Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir?

Mehmet Ufuk Uras Nedir?

Mehmet Ufuk Uras Nedir?, Mehmet Ufuk Uras Nerededir?, Mehmet Ufuk Uras Hakkında Bilgi?, Mehmet Ufuk Uras Analizi? Mehmet Ufuk Uras ilgili Mehmet Ufuk Uras ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Mehmet Ufuk Uras ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Mehmet Ufuk Uras Ne Anlama Gelir Mehmet Ufuk Uras Anlamı Mehmet Ufuk Uras Nedir Mehmet Ufuk Uras Ne Anlam Taşır Mehmet Ufuk Uras Neye İşarettir Mehmet Ufuk Uras Tabiri Mehmet Ufuk Uras Yorumu 

Mehmet Ufuk Uras Kelimesi

Lütfen Mehmet Ufuk Uras Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Mehmet Ufuk Uras İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı? Mehmet Ufuk Uras Ne Demek? ,Mehmet Ufuk Uras Ne Demektir? Mehmet Ufuk Uras Ne Demektir? Mehmet Ufuk Uras Analizi? , Mehmet Ufuk Uras Anlamı Nedir?,Mehmet Ufuk Uras Ne Demektir? , Mehmet Ufuk Uras Açıklaması Nedir? ,Mehmet Ufuk Uras Cevabı Nedir?,Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı?,Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Mehmet Ufuk Uras Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı Nedir? Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Mehmet Ufuk Uras Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Mehmet Ufuk Uras - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Mehmet Ufuk Uras

Mehmet Ufuk Uras Nedir? Mehmet Ufuk Uras Ne demek? , Mehmet Ufuk Uras Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı? Mehmet Ufuk Uras Ne Demek? Mehmet Ufuk Uras Ne Demektir? ,Mehmet Ufuk Uras Analizi? Mehmet Ufuk Uras Anlamı Nedir? Mehmet Ufuk Uras Ne Demektir?, Mehmet Ufuk Uras Açıklaması Nedir? , Mehmet Ufuk Uras Cevabı Nedir? , Mehmet Ufuk Uras Kelimesinin Anlamı?


Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir?

Ufuk Uras

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Mehmet Ufuk Uras sayfasından yönlendirildi)

Mehmet Ufuk Uras (d. 4 Ocak 1959, Üsküdar), Türk siyasetçi ve akademisyen.

1996 yılında ÖDP'nin kurucu genel başkanı oldu ve 5 dönem, 10 yıla yakın süre genel başkanlık yaptı. 2007 genel seçimlerine bağımsız aday olarak katıldı ve İstanbul 1. Bölge'den Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem üyeliğine seçildi. Bu tarihten sonra sırasıyla Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi üyesi oldu.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

İstanbul'un Üsküdar doğumludur. Baba tarafı Sivas'ın Divriği ilçesinden, anne tarafı ise Balkan Savaşları döneminde Bulgaristan'ın Varna şehrinden göç etmiştir.[1]

Kadıköy Anadolu Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. Milletvekili seçilene kadar İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yardımcı doçent doktor olarak görev yaptı.

İktisat Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği, İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti (İFMC), ÖES genel başkanlığı yaptı. "ÖDP Söyleşileri", "İdeolojilerin Sonu mu?" (Marksist Araştırmaları Destek Ödülü), "Sezgiciliğin Sonu mu?", "Başka Bir Siyaset Mümkün", "Kurtuluş Savaşında Sol", "Siyaset Yazıları" ve "Alternatif Siyaset Arayışları" "Sokaktan Parlamentoya" "Söz Meclisten Dışarı" "Meclis Notları" ve Velhasıl adlarında on bir kitabı bulunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde 25 yıl görev yapan Ufuk Uras, 2007 yılında milletvekili seçilince üniversitedeki görevinden ayrıldı. 2017 yılında emekli öğretim üyelerinin üniversiteye dönebileceğine yönelik çıkan yasa uygulanmayınca, dava açtı. 2019'da mahkeme kararıyla döndüğü fakültedeki görevinde siyaset bilimi dersleri vermeye devam etmektedir.[2]

Siyasi kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde İstanbul 1. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı oldu. 17 Haziran 2007 günü Haydarpaşa'da, adaylığıyla ilgili yaptığı basın açıklaması sırasında, Gençay Gürsoy, Genco Erkal, Şanar Yurdatapan, Zeynep Tanbay ve Kerem Kabadayı gibi isimler de kendisine destek verdi. Seçimde 81 bin 486 oy alarak[3] İstanbul 1. Bölge'den bağımsız milletvekili seçildi.

1 Ağustos 2007 tarihinde ÖDP'ye tekrar asil üye olarak kabul edildi ve [4] 11 Şubat 2008'de yapılan 5. Olağan Kongre'de tekrar Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel başkanlığına seçildi. 1 Şubat 2009 tarihinde yapılan kongrede Genel Başkanlık seçimini kaybederek yerini Hayri Kozanoğlu'na bıraktı.

17 Haziran 2009 tarihinde, partinin dar grupçu bir anlayışa kaydığı düşüncesi ve sol siyasetin daha geniş bir yelpazeye ulaşması gerektiği iddiasıyla, bir grup arkadaşıyla Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nden istifa etti ve Eşitlik ve Demokrasi Partisi kuruluş sürecine katıldı.[5] DTP'nin 19 kişiye düşüp TBMM'de grupsuz kalmasından sonra, Kürt sorununun parlamentoda çözülmesi gerektiğini iddia ederek Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) grubuna katıldı. 2011 seçim sürecinde, Eşitlik ve Demokrasi Partisi'ne tekrar üye oldu.

