Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir?

Türkün Ateşle İmtihanı Nedir?

Türkün Ateşle İmtihanı Nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı Nerededir?, Türkün Ateşle İmtihanı Hakkında Bilgi?, Türkün Ateşle İmtihanı Analizi? Türkün Ateşle İmtihanı ilgili Türkün Ateşle İmtihanı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Türkün Ateşle İmtihanı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Türkün Ateşle İmtihanı Ne Anlama Gelir Türkün Ateşle İmtihanı Anlamı Türkün Ateşle İmtihanı Nedir Türkün Ateşle İmtihanı Ne Anlam Taşır Türkün Ateşle İmtihanı Neye İşarettir Türkün Ateşle İmtihanı Tabiri Türkün Ateşle İmtihanı Yorumu 

Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesi

Lütfen Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Türkün Ateşle İmtihanı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı? Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demek? ,Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demektir? Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demektir? Türkün Ateşle İmtihanı Analizi? , Türkün Ateşle İmtihanı Anlamı Nedir?,Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demektir? , Türkün Ateşle İmtihanı Açıklaması Nedir? ,Türkün Ateşle İmtihanı Cevabı Nedir?,Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı?,Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Türkün Ateşle İmtihanı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı Nedir? Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Türkün Ateşle İmtihanı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Türkün Ateşle İmtihanı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Türkün Ateşle İmtihanı

Türkün Ateşle İmtihanı Nedir? Türkün Ateşle İmtihanı Ne demek? , Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı? Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demek? Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demektir? ,Türkün Ateşle İmtihanı Analizi? Türkün Ateşle İmtihanı Anlamı Nedir? Türkün Ateşle İmtihanı Ne Demektir?, Türkün Ateşle İmtihanı Açıklaması Nedir? , Türkün Ateşle İmtihanı Cevabı Nedir? , Türkün Ateşle İmtihanı Kelimesinin Anlamı?


Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir?

Türkün Ateşle İmtihanı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Türkün Ateşle İmtihanı
YazarHalide Edib Adıvar
ÜlkeTürkiye
KonuYazarın Millî Mücadele dönemi anıları
TürAnı
Yayımİngilizce 1. Basım:1928
Türkçe 1. Basım:1962
Can Yayınları 1. Basım:2007
YayımcıCan Yayınları
ISBN9789750721649

Türkün Ateşle İmtihanı, Halide Edib Adıvar'ın Milli Mücadele yıllarında eşi Adnan Adıvar ile Anadolu' da geçirdikleri günlerden, Zafer'in kazanılıp İstanbul'a dönmelerine kadar olan döneme ait anılarını içeren kitaptır.

Kitapta Türk Kurtuluş Savaşı'nın gerçekleştiği dönem ve dönemin şartları içerisinde nasıl bir zaferin kazanıldığı Adıvar'ın gözüyle anlatılmıştır.

Eser, önce Asia Magazine adlı dergide "My share in the Turkish Ordeal" adıyla İngilizce olarak tefrika edildi ve aynı yıl "The Turkish Ordeal" adıyla kitap olarak basıldı.[1] 1959-1960 yılında Hayat mecmuasında Türkçe olarak “Millî Mücadele Hatıralarından Parçalar” başlığıyla tefrika edildi 1962'de "Türkün Ateşle İmtihanı" adıyla kitap olarak yayımlandı.[2]

Adıvar, kitabın önsözünde eseri önce İngilizce, sonra Türkçe yazdığını; Türkçe metnin İngilizceden tercüme olmadığını, "bazı yerleri biraz kısa, bazı yerleri biraz uzun olmakla beraber, öz itibarıyla aynı" olduğunu belirtmiştir.[2][3]

Eserin yazılması ve basılması

[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye'de Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası'nın kapatılıp Takrir-i Sükun kanununun kabul edilmesinden sonra kocası Adnan Adıvar ile birlikte Türkiye'den ayrılmak zorunda kalan Halide Edip, 1925-1928 yılları arasında Londra'da yaşamıştır. Daha önce roman olarak aktardığı Kurtuluş Savaşı izlenimlerini, Londra'da yaşadığı dönemde anı olarak kaleme aldı.[4] İngilizce olarak kaleme aldığı savaş anıları1928'de önce Asia dergisinde tefrika edildi, ardından "The Century and Co." adlı yayınevi tarafından "The Turkish Ordeal" adıyla kitap olarak basıldı.

1939'da Türkiye'ye dönen Adıvar, eserin Türkçesini asistanı Vedat Günyol'a dikte ettirerek hazırladı.[5] Eser 1959-1960 yılında Hayat Mecmuası'nda Türkçe olarak “Millî Mücadele Hatıralarından Parçalar” başlığıyla tefrika edildi 1962'de Çan Yayınları tarafından "Türkün Ateşle İmtihanı" adıyla kitap olarak yayımlandı.

