NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir?

NTV Spor.net Nedir?

NTV Spor.net Nedir?, NTV Spor.net Nerededir?, NTV Spor.net Hakkında Bilgi?, NTV Spor.net Analizi? NTV Spor.net ilgili NTV Spor.net ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  NTV Spor.net ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. NTV Spor.net Ne Anlama Gelir NTV Spor.net Anlamı NTV Spor.net Nedir NTV Spor.net Ne Anlam Taşır NTV Spor.net Neye İşarettir NTV Spor.net Tabiri NTV Spor.net Yorumu 

NTV Spor.net Kelimesi

Lütfen NTV Spor.net Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. NTV Spor.net İlgili Sözlük Kelimeler Listesi NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı? NTV Spor.net Ne Demek? ,NTV Spor.net Ne Demektir? NTV Spor.net Ne Demektir? NTV Spor.net Analizi? , NTV Spor.net Anlamı Nedir?,NTV Spor.net Ne Demektir? , NTV Spor.net Açıklaması Nedir? ,NTV Spor.net Cevabı Nedir?,NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı?,NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı Nedir? ,NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı Ne demek?,NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

NTV Spor.net Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı Nedir? NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı Ne demek? , NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

NTV Spor.net Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! NTV Spor.net - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

NTV Spor.net

NTV Spor.net Nedir? NTV Spor.net Ne demek? , NTV Spor.net Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı? NTV Spor.net Ne Demek? NTV Spor.net Ne Demektir? ,NTV Spor.net Analizi? NTV Spor.net Anlamı Nedir? NTV Spor.net Ne Demektir?, NTV Spor.net Açıklaması Nedir? , NTV Spor.net Cevabı Nedir? , NTV Spor.net Kelimesinin Anlamı?


NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir?

NTV Spor

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(NTV Spor.net sayfasından yönlendirildi)
NTV Spor
Kanalın ve sosyal medyada kullanılan eski logosu.
Tam adı Nergis Spor Televizyonu
Kuruluş 17 Mart 2008
Kapanış 17 Mart 2018 (TV kanalı)
Şirket Doğuş Yayın Grubu
(2008-2018)
Sahibi Ferit Şahenk
(2008-2018)
Görüntü formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Slogan Türkiye'nin Spor Kanalı
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Yayın alanı  Türkiye
İştirakler NTV Spor Radyo
Genel merkez Maslak, Sarıyer, İstanbul
Yerini alan DMAX
Kardeş kanal(lar) CNBC-e
e2
Kral TV
NTV
Star TV
Websitesi ntvspor.net

NTV Spor, 17 Mart 2008 tarihinde yayın hayatına başlamış olup Ocak 2018'de Discovery Communications'a satılan eski spor kanalı. Yayın haklarının sona ermesi nedeniyle 17 Mart 2018 tarihinde yayın hayatına son vererek yerini DMAX kanalına bırakmıştır.

Bir dönem NBA yayın haklarının Doğuş Yayın Grubu'nda olduğu dönemde bazı NBA maçlarını yayınlamıştır. Futbolda Pro League (Belçika Ligi); basketbolda Türkiye millî basketbol takımının maçlarını, EuroLeague maçlarını, Basketbol Süper Ligi'nden 2-3 maç; voleybolda ise Sultanlar Ligi'nden 2-3 maç yayınlamıştır. İspanya La Liga karşılaşmalarını 2012-13 sezonuna kadar yayınlayıp, 2013-14 sezonundan itibaren NTV Spor Smart HD'den yayınlanmaya başlamıştır.

NTV Spor, 3 Ocak 2008'de test yayınlarına başlayıp, 17 Mart 2008'de tam zamanlı yayına geçmiştir. 2010 yılı başında Kral TV'nin karasal yayın frekansından yayın yapmaya başlamış ve bu sayede izlenilebilirliğini artırarak tam anlamıyla ulusal bir spor kanalına dönüşmüştür.[1] Kanal 23 Temmuz 2012 tarihinden itibaren 16:9 yayın formatına ve tam zamanlı HD yayına geçiş yapmıştır. Aynı zamanda normal yayın yapan kanalı da 16:9 yayın formatına geçiş yaptı. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maç özetlerini ve özel içeriklerini yayınlamıştır.

