Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir?

Salvatore Quasimodo Nedir?

Salvatore Quasimodo Nedir?, Salvatore Quasimodo Nerededir?, Salvatore Quasimodo Hakkında Bilgi?, Salvatore Quasimodo Analizi? Salvatore Quasimodo ilgili Salvatore Quasimodo ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Salvatore Quasimodo ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Salvatore Quasimodo Ne Anlama Gelir Salvatore Quasimodo Anlamı Salvatore Quasimodo Nedir Salvatore Quasimodo Ne Anlam Taşır Salvatore Quasimodo Neye İşarettir Salvatore Quasimodo Tabiri Salvatore Quasimodo Yorumu 

Salvatore Quasimodo Kelimesi

Lütfen Salvatore Quasimodo Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Salvatore Quasimodo İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı? Salvatore Quasimodo Ne Demek? ,Salvatore Quasimodo Ne Demektir? Salvatore Quasimodo Ne Demektir? Salvatore Quasimodo Analizi? , Salvatore Quasimodo Anlamı Nedir?,Salvatore Quasimodo Ne Demektir? , Salvatore Quasimodo Açıklaması Nedir? ,Salvatore Quasimodo Cevabı Nedir?,Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı?,Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Salvatore Quasimodo Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı Nedir? Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Salvatore Quasimodo Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Salvatore Quasimodo - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Salvatore Quasimodo

Salvatore Quasimodo Nedir? Salvatore Quasimodo Ne demek? , Salvatore Quasimodo Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı? Salvatore Quasimodo Ne Demek? Salvatore Quasimodo Ne Demektir? ,Salvatore Quasimodo Analizi? Salvatore Quasimodo Anlamı Nedir? Salvatore Quasimodo Ne Demektir?, Salvatore Quasimodo Açıklaması Nedir? , Salvatore Quasimodo Cevabı Nedir? , Salvatore Quasimodo Kelimesinin Anlamı?


Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir?

Salvatore Quasimodo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Salvatore Quasimodo
Salvatore Quasimodo
Doğum20 Ağustos 1901(1901-08-20)
Modica, Sicilya, İtalya
Ölüm14 Haziran 1968 (66 yaşında)
Napoli, İtalya
MeslekYazar
Milliyetİtalyan
Vatandaşlıkİtalya
Edebî akımHermetisizm
Önemli ödülleriNobel Edebiyat Ödülü
(1959)

Salvatore Quasimodo (d. 20 Ağustos 1901 Modica, Sicilya - ö. 14 Haziran 1968, Napoli) İtalyan şair ve edebiyat eleştirmeni. İtalyan şiirine sağladığı katkılar göz önünde tutularak Giuseppe Ungaretti ve Eugenio Montale ile birlikte anılır. Sembolizmden etkilenen şair, şiirlerinde memleketi Sicilya ve bölgenin geleneklerini işledi. 1959'da edebiyat dalında Nobel Ödülüne layık görüldü.

Biyografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Quasimodo, Sicilya'nın Modica kentinde Gaetano Quasimodo ve Clotilde Ragusa'nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluğunu Messina’da gerçekleşen depremden önce Roccalumera'da geçirdi. Babası, yıkıcı bir deprem sebebiyle sarsılan yerel halka yardım etmek için Messina’ya gönderildiği için 1908 yılında Quasimodo ailesi Messina’ya taşındılar. Deprem gibi doğal güçlerin etkileri genç Quasimodo üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. 1919 yılında yerel Teknik Koleji ‘inden (Technical Collage) mezun oldu. Ayrıca Messina’da Floransa’nın gelecekteki belediye başkanı Giorgio La Pira ile arkadaş oldu.

Salvatore Quasimodo, Mason LocasıArnaldo da Brescia”nın bir üyesi olan babası tarafından İskoç Riti Masonluğu (Scottish Rite Freemansonry)’e tanıtıldı.] İtalya'nın Büyük Doğusu, Quasimodo'yu en önemli kardeşlerinden biri olarak tanıdı.

1917'de Quasimodo, ilk şiirlerini yayınladığı kısa ömürlü Nuovo giornale letterario'yu ("New Literary Journal") kurdu. 1919'da mühendislik çalışmalarını bitirmek için Roma'ya taşındı, ancak kötü ekonomik koşullar onu teknik ressam olarak bir iş bulmaya zorladı. Bu arada birkaç inceleme ile işbirliği yaptı ve Yunanca ve Latince okudu.

1929'da Quasimodo'nun kız kardeşiyle evlenen Elio Vittorini'nin davetiyle Floransa'ya taşındı. Burada Alessandro Bonsanti ve Eugenio Montale gibi şairlerle tanıştı. 1930'da İtalya'nın Reggio Calabria'daki İnşaat Mühendisliği Kolordusu'nda işe girdi. Burada onu yazmaya devam etmeye teşvik eden Misefari kardeşlerle tanıştı. Hermetik harekete yakınlığını geliştiren Quasimodo, o yıl ilk koleksiyonu Acque e terre'yi ("Waters and Earths") yayınladı.

