Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir?

Macromedia Nedir?

Macromedia Nedir?, Macromedia Nerededir?, Macromedia Hakkında Bilgi?, Macromedia Analizi? Macromedia ilgili Macromedia ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Macromedia ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Macromedia Ne Anlama Gelir Macromedia Anlamı Macromedia Nedir Macromedia Ne Anlam Taşır Macromedia Neye İşarettir Macromedia Tabiri Macromedia Yorumu 

Macromedia Kelimesi

Lütfen Macromedia Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Macromedia İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Macromedia Kelimesinin Anlamı? Macromedia Ne Demek? ,Macromedia Ne Demektir? Macromedia Ne Demektir? Macromedia Analizi? , Macromedia Anlamı Nedir?,Macromedia Ne Demektir? , Macromedia Açıklaması Nedir? ,Macromedia Cevabı Nedir?,Macromedia Kelimesinin Anlamı?,Macromedia Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Macromedia Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Macromedia Kelimesinin Anlamı Nedir? Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Macromedia Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Macromedia - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Macromedia

Macromedia Nedir? Macromedia Ne demek? , Macromedia Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Macromedia Kelimesinin Anlamı? Macromedia Ne Demek? Macromedia Ne Demektir? ,Macromedia Analizi? Macromedia Anlamı Nedir? Macromedia Ne Demektir?, Macromedia Açıklaması Nedir? , Macromedia Cevabı Nedir? , Macromedia Kelimesinin Anlamı?


Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir?

Macromedia

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Macromedia, Inc.
SloganWhat the web can be.
EndüstriBilgisayar Yazılımı
AkıbetiMerged into Adobe Systems, Inc.
ArdılAdobe Systems, Inc.
Kuruluş1992
Feshedilme3 Aralık 2005
Genel merkeziSan Francisco, Kaliforniya
(incorporated in Delaware)
 ABD
Önemli kişilerMichael Nielsen, Kurucu ortak, MacroMind
Marc Canter, Kurucu, MacroMind
Michael W. Allen, Kurucu, Authorware
Bud Colligan ve Tim Mott, Kurucu ortaklar, Macromedia
ÜrünMacromedia ColdFusion
Macromedia Flash
Macromedia Fireworks
Macromedia Freehand
Macromedia Dreamweaver
Macromedia Director
Macromedia Authorware
Macromedia Fontographer
Macromedia Sitespring
Çalışan sayısı1,445 (2004)

Kuzey Amerika'da yerleşik, merkezi California, San Francisco'da bulunan, grafik ve web uygulamaları geliştiren bir şirketti. 3 Aralık 2005 tarihinde rakibi olan Adobe tarafından satın alınarak, bu tarihten sonra faaliyetlerine Adobe bünyesinde devam etmeye başladı.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Macromedia, 1992 yılında Authorware Inc. ve MacroMind-Paracomp adlı şirketlerin birleşmesiyle kurulmuştur. 1990'ların ortalarına kadar sunum, animasyon ve interaktif CD-ROM yaratmak için kullanılan Macromedia Director isimli programları şirketin en bilinen ürünü olarak kalmıştır. Zamanla Cd-rom piyasasının düşüşe geçmesi ve yerine World Wide Web'in popülaritesinin artmasıyla birlikte, şirket internet tarayıcıları için bir Direktor göstericisi olması amacıyla Shockwave isimli programını piyasaya çıkarmıştır. Aynı zamanda da şirket web temalı medya araçları ile ilgili bir departman kurarak bu piyasada genişleme ihtiyacını hissetmeye başlamıştı.

Şirket Alımları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ocak 1995'te şirket Altsys adlı şirketi, Adobe Illustrator'e çok benzeyen ve vektör çizimleri ile sayfa düzenlemesi için kullanılan Freehand yazılımının fikri mülkiyet hakları için satın aldı. Şirketin web'de genişleme stratejisinde FreeHand'in vektör grafik oluşturucusu ve programa ait diğer yazılım bileşenleri için bu satın alma oldukça faydalı olacaktı.

