Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir?

Taneti Maamau Nedir?

Taneti Maamau Nedir?, Taneti Maamau Nerededir?, Taneti Maamau Hakkında Bilgi?, Taneti Maamau Analizi? Taneti Maamau ilgili Taneti Maamau ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Taneti Maamau ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Taneti Maamau Ne Anlama Gelir Taneti Maamau Anlamı Taneti Maamau Nedir Taneti Maamau Ne Anlam Taşır Taneti Maamau Neye İşarettir Taneti Maamau Tabiri Taneti Maamau Yorumu 

Taneti Maamau Kelimesi

Lütfen Taneti Maamau Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Taneti Maamau İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı? Taneti Maamau Ne Demek? ,Taneti Maamau Ne Demektir? Taneti Maamau Ne Demektir? Taneti Maamau Analizi? , Taneti Maamau Anlamı Nedir?,Taneti Maamau Ne Demektir? , Taneti Maamau Açıklaması Nedir? ,Taneti Maamau Cevabı Nedir?,Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı?,Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Taneti Maamau

Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı Nedir? Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Taneti Maamau - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Taneti Maamau - Oranlamak Taneti Maamau - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Taneti Maamau - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Taneti Maamau - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Taneti Maamau - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Taneti Maamau

Taneti Maamau Nedir? Taneti Maamau Ne demek? , Taneti Maamau Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı? Taneti Maamau Ne Demek? Taneti Maamau Ne Demektir? ,Taneti Maamau Analizi? Taneti Maamau Anlamı Nedir? Taneti Maamau Ne Demektir?, Taneti Maamau Açıklaması Nedir? , Taneti Maamau Cevabı Nedir? , Taneti Maamau Kelimesinin Anlamı?


Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir?

Taneti Maamau

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Taneti Maamau

Taneti Mamau, (d. 16 Eylül 1960, Onotoa),[1] Kiribati başkanıdır.[2][3] 11 Mart 2016 tarihinde görev süresi başladı. Tobwaan Kiribati Partisi tarafından desteklenerek 2016 başkanlık seçimlerinde, tek muhalefet adayı oldu.[4] Eski başkan Teburoro Tito, selefi Anote Tong'un desteğini aldı.,[5] Mwamwau Onotoa, Aralık 2015 yılında Maneaba ni Maungatabu (parlamento) üyesi olarak memleketinden yeniden seçildi.[6] Daha önce, Cumhurbaşkanı Tito'nun altında Maliye Bakanıydı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "President Taneti Maamau" 20 Şubat 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Republic of Kiribati Presidential Web Portal
  2. ^ "Taneti Maamau declared new president of Kiribati - Fiji Times Online". Fijitimes.com. 25 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mart 2016. 
  3. ^ "Kiribati: un nouveau président élu à la place d'un champion de la cause climatique". Tahiti-infos.com. 11 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mart 2016. 
  4. ^ "Pacific Islands News Association : PACNEWS - News reader". Pina.com.fj. 4 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mart 2016. 
  5. ^ "Three in the running for Kiribati presidential election | Dateline Pacific, 6:05 am on 10 February 2016 | Radio New Zealand". Radionz.co.nz. 10 Şubat 2016. 15 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mart 2016. 
  6. ^ "Maneaba Ni Maungatabu" (PDF). Parliament.gov.ki. 20 Ekim 2014 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mart 2016. 
Siyasi görevi
Önce gelen
Anote Tong
Kiribati Cumhurbaşkanı
2016–günümüz
Görevde

Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Nedir? :Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? ile ilgili Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Ne Demektir? Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Açıklaması Nedir? Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Cevabı Nedir? Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Açıklaması? :Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Gerçek mi? :Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? ile ilgili Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Hakkında? :Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? ile ilgili Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? burada bulabilirsiniz. Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Taneti Maamau nedir?, Taneti Maamau anlamı nedir?, Taneti Maamau ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Gino Bartali, Darren ODea, Excelsior, Türkiyenin belediyeleri listesi, Erdal Ata, Azemiops, Awer Mabil, Pofi, Hitler Günlükleri, Hezbaniler, Çaturanga, My Name Is, Moncler, Sami Bey Viryoni, Türkçe eğitimi, Kratos (mitoloji), After Forever, Microsoft Fare ve Klavye Merkezi, AIBO, Ülkeler listesi, Tunisair Express, Çeçenistan, Panayia Kilisesi (Cunda), Bandoneon, Faz kontrast mikroskopi, Nogay Han, Wunsiedel (ilçe), Mason Moore, Starwars, Romantisizm, Bonsai, Vicenza Calcio, Akito Takagi, Pinus parviflora, Hermes Trismegistus, Bayırköy, Zile, Talus kemiği, Robert Franklin Stroud, Transgender bayrakları, Murat Coşkuner, NGC 6949, Seferiye Hatun, Yazılım paketi, 2007 CONCACAF Altın Kupa, Xenophanes, What A Cartoon, Türkiye faunası, Kevin Doyle, 1159, Abram, Türk Hava Kuvvetleri komutanları listesi, Salma bulutsusu, Masaüstü oyunu, Milwaukee Bucks, Peugeot (bisiklet takımı), Karayüzler, Kosova ormanları, Jütler, Çernigov Oblastı, Calligra Words, Galiçyaca, Motor kontrol ünitesi, Türk Kurtuluş Savaşı, Gediz Nehri, Gölmarmara, Days Gone, U şekilli vadi, Whiskas, Oumou Sangaré, Kalbim Tatilde, Paulo da Silva, Pierre de Courtenay, Asse, Aurvandill, Ken Kercheval, I. Darius, Paul Sherwen, Celal Bayar Üniversitesi, Ahmet Hulusi Köymen, Avrupa Sol Partisi, Foto direnç, Kör Vadi, Vadi, Yontukdüz, Graben, Arkeoloji, Ziyaretçi defteri, MÖ 364, Uluslararası Uzay İstasyonu, Mango, Pil tarihi, Zafer Yolları, Crotalus durissus, Sirignano, John Cameron Mitchell, Dragon Seed (film), Attila József, İspik, Mickey Joe Harte, Jeminay İlçesi,
Arabella Kiesbauer Kimdir?, Alp Korkmaz Kimdir?, Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?, Kafalı İsminin Anlamı Nedir?, Geri Kalmış İsminin Anlamı Nedir?, Çöreklik Nedir?, April Glaspie Kimdir?,