Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir?

Matt Ishida Nedir?

Matt Ishida Nedir?, Matt Ishida Nerededir?, Matt Ishida Hakkında Bilgi?, Matt Ishida Analizi? Matt Ishida ilgili Matt Ishida ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Matt Ishida ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Matt Ishida Ne Anlama Gelir Matt Ishida Anlamı Matt Ishida Nedir Matt Ishida Ne Anlam Taşır Matt Ishida Neye İşarettir Matt Ishida Tabiri Matt Ishida Yorumu 

Matt Ishida Kelimesi

Lütfen Matt Ishida Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Matt Ishida İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Matt Ishida Kelimesinin Anlamı? Matt Ishida Ne Demek? ,Matt Ishida Ne Demektir? Matt Ishida Ne Demektir? Matt Ishida Analizi? , Matt Ishida Anlamı Nedir?,Matt Ishida Ne Demektir? , Matt Ishida Açıklaması Nedir? ,Matt Ishida Cevabı Nedir?,Matt Ishida Kelimesinin Anlamı?,Matt Ishida Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Matt Ishida Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Matt Ishida Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Matt Ishida

Matt Ishida Kelimesinin Anlamı Nedir? Matt Ishida Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Matt Ishida Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Matt Ishida - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Matt Ishida - Oranlamak Matt Ishida - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Matt Ishida - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Matt Ishida - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Matt Ishida - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Matt Ishida

Matt Ishida Nedir? Matt Ishida Ne demek? , Matt Ishida Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Matt Ishida Kelimesinin Anlamı? Matt Ishida Ne Demek? Matt Ishida Ne Demektir? ,Matt Ishida Analizi? Matt Ishida Anlamı Nedir? Matt Ishida Ne Demektir?, Matt Ishida Açıklaması Nedir? , Matt Ishida Cevabı Nedir? , Matt Ishida Kelimesinin Anlamı?


Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir?

Digimon macera karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Matt Ishida sayfasından yönlendirildi)

Digimon macera karakterleri listesi, Digimon animasyon serileri "Digimon Macera" ve onun devamı olan "Digimon Macera o2" karakterlerini içermektedir.

A[değiştir | kaynağı değiştir]

AeroVeedramon[değiştir | kaynağı değiştir]

AeroVeedramon, Kutsal bir digimon. Veedramon nadir türler arasında, sık sık savaş yoluyla gelmiş yalnızca usta savaşçı varlığını şimdiden bir efsane haline geliyor, böylece gelişmeye mümkün olduğu söyleniyor. Evrimi kanatlarını verir, ama aynı zamanda daha güçlü savunma ve saldırı gücü elde eder, Eğer gök saldırılarını eklerseniz, muhtemelen AeroVeedramon rakip olabilecek herhangi biri bulunamaz.

Agumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Agumon, Agumon turuncu, iki (2) eli ve iki (2) bacağı olan hafif atletik yapıda ama kasları belirsiz bir Çaylak Digimondur. Gözleri büyük, yuvarlak ve yeşildir. Kolları bacaklarından daha uzundur ve bir elinde üç (3) tane pençesi var. Ayakları kafası kadar büyük ve üç (3) pencelidir. Kuyruğu küttür. Bebek ateşi Agumon'un özel saldırılarından biridir. Bu saldırıda Agumon hedefe koyu turuncu bir ateştopu gönderir. Bu saldırıda Agumon bütün gücünü ağzına toplar. Rakibine karşı bir nefes saldırısı kullanarak ateş püskürtür.

 • Agumon X: Agumoun X-Antikoru almış halidir. Vücudunda mavi çizgiler vardır. Ateş püskürür.
 • Agunimon: Adını mitolojik varlık olan Agniden almıştır. Sihirbaz digimondur. Şampiyon sınıf hybrid seviye digimondur. Özel saldırısı yanan semenderdir.
 • Airdramon: Şampiyon seviye Fantezi hayvan digimondur.kanatları büyüktür ve yüksek zekaya sahiptir ancak bir sahibi olamaz. Özel saldırısı İğne İpliktir.
 • Aldamon: Adını mitolojik varlık olan Ardhanariden alır. Sihirbaz digimondur. Mega sınıf hybrid seviye digimondur. 2 spiritin birleşmesiyle oluşmuştur ve özel saldırısı Atomik İnfernodur.

Allomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Allomon, Dinozor tipi, zırh seviyesi. Özel saldırısı Dino Patlama.

 • Allomon X: Allomon x-antikoru aldığı halidir. Özel saldırısı Dino patlama
 • Alphamon (X-Antibody taşır): Mega seviye Kraliyet Şövalyesidir. Özel saldırısı ruh dijitalizedir.
 • AncientBeetlemon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve şimşek özelliği vardır. Mega seviyedir ve her şeyi kolayca kesip kendi ağırlığının yüzlerce katını kaldırabilen böcek tipi digimondur. Özel saldırısı büyük elektrik şokudur.
 • AncientGarurumon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği ışıktır. Mega seviyedir ve hayvan digimondur. Özel saldırısı Mutlak Sıfır'dır.
 • AncientGreymon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği ateştir. Mega seviyedir ama gücü mega seviyeyi aşmaktadır. Özel saldırısı Omega Patlamadır.
 • AncientKazemon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği rüzgârdır. Mega seviyedir. Gökkuşağı rengi ve altın kanatlarıyla peri digimon unvanını aldı. Özel saldırısı Gökkuşağı senfonisidir.
 • AncientMegatheriumon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği buzdur. Mega seviyedir. Aşırı soğuğa dayanıklıdır ve özel saldırısı Dondurucu kar fırtınasıdır.
 • AncientMermaimon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği sudur. Mega seviyedir. Kızdığında bütün her yeri yok edecek güçtedir ve özel saldırısı Büyük Girdaptır.
 • AncientSphinxmon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği karanlıktır. Mega seviyedir. Çok yeteneklidir ve özel saldırısı Koyu üflemedir.
 • AncientTroiamon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği tahtadır. Mega seviyedir. Vücudu sağlamdır ve özel saldırısı Sürpriz Mermidir.
 • AncientVolcamon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği dünyadır. Mega seviyedir. Onun gövdesinde her zaman ateş fışkırır ve özel saldırısı Big Bang Ateştir.
 • AncientWisemon: Antik dijital dünyanın 10 efsanevi savaşçısından biridir ve niteliği sihirdir. Mega seviyedir. Ne olduğu bilinmiyor ve aynası ruhuna bağlıdır. Özel saldırısı Yaşlı İşaretidir.

Andromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Andromon, Makine Digimon. Bütün her yeri makinelerden yapılmıştır. En güçlü Digimonlardan biridir ve en yüksek seviyedir. Tamamıyla dostçuldur. Özel saldırıları: Keskin Spiral ve Roket Saldırısı.

Angemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Angemon Patamon'un şampiyon formudur. Angemon 6 kanatlı, mavi elbiseli, beyaz bir melek Digimondur. Miğferi yüzünden gözleri hiç gözükmez. Bu ona kör bir görünüm verir. 6 kanadı melek seviyesini belirler. Angemon'un atakları kötü dijimonlar üstünde çok etkilidir. Nitekim digimon dünyasının en güçlü digimonudur ve ona karşı koyacak bir digimon yoktur. Angemon melek bir digimon olup kutsal güçlere sahip olduğu için kendisinden üstün seviyede olan digimonlara rahatlıkla kafa tutabilir. Özellikle Kaderin elleri atağı Devimon'u öldürmüş ve Myotismonun bir yardımcısını öldürüp Myotismonu yaralamıştır. Hatta en güçlü karanlık usta olan piedmonu bile tutabilmiştir. Angemonun normal bir şampiyon forma göre güçlü olmasının nedeni angemon gücünü umudun başlığından alması ve esasta digimon dünyasının en güçlü üç digimonundan biri olmasıdır bunlar ise üç melek.

 • Cennetin Yumruğu: Angemon yumruğundan kutsal bir ışın fırlatır.
 • Meleğin Asası: Angemon karşı tarafta gelen saldırıyı engeller.
 • Meleğin Sopası: Angemon taşıdığı asayla bir atak yapar.
 • kaderin eli: aşkın sillesi saldırısıdır.

Angewomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Angewomon Salamon un üstün formudur. MagnaAngemon'un dişi formudur yani dişi bir melektir. Çok güzel olduğu kadar da acımasızdır, özellikle de virüs digimonlara karşı.

Ankylomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Ankylomon, Tıpkı bir Ankilosaurus'a benzer. Dikenleri vardır. Toprak yaratığıdır. Dinozora benzer. Kuyruğunda topuz vardır. Özel atakları ise Kuyruk çekici ve Dev Ton Ezme.

Anomalocarimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Anomalocarimon, Akrep tipi bir digimon. özel atağı olarak ön bacağınıda kullanarak Stinger Surprise ile saldırır.

Antylamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Antylamon, Data tipi uzun kolları olan mükemmel seviye tavşan Digimon. Digimon tamers sezonunda Güney kapısını koruyan muhafız olarak görülüyor. Özel atakları ise Bunny Blades, Treasure Axe, Arm Bomber, Meditation Cure.

 • Anubismon: Adını mitolojik tanrı olan Anubisten almıştır. Mega seviyedir. Özel saldırısı Piramit Güçtür.
 • Apemon: Şampiyon seviye maymun tipi digimondur. Özel saldırısı Mega Kemik Çubuktur.

Apocalymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Apocalymon, gelişim sürecinde kayıp olan digimonların birleşimi. meydana gelen gelişimlerin laneti kaderlerini nefretle doldurup Apocalymonu oluşturdu. kaybolan digimonların karanlık kalpleri temeli oluşturur. Doğru gelişen digimonların sevgi ve mutluluğu bunun nefretle dolmasına sebep olur. Dijital dünyadaki sorunlara sebep olan asıl Digimon. Karanlık efendiler olarak anılan Pinocchimon, Machinedramon, Piedmon, MetalSeadramon bu Digimon sayesinde güce kavuşmuş ve Dijital dünyayı yok etmişlerdir. Bu Digimon sayesinde Dünya - Dijital dünya arasındaki zaman süreci eşitlenmiş oldu. 1. Maceranın son kötü Digimonu. Yenildikten sonra bölümun sonu geliyor ve seçilmiş çocuklar geleceklerinden bazı kesitleri görülebiliyor. Maceraya göre seçilmiş çocuk olarak karşımıza çıkan Tai, Sora,joe, izzy, matt, mimi, T.K ve kari ilk seçilmiş çocuklar değillerdi ve sonda olmayacaklardı. Daha önce gelen seçilmiş çocuklar Apocalymon karşısında bir başarı sağlayamadılar ve Gennai bu çocukları 4 sene önce seçip bu adadaki bozuklukları düzeltmek için göndermiştir. Birçok kötü Digimon un birleşiminden oluşur.

 • Apollomon: 12 Olympus Tanrısından biridir ve Apollodur. Mega seviyedir ve özelliği ateştir. Özel saldırısı Apollo Oktur.

Aquilamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Aquilamon, Hawkmon'un şampiyon formudur. Aquilamon kelimesi Latincede kartal anlamına gelen "Aquila" kelimesinden gelir.

Aquilamon ilk kez Arukenimon'un yarattığı Golemon'a karşı evrimleşti. Aquilamon Golemon'un bir barajı yıkmasını engelledi. Bundan sonra Aquilamon Shurimon ve Halsemon'dan daha fazla meydana çıkmaya başladı.

 • Arbormon: Tasarımı bir ağaç olan hybrid seviye cyborg digimon. Özel saldırısı Abluka Tohumdur

Archelomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Archelomon, Sürüngen tipi Zırh seviye digimondur. Özel saldırısı Okyanus Çıtasıdır.

 • Argomon: Üstün seviyesi mutant ve mitolojik adı Argus Panoptesdir. Siyah kanatları ve sayısız sarmaşıkları ile virüs digimondur. Özel saldırısı Hapistir. Mega seviyesi ise mutant digimon olan Argusdur. Özel saldırısı Bozulma hattıdır.
 • Arkadimon: Lanetli bir digimondur ve adını Yunan şehri Arkadia dan almaktadır. Acemi seviyesinin Özel saldırısı Orak silmektir. Şampiyon seviyesinin özel saldırısı Prison Whipdir. Üstün seviyesinin özel saldırısı Freeze Tentacledır. Mega seviyesinin Özel saldırısı sürgün mızraktır. Süper Ultimate seviyesinin özel saldırısı God Matrixtir. Henüz nasıl bir digimon olduğu araştırılmaktadır.

Armadillomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Armadillomon (Japonca: アルマジモン Arumajimon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Tıpkı bir armadilloya benzer. Elmas kabuğu ve Parcalama adlı saldırıları vardır.