Sadece sosyal medyada kullanılan logosu

Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu'na ait ulusal yayın yapan spor kanalı NTV Spor'u satın almaya karar verdi. İki kurum satın alma için anlaştı. Alım işlemi Şubat 2018'de resmî olarak tamamlandı ve 17 Mart 2018'de NTV Spor'un yayın hayatına sonlanıp yerine DMAX'ın yayına başlayacağı NTV Spor'un resmî Facebook sayfasından ve resmî web sitesinden ilan edildi. 17 Mart 2018 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ardından yayınlanan %100 Futbol programı 22:30'da sona erdi ve kanal yayın hayatına Murat Kosova'nın anonsu ile son verdi.[2][3]

Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

B Planı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sunuculuğunu Bağış Erten ve Banu Yelkovan yapmaktadır. Sporları tartışmak yerine onların sanatsal yönleri, arkada kalan özellikleri irdelenmektedir.

90+[değiştir | kaynağı değiştir]

Süper Lig'de oynanan haftanın maçları sonrasında Pazartesi geceleri 23:00'da yayınlanan futbol tartışma programı. Süper Ligde geride kalan haftanın değerlendirildiği programda futbol yorumcuları Mehmet Demirkol, Metin Tekin, Önder Özen yorumları ile katkıda bulunmaktadır.

%100 Futbol[değiştir | kaynağı değiştir]

NTV ile ortak yayın olarak maç sonralarında ve maçların devre aralarında yayınlanmaktadır. 2016-2017 sezonuna kadar Güntekin Onay'ın sunduğu, 2017-2018 sezonundan itibaren Murat Kosova'nın sunduğu programda futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de yorumları ile katkıda bulunmaktadır.

Futbol Aktüel[değiştir | kaynağı değiştir]

Süper Lig'de oynanan maçların değerlendirildiği program Pazar saat 17:00'da yayınlanmaktadır. Ercan Taner'in sunduğu programda futbol yorumcuları Bağış Erten, Metin Tekin ve Önder Özen de yorumları ile katkıda bulunmaktadır.

Spor Merkezi[değiştir | kaynağı değiştir]

Hafta içi her akşam saat 18.00'da başlayan Ercan Taner ve Özgür Buzbaş'ın sunduğu spor haber programı. NTV Spor'da ana haber bülteni yerine geçen programda sunucular tarafından günün spor haberleri yayınlanmakta ve yorumlanmaktadır.

Spor Servisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Pazartesi'den Perşembe'ye saat 11.10'da başlayan programda, Ntv Spor Müdürü Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol spor basınından öne çıkan konuları değerlendiriyor.

Yedi Gün Spor[değiştir | kaynağı değiştir]

Roksan Kunter, Tuğba Dural, Emek Ege, Emre Gönlüşen ve İsmail Şenol'un sunumlarıyla ekrana gelen program, Cumartesi 09:00'da başlayarak gün boyu ara ara sıcak gelişmeleri aktarmaktadır.

Spor Pazarı[değiştir | kaynağı değiştir]

Tuğba Dural ve İsmail Şenol'un sunumuyla ekrana gelen program, Pazar 09:00'da başlayarak gün boyu ara ara sıcak gelişmeleri aktarmaktadır.

Gol[değiştir | kaynağı değiştir]

Avrupa liglerinde haftanın maçlarından goller yayınlanıyor ve Güntekin Onay ve Emek Ege bu ligleri değerlendiriyor. Program Cumartesi akşam üzeri saat 17:00'da yayınlanmaktadır.

Yenilsen de Yensen de[değiştir | kaynağı değiştir]

Cumartesi günleri öğle 13:30'da yayınlanan program'da Bağış Erten ve Banu Yelkovan, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, başta olmak üzere takımların taraftarlarını yanlarına alarak Süper Lig'i değerlendirmektedir.

7/10[değiştir | kaynağı değiştir]

Murat Caner ve sonrasında Erbatur Ergenekon ve Mert Aydın spor basınında öne çıkan haberleri ve gazete başlıklarını değerlendiriyor. Programa izleyiciler de telefon, Facebook,Twitter, footbo.com, e-mail ve SMS yoluyla katılabilmektedir. Program hafta içi her sabah saat 07:00'da yayınlanmaktadır.

14/16[değiştir | kaynağı değiştir]

Emre Gönlüşen'in sunumuyla ekrana gelen, gün ortasında güne yansıyan gelişmeleri aktarmaktadır. Program hafta içi her gün saat 14:00'da yayınlanmaktadır.

