Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir?

Joshua Jortner Nedir?

Joshua Jortner Nedir?, Joshua Jortner Nerededir?, Joshua Jortner Hakkında Bilgi?, Joshua Jortner Analizi? Joshua Jortner ilgili Joshua Jortner ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Joshua Jortner ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Joshua Jortner Ne Anlama Gelir Joshua Jortner Anlamı Joshua Jortner Nedir Joshua Jortner Ne Anlam Taşır Joshua Jortner Neye İşarettir Joshua Jortner Tabiri Joshua Jortner Yorumu 

Joshua Jortner Kelimesi

Lütfen Joshua Jortner Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Joshua Jortner İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı? Joshua Jortner Ne Demek? ,Joshua Jortner Ne Demektir? Joshua Jortner Ne Demektir? Joshua Jortner Analizi? , Joshua Jortner Anlamı Nedir?,Joshua Jortner Ne Demektir? , Joshua Jortner Açıklaması Nedir? ,Joshua Jortner Cevabı Nedir?,Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı?,Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Joshua Jortner Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı Nedir? Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Joshua Jortner Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Joshua Jortner - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Joshua Jortner

Joshua Jortner Nedir? Joshua Jortner Ne demek? , Joshua Jortner Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı? Joshua Jortner Ne Demek? Joshua Jortner Ne Demektir? ,Joshua Jortner Analizi? Joshua Jortner Anlamı Nedir? Joshua Jortner Ne Demektir?, Joshua Jortner Açıklaması Nedir? , Joshua Jortner Cevabı Nedir? , Joshua Jortner Kelimesinin Anlamı?


Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir?

Joshua Jortner

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Joshua Jortner
Kendi dilinde adıהושע יורטנר
Doğum14 Mart 1933 (91 yaşında)
Tarnów, Polonya
Milliyetİsrailli
EğitimKudüs İbrani Üniversitesi
Chicago Üniversitesi
Tel Aviv Üniversitesi
ÖdüllerWolf Kimya Ödülü
Kariyeri
DalıFiziksel kimya
Çalıştığı kurumKudüs İbrani Üniversitesi

Joshua Jortner (İbranice: הושע יורטנר, d. 14 Mart 1933), İsrailli fiziksel kimyager. Tel Aviv, İsrail'deki Tel Aviv Üniversitesi Sackler Kesin Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü'nde Emeritus Profesör.[1]

Gençliği ve eğitimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Jortner 14 Mart 1933'te Tarnów, Polonya'da Yahudi bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte İkinci Dünya Savaşı sırasında 1940 yılında Birleşik Krallık Filistin Mandası'na göç etti. Doktor unvanınını 1960'ta Kudüs İbrani Üniversitesi'nden aldı.

Akademik kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Doktorasını tamamladıktan sonra Jortner Kudüs İbrani Üniversitesi Fiziksel Kimya Bölümü'nde 1961-1963 yılları arasında eğitim görevlisi oldu. 1962-1964 arasında Chicago Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1964'te Tel Aviv Üniversitesi Kimya Bölümü'ne profesör olarak atandı ve bölümün ilk başkanı oldu. 1966'dan 1972'ye kadar Tel Aviv Üniversitesi'nde rektör yardımcısı ve geçici rektör olarak çalıştı. 1973'ten beri Tel Aviv Üniversitesi Raymond ve Beverly Sackler Kesin Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü'nde Heinemann Kimya Profesörü makamında çalışmaktadır. 1964-1971 arasında Chicago Üniversitesi'nde yarı zamanlı profesör olarak da çalıştı. 1974 ve 1978'de Kopenhag Üniversitesi ve 1975'te Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'de misafir profesör olarak bulundu.

Ayrıca 1997'de Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde, 1995'te St. Catherine's Kolej, Oxford'da ve 1998-2000 arasında Paris'teki École Normale Supérieure'de fahri üyelik, eğitmenlik ve kürsü üyeliği aldı. 1973'ten beri İsrail Bilimler ve Hümanite Akademisi üyesidir ve 1986'dan 1995'e kadar akademinin başkanlığını yapmıştır. Amerika, Avrupa (Hollanda, 1998)[2] ve Asya'daki 13 bilim akademisinin onursal yabancı üyesidir.

Araştırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Jortner fiziksel ve teorik kimya alanlarında kimyasal sistemlerdeki dinamik fenomenleri de içeren geniş çapta araştırmalar yapmıştır. Araştırmaları mikroskopik ve makroskopik sistemlerin yapısı, spektroskopisi, dinamikleri ve fonksiyonları arasındaki ilişkilere dayanır. Enerji elde etme mekanizmalarının açıklanmasına; büyük molelükller, yığınlar, yoğun fazlar ve biyofiziksel sistemlerde depolama ve atmanın mikroskobik bakış açısıyla incelenmesine büyük katkıları olmuştur.

