November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir?

November Rain Nedir?

November Rain Nedir?, November Rain Nerededir?, November Rain Hakkında Bilgi?, November Rain Analizi? November Rain ilgili November Rain ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  November Rain ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. November Rain Ne Anlama Gelir November Rain Anlamı November Rain Nedir November Rain Ne Anlam Taşır November Rain Neye İşarettir November Rain Tabiri November Rain Yorumu 

November Rain Kelimesi

Lütfen November Rain Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. November Rain İlgili Sözlük Kelimeler Listesi November Rain Kelimesinin Anlamı? November Rain Ne Demek? ,November Rain Ne Demektir? November Rain Ne Demektir? November Rain Analizi? , November Rain Anlamı Nedir?,November Rain Ne Demektir? , November Rain Açıklaması Nedir? ,November Rain Cevabı Nedir?,November Rain Kelimesinin Anlamı?,November Rain Kelimesinin Anlamı Nedir? ,November Rain Kelimesinin Anlamı Ne demek?,November Rain Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

November Rain Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

November Rain Kelimesinin Anlamı Nedir? November Rain Kelimesinin Anlamı Ne demek? , November Rain Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

November Rain Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! November Rain - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

November Rain

November Rain Nedir? November Rain Ne demek? , November Rain Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

November Rain Kelimesinin Anlamı? November Rain Ne Demek? November Rain Ne Demektir? ,November Rain Analizi? November Rain Anlamı Nedir? November Rain Ne Demektir?, November Rain Açıklaması Nedir? , November Rain Cevabı Nedir? , November Rain Kelimesinin Anlamı?


November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir?

November Rain

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"November Rain"
Use Your Illusion I albümünden Guns N' Roses şarkısı
YayımlanmaŞubat 18, 1992 (UK)
Haziran 2, 1992 (US)
Kaydedilme1991, Nevada
TarzHard Rock
DilIngilizce
Süre8:57
ŞirketGeffen Records
YazarAxl Rose
BesteciAxl Rose
YapımcıGuns N' Roses, Mike Clink
Use Your Illusion I şarkı listesi
Double Talkin' Jive
(9)
"November Rain"
(10)

"November Rain", Amerikalı hard rock grubu Guns N' Roses tarafından çıkarılmış bir baladdır. Ana vokalist Axl Rose tarafından sözleri yazılıp bestelenmiştir. Use Your Illusion I albümünde 10. parçadır. Orkestra melodisi içerir ve Guns N' Roses'ın en uzun şarkılarındandır.

"November Rain", Billboard Hot 100'de 3 numara olarak ilk 10'a girdi. Listenin ilk 10'una giren gelmiş geçmiş ilk ve tek uzun şarkıdır.

Şarkı[değiştir | kaynağı değiştir]

8:57 dakika olarak albümdeki ikinci en uzun şarkıdır, en uzunu ise 10:16 dakikalık "Coma" adlı şarkıdır. Guns N' Roses geçmişindeki ise en uzun 3. şarkıdır, 2. en uzun şarkıları Use Your Illusion II'deki 9:24 dakikalık Estranged'dir.

Çoğu canlı perfomanslarda arka planda orkestra yoktur. En iyi bilinen orkestra ile çalınmış performansları 1992'deki MTV Müzik Ödülleri. Billboard Hot 100'ün ilk 10'una giren gelmiş geçmiş en uzun şarkıdır.

Şarkı aynı zamanda Richter Scale tarafından gelmiş geçmiş en iyi 9. şarkı olarak seçilmiştir. "November Rain" 2006'da oylamayla Rock 1000'de birinci sıraya gelmiştir. Yeni Zelanda radyosunun dinleyenleri bu listede en iyi 1000 rock şarkısı seçerler. 2007'de ise aynı oylamada 2. olmuştur, AC/DC'nin Back In Black'i onları yenmiştir. Pitchfork Media'nın Top 200'ünde 90'ların en iyi 140. şarkısı olarak seçildi.

Geçmiş[değiştir | kaynağı değiştir]

Eski L.A. Guns gitaristi ve kurucusu, Tracii Guns'a göre, Rose 1983'ten beri bu şarkı için çalışmaktaydı. Bir röportajında "November Rain" hakkında şunları söyledi

L.A. Guns için EP'yi hazırlarken, sanırım 1983'teydi bu, (Axl) "November Rain"'i piyanoda çalıyordu ve o zamanlarda adı böyleydi. Gitar solosu muhteşemdi. Çok uzun zaman önce. O zamanlar çalmayı bildiği tek şeydi, ama bilirsiniz o, onundu.

Her zaman derdi "Bir gün bu çok güzel bir şey olacak ama daha bitmedi", bunu eskiden derdi. Ve her zaman biz otelde kafamıza göre bir şeyler yaparken o bir piyano bulup bunu çalardı (November Rain). Bende dalga geçerdim "Ne zaman bitireceksin şu şeyi?" diye, ve o da "Bununla ne yapacağımı daha bilmilyorum" derdi.

1985'te, Waggle Records Avustralya'da, November Rain/Konserde ve Dahası adında iki LP çıkardı. Bu LP'de şarkının akustik versiyonu vardı ve isimsizdi. Şarkının bu ilk versiyonu akustik gitar, vokallerde Rose ve geri vokaller içeriyordu. Use Your Illusion'daki gibi gitar solosu içermiyordu. Bu canlı performans sadece 4:43 dakika sürmekte.

Slash kitabında şarkının 18 dakikalık bir versiyonu gitarist Manny Charlton (Rock grubu Nazareth'den) ile beraber 1986'da, Appetite for Destruction'nın kayıtları zamanında kaydedildiğini yazar.

2006'da, Chinese Democracy turu sırasında anlatılan hikâyeye göre Axl dışında gruptaki kimse şarkının yapımında bulunmak istememiş (Estranged içinde aynı şey geçerli). Slash ve McKagan şarkıya tamamen karşı çıkmış ve yerine sert rock parçaları yazmak istemişler. Fakat, Rose tamda kayıtlar yapılırken onları ikna etmiş. Slash'inde kitabında yazdığı gibi grupta müzikal açıdan ayrılıklar yaşanmış.

Slash, albümde çaldığı solonun ilk kayıtlarıyla aynı solo olduğunu iddia eder. Ancak öyle olmadığı söylenir. Solosu Japon sanatçı Toshitaro'nun 1984'te çıkan Best of My Love solosuna benzemektedir.

Klip[değiştir | kaynağı değiştir]

Klipteki hikâye şarkıdaki sözleri vurgular. Klip Andrew Morahan tarafından yönetilmiştir. Klipte, Rose'un kız arkadaşı Stephanie Seymour ile evlenmesi ve bir tiyatro sahnesinde sergilenen GN'R perfomansı görülür. MTV Müzik Video ödüllerinde en iyi sinematografi ödülünü almıştır. Seymour'un klipteki meşhur gelinliği ile beraberinde klibin bütçesi 1 milyon doları aşar. Çekilen en pahalı kliplerden biridir.

Klibin en ünlü sahnelerinden birinde Slash vardır. Helikopter çekimiyle Slash şarkıdaki ilk solosunu Rose'un evlendiği kilisenin önünde, çöl alanında çalmaktadır. O çalarken kamera helikopter sayesinde etrafında döner. Başka bir ünlü sahnesi ise, 3. solosunu Rose'un piyanosunun üstünde çalmasıdır. Klipte rolleri belirleyen Mark Roberton sahneyi "Kameramanın çok fazla sorumluluğu vardı, vinç kamerası Slash'e çok yakınken Slash piyanodan ayağa kalktı. Bir hatalı davranış ile gitarist fena düşerdi." diyerek zorluklarını anlattı. Klip şarkının tamamını içermektedir. Kısaltma kullanılmamıştır. Orpheum Tiyatrosu, Los Angeles'ta bir tiyatrodur ve performans çekimleri orada yapılmıştır. Öğleden akşama kadar tiyatro çekimler için kapatılmıştır. Şarkıyı birçok kez tekrar tekrar çalmışlardır ve onlar çalarken 1,500 kişi, seyirci olarak onları izlemiştir.

Slash'in ilk solosunu çalarken dışarıda çekilen sahnelerde, Rose temiz ve ıssız bir yerlerde çekimi yapmak istmeiştir ancak çekimler kış ayında olduğundan ıssız hiçbir yerde çekmek olası değildi. En sonunda grup Meksika'daki bir kiliseyi buldular, bu kilise aynı zamanda film Silverado'da da kullanılmıştır.

Silverado'nun görüntü yönetmeni Brad Hartmeier'dı. Bir otel barında yaptığı karalama çizimlerinden esinlenerek kiliseyi oaraya yaptırdı. 24 saat boyunca sayılı kişiler kilisenin yapımında çalıştı. Hartmeier, elinde bir telsizle Slash çalarken kilisenin içindeydi. Slash çekimler sırasında ona yapması gerekenleri sordu ve o da cevapladı. "Ben görüntü yönetmeniyim, Slash ise sanatçı, Slash bilim adamı" Slash cevap verdi "Haha, ben sadece Slash'im". Hartmeier klip çekimlerini hayatındaki en iyi deneyim olarak açıkladı.

Klipteki papaz, Rose'un arkadaşı olan Gianantonio adlı bir İtalyan'dır. November Rain, Don't Cry ve Estranged ile beraber trilogy'nin ikinci klibidir. Bundan sonra Estranged gelir. Klibin sonunda da belirtildiği gibi klip Del James tarafından yazılmış olan kısa aşk hikâyesi olan Without You'dan esinlenmiştir. 1995'te kitap satışa çıkmıştır. Kitap, çatışmalı bir ilişki yaşadığı kız arkadaşının ölümüyle kederlenen bir rock yıldızı hakkındadır (Erin Everly ve Rose'un ilişkisinden esinlenmiştir) Klipte Stephanie Seymour'un karakterinin ölümü hakkında birçok teori vardır. Kliple Del James'in hikâyesi arasında ilişkiye bakarsak büyük ihtimalle karakter kendisini öldürüyor. Düğün sahnelerinde karakteri çok hüzünlü görülmektedir. Cenaze sahnesinde, Seymour'un yüzünün yarısını kaplayan bir ayna görülebilinir. Bu açık tabut cenazeleri tarafından eğer kurban başından hasar görmüşse yapılan bir şeydir. Klip 90'ların geri kalanı boyunca popülerliğini korudu. 1992'nin sonunda, MTV "November Rain" klibini yılın klipleri listesinde 1. yaptı. 90'larda yapılan çoğu MTV listelerinde 1. sırada görünür. Metal Edge'in 1992'deki okuyanların seçimi adlı ödüllerinde bir numara oldu.

