Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir?

Macromedia Nedir?

Macromedia Nedir?, Macromedia Nerededir?, Macromedia Hakkında Bilgi?, Macromedia Analizi? Macromedia ilgili Macromedia ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Macromedia ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Macromedia Ne Anlama Gelir Macromedia Anlamı Macromedia Nedir Macromedia Ne Anlam Taşır Macromedia Neye İşarettir Macromedia Tabiri Macromedia Yorumu 

Macromedia Kelimesi

Lütfen Macromedia Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Macromedia İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Macromedia Kelimesinin Anlamı? Macromedia Ne Demek? ,Macromedia Ne Demektir? Macromedia Ne Demektir? Macromedia Analizi? , Macromedia Anlamı Nedir?,Macromedia Ne Demektir? , Macromedia Açıklaması Nedir? ,Macromedia Cevabı Nedir?,Macromedia Kelimesinin Anlamı?,Macromedia Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Macromedia

Macromedia Kelimesinin Anlamı Nedir? Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Macromedia Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Macromedia - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Macromedia - Oranlamak Macromedia - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Macromedia - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Macromedia - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Macromedia - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Macromedia

Macromedia Nedir? Macromedia Ne demek? , Macromedia Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Macromedia Kelimesinin Anlamı? Macromedia Ne Demek? Macromedia Ne Demektir? ,Macromedia Analizi? Macromedia Anlamı Nedir? Macromedia Ne Demektir?, Macromedia Açıklaması Nedir? , Macromedia Cevabı Nedir? , Macromedia Kelimesinin Anlamı?


Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir?

Macromedia

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Macromedia, Inc.
Slogan What the web can be.
Endüstri Bilgisayar Yazılımı
Akıbeti Merged into Adobe Systems, Inc.
Ardıl Adobe Systems, Inc.
Feshedilme 3 Aralık 2005
Genel merkezi San Francisco, Kaliforniya
(incorporated in Delaware)
 ABD
Önemli kişiler Michael Nielsen, Kurucu ortak, MacroMind
Marc Canter, Kurucu, MacroMind
Michael W. Allen, Kurucu, Authorware
Bud Colligan ve Tim Mott, Kurucu ortaklar, Macromedia
Ürün Macromedia ColdFusion
Macromedia Flash
Macromedia Fireworks
Macromedia Freehand
Macromedia Dreamweaver
Macromedia Director
Macromedia Authorware
Macromedia Fontographer
Macromedia Sitespring
Çalışan sayısı 1,445 (2004)

Kuzey Amerika'da yerleşik, merkezi California, San Francisco'da bulunan, grafik ve web uygulamaları geliştiren bir şirketti. 3 Aralık 2005 tarihinde rakibi olan Adobe tarafından satın alınarak, bu tarihten sonra faaliyetlerine Adobe bünyesinde devam etmeye başladı.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Macromedia, 1992 yılında Authorware Inc. ve MacroMind-Paracomp adlı şirketlerin birleşmesiyle kurulmuştur. 1990'ların ortalarına kadar sunum, animasyon ve interaktif CD-ROM yaratmak için kullanılan Macromedia Director isimli programları şirketin en bilinen ürünü olarak kalmıştır. Zamanla Cd-rom piyasasının düşüşe geçmesi ve yerine World Wide Web'in popülaritesinin artmasıyla birlikte, şirket internet tarayıcıları için bir Direktor göstericisi olması amacıyla Shockwave isimli programını piyasaya çıkarmıştır. Aynı zamanda da şirket web temalı medya araçları ile ilgili bir departman kurarak bu piyasada genişleme ihtiyacını hissetmeye başlamıştı.

Şirket Alımları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ocak 1995'te şirket Altsys adlı şirketi, Adobe Illustrator'e çok benzeyen ve vektör çizimleri ile sayfa düzenlemesi için kullanılan Freehand yazılımının fikri mülkiyet hakları için satın aldı. Şirketin web'de genişleme stratejisinde FreeHand'in vektör grafik oluşturucusu ve programa ait diğer yazılım bileşenleri için bu satın alma oldukça faydalı olacaktı.

