Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir?

Son Kale Nedir?

Son Kale Nedir?, Son Kale Nerededir?, Son Kale Hakkında Bilgi?, Son Kale Analizi? Son Kale ilgili Son Kale ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Son Kale ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Son Kale Ne Anlama Gelir Son Kale Anlamı Son Kale Nedir Son Kale Ne Anlam Taşır Son Kale Neye İşarettir Son Kale Tabiri Son Kale Yorumu 

Son Kale Kelimesi

Lütfen Son Kale Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Son Kale İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Son Kale Kelimesinin Anlamı? Son Kale Ne Demek? ,Son Kale Ne Demektir? Son Kale Ne Demektir? Son Kale Analizi? , Son Kale Anlamı Nedir?,Son Kale Ne Demektir? , Son Kale Açıklaması Nedir? ,Son Kale Cevabı Nedir?,Son Kale Kelimesinin Anlamı?,Son Kale Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Son Kale Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Son Kale Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Son Kale Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Son Kale Kelimesinin Anlamı Nedir? Son Kale Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Son Kale Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Son Kale Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Son Kale - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Son Kale

Son Kale Nedir? Son Kale Ne demek? , Son Kale Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Son Kale Kelimesinin Anlamı? Son Kale Ne Demek? Son Kale Ne Demektir? ,Son Kale Analizi? Son Kale Anlamı Nedir? Son Kale Ne Demektir?, Son Kale Açıklaması Nedir? , Son Kale Cevabı Nedir? , Son Kale Kelimesinin Anlamı?


Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir?

Son Kale

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Son Kale
The Last Castle
Arda Şenyüz
Son Kale
YönetmenRod Lurie
YapımcıRobert Lawrence
SenaristDavid Scarpa (Roman)
Graham Yost
OyuncularRobert Redford
James Gandolfini
Mark Ruffalo
MüzikJerry Goldsmith
Dean Hall
Görüntü yönetmeniShelly Johnson
StüdyoDream Works
DağıtıcıUIP
TürüDram, aksiyon
Yapım yılı2001, ABD
Süre131 dk.
Dilİngilizce
Bütçe72 milyon $
Hasılat27.642.707 $
Filmden bir kare.
General Eugene Irwin, (Robert Redford) Castle cezaevine girişi

Son Kale, yönetmenliğini Rod Lurie'nin yaptığı 2001 çıkışlı Amerikan filmi. David Scarpa'nın, bir öykü tarzı romanı Son Kale, Graham Yost'un katılımıyla film senaryosu haline getirilmiş ve beyaz perdeye sunulmuştur. Orijinal adı, The Last Castle. Amerikan ordusu üst düzey subayları arasında yaşanan psikolojik harp, temasını işleyen filmin tamamı, tek bir mekanda geçer. Başrollerini, Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo paylaşır.

Film, Fort Leavenworth'taki Birleşik Devletler Disiplin Kışlası'na dayanan bir askeri hapishanenin gardiyanı ile mahkumlar arasındaki bir mücadeleyi anlatıyor.[1]

ABD Ordusu'ndan yüksel rütbeli bir Korgeneral, askeri mahkeme tarafından itaatsizlikten mahkum edilir ve mahkumlara kötü muamelesi nedeniyle cezaevi komutanı olan Albay'a meydan okur. Eski general, mahkumları seferber ettikten sonra hapishanenin kontrolünü ele geçirmeyi amaçlayan bir ayaklanmaya öncülük eder.

Film, 19 Ekim 2001'de Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime girdi. Eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı ve 72 milyon dolarlık bütçesine karşılık sadece 27 milyon dolar hasılat yapan bir gişe bombasıydı.

Filmden bir kare.
General Eugene Irwin,(Robert Redford) tıpkı bir satranç oyununda olduğu gibi, rakibin hareketlerini önceden sezinleme konusunda taktikler veriyor.