Spor Gecesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Emek Ege tarafından günün spor basınında öne çıkan gelişmelerinin anlatıldığı spor programıdır.Önceleri Emek Ege ve Özgür Buzbaş sunmuş daha sonra Özgür Buzbaş'ın yerine kısa bir süreliğine Burcu Esmersoy dahil olmuştur. Spor Gecesi hafta içi her gün saat 23.00'da yayınlanmaktadır.

Belgesel kuşağı[değiştir | kaynağı değiştir]

NTV Spor kanalı her hafta çeşitli belgeseller yayınlamaktadır. Özellikle Futbolun 50 Harikası ve Uluslararası Futbol Rekabetleri gibi futbol belgeselleri çok izleyici çekmektedir.

Veni Vidi Vici[değiştir | kaynağı değiştir]

Dünyanın en önemli rekabetlerini ve futbol şehirlerini konu alan programda, takımların incelemeleri, yıldız futbolcuların görüşleri, taraftarların maç öncesi beklentileri, maçın atmosferi incelenmektedir. Kentlerle özdeşleşen kulüplerin tarihinden ve kültüründen izler ekrana gelmektedir. Programı Banu Yelkovan ve Bağış Erten sunmaktadır.Yayın akışı canlı yayınlara göre değişmekle beraber genellikle gece kuşağına girmektedir.

Çalışanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

NTV Spor HD[değiştir | kaynağı değiştir]

NTV Spor HD logosu

NTV Spor, 25 Haziran 2011'de HD yayına başlamıştır. Sadece bazı canlı yayınlarda HD yayın yapan kanal, 23 Temmuz 2012 tarihinden itibaren tam zamanlı HD yayına geçmiştir. Böylece tüm canlı karşılaşmalar, programlar ve diğer yayın içerikleri HD olarak yayınlanmaya başlanmıştır. 27 Kasım 2015 tarihinde Türksat 4A'ya şifresiz ve ücretsiz olmuş fakat 17 Mart 2018'de kanalın yerini DMAX'e bırakmasıyla yayın hayatına son vermiştir.[2][3]

NTV Spor HD, Digiturk 83. kanaldan, D-Smart 85. kanaldan, tivibu 78. kanaldan,[3] KabloTV 223. kanaldan, Türksat 4A 12015 H 27500 5/6 frekansından izlenebilmekteydi.

HD yayınladığı programlar[değiştir | kaynağı değiştir]

NTV Spor Smart[değiştir | kaynağı değiştir]

NTV Spor Smart HD
Tam adı Nergis Televizyonu Spor Smart HD
Kuruluş 1 Temmuz 2013
Kapanış 1 Ağustos 2015
Şirket D-Smart
Doğuş Yayın Grubu
Sahibi Aydın Doğan
Ferit Şahenk
Görüntü formatı 1080i (HDTV)
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Yayın alanı  Türkiye
Genel merkez Maslak, Şişli, İstanbul
Eski adı HDe
Kardeş kanal(lar) NTV
NTV Spor (HD)
e2
Kral Pop TV
Kral TV
Star TV (HD)

NTV Spor Smart HD, HDe’nin yerine kurduğu, D-Smart platformunda 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren test yayınına, 1 Ağustos 2013 tarihinde de düzenli yayına başlayan Doğuş Yayın Grubu ve Doğan Yayın Holding'in sahibi olduğu D-Smart platformunun işbirliğiyle kurulan ücretli spor kanalıdır. Haftada oynanan 10 La Liga karşılaşmasının hepsini canlı ve bantlardan sadece bu platformda yayınlamıştır. Voleybol Avrupa kupa maçları, atletizm ve tenis maçları da bu kanaldan yayınlanmıştır.[4] 2013-2014 Euroleague sezonu'da 1 maç NTV Spor'da olmak üzere bu kanaldan yayınlanmıştır. 2015-16 sezonundan itibaren La Liga yayın haklarını Lig TV’nin satın alması dolayısıyla artık La Liga'yı yayınlamamıştır.[5] D-Smart Aile paketi ve Sinema-Dizi paketi hariç diğer tüm paket kullanıcılarına açıktı. Yayın yaptığı süre boyunca sadece yüksek çözünürlüklü (HD) olarak yayın yapmıştır.

