Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir?

Levent Cantek Nedir?

Levent Cantek Nedir?, Levent Cantek Nerededir?, Levent Cantek Hakkında Bilgi?, Levent Cantek Analizi? Levent Cantek ilgili Levent Cantek ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Levent Cantek ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Levent Cantek Ne Anlama Gelir Levent Cantek Anlamı Levent Cantek Nedir Levent Cantek Ne Anlam Taşır Levent Cantek Neye İşarettir Levent Cantek Tabiri Levent Cantek Yorumu 

Levent Cantek Kelimesi

Lütfen Levent Cantek Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Levent Cantek İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Levent Cantek Kelimesinin Anlamı? Levent Cantek Ne Demek? ,Levent Cantek Ne Demektir? Levent Cantek Ne Demektir? Levent Cantek Analizi? , Levent Cantek Anlamı Nedir?,Levent Cantek Ne Demektir? , Levent Cantek Açıklaması Nedir? ,Levent Cantek Cevabı Nedir?,Levent Cantek Kelimesinin Anlamı?,Levent Cantek Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Levent Cantek Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Levent Cantek Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Levent Cantek Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Levent Cantek Kelimesinin Anlamı Nedir? Levent Cantek Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Levent Cantek Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Levent Cantek Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Levent Cantek - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Levent Cantek

Levent Cantek Nedir? Levent Cantek Ne demek? , Levent Cantek Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Levent Cantek Kelimesinin Anlamı? Levent Cantek Ne Demek? Levent Cantek Ne Demektir? ,Levent Cantek Analizi? Levent Cantek Anlamı Nedir? Levent Cantek Ne Demektir?, Levent Cantek Açıklaması Nedir? , Levent Cantek Cevabı Nedir? , Levent Cantek Kelimesinin Anlamı?


Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir?

Levent Cantek

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Levent Cantek (d. 1969, Ankara), Türk akademisyen, senarist, çizgi romancı, editör ve yazardır.

Bilkent Üniversitesinde uluslararası ilişkiler üzerine lisans, Gazi Üniversitesinde gazetecilik üzerine yüksek lisans, Ankara Üniversitesinde yine aynı alanda doktora eğitimini tamamladı.[1]

Eserleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Türkiye'de Çizgi Roman (İletişim Yayınları, 1996)
 • Markopaşa: Bir Mizah ve Muhalefet Efsanesi (İletişim Yayınları, 2001)
 • Çizgili Hayat Kılavuzu (der. İletişim Yayınları, 2002)
 • Karaoğlan: Erotik ve Milliyetçi Bir İkon (Oğlak-Maceraperest, 2003)
 • Çizgili Kenar Notları (der. İletişim Yayınları, 2007)
 • Cumhuriyetin Büluğ Çağı (İletişim Yayınları, 2008)
 • Anadolu Masalları (Dipnot Yayınları, 2009)
 • Şehre Göçen Eşek (İletişim Yayınları, 2011)
 • Dumankara (grafik roman, İletişim Yayınları, 2013)
 • Emanet Şehir (grafik roman, İletişim Yayınları, 2014)
 • Uzak Şehir (grafik roman, İletişim Yayınları, 2015)
 • Kuş Eppeği (İletişim Yayınları, 2017)
 • Muhalefet Defteri: Türkiye'de Mizah Dergileri ve Karikatür (Levent Gönenç ile birlikte, YKY, 2017)

Senaryosunu yazdığı yapımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Çizgili Hayat Kılavuzu[değiştir | kaynağı değiştir]

Çizgi roman ve özellikle de çizgi roman'ın Türkiye'deki serüveni üzerine odaklanmış derleme/kolektif bir kitaptır.[5] Editörlüğünü Levent Cantek'in yaptığı kitabın ilk baskısı 2002'de İletişim Yayınları tarafından yapılmıştır. Kitap çok sayıda siyah-beyaz illüstrasyon ve fotoğraf içermektedir.