Filmin Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

ABD ordusunun, en ünlü taktik uzmanı general Eugene Irwin (Robert Redford), Körfez Savaşı ve Bosna'da gösterdiği başarılardan dolayı ülkesinde kahraman gözüyle bakılan, orduda saygı duyulan bir askerdir. Görev sırasında Burundi'deki bir göreve ABD askerlerini gönderme kararından (başkanlık emrini ihlal ederek) ve 8 askerin ölümüne sebebiyet vermekten on yıl hapse mahkûm edilir. Albay Winter'in emrindeki, Yüksek güvenlik sistemleri ile korunan Castle Askeri cezaevine kapatılır. Haksızlığa uğradığını düşünse de, cezaya razı gibi görünür. Aldığı bu ceza ile birlikte Askeri kariyeride sona eren general Irwin'in tek isteği, bir an önce bu süreyi doldurup eve dönmektir. Castle Askeri cezaevini Sert güvenlik önlemleriyle koruduğu bilinen albay Winter, general Irvini'nin, askeri kimliğine büyük bir hayranlık duymaktadır. Ancak Albay Winter, general Irwin'in çok değerli askeri eserler koleksiyonunu eleştirmesinden rahatsız olur. Hiç savaş görmemiş olan Winter, generalin eleştirilerine çok kızar. Hapishanede bulunan bazı mahkûmların general Irvin'e saygıyla yaklaşması müdür Winter'i rahatsız eder ve bu askerleri alışılmışın dışında, sadist bir şekilde cezalandırır. Irwin'in açıkça gördüğü saygıya gıpta eder. Buna bir anlam veremeyen Irwin, araştırmaları sonucu, hapishane yönetimi ile ilgili hoş olmayan sonuçlar bulur. Albay Winter'i görevinden aldırmak isteyen general Irwin, Askeri yasalara göre hapishane müdürünün görevinden alınması için, hapishanenin kendi kendini kontrol edemeyecek duruma gelmesinin yeterli olacağını iyi bilmektedir.

Mahkumlar, komutanı çileden çıkaran şifreli kelimeler ve jestler kullanarak Irwin'in etrafında askerler gibi davranmaya başlarlar. Winter, uyuşturucu kaçakçılığı çetesini işletmekten suçlu bulunan eski bir subay ve Apaçi helikopter pilotu olan Yates (Mark Ruffalo) adında bir anti-sosyal mahkuma ulaşır. Azaltılmış bir ceza karşılığında Yates'e Irwin'in planları hakkında bilgi vermesi için rüşvet verir. Komutana, Irwin'in hapishaneyi ele geçirmeyi planladığını ve ardından Amerikan bayrağı baş aşağı kaldıracağını bildirir.

Müdürün haksız tavırları karşısında çaresiz kalan mahkûm askerler, general Irwin'in başlattığı bir taktik sonucu komutası altına girerler.
Kısa sürede bin iki yüz mahkûmu organize eden general Irwin ve Albay Winter'in arasında alışılagelmişin dışında, silahsız bir savaş başlar.

(sol)Albay Winter (James Gandolfini)
(sağ)General Eugene Irwin (Robert Redford)
Filmden bir kare.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eski Tennessee Eyalet Hapishanesinin kaleye benzeyen görünümü

Film esas olarak, daha önce The Green Mile ve Last Dance filmlerinde çekimler için kullanılmış olan ve Gotik ve şato benzeri görünümü nedeniyle seçilmiş olan Nashville'deki 103 yaşındaki eski Tennessee Eyalet Hapishanesinde çekildi.

150 kişilik bir ekip, dokuz haftalık bir süre içinde mevcut binaları yenilemek ve yeni binalar inşa etmek için çalıştı. 61 metre (200 ft) uzunluğunda ve 6 metre (20 ft) yüksekliğinde bir duvar inşa edildi ve hapishanenin girişi olarak kullanıldı. Muhafızlar için bir metal yürüme yolu ve iki kule de inşa edildi. Filmde, hapishane müdürünün mahkumları izleyebileceği geniş bir pencereye sahip bir ofis gerektiriyordu; bu, üretim ekibi tarafından yapıldı.Müdür Rod Lurie mahkumların hücrelerinin birbirine bakması konusunda ısrar etti, ancak Tennessee Eyalet Hapishanesinde durum böyle değildi. Yapım tasarımcısı Kirk Petruccelli, sorunu çözmek için hapishane yakınındaki bir depoda hücreler yarattı.[2]

