Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir?

Mustafa Ceceli Nedir?

Mustafa Ceceli Nedir?, Mustafa Ceceli Nerededir?, Mustafa Ceceli Hakkında Bilgi?, Mustafa Ceceli Analizi? Mustafa Ceceli ilgili Mustafa Ceceli ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Mustafa Ceceli ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Mustafa Ceceli Ne Anlama Gelir Mustafa Ceceli Anlamı Mustafa Ceceli Nedir Mustafa Ceceli Ne Anlam Taşır Mustafa Ceceli Neye İşarettir Mustafa Ceceli Tabiri Mustafa Ceceli Yorumu 

Mustafa Ceceli Kelimesi

Lütfen Mustafa Ceceli Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Mustafa Ceceli İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı? Mustafa Ceceli Ne Demek? ,Mustafa Ceceli Ne Demektir? Mustafa Ceceli Ne Demektir? Mustafa Ceceli Analizi? , Mustafa Ceceli Anlamı Nedir?,Mustafa Ceceli Ne Demektir? , Mustafa Ceceli Açıklaması Nedir? ,Mustafa Ceceli Cevabı Nedir?,Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı?,Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Mustafa Ceceli Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı Nedir? Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Mustafa Ceceli Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Mustafa Ceceli - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli Nedir? Mustafa Ceceli Ne demek? , Mustafa Ceceli Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı? Mustafa Ceceli Ne Demek? Mustafa Ceceli Ne Demektir? ,Mustafa Ceceli Analizi? Mustafa Ceceli Anlamı Nedir? Mustafa Ceceli Ne Demektir?, Mustafa Ceceli Açıklaması Nedir? , Mustafa Ceceli Cevabı Nedir? , Mustafa Ceceli Kelimesinin Anlamı?


Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir?

Mustafa Ceceli

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Mustafa Ceceli
Genel bilgiler
Doğum2 Kasım 1980 (43 yaşında)
Ankara, Türkiye
TarzlarPop
MesleklerŞarkıcı · aranjör · albüm yapımcısı
ÇalgılarPiyano · klavye · bateri · darbuka · gitar · ud · perküsyon
Etkin yıllar2003-günümüz
Müzik şirketiDMC • Ceceli
İlişkili hareketlerSezen Aksu
Resmî sitemustafaceceli.com

Mustafa Ceceli (d. 2 Kasım 1980, Ankara), Türk şarkıcı, aranjör ve albüm yapımcısıdır.

Ceceli, müzik hayatına 2003 yılında başlamasının ardından yaptığı müzik düzenlemeleri büyük beğeni toplamıştır. 2007 yılında Enbe Orkestrası'nın albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu'nun Unutamam şarkısını seslendirdi. 2008 yılında Ceceli "Limon Çiçekleri" isimli ilk single çalışmasıyla dinleyiciyle buluştu. Kasım 2009'da kendi adını taşıyan Mustafa Ceceli albümünü yayımladı ve albüm MÜ-YAP'tan altın plak ödülü aldı. Bununla birlikte birçok müzik platformlarda ödüllerle dönmüştür. Sanatçı kendi albüm çalışmalarının yanı sıra aranjörlük işine de devam etmektedir. İkinci stüdyo albümü Es'i ilk olarak dijital müzik platformlarda yayınladı. Albümün ismini taşıyan şarkısı dijital platformlarda tüm zamanların özellikle TTNet Müzik'te 9 milyonluk rakam ile en çok dinlenen ikinci, albümde bulunan "Sevgilim" şarkısı 7 milyon dinlenme oranıyla sekizinci sırada yer almaktadır. Ceceli'nin diskografisinde ayrıca bir derleme ve iki remix albüm bulunmaktadır. Aralık 2014'te üçüncü stüdyo albümü Kalpten'i diskografisine eklemiştir. Sanatçı Lara Fabian ile Ağustos 2014 tarihinde proje single olarak yayınladıkları "Al Götür Beni" şarkısını Mustafa Ceceli yeni albümüne yer vermesi ile Kalpten albümünden çıkan tekli single niteliğini de taşımaktadır.

Hayatı ve kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

1980-2002: İlk dönem[değiştir | kaynağı değiştir]

2 Kasım 1980’de Çankırılı bir baba ile Romanya göçmeni[1] bir annenin oğlu olarak Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Ceceli'nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında fark edildi. 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli’ye, almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuvar eğitimi almasını önerdi. 8 yaşında TRT'de yayınlanan Köy Doktoru adlı bir dizide 13 bölüm rol aldı.[2] Daha sonra da UNICEF için hazırlanan "Can Suyu" adlı bir filmde oynadı. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı. Üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazanan Mustafa Ceceli aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta klavye çalmaya başladı, bir taraftan da albüm yapmak isteyen sanatçılara demo kayıtlar hazırladı. Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı ve Ankara’daki müzik hayatını noktalayarak İstanbul’a geldi.

Mustafa Ceceli, solistliğin yanında 2003 yılında başladığı profesyonel aranjörlük işini devam etmektedir. Sanatçı aranjörlük işi için 'Orası benim üretim yerim, sahne tüketim yeri.' diye adlandıran Ceceli ilk aranjesini Cenk Eren'in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar’ın şarkılarına düzenlemeler yapmıştır. Bununla birlikte Ozan Doğulu ile tanışıp Kenan Doğulu'nun aynı yılda çıkan albümü için iki şarkının düzenlemesini yapmış ve usta sanatçı Sezen Aksu ile tanışıp albümlerinde verdiği konserlerde eşlik etmeye başlamıştır.

Her yaptığı aranjelerle müzik listelerinin üst sıralarında yer almıştır. Ceceli, Kenan Doğulu'nun büyük ilgi gören "Çakkıdı" adlı şarkısını düzenlemesinin ardından Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Nilüfer, Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz albümlerinde aranjeler yapmıştır.

Son yıllarda sanatçı, Bengü'n hem single hem son yayımlanan İkinci Hal albümü için aranjeler yaparak "Yaralı", "Saygımdan" ve "Sahici" adlı şarkılar büyük beğeni toplamıştır. Henüz müzik sektöründe yeni olmasına rağmen İrem Derici'nin 2013 yılında yayımlana biri tekli diğeri maksi singleda yer alan "Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı" ve "Sevgi Olsun Taştan Olsun" isimli şarkılarını düzenlemesinin ardından, sanatçının Kasım 2014 yılından "Kalbimin Tek Sahibine" adlı tekli single olarak sunulan şarkı düzenlemesini yapmış ve birçok alan platformlarda büyük başarı elde etmiştir.

Mustafa Ceceli Aralık 2014'te yayımladığı üçüncü stüdyo albümü Kalpten'in 14 şarkının 12 düzenlemesini kendisi yapıp kalan iki parçayı biri kardeşi olan Sinan Ceceli tarafından bir diğer parça ise birlikte düzenlemişlerdir.

Ceceli hâlen aranjörlük işini sürdürmektedir.[kaynak belirtilmeli]

Kariyer başlangıcı[değiştir | kaynağı değiştir]

2003 yılında Ankara'dan İstanbul’a gelişinin ardından Cenk Eren'in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar'ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel aranjörlük hayatına adım attı. Piyasaya çıkan bu albümle birlikte Ozan Doğulu ile tanıştı ve o dönemde hazırlanmakta olan Kenan Doğulu'nun Demedi Deme albümündeki "Aklım Karıştı" şarkısının düzenlemesini yaptı. Bu şarkıda yaptığı başarılı düzenleme sonrasında Sezen Aksu'ya kadar uzanan müzik yolculuğu başlamış oldu. Sezen Aksu'ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik etmeye başlayan Ceceli'nin imza attığı aranjeler büyük ilgi gördü. Listelerde üst sıralarda yer alan "İkili Delilik", "Hükümsüz" ve "Gidemem" şarkılarını düzenledi. Aynı tarihlerde düzenlemiş olduğu Çakkıdı şarkısı Türk Pop Müziğine yeni bir soluk getirdi ve yoğun ilgi gördü. Ardından Emre Altuğ, Levent Yüksel, Hande Yener, Serdar Ortaç, Melih Görgün, Betül Demir, Murat Boz, Sıla, Hepsi ve Emel Müftüoğlu'na yaptığı aranjelerle hızlı yükselişini devam ettirdi. Ayrıca Hepsi 1 isimli dizide de bir aranjörü canlandırdı. [kaynak belirtilmeli]

