Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir?

Otto Frank Nedir?

Otto Frank Nedir?, Otto Frank Nerededir?, Otto Frank Hakkında Bilgi?, Otto Frank Analizi? Otto Frank ilgili Otto Frank ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Otto Frank ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Otto Frank Ne Anlama Gelir Otto Frank Anlamı Otto Frank Nedir Otto Frank Ne Anlam Taşır Otto Frank Neye İşarettir Otto Frank Tabiri Otto Frank Yorumu 

Otto Frank Kelimesi

Lütfen Otto Frank Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Otto Frank İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Otto Frank Kelimesinin Anlamı? Otto Frank Ne Demek? ,Otto Frank Ne Demektir? Otto Frank Ne Demektir? Otto Frank Analizi? , Otto Frank Anlamı Nedir?,Otto Frank Ne Demektir? , Otto Frank Açıklaması Nedir? ,Otto Frank Cevabı Nedir?,Otto Frank Kelimesinin Anlamı?,Otto Frank Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Otto Frank Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Otto Frank Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Otto Frank Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Otto Frank Kelimesinin Anlamı Nedir? Otto Frank Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Otto Frank Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Otto Frank Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Otto Frank - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Otto Frank

Otto Frank Nedir? Otto Frank Ne demek? , Otto Frank Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Otto Frank Kelimesinin Anlamı? Otto Frank Ne Demek? Otto Frank Ne Demektir? ,Otto Frank Analizi? Otto Frank Anlamı Nedir? Otto Frank Ne Demektir?, Otto Frank Açıklaması Nedir? , Otto Frank Cevabı Nedir? , Otto Frank Kelimesinin Anlamı?


Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir?

Otto Frank

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Otto Frank
1961 yılında Frank.
DoğumOtto Heinrich Frank
12 Mayıs 1889(1889-05-12)
Frankfurt, Prusya Krallığı, Alman İmparatorluğu
Ölüm19 Ağustos 1980 (91 yaşında)
Birsfelden, İsviçre
Defin yeriBirsfelden mezarlığı
MeslekBaharat tüccarı
Tanınma nedeni
EvlilikEdith Frank
(e. 1925, ö. 1945)
Elfriede Geiringer (e. 1953)
Çocuk(lar)

Otto Heinrich „Pim“ Frank (12 Mayıs 1889, Frankfurt am Main - 19 Ağustos 1980, Birsfelden, Basel) 1933'ten 1944'e ve 1945'ten 1953'e kadar Hollanda'da yaşayan Alman kökenli Hollandalı-İsviçreli bir tüccardı. Hatıra Defterini düzenlediği Anne Frank'ın babasıydı.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Otto Frank'ın babası Michael, Pfalz'daki Landau'dan geldi, annesi Alice Stern'in soy ağacı, Frankfurt kayıtlarında 16. yüzyıla kadar izlenebilir. Michael Frank başarılı bir iş insanı ve Frankfurt merkezli özel bir bankanın sahibiydi. Franklar liberal Yahudilerdi. Yani, Yahudi din ve kültürünün geleneklerine bağlıydılar, ancak katı bir şekilde dindar değillerdi. Otto Frank, Frankfurt'taki Lessing Gymnasium'a katıldı ve 1908'de liseden mezun oldu. Liseden mezun olduktan sonra, Otto kısa bir süre Heidelberg'de sanat tarihi okudu ve New York'ta Macy's'de staj yaptı. 1915'in ortalarından Birinci Dünya Savaşı'nın sonuna kadar Batı Cephesinde görev yaptı. Son zamanlarda, 172 Işık Ölçüm Birimi'nde bir subay adayıydı. Demir Haç'ın taşıyıcısıydı.

Otto ve Edith Frank-Holländer, 12 Mayıs 1925'te Aachen'deki sinagogda evlendiler. Edith, ailesinin evinden taşındı ve başlangıçta Otto ile ailesinin Frankfurt'taki Beethovenplatz'daki evinde yaşadı. 1926'da kızları Margot'nun doğumundan sonra, aile 1927'nin ortalarında Frankfurt'ta Marbachweg 307'de kiralık bir daireye taşındı ve 1933/34'e kadar orada yaşadılar. 1929'da ikinci kızları Anne doğdu. Nazi rejimi iktidarı ele geçirdikten sonra, Almanya'daki Yahudi aleyhtarı misillemelerden korktuğu için ailesiyle birlikte Amsterdam'a taşındı. Buna ek olarak, Frank ailesinin bankası, Almanya'dan ayrılmak için ek bir neden olan ekonomik krizden dolayı zarar gördü.