Daha sonra, 25 Kasım 2012'de kurulan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nin kurucuların arasında yer aldı ve parti meclisi üyeliği yaptı.[6][7]2019 Türkiye yerel seçimlerinde Saadet Partisi'ne ve CHP'ye oy verdiğini belirtti.[8] 8 Ekim 2019'da Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nden istifa etti.[9]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yazıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Akademik[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ https://www.demokrathaber.org/roportajlar/ufuk-uras-evde-nakis-mi-isleyeyim-h6764.html[yalın URL]
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ocak 2020. 
  3. ^ "Yüksek Seçim Kurulu bildirisi - 24 Temmuz 2007"
  4. ^ ""Ufuk Uras'ın ÖDP üyeliğiyle ilgili basın açıklaması - 1 Ağustos 2007"". 1 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ağustos 2007. 
  5. ^ "Ufuk Uras: Bir parlamenterin öyküsü". 11 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2009. 
  6. ^ "'Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi' kuruldu". ntvmsnbc. 25 Kasım 2012. 28 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2012. 
  7. ^ "Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Toplandı". haberx. 7 Aralık 2012. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2012. 
  8. ^ "Ufuk Uras: 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi'ne oy verdim". T24. 4 Ekim 2019. 9 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ekim 2019. 
  9. ^ "Davutoğlu'yla görüşen Ufuk Uras partisinden istifa etti!". Yeni Akit. 8 Ekim 2019. 8 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ekim 2019. 

Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Nedir? :Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? ile ilgili Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Ne Demektir? Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Açıklaması Nedir? Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Cevabı Nedir? Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Açıklaması? :Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Gerçek mi? :Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? ile ilgili Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Hakkında? :Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? ile ilgili Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? burada bulabilirsiniz. Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Mehmet Ufuk Uras nedir?, Mehmet Ufuk Uras anlamı nedir?, Mehmet Ufuk Uras ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Anthony Cronin, Analog elektronik, Sayısal ses, Sivrihisar Surp Yerrortutyun Kilisesi, Tevatür, 2011 Mısır Devrimi, Bina otomasyonu, Estetizm, Osmangazi Tren İstasyonu, Devre elemanları, bein sports türkiye, BeIN Sports Türkiye, Analog devre, Sayısal devre, Papa I. Paulus, Karçal Dağları, Roquefort peyniri, Bingoal WB, Ante Ćorić, Nanoskopik ölçek, Vivaldi, Rebiülahir, Elektronik devre, İskoçlar, Trakya Müziği, 9x19 mm Parabellum, Blondie, II. Dünya Savaşı kronolojisi, Asara BaTevet, Wernicke Korsakoff sendromu, Rzeszów, Peter Peregrinus, Liliaceae, Adana (eyalet), Azerbaycan Millî Meclisi başkanları listesi, Atıfet Sunay, Zoli Ádok, Afyonkarahisarda 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Diophantine denklemi, Kretase, 1078, Federal Konsey (Almanya), 2005 Dünya Üniversite Yaz Oyunları, Epitel doku, Papağan listesi, Japon Hava Yolları, NGC 6117, San Quentin Eyalet Hapisanesi, İznik çinisi, Müneccim Krallar, Flash mob, Polarimetre, Uluslararası İzmir Festivali, Carkorgan İlçesi, Batı astrolojisi, Brian Cox, Kumkorgan İlçesi, Sarı, Özbekistan, Ailton Gonçalves da Silva, Władysław Kulczyński, Ailton Goncalves Da Silva, Alüvyon, Uzun, Özbekistan, Denov İlçesi, Bayinnaung, 1963 UEFA Kupa Galipleri Kupası Finali, D 835, Czesław Jakołcewicz, Hürriyet Gazetesi, Azerbaycan cumhurbaşkanlığı işler idaresi başkanları listesi, Tibor Pleiß, Zaman (albüm), Amerika Birleşik Devletleri Millî Mühendislik Akademisi, Bizim Stadyum, Kireçlenme, Angor İlçesi, Denau İlçesi, Osmanlı İmparatorluğu tarafından kuşatılmış şehirlerin listesi, Shigella dysenteriae, Prens Marko, Kambriyen, Josephine County, Belarus Cumhuriyeti Devlet Güvenlik Komitesi, Alessandro Scarlatti operaları listesi, Güney Iwo Jima, Ernst Eduard Kummer, Surhanderya, VIII. Innocentius, 1960 NBA Playoffları, Oka Nehri, Pot Black, Out On My Own, 2005 CONCACAF Altın Kupa, Bloc Party, İkinci Vatikan Konsili, Baysun İlçesi, Uzun İlçesi, Užice, Uziçe, Susanne Neumann,
Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?, Zıravut İsminin Anlamı Nedir?, Fırfırlı Nedir?, Pınar Kayalar Kimdir?, Tıntın Nedir?, Fırçalı Nedir?, Zıpır İsminin Anlamı Nedir?, Tınlamalı Nedir?, Fırça Çekmek Nedir?, Zındık İsminin Anlamı Nedir?,