2007-2008: Unutamam ve Karanfil[değiştir | kaynağı değiştir]

Samsun Demir’den gelen teklif üzerine Enbe Orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak, Sezen Aksu'ya ait olan "Unutamam" adlı şarkıyı 2007 yılında albümün ilk tanıtımı için klip yapan eser olmuştur. Ceceli bu şarkı ile birçok alan ve platformlarda başarı elde edip 35. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Solist ve Power Türk Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Video Klip ödüllerini aldı. Bu şarkıdaki etkileyici yorumuyla solistlik kariyeri de başlamış oldu.

2008 yılında ise Uzay Heparı anısına çıkarılan Uzay Heparı Sonsuza albümünde daha önce Aşkın Nur Yengi'nin yorumladığı, söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan "Karanfil" adlı parçayı seslendirdi ve klip çekti.

2009-2011: Mustafa Ceceli ve Mustafa Ceceli Remixes[değiştir | kaynağı değiştir]

"Limon Çiçekleri" isimli ilk single çalışması 14 Temmuz 2009'da DMC etiketiyle piyasaya çıktı. Şarkı, müzik listelerinde 1 numaraya yükseldi ve yayın kuruluşları tarafından düzenlenen pek çok oylamada yılın en iyi single'ı ödülünü aldı. Ayrıca Büyükada'da bir klip de çekildi ve bu kliple birçok ödül daha aldı. Yaklaşık iki yıl süren çalışma sonrasında 20 Kasım 2009 tarihinde ilk solo albümü ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümün adını Mustafa Ceceli koydu. Bu albümdeki "Hastalıkta Sağlıkta", "Bekle", "Dön", "Tenlerin Seçimi" isimli parçalarını kliplendirerek dinlenme oranlarını arttırdı. 16. Kral Tv Müzik Ödülleri gecesinde En İyi Erkek Sanatçı ve En İyi Albüm ödüllerine layık görüldü. Bu ödüller sonrası, Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen gecede "Hastalıkta Sağlıkta' isimli şarkısıyla Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı ödülünü aldı. Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen 37. Altın Kelebek Ödülleri gecesinde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülüne layık görüldü.

Sezen Aksu bestesi olan düzenlemesi Ceceli'ye ait "Hata" şarkısı ile birlikte kendi ismini taşıyan Mustafa Ceceli albümünde olan bazı eserleri remix'leyerek 2010 yılında Mustafa Ceceli Remixes'i dinleyicilere sunup sanatçının remix ve derleme albümü olmuştur.

2012-2013: Es ve RemixEs[değiştir | kaynağı değiştir]

Mustafa Ceceli bir konserinde, 2012

2 Nisan 2012 Pazartesi günü yeni albümü Es i müzik piyasasına sundu ve ilk video klibini de albümle aynı adı taşıyan "Es" adlı şarkıya Murad Küçük yönetmenliğinde çekti. İkinci video klibini ise "Bir Yanlış Kaç Doğru" adlı şarkısına çekti. Ağustos 2012'de ise Es albümü parçalarının ve iki yeni parçanın bulunduğu Es Remixes albümünü çıkardı. Albümdeki eski bir Sezen Aksu parçası olan "Bir Zamanlar Deli Gönlüm" isimli parçaya klip çekti. 2012'nin sonlarında ise "Sevgilim" parçasına dostları ve müzisyen arkadaşlarıyla bir klip çekti.