Web stratejisinde bir sıçrama yapmak için şirket 1996'da iki satın alma daha yaptı. İlk önce, kalem tabanlı bilgisayar araçları için dizayn edilmiş bir animasyon aracı olan FutureSplash Animator adlı programın yaratıcısı FutureWave Software adlı şirketi satın aldı. Çünkü boyutu küçük olan FutureSplash görüntüleme uygulaması o dönemde birçok kullanıcının düşük bant genişliği üzerinden internet erişimine sahip olduğu da dikkate alındığında, internet üzerinden indirilme konusunda oldukça idealdi. Macromedia daha sonra Splash'ın adını Macromedia Flash olarak değiştirdi ve Flash player'ı, piyasada çok daha hızlı bir pay kapmak için Netscape içinde ücretsiz eklenti olarak dağıtmaya başladı. 2005 itibarıyla, internet erişimi olan bilgisayarlar üzerinde Java, QuickTime, RealNetworks ve Windows Media Player gibi medya formatlarından daha çok bilgisayarda Flash Player yüklüydü.[1] Flash geliştikçe Macromedia'nın onu grafik ve medya aracı olarak pazarlamaktan çok oynatıcıya (player) bir web uygulama platformu olmayı teşvik etmeye ve kod yazımı (scripting) ve veriye erişim yeteneklerini ekleyerek oynatıcının sahip olduğu alanı muhafaza etmeye çalıştı.

Şirket ayrıca 1996 yılında, bir uygulama sunucusu ve HTML kodlama aracı olan Backstage adlı programı yapan iBand Software'i satın aldı. Backstage'in kod tabanı üzerinden şirket Macromedia Dreamweaver adında yeni bir HTML yazma programı geliştirdi ve 1997'de ilk versiyonu piyasaya sürdü. O yıllarda birçok profesyonel web sitesi geliştiricisi HTML kodlarını el ile düz yazı editör programları kullanarak yazmayı tercih ediyordu. Böylece kaynak kodları üzerinde tam kontrole sahip olduklarını düşünüyorlardı. Şirket, görsel düzenleme yapıldığı sırada el ile kodlama yapmaya alışmış kişilerin alışkanlıkları için, onlara görsel düzenleme ve kod girişini aynı anda ve birbirine geçerek yapabilmelerine imkân veren "Roundtrip HTML" özelliği ile Dreamweaver programında kullandı. Sonraki birkaç yıl içinde Dreamweaver programı profesyoneller arasında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Fakat yine de amatörler ve iş amaçlı kullanıcılar arasında, el ile kod yazanlar ve Microsoft FrontPage ciddi bir rakip olarak kalmaya devam etti.

Macromedia'nın satın alma ve birleşme dönemi devam ediyordu. Şirket Aralık 1999'da trafik analiz yazılımı yapan Andromedia Corporation'ı satın aldı. 2001 yılında web geliştirme şirketi Allaire alındı. Ayrıca yine şirket çeşitli popüler sunucu ve web geliştirme (ColdFusion, JRun, bir J2EE uygulama sunucusu ve daha sonra Dreamweaver ile birleştirdiği HomeSite adlı program) ürünlerini portföyüne kattı.

2003 yılında şirket, web konferans şirketi Presedia'yı satın aldı ve flash tabanlı online işbirliği ve sunum ürünleri geliştirmeyi devam ettirerek, bu ürünleri Breeze adı altında markalaştırdı. O yıl daha sonra, şirket RoboHelp & RoboDemo (şimdi Captivate) yapımcısı olan, yardım kodu yazılım şirketi eHelp Corporation'ı satın aldı. RoboHelp'in geliştiricilerinden birçoğu daha sonra şirketin rakibi olan MadCap Software'i kurmak için ayrıldılar.

Satın Alınma[değiştir | kaynağı değiştir]

18 Nisan 2005'te Adobe Systems, Macromedia ile aralarındaki bir gün önce üzerinde anlaştıkları 3,4 milyar dolar bedelli stock swap (satın alan şirketin kendi hisseleri ile satın alınan şirketin hisselerini aldığı sistem) yöntemli anlaşmayı basına açıkladı. Devir (fesih) işlemleri Aralık 2005 itibarıyla tamamlandı. Bu tarihten sonra her iki şirketin operasyonları, ağı ve müşteri odaklı organizasyonları entegre edildi.[2]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "2005 Flash Player pazarı " (İngilizce). ZDnet. 26 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2008. 
  2. ^ "Satınalma sonrası entegrasyon " (İngilizce). Adobe. 16 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2008. 

Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Nedir? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? ile ilgili Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Ne Demektir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklaması Nedir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Cevabı Nedir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklaması? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Gerçek mi? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? ile ilgili Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Hakkında? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? ile ilgili Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? burada bulabilirsiniz. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Başhekim, Demokrat Parti (1946), 21 yaş altı millî futbol takımı, Kuzey Makedonya coğrafyası, Tarkan Koç, 4. Adalet ve Kalkınma Partisi Olağan Kongresi, Uyku tıbbı, Lev Kamenev, Miloş Obiliç, Milos Obilic, Navarin Deniz Muharebesi, Tıbbi terminoloji, 1502, NGC 1171, Demografi, Kaygusuz Abdal, Millî edebiyat, Rajshahi, Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi, Demirkazık, Mazgirt, Tarım makineleri, Grevillea türleri, Mudurnu Saat Kulesi, Part of Me (Katy Perry şarkısı), Moleküler onkoloji, 2004 Hint Okyanusu depremi ve tsunamisi, Torba, Bodrum, Ashton Backwell United FC, Cidde Kuşatması (1517), Pelasglar, Işıklı Yol, Daugava, Osmanlı padişahlarının anneleri listesi, Uroš Račić, Cizre, Demirci Mehmet Efe Ayaklanması, Christian Stuani, Jianwen, Demirci Mehmet Efe, Karaköy, Lazer, Dünyanın en uzun yapıları, İran Kürdistanı Demokrat Partisi, Ashley Miller, Pacatianus, Parker Sawyers, Demirci, Mazgirt, 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Zhenjin, Makedon milliyetçiliği, Michael C. Hall, Arbo, Priboy, Jason Jordan, Speti Kurtarıcı İsa Kilisesi, Demirören Holding, Le Samyn des Dames, 55. Uluslararası Antalya Film Festivali, Kulak burun boğaz, Giraffa, Jadranka Kosor, Thule Cemiyeti, Afyonda 1965 Türkiye genel seçimleri, Oral ve maksillofasiyel cerrahi, Münip Uzsoy, Madagaskarın vize politikası, Jamel Debbouze, Dark Matter (dizi), Hadash, Renk sembolizmi, Türk Silahlı Kuvvetleri asker rütbe dereceleri ve işaretleri, Demir, Alev Emre, Elazığ ili genel seçim sonuçları, Musabeyli, Charles le Beau, Eşcinsel, Jacques Perrin, Delvine, Megaluridae, Ermenistan Krallığı, Dont Call Me Angel, Arkas Holding, Demokritosçu ve Epikürcü Doğa Felsefeleri Arasında Fark, Jacques Dutronc, Soldi, Kroll Opera Binası, Ben Shapiro, Çalyayla, Çorum, İngiliz Guyanası, Tavşanburnu Tabiat Parkı, Paul Lemerle, Charles Paul Alexander, Ehvevi Kilisesi, Anime, Yane Sandanski, Nívar, The Best on Record, Jacques Audiard, Mario Alberto Kempes,
