Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir?

Pinnipedimorpha Nedir?

Pinnipedimorpha Nedir?, Pinnipedimorpha Nerededir?, Pinnipedimorpha Hakkında Bilgi?, Pinnipedimorpha Analizi? Pinnipedimorpha ilgili Pinnipedimorpha ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Pinnipedimorpha ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Pinnipedimorpha Ne Anlama Gelir Pinnipedimorpha Anlamı Pinnipedimorpha Nedir Pinnipedimorpha Ne Anlam Taşır Pinnipedimorpha Neye İşarettir Pinnipedimorpha Tabiri Pinnipedimorpha Yorumu 

Pinnipedimorpha Kelimesi

Lütfen Pinnipedimorpha Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Pinnipedimorpha İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı? Pinnipedimorpha Ne Demek? ,Pinnipedimorpha Ne Demektir? Pinnipedimorpha Ne Demektir? Pinnipedimorpha Analizi? , Pinnipedimorpha Anlamı Nedir?,Pinnipedimorpha Ne Demektir? , Pinnipedimorpha Açıklaması Nedir? ,Pinnipedimorpha Cevabı Nedir?,Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı?,Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Pinnipedimorpha

Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı Nedir? Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Pinnipedimorpha - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Pinnipedimorpha - Oranlamak Pinnipedimorpha - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Pinnipedimorpha - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Pinnipedimorpha - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Pinnipedimorpha - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Pinnipedimorpha

Pinnipedimorpha Nedir? Pinnipedimorpha Ne demek? , Pinnipedimorpha Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı? Pinnipedimorpha Ne Demek? Pinnipedimorpha Ne Demektir? ,Pinnipedimorpha Analizi? Pinnipedimorpha Anlamı Nedir? Pinnipedimorpha Ne Demektir?, Pinnipedimorpha Açıklaması Nedir? , Pinnipedimorpha Cevabı Nedir? , Pinnipedimorpha Kelimesinin Anlamı?


Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir?

Pinnipedimorpha

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Pinnipedimorflar
Yaşadığı dönem aralığı: 24-0 myö
Şattiyen-Günümüz 
Enaliarctos emlongi Enaliarctos cropped.png
Bir sanatçının Enaliarctos emlongi rekonstrüksiyonu
Bilimsel sınıflandırma Bu sınıflandırmayı düzenle
lem: Animalia
Şube: Chordata
Sınıf: Mammalia
Takım: Carnivora
İnfra takım: Arctoidea
Klad: Pinnipedimorpha
Berta vd., 1989
Alt taksonlar

Pinnipedimorpha, Phoca ve Enaliarctos'un son ortak atasını ve bu atasal taksonun tüm torunlarını içerecek şekilde tanımlanan arctoid etçillerin bir kök kladıdır.[1] Bilim insanları, ya ayılarla ya da musteloidlerle daha yakından ilişkili olduklarından, hangi arktoid etobur soyunun pinnipedimorflara en yakın akraba olduğu konusunda hala tartışıyorlar.[2][3][4][5][6]

Aşağıda, Berta ve diğerlerinde (2018) bir bileşik ağaçtan ve Paterson ve diğerlerinde (2020) bir toplam kanıt (moleküler ve morfolojik verinin kombinasyonu) veri setinden sonra gelen makalede kapsanan taksonların genel bir filogenisi bulunmaktadır:[1][7]