Yılın başlarında Es albümünde bulunan "Aman" parçasına Duygu Çetinkaya ile bir klip çekti. 19. Kral TV Müzik Ödülleri yeni adıyla Türkiye Video Müzik Ödülleri'nde Es albümü ile En İyi Albüm ve En İyi Erkek Sanatçı ödüllerini aldı. Ceceli, profesyonel aranjörlük hayatını bırakmayıp Sertab Erener, Burcu Güneş, Ziynet Sali, Bengü, Murat Boz, Emre Aydın gibi sanatçılara aranjeler yaptı.

Temmuz ayında önceden Erol Evgin'in seslendirdiği "Söyle Canım" adlı bir single çıkardı ve o single'a klip çekti. Yaz aylarında birçok yerde konser verdi. Remixes albümünde bulunan "Dünyanın Bütün Sabahları" adlı parçasına Murat Küçük, "Oyun Olmazdı Aşkla" şarkısına ise Emre Aydın yönetmenliğinde klip çekti. Bunun yanı sıra O Ses Çocuklar adlı yarışmada Murat Boz ve Hadise eşliğinde jüri üyesi oldu. Es albümünde bulunan "Aşikâr'dır Zat-ı Hak" şarkısına ayrıca Arapça ve İngilizce dillerinde klipler çekmiştir.

2014-günümüz: Kalpten, Aşk İçin Gelmişiz ve Zincirimi Kırdı Aşk[değiştir | kaynağı değiştir]

Kalpten İsimli yeni albümünü de 15 Aralık 2014 tarihinde yayınlanmıştır.[3] Yine Kalpten adlı albümünden Hüsran isimli şarkısına 3VFX yönetmenliğinde 3D teknolojisi kullanılarak klip çekilmiştir. Klip 23 Aralık 2014 günü tüm dijital platformlarda yayınlanmıştır. 2015'te Ceceli'nin yeni albümü Aşk İçin Gelmişiz yayımlandı.[4] Ceceli'nin 2014 yılında Kalpten albümün ardından beklenen beşinci stüdyo albümü. Ceceli Müzik etiketi ile iTunes'da 5 Aralık 2015'te, müzik marketlerdeki raflara 7 Aralık 2015'te sunulmuştur. Albümde toplamda 11 şarkı bulunmaktadır. Bu albümün tarzı tasavvuf yani ilahi albümüdür.[5] Son olarak da eşi Sinem Ceceli ile birlikte "Küçücük Ama Dünya Kadar" isimli parça da oğulları Arın'a hediye olarak düet yaptılar. Şarkı Ravi İncigöz'ün Arın'a hediyesidir. 2021 yılında Kafalar'dan Bilal Hancı ile birlikte ''Rüzgar'' isimli bir şarkıyı piyasaya sürdü.[6]

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

1 Kasım 2008 tarihinde Sinem Gedik ile evlenen sanatçının, 28 Eylül 2011'de bir oğlu oldu ve oğluna Arın Ceceli ismi verildi. Mustafa Ceceli 26 Mayıs 2017 tarihinde eşi Sinem Gedik'ten olaylı bir şekilde boşandı.[7][8] 10 Temmuz 2017'de Selin İmer'le evlenmiştir.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Yapım Rol Notlar
1989 Köy Doktoru Mustafa TV dizisi
2007 Hepsi 1 Burak