1 Ağustos 2015 tarihi itibarıyla yayın hayatına son verilmiştir.

NTVSpor.net[değiştir | kaynağı değiştir]

NTVSpor.net
SahipDoğuş Grubu
OluşturanFerit Şahenk
URLhttp://www.ntvspor.net/
SloganTürkiye'nin Spor Sayfası - NTVSpor.net
Ticari?Evet
Site türüSpor
Kayıtİsteğe bağlı (yorum yazabilmek için gerekli)
Kullanılabilir dil(ler)Türkçe
Başlama tarihi2006
Geçerli durumAktif

NTVSpor.net, 2006[kaynak belirtilmeli] yılında MSNBC ortaklığı ile Spor portali olarak yayın hayatına başlayan web sitesi.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "NTV Spor karasal yayınla her yerde". 24 Ekim 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ekim 2011. 
  2. ^ a b "Bize ayrılan 10 yıllık sürenin sonuna geliyoruz". NTV. 18 Mart 2018. 18 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mart 2018. 
  3. ^ a b c "NTV Spor resmen kapandı! İşte yerine gelen yeni kanal". CNN TÜRK. 19 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Temmuz 2022. 
  4. ^ "La Liga Hediyeli Giriş HD Kampanyası Detayları" 10 Ağustos 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. D-Smart, 23.06.2013
  5. ^ "Lig TV - Futbolseverlere büyük müjde... La Liga'nın yıldızları artık Digiturk'te". 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Nedir? :NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? ile ilgili NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Ne Demektir? NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Açıklaması Nedir? NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Cevabı Nedir? NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Kelimesinin Anlamı? NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Açıklaması? :NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Gerçek mi? :NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? ile ilgili NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Hakkında? :NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? ile ilgili NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? burada bulabilirsiniz. NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler NTV Spor.net nedir?, NTV Spor.net anlamı nedir?, NTV Spor.net ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Nürnberg Uluslararası Askerî Ceza Mahkemesi, Harita Genel Komutanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Vilnius, Can Özcan, Arap Baharı, Komana Pontika, Måneskin, Mardinde 2004 Türkiye yerel seçimleri, Haemaphysalis megalaimae, Haemaphysalis nepalensis, Haemaphysalis moschisuga, Hukuk etiği, Haemaphysalis orientalis, Aytaç Arman, Haemaphysalis paraleachi, Quercus suber, Onega Gölü, Holland, Michigan, Franz Liszt, Sinan Hasani, Taş, Max Smart tarafından yayınlanan programların listesi, Lahey Uluslararası Adalet Divanı, Hadis, Amanita austrostraminea, Henri Queuille, 1979 Formula 1 sezonu, Neuvic, Corrèze, Roma Ryan, Material Girl, Enzo Díaz, Endonezya cumhurbaşkanı, Haemaphysalis petrogalis, Haemaphysalis silvafelis, Büyük Selçuklu Devleti, Natalya Podolskaya, Haemaphysalis simplicima, Haemaphysalis tauffliebi, Haemaphysalis tibetensis, Haemaphysalis verticalis, Leeuwarden, Iron Maiden, Av tüfeği, Northleach with Eastington, Barack Hüseyin Obama, Nippon, Hulusi Kentmen, Mahaçkala, Gözpınar, Efeler, Nora Nova, Diamond Dallas Page, Donald Duck, Fontana della Barcaccia, Batı rüzgarları, 1950 Türkiye nüfus sayımı, Sosyal girişim, Purley on Thames, Partenkirchen, Zoli Ádok, Fatih Akın, Daniel Fonseca, Kiçeler, David Waltz, Rhipicephalus praetextatus, 75 Orionis, Adanada 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Kadıköy, Safeviyye, Rhipicephalus longicoxatus, Leini, Rhipicephalus exophthalmos, Yelki, Gediz, ISO 639, Ömer Türk, Zıplayan kılkuyruklar, Atilla Dorsay, Ramban, Pardosa lii, Mamer Kalesi, Ahab, Dermacentor raskemensis, Haemaphysalis theilerae, Cristian Mora, Dermacentor reticulatus, Dermacentor taiwanensis, Baden Württemberg, Basildon, Haemaphysalis spinulosa, Arkalık Havalimanı, Windows Server 2019, Haemaphysalis spinigera, Caltagirone, Salillas, Haemaphysalis psalistos, Brno, Kürt kültürü, Türkiye cumhurbaşkanı yardımcısı, Hami ırkı, Sırp milliyetçiliği,
Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?,