1931'de Imperia'ya ve ardından Cenova'ya gönderildi ve burada Camillo Sbarbaro ve Quasimodo'nun verimli bir işbirliğine başladığı Circoli dergisinin diğer kişilikleriyle tanıştı. 1932'de onlarla birlikte, 1930'dan 1932'ye kadar olan tüm şarkı sözlerini içeren yeni bir koleksiyon olan Oboe sommerso'yu yayınladı.

1934'te Quasimodo Milano'ya taşındı. 1938’den itibaren Cesare Zavattini ile birlikte kendini tamamen yazmaya adadı ve Letterature (edebiyatlar) için Hermenik harekerin resmii incelemesnde çalıştıı. 1938'de Poesie'yi yayınladı, ardından 1939'da Corrente di Vita tarafından yayınlanan Lirici Greci'nin ("Yunan Şairler") çevirileri geldi.

Açık sözlü bir anti-Faşist olmasına rağmen, II. Dünya Savaşı sırasında Quasimodo, Alman işgaline karşı İtalyan direnişinde yer almadı. Bu dönemde kendisini Yuhanna İncili'nin, Catullus'un bazı kantolarının ve Odyssey'nin birkaç bölümünün tercümesine adadı. 1945'te İtalyan Komünist Partisi'ne üye oldu.

1946'da Giorno dopo giorno ("Günden Güne") adlı başka bir koleksiyon yayınladı; bu, yazarın artan ahlaki katılımını ve yazarın toplumsal eleştirisinin destansı tonunu açıkça ortaya koydu. Aynı tema, sonraki çalışmaları olan La vita non è sogno ("Hayat Bir Rüya Değil"), Il falso e il vero verde ("Yanlış ve Gerçek Yeşil") ve La terra impareggiabile ("Benzersiz Ülke") ile karakterize edildi. Tüm bu dönem boyunca Quasimodo, klasik yazarların çevirilerini yapmaktan ve en prestijli İtalyan yayınlarından bazılarında (çoğunlukla tiyatroyla ilgili makalelerle) bir gazeteci olarak işbirliği yapmaktan vazgeçmedi.

1950'lerde Quasimodo şu edebi ödülleri kazandı: Premio San Babila (1950), Premio Etna-Taormina (1953), Premio Viareggio (1958) ve son olarak Nobel Edebiyat Ödülü (1959). 1960 ve 1967 yıllarında sırasıyla Messina ve Oxford Üniversitelerinden fahri dereceler aldı.

Şair, yaşamının son yıllarında Avrupa ve Amerika'ya sayısız seyahatler yapmış, çeşitli yabancı dillere çevrilmiş şiirleri hakkında halka açık konuşmalar ve konferanslar vermiştir.

Haziran 1968'de, bir söylev için Amalfi'deyken, Quasimodo bir beyin kanaması geçirdi. Birkaç gün sonra Napoli'deki hastanede öldü. Milano'daki Cimitero Anıtı'na defnedildi.

Eserleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Odore di eucalyptus (1933)
  • Erato e Apollion (1936)
  • Poesie (1938)
  • Il falso e vero verde (1956)
  • La terra impareggiabile (1958)

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Nedir? :Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? ile ilgili Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Ne Demektir? Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Açıklaması Nedir? Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Cevabı Nedir? Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Açıklaması? :Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Gerçek mi? :Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? ile ilgili Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Hakkında? :Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? ile ilgili Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? burada bulabilirsiniz. Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Salvatore Quasimodo nedir?, Salvatore Quasimodo anlamı nedir?, Salvatore Quasimodo ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi, Diyarbakırda Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri, Ogham, Martin Jol, Remscheid, Banliyö Treni (Meksika), Edú, Söylence, Four Walls and a Roof, San Sebastián Uluslararası Film Festivali, Kutup ışıkları, National State Television and Radio Company of the Republic of Belarus, Tribeca Film Festivali, Piton de la Petite Rivière Noire, Bakara, Abdülmelik, iso 216, ISO 216, Halloween Ends, Aden Kolonisi, Mursal, Elmalı, Thor Hushovd, 34. Türkiye Hükûmeti, Kalp, Bangkok, Belfort, Cetveldeki yıldızlar dizini, İngiltere Lig Kupası, I. Balşa, Çubukoğulları Beyliği, Baja California Sur, Atlético de Kolkata, Kimyasal savaş, Ahmet Arif Edebiyat Müzesi, Cannabis ruderalis, 1534, Ejder Kalesi, Adolf Hitler Uunona, Ashley Cole, Dobrzyń Tarikatı, Mumya, Baja California, Nenê (1981 doğumlu futbolcu), Eda Erdem, Zushi, Toygun, Greg Kirk, Kanada futbolu, Bağımsızlık Meleği, 1970 Cumhurbaşkanlığı Kupası, Motion capture, Villa Louvigny, Woody Guthrie, Bobbejaan Schoepen, Sheldon Riley, Rúnar Alex Rúnarsson, Söylem çözümlemesi, Vladimir İvaşko, Büyük Los Angeles Alanı, Ampute futbol, Gholam Hossein Mazloumi, The Who, TBMM 1. Dönem milletvekilleri listesi, Marian Seldes, Aztekler, Ali Türkşen, RCA Records, Episkopi Cantonment, Meksiko, Guwahati, Pierre Billotte, Together We Are One, Bahman Nirumand, Gavril Dejeu, RB Leipzig, Art Gallery of Ontario, Jefferson Airplane, Nikolay Gumilov, Gürcistan tarihi, O Hayat Benim, La Marseillaise, Toryum, Mario Monti, Walk the Line, Sanat yönetmeni, Estetik, Anna Komnini, Antiphellos, Patristik, Mammuthus exilis, Hilversum, Edirnede 2009 Türkiye yerel seçimleri, Gaskonya, Michel Renggli, Kız Kardeşimin Hikayesi, Kariye, Judy Martz, Japonya millî futbol takımı futbolcuları listesi, Yelena İsinbayeva, Yelena Isinbayeva,
Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?, Hemhudut İsminin Anlamı Nedir?, Dolmalık İsminin Anlamı Nedir?, Hidrolojik Nedir?, Atila Işık Kimdir?, Vazııkanun İsminin Anlamı Nedir?, Sıcacık İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Maşaoğlu Kimdir?, Seda Bozdağ Güzelkaya Kimdir?, Bodur İsminin Anlamı Nedir?, Atila Emek Kimdir?, Hemhâl İsminin Anlamı Nedir?, Dolma İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Benítez Kimdir?, Vazıh İsminin Anlamı Nedir?, Sezgisel İsminin Anlamı Nedir?, Metruk İsminin Anlamı Nedir?, Bluzsuz İsminin Anlamı Nedir?, Jiyan Aybar Kimdir?, Yamru Yumru Nedir?, Hemen İsminin Anlamı Nedir?, Dolgunca İsminin Anlamı Nedir?, Hidrojeolojik Nedir?, Dolgunca Nedir?, Kazakistan bayrağı Anlamı Nedir, Kazakistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kazakistan bayrağı Tarihi, Kazakistan bayrağı Renkleri, Kazakistan bayrağı Tasarımı, Bluzlu İsminin Anlamı Nedir?, Yahya Bahadır Kimdir?, Aldo Baéz Kimdir?, Vazelinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Sezgili İsminin Anlamı Nedir?, Metropoliten İsminin Anlamı Nedir?, Bloksuz İsminin Anlamı Nedir?, Slavca Nedir?, Morumtırak Nedir?, Hemcins İsminin Anlamı Nedir?, Dolgun İsminin Anlamı Nedir?, Sinan Demircioğlu Kimdir?, Aldo Angoula Kimdir?, Bloke İsminin Anlamı Nedir?, Vazelinli İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryensiz İsminin Anlamı Nedir?, Metrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Atif Dudaković Kimdir?, Feremez Tuncay Kimdir?, Yamçısız Nedir?, Morumsu Nedir?, Rüstem Avcı Kimdir?, Hemayar İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu Nedir?, Mehmet Önder Mutlu Kimdir?, Bizar İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Kimdir?, Vatlık İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryenli İsminin Anlamı Nedir?, Metrik İsminin Anlamı Nedir?, Yamçılı Nedir?, Skgökvjcufmfch Nedir?, Morityuslu Nedir?, Biz Biçiminde İsminin Anlamı Nedir?, Hematolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaysız İsminin Anlamı Nedir?, Hidrobiyolojik Nedir?, Atılgan Gümüş Kimdir?, Biyonik İsminin Anlamı Nedir?, Aldin Čajić Kimdir?, Yaman Yahşi Nedir?, Atılay Uluışık Kimdir?, Vatansız İsminin Anlamı Nedir?, Seyyibe İsminin Anlamı Nedir?, Metrajlı İsminin Anlamı Nedir?, Helmintolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaylı İsminin Anlamı Nedir?, Hidratlı Nedir?, Özlem Teke Kimdir?, Mehmet Musa Çakır Kimdir?, Katar bayrağı Anlamı Nedir, Katar bayrağı Nasıl Oluştu, Katar bayrağı Tarihi, Katar bayrağı Renkleri, Katar bayrağı Tasarımı, Biyometeorolojik İsminin Anlamı Nedir?, Murat Atıl Kimdir?, Siyasetsiz Nedir?, Helmeli İsminin Anlamı Nedir?, Dolayı İsminin Anlamı Nedir?,