Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir?

Kara iskete Nedir?

Kara iskete Nedir?, Kara iskete Nerededir?, Kara iskete Hakkında Bilgi?, Kara iskete Analizi? Kara iskete ilgili Kara iskete ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kara iskete ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kara iskete Ne Anlama Gelir Kara iskete Anlamı Kara iskete Nedir Kara iskete Ne Anlam Taşır Kara iskete Neye İşarettir Kara iskete Tabiri Kara iskete Yorumu 

Kara iskete Kelimesi

Lütfen Kara iskete Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kara iskete İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kara iskete Kelimesinin Anlamı? Kara iskete Ne Demek? ,Kara iskete Ne Demektir? Kara iskete Ne Demektir? Kara iskete Analizi? , Kara iskete Anlamı Nedir?,Kara iskete Ne Demektir? , Kara iskete Açıklaması Nedir? ,Kara iskete Cevabı Nedir?,Kara iskete Kelimesinin Anlamı?,Kara iskete Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kara iskete

Kara iskete Kelimesinin Anlamı Nedir? Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kara iskete Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Kara iskete - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Kara iskete - Oranlamak Kara iskete - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Kara iskete - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kara iskete - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kara iskete - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kara iskete

Kara iskete Nedir? Kara iskete Ne demek? , Kara iskete Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kara iskete Kelimesinin Anlamı? Kara iskete Ne Demek? Kara iskete Ne Demektir? ,Kara iskete Analizi? Kara iskete Anlamı Nedir? Kara iskete Ne Demektir?, Kara iskete Açıklaması Nedir? , Kara iskete Cevabı Nedir? , Kara iskete Kelimesinin Anlamı?


Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir?

Kara iskete

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kara iskete
Serinus pusillus - Red-fronted serin 08.jpg
Korunma durumu
Bilimsel sınıflandırma
lem: Animalia
Şube: Chordata
Sınıf: Aves
Takım: Passeriformes
(Ötücü kuşlar)
Familya: Fringillidae
(İspinozgiller)
Cins: Serinus
Tür: S. pusillus
Serinus pusillus
Pallas, 1811
Serinus pusillus

Kara iskete (Serinus pusillus), ispinozgiller (Fringillidae) familyasına ait küçük bir ötücü kuş türü. Kara iskete ismi verilmesine rağmen aslında bir kanarya türüdür.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuşun tüyleri yetişkinliğinde, bütünüyle değişerek keten kuşuna benzeyebilir. Ön taraf, isli, baş tarafı kırmızı ve genç bireyler ise sarımsı-kahverengi başa sahiptir. Ötüşleri hızlı, tiz ve ince, "titihihihihihi" şeklinde ve keten kuşuna benzerdir.

Yaşam şekli[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuş, kanarya yemleri, ak darı ve diğer küçük tohumlarla kafeste beslendiğinde yavrulayabilir. Eğer yuvada banyo yerleri varsa, her gün suya girebilen kuşlardır.

Üreme mevsimleri dışında, küçük sürüler halinde ve devedikenli arazilerde aranadıklarında görülebilirler. Kafes kuşu olarak yetiştirilirler ve Avrupa'nın her yerinde bazen kafesten kaçmış olarak bulunabilirler.

Dağılımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Yüksek dağlık bölgelerde bulunur. Yaklaşık 11–12 cm boyundadır. Bu kuş, Kafkasya'da ve Türkiye'nin ve İran'ın yüksek dağlık kesimlerinde ve kışları bazıları Yunanistan'a dek uzanan Ege adalarında bulunur.


Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Nedir? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? ile ilgili Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Ne Demektir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklaması Nedir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Cevabı Nedir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklaması? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Gerçek mi? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? ile ilgili Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Hakkında? :Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? ile ilgili Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kara iskete nedir?, Kara iskete anlamı nedir?, Kara iskete ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Mustafa Hilmi Paşa, İncili, Tomarza, 1083, Chengkou, Ahmet İhsan Birincioğlu, Hercule Poirot, XII. Benedictus, NGC 5092, Mokşa, Fıstık çamı, 1070, Funny Girl (Laura Rizzotto şarkısı), Saku Suurhall Arena, Cloud Mail.Ru, Solidus, İstanbul Attack, Situla, Fabiano Caruana, Steve de Shazer, Kahverengi karınlı bağırtlak, Shia Islam, Kriminoloji, Kişisel bilgisayarlar, Yolarası, Silvan, Pauline Bush, Dünyanın geleceği, Kapasitelerine göre stadyumlar listesi, Kanlıtaş Höyük, Hanzade Sultan (I. Ahmedin kızı), Mitsubishi eK, NGC 187, Yalıtaşı, Colli del Tronto, TCDD MT5200, Mehmet Muş, Ultraviyole ışınlar, Los Angeles Lakers, Twyford, Buckinghamshire, Jacques Offenbach operetleri listesi, RCD Kupası, I. mahmut, Tinkerbell, San Vitale Kilisesi, Proleter devrim, Burucerdi Evi, Alcalá la Real, NGC 1181, Halkalı, Kızıltepe, António Pinto, Atınç Nukan, Pöschendorf, Cool Kadın, Zwolle, Sivasta 1955 Türkiye yerel seçimleri, Nilgün Özhan Kasapbaşoğlu, Mor ve Ötesi, Karadağ Lökbatan FK, Arturo Corcuera, Murat Dalkılıç diskografisi, Kneiff, Çin Dışişleri Bakanlığı, Andrew OBrien, Celaya, Connecticut, James Fox, Foliasyon, Archer Martin, Playstation 3, Abraham Cresques, Turdus merula, Provans balı, Felsefi antropoloji, Steve Stifler, Kemalpaşa Tren İstasyonu, Poppers, Leamington Spa, Serdarabad Anıtı, Karahasan, III. Callixtus, Cheatham, Gözne Kalesi, Osman Fuad Efendi, 2011 Türkiye adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçları, Celayirîler, Toplumsal eşitsizlik, Savaş komünizmi, Taneti Maamau, Nissan Pulsar, Honshu, Ötümlü çiftdudaksıl patlamalı ünsüz, El Torida, Paul Gotthilf Reinhold Baumgarten, Dobruca Prensliği, Billboard China, Carl Gustaf Emil Mannerheim, Ronald Raldes, Anar Kerimov, ELDYK, Neirone, Hulusi Kentmen,
Alparslan Altan Kimdir?, Eriko Arakawa Kimdir?, Berrin Akdeniz Kimdir?, Aşı Boyalı İsminin Anlamı Nedir?, Traktörcü İsminin Anlamı Nedir?, Saçık İsminin Anlamı Nedir?, Osteolojik İsminin Anlamı Nedir?, Maalmemnaniye İsminin Anlamı Nedir?, Ölçülebilir Nedir?, Kafasız İsminin Anlamı Nedir?, Kıtipiyoz İsminin Anlamı Nedir?, Geviş Getiren İsminin Anlamı Nedir?, Göğüslüce Nedir?, Çullu Nedir?, Çok Taraflı İsminin Anlamı Nedir?, Jumpei Arai (1994 doğumlu futbolcu) Kimdir?, Salahiyetsiz Nedir?, Ölçeksiz Nedir?, Ikki Arai Kimdir?, Kafası Tembel İsminin Anlamı Nedir?, Trajikomedi İsminin Anlamı Nedir?, Saç Sakala Karışmış İsminin Anlamı Nedir?, Osmiyumlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüzumsuz İsminin Anlamı Nedir?, Kıtırcı İsminin Anlamı Nedir?, Geveze İsminin Anlamı Nedir?, Andorra bayrağı Anlamı Nedir, Andorra bayrağı Nasıl Oluştu, Andorra bayrağı Tarihi, Andorra bayrağı Renkleri, Andorra bayrağı Tasarımı, Çok Tanrıcı İsminin Anlamı Nedir?, Aşamalı İsminin Anlamı Nedir?, Hikaru Arai Kimdir?, Aden Young Kimdir?, Aşağılık İsminin Anlamı Nedir?, Ölçekli Nedir?, Kafası Örümcekli İsminin Anlamı Nedir?, Alp Yalman Kimdir?, Ali Akdemir Kimdir?, Getirimli İsminin Anlamı Nedir?, Kıtıpiyos İsminin Anlamı Nedir?, Çukurca Nedir?, Trajik İsminin Anlamı Nedir?, Saç Ağartmak İsminin Anlamı Nedir?, Çok Sözlü İsminin Anlamı Nedir?, Osmanlıca İsminin Anlamı Nedir?, Lüzumlu İsminin Anlamı Nedir?, Aşağılı Yukarılı İsminin Anlamı Nedir?, Alp Öyken Kimdir?, Türdeşleşme Nedir?, Kafası Küflü İsminin Anlamı Nedir?, Getiren İsminin Anlamı Nedir?, Göğçek Nedir?, Çuhalı Nedir?, Kıtıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ademola Lookman Kimdir?, Çok Sesli İsminin Anlamı Nedir?, Aşağılayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Tradisyonel İsminin Anlamı Nedir?, Sac İsminin Anlamı Nedir?, Osmanlı Türkçesi İsminin Anlamı Nedir?, Lüzuci İsminin Anlamı Nedir?, Yiğit Malatyalı Kimdir? Yiğit Malatyalı Nereli Yiğit Malatyalı Kaç Yaşında?, Alp Navruz Kimdir?, Avi Arad Kimdir?, Sakson Nedir?, Öksüzsevindiren Nedir?, Aşağı İsminin Anlamı Nedir?, Kafası Kontak İsminin Anlamı Nedir?, Gerzek İsminin Anlamı Nedir?, Gödeş Nedir?, Çubuksuz Nedir?, Kıtık İsminin Anlamı Nedir?, Çok Seslendirilmiş İsminin Anlamı Nedir?, Tözel İsminin Anlamı Nedir?, Sabur İsminin Anlamı Nedir?, Osmani İsminin Anlamı Nedir?, Lütufkâr İsminin Anlamı Nedir?, Arabella Kiesbauer Kimdir?, Alp Korkmaz Kimdir?, Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?,