İngilizce ve Türkçe metinlerin farkı

[değiştir | kaynağı değiştir]

Kitapta Mustafa Kemal Paşa'dan sıkça bahsedilmiş; "Ankara, Mustafa Kemal ve Millî Mücadele" isimli dördüncü bölümü tamamen Atatürk`e hasredilmiştir.[2] Vedat Günyol, Adıvar'ın kitabın İngilizce baskısında Atatürk aleyhine yazdığı yerleri Türkçe baskıya almadığını söylemiştir.[5]

Nur Zeynep Kürük İngilizce ve Türkçe metinler arasındaki farkı incelediği 2017 tarihli yüksek lisans tezinde Halide Edib’in Mustafa Kemal Atatürk ve onun bazı uygulamalarına dair eleştirilerinin ve samimiyetle kaleme aldığı kimi kişisel görüşlerinin çevrilmeyen parçalar içinde kaybolduğunu ifade etmiştir[6]

  1. ^ Lemos, Anastasia-Aglaia (1 Ocak 2019). "Aspects of the literatures of the Turkish war of independence and the Greek Asia Minor disaster". 9 Ocak 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ocak 2024. 
  2. ^ a b c Babayeva, Eşqane (20 Aralık 2020). "Halide Edip Adıvar'ın Eserlerinde Savaş İzlenimleri". Uluslararası Türk Lehçe Araştırmaları Dergisi (TÜRKLAD). 4 (2): 263-268. doi:10.30563/turklad.727149. ISSN 2587-1293. 31 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ocak 2024. 
  3. ^ "M. Kemal bölümleri sansürlenen kitap:Türk'ün Ateşle İmtihanı". YeniSöz. 31 Ocak 2021. 9 Ocak 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ocak 2024. 
  4. ^ Nagihan, Haliloğlu (2019). "Halide Edib in Hampstead: Representations of the English as Occupier and the Host". Journal of Turkish Language and Literature. 59 (1): 67-88. doi:10.26650/TUDED2019-0004. 9 Ocak 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ocak 2024. 
  5. ^ a b YILMAZ, İhsan (20 Nisan 2002). "Halide Edip beni 13 yıl sömürdü". Hürriyet. 9 Ocak 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ocak 2024. 
  6. ^ Kürük, Nur Zeynep (2017). "The Turkish Ordeal: Written in "voluntary" exile, self-translated under ideological embargo". Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans tezi. Erişim tarihi: 9 Ocak 2024. 

Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Nedir? :Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? ile ilgili Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Ne Demektir? Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Açıklaması Nedir? Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Cevabı Nedir? Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Açıklaması? :Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Gerçek mi? :Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? ile ilgili Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Hakkında? :Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? ile ilgili Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Türkün Ateşle İmtihanı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı anlamı nedir?, Türkün Ateşle İmtihanı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
İvrindi, Balıkesir, Schefflera longipedicellata, Schefflera longifructescens, Kozelsk, Thalassornis leuconotus, Dolbazlar, Manavgat, Schefflera elachistocephala, Cici Baba, Steve Englehart, Microsoft Windows, Schefflera archeri, Reşit Rahmeti Arat, Schefflera barbata, Stagecoach, Schefflera agamae, Schefflera alpina, Demirköprü Savaşı, Schefflera brevipedicellata, Schefflera aurata, Schefflera avenis, Paul Zbyszewski, Schefflera bangii, Schefflera blepharidophylla, Beyaz Dağ Muharebesi, Schefflera angustifoliolata, Satellite Awards, Evanjelikalizm, NGC 2153, Solungaç, Giffoni Sei Casali, İran Halkın Fedaileri Gerillaları Örgütü, Mukadder, QF 6 pounder, Schefflera bifida, La Amistad Millî Parkı, Schefflera bojeri, Schefflera bonita, Schefflera caduca, Schefflera carrii, PCI DSS, Çanakpınar, Akseki, Leucauge bontoc, Lyciasalamandra billae, Karaçal Barajı, 1932 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri, Ziya Cemal Kadıoğlu, Kiran Rao, Sidharth Malhotra, Coleophora eilatica, Sümüklü böcek, Lucius Tarquinius Superbus, Renyum, Karbondioksit giderme, La Llorona, Sürü zihniyeti, Epidemiyoloji, Maximum elevation figure, Schefflera cerata, Schefflera clausa, Schefflera digyna, Lucas Romero, Schefflera duidae, Jan van Riebeeck, Schefflera eximia, Schefflera fengii, Schefflera glabra, Pete Sampras, Eisenhower Doktrini, Avusturya bayrağı, Sus Barbatus, Field Mill, La noche es para mí, Behramşah, Çağbaşı, Siirt, Domagoj Bradarić, Berke Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Cesaretin Var Mı Aşka, Bilim ve Teknik, Adolf Muschg, Yeruşalim, Carlos Velasco Carballo, Kene (film), Strickland Roger, 4N1K, Schefflera glauca, Johor Sultanlığı, Schefflera huberi, Schefflera jahnii, Schefflera lurida, Schefflera kurzii, Schefflera malmei, Ilovik, Millî Güvenlik Kurulu (Türkiye), Schefflera mannii, Schefflera nodosa, Schefflera patula, 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri, The Champion (film, 1915), NGC 4774, Amasra,
Neşe Kangüleç Kimdir?, Dilan Kunt Ayan Kimdir?, Orkun Şıktaşlı Kimdir?, Suat Yıldız Kimdir?, Gürhan Özcan Kimdir?, Mehmet Özdağ Kimdir?, Mehmet Koç Kimdir?, Nazan Güneysu Kimdir?, Ayten Kordu Kimdir?, Filiz Tuğçe Ayrancı İplikçi Kimdir?, Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kimdir? Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Nereli Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kaç Yaşında?, Mustafa Yeşilyurt Kimdir?, İsmail Cavga Kimdir?, Hasan Eryılmaz Kimdir?, Mehmet Karaman Kimdir?, Murat Çan Kimdir?, Nurettin Karadeniz Kimdir?, Özer Özçınar Kimdir?, İbrahim Baykan Kimdir?, Menije Nur Özcan Kimdir?, Ali Fethi Gürler Kimdir?, Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?,