Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir?

Siberokrasi Nedir?

Siberokrasi Nedir?, Siberokrasi Nerededir?, Siberokrasi Hakkında Bilgi?, Siberokrasi Analizi? Siberokrasi ilgili Siberokrasi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Siberokrasi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Siberokrasi Ne Anlama Gelir Siberokrasi Anlamı Siberokrasi Nedir Siberokrasi Ne Anlam Taşır Siberokrasi Neye İşarettir Siberokrasi Tabiri Siberokrasi Yorumu 

Siberokrasi Kelimesi

Lütfen Siberokrasi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Siberokrasi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Siberokrasi Kelimesinin Anlamı? Siberokrasi Ne Demek? ,Siberokrasi Ne Demektir? Siberokrasi Ne Demektir? Siberokrasi Analizi? , Siberokrasi Anlamı Nedir?,Siberokrasi Ne Demektir? , Siberokrasi Açıklaması Nedir? ,Siberokrasi Cevabı Nedir?,Siberokrasi Kelimesinin Anlamı?,Siberokrasi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Siberokrasi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Siberokrasi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Siberokrasi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Siberokrasi Kelimesinin Anlamı Nedir? Siberokrasi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Siberokrasi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Siberokrasi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Siberokrasi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Siberokrasi

Siberokrasi Nedir? Siberokrasi Ne demek? , Siberokrasi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Siberokrasi Kelimesinin Anlamı? Siberokrasi Ne Demek? Siberokrasi Ne Demektir? ,Siberokrasi Analizi? Siberokrasi Anlamı Nedir? Siberokrasi Ne Demektir?, Siberokrasi Açıklaması Nedir? , Siberokrasi Cevabı Nedir? , Siberokrasi Kelimesinin Anlamı?


Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir?

Siberokrasi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Siberokrasi, fütürolojide bilginin etkili kullanımıyla yönetilen varsayımsal bir hükümet biçimini tanımlamaktadır. Halihazırda hiçbir siberokratik hükümet bulunmadığı için siberokrasinin tam olarak doğası büyük ölçüde varsayımsaldır; bununla birlikte, birçok gelişmiş ülkede giderek artan sayıda siberokratik öğe bulunabilir. Siberokrasi kuramı büyük ölçüde, kuram üzerine birkaç makale yayınlayan David Ronfeldt'in çalışmalarıdır.[1][2][3] Bazı kaynaklar siberokrasiyi algoritmik yönetişimle eşitlese de, algoritmalar bu bilgiyi işlemenin tek yolu değildir.[4][5]

'Siber-' ve '-krasi' köklerinden gelen siberokrasi, özellikle birbirine bağlı bilgisayar ağlarını kullanırken bilgi yoluyla yönetim anlamına gelir.[6] Bu anlayış, iktidarın kaynağının bilgi ve bilginin kontrolü olduğunu ileri sürmekte ve siyasi evrimin bir sonraki safhası olarak değerlendirilmektedir.[6]

Siberokrasinin temel unsuru, ilgili bilgilerin sorunun kaynağından çözümü gerçekleştirebilecek konumdaki kişilere hızlı bir şekilde aktarılmasıdır. Bu aktarım genellikle birbirine bağlı bilgisayar ağları ve otomatik bilgi tasnif yazılımlarından oluşan bir sistem aracılığıyla gerçekleşir. İnsan karar mercileri, yalnızca olağandışı sorunlar, sorun eğilimleri veya bir birey tarafından takip edilen bir itiraz süreci meydana geldiğinde kullanıma çağrılır. Siberokrasi, bazen yurtluk, yavaşlık ve diğer talihsiz niteliklerden muzdarip olduğu bilinen geleneksel bürokrasilerin işlevsel antitezi konumundadır. Bürokrasi, ayrı noktaları birbirine bağlayan tanımlanmış kanallar aracılığıyla bilgi akışını zorlayıp sınırlarken, siberokrasi birçok farklı tarafın erişebileceği bilgi yığınlarını aktarır.[7] Buna ek olarak, bürokrasi program ve bütçe gibi dayanıksız pratikleri uygularken, siberokrasi yönetim ve kültürel bağlamlara odaklanmasıyla daha uyarlanabilirdir.[8] Sonuçta bir siberokrasi, bir makine yönetimi hükümeti oluşturan devlet başkanı olarak bir yapay zeka kullanılmasa bile idari yapay zekalar kullanılabilir.