Yuvalı İsminin Anlamı Nedir?, Şişe İsminin Anlamı Nedir?, Barbaros Hayrettin Mahiroğulları Kimdir?, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Anlamı Nedir, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Nasıl Oluştu, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Tarihi, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Renkleri, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Tasarımı, Yuvaksı İsminin Anlamı Nedir?, Şiş İsminin Anlamı Nedir?, Şehnaz Güvendik Arık Kimdir?, Yusyuvarlak İsminin Anlamı Nedir?, Şistli İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Timurtaş Kimdir?, Yusyumru İsminin Anlamı Nedir?, Şirret İsminin Anlamı Nedir?, Müştehi İsminin Anlamı Nedir?, Failimuhtar Nedir?, Ali Uçak Kimdir?, Eriş Cesur Kimdir?, Yurtsuz İsminin Anlamı Nedir?, Şirin İsminin Anlamı Nedir?, Müştak İsminin Anlamı Nedir?, Failimeçhul Nedir?, Yurtsever İsminin Anlamı Nedir?, Şireli İsminin Anlamı Nedir?, Müşrik İsminin Anlamı Nedir?, Tekli Nedir?, Yurtsal İsminin Anlamı Nedir?, Şipşirin İsminin Anlamı Nedir?, Müşkülpesent İsminin Anlamı Nedir?, Şadi Özdemir Kimdir?, Yurt İçi İsminin Anlamı Nedir?, Müşkülâtlı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Akgün Kimdir?, Tekidi Nedir?, Yurt Dışı İsminin Anlamı Nedir?, Şinas İsminin Anlamı Nedir?, Müşkül İsminin Anlamı Nedir?, Endülüs bayrağı Anlamı Nedir, Endülüs bayrağı Nasıl Oluştu, Endülüs bayrağı Tarihi, Endülüs bayrağı Renkleri, Endülüs bayrağı Tasarımı, Uğur Sevim Kimdir?, Tekgövde Nedir?, Yüksel Taşkın Kimdir?, Yundusuz İsminin Anlamı Nedir?, Şimşekli İsminin Anlamı Nedir?, Müşfik İsminin Anlamı Nedir?, Tekerli Nedir?, Yunanca İsminin Anlamı Nedir?, Şimdiki İsminin Anlamı Nedir?, Müşevvik İsminin Anlamı Nedir?, Fahametli Nedir?, Muhsin Yiğit Kimdir?, İsmet Koçak Kimdir?, Yunan İsminin Anlamı Nedir?, Şimali İsminin Anlamı Nedir?, Müşevveş İsminin Anlamı Nedir?, Çingene bayrağı Anlamı Nedir, Çingene bayrağı Nasıl Oluştu, Çingene bayrağı Tarihi, Çingene bayrağı Renkleri, Çingene bayrağı Tasarımı, Yaren Karaca Kimdir?, Yumuşakça İsminin Anlamı Nedir?, Şilili İsminin Anlamı Nedir?, Müşerref İsminin Anlamı Nedir?, Façetasız Nedir?, Façetalı Nedir?, Selma Çicek Kimdir?, Yumuşak Başlı İsminin Anlamı Nedir?, Şile Bezi İsminin Anlamı Nedir?, Müşekkel İsminin Anlamı Nedir?, Berfin Polat Kimdir?, Tekdilli Nedir?, Façalı Nedir?, Yumuşak Ağızlı İsminin Anlamı Nedir?, Şikeste İsminin Anlamı Nedir?, Müşarünileyh İsminin Anlamı Nedir?, Fisun Mehlika Toca Kimdir?, Fâcire Nedir?, Neşe Kıyık Kimdir?, Yumuşak İsminin Anlamı Nedir?, Şikesiz İsminin Anlamı Nedir?, Müşahhas İsminin Anlamı Nedir?, Benelüks bayrağı Anlamı Nedir, Benelüks bayrağı Nasıl Oluştu, Benelüks bayrağı Tarihi, Benelüks bayrağı Renkleri, Benelüks bayrağı Tasarımı, Mesut Samanlı Kimdir?, Yumuşacık İsminin Anlamı Nedir?, Şikemperver İsminin Anlamı Nedir?, Müşabih İsminin Anlamı Nedir?, Servet Güzel Kimdir?, Yumurtamsı İsminin Anlamı Nedir?, Şikeli İsminin Anlamı Nedir?, Müsveddelik İsminin Anlamı Nedir?, Tek Tanrılı Nedir?, Ömer Ekici Kimdir?, Ender Unutan Ersözlü Kimdir?, Yumulu İsminin Anlamı Nedir?, Şikâyetçi İsminin Anlamı Nedir?, Müstevli İsminin Anlamı Nedir?, Tek Seçici Nedir?, Eziyetsiz Nedir?, Yumuk Gözlü İsminin Anlamı Nedir?, Şikâf İsminin Anlamı Nedir?, Müstevi İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Arif Alkan Kimdir? Yrd Doç Dr Arif Alkan Nereli Yrd Doç Dr Arif Alkan Kaç Yaşında?, Yumuk İsminin Anlamı Nedir?, Şiirsel İsminin Anlamı Nedir?, Müstevfî İsminin Anlamı Nedir?, Tek Partili Nedir?,