Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir?

Juan Vicente Gómez Nedir?

Juan Vicente Gómez Nedir?, Juan Vicente Gómez Nerededir?, Juan Vicente Gómez Hakkında Bilgi?, Juan Vicente Gómez Analizi? Juan Vicente Gómez ilgili Juan Vicente Gómez ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Juan Vicente Gómez ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Juan Vicente Gómez Ne Anlama Gelir Juan Vicente Gómez Anlamı Juan Vicente Gómez Nedir Juan Vicente Gómez Ne Anlam Taşır Juan Vicente Gómez Neye İşarettir Juan Vicente Gómez Tabiri Juan Vicente Gómez Yorumu 

Juan Vicente Gómez Kelimesi

Lütfen Juan Vicente Gómez Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Juan Vicente Gómez İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı? Juan Vicente Gómez Ne Demek? ,Juan Vicente Gómez Ne Demektir? Juan Vicente Gómez Ne Demektir? Juan Vicente Gómez Analizi? , Juan Vicente Gómez Anlamı Nedir?,Juan Vicente Gómez Ne Demektir? , Juan Vicente Gómez Açıklaması Nedir? ,Juan Vicente Gómez Cevabı Nedir?,Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı?,Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Juan Vicente Gómez Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı Nedir? Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Juan Vicente Gómez Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Juan Vicente Gómez - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Juan Vicente Gómez

Juan Vicente Gómez Nedir? Juan Vicente Gómez Ne demek? , Juan Vicente Gómez Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı? Juan Vicente Gómez Ne Demek? Juan Vicente Gómez Ne Demektir? ,Juan Vicente Gómez Analizi? Juan Vicente Gómez Anlamı Nedir? Juan Vicente Gómez Ne Demektir?, Juan Vicente Gómez Açıklaması Nedir? , Juan Vicente Gómez Cevabı Nedir? , Juan Vicente Gómez Kelimesinin Anlamı?


Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir?

Juan Vicente Gómez

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Juan Vicente Gómez
39., 42. ve 44. Venezuela Devlet Başkanı
Görev süresi
19 Aralık 1908 (1908-12-19) - 13 Ağustos 1913 (1913-08-13)
Yerine geldiği Cipriano Castro
Yerine gelen José Gil Fortoul
Görev süresi
24 Haziran 1922 (1922-06-24) - 30 Mayıs 1929 (1929-05-30)
Yerine geldiği Victorino Márquez Bustillos
Yerine gelen Juan Bautista Pérez
Görev süresi
13 Haziran 1931 (1931-06-13) - 17 Aralık 1935 (1935-12-17)
Yerine geldiği Juan Bautista Pérez
Yerine gelen Eleazar López Contreras
Kişisel bilgiler
Doğum 24 Temmuz 1857(1857-07-24)
Hacienda La Mulera, Táchira, Venezuela
Ölüm 17 Aralık 1935 (78 yaşında)
Maracay, Aragua, Venezuela
İmzası

Juan Vicente Gómez (24 Temmuz 1864 - 17 Aralık 1935), 1908-1935 arasında Venezuela diktatörü.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Yerli olmasına ve iyi bir resmi öğrenim görmemesine karşın, Andlar bölgesinde geniş nüfuz kazandı. 1899'da Cipriano Castro'nun özel ordusuna katıldı. Başkent Karakas'ın ve yönetimin ele geçirilmesinden sonra başkan yardımcılığına getirildi. 1908'de Castro'nun Avrupa'da tedavi görmesinden yararlanarak iktidara el koydu; ölümüne değin bazen doğrudan, bazen de kukla başkanlar aracılığıyla ülkeyi yönetti.

Devlet yönetimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yönetimi sırasında Venezuela bağımsızlık ve ekonomik gelişme yönünde önemli adımlar attı. 1918'de Maracaibo Gölü yakınlarında petrol bulununca, Amerikan, İngiliz ve Hollandalı petrol şirketleriyle Venezuela'nın çıkarları doğrultusunda sıkı pazarlıklara girişti. Yabancı ülkelerle iyi ilişkileri korudu ve bütün dış borçları ödemeyi başardı. Yerel caudillo'lar (askeri şefler) ile Katolik Kilisesi üzerinde denetim kurdu. Kapsamlı bir bayındırlık programı başlattı ve etkili bir yönetim sistemi oluşturdu.

Bu arada efsanevi servetine çok sayıda çiftlik, işletme ve sanayi kuruluşu da ekledi. Artan zenginliğiyle birlikte baskı ve şiddete dayalı bir yönetim kurdu. Güney Amerika'nın en iyi donanımlı ordusunu ve her yere uzanan ajan şebekesini de o geliştirdi.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Siyasi görevi
Önce gelen:
Cipriano Castro
Venezuela Devlet Başkanı
19 Aralık 1908 – 13 Ağustos 1913
Sonra gelen:
José Gil Fortoul
Önce gelen:
Victorino Márquez Bustillos
Venezuela Devlet Başkanı
24 Haziran 1922 – 30 Mayıs 1929
Sonra gelen:
Juan Bautista Pérez
Önce gelen:
Juan Bautista Pérez
Venezuela Devlet Başkanı
13 Haziran 1931 – 17 Aralık 1935
Sonra gelen:
Eleazar López Contreras

Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Nedir? :Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? ile ilgili Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Ne Demektir? Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Açıklaması Nedir? Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Cevabı Nedir? Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Açıklaması? :Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Gerçek mi? :Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? ile ilgili Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Hakkında? :Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? ile ilgili Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? burada bulabilirsiniz. Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Juan Vicente Gómez nedir?, Juan Vicente Gómez anlamı nedir?, Juan Vicente Gómez ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Fenikeliler, Otonom araba, Mackolik, 20. yüzyıl, Dual, Erich Maria Remarque, Olympique Lyonnais teknik direktörleri listesi, Utsjoki, Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis, 2021 Semeru yanardağ patlaması, Almanya erkek millî voleybol takımı, Bardas, İzmir bibliyografyası, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Vanuatu tarihi, Spit Out the Bone, Seçmen, Java programlama dili, Eulabeornis, 1982 Supercopa de España, Karboğazı Baskını, Keskin nişancı tüfekleri listesi, NGC 5704, M.C. Gainey, Añana, KaiOS, Adana Yeşiloba Hipodromu, AS Adema, Solanum davidsei, Ukrayna Deniz Kuvvetleri, Power Türk Müzik Ödülleri, Zanzibar, Cheilopogon, 1971 Suriye devlet başkanlığı seçimi, University of Zurich, Mauro Camoranesi, Sakız Sancağı, NGC 2184, Hash fonksiyonu, National Center for Biotechnology Information, national center for biotechnology information, Aksel Gürcan, Qui Gon, Platyceps najadum, Sarıçalı, Shinobu Ono, Slammy Ödülleri, José Pedro Fuenzalida, Koreograf, Arborfield and Newland, Erpeldange Kalesi, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ferdinand Tönnies, Berlin Üzerindeki Gökyüzü, Iotapianus, Japon melezi, Hillary Brooke, Aydınoğulları Beyliği, Xbox World, insomniac games, Insomniac Games, Dülgerzade Camii, Dün ve Bugün 3, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Ali Güneş, Firavun puhu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İleri Teknolojiler Merkezi, Cuma Han Camii, Lublin, Hawaii, Ufuk Sarıca, Doha 2020 Yaz Olimpiyatları adaylığı, Vaynahlar, Chiclana de la Frontera, Göreme Tarihî Millî Parkı, My Fair Lady, Denis Stracqualursi, Agama cristata, Azerbaycan Yükseliş Partisi, Marcianus, Kadıköy, Karataş Yahudi Hastanesi, Bancarella Ödülü, Goran Dragić, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Boris Isaković, İntihar yöntemleri, Kesik yapraklı ballıbaba, Kadızade Mehmed Tahir Efendi, NGC 4269, Cyrano de Bergerac, Yunan Ayaklanması, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi, Moskova Metrosu, Hukuki şekilcilik, Nüfusa göre Avrupa Birliği üye devletler listesi, Bandy, Crystal Palace Ulusal Spor Merkezi, Audi Q2, Hotel,
Boncuklu İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Oral Kimdir?, Evren Şahin Kimdir?, Atilla Koç Kimdir?, Aleaddin Yakan Kimdir?, Boncuk Boncuk İsminin Anlamı Nedir?, Velveleci İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı İsminin Anlamı Nedir?, Mevut İsminin Anlamı Nedir?, Herifceğiz İsminin Anlamı Nedir?, Dost Canlısı İsminin Anlamı Nedir?, Bomboz İsminin Anlamı Nedir?, Tuğberk Güzel Kimdir?, Yanıcı Nedir?, Soğukkan Nedir?, Aldy Bernard Kimdir?, Herhangi Bir İsminin Anlamı Nedir?, Dost İsminin Anlamı Nedir?, Serhat Çelik Kimdir?, Oğuzhan Ünal Kimdir?, Sıkça İsminin Anlamı Nedir?, Mevsuk İsminin Anlamı Nedir?, Bomboş İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Hun Kimdir?, Veysel Dönmez Kimdir?, Yangısız Nedir?, Bombol İsminin Anlamı Nedir?, Herhangi İsminin Anlamı Nedir?, Dosdoğru İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güzel Kimdir?, Velut İsminin Anlamı Nedir?, Sık İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bombok İsminin Anlamı Nedir?, Yangılı Nedir?, Soğukbez Nedir?, Hercümerç İsminin Anlamı Nedir?, Dore İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güner Kimdir?, Dore Nedir?, John Aldridge Kimdir?, Kırgızistan bayrağı Anlamı Nedir, Kırgızistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kırgızistan bayrağı Tarihi, Kırgızistan bayrağı Renkleri, Kırgızistan bayrağı Tasarımı, Bombesiz İsminin Anlamı Nedir?, Vehimli İsminin Anlamı Nedir?, Sıhri İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsel İsminin Anlamı Nedir?, Özgür Şimşek Kimdir?, Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?,