Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir?

Lucky Luke contre Phil Defer Nedir?

Lucky Luke contre Phil Defer Nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer Nerededir?, Lucky Luke contre Phil Defer Hakkında Bilgi?, Lucky Luke contre Phil Defer Analizi? Lucky Luke contre Phil Defer ilgili Lucky Luke contre Phil Defer ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Lucky Luke contre Phil Defer ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Lucky Luke contre Phil Defer Ne Anlama Gelir Lucky Luke contre Phil Defer Anlamı Lucky Luke contre Phil Defer Nedir Lucky Luke contre Phil Defer Ne Anlam Taşır Lucky Luke contre Phil Defer Neye İşarettir Lucky Luke contre Phil Defer Tabiri Lucky Luke contre Phil Defer Yorumu 

Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesi

Lütfen Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Lucky Luke contre Phil Defer İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı? Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demek? ,Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demektir? Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demektir? Lucky Luke contre Phil Defer Analizi? , Lucky Luke contre Phil Defer Anlamı Nedir?,Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demektir? , Lucky Luke contre Phil Defer Açıklaması Nedir? ,Lucky Luke contre Phil Defer Cevabı Nedir?,Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı?,Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Lucky Luke contre Phil Defer Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı Nedir? Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Lucky Luke contre Phil Defer Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Lucky Luke contre Phil Defer - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Lucky Luke contre Phil Defer

Lucky Luke contre Phil Defer Nedir? Lucky Luke contre Phil Defer Ne demek? , Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı? Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demek? Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demektir? ,Lucky Luke contre Phil Defer Analizi? Lucky Luke contre Phil Defer Anlamı Nedir? Lucky Luke contre Phil Defer Ne Demektir?, Lucky Luke contre Phil Defer Açıklaması Nedir? , Lucky Luke contre Phil Defer Cevabı Nedir? , Lucky Luke contre Phil Defer Kelimesinin Anlamı?


Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir?

Örümcek Ayak

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Lucky Luke contre Phil Defer sayfasından yönlendirildi)
Örümcek Ayak
Lucky Luke contre Phil Defer
Albüm Red Kit serisinin 8. kitabıdır
YazarMorris (Yazan ve resimleyen)
ÇevirmenEray Canberk (Yapı Kredi)
ÜlkeBelçika Belçika
DilFransızca
KonularWestern, mizah
TürÇizgi roman
Yayım1970'ler ve 1980'ler (Milliyet)
Aralık 2009 (Yapı Kredi Yayınları)
YayımcıDupuis
Milliyet
Yapı Kredi Yayınları
Sayfa48
ISBN978-2-8001-1470-5 (özgün)
978-975-08-1722-9 (Türkçe)
Red Kit'in özgün serisinin 8. albümü
Milliyet Serisinin 50. albümü
Yapı Kredi'nin serisinin 27. albümü
serisi
L'Élixir du Dr Doxey (1955) "Doktor Doxey'in İksiri" Örümcek Ayak Des rails sur la Prairie (1958) "Demiryolu Haydutları"

Örümcek Ayak, Belçikalı çizgi romancı Morris (Maurice De Bevere)'in hem senaryosunu yazıp hem de resimlediği, 1956'da yayımlanan Red Kit (Lucky Luke) albümüdür. Özgün adı Lucky Luke contre Phil Defer olan ve Belçika'da Dupuis yayınevi tarafından özgün dili olan Fransızca olarak basılan albüm, Türkiye'de 1970'li ve 1980'li yıllarda Milliyet Yayınları'nın Red Kit serisinin 50. albümü olarak çıkmıştı. Oysa albüm özgün serinin 8. kitabıdır. Türkiye'de birçok kereler farklı formatlarda basılan albüm son olarak 2009 yılında Yapı Kredi Yayınları'ndan bu serinin 27. kitabı olarak çıktı.[1] Kalite olarak özgün haline en yakın baskı bu son baskıdır.

Üretim[değiştir | kaynağı değiştir]

Serinin diğer albümleri gibi konusu 19. yüzyılda ABD'nin uzak batısında geçen bu western parodisi çizgi roman Morris'in henüz senarist René Goscinny ile birleşmemiş olduğu ve senaryosunu kendisinin yazıp yine kendisinin resimlediği ilk dönem eserlerinden biridir. Yalnız başına ürettiği dokuz albümden sekizincisidir. Morris'in tüm ilk dönem eserleri albüm halinde yayımlanmadan önce çizgi roman dergisi Spirou'da kısa bölümler halinde tefrika edilmişlerdir. "Örümcek Ayak" (Lucky Luke contre Phil Defer) albümü ise bunların aksine Spirou'da yayımlanmamış, doğrudan albüm halinde çıkmıştır.[2]

Bu albümden sonra Morris, senarist René Goscinny'yi ekibine katmış ve birlikte 1958'de serinin 9. albümü olan Demiryolu Haydutları (Des rails sur la Prairie)'nı çıkartmışlar ancak aynı yıl Morris yine tek başına 10. albüm olan Mavi Ayaklara Karşı (Alerte aux Pieds Bleus)'yı yayımlamıştı. 11. albümden itibaren de Goscinny'nin 1977'deki ölümüne kadar ikili bir daha hiç ayrılmamıştır.

