Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir?

Klasik gitar Nedir?

Klasik gitar Nedir?, Klasik gitar Nerededir?, Klasik gitar Hakkında Bilgi?, Klasik gitar Analizi? Klasik gitar ilgili Klasik gitar ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Klasik gitar ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Klasik gitar Ne Anlama Gelir Klasik gitar Anlamı Klasik gitar Nedir Klasik gitar Ne Anlam Taşır Klasik gitar Neye İşarettir Klasik gitar Tabiri Klasik gitar Yorumu 

Klasik gitar Kelimesi

Lütfen Klasik gitar Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Klasik gitar İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Klasik gitar Kelimesinin Anlamı? Klasik gitar Ne Demek? ,Klasik gitar Ne Demektir? Klasik gitar Ne Demektir? Klasik gitar Analizi? , Klasik gitar Anlamı Nedir?,Klasik gitar Ne Demektir? , Klasik gitar Açıklaması Nedir? ,Klasik gitar Cevabı Nedir?,Klasik gitar Kelimesinin Anlamı?,Klasik gitar Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Klasik gitar Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Klasik gitar Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Klasik gitar Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Klasik gitar Kelimesinin Anlamı Nedir? Klasik gitar Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Klasik gitar Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Klasik gitar Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Klasik gitar - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Klasik gitar

Klasik gitar Nedir? Klasik gitar Ne demek? , Klasik gitar Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Klasik gitar Kelimesinin Anlamı? Klasik gitar Ne Demek? Klasik gitar Ne Demektir? ,Klasik gitar Analizi? Klasik gitar Anlamı Nedir? Klasik gitar Ne Demektir?, Klasik gitar Açıklaması Nedir? , Klasik gitar Cevabı Nedir? , Klasik gitar Kelimesinin Anlamı?


Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir?

Klasik gitar

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Klasik gitar (klasik gitar,[1] naylon telli gitar veya İspanyol gitarı olarak da bilinir), klasik müzikte kullanılan gitar ailesinin bir üyesidir. Bağırsak veya naylondan yapılmış telleri olan bu akustik ahşap telli çalgı, metal telleri kullanan akustik ve elektro gitarın öncüsüdür. Klasik gitar on beşinci ve on altıncı yüzyılda İspanyol vihuela ve gittern'den türetilmiştir, daha sonra on yedinci ve on sekizinci yüzyıl Barok gitarına ve daha sonra on dokuzuncu yüzyılın ortalarında modern klasik gitara dönüşmüştür.[2]

Sağ elini kullanan bir gitarist için sol bacakta düzgün bir şekilde tutulur.

Modern klasik gitar terimi bazen klasik gitarı en geniş anlamda klasik veya daha spesifik olarak erken gitar olarak da adlandırılan eski gitar formlarından ayırmak için kullanılır.

Guitars from the Museum Cité de la Musique in Paris
Paris'teki Cité de la Musique Müzesi'nden (yaklaşık 200 klasik gitar barındıran) gitarlar

Bağlamlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Klasik gitarın uzun bir geçmişi vardır ve çeşitli şekilde ayırt edilebilir:

Hem enstrüman hem de repertuvarı çeşitli perspektiflerin bir bileşimi olarak görülebilir:

Tarihsel (kronolojik zaman dilimi)

Coğrafi

  • İspanyol gitarları (Antonio Torres Jurado) ve Fransız gitarları (René François Lacôte|René Lacôte, ...), vb.

Kültürel

  • Barok saray müziği, on dokuzuncu yüzyıl operası ve etkileri, on dokuzuncu yüzyıl halk şarkıları, Latin Amerika müziği

Performans[değiştir | kaynağı değiştir]

Popüler şarkı (kamu malı): İspanyol Romantizmi.

