Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir?

Mississipi Nehri Nedir?

Mississipi Nehri Nedir?, Mississipi Nehri Nerededir?, Mississipi Nehri Hakkında Bilgi?, Mississipi Nehri Analizi? Mississipi Nehri ilgili Mississipi Nehri ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Mississipi Nehri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Mississipi Nehri Ne Anlama Gelir Mississipi Nehri Anlamı Mississipi Nehri Nedir Mississipi Nehri Ne Anlam Taşır Mississipi Nehri Neye İşarettir Mississipi Nehri Tabiri Mississipi Nehri Yorumu 

Mississipi Nehri Kelimesi

Lütfen Mississipi Nehri Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Mississipi Nehri İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı? Mississipi Nehri Ne Demek? ,Mississipi Nehri Ne Demektir? Mississipi Nehri Ne Demektir? Mississipi Nehri Analizi? , Mississipi Nehri Anlamı Nedir?,Mississipi Nehri Ne Demektir? , Mississipi Nehri Açıklaması Nedir? ,Mississipi Nehri Cevabı Nedir?,Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı?,Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Mississipi Nehri Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı Nedir? Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Mississipi Nehri Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Mississipi Nehri - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Mississipi Nehri

Mississipi Nehri Nedir? Mississipi Nehri Ne demek? , Mississipi Nehri Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı? Mississipi Nehri Ne Demek? Mississipi Nehri Ne Demektir? ,Mississipi Nehri Analizi? Mississipi Nehri Anlamı Nedir? Mississipi Nehri Ne Demektir?, Mississipi Nehri Açıklaması Nedir? , Mississipi Nehri Cevabı Nedir? , Mississipi Nehri Kelimesinin Anlamı?


Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir?

Mississippi (nehir)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Mississipi Nehri sayfasından yönlendirildi)
Mississipi
Mississippi nehri
Mississippi nehri
Konum
Ülke(ler) ABD (98.5%), Kanada (1.5%)
Genel bilgiler
Kaynak İtaska gölü
Kaynak rakımı 450 m
Ağız Meksika Körfezi
Uzunluk 3.733 km
Havza alanı 2.980.000 km²
Mississippi Nehri haritası

Mississippi Nehri, Kuzey Amerika'nın en uzun nehridir. Çok büyük bir kısmı ABD (%98.5) ve birazı da Kanada sınırları içinde akar. Kolları olan Missouri ve Jefferson nehirleriyle birlikte toplam uzunluğu 6.275 km'yi bulur ve bu haliyle Nil, Amazon ve Yangtze nehirlerinden sonra dünyanın en büyük 4. nehridir.

Etimoloji[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı, Kızılderili dilinde "büyük ırmak" demektir. Nehrin ismi Ojibya yerlileri tarafından konmuştur. ’Missi’ ve ’Sippi’ kelimeleri, bu kabilenin dilinde, ’Büyük Nehir’ anlamına gelir.

Kolları[değiştir | kaynağı değiştir]

Taştığı zaman milyonlarca dekar araziyi kaplaması sebebiyle bazı yerlilerce de ’Suların Babası’ olarak adlandırılan Mississippi, Minnesota eyaletinin kuzeyindeki Hasca Gölü'nden doğar. Ancak, Missuri’yi meydana getiren üç ayrı ırmağın birleştiği Montana, nehrin asıl kaynağı olarak kabul edilir. Nil Nehri'nden biraz kısa olan Mississippi yaklaşık 3.220.000 km2lik bir alanı sular. Nehrin 250 civarında kolu vardır. Bu kolların 45’inde ulaşım yapılmaktadır. Nehrin en önemli kolları Missouri, Ohio, Arkansas, Red River ve Des Moines’tir.

Nehrin uzunluğu ile ilgili olarak değişik rakamlar verilmiştir. Bunlardan Mississippi Nehri Komisyonunun bildirdiği rakam 6415 km’dir. Kaynağından denize döküldüğü yer arası 3779 km’dir.

Etkileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Mississippi Nehri'nin ülke ulaşımında ve ziraatta ve diğer alanlarda sağladığı sayısız faydalı yönünün yanında, bir de zararlı tarafı bulunmaktadır. Her yıl 400 milyon ton verimli toprağı New Orleans yakınlarında, Meksika Körfezi ağzındaki deltaya yığar. Mississippi birkaç defa taşmıştır. 1929 ve 1937 yılında meydana gelen taşkınlarda büyük hasar meydana gelmiştir. Taşkınları önlemek için nehir üzerinde barajlar, pompalama istasyonları ve tali kanallar yapılmıştır. Mississippi Nehri dünyanın en işlek ticari su yollarındandır. Nehirde petrol, petrol ürünleri, demir, çelik, kömür, kum ve çakıl başlıca taşınan yüklerdir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Wikimedia Commons'ta Mississippi (nehir) ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.


Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Nedir? :Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? ile ilgili Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Ne Demektir? Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Açıklaması Nedir? Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Cevabı Nedir? Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Açıklaması? :Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Gerçek mi? :Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? ile ilgili Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Hakkında? :Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? ile ilgili Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? burada bulabilirsiniz. Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Mississipi Nehri nedir?, Mississipi Nehri anlamı nedir?, Mississipi Nehri ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Gwanggaeto Daewang sınıfı muhrip, SunStroke Project, Elektronik devre elemanları, Ayvalık, Ehliman Emiraslanov, Ayvatdede, Ilgın, Vespa velutina, Tori Bowie, Ünlüce, Hınıs, Mikrobiyolojik kültür, Chienes, Liriomyza trifolii, Daily Sabah, Daniel Calparsoro, Tatyana Ledovskaya, Borzūya, Aldatmak (Paulo Coelho romanı), 1972 Türkiye Kupası Finali, Richmond upon Thames, Philip Zimbardo, Cañada Rosal, Lavatory Love Machine, James Arthur, Sylviane Félix, 68. Britanya Akademisi Sinema Ödülleri, Pride Darbesi, Hep Yek, Sydney McLaughlin, Maraton, Yunanistan, Bir Deli Sevda, Pasteur Institute, Himno Nacional de Chile, Cubert, Adnan Öztrak, En İyi Kadın Oyuncu Saturn Ödülü (TV), İkinci Reich, Mitsubishi, Victor Ostrovsky, Boeing Helicopters, Türkmen Dağı Tugayları, Niko Kovi, Prijepolje, KWrite, Lipid, Bavyera mutfağı, Sherone Simpson, Mary Carlisle, Çukurpınar Mağarası, Interstate, Richard Chamberlain, Algarve International Circuit, 1989 Tiananmen Meydanı protestoları, Eliaquim Mangala, APEP FC, Edmond Rostand, Almalı, Evrimsel hayat ağacı, tbmm 1. dönem mardin milletvekilleri listesi, Ichikawa, 1974 FIFA Dünya Kupası elemeleri (AFC ve OFC), Straits Settlements, Toei Company, Bosna (Habsburg), Fishbone, Refet Ülgenalp, Paulo Mendes da Rocha, Omurgasız, Bedri Ruhselman, NGC 3561A, Bybassios, Green Card, Mireella, Türemiş çalışma, Plak yapımcısı, Aram Andonyan, Aişe, Kürtçe, Olga Nazarova, IX. Mihail, Kırcaali Muharebesi, Hüseyin Meydanoğlu, Tribeca Film Festival, Andrzej Sapkowski, 1968 İspanya Bisiklet Turu, Köprübaşı Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Tamer Tuna, İntihal, Farmakogenetik, Olga Brizgina, Negatif ve pozitif haklar, Indiana Jones film serisi, Bekir Büyükarkın, The Florida Project, Metaksizm, Guilandina, Hindistan tarihi, Karim Benzema, Donnie Yen, Naci Kınacıoğlu, Marmaris Barajı,
Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?, Hemhudut İsminin Anlamı Nedir?, Dolmalık İsminin Anlamı Nedir?, Hidrolojik Nedir?, Atila Işık Kimdir?, Vazııkanun İsminin Anlamı Nedir?, Sıcacık İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Maşaoğlu Kimdir?, Seda Bozdağ Güzelkaya Kimdir?, Bodur İsminin Anlamı Nedir?, Atila Emek Kimdir?, Hemhâl İsminin Anlamı Nedir?, Dolma İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Benítez Kimdir?, Vazıh İsminin Anlamı Nedir?, Sezgisel İsminin Anlamı Nedir?, Metruk İsminin Anlamı Nedir?, Bluzsuz İsminin Anlamı Nedir?, Jiyan Aybar Kimdir?, Yamru Yumru Nedir?, Hemen İsminin Anlamı Nedir?, Dolgunca İsminin Anlamı Nedir?, Hidrojeolojik Nedir?, Dolgunca Nedir?, Kazakistan bayrağı Anlamı Nedir, Kazakistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kazakistan bayrağı Tarihi, Kazakistan bayrağı Renkleri, Kazakistan bayrağı Tasarımı, Bluzlu İsminin Anlamı Nedir?, Yahya Bahadır Kimdir?, Aldo Baéz Kimdir?, Vazelinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Sezgili İsminin Anlamı Nedir?, Metropoliten İsminin Anlamı Nedir?, Bloksuz İsminin Anlamı Nedir?, Slavca Nedir?, Morumtırak Nedir?, Hemcins İsminin Anlamı Nedir?, Dolgun İsminin Anlamı Nedir?, Sinan Demircioğlu Kimdir?, Aldo Angoula Kimdir?, Bloke İsminin Anlamı Nedir?, Vazelinli İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryensiz İsminin Anlamı Nedir?, Metrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Atif Dudaković Kimdir?, Feremez Tuncay Kimdir?, Yamçısız Nedir?, Morumsu Nedir?, Rüstem Avcı Kimdir?, Hemayar İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu Nedir?, Mehmet Önder Mutlu Kimdir?, Bizar İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Kimdir?, Vatlık İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryenli İsminin Anlamı Nedir?, Metrik İsminin Anlamı Nedir?, Yamçılı Nedir?, Skgökvjcufmfch Nedir?, Morityuslu Nedir?, Biz Biçiminde İsminin Anlamı Nedir?, Hematolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaysız İsminin Anlamı Nedir?, Hidrobiyolojik Nedir?, Atılgan Gümüş Kimdir?, Biyonik İsminin Anlamı Nedir?, Aldin Čajić Kimdir?, Yaman Yahşi Nedir?, Atılay Uluışık Kimdir?, Vatansız İsminin Anlamı Nedir?, Seyyibe İsminin Anlamı Nedir?, Metrajlı İsminin Anlamı Nedir?, Helmintolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaylı İsminin Anlamı Nedir?, Hidratlı Nedir?, Özlem Teke Kimdir?, Mehmet Musa Çakır Kimdir?, Katar bayrağı Anlamı Nedir, Katar bayrağı Nasıl Oluştu, Katar bayrağı Tarihi, Katar bayrağı Renkleri, Katar bayrağı Tasarımı, Biyometeorolojik İsminin Anlamı Nedir?, Murat Atıl Kimdir?, Siyasetsiz Nedir?, Helmeli İsminin Anlamı Nedir?, Dolayı İsminin Anlamı Nedir?,