Morris bu çizgi romandaki Örümcek Ayak karakterini Amerikalı aktör Jack Palance'dan esinlenerek çizmiştir. Aslında bunu diğer başka albümlerinde de tekrarlayacak, dönemin ünlülerini çizgilerinde kullanacaktır. Bu ünlüler arasında Michel Simon, Jean Gabin ve Louis de Funès de vardır.[3]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu albümde de iki hikâye birden yer almaktadır:

  • 1. hikâye : "Lucky Luke et Phil Defer "le faucheux" (Red Kit ve Phil Defer, nam-ı diğer "Örümcek") (Türkçede Örümcek Ayak)
  • 2. hikâye : "Lucky Luke et Pilule" (Red Kit ve Hap) (Türkçede Bacaksız)[4]

İlk macerada Red Kit, uzun bacaklarından dolayı "Örümcek" lakabını almış olan batının en hızlı silah çeken kiralık katili Phil Defer'i kıvrak zekâsıyla alt eder. İkinci macerada ise Red, kamp ateşinin başında kovboy arkadaşlarına hap kadar bir adamın nasıl kahraman bir şerife dönüştüğünün öyküsünü anlatır.

Red Kit'in "Örümcek Ayak" adlı serüveni 1971 tarihinde Bilge Şakrak tarafından bir kez daha kopya çizgilerle, küçük boy ve siyah beyaz olarak yayımlanmıştı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Örümcek Ayak - Red Kit 27". www.ykykultur.com.tr. 19 Aralık 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2010. 
  2. ^ "BD Obliées/Lucky Luke, Parutions dans le journal de Spirou" (Fransızca). bdoubliees.com. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2010. 
  3. ^ "Red Kit'in Babası Öldü". cizgiroman.gen.tr. 7 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2010. 
  4. ^ "Lucky Luke Les Albums" (Fransızca). www.lucky-luke.com/fr. 19 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2010. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Nedir? :Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? ile ilgili Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Ne Demektir? Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Açıklaması Nedir? Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Cevabı Nedir? Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Açıklaması? :Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Gerçek mi? :Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? ile ilgili Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Hakkında? :Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? ile ilgili Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? burada bulabilirsiniz. Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Lucky Luke contre Phil Defer nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer anlamı nedir?, Lucky Luke contre Phil Defer ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
İber Yarımadası, Sentriyol, Mehmed Zeki Paşa, Yıldızlar Da Kayar, Abgerm, Lillian Bland, El falı, Leuronotina, II. Seleukos Kallinikus, Trey Lyles, Evcil tavşan, Salvia carrilloi, Semih Tareen, Rupert Murdoch, Andria tren kazası, Aramil, Gaziantep tramvayı, Pholcus deunggolensis, Ece Türkoğlu, Austin Aries, Dicyema japonicum, Danimarka Kraliyet Kütüphanesi, Bakir Komi Ormanları, Çin astrolojisi, Amanita lactea, Alaaddin Yüksel, Enişte, Çince, Gerlinde Locker, Chlorophyta, Klanlar (video oyunu), Philaeus raribarbis, Bektaşi inancı, NGC 7762, Grumman, Koroga, Webster Sözlüğü, James Rivière, Bria Vinaite, Earnie Shavers, Richfield, Ohio, Amanita perpasta, Paganist, Sven Andersson, Hetero bağlantı, Özgülük düalizmi, Godhavn, Sinoceratops, İntikam Vakti, 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Doğum yanlılığı, Ankarada 2014 Türkiye yerel seçimleri, Diorama, Kask, Askerî hastane, Lenore, GPRS, Kudüs Sancağı, Alopecurus himalaicus, Neriman Köksal filmografisi, Tewara, Thomas Doll, Alonso Damaso, İspanyol Amerikan bağımsızlık savaşları, Marmaraereğlisi LNG Terminali, Light bira, Süpernova kalıntıları indeksi, İgbo Yahudileri, Atkuyrukları, Güneysu, Susuzluk Olayı, 1873, Yayakbaşı, Düzce, Solanum decompositiflorum, Hesaplanabilirlik teorisi, Ali Fazal, Mualla Gökçay, Sünnilik, Marianópolis do Tocantins, Solanum pennellii, Kamçılılar, Arpad Hanedanı, Talhadas, Carabus fraterculoides, Erdal Ata, Konak Camii, Cryptasterias, Yalnız Ordusu, Arthur Scherbius, Miguel Hernández, Jean Marc Bosman, Para cezası, Cumayanı, Köşk, Kurutmalı çamaşır makinesi, Mahalleden Arkadaşlar, Brevicoryne, Zelotes rufi, WWE Capitol Punishment, Muhammet Ali, Blake Heron,
Topolojik Nedir?, Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?,