2004 yılında genişletilmiş ikinci baskısı da aynı yayınevi tarafından basılan kitap, daha önceleri internette e-mail üzerinden çizgi roman tartışan 35 kişilik bir grubun üyelerinin yazılarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Sosyo-kültürel yapılanmaları ve yazı yazma deneyimleri birbirlerinden oldukla farklı olan bir grup koleksiyoncu, akademisyen, çizgi roman hastası, çizer ve sadece "meraklılar"dan oluşan bu grubun, özellikle çizgi roman ile ilişkili düşüncelerinde tezatlar oluşması kitabın yazılmasını uzun bir zamana yaymıştır.[6]

Yazarları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kitapta yazıları bulunan yazarlar şunlardır; Zeynep Akkuş, Barış Kılıçbay, Foti Benlisoy, Linda Stark, Bağış Erten, Kosta Ceran, Frederic Wertham, Ahmet Gürata, Rukiye Karadoğan, Hüsnü Çoruk, Kaya Özkaracalar, Şenol Bezci, Koray Löker, Lami Tiryaki, Haluk Kalafat, Batuhan Cantürk, Aziz Tuna C., Orhan Berent, Talat Güreli, David White, Yunus Çengel, Can T. Yalçınkaya,[7] Karaca Savaş, Engin Vrana, Şahin Artan, Orhun Yakın, Sadi Konuralp, Tuğrul Özkaracalar, Mehmet Mengü, Münir Alati, Bülent Tellan, Nurşen Güllüoğlu, Raşit Çavaş, Mutlu Binark ve Onur Alpin Alparslan.

Tarzı[değiştir | kaynağı değiştir]

Biri yerli diğeri yabancı iki çizere, Orhan Tolon ve Alex Raymond'a ithaf edilen kitabın önsözde belirtildiğine göre, kitap yazılırken çizgi romanı bir "nostalji nesnesi" yapmadan, mesafeli yazılar yazmaya gayret edilmiş, çocukluğa özlem duyulan romantik yazılardan kaçınılmıştır. Özgün olma adına çevirilere de kitapta yer verilmemiştir. İçerik son 40 yılın çizgi romanlarıyla sınırlı tutulmuş, gazete bantları ve mizah dergilerindeki eserler çalışmaya dahil edilmemiştir.

İncelenen çizgi romanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

"Çizgili Hayat Kılavuzu" alt başlığından da anlaşılabileceği gibi "Kahramanlar, Dergiler ve Türler" üzerinde odaklanmış ve öncelikli olarak da Türkiye'de yayınlanmış çizgi romanlar incelenmiş.Bunlar; Çelik Blek (Teksas), Tommiks, Teks, Conan, Kinowa, Flash Gordon, Mister No, Zagor, Mandrake, Kızılmaske, Tom Braks, Tarzan, Red Kit, Tenten, Asteriks, Örümcek Adam, Ken Parker, Martin Mystere, Nathan Never, Dylan Dog, Julia, Corto Maltese, Necdet Şen, Yüzbaşı Volkan, Kara Murat, Karaoğlan, Malkoçoğlu[8] ve diğerleridir.

Türkiye'de Çizgi Roman[değiştir | kaynağı değiştir]