1933'te Robert Feix'in bir arkadaşı olan Erich Elias, kayınbiraderi Otto Frank'e Alman Opekta için Amsterdam'da Hollandalı bir yabancı temsilciliği "Nederlandsche Opekta" kurma teklifinde bulundu. Bu temsil, Hollanda'daki işi genişletmelidir. Frank bu teklifi kabul etti. Başlangıçta şirketin gerekliliklerini netleştirmek için tek başına Amsterdam'a gitti. Edith bir daire aramak için Kasım'da onu takip etti, Margot Aralık'ta ve Anne Şubat 1934'te onu takip etti. Yeni Rivierenbuurt semtinde (Türkçe: nehir bölgesi), o zamanlar şehrin güney ucunda olan Merwedeplein 37'de bir apartmanda yaşıyorlardı. Almanya'dan çok sayıda Yahudi aile orada yeni bir yuva arıyordu. 1938'de Otto Frank, et ve sosis için baharat karışımlarıyla uğraşan ikinci bir şirket olan Pectacon'u kurdu.

Amsterdam, Prinsengracht 263, eskiden Opekta, bugün Anne Frank Evi

Mayıs 1940'ta Alman birlikleri, batı kampanyasının ilk günlerinde Hollanda'yı işgal etti. İşgalci güç, gitgide daha fazla anti-Semitik yasalar getirdi. Otto Frank, ailenin ABD'ye göçünü organize etmeye çalıştı, ancak çabaları başarısız oldu. Şirketini denetçilerin sıkı denetimlerinden korumak için Otto Frank, yönetim proformasını Aryan çalışanları Johannes Kleiman ve Victor Kugler'a devretti. Yahudilerin Hollanda'dan sistematik olarak sınır dışı edilmesi 1942 yazında başladığında, Otto Frank zaten bir saklanma yeri hazırlamıştı. 5 Temmuz 1942'de Margot, Almanya'daki bir çalışma kampı için rapor verme talebi aldı. 6 Temmuz 1942'de Frank ailesi, önünde “Nederlandsche Opekta”nın karargahı olan Prinsengracht 263'teki binanın arka binasında Alman Gestapo'dan saklandı. Yaklaşık iki yıl sonra, Gizli Ev'in ailesi ve diğer dört Yahudi sakini, muhtemelen bir ihanet sonucu keşfedildi; 4 Ağustos 1944'te Karl Josef Silberbauer (daha sonra güvenlik servisinde SS-Oberscharführer) tarafından tutuklandılar.

Bu tutuklamanın ardından saklanan kişiler önce Gestapo tarafından sorgulandı ve bir gece tutuldu. 5 Ağustos'ta Weteringschans'daki aşırı kalabalık Huis van Bewaring hapishanesine götürüldü. İki gün sonra, Otto Frank ve ailesi Westerbork transit kampına götürüldü ve daha sonra Auschwitz toplama kampına sürüldü. Karısı Edith, 6 Ocak 1945'te orada yetersiz beslenmeden öldü; Frank, Ocak 1945'in sonunda Auschwitz'de Sovyet ordusu tarafından kurtarıldı. Ailesinde Holokost'tan sağ kurtulan tek kişi oydu. Amsterdam'a dönüş yolculuğunda Otto Frank, Auschwitz'de Edith Frank ile birlikte hapsedilen Rosa de Winter ile tanıştı. Otto Frank'e karısının ölümünü bildirdi. Amsterdam'da kızlarının Bergen-Belsen toplama kampına sınır dışı edildiğini öğrendi. Anne ve Margot'un hayatta kalmasını umuyordu, ancak Temmuz 1945'te Anne ve Margot ile birlikte Bergen-Belsen toplama kampında bulunan Janny ve Lien Brilleslijper, iki kızın ölümünü doğruladı. Ancak o zaman Miep Gies (dört yardımcıdan biriydi) ona Anne'nin tutuklamadan sonra öğleden sonra Gizli Ek'te bulduğu günlük kayıtlarını verdi. Bazı arkadaşlarının tavsiyesi üzerine kızı Anne'nin Hatıra Defterini yayımladı. 1947 yazında günlük "Het Achterhuis" (Gizli Ev) başlığı altında yayınlandı.

Savaştan sonra Otto Frank, 1941'de elinden alınan Alman vatandaşlığını reddetti ve 1949'da Hollanda vatandaşı oldu. 10 Kasım 1953'te Amsterdam'da Otto Frank, kocası Erich Geiringer'i ve oğullarını (savaşın bitiminden kısa bir süre önce Mauthausen'de ölmüşlerdi) kaybetmiş olan Elfriede Geiringer (kızlık soyadı Markovits) ile evlendi. Eva, Auschwitz'den sağ kurtulmuştu. Otto Frank ve Elfriede Geiringer, Auschwitz'den Amsterdam'a yolculukta bir araya geldi. Birlikte 1952'de İsviçre'ye göç ettiler, burada Otto Frank da İsviçre vatandaşlığı aldı. Anne Frank Vakfı’nın 1957'de Prinsengracht 263'teki evi korumak için kurulmasından sonra, 1966'da Basel'de Anne Frank Fonu'nu kurdu. Otto Frank, hayatı boyunca Anne'nin fikirlerini ve ideallerini yaymak için çalışmıştı. 19 Ağustos 1980'de Basel yakınlarındaki Birsfelden'de öldü.

Eşi Elfriede, üvey kızı Eva Schloss, kız kardeşi Helene Elias (eski adıyla Frank) ve Buddy Elias da dahil olmak üzere iki çocuğu tarafından yaşatılmıştır.

