Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir?

Monocots Nedir?

Monocots Nedir?, Monocots Nerededir?, Monocots Hakkında Bilgi?, Monocots Analizi? Monocots ilgili Monocots ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Monocots ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Monocots Ne Anlama Gelir Monocots Anlamı Monocots Nedir Monocots Ne Anlam Taşır Monocots Neye İşarettir Monocots Tabiri Monocots Yorumu 

Monocots Kelimesi

Lütfen Monocots Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Monocots İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Monocots Kelimesinin Anlamı? Monocots Ne Demek? ,Monocots Ne Demektir? Monocots Ne Demektir? Monocots Analizi? , Monocots Anlamı Nedir?,Monocots Ne Demektir? , Monocots Açıklaması Nedir? ,Monocots Cevabı Nedir?,Monocots Kelimesinin Anlamı?,Monocots Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Monocots Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Monocots Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Monocots Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Monocots Kelimesinin Anlamı Nedir? Monocots Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Monocots Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Monocots Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Monocots - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Monocots

Monocots Nedir? Monocots Ne demek? , Monocots Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Monocots Kelimesinin Anlamı? Monocots Ne Demek? Monocots Ne Demektir? ,Monocots Analizi? Monocots Anlamı Nedir? Monocots Ne Demektir?, Monocots Açıklaması Nedir? , Monocots Cevabı Nedir? , Monocots Kelimesinin Anlamı?


Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir?

Tek çenekliler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Monocots sayfasından yönlendirildi)
Tek çenekliler
Yaşadığı dönem aralığı: 145-0 myö
Kretase-Günümüz 
Buğday – ekonomik açıdan önemli bir tek çenekli
Biyolojik sınıflandırma Bu sınıflandırmayı düzenle
lem: Plantae
Bölüm: Tracheophyta
Klad: Angiosperms
Klad: Monocots
[1]
Tip cins
Lilium
Takımlar
Sinonimler

Tek çenekliler (Liliopsida), monokotiller (ya da monokotiledon), çoğunlukla tek yıllık, palmiyeler haricindeki otsu bitkileri kapsayan çiçekli bitkiler sınıfıdır.

Tohumlarında bir çenek bulunduğu için "bir çenekliler" olarak isimlendirilen, bir çenekliler; 50.000 ve 60.000 arası (IUCN 21 Nisan 2006 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. sistemine göre) 59,300 bitki türünü kapsarlar. Bu gruptaki en büyük familya, yaklaşık yirmi bin tür sayısıyla orkidegillerdir. Ekonomik önemleri olan buğdaygiller, bu grubun en önemli familyası konumundadır. Diğer ekonomik önemi olan familyaları ise; palmiyegiller, muzgiller, zencefilgiller ve zambakgillerdir.

Bir çeneklilerin iletim demetleri genellikle dağınıktır. Kambiyum olmadığından normal sekonder kalınlaşma (enine büyüme) görülmez. Bu yüzden boyları uzun, gövdeleri incedir. Yaprakları genellikle ince uzun, paralel damarlı, kökleri saçaklıdır. Ana kök gelişimi erken durduğu için saçak kök sistemi bulunur. Çiçek parçaları genellikle üçlü olup, çiçek örtüsü çanak yaprak ve taç yaprak şeklinde farklılaşma göstermez.

Tek çenekliler ya da monokotiller, adından da anlaşılacağı gibi tohumlarında tek bir (mono-) kotiledon veya embriyonik yaprak içerir.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Topraktan çıkan (solda) bir "bir çenekli" ve (sağda) bir "iki çenekli" bitki.

Tarihte Monokotiller şöyle isimlendirilmişledir:

 • Monocotyledoneae - "de Candolle" sistemi ve "Engler" sistemi.
 • Monocotyledonlar - "Bentham & Hooker" sistemi ve "Wettstein" sistemi
 • Sınıf: Liliopsida - "Takhtajan" sistemi ve Cronquist sistemi.
 • Alt sınıf: Liliidae - "Dahlgren" sistemi ve "Thorne" sistemi (1992).
 • Dal: Monokotiller - "APG sistemi", "APG II sistemi" ve "APG III sistemi"' ne göre.

