Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir?

Mara Salvatrucha Nedir?

Mara Salvatrucha Nedir?, Mara Salvatrucha Nerededir?, Mara Salvatrucha Hakkında Bilgi?, Mara Salvatrucha Analizi? Mara Salvatrucha ilgili Mara Salvatrucha ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Mara Salvatrucha ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Mara Salvatrucha Ne Anlama Gelir Mara Salvatrucha Anlamı Mara Salvatrucha Nedir Mara Salvatrucha Ne Anlam Taşır Mara Salvatrucha Neye İşarettir Mara Salvatrucha Tabiri Mara Salvatrucha Yorumu 

Mara Salvatrucha Kelimesi

Lütfen Mara Salvatrucha Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Mara Salvatrucha İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı? Mara Salvatrucha Ne Demek? ,Mara Salvatrucha Ne Demektir? Mara Salvatrucha Ne Demektir? Mara Salvatrucha Analizi? , Mara Salvatrucha Anlamı Nedir?,Mara Salvatrucha Ne Demektir? , Mara Salvatrucha Açıklaması Nedir? ,Mara Salvatrucha Cevabı Nedir?,Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı?,Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Mara Salvatrucha

Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı Nedir? Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Mara Salvatrucha - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Mara Salvatrucha - Oranlamak Mara Salvatrucha - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Mara Salvatrucha - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Mara Salvatrucha - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Mara Salvatrucha - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Mara Salvatrucha

Mara Salvatrucha Nedir? Mara Salvatrucha Ne demek? , Mara Salvatrucha Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı? Mara Salvatrucha Ne Demek? Mara Salvatrucha Ne Demektir? ,Mara Salvatrucha Analizi? Mara Salvatrucha Anlamı Nedir? Mara Salvatrucha Ne Demektir?, Mara Salvatrucha Açıklaması Nedir? , Mara Salvatrucha Cevabı Nedir? , Mara Salvatrucha Kelimesinin Anlamı?


Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir?

Mara Salvatrucha

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Örgütün adını sırtına dövmeletmiş bir MS-13 üyesi

MS-13 veya Mara Salvatrucha, 1970 ve 1980'lerde Kaliforniya'nın Los Angeles şehrinde ortaya çıkan uluslararası bir suç çetesidir. Bu çete Salvador göçmenlerini Los Angeles bölgesindeki diğer çetelerden korumak için kuruldu.[1] Çete zamanla daha geleneksel bir suç örgütüne dönüştü. MS-13 genellikle zalimliği ve 18. Cadde Çetesi ile rekabeti ile tanımlanmaktadır.

1992'deki Salvador İç Savaşı'nın bitmesinin ardından çetenin birçok üyesi El Salvador'a sürüldü. Bu sürülme nedeniyle çete Orta Amerika'da da etkin hale gelmeye başladı. Çete şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve Orta Amerika'nın birçok yerinde aktiftir.

Mara Salvatrucha 13 için hazırlanmış kontraterorist birligi ABD'de POLICE "ICE" TEAM olarak adlandırılmaktadır.

Bir Çete Olarak MS-13'ün Kimliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Mara Salvatrucha'nın aktif olduğu bölgeler kırmızıyla gösterilmiştir. Örgüt koyu kırmızı bölgelerde çok güçlüdür.

Orta Amerikalılar MS-13'ün şiddetinin birincil hedefleridir.[2] Kurbanların çoğu reşit değildir.[3] Gençler ayrıca MS-13'e bağlı cinayetler nedeniyle tutuklanan şüphelilerin çoğunluğunu oluşturmaktadır. Şiddet ve çile dayalı acımasız ahlak kuralları ile ünlüdürler. Çeteye katılacak kişiler, çeteye katılmadan önce "beat-in" olarak bilinen bir ritüel ile 13 saniye boyunca dövülür.[4] Bebek ve kadın katli yaygındır. El Salvador dünyanın üçüncü en yüksek kadın cinayeti oranına ev sahipliği yapmaktadır. 2016 yılında 5.000 Salvador kadından biri öldürüldü. Yasal dokunulmazlık kilit bir faktördür. Kadın cinayetlerinde sadece% 5'i mahkumiyetle sonuçlanmaktadır.[5] Polis memurları, hükûmet yetkilileri ve toplum örgütleri de sıkça hedeflenmektedir. Bu tür saldırılar El Salvador Yüksek Mahkemesi'nin çeteleri terör örgütü olarak sınıflandırmasına izin vermesine yol açtı.[6] Birçok MS-13 üyesi, yüzleri de dahil olmak üzere kendilerini dövme ile kaplar. Yaygın dövmeler arasında "MS", "Salvatrucha" ve kliklerinin adı sayılabilir.[7] 2007 yılına kadar çete fark edilmeden suç işleyebilmek için yüz dövmelerinden uzaklaşıyordu.[8]

