Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir?

Potential Nedir?

Potential Nedir?, Potential Nerededir?, Potential Hakkında Bilgi?, Potential Analizi? Potential ilgili Potential ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Potential ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Potential Ne Anlama Gelir Potential Anlamı Potential Nedir Potential Ne Anlam Taşır Potential Neye İşarettir Potential Tabiri Potential Yorumu 

Potential Kelimesi

Lütfen Potential Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Potential İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Potential Kelimesinin Anlamı? Potential Ne Demek? ,Potential Ne Demektir? Potential Ne Demektir? Potential Analizi? , Potential Anlamı Nedir?,Potential Ne Demektir? , Potential Açıklaması Nedir? ,Potential Cevabı Nedir?,Potential Kelimesinin Anlamı?,Potential Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Potential Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Potential Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Potential Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Potential Kelimesinin Anlamı Nedir? Potential Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Potential Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Potential Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Potential - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Potential

Potential Nedir? Potential Ne demek? , Potential Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Potential Kelimesinin Anlamı? Potential Ne Demek? Potential Ne Demektir? ,Potential Analizi? Potential Anlamı Nedir? Potential Ne Demektir?, Potential Açıklaması Nedir? , Potential Cevabı Nedir? , Potential Kelimesinin Anlamı?


Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir?

Potential

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Potential"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.7. sezon
12. bölüm
YönetmenJames A. Contner
Senarist
  • Rebecca Rand Kirshner
Prodüksiyon no.7ABB12
Yayın tarihi21 Ocak 2003 (2003-01-21)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
  • Tom Lenk, Andrew Wells rolünde
  • Iyari Limon, Kennedy rolünde
  • Clara Bryant, Molly rolünde
  • Indigo, Rona rolünde
  • Sarah Hagan, Amanda rolünde
  • James C. Leary, Clem rolünde
  • Felicia Day, Vi rolünde
  • Derek Anthony, Heybetli iblis rolünde
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Habeas Corpses"
Sonraki →
"Long Day's Journey"
Buffy the Vampire Slayer (7. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Potential" (ya da Türkçe adıyla Potansiyel), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin yedinci sezonunun on ikinci bölümü.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy ve Spike, potansiyel avcıları eğitmek için bir kamp kurarlar. Willow'un yaptığı bir büyünün sonucu herkesi şaşırtacaktır.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy ve Spike, geceleğin potansiyel avcıları toplamış ve onları bir öğretmen edasıyla eğitmektedir. Potansiyeller ise, vampirlerle savaşmayı öğreten kişinin bir vampir olması konusunda afallamışlardır. Spike'ın yaraları hala acımaktadır. Okulda ise, Help adlı bölümde gördüğümüz Amanda adlı öğrenci, danışmanlıktan yararlanmak üzere Buffy'e gelir, kafası ise çok karışıktır. Kahin arkadaşları, Willow'a yakınlarda bir potansiyel avcı daha olduğunu söyleyince, Willow bir yer tespit edici büyü yapmaya karar verir. Bu büyü, parlak bir ışık oluşturacak ve Potansiyel Avcı'ya gidecektir. Malzemeleri karıştırır ve sözleri söyler. Ama hiçbir şey olmaz. Sadece kötü bir koku yaratmış olur. Dawn, içeriyi havalandırmak amacıyla kapıyı açmak için hamle eder, ancak o an ışık, Dawn'ın içinden geçer. Herkes şoke olmuştur. "Sen!" diye bağırır Willow, "potansiyel avcı sensin!"

Herkesin kafası karışmıştır. Dawn, ablası ölmeden asla gerçek bir Avcı olmayacağını düşünür ve kendini kötü hissedip odasına çıkar ve gizlice pencereden kaçar. Spike ve Buffy de, potansiyel avcılarla birlikte, vampir avındadır. Dawn, dışarıda Amanda ile karşılaşır. Amanda, "Ben de size geliyordum" der, Dawn da "Ama evde yokum" diye cevap verir. Amanda, okulda bir iblis olduğunu ve o iblisi tiyatro odasına hapsettiğini söyler. Bunun üzere Dawn'ın "avcılık hisleri" kabarır ve okula giderler. Vampir, odadan kaçmıştır. İki kız, karanlık okulda, korku dolu anlar geçirirler ve o an vampir ortaya çıkar, Dawn ve Amanda'yı kovalar. İki kız çığlıklar atarak kaçarlar.