Yukardaki bütün sistemler, bu grup için kendi taksonomilerini kullanırlar. Bir çenekliler, taksonomideki değişken konumuyla bilinirler.

Günümüzün moleküler çalışmaları, bir çeneklilerin akrabalık ilişkilerini açıklamaya yardımcı olmaktadır. APG III sistemi, bir çeneklileri bir takson olarak görmez, bunun yerine bu grubu monokotil dalına yerleştirir. Bu sisteme göre tek çenekliler; 11 takıma ve henüz herhangi bir takıma yerleştirilmemiş 1 familyaya ayrılırlar:

Cladogram 1: APG IV (2016) için kapalı tohumlularda tek çeneklilerin filojenik durumu[değiştir | kaynağı değiştir]

Cladogram 1: Phylogenetic position of the monocots within the angiosperms in APG IV (2016)[14]
kapalı tohumlular

Amborellales

Nymphaeales

Austrobaileyales

magnoliids

Chloranthales

monocots

Ceratophyllales

ödikotlar (iki çenekliler)

basal angiosperms
core angiosperms

Cladogram 2: The phylogenetic composition of the monocots[değiştir | kaynağı değiştir]

Cladogram 2: The phylogenetic composition of the monocots[14]
monocots 131
          

Acorales

Alismatales

122
          

Petrosaviales

120

Dioscoreales 115

Pandanales 91

Liliales 121

121

Asparagales 120

commelinids 118
          

Arecales

Poales

          

Zingiberales

Commelinales

Alismatid monocots

Dal (klad): Monocots (Monokotiller) (Tek çenekliler)[değiştir | kaynağı değiştir]

Dal (klad): Commelinids (Kommelinidler)[değiştir | kaynağı değiştir]

Kullanımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Tek çenekliler ekonomik ve kültürel açıdan en önemli bitkiler arasındadır, tahıl taneleri ve nişastalı kök mahsulleri, palmiyeler, orkideler ve zambaklar dünyadaki temel besinlerin çoğunu oluştururken birçokları da inşaat malzemesi ve ilaç olarak kullanılır.[15] Tek çeneklilerden olan otlar, bir hayvan ve insan gıdası kaynağı olarak çok büyük ekonomik öneme sahiptir[16] ve üretilen biyokütle bakımından tarım türlerinin en büyük bileşenini oluşturmaktadır.[17][18]

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ In 1964, Takhtajan proposed that classes including Monocotyledons, be formally named with the suffix -atae, so that the principle of typification resulted in Liliatae for monocotyledons.[7] The proposal was formally described in 1966 by Cronquist, Takhtajan and Zimmermann,[2] from which is derived the descriptor "liliates".
 2. ^ Tropicos gives an earlier authority, J.H. Schaffn. 1911[8]
 3. ^ Cronquist[2] attributes this term to De Candolle as DC. 1818 Syst. 1: 122[13]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Angiosperm Phylogeny Group (2016). "An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flowering plants: APG IV" (PDF). Botanical Journal of the Linnean Society. 181 (1): 1–20. doi:10.1111/boj.12385. ISSN 0024-4074. 
 2. ^ a b c d Cronquist, Takhtajan & Zimmermann 1966.
 3. ^ Bessey 1915.
 4. ^ de Candolle 1819.
 5. ^ Tropicos 2015, Lilianae
 6. ^ a b Takhtajan 1966.
 7. ^ Takhtajan 1964.
 8. ^ Tropicos 2015, Liliidae
 9. ^ Thorne 1992a.
 10. ^ Tropicos 2015, Liliopsida
 11. ^ Eichler 1886.
 12. ^ Tropicos 2015, Monocotylondoneae
 13. ^ de Candolle 1818–1821.
 14. ^ a b APG IV 2016.
 15. ^ Soltis et al. 2005.
 16. ^ Fay 2013.
 17. ^ Panis 2008.
 18. ^ Tang et al 2016.

Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "CoL" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "redlist" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "Kubitzmmonohist" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "MausethAFG" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "ObelStirp65" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "pavordN.339" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "ScopoliAlisma" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)
Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "TakhtajanLiliops" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)

Kaynak hatası: <references> üzerinde tanımlanan "Tillichfig1" adındaki <ref> etiketi önceki metinde kullanılmıyor. (Bkz: Kaynak gösterme)

Bibliyografya[değiştir | kaynağı değiştir]

Books[değiştir | kaynağı değiştir]

Historical[değiştir | kaynağı değiştir]

Modern[değiştir | kaynağı değiştir]

Symposia[değiştir | kaynağı değiştir]

Chapters[değiştir | kaynağı değiştir]

Articles[değiştir | kaynağı değiştir]

Phylogenetics[değiştir | kaynağı değiştir]

APG[değiştir | kaynağı değiştir]

Websites and databases[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Vikitür'de konuyla ilgili taksonomik bilgiler bulunur:

Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Nedir? :Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? ile ilgili Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Ne Demektir? Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Açıklaması Nedir? Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Cevabı Nedir? Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Açıklaması? :Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Gerçek mi? :Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? ile ilgili Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Hakkında? :Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? ile ilgili Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? burada bulabilirsiniz. Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Monocots nedir?, Monocots anlamı nedir?, Monocots ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Mauricio Funes, isco, Biga Çayı, Crayke, Isco, Birinci Çekoslovak Cumhuriyeti, 2022 Matteo Pellicone Güreş Turnuvası, Indianapolis, Indiana, Beşiktaş Lisesi, Eski Dünya kunduzu, Kuveyt coğrafyası, Rizede 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Gauja Millî Parkı, Pakistan coğrafyası, Yahya Gür, Bezirk Schwerin, Chromatica, Bloodhound, Ischigualasto Millî Parkı, Efor testi, Synapsida, Letonya coğrafyası, Ischia, Renesmee Cullen, Akkaya, Karadeniz Ereğli, Abhazya coğrafyası, Helmuth von Pannwitz, Karamanda 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Isar Nehri, isar nehri, Cacatua sanguinea, Dudullu, Grito, Achillea monocephala, Adrián López Álvarez, The Departed, Allocasuarina eriochlamys, Asamblaj, Isao Takahata, Vacheron Constantin, The Three Caballeros, Berk Uğurlu, Henry (II. Henrynin oğlu), Alkanoik asit, Isak Hien, Platon, Karanlık enerji, 1932 Fransa Bisiklet Turu, Vila Velha de Ródão, Acme, Michigan, George Dönemi, İnn (nehir), Joux Vadisi, Kalavaç, Slovenya coğrafyası, Baha, Eğreti Gelin, Birleşik Krallık coğrafyası, Laura and the Lovers, Perekop, Ukrayna, 2024 Türkiye yerel seçimleri, Isaiah Canaan, Hilton Worldwide, Havayolları listeleri, Mastering, İsviçre coğrafyası, Lee Janzen, Isabelle Huppert, Dünya Mirasları tablosu, İsviçre Ekonomik İşler, Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Roxette, Günyazı Tren İstasyonu, Nüfusa göre ülkeler ve bağımlı topraklar listesi, Davazlar, Federal hükûmet (İsviçre), Rachel, Rachel, Isabelle Adjani, Bursada 1923 Türkiye genel seçimleri, Kopus, Ante Rebić, Zoli Ádok, Aziz Stephen Günü, Trabzon Saat Kulesi, Hollanda, Isabella Rossellini, Astrophytum, York Üniversitesi (İngiltere), H. Peter Anvin, Reuss Nehri, Seraserli, Çivril, Reuss (nehir), Süher Pekinel, Tekirdağ, Isabel Peron, Celali, Breaking Bad bölümleri listesi, İme antropos ki ego, Zaragoza, Aletschhorn, Ortaklı, Eruh,
Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı,