Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir?

Kálmán Darányi Nedir?

Kálmán Darányi Nedir?, Kálmán Darányi Nerededir?, Kálmán Darányi Hakkında Bilgi?, Kálmán Darányi Analizi? Kálmán Darányi ilgili Kálmán Darányi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kálmán Darányi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kálmán Darányi Ne Anlama Gelir Kálmán Darányi Anlamı Kálmán Darányi Nedir Kálmán Darányi Ne Anlam Taşır Kálmán Darányi Neye İşarettir Kálmán Darányi Tabiri Kálmán Darányi Yorumu 

Kálmán Darányi Kelimesi

Lütfen Kálmán Darányi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kálmán Darányi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı? Kálmán Darányi Ne Demek? ,Kálmán Darányi Ne Demektir? Kálmán Darányi Ne Demektir? Kálmán Darányi Analizi? , Kálmán Darányi Anlamı Nedir?,Kálmán Darányi Ne Demektir? , Kálmán Darányi Açıklaması Nedir? ,Kálmán Darányi Cevabı Nedir?,Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı?,Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kálmán Darányi

Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı Nedir? Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Kálmán Darányi - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Kálmán Darányi - Oranlamak Kálmán Darányi - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Kálmán Darányi - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kálmán Darányi - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kálmán Darányi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kálmán Darányi

Kálmán Darányi Nedir? Kálmán Darányi Ne demek? , Kálmán Darányi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı? Kálmán Darányi Ne Demek? Kálmán Darányi Ne Demektir? ,Kálmán Darányi Analizi? Kálmán Darányi Anlamı Nedir? Kálmán Darányi Ne Demektir?, Kálmán Darányi Açıklaması Nedir? , Kálmán Darányi Cevabı Nedir? , Kálmán Darányi Kelimesinin Anlamı?


Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir?

Kálmán Darányi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Soylu
Kálmán Darányi
de Pusztaszentgyörgy et Tetétlen
Macaristan Krallığı Başbakanı
Görev süresi
6 Ekim 1936 – 14 Mayıs 1938
(70075056560000000001 yıl, 220 gün)
Hükümdar Miklós Horthy (Naip olarak)
Yerine geldiği Gyula Gömbös
Yerine gelen Béla Imrédy
Macaristan Ulusal Meclisi Başkanı
Görev süresi
5 Aralık 1938 – 1 Kasım 1939
(7007285984000000000331 gün)
Hükümdar Miklós Horthy (Naip olarak)
Yerine geldiği Gyula Kornis
Yerine gelen András Tasnádi Nagy
Macaristan Ulusal Meclisi Üyesi
Görev süresi
31 Ocak 1927 – 1 Kasım 1939
(700840236480000000012 yıl, 274 gün)
Kişisel bilgiler
Doğum 22 Mart 1886(1886-03-22)
Budapeşte, Macaristan Krallığı
Ölüm 01 Kasım 1939 (53 yaşında)
Budapeşte, Macaristan
Evlilik(ler) Márta Szemere

Kálmán Darányi de Pusztaszentgyörgy et Tetétlen (22 Mart 1886 Budapeşte – 1 Kasım 1939 Budapeşte) Macar siyasetçi. 1936 ila 1938 yılları arasında Macaristan başbakanı olarak görev yapmıştır.[1] Ayrıca 5 Aralık 1938'den 12 haziran 1939'a ve 15 Haziran 1939'dan 1 Kasım 1939'a kadar Macaristan Ulusal Meclisi başkanlığı da yapmıştır.[1] Darányi Macar siyasetinde radikal sağ ile ilişkilendirilir. Macar faşistlerine karşı sempatik olmadığından yurt içinde gittikçe artan otoriter bir siyaset izlemiş ancak yurt dışında Almanya ve İtalya'nın faşist güçleriyle ittifak yoluna gitmiştir.

Gençliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Babası Béla Darányi ve annesi Antónia Nagy'dir. Amcası Ignác Darányi Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminde tarım bakanı olarak görev yapmıştır. Darányi devlet memurluğuna 1909 yılında Pest-Pilis-Solt-Kiskun ilinde başlamıştır. 1918–1919 devrimlerinden sonra Győr ili, Komárom ili ve Győr'de önce, müdür sonra ispán olarak görev yaptı. Darányi Macaristan Diet'ine 1927'de girdi. Gyula Gömbös tarafından 1935'te terım bakanı olarak atandı. Siyasi etkinliklerinin yanı sıra zirai sınıf hareketinde yönetici rolü aldı. Ayrıca Kalvinist Kilisesi'nde de görev almıştır.

Macaristan başbakanı[değiştir | kaynağı değiştir]

Rahatsızlanan Gyula Gömbös'ün yerine vekâlet etti. Başbakanın ölümünden sonra Naip Miklós Horthy tarafından Gömbös'ün selefi olarak 12 Ekim 1936'da başbakanlığa atandı.[1] Darányi anayasal düzenin korunması programı ile István Bethlen'in kurduğu temele geri dönmek istiyordu ancak Gömbös'ün siyasi görüşlerinden de keskin bir dönüş yapmak istemiyordu. Gizli oylama sözünü vermeye devam etti ancak ilk olarak hükûmetin yetkileri ile Üst Meclis'in rolünü artırmak istiyordu.

Başbakanlığının başında kendini aşırı sağ ve aşırı sol görüşlerden eşit ölçüde uzak tuttu. Nisan 1937'de Macar Nasyonal Sosyalist Partisi ile Demir Haç Partisi'nin öncülü olan Ulusal İrade Partisi'ni yasakladı. Partinin lideri Ferenc Szálasi tutuklandı ve üç yıl hapse mahkûm edildi. Ancak 15 Mart 1937'de kurulan ve köylü sivil demokrasi kurmak isteyen Mart Cephesi'de aynı zamanda nüfuz elde edemedi.

Darányi ve dışişleri bakanı Kálmán Kánya, Almanya'nın artan baskıları sonucu Birleşik Krallık ve Fransa ile olan ilişkileri güçlendirmek için girişimde bulundu. Ancak Batı güçleri bu girişimlerle pek ilgilenmediler. Macar dış politikası aynı sırada zorlukla da olsa İtalya ile dostluk ilişkisini geliştirmeye çalıştı. İtalya, Yugoslavya, Macaristan ve Polonya arasındaki işbirliği düşüncesi Roma'da yeniden gündeme getirildi.

Başbakanlığı sırasında hükûmet yetkileri tekrar genişletildi. Artık Naip kanunları bir yıldan başlamak üzere erteleyebiliyor ve Meclis de hesap soramıyordu. Ayrıca Üst Meclis'te artık kanun tasarılarını tartışılması için iki kere alt meclise gönderebiliyordu.

Gyula Gömbös tarafından 1938'de önerilen genel seçim yasasını kabul etti. Ancak önceki öneriye göre iki konuda değişiklik yapıldı. Açık oylamayı kaldırırken seçme hakkında kısıtlama getirdi. Yeni kanun 250.000 ila 300.000 arasında seçmenin oy verme hakkını elinden alıyordu. Erkekler bölgesel seçimlerde 26 genel seçimlerde de 30 yaşından sonra oy kullanabilecekti. Kadınlar ise ancak 30 yaşından sonra oy kullanabilecekti. Tarım çalışanları için mecburi yaşlılık sigortasını getirdi. Devlet memurları haftada en az 44 saat, sanayi işçileri de en az 48 saat çalışmak zorundaydı.

Macaristan'ın askerî gücü çok kötü durumdaydı. Bu nedenle Darányi Béla Imrédy tarafından hazırlanan Győr Programını yayımladı. Programın amacı ordunun ekipmanları ve modernizasyonuydu. Hükûmet program için bir milyar pengő öngörmüştü. Beş yıl içinde kullanılması gereken bu miktar iki yıl içinde tüketildi. Bütçenin %60'ı ordunun geliştirmesine harcanırken %40'ı da altyapı için kullanıldı. Bu programın ekonomiyi canlandırıcı etkisi önemli olmuştur.