Çizgi romanın Türkiye'deki serüvenini anlatan 2004 basımı bir kitaptır. İlk baskısı 1996 'da yapılmış olan kitap İletişim Yayınları 'ndan çıkmıştır. Kitapta bir asırdan beri popüler kültürün bir parçası olan bu sevimli sanat dalının Türkiye'deki tarihi ve gelişimi ayrıntıları ile anlatılmıştır. Kitapta 1930'lu yıllarda Baytekin (Flash Gordon)'le başlatılan serüven günümüzün popüler mizah dergilerine kadar uzatılmaktadır. Kitabın sonunda yer alan "Çizgi roman'ın Türkiye'deki zaman dizini" bölümü oldukça yararlıdır. Kitap çok sayıda siyah-beyaz illüstrasyon ve fotoğraf içermektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Muştalı, Zümrüt (27 Ocak 2018). ""Grafik Romanla Gürültü Çıkarıyorum"". İstanbul: Bianet. 27 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Şubat 2020. 
 2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 20 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Şubat 2020. 
 3. ^ "Arşivlenmiş kopya". 20 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Şubat 2020. 
 4. ^ "Arşivlenmiş kopya". 20 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Şubat 2020. 
 5. ^ "Çizgili Hayat Kılavuzu". 26 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Temmuz 2019. 
 6. ^ Cantek, Levent (2002). Çizgili Hayat Kılavuzu. İletişim Yayınları. ss. sayfa 205. 
 7. ^ "Çini mürekkebi ve konuşma balonu direnişte: #DirenÇizgiRoma". 26 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Temmuz 2019. 
 8. ^ "Savulun genel müdür Malkoç size gelebilir". 26 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Temmuz 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Nedir? :Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? ile ilgili Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Ne Demektir? Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Açıklaması Nedir? Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Cevabı Nedir? Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Açıklaması? :Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Gerçek mi? :Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? ile ilgili Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Hakkında? :Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? ile ilgili Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? burada bulabilirsiniz. Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Levent Cantek nedir?, Levent Cantek anlamı nedir?, Levent Cantek ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Uçak motoru, Hidden Figures, Micaria albofasciata, Endometriosis, Dalgıç kuşugiller, Yusuke Minoguchi, Edwardsville, Illinois, Sampi, Cook Dağı, Nikolay Berdyayev, 2018 FIFA Dünya Kupası sınıflandırması, Mormonlar, 1999 Malezya Grand Prix, Vakıflar Bankası, İrtiş Nehri Muharebesi, Amanita pellucidula, Ilves, Eurowings, Cantalupo Ligure, Malavi millî futbol takımı, Almata, Phobos (tanrı), Rising Star Award, BAFTA, NGC 7637, Marian Hill, Medeniyet, Hamit Altintop, Hamit Altıntop, Thymus bornmuelleri, En uzun PGA Turu galibiyet serilerinin listesi, Sándor Ferenczi, Belarus Futbol Federasyonu, NGC 5021, Kurtderesi, Karaman, Muhakkime, Psychotria parkeri, Asystel Volley, 2018 Dan Kolov Nikola Petrov Turnuvası, İdeokrasi, Sac arası, Fevzi Zemzem, Ottawa Antlaşması, Shepeleviche Muharebesi, Cüneyd Bağdadi, Crenshaw, Rumelikavağı, Sarıyer, Çardak Tren İstasyonu, Shelby, Michigan, Tetragnatha priamus, Dikyol, Çermik, NGC 1545, Divan (şirket), Carabus chevrolati, İrfan Atasoy, Ayıntap, Spinus atriceps, Caprimulgiformes, Fransa millî futbol takımı, Raşit Gezzal, Famitsu, Ziya Arkant, Yazık Oldu, Matthew Conger, Akşın, Nat Phillips, Etkisiz kelimeler, Vajiralongkorn, Team Qhubeka Assos, Estonya Guberniyası, Doğa Kaya, Christian Abbiati, Eşref Edip, 1979 İtalya Bisiklet Turu, Feodor Chaliapin, Enterobacter, Geçimlik tarım, Nikolay Markov (futbolcu), Anons, MIFARE, Rongcheng, Yengeç (takımyıldız), İvar Ragnarsson, Diogo Valente, Volkan bombası, Taisuke Nakamura, Zoli Ádok, Digital Playground, 1998 fifa dünya kupası, Cüzcan Vilayeti, 1998 FIFA Dünya Kupası, Telli Baba, Wildfire Games, Salvador Dalí, Figani, Mecitözü, Amanita inodora, Ali Galip Yenen, Mateo Kovačić, İzmir tramvayı, Ōtoku, Lamna nasus,
Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?,