 • Armageddemon: Mega seviye digimon olsa da gücü süper ultimatedir. Tipi tanımlanamayan ve Özel saldırısı Tam Ölçekli Saldırıdır.
 • Armormon: Üstün seviye Assault tipi Cyborg digimondur. Özel saldırısı Adalet Saldırısıdır.
 • Arukenimon: Örümceklerin kraliçesi olarak bilinen kötü zalim bir mükemmel seviye Digimon. 2. sezonda seçilmiş çocukların ilk en büyük düşmanı. Karakuleler diken Digimon imparatorunu kötü hale getiren gerçek bir kötü! karakulelere saçından tek tel koparıp ilave ederek kara kuleye can verir. Özel Saldırısı Örümcek İpliği, Asitli Sis.
 • Aruraumon: Bitki tipi acemi seviye mitolojik adı Alraune olan digimon. Özel saldırısı Kasvetli Tozdur.
 • Astamon:
 • Asuramon
 • Aurumon
 • Azulongmon

B[değiştir | kaynağı değiştir]

Babamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Babamon, Elinde süpürgesi aynı yaşlı insana benzeyen dişi en yüksek seviye Digimon. Özel saldırısı Sis İmparatoriçesi. Jijimonun eşidir.

Baihumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Baihumon, (バイフーモン) 4 Tanrı Digimondan bir tanesi 6 gözlü beyaz kaplan. Özel Saldırıları: Kongou ile düşmanına nefesi ile küflü hale getirir ve öldürür, Tekkousou ve Kyokurin'o.

Bakemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Bakemon, Beyaz çarşaf giyen hayalet. Hiç kimse onun bakışlarının altında gerçekten ne düşündüğünü bilemez. Saf bir kişiliği vardır ve kötü taraftadır.

Bakumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Bakumon, şekli file benzeyen bir çocuk seviye Digimon. Özel saldırısı Digitamamon ile aynı olan, Kâbus Sendromu.

Beelzemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Beelzemon, Beelzebumon olarak da geçer, impmondan gelişmiş Ultimate seviye şeytan Digimon. Veri yükleyerek değil Digimon tanrısı tarafından dönüştürülmüştür. Sırtında 2 tane çift namlulu pompalı tüfek bulundurur ve bunlarla saldırabilir içierisinden çıkan mermiler henüz digimona değmeden etrafından etkilenip yok edilebilecek güçtedir. Ayrıca pençelerindende karanlık pençe saldırısı yaparak güçlü digimonları bir hamlede yok edebilir.

BelaiVamdemon[değiştir | kaynağı değiştir]

BelaiVamdemon, Vamdemon'un en yüksek aşaması, bir son seviye Digimon.

BigMamemon[değiştir | kaynağı değiştir]

BigMamemon, Normal bir mamemondan 10 kat daha büyük bir mutant Digimon Özel saldırısı Big Smiley Bomber.

Birdramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Birdramon görünüş olarak Phoneix'e benzemektedir. Biyomon'un şampiyon formudur. İlk evrimi bir Meramonun Karanlık Güçler tarafından kontrol edilip Seçilmiş Çocuklara saldırmasıyla oldu. Daha sonraları Devimon, Etemon, Myotismon ve Karanlık Efendilere karşı savaştı. Sezon 2'de de Digimonların Efendisinin kontrol halkalarının yok edilmesine de yardımcı oldu. Birdramon'un meteor kanat adlı bir saldırısı vardır. Bu saldırıda Birdramon kanatlarından küçük yanan meteor taşları çıkarır.

Biyomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Biyomon, Digimon çizgi filminin 1. ve 2. sezonlarında Sora Takenouchi'nin Digimonudur. Biyomon pembe renkli mavi kulak ve kuyruğa sahip bir ateş digimonudur. Bazı durumlarda Sora'nın Digivice çalışır ve evrim geçirir. (Örn.: Sezon 1'in 3. bölümünde Seçilmiş Çocuklara bir Meramon saldırmıştı o zaman Digivice çalıştı.) Evrim sonrası Birdramon'a dönüşür. Tehlike geçince tekrar eski haline dönüşür. Biyomon'un Spiral Twister adlı saldırısı vardır. Bu saldırıda Biyomon havalanıp kanatlarını çırpar. Daha sonrasında kanatlarının arasından yeşil bir ateş çıkartır. Bu saldırıya sihirli ateş de denebilir. Diğer saldırısı ise "Pecking Attack" adındadır. Bu saldırıda düşmanı gagalar.

BlackWarGreymon[değiştir | kaynağı değiştir]

BlackWarGreymon, wargreymon ile aynı şekle sahip ama karanlık kulelerde oluşmuş siyahi ruhlu bir son seviye Digimon. Archelomon 100 karekule kullanarak yaratmıştı fakat doğası gereği kontrolden çıkıp kendi seviyesinde bir digimon aramak üzere Dijital dünyayı keşfe çıkmıştı. Özel Saldırısı, Negatif enerji topladığı ve bıraktığı, Karanlık Gaia Force

Blossomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Blossomon, Mükemmel seviye bitki Digimon. 4 kolu kollarında gözleri olmayan kafa vardır. Toplamda 5 kafalı. Özel saldırısı Spiral Flower. (Spiral Çiçek)

Botamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Botamon, Agumon'un bebek formudur. Botamon'un adı bir Japon sözcüğü olan "bota"'dan gelir. Bota kömür madenlerini ortaya çıkarmakta yardımcı olan aletlerdir. Botamonlar yaklaşık 2 el büyüklüğünde bebek digimonlardır. Vücudunu siyah kıllar kaplar. İki sarı gözü, ve iki küçük kulağı vardır.Ağzı kılların arkasındadır ve açmadıkça ağzı belli olmaz. yalnızca bir tane özel saldırısı vardır. Köpük vuruşu adı verilen bu saldırıda Botamon ağzından asitli, pembe baloncuklar çıkarır. Bu yüzden bu saldırıya aynı zamanda asit baloncukları adı da verilir.

Boltmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Boltmon, son seviye sırtında çift yüzlü baltasıyla yeşil organik Android Digimon. Özel saldırıları: Tomahawk Crunch, Tomahawk Knuckle ve Battle Tomahawk.

Bukamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Bukamon, Bukamon, Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Eğitim seviyesinde bir Digimondur ve Gomamon'un eğitim seviyesindeki formudur. Japonca adı Pukamondur.

C[değiştir | kaynağı değiştir]

Candlemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Candlemon muma benzeyen üstlerinde ateş bulunan bir ateş digimon.

Chatsuramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Chatsuramon, yarı insan - yarı kedi şeklinde 12 hizmetkardan bir tanesi mükemmel seviye Digimon. Göklerin Feryadı saldırısı ile süpersonik bir dalga yayar, "Śwabhojana" saldırısı ile deprem yaratır.

Chibomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Chibomon (Japonca: チコモン Chikomon), Digimon adlı çizgi dizideki kurgusal bir karakterdir. Pembe gözleri olan kremaya benzeyen mavi renkli bir digimon. Köpük saldırısı yapar.

Chimeramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Chimeramon, 2.sezonda digimon imparatorunun çeşitli digimon parçalarını kullanarak yapmış olduğu yapay bir Digimon. Azgın içgüdüyle saldırır ve üstün yok etme gücüne sahiptir. Özel saldırısı ölümcül ışın ateşlediği Heat Viper. Kabuterimon, Angemon, Airdramon, Garurumon Monochromon, kuwagamon, SkullGreymon, Devimon, Greymon, MetalGreymon dan oluşur.

Chronomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Chronomon, bebek seviyesinde makine Digimon. Veri mezarlığında bir motosiklet tarafından esir alınmış sonra Takato ve arkadaşları sayesinde kurtulmuştur.

Clockmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Clockmon, Yetişkin seviye veri türü makine Digimon. alt tarafı saate benzer üzerinde kırmızı maskeli elinde asasıyla birisi beklemektedir ve o konuşmaktadır. özel saldırısı Krono Kırıcı.

Coelamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Coelamon, sert pulları ve yüzgeçleriyle gelişen bir antik balık Digimon. Özel atağı Değişken Dartlar.

Culumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Culumon, esrarengiz tavşan kadar boyu olan bir Digimon. Kötü niyetli değildir, alnında 3 siyah ve 1 kırmızı üçgen bulunmaktadır. Genellikle Digimon savaşlarında kırmızı üçgen parlar ve Digimonlar evrim geçirir, merden geldiği ve nereye gittiği belli değil.

Cyberdramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Cyberdramon, kusursuz seviye panzehir türü Cyborg Digimon. Özel saldırısı Silici Pençe. Eğitmeni olan bir Digimon.

D[değiştir | kaynağı değiştir]

DarkTyrannomon[değiştir | kaynağı değiştir]

DarkTyrannomon, Vücudu ve kalbi virüsten oluşan vahşi bir digimon. Özel saldırısı Ateş Patlaması.

DemiVeemon[değiştir | kaynağı değiştir]

DemiVeemon (Japonca: チビモン Chibimon), Digimon adlı çizgi dizideki kurgusal bir karakterdir. Pembe gözlü, mavi renkli, kücük çok sevimli bir digimon. Sıcrama Atağı adlı bir saldırısı vardır.

Deramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Deramon, ilk bakışta kuş gibi görünen, ancak sırtında bitki büyüyen garip bir Digimon. Onun özel saldırısı ise Royal Nuts (Kraliyet Fındığı)

Devidramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Devidramon, Lakabı "3 Gözlü Şeytan" olan kötü bir digimon. onun tırnakları eti bile yarıp geçebilir ve düşmanlarını uzaktan şişleyebilir. özel saldırısı Crimson Nail (koyu kırmızı tırnak)

Devimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Devimon, Digimon dünyasının sinsi şeytanı. ölüm pençesi ile düşmanlarını öldürür. File adasında yaşar ve seçilmiş çocukları bir an önce yok etmek niyetindedir. Digimon serisinin ilk sezon 8. bölümde ortaya çıkar. Dijital dünyadaki siyah çarkların efendisidir. Siyah çarklar iyi niyetli digimonları kötü hale getirerek kaosa neden olur. Tam bir iblis olup oldukça şeytanidir. File adasın kontrole almış ve seçilmiş çocukları yok etmek için elinden gelenin fazlasını yapmaktadır. Leomon başta olmak üzere birçok iyi niyetli Digimonu elleriyle kötü tarafa çekmiş hatta ilk karşılaşmalarında seçilmiş çocukları 7 ayrı kara parçası ile birbirinden ayırmış tektek yok etmek için harekete geçmiştir. Her adada ayrı vahşi Digimon onlara saldırmış ama seçilmiş çocuklar bir yolunu bularak kaçmış birbirini bulmuşlardır. Tüm gelişmelere rağmen hiçbir Digimon bu şeytanı yenememiştir. İki adet uzun kolları ve Kırmızı gözleri vardır.

Devitamamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Digitamamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Digitamamon, Digi yumurta şeklinde kusursuz seviyede digimon. Özel saldırısı: Kâbus sendromu, rakiplerini acımadan ezer.

Digmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Digmon, (Japonca: ディグモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Matkaplı bir köstebekle bir sivrisineğin karışımına benzer. Altın Hamle ve Kaya Catlatmak adlı saldırıları vardır.

Dobermon[değiştir | kaynağı değiştir]

Dobermon, tamamıyla doberman cinsi köpeğe benzeyen Digimon. Uçları sivri tasması vardır Digimon Tamers sezonunda eğitmenlerin son seviyeye ulaşmaları için Tanrılar tarafından gönderilmiş ve kısa bir menzil içerisinde Dijital alan yaratarak çoukları Digimonları ile birleşerek savaşa son vermesini ummaktadır.

Dokugumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Dokugumon, Tüm vücudu bilgisayar verisinden yapılmış lanetli bir örümcek-böcek tipi digimon. özel saldırısı, Stinger Pollation atağını keskin dişlerinden serbest bırakır.

Dukemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Dukemon, Guildmonun doğru olarak gelişmesi olarak ortaya çıkan Takato ve Guilmon verisi taşıyan gerçek son seviye kutsal şövalye Digimon. Masako Nozawa seslendirmiştir. Özel saldırısı Kraliyet Kılıcı.

E[değiştir | kaynağı değiştir]

Ebidramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Ebidramon küçük ama agresif, tipik bir Digimon. seadramon benzeri akrep karışımı. özel atağı Twin Neptune: ikili pençe saldırısı yapar. Vahşi bir digimondur. Küçük ama agresiftir. Twin Neptune adında ikili pençe saldırısı yapar.

Elecmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Elecmon, Çok meraklı memeli. yaramazlık yapmaktan hoşlanır. Özel atağı Sparlik Thunder. "Başlangıç Köyü" adı verilen ölen Digimonların yumurta halinde tekrar doğdukları yerde bekçilik yapar ve yeni doğan bebekleri besleyerek gelişmelerine yardımcı olur.

Etemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Etemon, kendisinin en kuvvetli olduğunu iddia eden Digimon. İki güçlü atağı vardır. Dark spirits: Siyah kütle halinde karanlık bir güçtür. Kullandığında oradaki digimon u yok edebilir. Güçlendiğinde ise kara delik oluşturup etraftaki her şeyi içine çeker. love Serenade: gelişmiş digimonların enerjilerini çekerek bir alt seviyeye inmelerini sağlar. Digimonların güçlerini kendine çeker

ExVeemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Exveemon, V-monun orijinal gücünü kullanarak yetişkin seviyeye geliştiği hayali ejder. Bıcak gibi boynuzu beyaz, metale benzer bir kanadı vardır. Özel tekniği Vii-Lazer, Güclü Ciğnemek, Vii-Tekme ve Vii-Yumruk adlı saldırıları vardır. Japon versiyonunda XV-Mon olarak geçer.

Evilmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Evilmon, piedmonun köleleri ilk sezonun sonunda ortaya çıkıyorlar. Kaybetmekten nefret eden Küçük Şeytan Digimon. Bu nedenle doğrudan mücadele etmek için azabı ile, zayıf eziyet bir korkak rakipler yaratır. Birçok gizemler hala vardır. Özel saldırısı Bir süpersonik dalga kullanarak ağzından kâbus yayar.

F[değiştir | kaynağı değiştir]

Flamedramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Flamedramon (Japonca: フレイドラモン Fureidoramon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Bıcak gibi boynuzu, dev penceleri ve yanmış gibi görünen armor yumurta takıları ile Veemon'nun ateş versiyonudur. Ateş Roketi, Ateş Pencesi, Ateş Yumruğu ve Alev Kalkanı adlı saldırıları vardır.

Floramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Floramon, sürüngen şeklinde gelişebilen bir bitki digimon. özel saldırısı Allergy Shower (Alerji Yağmuru)

Flymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Flymon, Böcek digimon. Yetişkin seviyesinde, virüs tipi yani kötü bir digimon. Özel saldırısı ölümcül iğne

G[değiştir | kaynağı değiştir]

Gabumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gabumon
Gabumonsheet.gif
Seviye: Çaylak
Çizgi Film
Character in:Digimon 01
Ses:Mayumi Yamaguchi (Japonca)
Kirk Thornton (İngilizce)
Partner(ler):Matt Ishida
Digievrim
BebekPunimon
EğitimTsunomon
ÇaylakGabumon
ŞampiyonGarurumon
ÜstünWereGarurumon
MegaMetalGarurumon
DNA Evrim:
DNA Digievrim:WarGreymon ve MetalGarurumon
MegaOmnimon

Gabumon (Japonca: ガブモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir.

Gabumon'un ismi Japonca "Gabugabu (ガブガブ)" sözcüğunden gelir. Bu kelimenin Türkçedeki karşılığı "hapur hupur yemek (içmek)" anlamındadır. Digimon serilerinde en çok Gabumon formuyla gözükür. Digimon serilerinde partneri Matt Ishida'dır.

Görünüm[değiştir | kaynağı değiştir]

Gabumon'un lacivert çizgili mavi bir kürkü vardır. Sarı boynuzu ve sivri dişleri ile her an saldırıya hazırdır.

Saldırıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Mavi alev adlı saldırıda; ağzından değişik bir buz çıkarır.

Gallantmon - Megidramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gallantmon (Megidramon), Guilmondan evrimleşmiş virüs tipi son seviye digimon. Beelzebumonun zorbaca davranması üzerine Takato oldukça sinirlenmiş evrim istemiştir bu istek sonrasında culumonun evrim ışığını serbest bırakmasıyla oluşmuştur. Ayakları yoktur kanatları vardır ama alt kısımları yırtık gibidir tükürüğü dahi oldukça tehlikelidir son derece tahlikeli olduğu için dünyayı ve dijital dünyayı tehdit etmektedir Skullgreymon gibi yanlış evrim.

Ganimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Ganimon, yaramaz kişiliği ile kabuklu bir Digimon. Özel saldırısı Scissors Execution.

Garbagemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Garbagemon, Çöplük şeklinde Digimon. Özel saldırısı Poop Bazooka! (Dışkı Bazukası). Pinocchimon nun kölelerinden. Kusursuz Seviye Digimon.

Garudamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Garudamon Biyomon'un üstün formudur. İsmin mitolojik Hindu gelendegindeki Garuda'dan alır. Garudamon ilk kez Myotismon'a karşı Digi-Evrim geçirdi. Aniden saldıran Myotismon'a karşı evrim geçiren Garudamon seçilmiş çocukların Myotismon'dan kaçmasını sağladı.

Sora ve diğer seçilmiş çocuklar tılsımlarını bıraktıktan 3 yıl sonra Biyomon Garudamon'a dönüşme özelliğini yitirdi. Daha sonra Azulongmon seçilmiş çocuklara yeni tılsımlarını verdi. Bu yüzden Biyomon ve diğer seçilmiş digimonlar yeniden üstün forma dönüşebildiler. Bu zamanda Garudamon Flymon ve Mammothmon ile savaşırken yine ortaya çıktı. Garudamon'un bıçak kanatlar ve Anka pençesi adlı 2 özel saldırısı vardır. Bıçak kanatlar saldırısında Garudamon kanatlarından kuş şekilli ateş çıkarır.Anka pençesi adlı saldırısında da Garudamon rakibini kendi elleriyle çabuk bir hareketle tutar.

Garurumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Garurumon (Japonca: ガルルモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Ulayan Patlama adlı bir saldırısı vardır. Bu Saldırıda Ağzından Mavi Bir Işın Huzmesi Püskürtür.

Gatomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gatomon (Tailmon), Salamon'un (Plotmon) şampiyon formudur. Sevimli ve şirin görüntüsüne rağmen aslında çok hırçın ve de usta bir savaşçıdır. Seçilmiş çocuklar onunla ilk karşılaştığında Gatomon, Kabuterimon, Garurumon, Ikkakumon, Togemon ve Graymon u bir pençe darbesiyle yere devirebilmişti. Onun kadar belli etmese de, o da tıpkı Angemon gibi kutsal güçler taşıyan bir digimondur. Başta Myotismon un saflarında yer almış daha sonra ise son seçilmiş çocuk Kari nin digimonu olduğu ortaya çıkmıştır.

Gazimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gazimon, Gaddar ve saldırgan bir mizaçları olan kurt şeklinde Digimon. Özel atakları olan Paralyze Breath rakiplerini elektrik kütlesiyle uyuşturur. Etemon'un yanında çalışırlar.

Geckomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Geckomon, kurbağa digimon. aptal görünüşüne rağmen müziği çok sever. Dilinin ucundaki 3 delikle, boynunun etrafına sarılı boynuzuyla özel saldırısını yapar, Çarpan Senfoni

Gesomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gesomon, Yumuşak A tipi virüs digimon. onun özel saldırısı, Ölümcül Gölge ile düşmanlarını felç eder. bir ahtapota benzer.

Gigadramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gigadramon, Cyborg tipi, kara ejderha Digimon. Megadramon'dan daha fazla yıkıcı güze sahip. Özel saldırısı Genocide Gear (Soykırım Dişlisi) Machinedramon Kölesi

Gigasmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gigasmon, grottomondan slide evrimleşerek var olan bir digimon

Giromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Giromon, Bir makine Digimon. Özel saldırısı Deadly Bomb sol elinde mayın varken sağ elinde elektrikli testere bulunmaktadır.

Gizamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gizamon, Genelde suyun altında yaşamayı tercih etseler de bu çocuk seviye Digimonlar bir kurbağa gibi zıplayabilirler.

Goblimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Goblimon Kötü şeyler yapmayı seven bir digimon.Özel saldırısı ise Gobli Strike.

Gokimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gokimon, Hamam böceği şeklinde Digimon. Gücünü hayatta kalmak için kullanır. Çeviklikte ve kaçmakta ustadırlar. Özel saldırısı ise Dream Dust

Golemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Golemon, Kayalardan yapılan bir Mineral. Özel saldırısı Curse Crimson.

Gomamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gomamon (Japonca: ゴマモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Gomamon Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Çaylak seviyesinde bir Digimondur ve dünyanın en soğuk yerlerinde bile onu ısıtacak bir deriye sahiptir. Gomamon güvenilirdir ama hayatı anında yaşamayı sever. Digimon 01'de Joe Kido'nun partneridir. Balık gücü adlı bir saldırısı vardır.

Gorillamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gorillamon, Canavar tipi yetişkin. Özel saldırısı Power Attack. Sağ elinde beslemeli bir silah bulunur.

Gotsumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gotsumon, Sert bir vücuda sahip ama neşeli ve yaramaz bir digimon. Özel saldırısı Kızgın Kaya.

GranKuwagamon[değiştir | kaynağı değiştir]

GranKuwagamon, (グランクワガーモン) Kuwagamondan gelişmiş Böcek tipinde Son Seviye Digimon. Özel saldırıları: Dimension Scissors ve Catastrophe.

Greymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Greymon Agumon'un Şampiyon formudur. Genelde dinozor olarak tanımlanır. Kafasında sert, koyu kahverengi kemiklerle kaplı kask gibi bir cisim vardır (3tane boynuz). Yaklaşık 12-16 metre boyundadır. Ayakları 3 tırnaklıdır. Turuncu derisi üzerinde mavi çizgileri vardır. Mega alev adlı bir saldırısı vardır. Bu saldırıda Greymon bütün gücünü toplayıp rakibe kocaman bir alev topu gönderir.

Groottomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Grottomon, 10 Efsanevi savaşçıdan bir tanesidir. 4.Sezon frontierde ortaya çıkmış ve insanlar tarafından evrilmeden kendi başına efsanevidir. Duvarların içerisinde gedikler açabilir buralarda rahatça dolaşabilir. Beast Spirit ile evrimleşir ve Gigasmon olur.

Growlmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Growmon, 3. sezon digimonda ortaya çıkmaktadır. Guilmondan gelişmiş ejderha tipi Digimon. Kırmızı derisi ve beyaz saçları vardır. Ağzından daha güçlü ateş topları gönderir. Guilmon Takato tarafından hazırlanmış olduğu için kendisi bir isim uydurmuş gelişincede, yetişmek büyümek anlamında grow, gelişmiş canavar yani Growmon adını vermiştir.

Gryphonmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Gryphonmon, son seviye hayalet tipi grifin Digimon.

Guardromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Guardromon, Savunması son derece yüksek olan yetişkin seviyede digimon. Özel saldırısı ise Destruction Grenade (Elbombası ile imha)

H[değiştir | kaynağı değiştir]

Hagurumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Hagurumon, çocuk seviye virüs türü makine Digimon. Aynı bir dişliye benzer sağ ve sol elleri vana şeklindedir digimon adventures da 4 karanlık ustanın Machinedramonun kölesiydi. özel saldırısı karanlık Disk.

Halsemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Halsemon (Japonca: ホルスモン Horusmon), Digimon adlı çizgi dizideki kurgusal bir karakterdir. Torpidoya benzer bir başlıklı bir Griffon'a benzer. Ancak bu digimon kanatları olmadan ucar. "Makine fırtınası", "Kanat fırtınası" ve "Kartal gözü" adlı saldırıları vardır.

Hangyomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Hangyomon, Deniz kıyafetleriyle okyanusun derinliklerinde yaşayan hayvan şeklinde Digimon. Özel saldırısı ise "Strike Fishing"

Hanumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Hanumon, Yetişkin seviye. Efsanevi altın saçlı bir insansı hayvan. Özel saldırısı Yüksek Saç Ökesi.

Harpymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Harpymon, Zırhlı gelişmiş, hayalet tipi canavar Digimon. Kuş kanatlarına ve bir kadın vücuduna sahiptir ayrıca birde uzun kuyruğu vardır. Özel atağı Rüzgâr Arayıcı.

Hawkmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Hawkmon, Hawkmon atmaca boyutlarnda bir kuştur. Kanatları ve gövdesi kırmızı olup, kanatlarının uçları siyahtır. Kanatlarının uçlarındaki siyahlıkarı parmak, kanatlarını kol gibi kullanır. Gözleri açık mavidir. Alnında bir kemer vardır. Kemer, kafasındaki bir tüyü tutar. Gözlerinin altında ve kemer tokasından çıkan 2 tane kırmızı çizgi vardır. Şahin Pecesi adlı bir saldırısı vardır.

Henry Wong[değiştir | kaynağı değiştir]

Henry Wong (Lee Jenrya), Digimon Tamers (3. sezon) da ortaya çıkan mavi saçlı ilk okul öğrencisi. 10 yaşında ve Takato nun ilk karşılaştığı Digimon eğitmeni. Terriermon dında bir partneri var ve partnerini savaştan uzak tutmak için elenden geleni yapmaktadır. Çünkü terriermon geliştiğinde yer yer vahşi davranmakta ve bazen söz dinlememektedir.

Hououmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Hououmon, Son seviye kutsal hayvan Digimon.

I[değiştir | kaynağı değiştir]

IceDevimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Icedevimon, Yetişkin seviye Devimon. Soğuk ve soğukluğu seven şeytan. 3. Sezonda ortaya çıkıyor. Ruki insanlar arasında soğuk olmak kimseyle arkadaş ve ortak olmak istemediği için herkesten uzak durmaktadır. Renamon u ise sadece hayvan olarak görmekte partneri olmadığını söylemektedir. Tüm bu negatif düşünceler Icedevimon u yaratır.

Ikkakumon[değiştir | kaynağı değiştir]

İkkakumon (Japonca: イッカクモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Şampiyon seviyesinde bir Digimondur ve Gomamon'un şampiyon seviyesindeki formudur. Büyük, kafasında bir boynuz olan bir mors'a benzer. Digimon 01 ve 02'de R. Martin Klein tarafından seslendirilmiştir. Zıpkın torpido adlı bir saldırısı vardır.

Imperialdramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Imperialdramon, Paildramondan gelişen Son seviye Digimon. Güçlü ve üstün vücudunun içinde, Digimonları aşacak gizli gücü tutar. Özel saldırısı Mega Ölüm.

Imperialdramon Fighter Mode[değiştir | kaynağı değiştir]

Imperialdramon Savaşçı Modu, iki bacağı üzerinde durması saldırı gücünün artmasını sağlar! Özel saldırısı Poseitron Laser

Ipamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Ipamon, küçük bir çocuk gibi görünen, göğüs kısmında gülen bir kafa resmi olan, ufak bir Digimon. 3. sezonda ortaya çıkıyor. Dijital dünyadan kaçıp dünyada insanlara korku salmak ve bununla eğlenmek istiyor. İlerleyen bölümlerde insanlardan ayrıldığı görülüyor insan partnerleri 5-6 yaşlarında bir kız ve erkek çocuklardır.

Indramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Indramon, virüs tipi mükemmel seviye, At-insan karışımı 12 hizmetkar digimon.

Infermon[değiştir | kaynağı değiştir]

Infermon, 6 bacaklı hamamböceği şeklinde birçok Kurisarimonun birleşmesiyle ortaya çıkmış Ultimate seviye Digimon. Özel saldırıları Hell's Grenade, Cocoon Attack ve Virüs Skater.

Izzy Izumi[değiştir | kaynağı değiştir]

Koushiro-kun. Digimon adlı çizgi filmde hayali kahraman. Japon versiyonunda Koushiro olarak geçerken Türkiye versiyonunda Izzy olarak bilinir. ilk sezonunda görülüyor. Maceradaki başlığı Bilgi.

J[değiştir | kaynağı değiştir]

Jijimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Jijimon, her tarafı kıllarla kaplı vücudu görünmeyen en yüksek seviye Digimon. Özel saldırısı Ölüm İdamı. Babaöon ile evlidir.

Joe Kido[değiştir | kaynağı değiştir]

Joe Kido, Digimon adlı çizgi filmin ilk iki sezonu olan Digimon Macerası 01 ve 02'de oynayan hayal ürünü bir karakterdir. 1.Maceradaki başlığı Dürüstlük.

Jureimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Jureimon, Ağaçların Kralı olarak bilinen, ormanın içinde yaşayan Kusursuz seviye Digimon. Özel saldırısı Cherry Bomb (Kiraz bombası). Pinocchimon nun kölesi olarak 1. sezon Digimonda ortaya çıkıyor.

Justimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Justimon, Ryo Akiyama ile Cyberdramon'un verilerini birleştirmesi sonucu ortaya çıkan son seviye Cyborg Digimon. Özel saldırıları: Thunderclap, Justice Burst, Voltage Blade ve Justice Kick.

Jyagamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Jyagamon, bitki türünde mükemmel seviye, kuyruğu yeni filizlenmiş ot kaplumbağa formunda gövdesi tamamen kayalarla örtülü Digimon. sürü halinde hareket ederler.

K[değiştir | kaynağı değiştir]

Kabuterimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kabuterimon (Japonca: カブテリモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Tıpkı bir gergedan böceğine benzer. Üstün seviyeye geçtiğinde tam bir gergedan böceği olacaktır. Mega patlama adlı bir saldırısı vardır.

Kentarumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kentarumon, Gururludur. yarı insan yarısı at şeklindedir. Yüksek basınçlı bir havada ses kadar hızlı hareket edebilir. Görevi antik bilgileri korumak, saldırgan değildir.

Kiwimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kiwimon, Uzun zaman önce nesli tükenmiş olduğuna inanılan antik bir digimon. Her ne kadar kuş türü bir Digimon olsa da, kanatlarını hareket ettiremediği için uçamaz. Özel atağı ise "Little Pecker"

Knightmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Knightmon, Bedeni krom Digizoid ile sarılı bir Mükemmel seviye Digimon. Özel saldırısı Berserk Sword

Kokuwamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kokuwamon Makina Digimon. Tehlike sezdiklerinde milyonlarca wattlık elektrik üretip saldırırlar. Özel saldırısı ise Scissor Arms Mini.

Koromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Koromon, Agumon'un Eğitim formudur. Koromon ismini Japonca sözcük olan "korokoro"'dan alır. Korokoro kelimesi küçük, yuvarlak, silindirik nesneler için kullanılır. Koromon küçük, pembe top şekilli bir Digimondur. Koromon kıvrık kulaklara, parlak kırmızı gözlere, keskin dişlere sahiptir.Yaklaşık bir ayak uzunluğundadır. Koromon'un yalnızca bir tane özel saldırısı vardır. Köpük vuruşu adı verilen bu saldırıda Koromon ağzından asitli, pembe baloncuklar çıkarır. Bu yüzden bu saldırıya aynı zamanda asit baloncukları adı da verilir.

Kumbhiramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kumbhiramon, ShinDuramon gibi fakat kuş yerine fareye benzeyen 12 hizmetkardan bir tanesi. Digimon Tamerste ortaya çıkıyor mükemmel seviye. Çoğaltma saldırısı ile kendi kopyasını üretip saldırabiliyor. Diğer hizmetkarlar kadar güçlü değil Galgomon ve Leomon tarafında yok edildi.

Kunemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kunemon, Vücudu yıldırım desenli larva. Özel saldırısı Elektrik ipliği.

Kurisarimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kurisarimon, hamamböceği benzeri sürü halinde yaşayan mavi renkli Şampiyon seviye Digimon. Özel atakları dizi içerisinde gösterilmemektedir. Beelzebumon tarafından hepsi yok edilirken culumon sayesinde evrimleştiler.

Kuwagamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuwagamon, kafasında kerpeten bulunur, özel saldırısı makas kollarıdır. Bununla herhangi bir şeyi doğrayabilir. File adasında oldukça güçsüzdür fakat ilerleyen bölümlerde sunucu adasında çölde tekrar ortaya çıkar bu sefer oldukça güçlüdür.

Kyuubimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kyuubimon, Renamondan gelişmiş şampiyon seviye Digimon. 8 tane kuyruğu vardır. 4 ayak üzerinde durur. Onibidama saldırısı ile kuyruklarından canlı ateş çıkartır. çıkan ateşler akıllı füze gibi rakibinin peşinden gider ve geçtiği yerleri yakar.

L[değiştir | kaynağı değiştir]

LadyDevimon[değiştir | kaynağı değiştir]

LadyDevimon, Kâbus askerlerinden. Dişi bir kötü melek Digimon. Mükemmel seviyede. özel saldırısı Darkness Wave ile rakiplerine sayısız yarasa yollayarak yok eder. Düşmanalrının güçlerini karanlık enerjiye dönüştürür ve onları içeriden yok eder. 1. Sezonda piedmon kölesi.

Leomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Leomon, Şerefli erkek-tipi canavar bir digimon, derin anlamda adalete inanan bir digimon. özel atağı "Juuoken" elinden aslan başlı bir ateş çıakrtır. Birçok defa devimon tarafından kötü tarafa geçirilir. digivice'ın ışınları sayesinde birçok defa iyi tarafa geçer. genelde file adasındadır. ogremon ile sık sık kavgaya tutuşur.

Lillymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Lillymon (Japonca: リリモン Ririmon), Digimon adlı çizgi dizideki kurgusal bir karakterdir. Lillymon Tenamon'un en son halinden bir sonraki digimondur. Yeteneği ise Uyku Tozu Atmaktır sahibi Mimi Tachiwawa'dır. Çiçek topu ve çiçek çelengi adlı saldırıları vardır.

Lopmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Lopmon, terriermon benzeri data tipi çocuk seviye hayvan Digimon. Özel saldırısı parlayan buz. Digimon tamerste Shiuchon adlı karakterin ortağıdır.

M[değiştir | kaynağı değiştir]

Machinedramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Machinedramon, inanılmaz güçler kullanan Üstün Seviye digimon. 4 karanlık ustadan 2.'si. Metalgreymon benzeri karanlık güç. birçok kaynak ismi Mugendramon olarak geçer.

MagnaAngemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Magna Angemon
MagnaAngemon.png
Seviye: Üstün
Çizgi Film
Character in:Digimon 01
Ses:Miwa Matsumoto (Japonca)
Laura Summer (İngilizce)
Partner(ler):Takeru Takaishi
Digievrim
BebekPoyomon
EğitimTokomon
ÇaylakPatamon
ŞampiyonAngemon
ÜstünMagna Angemon
MegaSeraphimon
Armor Digivolution:
Pegasusmon (Digi-Egg of Hope)
DNA Evrim:
DNA Digievrim:Ankylomon ve Angemon
MegaShakkoumon

MagnaAngemon (Japonca: マグナエンジェモン Magna Enjemon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Magna Angemon, Patamon'un üstün formudur. Digimon ilk sezonun sonlarına doğru ortaya çıkar. Metalgarurumon ve Wargreymon'un dark masters lideri Piedmon'u yenmelerine yardım etmek için Patamon Magnaangemon'a dönüşmüştü. Kaderin kapısı saldırısını kullanarak Piedmon'u yendi. Üstün seviyesinde olmasına rağmen Magnaangemon mega seviyesindeki digimonlarla savaşabilir. 8 gümüş renkte kanadı vardır ve kanat sayısı onun seviyesini gösterir ki benzer şekilde Angewomon'un da 8 kanadı vardır. Sol kolunda bir kalkanı ve sağ kolunda ise kaderin kapısını açmak için kullandığı ışın kılıcı vardır. Bu digimonun en önemli saldırısı kaderin kapısıdır. Bu teknikle virüs digimonları başka bir boyuta yollar.

Magnamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Magnamon, Mucizenin digimentali ile V-mondan gelişen bir zırh seviyesi Digimon. Özel saldırısı zırhından saçtığı ışığı, Extreme Jihad.

Mammon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mammon, Muazzem eski güze sahip kusursuz seviye fil Digimon. Özel sadırıları fil dişlerini ateşlediği Fildişi Vuruşu ve soğuk bit patlama yaratan Tundra Nefesi.

Mamemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mamemon, yok edici gücü korkutucu ama küçük vücuduyla bir mutant Digimon. Özel saldırısı Smiley Bomb.

MarineAngemon[değiştir | kaynağı değiştir]

MarineAngemon (マリンエンジェモン), okyanusun dibinde yaşayan son seviye Peri Digimon. Özel saldırıları Ocean Love, Smiling Face, Smile Attack, Pretty Heart.

MarineDevimon[değiştir | kaynağı değiştir]

MarineDevimon, derin denizlerde yaşayan insansı hayvan Digimon. Zehirli mürekkebi ile dışarı kustuğu özel saldırısı Guilty Black.

Matt Ishida[değiştir | kaynağı değiştir]

Yamato Matt, Digimon adlı çizgi filmde, Japon versiyonunda adı Yamato olarak geçmektedir. Fakat Türkiye televizyonlarında Matt olarak geçer. ilk sezonunda görülüyor. Maceradaki başlığı Arkadaşlık.

Mechanorimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mechanorimon, bir yetişkin seviye, Makine-tipi digimon. Özel saldırısı, Twinkle Beam (ışık Hüzmesi), göz merceğiyle direkt saldırı yapar.

Megadramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Megadramon, Mükemmel seviyeler'in arasında en güçlülerinden biri olan, Ejderha tipi Digimon. her iki elinden organik füze attığı, Üstün kesici ve Genocide Attack (Soykırım saldırısı) ile her şeyi yere kadar yakar. Machinedramon kölelerinden. Tamers serisinde virüs tipinde karanlık bir Digimondur ve savaşın habercisidir ve kusursuz seviyeye ulaşmıştır.

MegaKabuterimon[değiştir | kaynağı değiştir]

MegaKabuterimon (Japonca: メガカブテリモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Kabuterimon gibi bir gergedan böceğine benzer. Ancak Kabuterimon' a göre daha bir gergedan böceğine benzer. Boynuz patlaması

Megalogrowmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Megalogrowmon, Kusursuz seviye dinozor tipi mutant Digimon. Growmon dan Matrix şeklinde gelişmiştir. Omuzları ve vücudu zırhla kaplanmış kollarında ise bıçaklar vardır, kuyruğu ise oldukça uzundur topuz şeklini almaktadır. Sırtında jet motorları şeklinde parçalar ile uçabilmektedir. Göğüsündeki slotlar sayesinde Mega Patlama yaratabilir.

Mekanorimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mekanorimon, Güçlü zırhını bir araç olarak kullanan robot digimon. Özel saldırısı, çizgisel olarak ilerleyen "Twinkle Beam" Guardromon ile birlikte görülüyor.

Meramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Meramon, Durmadan yanan Digimon. Savaşırken her yeri yakar. iyi niyetli Digimondur. Birçok bölümde seçilmiş çocuklara yardım ederken görülüyor.

MetalEtemon[değiştir | kaynağı değiştir]

MetalEtemon, Mükemmel seviye Etemon'dan gelişen Son Seciye Digimon. Özel saldırısı ise Banana Slip (Muzla Kaydırma)

MetalGarurumon[değiştir | kaynağı değiştir]

MetalGarurumon (Japonca: メタルガルルモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. MetalGarurumon Gabumon'un ışınlanma gelişimi geçirerek ulaştığı mega formudur. Garurumon'un uçan ve robotsu halidir. MetalGarurumon ilk olarak VenomVamdemon Tokyo'da terör estirirken ortaya çıktı. Neredeyse heryanında roketatar ve silahlar mevcuttur. Müthiş dondurucu teknikleri vardır ve saniyede tüm cephanesini düşmanın üzerine bırakabilir. Karanlık ustaların kölesi olan digimon tarafından kışkırtılarak WarGreymon'a karşı düşman olmuş ve onunla savaşmıştır ancak söylentilerin bir kandırmaca olduğunu anlayıp tekrar takıma dönmüştür. Piemon'la Savaşırken ölen WarGreymon'u tekrar eski haline getirmiştir. Apocalymon'a ilk darbeyi vurmuştur. WarGreymon'la birlikte DNA Evrimi geçiren ilk digimon olup kraliyet şovalyelerinden biri olan Omnimon'a dönüşür. Sezon 2'de yer almaması izleyicileri üzmüştür. Ayrıca karanlık ustalardan pinocchimon'u yenmiştir. Metal Kurt Pencesi, Kırmızı büyük pençeleriyle yaptığı saldırıdır. G-Capraz Dondurma, Burun delikleri veya ağzı ile çıkardığı lazerin dondurma etkisi. Garuru Top, Omzundaki kapağın açılması ile fırlatılan top. Dev Mermi, Gögsünden takla atarak fırlattığı mermidir. Metal Kurt Fırtınası, Ağzıyla gerilerek çıkardığı dondurucu etkisi lan müthiş cehpanedir.

MetalGreymon[değiştir | kaynağı değiştir]

MetalGreymon.

MetalGreymon'un sol elinin ve kafasının digichrome adı verilen özel ve sağlam demirle kaplı halidir. Sırtında delik deşik mor kanatlar vardır ve bunlar uçmak için değil; Digichrome'un yaptığı ağırlıktan dolayı daha rahat zıplayabilsin diye. Greymon'un göğüs kaslarının olduğu yerde Digichrome'dan kapaklar var. Digichrome kaplı kaskının arkasında kırmızı saçları var. Ayrıca bu evrimde gözleri mavi oluyor ve kuyruğunun üstünde de bir parça digichrome var. Basit bir tanımla Greymon'un üstün halidir ve Digichrome ile kaplı yerleri sayesinde savunması daha yüksektir. Giga Patlaması: Digichrome'la kaplı kapaklar açılır ve oradan 2 tane füze fırlatır. Metal Pençe: Digichrome'la kaplı eliyle rakibini çizer.

MetalMamemon[değiştir | kaynağı değiştir]

MetalMamemon, Mamemondan çok daha kuvvetli bir cyborg Digimon. Özel saldırısı Energy Bomb

MetalSeadramon[değiştir | kaynağı değiştir]

MetalSeadramon, Tüm vücudu kuvvetli metal olan krom digizoid ile kaplı üstün seviye digimon. 4 karanlık ustasından ilki. Özel atağı, üstün akım.

Mihiramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mihiramon, kaplan şeklinde mükemmel seviyede bir Digimon, kuyruğu mınçıka şeklinde ve kıvrılıp rakibini ezebilmektedir. 12 hizmetkardan bir tanesi.

Mimi Tachikawa[değiştir | kaynağı değiştir]

mimi-chan. Digimon adlı çizgi filmde hayali kahraman. ilk sezonunda görülüyor.Maceradaki başlığı saflık.

Minomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Minomon, Elleri ayakları olmayan minik yeşil larva digimon.

Minotarumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Minotarumon, Yetişkin seviye. Boğaya benzer sağ elinde silah namlusu şeklinde bir silahı vardır. Özel atağı darkside quake.

Mojyamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mojyamon, Bir yanılgı hayvan türünden. Nadir bulunur ve karlı dağlarda yaşadığı söylenir. Normalde sakindir savaş yanlısı olduğu söylenemez.

Monochromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Monochromon, Bir zırhlı ejderha digimon. Boynuzları elmas gibi serttir. Uysaldır fakat kızdığında düşmanlaşmışcasına mücadele eder.

Monodramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Monodramon, minik ejderha, acemi seviyesinde aşı tipi Digimon. Kaos ve kargaşayı seven biri olarak görünse de aslında barıştan yanadır ve kavgadan nefret eder. Özel saldırıları Cracking Bite, ve Beat Knuckle.

Monzaemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Monzaemon, her ne kadar oyuncak bir hayvan gibi görünse de gerçekten çok yüksek seviyeli barışçıl digimondur. Özel atağı lovely Attack bu atak düşmanlarını mutlu hale sokar.

Motimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Motimon, pabumon ve tentemon un gelişmemiş bebek formu. İki eli ve genelde neşeli bir hali vardır.

Mugendramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mugendramon, inanılmaz güçler kullanan Üstün Seviye digimon. 4 karanlık ustadan 2.'si. Metalgreymon benzeri karanlık güç. birçok kaynak ismi Machinedramon olarak geçer.

Mummymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Mummymon, mumya şeklinde ölü olmayan mükemmel seviye Digimon. Archelomon ile ortak kötüler, 2. sezonda ortağı yenilmek üzereyken ortaya çıkarak seçilmiş çocukları kovalamıştı. Saldırıları Yılan Sargısı.

Musyamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Musyamon, Zırhlı samuray. Yetişkin seviye virüs tipinde bir Digimon, elinde kılıcı başında boynuzlu bir zırhı var ve iki ayak üzerinde durabilir oldukça hızlı ve korkunçtur. özel saldırısı Kirisute Gomen, beyaz kuş kılıcıyla bir saldırısıdır.

N[değiştir | kaynağı değiştir]

Nanimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Nanimon, Gerçek kimliği bilinmiyor lakabı "Eski adam" özel atağı poop, vamdemonun askerlerinden kötü bir digimon.

Nanomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Nanomon, yüksek bilgisayar sistemine sahip iyi teknikleriyle kendini yeniden inşa edebilen kusursuz seviye makine digimon. Etemon tarafından bozguna uğratılmış bir digimon bu yüzden seçilmiş çocuklardan yardım ister.

Numemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Numemon, Yetişkin tipi Digimon. Güçsüz akışkan tip bir digimondur, karanlık ve akışkan yerleri severler (kanalizasyon gibi). Özel atakları Poop (Dışkı fırlatmak). Birçok bölmüde ortaya çıkıyorlar. Mimi ye hayranlar.

Nyaromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Nyaromon, Gatomon'un Bebek formudur. Nyaramon adı bir Japon kelimesi olan "nyaa"'dan gelir. Nyaa kelimesi dilimizde "miyav" anlamına gelir. Nyaromon koyu sarı renklidir ve kahverengi gözlüdür. Dişleri sivridir. Ayaksızdır. Kuyruğunda mor çizgiler bulunur. Kulakları; gözleri kadardır. Nyaromon ilk kez ilk sezonda bir ağaçta otururken, bir şey beklerken ortaya çıktı. O beklediği şeyin Kari olduğu ortaya çıktı. Daha sonra bizlere Gatomon formunda gözüktü. Nyaramon bir tek özel saldırıya sahiptir. Bu saldırısının adı kuyruk kırbacı olup; bu saldırıda düşmanlarına kendi kuyruğunu vurur.

Nyokimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Nyokimon Biyomon'un bebek formudur.Nyokimon ismi bir Japon kelimesi olan "nyokinyoki"den gelir.Anlamı bitkilerin daha sonra filizlenmesi anlamına gelir. Nyokimon büyük siyah bir tohuma benzer.Kafasının üstüne yapışık iki yaprak vardır. Sarı gözleri, küçük bir ağzı vardır.Çevresini saran bir zar vardır. Bu onu dış etkilerden korur. Bir el kadar boyu vardır. Nyokimon ilk kez veri adasında digi yumurtadan çıkarken karşımıza çıktı. Nyokimon'un tohum vuruşu adlı bir saldırısı vardır. Bu saldırıda düşmana tüm vücuduyla saldırır.

O[değiştir | kaynağı değiştir]

Ogremon[değiştir | kaynağı değiştir]

Ogremon, File adasında yaşar, kötü bir digimon olup öfkesinin verdiği yıkıcı gücü vardır. sudan nefret eder. elinde dikenli bir kemik ile dolaşır. Doğası Leomon ile kavga etmek.

Okuwamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Okuwamon (OOKuwamon), Mükemmel seviye. Omega makası kolları elması kesecek kadar keskindir!

Omnimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Omnimon, 3 Boynuzlu, Sol kolu War-Greymon ve Sağ kolu Metal-Garurumon olan büyük ve üstün digimon. daha çok bir şövalyeye benzer.

13 Kraliyet Şovalyesinden biridir. Digimon X Evolution filmindeki kafası karışık ve kendini sorgulayan digimondur. Sadece Görevini Yapmakla yükümlüdür fakat zamanla yaptıklarını sorgulamaya başlayacaktır.

Digimon Movie 2'de ilk olarak ortaya çıkmıştır.

  • Garuru Ken: Garuru topunun içinden mavi bir lazer çıkar. Bu lazer dondurucu güce sahiptir.
  • Grey Kılıcı: War-Greymon'un Ağzından Çıkan Kılıcı yukarıdan aşağıya doğru hızlıca savurduğunda çıkan uzun beyaz ve keskin ışın.
  • Garuru Topu: Metal-Garurumon'un Ağzından Çıkan Top Atıcısı. Bu saldırıya 'Yüce Top'ta denir.
  • Hiper Silici: Omnimon un grey kılıcını yere saplayarak yaptığı genişleyen ölümcül siyah halka.
 • Omnimon X
 • Onismon
 • Ophanimon
 • Opossumon
 • Orcamon

Orochimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Orochimon, 8 başlı mükemmel seviye yılanımsı bir Digimon. Inferno Blast adında korknç alkollü nefesi rakibini sarhoş ederek etkisiz bıraktırır. Ame no Murakumo ile kuyruğunu kırbaç gibi sallar ve rakibini ikiye böler.

Otamamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Otamamon, hem karada hem suda yaşayabilen bir digimon. Görünüşü iribaş özel saldırısı ninni balonu ile düşmanını uyutur.

P[değiştir | kaynağı değiştir]

Pagumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pagumon, Zorbalık yapmayı seven ve zayıf bir bebek digimon. Çok sinsi olan bu digimonlar yalan söylemeyi severler.

Paildramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Paildramon, XV-mon ve Stingmon Birleşme Gelişimi ile insani ejder formu Digimon. Özel saldırısı Desperado Blaster (Çılgın Patlama) 2.sezon Digimonda Ken ve Daisuke nin digimonlarının birleşmesiyle ortaya çıktı.

Pajiramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pajiramon, Yüksek seviyede yarı koyun yarı insan formunda bir Digimon. 12 hizmetkardan bir tanesi.

Palmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Palmon, Digimon çizgi filminin 01. ve 02. sezonlarında Mimi Tachikawa'nın Digimonudur. Palmon'un açık yeşil derisi ve mor renkli pençeleri vardır.Kafasınını ortasında pembe bir çiçek bulunur.Küçük bir kuyruğa sahiptir ve köke bezer ayakları bulunur.Kolları yapraktaki gibi damarlıdır. Palmon Tanemon'dan Mimi'yi bir Kuwagamon'dan korumak için evrimleşti.Palmon'dan Togemon'a ise karanlık güçlerin etkisindeki bir Monzaemon'dan korumak için evrimleşti. Sezon 2'de ise Digimonların Efendisinin kontrol halkalarının yok edilmesine yardımcı oldular. Zehirli Sarmaşık adlı bir saldırısı vardır.

Patamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Patamon
Patamon2.jpg
Seviye: Çaylak
Çizgi Film
Character in:Digimon 01
Ses:Miwa Matsumoto (Japonca)
Laura Summer (İngilizce)
Partner(ler):Takeru Takaishi
Digievrim
BebekPoyomon
EğitimTokomon
ÇaylakPatamon
ŞampiyonAngemon
ÜstünMagnaAngemon
MegaSeraphimon
Armor Digivolution:
Pegasusmon (Digi-Egg of Hope)
DNA Evrim:
DNA Digievrim:Ankylomon ve Angemon
MegaShakkoumon

Patamon, (Japonca: パタモン), Digimon adlı çizgi dizinin 01. ve 02. sezonlarında Takeru Takaishi'nin Digimonudur. Patamon uçan küçük bir hamstera benzer.Kulaklarındaki yarasaya benzer kanatlarıyla uçar. Gözleri mavidir. Küçük bir kuyruğu vardır. Dört ayağı vardır.Her bir ayağında üç parmağı vardır. Digimon macerasında Patamon, Seçilmiş Çocukların digimonları arasında en son mega ve şampiyon forma geçen digimondur. Bu yüzden şampiyon ve mega formu çok güçlüdür. Devimon'u ve Kara Efendi Piedmon'u yenmiştir. Sezon 2'de Digimonların Efendisinin kontrol halkalarına karşı savaştı fakat evrim süresi fazla uzun olmadığından dolayı digi-yumurta ile Pegasusmona dönüştü. Bu form onun uzun süre etkili olmasını sağladı. Daha sonraları Arukenimon ve Mummymon ikilisinin oyunlarına karşı savaştılar. MaloMyotismon ile savaştılar. Fakat Digimonların Efendisinden sonra Tai,Matt ve diğer ilk seçilmişler; T.K. ve diğer ikinci seçilmişlere yardım etmediler. Patamonun gürleyen baloncuk adlı bir saldırısı vardır. Bu saldırıya hava atışı da denir. Bu saldırıda Patamon havayı yutar ve daha sonra rakibine atış yapar.

Pegasusmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pegasusmon (Japonca: ペガサスモン Pegasasumon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Kanatları olan bir at. Yarasa kanadı gibi turuncu kulakları, altından çizme gibi nalları olan bir uçan at. Yıldız Yağmuru, Gümüş Alev, İğne Yağmuru ve Altın bağ adlı saldırıları vardır. Ancak altın bağ saldırısını sadece Nefertitimon ile beraber kullanabilir.

Phantomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Phantomon, vücudu zincirle kaplı ve dev bir tırpanı olan Kusursuz Seciye Digimon. Özel saldırısı Ruh Kesen.

Piccolomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Piccolomon,, Favori mızrağını savuran ve peri masalı isimli garip bir büyü kullanan peri digimon. Sunucu adasında ortaya çıkar, seçilmiş çocukları ve digimonlarının zayıf olduğunu düşündüğü için onları eğitmeye söz verir.

Picodevimon[değiştir | kaynağı değiştir]

picodevimon, yarasaya benzeyen çocuk seviyede Dgimon. Taichi Kamiya gerçek dünyadayken çocukların birbirinden ayrılmasını fırsat bilip yollarını karıştıran şeytani digimon. Özel atağı: pico dartı: canlıları dandurarak yok eden şırıngalar.

Piedmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Piedmon, Beklenmeyen bir anda beklenmeyen bir yerde ortaya çıkan üstün seviyeli digimon. Gerçek kimliği esrardır. 4 karanlık ustanın sonuncusudur. Palyaçoya benzer. Türkiye versiyonunda piedmon olarak geçerken Japon versiyonunda Piemon olarak anılır.

Pinocchimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pinocchimon, bir numaralı kötü kişiliğe sahip üstün seviyeli digimon. özel saldırısı Kurşun Çekici. 4 karanlık ustadan 3.sü. Türkiye versiyonunda Papitmon olarak geçer. pinokyo gibi tahtadan yapılmış karanlık ustası.

Pitimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pitimon Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Bebek seviyesinde bir Digimon'dur ve Gomamon'un bebek seviyesindeki formudur. Diğer adı Pitchimon olarak bilinir ayrıca Japonca adı Pichimon 'dur.

Plesiomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Plesiomon, (プレシオモン) Son seviye Loch Ness Canavarı formunda Dragon tipli Digimon. Zudomondan gelişmiştir. Özel saldırısı Sad Water Blast

Poromon[değiştir | kaynağı değiştir]

Poromon, Hawkmon'un eğitimdeki formudur. Poromon kelimesi Japoncadaki "Porori" kelimesinden gelir. Anlamı bir şey düşürmek anlamındadır. Poromon ilk olarak bütün digimonların eğitim formundaki halleriyle gerçek dünyada seçilmiş çocuklarının yanına gitmesiyle göründü. Poromon gerçek dünyaya Yolei Inoue için indi. Poromon genellikle Hawkmon'un zor savaşlardan sonra de-evrim yapmasıyla gözükür. Poromon, gagası, kanatları, gözleri ve kafasında kırmızı bir tüyü olan pembe bir topa benzer. Gagası sarıdır. Kafasındaki tüy kırmızıdır ve ucu sarıdır. Gözleri açık mavidir. Diğer her yeri pembedir. Ayakları yoktur. Bebek Rüzgârı adlı saldırısında Poromon ağzında bir hava dalgası üretir ve düşmanına doğru atar.

Poyomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Poyomon Patamon'un bebek formudur. Poyomon'un isimi Japonca'da "Poyon" kelimesinden gelir. Poyon Japonca'da yumuşak anlamına gelmektedir. Angemon, Devimon'u yendiğinde aşırı güç kaybından dolayı yumurta formuna dönmüştü. Yumurtadan çıkınca Poyomon'a dönüştü. En çok bebek formunda gördüğümüz Digimon Yuramon'dur Köpük saldırısında Poyomon ağzından pembe asitli baloncuklar çıkarır rakibine atar. Bu saldırıya asitli köpükler de denir. Bu seviyedeki çoğu digimon bu saldırıyı yapar.

Pumpkinmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pumpkinmon, Japon animesinde Pumpmon. Kafası bal kabağı olan içi doldurulmuş bir bebeğe benzeyen digimon. Korkutucu olmasına rağmen kızlar arasında popüler. özel saldırısı Numara ve Zevk.

Punimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Punimon Gabumon'un bebek formudur. Punimon kafasının üstünde 3 tane silindirik boynuz taşıyan yuvarlak bir balına benzer. Boynuzlar gelişmediği için sivri değildir ve bu yüzden onları kullanamaz. Ağzı görünmez. Gözleri yuvarlaktır. İlk olarak Matt'ın Punimon'un yumurtadan çıkmış halini hatırlamasıyla gözüktü. Köpük saldırısında Punimon ağzından pembe asitli baloncuklar çıkarır rakibine atar. Bu saldırıya asitli köpükler de denir. Bu seviyedeki çoğu digimon bu saldırıyı yapar.

Puppetmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pinocchimon, bir numaralı kötü kişiliğe sahip üstün seviyeli digimon. özel saldırısı Kurşun Çekici. 4 karanlık ustadan 3.sü. Pinokyo gibi tahtadan yapılmış karanlık ustası. Yalan söylemeye bayıldığı gibi seçilmiş çocukları birbirinden ayırıp tektek yok etmek istemişti. Matt tek amacının Tai ile karşılaşmak olduğunu kölelerinden birinden öğrenmiş ve hayatının amacının bu olduğuna ikna olmuştu. Daha sonra Hikari nin bilincine yerleşen çocukları seçen kişi her şeyi anlatınca yanlış yaptığının farkına varmış ve metalgarurumon ile tek hamlede bu kötü ustayı yok etmiştir. Filmde bilgi verilmemesine göre birçok kaynakta cherrymon dan gelişmiş virüs tipi bir digimon olduğu düşünülmektedir.

Pururumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Pururumon Hawkmon'un bebek formudur. Pururumon Silphyimon çok enerji kaybettiğinde Hawkmon formunda fazla duramadı ve Pururumon formuna döndü. Pururumon kelimesi bir Japon sözcüğü olan "purupuru" kelimesinden gelir, korkudan veya soğuktan titremek anlamındadır. Pururumon oyuncak hamurdan yapılmış pembe bir kuşa benzer. Ayakları yoktur, kanatları ve gagası fazla gelişmemiştir, yanaklarında allık vardır, gözleri siyahtır, kafası gövdesinden büyüktür ve tüysüzdür. Pururumon'un yalnızca bir tane özel saldırısı vardır. Köpük vuruşu adı verilen bu saldırıda Pururumon ağzından asitli, pembe baloncuklar çıkarır. Bu yüzden bu saldırıya aynı zamanda asit baloncukları adı da verilir.

Q[değiştir | kaynağı değiştir]

Qinglongmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Qinglongmon, Kutsal ejderha, Son seviye, Yıldırım gücünde Digimon. 2.sezonda Digimonların son seviyeye ulaşmaları için yardımcı olmuştu 3.sezon Tamers te yine çocuklara yardımcı olmaya anlaşma yapmaya çalışmaktadır.

R[değiştir | kaynağı değiştir]

Raidramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Raidramon, (Japonca: ライドラモン), Digimon adlı çizgi dizideki kurgusal bir karakterdir. Şimşek gibi boynuzlu,siyah renkli bir kaplan digimon'dur. Yıldırım Patlaması,Yanan Kılıç ve Keskin Elektrik.

Rapidmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Rapidmon, Golgmondan Matrix gelişim gösterek gelişen Digimon. Yüksek seviye aşı tipi Syborg. Özel saldırıları Hızlı Ateş ve Altın Üçgen. Zırhı yeşil olup ellerindeki silahlar omuz hizasine geçiyor bu sayede inanılmaz bir hız ve güce sahip.

Raremon[değiştir | kaynağı değiştir]

Raremon, Vücudunu güçlendirmeye çalışması metal gövdesinin bozulmasına neden olan virüs tipi balçık digimon. Özel atağı hedoro.

RedVegiemon[değiştir | kaynağı değiştir]

RedVegiemon, vücutları koyu kırmızı şeklinde olgunlaşmıştır, bu Digimon vegiemonun daha güçlü versiyonudur. Pinocchimonun kölelerindendir.

Renamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Renamon, 3.sezon Digimonda Ruki adlı ortaokul öğrencisi küçük kızın partneri. Sarı derisi ve kuyruğuyla tilki görünümdedir. Ninja gibi ortadan kaybolabilmekte partnerinden hiç ayrılmamaktadır. çok konuşmayı sevmez. Ruki kendine partner istediğinde Renamon Dijital dünyadan yanına gelmiştir.

Rukamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Rukamon, su altında yaşayan yetişkin yunus şeklinde bir Digimon. Özel saldırısı ağzından güçlü bir sonik dalga yayan, Shaking Pulse.

Rika Nonaka[değiştir | kaynağı değiştir]

Rika Nonaka, ortaokula giden genç kız yaklaşık olarak 12 yaşındadır. Digimon Tamers (3) te karşımıza çıkıyor, bu sezon diğerlerinden farklı olarak digimonlar tüm veri tabanlarından arındırılmıştır. Sadece kart oyunu ve bilgisayar oyunlarında karşılaşılabiliyor. Ruki kart oyunlarında rakiplerini ezerek şampiyon oluyor, eve geldiğinde bir rüyasında tüm digimonlar partneri olmak isteyince Ruki sadece ne güçlü evrim geçirebilecek bir Digimon ister ve Renamon tam bu sırada karşısına çıkar ve partneri olur. Ruki Digimonları arkadaş olarak değil sadece yaratık, evrimleşmek için insanlara ihtiyaç duyduğunu sanmaktadır ve Renamona pek iyi davranma ama buna rağmen terkte etmez.

S[değiştir | kaynağı değiştir]

SaberLeomon[değiştir | kaynağı değiştir]

SaberLeomon, Leomonun son formudur. Özel asldırısı Infinity Arrow (Sonsuzluk oku). Seçilmiş çocuklara yardım etmektedir.

SaintGalgomon, Henry (Jen) ile terriermonun verilerinin birleşimi sonucu ortaya çıkan son seviye Makine Digimon. Özel saldırısı Dev Bazuka. Zhuqiaomon ile kavga ederken ortaya çıkıyor ve tanrıyı yok etme derecesine getiriyor.

Sakuyamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Sakuyamon, Ruki ve Renamonun verilerini birleştirmesiyle ortaya çıkan son seviye Tanrı adam tipi Digimon. Asıl düşman denilen maddenin Dijital dünyayı tehdit etttiği bir anda Ruki ve Renamonun üzerine atlamasıyla gelişimini tamamladı ve çukurdan sağ salim çıkmaya olanak sağladılar.

Sandiramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Sandiramon, virüs tipi kusursuz seviye yılan Digimon. 12 Kutsal canavarlar bir tanesi.

Seadramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Seadramon, Şeytancıl digimon. Ejderha görünüşlü. Özel saldırısı Ice Arrow (Buzdan Ok) 2.sezonda Micheal adında Mimi'nin arkadaşı olan bir seçilmiş çocuğun Digimonu olarak görülüyor.

Seraphimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Seraphimon.

Seraphimon, (Japonca: セラフィモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Özel saldırısı ise Yedi Cennet .

Shakkoumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Shakkoumon, (Japonca: シャッコウモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Özel atağı ise Adalet yayılması

Shellmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Shellmon, bir keşiş yengeç türü Digimon. Kumsallarda yaşar. Kötü niyetli ve güçlü bir digimon.

ShinDuramon[değiştir | kaynağı değiştir]

ShinDuramon, kusursuz seviye kuş tipi Digimon. 2 Kanadı haricinde kanatları üzerinde E harfi uçları sivri bir çıkıntısı vardır. Digimon Tamers ta ortaya çıkıyor, şehir elektriklerini kendine çekerek büyüme kaydediyor. 12 hizmetkardan bir tanesi. Konuşamadığı için etraftaki canlılardan birini seçerek telepati kurar Tamers te bir baykuşu seçmişti, göğsünün her iki tarafında kırmızı 31 sayısı yazmaktadır.

Silphymon[değiştir | kaynağı değiştir]

Silphymon, (Japonca: シルフィーモン Shirufiimon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Aquilamon ve Gatomon adlı digimonların birleşerek oluşan,bacakları Aquilamon'un pencesinden,gövdesi Gatomon ve Aquilamon'un karışık gövdesi kafasındaki özel başlık ile kanatsız bir melek ile kartalın birleşimidir. Ses topu ve İkili sonic patlama adlı saldırıları vardır.

SkullGreymon[değiştir | kaynağı değiştir]

SkullGreymon.

SkullGreymon Digimon çizgi filminde Greymon'un alternatif bir şeklidir. Normalde Black Agumon'un Ultimate levelidir, fakat çizgifilminde Taichi'nin zorlaması üzerine Greymon yanlışlıkla Skullgreymon'a dönüşmüştür. Kara Gülle adlı bir saldırısı vardır.

SkullMeramon[değiştir | kaynağı değiştir]

SkullMeramon, Vücudu mavi alevlerle sarılı olan kusursuz seviye Digimon. Japon animesinde Deatmeramon olarak geçer. Özel saldırısı Ağır Metal Ateşi.

SkullSatamon[değiştir | kaynağı değiştir]

SkullSatamon, Ölümsüz Digimon. Kuvvet ve yıkım aramasında kötü bir melek Digimonun enkazı. Özel saldırısı Nail Bone.

Snimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Snimon, peygamberdevesi görünümdeki bu böcek digimon son derece zalimdir. Özel saldırısı Shadow Sickle.

Sora Takenouchi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sora. Digimon adlı çizgi filmde hayali kahraman. ilk sezonunda görülüyor.Maceradaki başlığı Sevgi.

Stingmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Stingmon, Wormmunun yetişkin seviye formu. Özel saldırısı Spiking Finish.

Submarimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Submarimon (Japonca: サブマリモン Sabumarimon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Denizaltına benzer. Oksijen Torpidosu ve Denizaltı Saldırı adlı saldırıları vardır.

T[değiştir | kaynağı değiştir]

T.K.Takaishi[değiştir | kaynağı değiştir]

Takeru, Digimon adlı çizgi filmde hayali kahraman. ilk sezonunda görülüyor.Maceradaki başlığı Umut.

Taichi Kamiya[değiştir | kaynağı değiştir]

Taichi Kamiya, kısaca Tai, Digimon adlı çizgi filmin ilk iki sezonu olan Digimon Macerası 01 ve 02'de oynayan hayal ürünü bir karakterdir. 1.Maceradaki başlığı Cesareti simgeler

Tailmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tailmon, Şirin bir kedicik gibi görülüyor olsa da, tüm güzel güllerin dikenleri vardır. Onun uzun ve keskin pençelerinin yardımıyla, Neko Punch özel atağını gerçekleştirir. İlk başlarda kötü bir digimon olmasına rağmen ileriki bölümlerde seçilmiş çocukların 8.si olan kari nin yardımcısı olur.

Tankmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tankmon, vücudu düşmanlar tarafından patlatılmış kısımlarından karışık güçlü ağır silahlarını çıkartarak kullanır. Özel saldırısı ise Hyper Cannon (Hiper Top), namlusunun ucuyla ateşler.

Taomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Taomon, Renamondan Matrix Gelişim ile gelişmiş mükemmel seviye data tipi Digimon. Özel Atağı Bonhitsusen. 4 ayak üzerinden 2 ayak üzerine gelişmiştir üzerinde kıyafet göğsünde yin yang simgesi japon geleneksel kıyafeti kimonu içinde bir Digimon.

Tentomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tentomon.

Tentomon, Digimon çizgi filminin 01. ve 02. sezonlarında Izzy Izumi'nin Digimonudur. Tentomon'un toplamda 6 ayağı vardır. Her bir ayağında büyük pençeleri vardır. Kafasının ucunda 2 turuncu anteni vardır. Antenleri büyük, yeşil gözlerinin arasından çıkar. Kırmızı mekanik bir uğurböceğine benzer. Tentomon ilk kez Motimon'dan Tentomon'a Izzy'i bir Kuwagamon'dan korumak amacıyla evrimleşti. Sezon 2'de Digimonların Efendisinin kontrol halkalarının yok edilmesine yardımcı oldular. Tentomon'un Küçük Şok adlı bir saldırısı vardır. Bu saldırıda antenlerinden düşmana elektrik şoku bırakır.

Terriermon[değiştir | kaynağı değiştir]

Terriermon, kulakları insan elini andıran uzun çizgili, 4 ayağı bulunan tavşanı andıran cinsten bir Digimon. 3.sezon Digimonda Jen Katou adlı çocuğun partneri.

Thundermon[değiştir | kaynağı değiştir]

Thundermon, vücudu sürekli elektrik yayan bir Digimon. Küçük ama 10.000.000 voltluk güç ile saldırır. Özel atağı Thunderball. Japon versiyonunda Thunderballmon olarak geçer.

Togemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Togemon, (Japonca: トゲモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Diken sprey ve Hızlı Işık yumruğu adlı saldırıları vardır.

Tokomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tokomon, (Japonca: タコモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Küçük beyaz, sevimli bir digimon. Kızarken ve esner ağzını kocaman acıp dişlerini gösterir. Özel atağı ise Köpük saldırısı.

TonosamaGeckomon[değiştir | kaynağı değiştir]

TonosamaGeckomon, ismindende anlaşılacağı gibi Geckomon ların efendisidir. Boynuzundan düşük sıklıkta dalgalar meydana gelir özel atağı Kobushi Tone

Tortomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tortomon, keskin sivri kabuklu, karakaplumbağası-sürüngen. Özel saldırısı ise Shell Phalax. Japon versiyonunda Tortamon olarak geçer.

ToyAgumon[değiştir | kaynağı değiştir]

ToyAgumon internet üzerinden yaratılmış digimonlardır. Lego parçalarından oluşmuş karanlık agumonlardır.

Triceramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Triceramon, Derisi yşayan Digimonların en st sınıfındadır. Herhangi bir saldırıyı püskürtebilir. Özel saldırısı üç boynuzuyla düşmanlarına karşı dayanarak saldırdığıi Tri-horn Attack

Tsubumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tsubumon (Japonca: ツブモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Armadillomon'un bebek formudur. Özel saldırısı Köpük saldırısı.

Tsuchidarumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tsuchidarumon, silinen verilerden oluşmuş Yukidarumonun gri hali Digimon.

Tuskmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tuskmon, Güç Digimonu. Kükremesiyle güçlenip uzaktan darbeleriyle saldırır. Özel saldırısı Panzer Knuckle.

Tyrannomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Tyrannomon, vahşi bölgede yaşamak için hazırlanmış Dinozor Digimon, sunucu adasında ortaya çıkar. Etemon'un kölelerinden bir tanesi.

U[değiştir | kaynağı değiştir]

Unimon[değiştir | kaynağı değiştir]

Unimon, tatlı bir Digimon. Pegasus - Unikorn karışımı. Özel atağı Fireball ve Holy Shot. Barışçıldır.

Upamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Upamon, (Japonca: ウパモン Upamon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Armadilomon'un eğitim formudur. Şok Bağırma adlı bir saldırısı vardır.

V[değiştir | kaynağı değiştir]

Vademon[değiştir | kaynağı değiştir]

Vademon, Baştan sona ürpertici bir Digimon. Onun doğası bilinmeyendir.özel saldırısı, Akuma no Nage Kiss: düşmanlarını küçük düşürür. beyni görünen ahtapot benzeri digimon. kalpleri çalıp satar. Kötü bir digimon...

Vajramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Vaj(i)ramon, 12 kutsal hizmetkardan bir tanesi, yüksek seviyede yarı boğa yarı insan formunda bir Digimon.

Vamdemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Vamdemon, Fazlasıyla kurnaz, acımasız ve ölümsüz Digimon. özel saldırıları gece baskını ve kanlı akım. 1.Sezonda görülüyor. Etemon'dan sonra ortaya çıkan en büyük kötü Digimon. Myotismon olarak da geçer.

Veedramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Veedramon, V-mondan gelişmiş Şampiyon seviye Digimon. V-Nova Blast, V-Breath Arrow MAX, Hammer Punch, Magnum Punch, Cutting Shoot saldırıları vardır.

Veemon[değiştir | kaynağı değiştir]

VeeMon, (V-Mon) (Japonca: ブイモン Buimon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Pembe gözlü,mavi renkli,alnında sıyrık izi olan bir kücük dinozor digimon. Vii-Toslama Adlı bir saldırısı vardır.

Vegiemon[değiştir | kaynağı değiştir]

Vegiemon, asmalarıyla becerili manevralar yapabilen küçük digimon. Fazlasıyla kötü bir kişiliğe sahiptir. İlk defa 1.Sezonda restaurant yönetirken görülüyor.

VenomVamdemon[değiştir | kaynağı değiştir]

VenomVamdemon, vamdemonun gelişmiş hali. ilk sezonda vamdemon yenildikten sonra kehanet sonrası ortaya çıkar. kehanete göre güçlü digimon yenildikten sonra zombi insanlar kral digimonun ismini sayıklayacak ve kral digimon gerçek suretiyle ortaya çıkacak. Zombi digimon olması yaralanmayacağı anlamına geliyor. Angemon ve Angewomen Tai ve Matt i hisabet alıp ok fırlatmasıyla digimonları Son düzeye ulaşmış ve bu canavarı yok etmiştir.

Vikaralamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Vikaralamon, Aşı tipinde mükemmel seviye domuz şeklinde 12 hizmetkardan bir tanesi. Şu ana kadar görülmüş en büyük Digimon. Vücudu tamamen kıllarla kaplı 6 ayaklı.

W[değiştir | kaynağı değiştir]

WarGreymon[değiştir | kaynağı değiştir]

WarGreymon.

Agumon'un ışınlanma gelişimiyle ulaştığı Mega halidir. Digichrome denilen özel metalden içerir ve onu kesebilen tek madde de yine digichrome'dur. Elleri de Digichrome'dan pençelerle kaplıdır ve bunlar sayesinde Machinedramon'u tek hamleyle paramparça edip mağlup etmiştir. İlk seçilmiş çocukların digimonları arasında en güçlüsü ve hızlısı(ayrıca en sevileni) olup Karanlık Ustalardan iki tanesini tek başına yenmiştir. Karanlık Ustalar'ın da patronları ve en güçlüsü olan ve kötülüğün kendisi olarak da bilinen Piedmon'la da arkadaşları gelene kadar mücadele etmiştir. Ayrıca Pidemon'la teke tek savaşırken ölmüştür, fakat Metalgarurumon tekrar normale döndüğü için (tekrar iyi olmuştur) o da katılır savaşa ve aralarındaki özel bağdan dolayı da Wargreymon'u tekrar canlandırmıştır. Ayrıca Apocalymon'u öldüren en güçlü ve son darbeyi yapmıştır. 2. sezonda ise 1000(bin) tane siyah kulenin birleştirilmesiyle oluşan Blackwargreymon'la da ettiği sohbetten(Agumon iken) dolayı Blackwargreymon neden yaşadığına anlam vermeye başlamıştır ve onu yaratanlardan(Arukenimon ve Mummymon) intikam almak istemiştir. Tam onlarla savaşacak iken Taichi(Agumon'un sahibi) de oradaydı ve tabii ki Agumon da.O sırada Blackwargreymon onlara saldırmıştır ve Agumon, Wargreymon'a dönüşerek bunu engellemiştir hatta tamamen iyiliğe dönmesini de sağlamıştır.Ayrıca Metalgarurumon'la DNA gelişimi yaparak(birleşerek) en güçlü Royal Knightlardan birisi olan Omnimon'a dönüşür. Gezegenler Gücü/Saldırısı: Saldırılarının en güçlüsüdür.İki elini havaya kaldırıp enerji toplar ve güneşi andıran bir cismi rakibinin üstüne fırlatır. Bunu yaparken başka yöntemleri de olabiliyor. Diğer yöntemlerden birisi şuydu: devasa rakibi Venom Myotismon'un üzerine doğru uçarak kendisi o güneşi andıran cisme dönüşüp rakibine çarpar. Diğer bir yöntemi ise şuydu: Apocalymon'un üzerine Gezegenler Gücü/Saldırısı'nı atmıştır ve diğer arkadaşlarının saldırılarından güç toplayıp büyümüştür

Mega Pençe:Bu saldırısıyla Digichrome'la kaplı elleriyle rakibini tırmalar(çizer/keser).Genelde bunu uygularken rakibine doğru uçar ve ışık hızında onu tırmalar. Digichrome'lu olduğu için de her rakibine parçalara ayırabilir hatta saldırılarını bile deler.Ayrıca hızlı bir şekilde kendi etrafında dönerek de rakibine bu şekilde vurabilir.Venom Myotismon'a bunu yaptığında ise Venom Myotismon kadar büyük bir kasırga oluşturup tırmalamıştır onu.Tamamen Digichrome'la kaplı metal ejderha Machinedramon'u da tek saldırıyla parçalara ayırdı.