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Amerikan sinemasının, birçok ödül sahibi oyuncu ve yönetmeni Robert Redford'un karşısında, televizyon dizisi The Sopranos da canlandırdığı 'Tony Soprano, karakteriyle Emmy ödülü alan James Gandolfini var. Eleştirmenler, James Gandolfini'yi albay Winter karakteriyle; Bu filmden yaklaşık bir ay sonra gösterime giren Casus oyunu(2001), filmi ile Akademi Ödülü alacak olan Robert Redford'dan, daha başarılı bulmuşlardır. Sinemaseverler tarafından da teması bi hayli ilginç bulununan film, yönetimi konusunda genelde; Eleştirilerden alıştığımız tabiri ile fazla amerikan bulunmuştu.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Saga of Fort Leavenworth Castle 5 Aralık 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
  2. ^ "Castle Walls". Behind the Scenes. DreamWorks. 26 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Nedir? :Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? ile ilgili Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Ne Demektir? Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Açıklaması Nedir? Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Cevabı Nedir? Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Açıklaması? :Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Gerçek mi? :Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? ile ilgili Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Hakkında? :Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? ile ilgili Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? burada bulabilirsiniz. Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Son Kale nedir?, Son Kale anlamı nedir?, Son Kale ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Tsitsit, Alanca, Yehuda Barkan, Martin Bormann, Ferrari F1, Monica Aspelund, Anil Joshiyara, II. Dünya Savaşı sırasında stratejik bombardımanlar, Akyar Barajı, Halkalı Tren İstasyonu, Ayn Seylem Savaşı, Polimer fiziği, Uranhay, Peçe Bulutsusu, Kimyasal denklem, John W. Young, Long black, Karl Dönitz, Lancia Delta S4, Carson City, Et tavası, Kubrat Han, Carex digitalis, Kolya, Nuri Kemal Bayar, Alex Ligertwood, SV Stuttgarter Kickers, Cowboys From Hell, Alex Len, Volga Sorgu, SiRNA, Mehmet Polat (oyuncu), Pasteur Müzesi, Genotip, Solanum reflexiflorum, Rune Temte, Hint gergedanı, Nikita Simonyan, Mizrahi, MSN Messenger, 1992 MTV Video Müzik Ödülleri, III. Leon, Cyclamen parviflorum, 2019 İtalya Grand Prix, Ryo Miyaichi, Karaman (eyalet), Yorgo Printezis, Bilimsel yöntem, Seda Sayanla Başbaşa, Rita Ora, Ğugas İnciciyan, Halloween Kills, Jacques Le Brun, Pakicetidae, Ultramaraton, Let the River Run, İPhone (1.nesil), Yol bisikleti yarışı, Emily Perkins, Nadine Labaki, Telat Üzüm, Arap Sosyalist Baas Partisi, Valans, Mişnah, Adana Arkeoloji Müzesi, Hyères, Hicaz Vilayeti, Hotin Muharebesi (1621), Orhan Alp, Lerik, ColecoVision, İşkodra Vilayeti, Sağlık profesyoneli, Aziz Vasil Katedrali, Billie Eilish, Opel Adam, Davide Petrucci, İhbarı mecburi hastalıklar, İtalya Bisiklet Turu, Marano sul Panaro, Palatine kemik, Behçet Türkmen, Olimpiakos (basketbol takımı), Fawlty Towers, Dilek Taşı (dizi), Andreas Kopasis, Sports Illustrated Swimsuit Issue, Nablus Sancağı, Alex Joffé, Montederramo, Dolapdere, Minsk anlaşmaları, Synyster Gates, Earl Jean, II. Yakub Bey, Jerrishoe, Mine Çağlıyan, Repton, Anna Mjöll, Glukagon,
Yaratıcı İsminin Anlamı Nedir?, Söğüt Yaprakböceği İsminin Anlamı Nedir?, Muhtel İsminin Anlamı Nedir?, Saadet Diriarın Kimdir?, Mesut Niziplioğlu Kimdir?, Mehmet Çetin Kimdir?, Şapşalca Nedir?, Ekvator Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Ekvator Gineli Nedir?, Yaraşır İsminin Anlamı Nedir?, Söbe İsminin Anlamı Nedir?, Bekir Atahan Kimdir?, Muhtekir İsminin Anlamı Nedir?, Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?, Eksiltili İsminin Anlamı Nedir?, Eksiltili Nedir?, Rahmi Vardi Kimdir?, Yararcı İsminin Anlamı Nedir?, Soylu İsminin Anlamı Nedir?, Muhkem İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızlama Nedir?, Eksiksiz İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Altunbaş Kimdir?, Ayhan Aras Kimdir?, Jordan Ayew Kimdir?, Burak Sarıbıyık Kimdir?, Yarar İsminin Anlamı Nedir?, Soy İsminin Anlamı Nedir?, Muhip İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızı Düşük Nedir?, Şanlı Şöhretli Nedir?, Eksikli İsminin Anlamı Nedir?, Eksikli Nedir?, Ayesha A. Malik Kimdir?, Yaramaz İsminin Anlamı Nedir?, Sosyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Muhil İsminin Anlamı Nedir?, Eksik İsminin Anlamı Nedir?, Ayelet Şaked Kimdir?, Tuğrul Gök Kimdir?, Palau bayrağı Anlamı Nedir, Palau bayrağı Nasıl Oluştu, Palau bayrağı Tarihi, Palau bayrağı Renkleri, Palau bayrağı Tasarımı, Yıldırımlı Nedir?, Şanjanlı Nedir?, Hikmet Hatunoğlu Kimdir?, Eksi İsminin Anlamı Nedir?, Onur Tosunöz Kimdir?, Yaralı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyokültürel İsminin Anlamı Nedir?, Muhik İsminin Anlamı Nedir?, Ayduk Koray Kimdir?, Ekseri İsminin Anlamı Nedir?, Medine İlay Yıldırım Kimdir?, Yaraksız İsminin Anlamı Nedir?, Sosyoekonomik İsminin Anlamı Nedir?,