Nazi Almanyası tarafından Avusturya'nın ilhakından sonra politikasında değişiklik olmuştur. 1938 Mart'ında Nazi Almanyası ile komşu olan Macaristan'da aynı zamanda güçlü bir Nazi propagandası da başlamıştır. Darányi bu tehditler karşısında sağa doğru yönelmeyi tercih etmiştir. Hükûmetine Alman yanlısı siyasetçileri atamış ve düzenli olarak Alman bağlantılarla ilişkilerin öneminden söz etmeye başlamıştır. Darányi aşırı sağcı kuvvetleri paylaşma amacıyla Kálmán Hubay ile gizli pazarlıklar yapmaya başlamıştır. Aşırı sağcı siyasetçilerin kanunlara uyması durumunda Demir Haç Partisinin meclise girebileceği konusunda anlaşmıştır. Muhafazakârlar bu karara güvenmediler. Horthy'de memnuniyetsizliğini ifade edince 11 Mayıs 1938'de Darányi istifa etti ve yerine Béla Imrédy geçti.

Sonraki yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk Yahudi karşıtı yasanın hazırlanması onun dönemiyle ilişkilendirilir. Bu yasa onun döneminde meclise getirilmiş ama ancak Imrédy'nin döneminde yasalaşmıştır.

5 Kasım 1938'den ölümüne kadar Ulusal Meclis başkanı olarak görev yapmıştır.[1]

Bibliyografya[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Jenő Gergely – Lajos Izsák: A huszadik század története. [History of the twentieth century.] Annonica Kiadó, 2000. (Magyar századok) ISBN 963-9252-13-1
  • Mária Ormos: Magyarország a két világháború korában 1914–1945. [Hungary during the two World Wars 1914–1945.] Csokonai Kiadó, Debrecen, 1998. (Történelmi kézikönyvtár) ISBN 963-260-115-7

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d "MAGYAR ÉLETRAJZI LEXIKON 1000–1990". Magyar Elektronikus Könyvtár. 25 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ekim 2016. 
Siyasi görevi
Önce gelen:
Miklós Kállay
Macaristan Tarım Bakanı
1935–1938
Sonra gelen:
Ferenc Marschall
Önce gelen:
Gyula Gömbös
Macaristan Başbakanı
1936–1938
Sonra gelen:
Béla Imrédy
Önce gelen:
Miklós Kozma
Macaristan İçişleri Bakanı
Geçici

1937
Sonra gelen:
József Széll
Önce gelen:
Gyula Kornis
Macaristan Ulusal Meclisi Başkanı
1938–1939
Sonra gelen:
András Tasnádi Nagy

Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Nedir? :Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? ile ilgili Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Ne Demektir? Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Açıklaması Nedir? Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Cevabı Nedir? Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Açıklaması? :Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Gerçek mi? :Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? ile ilgili Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Hakkında? :Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? ile ilgili Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kálmán Darányi nedir?, Kálmán Darányi anlamı nedir?, Kálmán Darányi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Anei, Balcı, Gönen, Manş Adaları, II. Mircea (Eflak Prensi), Eiwa, Bellatrix, Hitler Almanyası, NGC 503, Herbert York, Ōnin, Koei, Aydınlatma gücü, Coop Himmelblau, Tuhaf günler, GJ 3379, D 110, Chōroku, Zhong, Yuan T. Lee, Dole, TÜBİTAK, Arte, Huawei Mate 10, Libofşa, 2008 FIFA Dünyada Yılın Oyuncusu Ödülü, Delphi, Ladislau Bölöni, Bahçelievler, Seyhan, Windows Defender, Türkiye Buz Pateni Federasyonu, İPhone X, IPhone X, Surface Go, Saludecio, Google Stadia, Émerson Leão, Progressivizm, Screen Actors Guild, Rethymno, 63. İngiliz Akademisi Film Ödülleri, Trallesli Asclepius, Amiens Antlaşması, Charles Proteus Steinmetz, Hans Krebs, Descartes, Mansory, Lamia Abbas Amara, Haliaeetinae, Montopoli in Val dArno, Tayland, Bokeh, Sophiya Haque, LG V10, Nacho Vidal, Yazsın Bana, Hernán Pellerano, Arthur Stanley Eddington, Cascina, The Fugs, Pixel C, Canal 24 Horas, Google, HiSilicon, Finansal sistem, Gobioides, Huawei G8, Millet Yazma Eser Kütüphanesi, İkizce, Bilecik, Mide bulantısı, Santiago Ramón y Cajal, Nicholsicypris, Küçük altın yağmurcun, Gabriel, Dostlar Tiyatrosu, Raúl González, Vanya, Asbjørn Andersen, Mitsubishi G4M, Demokratik Solculuk, Sechs Kies, Aritz Aduriz, Portekiz su köpeği, 2010 FIFA Ballon dOr, Sony Ericsson, Naoki Makino, Fernando Hierro, Calculate Linux, Fenerbahçe SK başkanları listesi, Fenerbahçe SK başkanları listesi, Andrés Iniesta, Sırbistan Hükümeti, SUBÜ, Kåre Willoch, Hash fonksiyonu, Rusyada yaşanmış katliamlar listesi, Muallim, Utrechtse Heuvelrug, D 020, Filipinli, Loto,
Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problemli İsminin Anlamı Nedir?, Nizamlı İsminin Anlamı Nedir?, Avni Dilligil Kimdir?, Anna Rigon Kimdir?, Ali Rıza İmamifer Kimdir?, Omid Abtahi Kimdir?, Alerjili İsminin Anlamı Nedir?, En Süper Kahraman, Kayıtlı İsminin Anlamı Nedir?, Obez Nedir?, İradi İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Fücur İsminin Anlamı Nedir?, Çat Pat Nedir?, Çarıksız İsminin Anlamı Nedir?, Anna Puu Kimdir?, Alerjik İsminin Anlamı Nedir?, Easy Street (film, 1917), Ali Rıza Hurşidi Kimdir?, Ahmet Nur Çebi Kimdir?, Tentenesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problematik İsminin Anlamı Nedir?, Nizami İsminin Anlamı Nedir?, İrfan Atasoy Kimdir?, Kayışçı İsminin Anlamı Nedir?, Aleni İsminin Anlamı Nedir?, Anna Prelević Kimdir?, Abşir Ömer Çama Kimdir?, Pürtelaş Nedir?, Nüzullü Nedir?, İradesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarşafsız Nedir?, Çarıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Hakiki Kimdir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek, Yılmaz Yaşar Kimdir? Yılmaz Yaşar Nereli Yılmaz Yaşar Kaç Yaşında?, Alengirli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Poslavska Kimdir?, Tenteneli İsminin Anlamı Nedir?, Problem İsminin Anlamı Nedir?, Niyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Cüneyt Arkın Kimdir?, Kayıp İsminin Anlamı Nedir?, Doğal Kahramanlar, Pürsıhhat Nedir?, İradeli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Fegani Kimdir?, Fitilli İsminin Anlamı Nedir?, Çarşaflık Nedir?, Çaresiz İsminin Anlamı Nedir?, Âlemşümul İsminin Anlamı Nedir?, Anna Polina Kimdir?, Álex Abrines Kimdir?, Dick Tracy (film, 1990), Tenteli İsminin Anlamı Nedir?, Probiyotik İsminin Anlamı Nedir?, Niyetli İsminin Anlamı Nedir?, Kayın İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Demircan Kimdir?, Âlemci İsminin Anlamı Nedir?, Pürneşe Nedir?,