WaruMonzaemon[değiştir | kaynağı değiştir]

WaruMonzaemon, Monzaemona benzeyen bir kukla Digimon, ancak tamamen şeytani görünümlü yüzü ondan farklıdır. Saf şeytani kişiliktedir. Özel saldırısı Heartbreak (Kalpkırma saldırısı)

WereGarurumon[değiştir | kaynağı değiştir]

WereGarurumon.

WereGarurumon (Japonca: ワーガルルモン Waa Garurumon), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Garurumon'un bir üst seviyesidir. Garurumondaki buz gücünü kullandığı nadirdir. Daha çok bir savaşçı gibi dövüşürken görülür. Buz tekniklerinin ve diğer becerilerini dövüşürken kullanır. Kurt Pencesi ve Garuru Tekmesi adlı saldırıları vardır.

Wizardmon[değiştir | kaynağı değiştir]

wizardmon, Ateş ve toprak büyüsünde ustalaşmış şeytani bir digimon. Elinde güneş simgeli asası vardır.

Woodmon[değiştir | kaynağı değiştir]

Woodmod, Bir bitki Digimon. Normalde sıradan bir ağacı taklit eder, göz ardı edildiklerinde yakaladıkları Digimonların enerjisiyle yaşarlar.

X[değiştir | kaynağı değiştir]

Xuanwumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Xuanwumon, 2 başlı kaplumbağa benzeri son seviye Digimon. Baihumona kapı bekçiliği yaparken görülse de 4 tanrıdan yer ile sorumlu olan Digimon.

Y[değiştir | kaynağı değiştir]

Yukidarumon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yukidarumon, Dondurucu buz ve kardan oluşmuştur. Bitirici hareketi Zettai Reido Punch ile her şeyi dondurabilir. Barışçıl bir Digimondur. Frigimon olarak da anılır.

Yukimibotamon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yukimibotamon, tüm bedeni beyaz kürkle örtülmüş bir bebek. özel saldırısı ise Diamon Dust (Elmas Tozu)

Yokomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yokomon.

Yokomon Biyomon'un eğitimdeki formudur. Yokomon ismi Japonca bir kelime olan "Youkou" kelimesinden gelir. Bu kelime Japoncada mavimsi yeşil renkleri tanımlamakta kullanılır. Biyomon Sora'yla tanıştığında Yokomon formundaydı. Daha sonra Seçılmiş Çocuklar Kuwagamon saldırısına uğrayınca Biyomon formuna dönüştü. Daha sonra Yokomon Garudamon'dan de-evrim yapmasıyla gözüktü. Köpük saldırısında Yokomon ağzında ürettiği köpükleri düşmanlarına atar.

Yuramon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yuramon.

Yuramon Palmon'un bebek formudur. Yuramon kelimesi Japonca "Yurayura" kelimesinden gelir. Anlamı bir şeyi sallamak veya çalkalamak anlamına gelir. Yuramon'un vücudunu grimsi bir tüy tabakası kaplamıştır. Gözleri siyahtır. Gözlerinin çeversi ve antenleri mavidir. Ayakları gelişmemiştir. Ağzı tüylerin altında kalmaktadır. Açılmadıkça ağzı belli olmaz. İlk olarak Mimi'nin Yuramon'un yumurtadan çıkmış halini hatırlamasıyla gözüktü. Köpük saldırısında Yuramon ağzından pembe asitli baloncuklar çıkarır rakibine atar. Bu saldırıya asitli köpükler de denir. Bu seviyedeki çoğu digimon bu saldırıyı yapar.

Z[değiştir | kaynağı değiştir]

Zhuqiaomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Zhuqiaomon, 12 hizmetkarın efendisi 4 tanrıdan birisidir. Ateş gücüne sahip Anka kuşu benzeri Digimon.

Zudomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Zudamon.

Zudomon (Japonca: ズドモン), Digimon adlı çizgi dizideki hayali bir karakterdir. Üstün seviyesinde bir Digimondur ve Gomamon'un üstün seviyesindeki formudur. Digimon 01 ve 02'de Michael Sorich tarafından seslendirilmiştir. Volkan çekiç ve Bumerang çekiç adlı saldırıları vardır.

Digimon 01
Ana Karakterler: Tai | Matt | Sora | Izzy | Mimi | Joe | T.K. | Kari
Digimon: Agumon | Gabumon | Biyomon | Tentomon | Palmon | Gomamon | Digimon macera karakterleri listesi | Gatomon
Düşmanlar: Digimon macera karakterleri listesi | Digimon macera karakterleri listesi | Myotismon | Dark Masters
Diğer Karakterler: Gennai | Digimon macera karakterleri listesi | Digimon macera karakterleri listesi | Wizardmon

Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Nedir? :Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? ile ilgili Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Ne Demektir? Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Açıklaması Nedir? Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Cevabı Nedir? Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Açıklaması? :Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Gerçek mi? :Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? ile ilgili Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Hakkında? :Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? ile ilgili Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? burada bulabilirsiniz. Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Matt Ishida nedir?, Matt Ishida anlamı nedir?, Matt Ishida ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Ramallah, Sebahattin Parsoy, Cynthia Watros, Pulathane, Elektrostatik, Seda Çetin, Obüsler listesi, Erkinis, Winnipeg, Streptococcus, Mashable, Yerine, Boz kurt, Takayoshi Ishihara, Türkiyedeki barajların listesi, Günah keçisi, Benyoucef Haraovi, 1798 İrlanda Ayaklanması, NGC 3114, Rayen, Emrin Olur (şarkı), NGC 5238, XI. Leo, Takımada Denizi, Lil Durk, Clyffe Pypard, 1799, Zune, Batı Avrupa ve Diğer Devletler Grubu, Fas başbakanları listesi, Colle Sannita, Likya alfabesi, Cyril Nzama, Paul Kellerman, RackaRacka, Rika, Niška Banja, Saf küme teorisi, Muhlenberg Efsanesi, Türkiye arması, Osmanlı İmparatorluğunda diller, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 1. sezon, İshaklı, Çivril, Mizrahi, TÜBİTAK Hizmet Ödülü, Herodot, Shabana Azmi, Ergenekon Destanı, D 757, Suriye Türkmen Hareketi, Turneraceae, Ölçü (matematik), Absorpsiyon, Pop punk, Muş Ulu Camii, Yüzölçümlerine göre ülkeler, Vargas, Astronotik, The Hateful Eight, Neşeli Ahbaplar, Kumtepe Höyüğü, Babikir İvadullah, Türkiye Süper Kupa, Adam Petrouš, Tarihî İsa, Iredalea, 1929 Suşehri depremi, Soğuk Savaş, Aşkenaz, NGC 3991, Gérard Depardieu, Amur kirpisi, Trần Đại Quang, Veri türü, Kentaurlar, Say Na Na Na, Bibras Natho, Cennetten Kovulmak, Monarşizm, Dave Bacuzzi, Akvaryum listesi, Pamukören, Kuyucak, NGC 2487, Daily Operation, Spezia Calcio, 1906 Ara Olimpiyatlarında futbol, Melodifestivalen 2022, Coll Havalimanı, Critolaus, Valladolid Konseyi, Adli antropoloji, Reykjavík, Serie A, Krzysztof Kieślowski, Oswald von Wolkenstein, Vasily Chuikov, Hulusi Kentmen, Web sitesi, Sulejman Tihić, Manzara ekolojisi,
Sivil-asker ilişkileri, Samanlı Nedir?, Önlüklü Nedir?, 51. Türkiye Hükûmeti, Kalaysız İsminin Anlamı Nedir?, Alphonse Berns Kimdir?, Eyüp Gökhan Özekin Kimdir?, Giyimli Kuşamlı İsminin Anlamı Nedir?, Görevsever Nedir?, Dalamuk Nedir?, Aylin Yıldızoğlu Kimdir?, Akın Levent Kimdir?, 50. Türkiye Hükûmeti, Aver İsminin Anlamı Nedir?, Tutam Tutam İsminin Anlamı Nedir?, Sağgörüsüz İsminin Anlamı Nedir?, Oval İsminin Anlamı Nedir?, Magmatik İsminin Anlamı Nedir?, Arda Öcal Kimdir?, Lale Pelin Beyazıt Kimdir?, 49. Türkiye Hükûmeti, Çuvaşça İsminin Anlamı Nedir?, Kızılcık Şerbeti İsminin Anlamı Nedir?, Dış ziyaretler, Kalaylı İsminin Anlamı Nedir?, 48. Türkiye Hükûmeti, Aylin Yay Kimdir?, Giyimli İsminin Anlamı Nedir?, Görevsel Nedir?, Dalaletpişe Nedir?, Arda Kurtulan Kimdir?, 47. Türkiye Hükûmeti, Akın Kanat Kimdir?, Tutam İsminin Anlamı Nedir?, Sağgörülü İsminin Anlamı Nedir?, Out İsminin Anlamı Nedir?, Magmasal İsminin Anlamı Nedir?, Zidan Sertdemir Kimdir?, Tuba Demir Kimdir?, Dış politika, Şevval Çayır Kimdir?, Azavad bayrağı Anlamı Nedir, Azavad bayrağı Nasıl Oluştu, Azavad bayrağı Tarihi, Azavad bayrağı Renkleri, Azavad bayrağı Tasarımı, 46. Türkiye Hükûmeti, Su Burcu Yazgı Coşkun Kimdir?, Aylin Vatankoş Kimdir?, Semih Kılıçsoy Kimdir?, Alphan Manas Kimdir?, Çuvaş İsminin Anlamı Nedir?, Roksana Węgiel Kimdir?, Avcar İsminin Anlamı Nedir?, Roger Fernandes Kimdir?, Osman Karaaslan Kimdir?, Kızılca İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Ali Özbaskıcı Kimdir?, Mathys Tel Kimdir?, Lydian Nadhaswaram Kimdir?, Leonor de Borbón Kimdir?, Kenan Yıldız Kimdir?, Kang Yeseo Kimdir?, Öngörülü Nedir?, Izan Almansa Kimdir?, Kalan İsminin Anlamı Nedir?, IShowSpeed Kimdir?, Emre Topçu Kimdir?, Girişken İsminin Anlamı Nedir?, Emre Tezgel Kimdir?, 45. Türkiye Hükûmeti, Efe Sarıkaya Kimdir?, Dilay Özdemir Kimdir?, Désiré Doué Kimdir?, Beknaz Almazbekov Kimdir?, Bedirhan Çetin Kimdir?, Alper Efe Pazar Kimdir?, Alisa İsbir Kimdir?, Zeynep Taşkın Kimdir?, Yasin Özcan Kimdir?, Yağız Aksu Kimdir?, Tufan Bilen Kimdir?, Xochitl Gomez Kimdir?, Warren Zaïre-Emery Kimdir?, Victor Vernicos Kimdir?, 44. Türkiye Hükûmeti, Priah Ferguson Kimdir?, Lana Pudar Kimdir?, Aylin Tunceli Kimdir?, Avare İsminin Anlamı Nedir?, Kamila Valiyeva Kimdir?, İsak Vural Kimdir?, Endrick Felipe Kimdir?, Üçüncü Hükûmet, Alphan Eşeli Kimdir?, Akın İpek Kimdir?, Andrea Kimi Antonelli Kimdir?, Muhammed Abdullah Özer Kimdir?, Yağız Kılınç Kimdir?, Viki Gabor Kimdir?, Sofía de Borbón Kimdir?, Scarlett Estevez Kimdir?, Naomi Traa Kimdir?, 43. Türkiye Hükûmeti,