşalca Nedir?, Ekvator Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Ekvator Gineli Nedir?, Yaraşır İsminin Anlamı Nedir?, Söbe İsminin Anlamı Nedir?, Bekir Atahan Kimdir?, Muhtekir İsminin Anlamı Nedir?, Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?,