Ronfeldt ve Valda'ya göre siberokrasinin kesin biçimini belirlemek için henüz çok erken ancak demokrasi, totaliterlik ve hibrit hükümetler gibi geleneksel yönetim sistemlerine alternatifler oluşmasına yol açabilir.[3] Bazıları siberokrasinin halen varsayımsal olduğunu, çünkü mevcut bir siberokratik hükümetin henüz var olmadığını belirtirken, bazı bileşenlerinin bazı gelişmiş ülkelerdeki devletler tarafından zaten benimsendiğini kabul etmektedir.[9]

Siberokrasinin sonuçlarını belirlemek hala zor olsa da, özellikle yeni algılama aygıtlarının ve ağa bağlı toplum yapısının bir araya geldiği ortamda, siberokrasinin yeni hükümet ve siyasi sistem biçimlerine yol açacağını söyleyenler de bulunmaktadır.[10] Bununla birlikte, bu fütüristik hükümeti ortaya koyabilecek belirli örnekler vardır. Doğu Almanya Stasi'si bir siberokratik örgütün prototipi olarak düşünülebilir. Stasi, Doğu Almanya'nın toplam nüfusunun üçte birinden biraz fazlası olan altı milyon kişi hakkında dosya topluyordu, ancak bu dosyaları ayıklayacak bilgisayarları olmadığı için kendi dosya sistemlerinde boğulmalarına yol açıyordu. Dolayısıyla bilgiyi etkin bir şekilde kullanmalarını engelliyordu. Siberokratik bir hükümetin, ülke halkının tamamı ve ilgili yabancılar hakkındaki bilgileri hızlı ve etkin bir şekilde yönetmesi gerekecektir.

Uçuş yasağı listesi, siberokrasinin prototip bir örneğidir. İnternet Aktarmalı Sohbet (IRC) ve İnternet forumları da siberokratik toplumlara örnek olarak gösterilebilir.

  1. ^ David Ronfeldt (1991). "Cyberocracy, Cyberspace, and Cyberology:Political Effects of the Information Revolution" (PDF). RAND Corporation. 1 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Aralık 2014. 
  2. ^ David Ronfeldt (1992). "Cyberocracy is Coming" (PDF). RAND Corporation. 1 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Aralık 2014. 
  3. ^ a b Ronfeldt, David; Varda, Danielle (1 Aralık 2008). "The Prospects for Cyberocracy (Revisited)" (İngilizce). Social Science Research Network. 29 Mayıs 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Ocak 2024. 
  4. ^ "Opinion | Transparency in governance, through cyberocracy". kathmandupost.com (İngilizce). 1 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Nisan 2020. 
  5. ^ Hudson, Alex (28 Ağustos 2019). "'Far more than surveillance' is happening and could change how government is run". Metro (İngilizce). 13 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Nisan 2020. 
  6. ^ a b Walch, James; Walch, Jim (1999). In the Net: A Guide for Activists. Londra: Zed Books Ltd. ss. 48. ISBN 1856497585. 
  7. ^ Neilson, Robert E. (1997). Sun Tzu and Information Warfare: A Collection of Winning Papers from the Sun Tzu Art of War in Information Warfare Competition. Washington, D.C.: National Defense University Press. ss. 18. ISBN 1579060374. 
  8. ^ Bachman, Leonard R. (14 Haziran 2012). Two Spheres: Physical and Strategic Design in Architecture (İngilizce). Routledge. ISBN 9781136319044. 
  9. ^ Kariye, Dr Badal W. (2010). The Political Sociology of Security, Politics, Economics & Diplomacy: Quicker Academic Path for Good Governance. Bloomington, IN: AuthorHouse. s. 98. ISBN 9781452085463. 
  10. ^ Horowitz, Irving (6 Şubat 2018). Culture and Civilization: Volume 2, Beyond Positivism and Historicism (İngilizce). Routledge. ISBN 9781351524407. 

Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Nedir? :Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? ile ilgili Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Ne Demektir? Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Açıklaması Nedir? Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Cevabı Nedir? Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Açıklaması? :Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Gerçek mi? :Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? ile ilgili Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Hakkında? :Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? ile ilgili Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Siberokrasi nedir?, Siberokrasi anlamı nedir?, Siberokrasi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Robinsonia punctata, Sirke, Forest, Wisconsin, Jamu, Josh Hamilton, Takayuki Seto, Yunus Emre Enstitüsü, Superior vena kava, Deneyap, Rabbin Sofrası, Orta ve Batı (Hong Kong), Kaizer Chiefs FC, Flávio Ferreira, Doğuş Holding, Savaş suçları, Erivan Radyosu, Danny Way, Severino Reija, Takım sporu, rianz, RIANZ, Screen Actors Guild Ödülü, Tütün Rejisi, Polimnia, Miyagi, Saldırı helikopteri, NGC 5421A, Lombardy, Oxygen (Doctor Who), Barış Arduç, United States District Court for the Southern District of New York, Telli peynir, Burwash, Ozancık, Çan, Korumalı kruvazör, Mısır Memluk Sultanlığı, Hüma kuşu, Katyusha, Metabolik sendrom, Ben Benim, New York Güney Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Kara baza, Ralph Siegel, Schefflera ulocephala, Kadrina, Justin.tv, Capannori, Phylloscopus calciatilis, Tovma Artsruni, Memantin, Holy Smoke (şarkı), Sirhan Sirhan, Dactylocnemis, Ali Ayağ, İkonoloji, Adalet, İmamoğlu, Ak çiçekli karahindiba, Gümeli Tabiat Anıtı, Zaventem, Isola Santa, TİT, Tanrıbermiş Beyliği, Eksenel yalpalama, Osmanlı Yahudileri, Abies cilicica, Football League Third Division, Robert Langdon, İhanet Noktası, Quercus ilex, Pescaglia, Dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesi, Bubo caligatus, 1966 Birleşik Krallık genel seçimleri, Yılmaz Bilsel, NGC 3031, Things That U Do, Dio Hrisostom, Stanislav Grof, Sibin Muharebesi, Lavanta Kokulu Kadınlar, İngiliz sömürge imparatorluğu, Chaim Topol, Bayburt (il), Piyyut, Çevrimiçi Sinema Eleştirmenleri Topluluğu En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Yeni Çıktı (EP), Antoni Gaudi, P.M. Dawn, Russian Red, Kibarlık Budalası, Gävle, Cehennem (2016 film), Kayıp Sembol, Sekret, MIT Lisansı, Natascha McElhone, Başlangıç (roman), Thymus, Akçaağaç yapraklı üvez, Hıdırbaba, Elazığ,
Umut Dayanan Kimdir?, Aliye Kızıldamar Kimdir?, Kazım Özsoy Kimdir?, Özler Yılmaz Kimdir?, Ferit Şenyaşar Kimdir?, Aslı Öz Kimdir?, Nilsu İrem Koçyiğit Kimdir?, Neşe Kangüleç Kimdir?, Dilan Kunt Ayan Kimdir?, Orkun Şıktaşlı Kimdir?, Suat Yıldız Kimdir?, Gürhan Özcan Kimdir?, Mehmet Özdağ Kimdir?, Mehmet Koç Kimdir?, Nazan Güneysu Kimdir?, Ayten Kordu Kimdir?, Filiz Tuğçe Ayrancı İplikçi Kimdir?, Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kimdir? Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Nereli Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kaç Yaşında?, Mustafa Yeşilyurt Kimdir?, İsmail Cavga Kimdir?, Hasan Eryılmaz Kimdir?, Mehmet Karaman Kimdir?, Murat Çan Kimdir?, Nurettin Karadeniz Kimdir?, Özer Özçınar Kimdir?, İbrahim Baykan Kimdir?, Menije Nur Özcan Kimdir?, Ali Fethi Gürler Kimdir?, Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?,