Web stratejisinde bir sıçrama yapmak için şirket 1996'da iki satın alma daha yaptı. İlk önce, kalem tabanlı bilgisayar araçları için dizayn edilmiş bir animasyon aracı olan FutureSplash Animator adlı programın yaratıcısı FutureWave Software adlı şirketi satın aldı. Çünkü boyutu küçük olan FutureSplash görüntüleme uygulaması o dönemde birçok kullanıcının düşük bant genişliği üzerinden internet erişimine sahip olduğu da dikkate alındığında, internet üzerinden indirilme konusunda oldukça idealdi. Macromedia daha sonra Splash'ın adını Macromedia Flash olarak değiştirdi ve Flash player'ı, piyasada çok daha hızlı bir pay kapmak için Netscape içinde ücretsiz eklenti olarak dağıtmaya başladı. 2005 itibarıyla, internet erişimi olan bilgisayarlar üzerinde Java, QuickTime, RealNetworks ve Windows Media Player gibi medya formatlarından daha çok bilgisayarda Flash Player yüklüydü[1]. Flash geliştikçe Macromedia'nın onu grafik ve medya aracı olarak pazarlamaktan çok oynatıcıya (player) bir web uygulama platformu olmayı teşvik etmeye ve kod yazımı (scripting) ve veriye erişim yeteneklerini ekleyerek oynatıcının sahip olduğu alanı muhafaza etmeye çalıştı.

Şirket ayrıca 1996 yılında, bir uygulama sunucusu ve HTML kodlama aracı olan Backstage adlı programı yapan iBand Software'i satın aldı. Backstage'in kod tabanı üzerinden şirket Macromedia Dreamweaver adında yeni bir HTML yazma programı geliştirdi ve 1997'de ilk versiyonu piyasaya sürdü. O yıllarda birçok profesyonel web sitesi geliştiricisi HTML kodlarını el ile düz yazı editör programları kullanarak yazmayı tercih ediyordu. Böylece kaynak kodları üzerinde tam kontrole sahip olduklarını düşünüyorlardı. Şirket, görsel düzenleme yapıldığı sırada el ile kodlama yapmaya alışmış kişilerin alışkanlıkları için, onlara görsel düzenleme ve kod girişini aynı anda ve birbirine geçerek yapabilmelerine imkân veren "Roundtrip HTML" özelliği ile Dreamweaver programında kullandı. Sonraki birkaç yıl içinde Dreamweaver programı profesyoneller arasında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Fakat yine de amatörler ve iş amaçlı kullanıcılar arasında, el ile kod yazanlar ve Microsoft FrontPage ciddi bir rakip olarak kalmaya devam etti.

Macromedia'nın satın alma ve birleşme dönemi devam ediyordu. Şirket Aralık 1999'da trafik analiz yazılımı yapan Andromedia Corporation'ı satın aldı. 2001 yılında web geliştirme şirketi Allaire alındı. Ayrıca yine şirket çeşitli popüler sunucu ve web geliştirme (ColdFusion, JRun, bir J2EE uygulama sunucusu ve daha sonra Dreamweaver ile birleştirdiği HomeSite adlı program) ürünlerini portföyüne kattı.

2003 yılında şirket, web konferans şirketi Presedia'yı satın aldı ve flash tabanlı online işbirliği ve sunum ürünleri geliştirmeyi devam ettirerek, bu ürünleri Breeze adı altında markalaştırdı. O yıl daha sonra, şirket RoboHelp & RoboDemo (şimdi Captivate) yapımcısı olan, yardım kodu yazılım şirketi eHelp Corporation'ı satın aldı. RoboHelp'in geliştiricilerinden birçoğu daha sonra şirketin rakibi olan MadCap Software'i kurmak için ayrıldılar.

Satın Alınma[değiştir | kaynağı değiştir]

18 Nisan 2005'te Adobe Systems, Macromedia ile aralarındaki bir gün önce üzerinde anlaştıkları 3,4 milyar dolar bedelli stock swap (satın alan şirketin kendi hisseleri ile satın alınan şirketin hisselerini aldığı sistem) yöntemli anlaşmayı basına açıkladı. Devir (fesih) işlemleri Aralık 2005 itibarıyla tamamlandı. Bu tarihten sonra her iki şirketin operasyonları, ağı ve müşteri odaklı organizasyonları entegre edildi[2].

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "2005 Flash Player pazarı " (İngilizce). ZDnet. 26 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2008. 
  2. ^ "Satınalma sonrası entegrasyon " (İngilizce). Adobe. 16 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Aralık 2008. 

Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Nedir? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? ile ilgili Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Ne Demektir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklaması Nedir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Cevabı Nedir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklaması? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Gerçek mi? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? ile ilgili Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Hakkında? :Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? ile ilgili Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? burada bulabilirsiniz. Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Macromedia nedir?, Macromedia anlamı nedir?, Macromedia ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Gerçek dokusu olan hayvanlar, John William Polidori, Yenibaşlar, Bingöl, Viterbo, CMS Made Simple, Hürriyet, Gölköy, Sadzlar, IC 4625, Dünya Müzik Ödülleri, Wilfred Ndidi, Round and Round (Tinkara Kovač şarkısı), Áron Tamási, Ali Rıza Bey, Mannerizm, Yahudi mitolojisi, Radical Noise, Tulipa, 1806da Osmanlı İmparatorluğu, Yekaterina Bobrova, Mustafa Hakan Güvençer, Münchener Freiheit, Rosa Linn, Ankara Hastanesi, Nepomuk, Jean Maximilien Lamarque, Chimamanda Ngozi Adichie, Petronas, Nernek, RiskyKidd, Peugeot 607, Dmitri Ulyanov, Pavel Rıbalko, No Prejudice, Carex nigromarginata, Limbaži, Kumkapı, Zahle, The Lord of the Rings film trilogy, Nasdaq Private Market, Teknisyen, Rise Up (Freaky Fortune şarkısı), Mey Fayngold, Otto Struve, Balkan dil birliği, Sovyet Devrimi, As Pontes de García Rodríguez, Kayalı Barajı, 1399, Varsangali Sultanlığı, NGC 7554, Monkey D. Luffy, Jozef Chovanec, Heraclea Pontica, Sidsel Ben Semmane, Japon militarizmi, Eltanin, Romanyanın bağımsızlığını kazanması, Just Dance 2018, Cumali Ceber 2, 1993te Türkiye, Abaza Hasan Paşa, Cahit Ortaç, Qami, Tebes, Orkney, Fikret Koçak, Kemerovo Oblast, Mehmet Aldan, Buğluca, Bozova, Richard Corliss, Musa (peygamber), Ayakla muamele, Akkise, Ahırlı, Haşhaşiyye, Anne V, Muzaffer Taşkın, Balkan dilleri, Pollapönk, Ethel Merman, Yelken ayakkabısı, Mehmet Erdoğan Cebeci, Enver Erdem, Tolga Akyıldız, Fatıma bint Esed, Winnipeg, Anthems of Rebellion, İlhan Uralgil, Christina Applegate, Lovers Walk, Piyano, Otogar, Holzmaden, Aosta, Pierre Janssen, Çoğulcu demokrasi, Refet Ülgenalp, Kanamalı ateş, Pride Darbesi, Yatay hareketlilik, Bamberg County,