Modern klasik gitar genellikle oturur pozisyonda, enstrüman sol kucakta ve sol ayak bir tabure üzerindeyken çalınır. Alternatif olarak – bir tabure kullanılmıyorsa – gitar ile sol kucak arasına bir “gitar desteği” yerleştirilebilir (destek genellikle vantuzlarla enstrümanın yanına takılır). (Elbette istisnalar vardır bazı sanatçılar enstrümanı başka bir şekilde tutmayı seçerler.)

Sağ elini kullanan müzisyenler tellere vurmak için sağ elin parmaklarını kullanır, başparmak telin tepesinden aşağıya doğru (aşağı vuruş) ve diğer parmaklar telin altından yukarıya doğru (yukarı vuruş) vurulur. 20. yüzyılda gelişen klasik teknikte serçe parmak tellere çarpmadan sadece yüzük parmağıyla birlikte hareket etmek ve böylece yüzük parmağının hareketini fizyolojik olarak kolaylaştırmak için kullanılır.

Buna karşılık Flamenko tekniği ve Flamenko'yu çağrıştıran klasik kompozisyonlar küçük parmağı Flamenko dört parmakta (rasgueado) yarı bağımsız olarak kullanır; yani tırnağın arkasını kullanarak parmaklar tarafından tel ters sırada hızlı tıngırdatılır - Bu Flamenko'nun tanıdık bir özelliğidir.

Flamenko tekniği, rasgueado performansında ayrıca dört parmağın yukarı vuruşunu ve başparmağın aşağı vuruşunu kullanır: tele sadece parmak ucunun iç, etli tarafı ile değil aynı zamanda dış, tırnak taraf ile de vurulur. Bu, son zamanlarda klasik gitarda kullanılmaya başlanan vihuela'nın dedillo[3] adlı bir tekniğinde de kullanılmıştır.

Štěpán Rak ve Kazuhito Yamashita gibi bazı modern gitaristler serçe parmağını bağımsız olarak kullanırlar ve çok uzun bir tırnak boyunu koruyarak serçe parmak kısalığını telafi ederler. Rak ve Yamashita ayrıca dört parmağın yukarı vuruşunu ve başparmağın aşağı vuruşunun kullanılmasını hem serbest vuruş hem de dinlenme vuruşu olarak genelleştirdi (Flamenko'nun rasgueado'sunda olduğu gibi aynı tekniktir: yukarda açıklandığı gibi tele sadece parmak ucunun iç, etli tarafı ile değil aynı zamanda tırnağın dış tarafı ile de vurulur).[4]

Tellerle doğrudan temas[değiştir | kaynağı değiştir]

Diğer temaslı veya koparmalı enstrümanlarda (lavta gibi) olduğu gibi, müzisyen sesi çıkarma için doğrudan tellere dokunur (genellikle kopararak). Bunun önemli sonuçları vardır: Farklı ton/tını (tek bir notanın) teli farklı şekillerde (apoyando veya tirando) ve farklı konumlarda (gitar köprüsünden daha uzakta ve daha yakın gibi) kopararak çıkarılabilir. Örneğin açık bir teli çalmak aynı notayı/notaları perdeli veya gergin bir konumda çalmaktan (ki bu daha sıcak bir tonda olurdu) daha berrak olur.

Enstrümanın çok yönlülüğü çeşitli tonlar oluşturabileceği anlamına gelir ancak bu parmakla toplama tarzı enstrümanı öğrenmeyi standart bir akustik gitarın tıngırdatma tekniğinden daha zor yapar.[5]

Parmak gösterimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Gitar “puanlarında” (scores) sağ elin beş parmağı (telleri koparan) İspanyolca adlarının ilk harfiyle yani p = başparmak (pulgar), i = işaret parmağı (índice), m = orta parmak (mayor), a = yüzük parmağı (anular), c = serçe parmak veya serçe parmağı (meñique/chiquito) ile gösterilir[6]

Sol elin dört parmağı (telleri perdeleyen) 1 = işaret parmağı, 2 = büyük, 3 = yüzük parmağı, 4 = serçe parmak olarak gösterilir. 0 açık bir teli belirtir—bir parmak tarafından durdurulmayan ve böylece koparıldığında tüm uzunluğu titreyen teldir. Klasik teknik, telleri yukarıdan sabitlemek için sol elin başparmağını kullanmaz (çoğu çelik telli gitarın daha dar boynunda alışılmamışsa mümkün olduğu gibi). Klasik gitarın boynu çok geniştir ve klasik gitar tekniğinde başparmağın normal pozisyonu boyun arkasında kalır.