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki MS-13 çeteleri birbirine gevşek bir şekilde bağlıdır ve faaliyetleri esas olarak yerel koşullara göre belirlenir. El Salvador'da çete daha merkezileşmiş ve uyumludur.[9]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Sheridan, Mary Beth (27 Haziran 2004). "In N.Va. Gang, A Brutal Sense Of Belonging". The Washington Post. 14 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Nisan 2020. 
  2. ^ Rose, Joel (28 Temmuz 2017). "Long Island Officials Concerned With Trump's MS-13 Crackdown Tactics". NPR. 14 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ağustos 2017. 
  3. ^ Demick, Barbara (28 Temmuz 2017). "Trump heads to Long Island, using brutal MS-13 murders to justify deportations". Los Angeles Times. 11 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ağustos 2017. 
  4. ^ "Inside MS-13's secret initiation rituals and internal feuds". Boston.com. 21 Nisan 2016. 21 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Eylül 2016. 
  5. ^ O'Toole, Molly (4 Mart 2018). "El Salvador's Gangs Are Targeting Young Girls". The Atlantic (İngilizce). 4 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Aralık 2018. 
  6. ^ Delcid, Merlín (25 Ağustos 2015). "El Salvador declara como grupos terroristas a las pandillas". CNN. 1 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Aralık 2018. 
  7. ^ Werner, Zach (5 Ekim 2005). "FBI Targets MS Street Gang". NewsHour Extra. 1 Kasım 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Aralık 2006. 
  8. ^ "Tattooed faces a dead giveaway: Gangs go for new look". CNN. 16 Aralık 2007. 18 Aralık 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Nisan 2020. 
  9. ^ Cruz, Jose Miguel (2018). "Five myths about MS-13". The Washington Post. 17 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Nedir? :Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? ile ilgili Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Ne Demektir? Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Açıklaması Nedir? Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Cevabı Nedir? Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Açıklaması? :Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Gerçek mi? :Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? ile ilgili Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Hakkında? :Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? ile ilgili Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? burada bulabilirsiniz. Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Mara Salvatrucha nedir?, Mara Salvatrucha anlamı nedir?, Mara Salvatrucha ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Michelangelo, Pirsingler listesi, Calocedrus, Burmalı Minare Camii, Tanguy Nianzou, Ağrıda 2007 Türkiye genel seçimleri, Gökhan Ünal, Barış ve Dostluk Salonu SEF, Robert Campin, Rana italica, Gotik sanat, Orta Çağ sanatı, Prenses Alexandra, 2. Fife Düşesi, Ardistan şehristanı, Romanesk sanat, Pavel Kazakov, Sandık Lekesi, Wear OS, Trompe loeil, Yüksek İhtisas Üniversitesi, 1404, Santa Maria delle Grazie (Milan), Osmanlı döneminde Kıbrıs, Pierre Mazeaud, Sasebo, Leonardo da Vinci, Çoktanrıcılık, Zija Dizdarević, Grafik hesap makinesi, Son Akşam Yemeği (Leonardo da Vinci), Hannah and Her Sisters, Sadomazoşizm, Pompeii, Potasyum hidroksit, Priskos, Giovanni Muzio, Osman Özköylü, Suat Kozluklu, Vasburagan, Masataka Sakamoto, Nesir, Lee Iacocca, Kafa içi basıncı, İndüksiyonla birleşmiş plazma kütle spektrometrisi, Venetodaki Palladyan Villaları, Donato Bramante, Mike Pompeo, Rising Sun, Nükleer bağlanma enerjisi, Flashing Lights, Ülkeye göre ortalama insan boyu, Filippo Brunelleschi, Kanadalılar, Piazza dei Miracoli, 2007 FA Cup Finali, Margaret Mead, Hakan Gerçek, Caserta Sarayı, Castel del Monte, Haim Nahum, San Marco Bazilikası, Palladyanizm, Salzano, Galatasaray başkanları listesi, Matías Almeyda, Deniz kronometresi, Doğu Afrika, Demirli, Atkaracalar, Geometrik optik, Mikel Agu, Neoklasik mimari, Rönesans mimarisi, Bingen, Pisa Kulesi, Salt Lake City, Alitalia, Ergodik kuramı, Onavo, NF Board, Ulusal Meclis (Macaristan), Bagaceratops, Binalar ve yapılar listesi, İtfaiye, Dünya Kültür Mirası, Taiko, Avrupa kültürü, York ilçesi, Nebraska, Diadora, Venedik Karnavalı, fifa ülke kodları listesi, FIFA ülke kodları listesi, Nancy Kanwisher, Tania Çanaklidu, Barty Crouch Junior, FM Towns Marty, Kondureli, USL First Division, Copparo, Richard Pryor, Aghora,
Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?, Kafalı İsminin Anlamı Nedir?, Geri Kalmış İsminin Anlamı Nedir?, Çöreklik Nedir?, April Glaspie Kimdir?, Kısmetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Zekeriya Akçam Kimdir?, Töresel İsminin Anlamı Nedir?,