Aver İsminin Anlamı Nedir?, Tutam Tutam İsminin Anlamı Nedir?, Sağgörüsüz İsminin Anlamı Nedir?, Oval İsminin Anlamı Nedir?, Magmatik İsminin Anlamı Nedir?, Arda Öcal Kimdir?, Lale Pelin Beyazıt Kimdir?, 49. Türkiye Hükûmeti, Çuvaşça İsminin Anlamı Nedir?, Kızılcık Şerbeti İsminin Anlamı Nedir?, Dış ziyaretler, Kalaylı İsminin Anlamı Nedir?, 48. Türkiye Hükûmeti, Aylin Yay Kimdir?, Giyimli İsminin Anlamı Nedir?, Görevsel Nedir?, Dalaletpişe Nedir?, Arda Kurtulan Kimdir?, 47. Türkiye Hükûmeti, Akın Kanat Kimdir?, Tutam İsminin Anlamı Nedir?, Sağgörülü İsminin Anlamı Nedir?, Out İsminin Anlamı Nedir?, Magmasal İsminin Anlamı Nedir?, Zidan Sertdemir Kimdir?, Tuba Demir Kimdir?, Dış politika, Şevval Çayır Kimdir?, Azavad bayrağı Anlamı Nedir, Azavad bayrağı Nasıl Oluştu, Azavad bayrağı Tarihi, Azavad bayrağı Renkleri, Azavad bayrağı Tasarımı, 46. Türkiye Hükûmeti, Su Burcu Yazgı Coşkun Kimdir?, Aylin Vatankoş Kimdir?, Semih Kılıçsoy Kimdir?, Alphan Manas Kimdir?, Çuvaş İsminin Anlamı Nedir?, Roksana Węgiel Kimdir?, Avcar İsminin Anlamı Nedir?, Roger Fernandes Kimdir?, Osman Karaaslan Kimdir?, Kızılca İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Ali Özbaskıcı Kimdir?, Mathys Tel Kimdir?, Lydian Nadhaswaram Kimdir?, Leonor de Borbón Kimdir?, Kenan Yıldız Kimdir?, Kang Yeseo Kimdir?, Öngörülü Nedir?, Izan Almansa Kimdir?, Kalan İsminin Anlamı Nedir?, IShowSpeed Kimdir?, Emre Topçu Kimdir?, Girişken İsminin Anlamı Nedir?, Emre Tezgel Kimdir?, 45. Türkiye Hükûmeti, Efe Sarıkaya Kimdir?, Dilay Özdemir Kimdir?, Désiré Doué Kimdir?, Beknaz Almazbekov Kimdir?, Bedirhan Çetin Kimdir?, Alper Efe Pazar Kimdir?, Alisa İsbir Kimdir?, Zeynep Taşkın Kimdir?, Yasin Özcan Kimdir?, Yağız Aksu Kimdir?, Tufan Bilen Kimdir?, Xochitl Gomez Kimdir?, Warren Zaïre-Emery Kimdir?, Victor Vernicos Kimdir?, 44. Türkiye Hükûmeti, Priah Ferguson Kimdir?, Lana Pudar Kimdir?, Aylin Tunceli Kimdir?, Avare İsminin Anlamı Nedir?, Kamila Valiyeva Kimdir?, İsak Vural Kimdir?, Endrick Felipe Kimdir?, Üçüncü Hükûmet, Alphan Eşeli Kimdir?, Akın İpek Kimdir?, Andrea Kimi Antonelli Kimdir?, Muhammed Abdullah Özer Kimdir?, Yağız Kılınç Kimdir?, Viki Gabor Kimdir?, Sofía de Borbón Kimdir?, Scarlett Estevez Kimdir?, Naomi Traa Kimdir?, 43. Türkiye Hükûmeti, Melody (Brezilyalı şarkıcı) Kimdir?, Maléna (şarkıcı) Kimdir?, Turus İsminin Anlamı Nedir?, Sağ Eğilimli İsminin Anlamı Nedir?, James Mountbatten-Windsor Kimdir?, Çuvalsız İsminin Anlamı Nedir?, Otuzuncu İsminin Anlamı Nedir?, Magbut İsminin Anlamı Nedir?, Isabella (Danimarka prensesi) Kimdir?, Kızıl İblis İsminin Anlamı Nedir?, Heo Jung-eun Kimdir?, Hatice (Fas prensesi) Kimdir?, Çağan Efe Ak Kimdir?,