Kızının Hatıra Defterini yayınlarken metin müdahaleleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Anne Frank ayrıca günlüğünde ebeveynleri arasındaki ilişki hakkında yazdı. 1998'de, 8 Şubat 1944 tarihli ve muhtemelen Otto Frank'ı özellikle çok etkileyen bir yazının yayından kaldırıldığı öğrenildi. Ayrıca, Anne'nin günlüğe yaptığı girişin son versiyonunu ayrı olarak tuttu. Anne Frank'ın biyografisi 1998'de yayınlanan Melissa Müller, biyografinin gözden geçirilmiş bir versiyonunu 2013'te yayınladı ve bu gözden geçirilmiş makaleleri dikkate aldı.

Filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

Otto Frank, Joseph Schildkraut'un uzun metrajlı filmi Anne Frank'ın Günlüğü (1959), Ben Kingsley'in Anne Frank - Gerçek Hikaye (2001) ve Ulrich Noethen'in Anne Frank’ın Günlüğü (2016) filminde canlandırıldı. İki BBC yapımı Anne Frank'in Günlüğü'nde Emrys James (1987) ve Iain Glen (2001) ve Benim Kızım Anne Frank (2015) adlı televizyon filminde Götz Schubert tarafından canlandırıldı.

Anmalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Şubat 2015'te Anne, Margot, Edith ve Otto Frank için Stolpersteine, Frank ailesinin Amsterdam'daki son resmi ikamet gahına atıldı.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Commons: Otto Frank - Görüntüler, videolar ve ses dosyaları koleksiyonu


Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Nedir? :Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? ile ilgili Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Ne Demektir? Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Açıklaması Nedir? Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Cevabı Nedir? Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Açıklaması? :Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Gerçek mi? :Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? ile ilgili Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Hakkında? :Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? ile ilgili Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? burada bulabilirsiniz. Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Otto Frank nedir?, Otto Frank anlamı nedir?, Otto Frank ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Robotlar (film), 15 Aralık, 2005 Supercoppa Italiana, Kadınlar CEV Kupası, Marsupialia, Doğuran çekirdekli Hilbert uzayı, Bokura ga Ita, Keiji Watanabe, Üçköy, Nusaybin, Fonksiyonel analiz konuları listesi, Sahraaltı Afrika, Bad Piggies, Staveley, Derbyshire, Steve Montador, Angeliki Laiu, Liouville teoremi (karmaşık analiz), Doğan Koloğlu, Sluis Çarpışması, Türkiye 21 yaş altı kadın millî futbol takımı, Deniz üssü, SMS Hertha, Irving Cummings, Jesus Is King, Arkeoloji müzesi, Jérémie Azou, B (harf), Amaranthus rudis, Denizkızı, FOMGET GSK, Martin JRM Mars, GTA San Andreas, Shinichirō Watanabe, Frank Knight, Karmaşık analiz konuları listesi, Rasyonel fonksiyonların integralleri, Villanova Üniversitesi, Squid Game, Carvalhosa, Manş, Days of Wine and Roses (film), Gustavo Cabrera, Jean François La Pérouse, Etap yarışı, Kedigillerin sınıflandırılması, NGC 1406, Eurypharyngidae, Drvenik Mali, Spermophorides petraea, Kambriyen öncesi, Cryptic Writings, Susan B. Anthony, Neogene, Matematik felsefesi, Matematik konularının listesi, Kemal Paşaoğlu, Alibeyli, Kalecik, 2005 NBA Seçmeleri, Muriel Baumeister, Ordinaryüs, Hurda, İlgi zamiri, Burun konisi tasarımı, Sayı Kuramı, Astronomlar, Apistogramma atahualpa, Boyner, Zahirilik, Katrina Kasırgası, Circus Mircus, Türkiye florasındaki stachys taksonları listesi, Trigonometrik, Yeni Zelanda Rezerv Bankası, Gerçek sayı, Hans Fritzsche, Mersin balığı, Saša Lošić, Plesiyozor, Azerbaycan Devlet Tiyatro Müzesi, Bebekler, Ödemiş, Emirler, Gölbaşı, A Takımı (film), Çift merkezli çokgen, Karekök ortalama, Youchao, NGC 4141, Lydia Cacho, 2005 Macaristan Grand Prix, Tory Lane, Rafael Nadal, Özgür Devlet (Güney Afrika Cumhuriyeti ili), 2000 (sayı), 2005 Kuşadası saldırıları, skolastik felsefe, Aydın Polatçı, Fonetik transkripsiyon, Besame Mucho, Endonükleaz, Sayısallaştırılmış Adres Bilgi Sistemi (SABS), Tang ordusunda Türkler, Assimi Goita,
Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?, Zıravut İsminin Anlamı Nedir?, Fırfırlı Nedir?, Pınar Kayalar Kimdir?, Tıntın Nedir?, Fırçalı Nedir?, Zıpır İsminin Anlamı Nedir?, Tınlamalı Nedir?, Fırça Çekmek Nedir?, Zındık İsminin Anlamı Nedir?,