Personel[değiştir | kaynağı değiştir]

Çizelgeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b c d e f g "November Rain", in various singles charts Lescharts.com (Retrieved January 12, 2009)
 2. ^ a b "Single top 100 over 1992" (pdf) (Felemenkçe). Top40. 7 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 14 Nisan 2010. 
 3. ^ German Singles Chart Charts-surfer.de 25 Mayıs 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Retrieved January 12, 2009)
 4. ^ Irish Single Chart Irishcharts.ie 20 Ekim 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Retrieved January 12, 2009)
 5. ^ UK Singles Chart Chartstats.com 5 Ekim 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Retrieved January 12, 2009)
 6. ^ a b c Billboard allmusic.com (Retrieved January 12, 2009)
 7. ^ "1992 Australian Singles Chart". aria. 30 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Nisan 2010. 
 8. ^ "Billboard Top 100 – 1992". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Temmuz 2010. 
 9. ^ "Gold-/Platin-Datenbank ('November+Rain')" (Almanca). Bundesverband Musikindustrie. 
 10. ^ Dutch certifications nvpi.nl 16 Şubat 2006 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Retrieved January 12, 2009)
 11. ^ U.K. certifications [1] 10 Temmuz 2017 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Retrieved August 18, 2013)
 12. ^ U.S. certifications riaa.com 3 Ocak 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. (Retrieved January 12, 2009)

November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Nedir? :November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? ile ilgili November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Ne Demektir? November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Açıklaması Nedir? November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Cevabı Nedir? November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Kelimesinin Anlamı? November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Açıklaması? :November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Gerçek mi? :November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? ile ilgili November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Hakkında? :November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? ile ilgili November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? burada bulabilirsiniz. November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler November Rain nedir?, November Rain anlamı nedir?, November Rain ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Digital Object Identifier, Ján Kollár, Alison Brie, Digital object identifier, Ankara Uluslararası Film Festivali ödülleri, Renk, Plazmit, Mehmet Arif Örgüç, NGC 4591, Internet Explorer 6, NGC 1824, Amerikan İstatistik Derneği başkanları listesi, Osmanlı padişahları listesi, Mazda Bongo, Sinanpaşa, Beşiktaş, Ötümsüz dişsil sürtünmeli ünsüz, Chris Colfer, South Mimms, Zahara de la Sierra, Epik şiir, Çocuk hakları, Microsoft MapPoint, Pontius Pilatus, Etil asetat, Aurelian, Kadri Enis Berberoğlu, Zambiya millî futbol takımı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ötümsüz dişyuvasıl yansürtünmeli ünsüz, Can Hasan 1, Parsim, Xunqueira de Espadanedo, II. Nikolas, DeKalb County, Alabama, Millie Bobby Brown, İzmir coğrafyası, Lotte Group, Nelson Mandela, Myroslav Slaboshpytskyi, Orion Confectionery, Asılsız Haber, Greene County, Kuzey Karolina, Batı, 1986 yapımı Türk filmleri, Murphy Kanunları, Pseudopsellonus, Başbakanlık Kupası, Bortala Alashankou Havalimanı, Fran Vélez, 1279, Deniz Yıldızı, Frontal korteks, Konkuk Üniversitesi, Lotte Confectionery, Fevzi Çakmak, Kırklareli, Apollonius teoremi, Seven Arcs, NGC 2964, Limuzin, Erdem Tuğal, Zlatko Yankov, Ecchi, Moğolların Japonya seferleri, Zamanın ölçülmesi, Ömer Faruk Çoşkun, Ömer Faruk Coşkun, 2016 Fransa Bisiklet Turu, Jalandhar, Clint Eastwood, Butler, Iowa, Sunak, Kahverengi, Sergey Klyaştornı, Exxen, Tow Law, Parmenides, Arsenal, Aconcagua, Park Choa, Güney Koreli, Güve, İçerik dağıtım ağı, Bahamalar, Lee Hyeri, Nusaybin Demirspor, NGC 3165, NGC 3089, Farewell (Rihanna şarkısı), 1990 fifa dünya kupası, 1990 FIFA Dünya Kupası, II. João, Srem İlçesi, Musa Bihi Abdi, Eyüpspor, Araftayım, Helen Çözümü, Nokia 4.2, Ahmed Kutucu, De tu amor,
Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?,