Büyük ve orta boylu moleküllerde enerjinin radyasyonsuz yayılımının moleküller arası doğasının açıklanması ve tanımlanmasıyla tanınır. 1968'de Mordechai Bixon ile çalışıp basit bir teorik modele dayanarak enerji elde etme sürecini belirten temel kavramları öne sürdü ve böylece enerji bertaraf mekanizmaları açıklandı. Buna bağlı olarak moleküler dalga paketleri dinamiği ve kuantum atımları teorisini geliştirdi.

Katkıları lazer kimyası, moleküllerde multifoton prosesleri, yoğun fazlarda rahatlama fenomeni ve biyofiziksel sistemlerin dinamiği çalışma alanlarında öncü niteliktedir ve kimyasal fizik ve teorik kimyanın modern gelişimi üstünde derin bir etkisi olmuştur.

Araştırmaları çözünmüş elektronlar teorisi, moleküllerin uyarılmış elektron durumlarının özellikleri, uyumlu multifoton prosesleri, polar solventler ve biyofiziksel sistemlerde yük transferi ve süpersoğutulmuş büyük moleküller ve molekül yığınlarının dinamikleri gibi pek çok alanı kapsamaktadır.

Ödüller[değiştir | kaynağı değiştir]

Kişisel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kardiyolog Ruth T. Jortner ile evlidir. Çiftin oğlu Roni biyolog, kızı Iris ise çellisttir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Joshua Jortner at Tel Aviv University". 14 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2020. 
  2. ^ "J. Jortner". Hollanda Kraliyet Sanatlar ve Bilimler Akademisi. 30 Ocak 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ocak 2016. 
  3. ^ "İsrail Ödülü Resmî Sitesi - 1982'de Kazananlar (İbranice)". 29 Mart 2005 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2020. 
  4. ^ "The Wolf Prize in Chemistry". 17 Mayıs 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Nedir? :Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? ile ilgili Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Ne Demektir? Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Açıklaması Nedir? Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Cevabı Nedir? Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Açıklaması? :Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Gerçek mi? :Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? ile ilgili Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Hakkında? :Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? ile ilgili Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? burada bulabilirsiniz. Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Joshua Jortner nedir?, Joshua Jortner anlamı nedir?, Joshua Jortner ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
42. Türkiye Hükûmeti, Vilar de Besteiros, Meyan (şeker), 2020 Dağlık Karabağ Ateşkes Antlaşması, Kızılcahamam, Ulvi Alacakaptan, NGC 551, Vardak Vilayeti, Haçka SK, Toplumsal yabancılaşma, Anna Dıbo, Jacqueline Boyer, Dodoma Bölgesi, Bolşevik, Cemil Özçağlar, Jean Auguste Dominique Ingres, NGC 4587, Velupillai Prabhakaran, Sezai Demircan, Revolver (film), 73. İngiliz Akademisi Film Ödülleri, Orkun Uçar, Germenler, Malatya İnönü Stadı, 2020 Dağlık Karabağ çatışmalarının zaman çizelgesi, Altın Küre En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, Crotalus durissus, Kerguelen Adaları, Eogranivora, Dombóvár, Ahmet Türk, Cemil Vafi, Cemil Vafı, Aratinga, Georg Friedrich Handel, Gillette Stadyumu, Kuzey Kafkasya halkları, Solanum palinacanthum, Chrome Web Mağazası, Club Atlético de Aviación, Elke Kahr, Fomalhaut, Olga Shishigina, Birinci Körfez Savaşı, Fuat Umay, Akhisar Müzesi, Sena Jurinac, Marie Dressler, Mario Cesariny, Johan Renck, Brittany Andrews, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Kuzeydoğu Bölgesi, Kuzey Makedonya, Warlock, Aradippou, Refik Arslan Öztürk, Geometricilerin listesi, Pisum sativum, Kadın psikolojisi, Abazaca, 1381, 2019 UEFA Uluslar Ligi Finalleri, Animal Diversity Web, The Deadly Assassin, Amy Klobuchar, Argonautika, Rheine, Jökulsárlón, Joseph Louis Lagrange, MedlinePlus, Kılavuzlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Saori Arimachi, Casemiro, Astragalus austriacus, Gölge ve Kemik (dizi), Savaş çekici, Shirley Douglas, Sevimli hayalet, P. Diddy, Nass, Risk analizi, Ateş Altında, Etenzamid, Mauro Viale, Delta (coğrafya), Hamlet (1996 film), Scholastic Press, 2020 NBA Finalleri, NGC 1317, Hippocamelus, Hiei Dağı, Alonzo Church, Leon Battista Alberti, Tekerek, Onikişubat, Satürnün doğal uyduları, Petunia axillaris, 1602, NGC 1326, Colonus, Estonya cumhurbaşkanı,
Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı,