Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir?

Törnük Nedir?

Törnük Nedir?, Törnük Nerededir?, Törnük Hakkında Bilgi?, Törnük Analizi? Törnük ilgili Törnük ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Törnük ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Törnük Ne Anlama Gelir Törnük Anlamı Törnük Nedir Törnük Ne Anlam Taşır Törnük Neye İşarettir Törnük Tabiri Törnük Yorumu 

Törnük Kelimesi

Lütfen Törnük Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Törnük İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Törnük Kelimesinin Anlamı? Törnük Ne Demek? ,Törnük Ne Demektir? Törnük Ne Demektir? Törnük Analizi? , Törnük Anlamı Nedir?,Törnük Ne Demektir? , Törnük Açıklaması Nedir? ,Törnük Cevabı Nedir?,Törnük Kelimesinin Anlamı?,Törnük Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Törnük Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Törnük Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Törnük

Törnük Kelimesinin Anlamı Nedir? Törnük Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Törnük Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Törnük - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Törnük - Oranlamak Törnük - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Törnük - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Törnük - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Törnük - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Törnük

Törnük Nedir? Törnük Ne demek? , Törnük Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Törnük Kelimesinin Anlamı? Törnük Ne Demek? Törnük Ne Demektir? ,Törnük Analizi? Törnük Anlamı Nedir? Törnük Ne Demektir?, Törnük Açıklaması Nedir? , Törnük Cevabı Nedir? , Törnük Kelimesinin Anlamı?


Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir?

Törnük

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Törnük
Map
Sivas'ın Türkiye'deki konumu
Sivas'ın Türkiye'deki konumu
Sivas üzerinde Törnük
Törnük
Törnük
Törnük'ün Sivas'taki konumu
Ülke Türkiye Türkiye
İl Sivas
İlçe Merkez
Coğrafi bölge İç Anadolu Bölgesi
Rakım 1.606 m (5.269 ft)
Nüfus
 (2021)
 • Toplam 68
Zaman dilimi UTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu 0346
İl plaka kodu 58
Posta kodu 58002

Törnük, Sivas ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Köyün eski adı, 1928 yılı kayıtlarında Türnik olup, Ermenicede "geçit" anlamına gelmektedir. Daha önce mezra iken 1990’lı yıllarda köy olmuştur. 2014 yılına kadar Gözeli olan köyün adı bu tarihten sonra bugünkü adını almıştır.[3] Köy, TÜİK'in 1965 yılı Genel Nüfus Sayımı kayıtlarında Hafik ilçesine bağlı görülmektedir.

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, Sivas il merkezine 36 km uzaklıktadır.[4]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2021 68[2]
2020 72[2]
2019 82[2]
2018 87[2]
2017 75[2]
2016 81[2]
2015 79[2]
2014 90[2]
2013 78[2]
2012 64[2]
2011 74[2]
2010 66[2]
2009 67[2]
2008 72[2]
2007 74[2]
2000 99[4]
1990 134[5]
1985 181[6]
1965 206[7]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Gozeli, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 12 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2022. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o p "Sivas Merkez Törnük Köy Nüfusu". Nufusune.com. 19 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2022. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 19 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2022. 
  4. ^ a b "Gözeli Köyü". YerelNet.org.tr. 5 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ekim 2022. 
  5. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1991). "1990 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). sehirhafizasi.sakarya.edu.tr. 19 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 19 Şubat 2020. 
  6. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1986). "1985 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). sehirhafizasi.sakarya.edu.tr. 19 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 18 Şubat 2020. 
  7. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1968). "1965 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). kutuphane.tuik.gov.tr. 18 Şubat 2020 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Şubat 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Nedir? :Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? ile ilgili Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Ne Demektir? Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Açıklaması Nedir? Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Cevabı Nedir? Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Açıklaması? :Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Gerçek mi? :Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? ile ilgili Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Hakkında? :Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? ile ilgili Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? burada bulabilirsiniz. Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Törnük nedir?, Törnük anlamı nedir?, Törnük ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Komutan Bart, Begüm Akkaya, SADAT, Simone Kaslowski, Philip French, Lanetli Ev, Leslie Bibb, Descartes, News Corporation, Çin Rusları, Genişleme paketi, Fırat Çakıroğlu cinayeti, Rasim Kara, Merdan Yanardağ, G.D. Estoril Praia, Agon Mehmeti, World Painted Blood, Valladolid, Meta fetişizmi, Super Bowl LVII, Brown Book, Profesyonel futbolcu, M. Ragıp Karcı, Maybach, Krank mili, Tayfun Sav, Ali Diyab, Lousame, Pilot (How I Met Your Mother), Aşk Ölmez (albüm), Daire (matematik), Rıza Soylu, Stan Laurel, Henri Langlois, Kutlu Adalı, VIVA, Dekart, 2021 Batı Anadolu fırtınası, Downtown Los Angeles, Myrna Loy, 1975 Masters Turnuvası, Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey, Santa Claus, Tera Wray, Chicago, Tokyo Revengers, NGC 5331, Chisu, Thomas Müller, Vanya, Zekeriya Temizel, Kara yosunu, Pottermore, Arte, Salih Bolat, Big Turk, Popüler kültürde Gezi Parkı olayları, Johns Creek, Georgia, Sinir fasikülü, Jön Türkler, II. Theodoros, Hakan Albayrak, Afyonkarahisarda 2004 Türkiye yerel seçimleri, Piedmon, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, NGC 2468, Milceni, Travma merkezi, Eran Zahavi, Degas, İstinye, Osmanlı Subayı, Deloitte Touche Tohmatsu, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Cenap Aşçı, Azerbaycan tarihi, Cenap Aşcı, Steal My Girl, Xuhui, Sinpaş GYO, Nükhet Duru, Dying Light, Fuladşehr, Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Dışavurumculuk, Tesco, Ava Devine, Hernán Pellerano, Mehmet Doğan, Biemann Madalyası, Boz yunus, Görüntü yük metodu, Cleanthes, Paul von Hase, Sunnam Rajaiah, Sometimes I Feel Like a Motherless Child, Efran İsmailov, Adli antropoloji, Club Necaxa, John Perry,
Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problemli İsminin Anlamı Nedir?, Nizamlı İsminin Anlamı Nedir?, Avni Dilligil Kimdir?, Anna Rigon Kimdir?, Ali Rıza İmamifer Kimdir?, Omid Abtahi Kimdir?, Alerjili İsminin Anlamı Nedir?, En Süper Kahraman, Kayıtlı İsminin Anlamı Nedir?, Obez Nedir?, İradi İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Fücur İsminin Anlamı Nedir?, Çat Pat Nedir?, Çarıksız İsminin Anlamı Nedir?, Anna Puu Kimdir?, Alerjik İsminin Anlamı Nedir?, Easy Street (film, 1917), Ali Rıza Hurşidi Kimdir?, Ahmet Nur Çebi Kimdir?, Tentenesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problematik İsminin Anlamı Nedir?, Nizami İsminin Anlamı Nedir?, İrfan Atasoy Kimdir?, Kayışçı İsminin Anlamı Nedir?, Aleni İsminin Anlamı Nedir?, Anna Prelević Kimdir?, Abşir Ömer Çama Kimdir?, Pürtelaş Nedir?, Nüzullü Nedir?, İradesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarşafsız Nedir?, Çarıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Hakiki Kimdir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek, Yılmaz Yaşar Kimdir? Yılmaz Yaşar Nereli Yılmaz Yaşar Kaç Yaşında?, Alengirli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Poslavska Kimdir?, Tenteneli İsminin Anlamı Nedir?, Problem İsminin Anlamı Nedir?, Niyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Cüneyt Arkın Kimdir?, Kayıp İsminin Anlamı Nedir?, Doğal Kahramanlar, Pürsıhhat Nedir?, İradeli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Fegani Kimdir?, Fitilli İsminin Anlamı Nedir?, Çarşaflık Nedir?, Çaresiz İsminin Anlamı Nedir?, Âlemşümul İsminin Anlamı Nedir?, Anna Polina Kimdir?, Álex Abrines Kimdir?, Dick Tracy (film, 1990), Tenteli İsminin Anlamı Nedir?, Probiyotik İsminin Anlamı Nedir?, Niyetli İsminin Anlamı Nedir?, Kayın İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Demircan Kimdir?, Âlemci İsminin Anlamı Nedir?, Pürneşe Nedir?,