Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir?

Miguel de Cervantes Saavedra Nedir?

Miguel de Cervantes Saavedra Nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra Nerededir?, Miguel de Cervantes Saavedra Hakkında Bilgi?, Miguel de Cervantes Saavedra Analizi? Miguel de Cervantes Saavedra ilgili Miguel de Cervantes Saavedra ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Miguel de Cervantes Saavedra ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Miguel de Cervantes Saavedra Ne Anlama Gelir Miguel de Cervantes Saavedra Anlamı Miguel de Cervantes Saavedra Nedir Miguel de Cervantes Saavedra Ne Anlam Taşır Miguel de Cervantes Saavedra Neye İşarettir Miguel de Cervantes Saavedra Tabiri Miguel de Cervantes Saavedra Yorumu 

Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesi

Lütfen Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Miguel de Cervantes Saavedra İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı? Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demek? ,Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demektir? Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demektir? Miguel de Cervantes Saavedra Analizi? , Miguel de Cervantes Saavedra Anlamı Nedir?,Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demektir? , Miguel de Cervantes Saavedra Açıklaması Nedir? ,Miguel de Cervantes Saavedra Cevabı Nedir?,Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı?,Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Miguel de Cervantes Saavedra Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı Nedir? Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Miguel de Cervantes Saavedra Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Miguel de Cervantes Saavedra - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Miguel de Cervantes Saavedra

Miguel de Cervantes Saavedra Nedir? Miguel de Cervantes Saavedra Ne demek? , Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı? Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demek? Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demektir? ,Miguel de Cervantes Saavedra Analizi? Miguel de Cervantes Saavedra Anlamı Nedir? Miguel de Cervantes Saavedra Ne Demektir?, Miguel de Cervantes Saavedra Açıklaması Nedir? , Miguel de Cervantes Saavedra Cevabı Nedir? , Miguel de Cervantes Saavedra Kelimesinin Anlamı?


Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir?

Miguel de Cervantes

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Miguel de Cervantes Saavedra sayfasından yönlendirildi)
Miguel de Cervantes Saavedra
Cervantes'in portresi
(1600 dolaylarında, Juan de Jáuregui)
Doğum29 Eylül, 1547
Alcalá de Henares, İspanya
Ölüm22 Nisan 1616 (68 yaşında)
Madrid, İspanya
Takma adCervantes
MeslekRomancı, şair ve oyun yazarı
Milliyetİspanyol
DönemAvrupa İslam Medeniyeti Öncesi
Edebî akımRasyonalist
Cervantes Mağarası, Belouizdad, Cezayir
Cervantes Mağarası, Belouizdad, Cezayir

Miguel de Cervantes Saavedra (29 Eylül 1547 - 22 Nisan 1616), İspanyol romancı, şair ve oyun yazarıdır. Modern Avrupa'nın ilk romanı olarak kabul edilen başyapıtı Don Kişot, Batı edebiyatının klasikleri arasında yer alır[1] ve bugüne kadar yazılmış en iyi kurgusal eserlerden biri sayılır.[2]

Genç yaşta başladığı edebiyat hayatında denemeleri ve tiyatro eserleri ile kısa sürede tanınan bir yazar olmuştur. Ayrıca İspanyol edebiyatında roman geleneğinin başlatıcısı olarak kabul edilir.

15 Eylül 1569'da Madrid'de bir yaralama iddiasıyla Miguel de Cervantes adlı biri hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Verilen cezaya göre sağ eli kesilecek ve 10 yıl sürgünde kalacaktı.[kaynak belirtilmeli] Bir ad benzerliği söz konusu değilse bu olay Cervantes'in İtalya'ya gidişinin nedeni olabilir. 1570'te II. Selim Kıbrıs'ı ele geçirince Papa V. Pius Osmanlılara karşı birlik çağrısında bulundu. Çağrıya yalnızca İspanya ve Venedik karşılık verdi. Cervantes Roma'daki İspanyol birliğine katıldı. 7 Ekim 1571'de Osmanlı donanmasıyla Lepanto (İnebahtı) Körfezinde yapılan İnebahtı Deniz Savaşı'na katılan Marquesa adlı kadırgada bulunan Cervantes, iki kez göğsünden yaralandı ve bir top güllesiyle sol elini kullanamaz hale geldi.

26 Eylül 1575'te Akdeniz'de Cezayir korsanları tarafından esir alınan Cervantes, 1575-1580 yılları arasında Cezayir'de yaşadı.

Yaşamının sonlarına doğru ünlü eseri Don Quijote (Don Kişot)'u hapishanede kaleme almıştır ve bu eseri sayesinde tüm dünyada tanınmıştır. Eserde yazarın kendi hayatıyla alay ettiği ve kahramanla aralarında çokça benzerlikler olduğu görülür. Don Kişot dünyanın en çok okunan eserlerinden biridir ve 38 dile çevrilmiştir. Bu eser hâlâ dünyanın en çok okunan romanları arasındadır.

2015 yılında Cervantes ve eşi Catalina de Salazar'a ait olduğu iddia edilen mezar yerleri Trinitarian Manastırı'nda bulundu.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ (İngilizce) "Harold Bloom on Don Quixote, the first modern novel" 7 Aralık 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.. The Guardian (Londra). 12 Aralık 2003. En son 30 Aralık 2013 tarihinde erişildi.
  2. ^ (İngilizce) "Don Quixote gets authors' votes" 4 Nisan 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.. BBC News. 7 Mayıs 2002. En son 30 Aralık 2013 tarihinde erişildi.
  3. ^ "400 yıl sonra kalıntıları bulundu". Hürriyet. 17 Mart 2015. 14 Ağustos 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mart 2015. 

Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Nedir? :Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? ile ilgili Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Ne Demektir? Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Açıklaması Nedir? Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Cevabı Nedir? Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Açıklaması? :Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Gerçek mi? :Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? ile ilgili Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Hakkında? :Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? ile ilgili Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? burada bulabilirsiniz. Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Miguel de Cervantes Saavedra nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra anlamı nedir?, Miguel de Cervantes Saavedra ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Jerren Nixon, Hervé Morin, Megafauna, Kuyruksuz maymun, Rolling Stone, Hammûdî Hanedanı, Necip Cihanov, Vikram Samvat, Erman Kılıç, Aconitum semivulparia, Saruhan Oluç, Cantinflas, Saburo Kawabuchi, Watford, Kuzgun Acar, Vladimir Nazor Ödülü, 1999 Malezya Grand Prix, Fritz Bayerlein, Çanakkale Havalimanı, Lobnya, Alexandra Neldel, Arjantin 23 yaş altı millî futbol takımı, Suna Korat, Ortaçağ, Konuksayar, Bitlis, Kutluca, Besni, Stefanie Stappenbeck, Nigella sativa, Qaravəlli, Güney Marmara Bölümü, Abdülkadir Bîdil, Dünya Mirasları tablosu, Lehimli, Ardahan, Micaria albofasciata, Segona Divisió, Girişim şirketi, 1986 Detroit Grand Prix, Nicotiana clevelandii, Robert Falcon Scott, Muhammed Peygamber, Khronos Group, Dijitalleştirme, Ilves, Halk Latincesi, Eril, Çubuk makarna, Eta Eridani, Ruth Gordon, Alon Abutbul, 1921 Massava depremi, Nadja Tiller, Almanya kadın millî voleybol takımı, Antiemperyalist, Imogen Kogge, Steffen Wink, Wirtland, Ralph Bellamy, İrtiş Nehri Muharebesi, Gülen Karaman, Poeciloneta, 2023 Nijer darbesi, Uyurca, Kalecik, 1960 Kıtalararası Kupa, Nabizade Nazım, Markarian Galaksi Zinciri, Meristem, Azınlık hakları, Manastır Mescidi, Joseph Arthur Rank, TRT 1, Selim Ben Djemia, Bots, Albuquerque, 1995 Türkiye genel seçimleri, Kara hız rekorları, Jensen Ackles, Zizinho, Teb, Mısır, Where I Am, Hint Okyanusu, Eva Herzigová, Vincent Willem van Gogh, Barış Pınarı Harekatı, Asadiye, Kevin Duffy, Palm Foleo, Savaşçı bölümleri listesi, 1911 Arnavut İsyanı, Morgan Stanley, Abdülkâdir Geylânî, Aphonopelma xwalxwal, Kavak, Seydişehir, Crysis 2, 1053, Emir Abdülkadir Camii, Total Commander, Yıldız Teknik Üniversitesi, Antik Horasan, Merkez (Fransa), Hazret İnayet Han,
Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?,