O sırada da Buffy, bir mağarada, potansiyel avcılara eğitim vermektedir. "İlk olarak, vampirlere ait bir iz arayın," der Buffy, "vampir her yerde olabilir. Hemen arkanızda bile. Hazırlıklı olun. Tetikte olun. Sürekli. İzler arayın, sesler duymayı bekleyin, bir şey görmeyi bekleyin." O anda bir vampir ortaya çıkar ve Buffy dövüşe başlar. "Bir vampirle dövüşürken, düşünmeyin. Hareketiniz düşücelerinizden hızlı olmalı, ama mantıklı hareket edin. En ufak hata bile, boynunuzu kaptırmaya yeterlidir." Buffy orada eğitim verirken, aynı zamanda, okulda, Dawn ve Amanda, okulda vampirden kaçmaktadır. Lavabotuara sığınırlar, kapıyı kapatıp, arkasına dolap koyup, masanın altına girerler. Ama vampir onları bulur ve kapıyı kırarak içeri dalar. "Bir avcının elindeki her şey potansiyel bir silahtır," der Buffy. Amanda, deney tüplerini vampire fırlatır, Dawn, vampire asit atar ve bu vampirin canını yakar.

Dawn, vampire bir şaşırtmaca verir ve kaçarlar. O sırada, potansiyel avcıları öldürmek için gelen Bringers'lar çıkagelir ve Dawn'ın değil de Amanda'nın peşinden gider. Dawn şoke olur: "İstediğiniz benim," diye fısıldar, "potansiyel avcı benim ama!" Buffy, o sırada eğitim yerinde, vampiri öldürür. "Şimdi," der köşede bekleyen potansiyellere. "Yanınızda ben olduğum için güvendesiniz. Ama..." der, birçok vampir çıkagelir. "...ben şimdi gidiyorum. Toz edin onları!" der ve vampirleri, potansiyel avcılarla baş başa bırakır. Xander, Willow ve Anya, Dawn'ın kaçtığını görürler ve Buffy'e haber verirler.

Okulda, Dawn ve Amanda kaçarken, Buffy ve Spike çıkagelir. Onlara yardım ederler. Amanda, vampiri tek başına toz eder. Her şey bitince, Buffy, Willow'un yer tespit edici büyü yaptığını ve o sayede onları bulduklarını söyler. Amanda ise yakınmaya başlar: "Burada neler oluyor? Okulda vampirler ve iblisler dolaşıyor, Dawn'a giderken kapıda parlak bir ışık içime giriyor...!" Herkes gerçeğini anlamıştır. "Willow'un büyüsü." der Dawn. "Avcı Amanda'ymış."

Sabah, potansiyel avcılar, Buffy ve Amanda oturup sohbet etmektedirler. Dawn ise yan odada, hayal kırıklığı içindedir. Xander bunu fark eder ve Dawn'la konuşur. "Hey," der. "Yedi yıl, Dawn. Avcıyla çalışırken arkadaşlarımın güç kazanmalarını izledim: Cadı, iblis. Oz'u tıraş kutumun içine bile sokabilirdim ama dolunay olduğunda kurtadamla karşılaşmak istemezsin. Çok güçlüdür; hepsi. Ben ise pencereleri onaran çocuğum. Dün gece yaptıklarını gördüm. Özel olduğunu sanıyordun; 2003 Sunnydale Güzeli olduğunu. Öyle olmadığını öğrendiğinde tacını hiç tereddüt etmeden Amanda'ya devrettin. Ona gücünü verdin. Ne kadar zor olduğunu hiçbir zaman bilmeyecekler, Dawnie. Seçilmiş kişi olmamayı. Sahne ışıklarına bu kadar yakın olup o ışıkla asla yıkanmamayı. Ama ben biliyorum. Herkesin bildiğinden çok daha fazlasını gördüm. Çünkü kimse beni izlemiyor. Dün gece seni gördüm. Bugün burada çalışırken görüyorum. Sen özel değilsin. Olağanüstüsün! " der. Dawn, Xander'ın ne demek istediğini anlar ve o da, "Ama sen inşaat işçisi olarak, tuğla örerken çok seksi gözüküyorsun." diye bir espri yapar. Xander ise, "Gerçekten mi?" der. Dawn'ın morali düzelmiştir. Sohbete devam ederler.

Ayrıntılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Dawn, potansiyel avcı olduğunu düşündüğünde, kendisinin aktifleşebilmesi için Buffy'nin ölmesi gerektiğini düşünüp suçluluk duyar; ama aslında bu teori doğru değildir. Çünkü ilk sezon finalinde Buffy öldüğünde, avcılık çizgisi Kendra'ya geçmiştir. Kendra da ikinci sezon finalinde öldüğünde Faith gelmiştir. Dolayısıyla, yeni bir avcının aktifleşebilmesi için Faith'in ölmesi gereklidir, Buffy'nin değil. Buffy'nin ölmesi yeni bir avcı getirseydi, beşinci sezon finalinde öldükten sonra, altıncı sezonda yeni bir avcı gelmiş olurdu.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Nedir? :Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? ile ilgili Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Ne Demektir? Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Açıklaması Nedir? Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Cevabı Nedir? Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Açıklaması? :Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Gerçek mi? :Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? ile ilgili Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Hakkında? :Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? ile ilgili Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? burada bulabilirsiniz. Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Potential nedir?, Potential anlamı nedir?, Potential ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
IPhone, İtalyan İstatistik Enstitüsü, İPhone, Darius Garland, Cezayir başbakanı, 21 Aralık, Hıristiyanlar, Slovakia, Ziggurat, Cadı, Tek ülkede sosyalizm, Salva Ballesta, Radoviş, Bumerdas Vilayeti, Kökşetau, Sedum clavifolium, Istavroz, Modern sentez, Anuel AA diskografisi, Siaka Tiéné, Turkish Ziraat Bank Bosnia dd, Artek, Begonia acutiloba, Aloe serriyensis, Barack Obamanın başkanlığa geçişi, Kültür, Amerika Birleşik Devletleri Avrupa Komutanlığı, Lambda Eridani, Ata Berk Mutlu, Euphrasian Bazilikası, Cant Get You Out of My Head, Kriyojeniyen, Usain Bolt, Sucha Beskidzka, Birincil üretim, Capriglia Irpina, Mazinho, En Uzun Mesafe, İtalya (Roma eyaleti), Mineraller, Lesoto arması, 2016 Yaz Olimpiyatlarında atıcılık, Rock County, Minnesota, Alman sömürge imparatorluğu, Entebbe Uluslararası Havalimanı, Lazika Savaşı, 59 Eridani, Keiran Lee, Baklan, Vasabi, Geelong, Flávio Conceição, Safiye Topçuoğlu, Borsalar listesi, El Tarif Vilayeti, Alexander Takımadaları, Amerika Birleşik Devletleri Anayasası, Uykusuzluk, İskandinavya, Iskandinavya, Krasimir Balakov, Ulubatlı, Konak, Tomoaki Seino, Mercek, Lloret de Vistalegre, Chicago Bulls tüm zamanların kadrosu, Artland (şirket), Mongiardino Ligure, Kilimli, Lamborghini Diablo, Destinys Child, İrini Asanina, Golden Globe Ödülleri, Prison School, Stockholm, 74. Akademi Ödülleri, Appendicularia, Çamlıca, Adıyaman, NGC 3894, Whig Partisi, Edmundo Suárez, Kütüphane (bilgisayar bilimi), Rozzano, Amerika Birleşik Devletleri Afrika Komutanlığı, Gustavo Matosas, Berete, Besni, Sebastião Lazaroni, Ardahanda 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, McDonalds, Twenty One Pilots, Romário, Wolfsschanze, 1994 FIFA Dünya Kupası elemeleri (CONMEBOL), Relizane Vilayeti, Conquest (1937 film), Tamara Bykova, Osmanlı toplumu, Samandar, Robert Widmark, Göynük,
Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?,