Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir?

Kahraman Nedir?

Kahraman Nedir?, Kahraman Nerededir?, Kahraman Hakkında Bilgi?, Kahraman Analizi? Kahraman ilgili Kahraman ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kahraman ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kahraman Ne Anlama Gelir Kahraman Anlamı Kahraman Nedir Kahraman Ne Anlam Taşır Kahraman Neye İşarettir Kahraman Tabiri Kahraman Yorumu 

Kahraman Kelimesi

Lütfen Kahraman Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kahraman İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kahraman Kelimesinin Anlamı? Kahraman Ne Demek? ,Kahraman Ne Demektir? Kahraman Ne Demektir? Kahraman Analizi? , Kahraman Anlamı Nedir?,Kahraman Ne Demektir? , Kahraman Açıklaması Nedir? ,Kahraman Cevabı Nedir?,Kahraman Kelimesinin Anlamı?,Kahraman Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kahraman Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kahraman Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kahraman Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Kahraman Kelimesinin Anlamı Nedir? Kahraman Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kahraman Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Kahraman Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kahraman - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kahraman

Kahraman Nedir? Kahraman Ne demek? , Kahraman Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kahraman Kelimesinin Anlamı? Kahraman Ne Demek? Kahraman Ne Demektir? ,Kahraman Analizi? Kahraman Anlamı Nedir? Kahraman Ne Demektir?, Kahraman Açıklaması Nedir? , Kahraman Cevabı Nedir? , Kahraman Kelimesinin Anlamı?


Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir?

Kahraman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye'de bir milli kahraman kabul edilir ve Türk Kurtuluş Savaşı'nın yanında Çanakkale Savaşı'ndaki rolü nedeniyle "Anafartalar Kahramanı" olarak bilinir.[1][2]
Jeanne d'ArcYüz Yıl Savaşı'ndaki rolüyle Fransa’nın Orta Çağ Hristiyan kahramanı olarak kabul edilir ve bir Roma Katolik azizesi olarak kutsanmıştır.

Kahraman, tehlike karşısında ustalık, cesaret veya güç özellikleriyle zorluklarla mücadele eden gerçek bir insan veya edebi eserin ana karakteridir. Klasik destanlara ait özgün kahraman tipleri, şan ve şeref adına böyle şeyler yapmaktadır. Öte yandan gurur ve şöhret gibi klasik hedefler yerine sıradan iyilik için büyük işler yapan Orta Çağ kahramanlarıyla modern kahramanlar da mevcuttur.

Kahraman kavramı klasik edebiyatta bulunabilir. Eski halk efsaneleri boyunca destansı epik şiirlerdeki ana veya saygın karakterdir. Genellikle askeri fetih için çaba sarf ederler.[3] Kahraman tanımı zaman içinde değişmiştir. Merriam Webster sözlüğü kahramanı "büyük veya cesur davranışlar veya iyi nitelikler için takdir edilen bir kişi" olarak tanımlar.[4] Kahraman örnekleri arasında Gılgamış, Akhilleus ve İfigenya gibi mitolojik figürler; Jeanne d'ArcGiuseppe Garibaldi ve Sophie Scholl gibi tarihi figürler; Alvin YorkAudie Murphy ve Chuck Yeager gibi modern kahramanlar; Superman ve Batman gibi kurgusal süper kahramanlar yer almaktadır.

Etimoloji[değiştir | kaynağı değiştir]

"Kahraman" sözcüğü Türkçeye Farsçadan "ḳahramān Farsçaقهرمان" sözcüğüyle girmiştir. Orta Farsçada "iş buyuran" anlamına gelen "kahraman" sözcüğü[5] "yapma, etme, iş, fiil" anlamına gelen "kâr"[6] ile "buyruk, hüküm, hükümdar iradesi" anlamına gelen "ferman" sözcüklerinin birleşimidir.[7] Türkçede ilk kez 1557'de "yiğit" anlamında Seydi Ali Reis'in Mir'atü'l-Memalik adlı eserinde "ḳahremānlar tīğ-ı χūn-rīzinden isterdi emān (yiğitler kan dökücü kılıcından aman dilerdi)" şeklinde kullanılmıştır.