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Ödül veren organizasyon Kategori
2008 Powertürk Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Video (Karanfil)
35. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Solist
İstanbul FM Altın Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
En İyi Single - Bay (Limon Çiçekleri)
2010 Kral Tv Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Albüm (Mustafa Ceceli 2009)
MÜ-YAP Ödülleri Altın Plak (Mustafa Ceceli 2009)
37. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Solist
Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı (Hastalıkta Sağlıkta)
Altın Kariyer Ödülleri En İyi Pop Erkek Sanatçı
7. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri En İyi Erkek Pop Müzik Sanatçısı
1. Pal Fm Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
14. İstanbul Fm Altın Ödülleri En İyi Albüm - Bay (Mustafa Ceceli 2009)
Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın Türk Pop Müzik Erkek Sanatçısı
2011 17. Kral Müzik Ödülleri Yasal Olarak En Çok İndirilen Şarkı (Dön)
En İyi Düet (Eksik)
1. TRT Müzik Ödülleri Yılın Erkek Sanatçısı
Türkiye'nin En'leri Ödülleri En Beğenilen Erkek Ses Sanatçısı
2012 2. Pal FM Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Cover (Sensiz Olmaz Ki)
En İyi Düet (Eksik)
25. Uluslararası Tüketici Zirvesi Kalite Ödülü
11. Avrupa Gazeteciler Derneği Medya Ödülleri En İyi Pop Sanatçısı
2013 Namık Kemal Üniversitesi 1.Medya Ödülleri En İyi Erkek Şarkıcı
1. Türkiye Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Albüm (Es)
Müyap Dijital En Çok Dinlenilen Şarkı (Es)
3. Pal FM Müzik Ödülleri En İyi Şarkı (Es)
En İyi Erkek Sanatçı
10. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri En İyi Şarkı (Es)
1. Lefke Avrupa Üniversitesi Ödülleri En Başarılı Erkek Vokal Albümü (Es)
Karadeniz Vakfı Ödülleri Yılın En Başarılı Pop Müzik Erkek Sanatçısı
40. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
2014 2. Türkiye Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
Radyolarda Şarkısı En Çok Çalınan Sanatçı
2015 Yeşilayın En'leri Zümrüdüanka Ödülleri En Yeşilaycı Sanatçı
Ege Üniversitesi 4. Medya Ödülleri En İyi Albüm (Kalpten)
En İyi Düet (Şeker)
3. Taksiciler Derneği Ödülleri Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı
3. Türkiye Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Düet (Şeker)
En İyi Aranjör (Kalbimin Tek Sahibine)[9]
MGD 21. Altın Objektif Ödülleri En İyi Erkek Yorumcu
42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Türk Pop Müziği Erkek Solist
DMC Ödülleri Dijital Satış Ödülü (Gül Rengi)
2016 Çekmeköy 2023 1. Sosyal Farkındalık Ödülleri En İyi Albüm (Aşk İçin Gelmişiz)
2. Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
Ege Üniversitesi 5. Medya Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Albüm (Aşk İçin Gelmişiz)
3.Mersin Altın Palmiye Ödülleri Yılın Erkek Pop Sanatçısı
Moon Life Dergisi ödülleri Yılın En İyi Pop Erkek Sanatçısı
Yılın En İyi Albümü (Aşk İçin Gelmişiz)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Mustafa Ceceli bilinmeyenlerini anlattı". 19 Temmuz 2015. 9 Mart 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Eylül 2017. Anneniz Romanya göçmeni, babanız Çankırılı. Bu iki kültürün karışımı size neler kattı? Ailemizde benim bildiğim kadarıyla bizim jenerasyona kadar müzisyen yok. Kültürlerin karma olup bir potanın içine girmesi çok önemli. Göçmenler, sanata daha yatkındır. Fazla enstrüman çalmamı da buna bağlıyorum. Çok büyük bir sevgim var, beni bırakın sabaha kadar enstrüman çalarım. 
  2. ^ "Beyaz Show 6 Şubat 2015 tarihli programın 9. dakikasından itibaren". Kanal D. 6 Şubat 2015. 2 Temmuz 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Şubat 2015. 
  3. ^ "Kalpten Mustafa Ceceli". İTunes. 15 Aralık 2014. 7 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Aralık 2014. 
