Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir?

Kara iskete Nedir?

Kara iskete Nedir?, Kara iskete Nerededir?, Kara iskete Hakkında Bilgi?, Kara iskete Analizi? Kara iskete ilgili Kara iskete ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kara iskete ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kara iskete Ne Anlama Gelir Kara iskete Anlamı Kara iskete Nedir Kara iskete Ne Anlam Taşır Kara iskete Neye İşarettir Kara iskete Tabiri Kara iskete Yorumu 

Kara iskete Kelimesi

Lütfen Kara iskete Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kara iskete İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kara iskete Kelimesinin Anlamı? Kara iskete Ne Demek? ,Kara iskete Ne Demektir? Kara iskete Ne Demektir? Kara iskete Analizi? , Kara iskete Anlamı Nedir?,Kara iskete Ne Demektir? , Kara iskete Açıklaması Nedir? ,Kara iskete Cevabı Nedir?,Kara iskete Kelimesinin Anlamı?,Kara iskete Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kara iskete Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Kara iskete Kelimesinin Anlamı Nedir? Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Kara iskete Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kara iskete - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kara iskete

Kara iskete Nedir? Kara iskete Ne demek? , Kara iskete Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kara iskete Kelimesinin Anlamı? Kara iskete Ne Demek? Kara iskete Ne Demektir? ,Kara iskete Analizi? Kara iskete Anlamı Nedir? Kara iskete Ne Demektir?, Kara iskete Açıklaması Nedir? , Kara iskete Cevabı Nedir? , Kara iskete Kelimesinin Anlamı?


Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir?

Kara iskete

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kara iskete
Korunma durumu
Biyolojik sınıflandırma
lem: Animalia
Şube: Chordata
Sınıf: Aves
Takım: Passeriformes
(Ötücü kuşlar)
Familya: Fringillidae
(İspinozgiller)
Cins: Serinus
Tür: S. pusillus
Serinus pusillus
Pallas, 1811
Serinus pusillus

Kara iskete (Serinus pusillus), ispinozgiller (Fringillidae) familyasına ait küçük bir ötücü kuş türü. Kara iskete ismi verilmesine rağmen aslında bir kanarya türüdür.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuşun tüyleri yetişkinliğinde, bütünüyle değişerek keten kuşuna benzeyebilir. Ön taraf, isli, baş tarafı kırmızı ve genç bireyler ise sarımsı-kahverengi başa sahiptir. Ötüşleri hızlı, tiz ve ince, "titihihihihihi" şeklinde ve keten kuşuna benzerdir.

Yaşam şekli[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuş, kanarya yemleri, ak darı ve diğer küçük tohumlarla kafeste beslendiğinde yavrulayabilir. Eğer yuvada banyo yerleri varsa, her gün suya girebilen kuşlardır.

Üreme mevsimleri dışında, küçük sürüler halinde ve devedikenli arazilerde aranadıklarında görülebilirler. Kafes kuşu olarak yetiştirilirler ve Avrupa'nın her yerinde bazen kafesten kaçmış olarak bulunabilirler.

Dağılımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Yüksek dağlık bölgelerde bulunur. Yaklaşık 11–12 cm boyundadır. Bu kuş, Kafkasya'da ve Türkiye'nin ve İran'ın yüksek dağlık kesimlerinde ve kışları bazıları Yunanistan'a dek uzanan Ege adalarında bulunur.


Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Nedir? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? ile ilgili Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Ne Demektir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklaması Nedir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Cevabı Nedir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklaması? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Gerçek mi? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? ile ilgili Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Hakkında? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? ile ilgili Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Moleküler biyoloji tarihçesi, Kadokawa Shoten, Çirmen Muharebesi, Bruce Gilley, Biyologlar listesi, Kadokawa Corporation, 23. batı meridyeni, K (anime), Otoyol 4, Alternatif tıp, Hand Shakers, Gürdal Duyar, Dinden, Çığ, Galileo, Wittenborn, Andreas Görlitz, Din sosyolojisi, 1987 Yaşar Doğu Turnuvası, Bağımsızlık Bildirgesi, Türkiye futbol şampiyonları listesi, Ülkeye göre sıralanmış arkeolojik siteler listesi, Dana DeArmond, Dimitraki Mavrokordato Efendi, Hristiyan demokrasi, RSDİP, Dimitar Kovačevski, Karl Schwarzschild, Molteni, Cezayir, Doğru akım, NGC 4479, Dim sum, 1962 yapımı Türk filmleri, GoHands, Dilucu Sınır Kapısı, Bürokrat, NGC 5199, Motorlu taşıtlar vergisi, Crunchyroll, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhuriyet Başsavcılığı, Manosque, Michael C. Hall, Fellah köftesi, Coppelion, Alex Bruce, Isıtma, Phablet, Dilmaçoğulları Beyliği, Dilek Taşı (dizi), Soğuk, Janette Husárová, 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Dilaver Paşa, Soğutma çevrimi, Palio, Kiştuş Savaşı, 1899 ve 1907 Lahey Sözleşmeleri, Nikomedialı Teofilakt, Kostantiniye, Malcolm McLaren, Osman Alyanak, Thyreophoran, Dik açıklık, 2007 WNBA Seçmeleri, Noragami, Mike Krzyzewski, Dijitalleştirme, Sin (mitoloji), Okuryazarlık eğitimi, A Man for All Seasons (1966 film), Dijital dağıtım, Levi Eshkol, Hidro elektrik, Selam Olsun (İbrahim Tatlıses albümü), Tudor Hanedanı, Lee Felix, Benyamin kabilesi, Erken doğum, 대한민국, Digital Playground, Arnaldo Cézar Coelho, Society for Science and the Public, Ebru, Ernest Hemingway, Nesefî, Sincan Astronomik Gözlemevi, Xinjiang Astronomik Gözlemevi, Kuzey yassıkuyruğu, Thomas More, Grenada, NGC 232, Mehmet Yazar, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü, Kimyasal bileşim, Silivrispor, Girne kazası, Rekombinant DNA, Filipe Luís Kasmirski, Açık kaynak,
Yuvalı İsminin Anlamı Nedir?, Şişe İsminin Anlamı Nedir?, Barbaros Hayrettin Mahiroğulları Kimdir?, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Anlamı Nedir, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Nasıl Oluştu, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Tarihi, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Renkleri, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Tasarımı, Yuvaksı İsminin Anlamı Nedir?, Şiş İsminin Anlamı Nedir?, Şehnaz Güvendik Arık Kimdir?, Yusyuvarlak İsminin Anlamı Nedir?, Şistli İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Timurtaş Kimdir?, Yusyumru İsminin Anlamı Nedir?, Şirret İsminin Anlamı Nedir?, Müştehi İsminin Anlamı Nedir?, Failimuhtar Nedir?, Ali Uçak Kimdir?, Eriş Cesur Kimdir?, Yurtsuz İsminin Anlamı Nedir?, Şirin İsminin Anlamı Nedir?, Müştak İsminin Anlamı Nedir?, Failimeçhul Nedir?, Yurtsever İsminin Anlamı Nedir?, Şireli İsminin Anlamı Nedir?, Müşrik İsminin Anlamı Nedir?, Tekli Nedir?, Yurtsal İsminin Anlamı Nedir?, Şipşirin İsminin Anlamı Nedir?, Müşkülpesent İsminin Anlamı Nedir?, Şadi Özdemir Kimdir?, Yurt İçi İsminin Anlamı Nedir?, Müşkülâtlı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Akgün Kimdir?, Tekidi Nedir?, Yurt Dışı İsminin Anlamı Nedir?, Şinas İsminin Anlamı Nedir?, Müşkül İsminin Anlamı Nedir?, Endülüs bayrağı Anlamı Nedir, Endülüs bayrağı Nasıl Oluştu, Endülüs bayrağı Tarihi, Endülüs bayrağı Renkleri, Endülüs bayrağı Tasarımı, Uğur Sevim Kimdir?, Tekgövde Nedir?, Yüksel Taşkın Kimdir?, Yundusuz İsminin Anlamı Nedir?, Şimşekli İsminin Anlamı Nedir?, Müşfik İsminin Anlamı Nedir?, Tekerli Nedir?, Yunanca İsminin Anlamı Nedir?, Şimdiki İsminin Anlamı Nedir?, Müşevvik İsminin Anlamı Nedir?, Fahametli Nedir?, Muhsin Yiğit Kimdir?, İsmet Koçak Kimdir?, Yunan İsminin Anlamı Nedir?, Şimali İsminin Anlamı Nedir?, Müşevveş İsminin Anlamı Nedir?, Çingene bayrağı Anlamı Nedir, Çingene bayrağı Nasıl Oluştu, Çingene bayrağı Tarihi, Çingene bayrağı Renkleri, Çingene bayrağı Tasarımı, Yaren Karaca Kimdir?, Yumuşakça İsminin Anlamı Nedir?, Şilili İsminin Anlamı Nedir?, Müşerref İsminin Anlamı Nedir?, Façetasız Nedir?, Façetalı Nedir?, Selma Çicek Kimdir?, Yumuşak Başlı İsminin Anlamı Nedir?, Şile Bezi İsminin Anlamı Nedir?, Müşekkel İsminin Anlamı Nedir?, Berfin Polat Kimdir?, Tekdilli Nedir?, Façalı Nedir?, Yumuşak Ağızlı İsminin Anlamı Nedir?, Şikeste İsminin Anlamı Nedir?, Müşarünileyh İsminin Anlamı Nedir?, Fisun Mehlika Toca Kimdir?, Fâcire Nedir?, Neşe Kıyık Kimdir?, Yumuşak İsminin Anlamı Nedir?, Şikesiz İsminin Anlamı Nedir?, Müşahhas İsminin Anlamı Nedir?, Benelüks bayrağı Anlamı Nedir, Benelüks bayrağı Nasıl Oluştu, Benelüks bayrağı Tarihi, Benelüks bayrağı Renkleri, Benelüks bayrağı Tasarımı, Mesut Samanlı Kimdir?, Yumuşacık İsminin Anlamı Nedir?, Şikemperver İsminin Anlamı Nedir?, Müşabih İsminin Anlamı Nedir?, Servet Güzel Kimdir?, Yumurtamsı İsminin Anlamı Nedir?, Şikeli İsminin Anlamı Nedir?, Müsveddelik İsminin Anlamı Nedir?, Tek Tanrılı Nedir?, Ömer Ekici Kimdir?, Ender Unutan Ersözlü Kimdir?, Yumulu İsminin Anlamı Nedir?, Şikâyetçi İsminin Anlamı Nedir?, Müstevli İsminin Anlamı Nedir?, Tek Seçici Nedir?, Eziyetsiz Nedir?, Yumuk Gözlü İsminin Anlamı Nedir?, Şikâf İsminin Anlamı Nedir?, Müstevi İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Arif Alkan Kimdir? Yrd Doç Dr Arif Alkan Nereli Yrd Doç Dr Arif Alkan Kaç Yaşında?, Yumuk İsminin Anlamı Nedir?, Şiirsel İsminin Anlamı Nedir?, Müstevfî İsminin Anlamı Nedir?, Tek Partili Nedir?,