Puanlar ("tabloların" (tablatures) aksine) koparılacak teli sistematik olarak göstermez (seçim genellikle açık olsa da). Dizinin (ing: string) yararlı olduğunu belirtirken puan dairelerin içinde 1'den 6'ya kadar olan sayıları kullanır (en yüksek perdeden en alçağa).

Skorlar perde konumlarını sistematik olarak göstermez (perdeli elin ilk parmağının konulduğu yeri) ancak yardımcı olduğunda (çoğunlukla barrés akorları ile) skor, ilk konum I'den itibaren Romen rakamlarıyla konumları gösterir (1. perdede işaret parmağı: F-B flat-E flat-A flat-C-F) onikinci pozisyona XII'ye (12. perdedeki işaret parmağı: E-A-D-G-B-E. 12. perde gövdenin başladığı yerdir) veya hatta XIX pozisyonuna kadar (klasik gitar en sık 19'perdeye sahiptir) perdeler, 19. perde çoğunlukla bölünmüştür ve 3. ve 4. telleri perdelemek için kullanılamaz).

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Mottola's Cyclopedic Dictionary of Lutherie Terms. ISBN 978-1-7341256-0-3. 29 Ocak 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Şubat 2020. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 26 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Şubat 2020. 
  3. ^ "Mastering the Dedillo". ralphmaier.com. 30 Eylül 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Nisan 2018. 
  4. ^ A 1992 interview of Štěpán Rak by Graham Wade 30 Mayıs 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
  5. ^ "Classical Guitar Lessons". nationalguitaracademy.com. 30 Mayıs 2016. 23 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Nisan 2018. 
  6. ^ The little finger whose use is not completely standardized in classical guitar technique can also be found designated by e or x. There are several words in Spanish for the little finger: dedo meñique, dedo auricular, dedo pequeño, but their initials conflict with the initials of the other fingers. C is said to be the initial of the dedo chiquito which is not the most common name for the little finger. E and X are not initials, but letters that were picked, each with its own rationale, by people who didn't know what else to pick

Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Nedir? :Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? ile ilgili Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Ne Demektir? Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Açıklaması Nedir? Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Cevabı Nedir? Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Açıklaması? :Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Gerçek mi? :Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? ile ilgili Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Hakkında? :Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? ile ilgili Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? burada bulabilirsiniz. Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Klasik gitar nedir?, Klasik gitar anlamı nedir?, Klasik gitar ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Agroloji, Entourage, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri, Utus Savaşı, Pierce Junior College, The Terminator, Tebük seferi, Avrasya Üniversitesi, Halid Fahri, Onomichi, Seine Saint Denis, Erebor, Günfer Feray, Joshua John, NGC 7478, Bolukendire, Untitled Goose Game, Nakşibendiye, Yanma, Tony Ödülü, FC Alania Vladikavkaz, Ankara Üniversitesi SK, 1990 FA Charity Shield, Triyas devri, National Geographic HD, Gladsaxe, Kamerî ay, Enterkalasyon, Umeå, Zhai Zhigang, Abdulkadir Kamil Muhammed, Josef Klaus, Sergey Vladimiroviç İlyuşin, Orhan Bey, Narıncalı, Eşme, Çeçe sineği, Lizbon Caddesi, Kanal 1 (İstanbul), Elias Lönnrot, Tervuren, İvan Vıhovski, Sosyal adalet, Dieter Hecking, 18 Mart Stadyumu, Maldonado ili, Sonja Lumme, Lotte Reiniger, Kılıç dişli kaplan, Lindsay Hartley, Mairead Corrigan, Ousmane Dembélé, Renaud Cohade, Ben Jonson, Little Caesars, Helene Duc, Koenigsegg CC8S, Río de la Plata Birleşik Eyaletleri, 13. arrondissement (Paris), Çalışma Bakanlığı, Mazı meşesi, Ahmed Kemaleddin Efendi, Yakutsk, Salih Zeki Karaca, Hong Kong Muharebesi, Türk bilim insanları listesi, Momo (yemek), Alemdar, Fatih, Lahcen Abrami, Salon, My Star, Armağan, Kemaliye, Obdulio Varela, Yaşam iksiri, Fransa Bayanlar Voleybol Ligi, Snorri Sturluson, Yorkshire Heykel Parkı, Gömü, Emirdağ, Halil Nimetoğlu, Yanalak, Durağan, Peaky Blinders, Sürekli değişken oranlı şanzıman, Binnaz Toprak, Google Slaytlar, Erhan Kavak, Jocelyn Morlock, Emine Vedud, Atticora, 2000 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı seçimi, Firenze ili, Norveç Denizi, Glorious Betsy, San Giovanni in Fiore, Explode, Makedonya Tarih Arşivi, Mavi Nil Nehri, Yarası Saklım, Vitali Petrov, Alemannik, Bila Tserkva, Pardosa agricola,
Muhtel İsminin Anlamı Nedir?, Saadet Diriarın Kimdir?, Mesut Niziplioğlu Kimdir?, Mehmet Çetin Kimdir?, Şapşalca Nedir?, Ekvator Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Ekvator Gineli Nedir?, Yaraşır İsminin Anlamı Nedir?, Söbe İsminin Anlamı Nedir?, Bekir Atahan Kimdir?, Muhtekir İsminin Anlamı Nedir?, Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?, Eksiltili İsminin Anlamı Nedir?, Eksiltili Nedir?, Rahmi Vardi Kimdir?, Yararcı İsminin Anlamı Nedir?, Soylu İsminin Anlamı Nedir?, Muhkem İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızlama Nedir?, Eksiksiz İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Altunbaş Kimdir?, Ayhan Aras Kimdir?, Jordan Ayew Kimdir?, Burak Sarıbıyık Kimdir?, Yarar İsminin Anlamı Nedir?, Soy İsminin Anlamı Nedir?, Muhip İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızı Düşük Nedir?, Şanlı Şöhretli Nedir?, Eksikli İsminin Anlamı Nedir?, Eksikli Nedir?, Ayesha A. Malik Kimdir?, Yaramaz İsminin Anlamı Nedir?, Sosyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Muhil İsminin Anlamı Nedir?, Eksik İsminin Anlamı Nedir?, Ayelet Şaked Kimdir?, Tuğrul Gök Kimdir?, Palau bayrağı Anlamı Nedir, Palau bayrağı Nasıl Oluştu, Palau bayrağı Tarihi, Palau bayrağı Renkleri, Palau bayrağı Tasarımı, Yıldırımlı Nedir?, Şanjanlı Nedir?, Hikmet Hatunoğlu Kimdir?, Eksi İsminin Anlamı Nedir?, Onur Tosunöz Kimdir?, Yaralı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyokültürel İsminin Anlamı Nedir?, Muhik İsminin Anlamı Nedir?, Ayduk Koray Kimdir?, Ekseri İsminin Anlamı Nedir?, Medine İlay Yıldırım Kimdir?, Yaraksız İsminin Anlamı Nedir?, Sosyoekonomik İsminin Anlamı Nedir?, Muhayyer İsminin Anlamı Nedir?, Sevda Karaca Demir Kimdir?,