  4. ^ "Mustafa Ceceli'den Aşk ve Dostluk Albümü". haberler.com. 28 Kasım 2015. 16 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2016. 
  5. ^ "Mustafa Ceceli'nin yeni albümü Aşk İçin Gelmişiz, kısmen dini diyebileceğimiz bir eksende". Hürriyet Gazetesi. 25 Aralık 2015. 27 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2016. 
  6. ^ "Bilal Hancı & Mustafa Ceceliden "Rüzgar". kralmuzik.com.tr. 7 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Temmuz 2021. 
  7. ^ "Mustafa Ceceli eşinden boşandı". Yeni Şafak. 6 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Mayıs 2017. 
  8. ^ "Mustafa Ceceli boşandı". Sözcü (gazete). 6 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Mayıs 2017. 
  9. ^ "Arşivlenmiş kopya". 26 Mayıs 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Nedir? :Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? ile ilgili Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Ne Demektir? Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Açıklaması Nedir? Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Cevabı Nedir? Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Açıklaması? :Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Gerçek mi? :Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? ile ilgili Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Hakkında? :Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? ile ilgili Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? burada bulabilirsiniz. Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Mustafa Ceceli nedir?, Mustafa Ceceli anlamı nedir?, Mustafa Ceceli ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
JAVASCRIPT, Mistik Olay, JavaScript, Polonyalı matematikçiler listesi, J. D. Salinger, Konstantin Korovin, Novara, Mercan Denizi Muharebesi, En İyi Özgün Senaryo Satellite Ödülü, Holomorfik fonksiyon, Juliusz Schauder, Kapaklı, Burdur, MÖ 738, Abdulhalûk Uygur, Theodor Billroth, İnce Fark, Eddie Hazel, Beren Erchamion, V766 Centauri, III. İoakim, Ağlamak Güzeldir, 4. doğu meridyeni, Zeta dağılımı, X ışını floresansı, Aversa, Ľubomír Meszároš, Uluslararası Standart Ad Tanımlayıcısı, Orel, Cyprinella, Prusya (vilayet), Yeni Doğu Prusya, Nassau (vilayet), İslam halifesi, Korku oyunu, Dmitri Muserski, Spor sosyolojisi, AaAaAA – A Reckless Disregard for Gravity, Silindirik koordinat sistemi, Sinan Çalışkanoğlu, Vladislav Baitcaev, Amphiesmoides, Quidditch, Victor ve Valentino bölümleri listesi, Romeo ve Jülyet, Özgür Prusya Devleti, Schwarzschild çözümü, Kamil Kopúnek, Elektra (film), 126 (sayı), Güney Prusya, Calum Scott, Hayalet Gemiler, Taş kadayıf, Hannover (vilayet), Saint John Figtree, Orta parmak, Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, Mezamorta Hüseyin Paşa, Güzelyurt, Ardahan, İsrafil Köse, Rachel Whiteread, Çavdar ekmeği, Ampton, The Word Alive, everyway that i can, Everyway That I Can, Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergeleri, Manga sanatçısı, Aydında 1999 Türkiye yerel seçimleri, Rude Boy, Elektromanyetik sınır koşulları, Lazar Kolişevski, Paul Mendelssohn Bartholdy, Valerian Kobahiya, Rudy Gay, Jerzy Buzek, Müfessirler ve tefsir kitapları listesi, M. Mücahit Küçükyılmaz, Camp David Sözleşmesi, Othmar Spann, 2004 Kıtalararası Kupa, Mina Sundwall, Argas latus, Yıldızlar Kuşandık, Ren (vilayet), Tam Tutulma, Yerçekimi dalgaları, Avrasya Tüneli, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Pomeranya (vilayet), Kelasuri Duvarı, Türkiye Güreş Federasyonu, Vestfalya (vilayet), PH belirteci, Bagno di Romagna, Anton Ponkrashov, İspanyol edebiyatı, Gazi Ahmet Muhtar Paşa, Soyağacı, Dobermann,
Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?, Zıravut İsminin Anlamı Nedir?, Fırfırlı Nedir?, Pınar Kayalar Kimdir?, Tıntın Nedir?, Fırçalı Nedir?, Zıpır İsminin Anlamı Nedir?, Tınlamalı Nedir?, Fırça Çekmek Nedir?, Zındık İsminin Anlamı Nedir?,