Amphicynodontidae

Semantoridae

Pinnipedimorpha

Enaliarctidae

Pinnipediformes

Pinnarctidion

Pacificotaria

Pteronarctos

Pinnipedia
Phocoidea

Phocidae

Otarioidea

Desmatophocidae

Odobenidae

Panotariidae

Eotaria

Otariidae

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b Berta, A. (2018). "The Origin and Evolutionary Biology of Pinnipeds: Seals, Sea Lions, and Walruses". Annual Review of Earth and Planetary Sciences. 46: 203-228. doi:10.1146/annurev-earth-082517-010009. 
  2. ^ Lento, G. M. (1995). "Use of spectral analysis to test hypotheses on the origin of pinnipeds". Molecular Biology and Evolution. 12 (1): 28-52. doi:10.1093/oxfordjournals.molbev.a040189. PMID 7877495. 
  3. ^ Hunt, R. M. Jr. (1994). "Basicranial evidence for ursid affinity of the oldest pinnipeds" (PDF). Proceedings of the San Diego Society of Natural History. 29: 57-67. 
  4. ^ Higdon, J. W. (2007). "Phylogeny and divergence of the pinnipeds (Carnivora: Mammalia) assessed using a multigene dataset". BMC Evolutionary Biology. 7: 216. doi:10.1186/1471-2148-7-216. PMC 2245807 $2. PMID 17996107. 
  5. ^ Sato, J. J. (2006). "Evidence from nuclear DNA sequences sheds light on the phylogenetic relationships of Pinnipedia: Single origin with affinity to Musteloidea". Zoological Science. 23 (2): 125-46. doi:10.2108/zsj.23.125. PMID 16603806. 
  6. ^ Flynn, J. J. (2005). "Molecular phylogeny of the Carnivora (Mammalia): Assessing the impact of increased sampling on resolving enigmatic relationships". Systematic Biology. 54 (2): 317-37. doi:10.1080/10635150590923326. PMID 16012099. 
  7. ^ Paterson, R. S.; Rybczynski, N.; Kohno, N.; Maddin, H. C. (2020). "Pinniped taxonomy: review of currently recognized species and subspecies, and evidence used for their description". Frontiers in Ecology and Evolution. 7 (457). doi:10.3389/fevo.2019.00457.  Geçersiz |doi-access=free (yardım)

 

Konuyla ilgili yayınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • A. Berta, C. E. Ray, and A. R. Wyss. 1989. Skeleton of the oldest known pinniped, Enaliarctos mealsi. Science 244:60-62

Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Nedir? :Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? ile ilgili Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Ne Demektir? Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Açıklaması Nedir? Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Cevabı Nedir? Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Açıklaması? :Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Gerçek mi? :Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? ile ilgili Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Hakkında? :Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? ile ilgili Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? burada bulabilirsiniz. Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Pinnipedimorpha nedir?, Pinnipedimorpha anlamı nedir?, Pinnipedimorpha ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
NGC 6549, Kanada İnuitleri, The Washington Post, Maya Angelou, Çek Cumhuriyeti Millî Kütüphanesi, Mikołaj Potocki, Zat Knight, Alman Ulusal Halk Partisi, Poets of the Fall, Astraryum, Lincos, Jodie Comer, NTV Haber, Süleyman Demirel, Osman Kahveci, Acil tıp, Klingon, İletişim sosyolojisi, Yoannis Teotokis, Dave van den Bergh, George Walter Stewart, NGC 3450, Değirmisaz, Acil sağlık hizmetleri, Université de Bourgogne, Ambulans, NGC 2723, 2018 Türkiye Süper Kupası, Tokat, Ferizli, Deeper and Deeper, İhşidiler, Sean Ono Lennon, Kepiç, Felahiye, Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi, 2 Girls 1 Cup, Greenbelt, Maryland, Alpocalypse, John Larroquette, MacOS, Dimitri P. Bertsekas, NGC 6879, Homofil, Sabri Turgut, Ali Sami Yen Stadyumu, Hengelo, Çeltikçi, Erdek, Marcus Miller, Tuva Türkçesi, Güney Lefkoşa, Pronto, Hikmet Uluğbay, Daugavpils, Palos Verdes Estates, One Canada Square, Kingpin, Akbulut Holding, Beah Richards, Caferilik, Tavrida Guberniyası, Anson Mount, Direniş hareketleri, Las Vegas, 7 Sins, NGC 3521, Richard Musgrave, Al Ahli, Alboran Denizi, Lili İvanova, Tanrı, Rebel Wilson, İdrisî, Barbara Krafftówna, Rönesans Barajı, Nelly Sachs, Gaius Fannius, Franny ve Zooey, Asylum of the Daleks, Vera Djatel, Diane Sunar, Rupiah Banda, 25 Eridani, Avalonya, Sidney Sheldon, Ulusal Kanal, Tedarik zinciri, Macarena, Ulusal üniversite, Topraklama, Mauser Kar 98k, Yunanistan Bağımsızlık Günü, Sezai Altekin, Anna Ulyanova, Mahmut Oltan Sungurlu, Carles Rexach, Endüstriyel proses, Carlo Giuffrè, Boogie (albüm), Kentaro Seki, Bir Bahar Akşamı (film), Harry Potter ve Ateş Kadehi,
Arabella Kiesbauer Kimdir?, Alp Korkmaz Kimdir?, Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?, Kafalı İsminin Anlamı Nedir?, Geri Kalmış İsminin Anlamı Nedir?, Çöreklik Nedir?, April Glaspie Kimdir?,