İlk çağlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Stabiae'deki bir Roma freskinde yer alan Perseus ve Medusa'nın başı. Orta Çağ ve modern kahramanların aksine klasik kahramanlar, halkın yararına olan işlerden ziyade saygınlık ve şöhret için büyük işler yapmışlardır.

Klasik bir kahraman, "şeref peşinde yaşayan ve ölen bir savaşçı" olarak kabul edilir ve büyüklüklerini "öldürdüklerinin görkem ve verimliliğiyle" ortaya koyar.[8] Her klasik kahramanın hayatı, savaşta veya destansı bir arayış sırasında meydana gelen dövüşlere odaklanır. Klasik kahramanlar genellikle yarı ilahidir ve Aşil gibi, tehlikeli durum anlarında destansı karakterlere dönüşen olağanüstü yeteneklere sahiptir.[3] Bu kahramanlar inanılmaz derecede becerikli ve yetenekli olsalar da genellikle kendini boş yere tehlikeye atan, felaketi davet eden, önemsiz meseleler uğruna takipçilerinin hayatını riske sokan ve çocuksu bir şekilde kibirlidirler.[3] Antik zamanlarda insanlar kahramanları en yüksek saygıya ve en büyük öneme sahip olarak kişiler görüyorlardı; bu da kahramanların epik edebiyattaki önemini açıklamaktadır.[9] Bu ölümcül figürlerin ortaya çıkması, ölümsüz tanrılardan ölümlü insanlığa uzanan eski bir dinleyici kitlesine ve yazarlara işaret etmektedir.[3]

HektorTroya prensi ve Homeros'un İlyada'sıyla bilinen Truva Savaşı'nda Troya için savaşan büyük bir savaşçıdır. Hector, Truva savunmasında "31.000 Yunan savaşçısını öldüren" Troyalıların ve müttefikleri lideri olarak hareket eder. Hector, sadece cesareti için değil, aynı zamanda soylu ve kibar yapısıyla da bilinir. Nitekim Homeros, Hektor'u barışsever, cesur, düşünceli, iyi bir evlat, koca, baba olarak betimler. Bununla birlikte, ailesel değerleri İlyada'daki kahramanlık istekleriyle büyük ölçüde çelişir çünkü hem Troya'nın koruyucusu hem de çocuğunun babası olamaz.[8]

Efsanedeki kahramanlar genellikle tanrılara yakın ama tanrılarla çatışan ilişkiler kurmuştur. Böylece Herakles'in adı, tüm yaşamı boyunca Tanrıların Kraliçesi olan Hera tarafından eziyete uğramasına rağmen “Hera'nın yüceliği” anlamına gelir. Belki de en çarpıcı örnek, Poseidon'un kenti koruyan tanrı olarak kendisi yerine Athena'yı seçtiği için öldürdüğü Antina Kralı Erechtheus'tur. Atinalılar Akropolis'te Erechtheus'a taptıklarında onu Poseidon Erechtheus olarak çağırmışlardır.

Kahramanlık hikâyeleri ahlaki örnekler olarak hizmet edebilir.[10]

Modern kurgu[değiştir | kaynağı değiştir]

Modern zamanlarda "kahraman" kelimesi bazen bir hikâyenin kahramanı veya standart tiplemeyi tarif etmek için kullanılır.[11] Bu, kahramanlığın insanüstü beklentileriyle çelişebilecek bir kullanımdır. Lev Tolstoy'un aynı adlı romanının baş kahramanı olan Anna Karenina, buna tipik bir örnektir. Modern edebiyatta kahraman giderek daha sorunlu bir kavramdır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Birinci, Necat (1988). Ruşen Eşref Ünaydın (PDF) (1988 bas.). Ankara: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı. s. 5. 21 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 15 Mart 2020. 
 2. ^ Arıkan, Zeki. "YENİ GÜNÜN MÜSABAKASINDA MUSTAFA KEMAL PAŞA". Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Atatürk Yolu Dergisi. 3 (11). s. 255. 19 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Mart 2020. 
 3. ^ a b c d "Encyclopedia - Britannica Online Encyclopedia". academic.eb.com. Erişim tarihi: 6 Aralık 2015. 
 4. ^ "Definition of HERO". www.merriam-webster.com. 20 Kasım 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Ekim 2017. 
 5. ^ "kahraman". Nişanyan Sözlük. 26 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ocak 2018. 
 6. ^ "kâr". Nişanyan Sözlük. 26 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ocak 2018. 
 7. ^ "ferman". Nişanyan Sözlük. 26 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ocak 2018. 
 8. ^ a b Schein, Seth (1984). The Mortal Hero: An Introduction to Homer's Iliad. University of California Press. ss. 58. 
 9. ^ Levin, Saul (1984). "Love and the Hero of the Iliad". Transactions and Proceedings of the American Philological Association. Cilt 80. ss. 43-50. doi:10.2307/283510. JSTOR 283510. 
 10. ^ "Four Conceptions of the Heroic". www.fellowshipofreason.com. 28 Mayıs 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2015. 
 11. ^ L. Sprague de Camp, Literary Swordsmen and Sorcerers: The Makers of Heroic Fantasy, p. 5 0-87054-076-9

Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Nedir? :Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? ile ilgili Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Ne Demektir? Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Açıklaması Nedir? Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Cevabı Nedir? Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Açıklaması? :Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Gerçek mi? :Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? ile ilgili Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Hakkında? :Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? ile ilgili Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kahraman nedir?, Kahraman anlamı nedir?, Kahraman ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Hot Adult Contemporary Tracks, 9 Ocak, In Flames, Asya çitası, Valery Gazzaev, Joseph Addison, Keeper of the Seven Keys Part 2, Otto Dix, Anatomi, NGC 4561, Serbest piyasa anarşizmi, Hristiyan liberteryenizm, 1980 UEFA Kupa Galipleri Kupası Finali, Hanönü, Samuel Edward Konkin III, Prensesin Uykusuyum, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde siyaset, Levadia Tallinn, Henry Pereira Mendes, Doğal hukuk, Nüfus, Burak Akyıldız, Kızılderili dondurması, Çok düşük yoğunluklu lipoprotein, Head Over Heels, Bilecik, Željo moja, NGC 3964, Maymun, Sarıyaka, Thomas Stearns Eliot, Anwar Shakunda, Anarşist hukuk, Arif Peçenek, Lapseki altın ve gümüş madeni, İbn Esir, Dışişleri Bakanı (Türkiye), Sanayiciler ve Girişimciler Partisi, NBA Most Valuable Player, 2019 Dünya Tekvando Grand Prix, İkizgeçe, Eleşkirt, Röyksopp, Anarşi (1135), Taşıma kuvveti, Malala Yousafzai, Türkmenistan Demokratik Partisi, Michelle Gomez, Doğal haklar liberteryenizmi, Ahşap Eserler Müzesi, Dødheimsgard, Türkmenistanda siyaset, Anarşi, Stian Arnesen, Senfonik black metal, Bass Boğazı, Andrea Doria, Ananas, Pokémon Colosseum, V. Gustaf, International Association of Athletics Federations, Satomi Satō, İsrailde siyaset, Avusturya Arşidüklüğü, NGC 3788, Death Cult Armageddon, Analitik geometri, Pakkokuhyus, Bireysel özgürlük, Parañaque, Motorola Xoom, Mehmet Pak, MÖ 278, Anadolu rock, Kazım Kartal, KKTC Cumhuriyet Meclisi 3. dönem milletvekilleri listesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Mustis, 243 Ida, Mauro Formica, John Steinbeck, Vallebona, Sderot Muharebesi, I. Âdil, Dimmu Borgir, Yonatan Steinberg, Ana Türkçe, Gabapentin, Franny ve Zooey, Michael D. Higgins, Güreş, An (zaman), Begonia monophylla, Forrest Carter, Amy Schumer, 2022 Fransa Açık, Fan Kulüp, 2023 Fransa Açık, Amaranth Ehrenhalt, Amundsen Körfezi, Vesania,
Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?,