John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir?

John Goodman Nedir?

John Goodman Nedir?, John Goodman Nerededir?, John Goodman Hakkında Bilgi?, John Goodman Analizi? John Goodman ilgili John Goodman ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  John Goodman ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. John Goodman Ne Anlama Gelir John Goodman Anlamı John Goodman Nedir John Goodman Ne Anlam Taşır John Goodman Neye İşarettir John Goodman Tabiri John Goodman Yorumu 

John Goodman Kelimesi

Lütfen John Goodman Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. John Goodman İlgili Sözlük Kelimeler Listesi John Goodman Kelimesinin Anlamı? John Goodman Ne Demek? ,John Goodman Ne Demektir? John Goodman Ne Demektir? John Goodman Analizi? , John Goodman Anlamı Nedir?,John Goodman Ne Demektir? , John Goodman Açıklaması Nedir? ,John Goodman Cevabı Nedir?,John Goodman Kelimesinin Anlamı?,John Goodman Kelimesinin Anlamı Nedir? ,John Goodman Kelimesinin Anlamı Ne demek?,John Goodman Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

John Goodman

John Goodman Kelimesinin Anlamı Nedir? John Goodman Kelimesinin Anlamı Ne demek? , John Goodman Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

John Goodman - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek John Goodman - Oranlamak John Goodman - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

John Goodman - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

John Goodman - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! John Goodman - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

John Goodman

John Goodman Nedir? John Goodman Ne demek? , John Goodman Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

John Goodman Kelimesinin Anlamı? John Goodman Ne Demek? John Goodman Ne Demektir? ,John Goodman Analizi? John Goodman Anlamı Nedir? John Goodman Ne Demektir?, John Goodman Açıklaması Nedir? , John Goodman Cevabı Nedir? , John Goodman Kelimesinin Anlamı?


John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir?

John Goodman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
John Goodman
John Goodman 2014 2.jpg
Goodman, 2014
Doğum Jonathan Stephen Goodman
20 Haziran 1952 (1952-06-20) (70 yaşında)
Amerika Birleşik Devletleri St. Louis, Missouri, ABD
Diğer ad(lar)ı Karl Mundt

Jonathan Stephen "John" Goodman (d. 20 Haziran 1952) Altın Küre ve Emmy ödüllü Amerikalı oyuncudur. St. Louis, Missouri'de doğan sanatçı 1980'li yıllardan beri sinema ve televizyonda faal olarak çalışmaktadır.

İri gövdesi ve bariton sesiyle tanınan sanatçı daha çok komedi ve aile filmlerinde başrol oyuncusunun yakın dostu rollerini oynadı. Kendine özgü sesiyle de birçok filme katkıda bulundu. Goodman ilk kez 1988 - 1997 yılları arasında ABC televizyonunda yayımlanan sitcom dizisi "Roseanne" daki "Dan Conner" rolü ile kitleler tarafından tanındı. Bu TV dizisi Türkiye'de de gösterilmişti.

Sinemadaki önemli filmleri arasında Raising Arizona (1987), Büyük Lebowski (The Big Lebowski) (1998), Barton Fink (1991), Matinee (1993), ve Nerdesin Be Birader? (O Brother, Where Art Thou?) (2000) sayılabilir.

Biyografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

20 Haziran 1952'de ABD'nin güney eyaletlerinden Missouri'nin St. Louis şehrinde doğan John Goodman'a doğduğunda verilen ad John Stephen Goodman'dı. Eğitiminin bütün aşamalarında çok sevdiği memleketinden ayrılmayan Goodman iri yarı gövdesinin de katkısı ile bir spor bursu kazanarak "Güneybatı Missouri Devlet Üniversitesi"ne yazıldı. Ancak futbol oynarken geçirdiği talihsiz bir kaza onu mecburen daha az yorucu bir branşa yönlendirdi, o da aynı üniversitenin Tiyatro Sanatları bölümüne kaydoldu. Burada geleceğin yıldız oyuncuları olacak Tess Harper ve Kathleen Turner gibi arkadaşları ile beraber eğitim aldı.

1975 yılında New York'a taşındı, burada geçimini sağlamak için çocuk tiyatrolarında ve yemek sonrası küçük temsiller verilen restoranlarda çalıştı, televizyon reklam filmlerinde oynadı, hatta gece kulüplerinde fedailik bile yaptı.

1978 yılında "Bir Yaz Gecesi Rüyası" ile tiyatroya ilk adımını attı. Ertesi yıl "Loose Ends" adlı oyunla Broadway'e terfi etti. Broadway'deki en iyi oyunu ise Roger Miller'ın 1985 tarihli bir Huckleberry Finn uyarlaması olan müzikal "Big Rive" da yabani ayyaş Pap rolüydü. Goodman sinemada ara sıra su katılmamış kötü adam veya kaba saba tipleri canlandırdıysa da (The Big Easy, Barton Fink), sempatik yapısı tavırları en antipatik rollerde bile onu seyirciye sevdiriyordu. Everybody's All-American (1988), Aşk Denizi (Sea of Love) (1989), Stella (1989), and Arachnophobia (1990) gibi filmlerdeki yardımcı rollerde, King Ralph (1991), The Babe (1992), Born Yesterday (1993), ve The Flintstones (1994, Fred Çakmaktaş rolündeydi) gibi filmlerdeki başrollerinde usta bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Belki de sinemadaki en iyi oyunculuğunu Matinee (1992)'deki Lawrence Woolsey rolü ile Büyük Lebowski (The Big Lebowski) (1998)'deki Walter Sobchak rolü ile gösterdi. Ertesi yıl da Nicolas Cage ve Ving Rhames ile birlikte Martin Scorsese'nin Bringing out the Dead filminde oynadı, bu filmde bir ambulans şoförünü canlandırıyordu.

1988 ve 1997 yılları arasında ABC televizyonunda yayımlanan popüler sitcom dizisi "Roseanne" daki aile reisi "Dan Conner" rolü ile kitleler tarafından tanındı. Bu rol kendisine dört Emmy ödülü adaylığı ile bir Altın Küre ödülü getirdi. 1995'te kablolu TV için yapılan "Kingfish: A Story of Huey P. Long" ve "A Streetcar Named Desire" (Arzu Tramvayı) filmlerindeki rolleri için iki kez daha Emmy'ye aday gösterildi. "Roseanne"in 1996-1997 sezonundan sonra yüzünü eskitmemek için bir süre ekranlarda gözükmeme kararını alınca kalp krizi geçirdiğine dair söylentiler çıktı.

2000'de "Saturday Night Live" adlı televizyon komedi show dizisine 10.cu kez çıktıktan sonra aynı yıl Coen Kardeşler'in Nerdesin Be Birader?'inde (O Brother, Where Art Thou?) İncil satıcısı rolünde ve Mike Nichols'ın What Planet Are You From? 'unda oynadı. The Adventures of Rocky and Bullwinkle'da (2000) bir Oklahoma polisi iken, Coyote Ugly (2000) ve Storytelling'de (2001) çocuklarının üzerine titreyen babayı oynadı.

Filmleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]


John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Nedir? :John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? ile ilgili John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Ne Demektir? John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Açıklaması Nedir? John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Cevabı Nedir? John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Kelimesinin Anlamı? John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Açıklaması? :John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Gerçek mi? :John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? ile ilgili John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Hakkında? :John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? ile ilgili John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? burada bulabilirsiniz. John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler John Goodman nedir?, John Goodman anlamı nedir?, John Goodman ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Tom Skerritt, Plutarhos, Simonsberg, Sofia Coppola, Semerkant, David O. Russell, WikiMapia, Donald Sutherland, John F. Kennedy, Curtis Hanson, QWERTY, Ronald Reagan, Setagaya, Albert A. Michelson, Sibel Bozdoğan, Michael Apted, Pozitif geri bildirim, Paul Schrader, Halkapınar, Teolojik erdemler, Kubrat, Hektar, Jackass Sonsuza Dek, Arzu, Chicago usulü pizza, Québec, Preston North End FC, Antanas Smetona, Amonyum kromat, Petropolis, Kanije, 2021 Vehbi Emre Hamit Kaplan Turnuvası, Muazzez Ersoy, Pogrom, Yazılım synthesizer, Mikkeli Havalimanı, Kaydırak, Faruk Çelik, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, 2021 Türkiye Grand Prix, Enver Paşa, BBC Sounds, Taşkıran, Yusufeli, Commodore 64, Mälaren, Bucheon, Davao Oriental, Mehmet Ömer Arif Aras, Suriye lirası, Süleyman Girgin, Antonio Cesaro, Taipas do Tocantins, Anti, Fantastik Dörtlü, granül, WWE United Kingdom Championship Tournament, Zackary Wright, Niterói, Relizane Vilayeti, Güney, Geyve, NGC 6890, I. Theodotos, Fötr, Kürt, Kurt, 1476, Ayşecik (film), Uçuculuk, Shota Arveladze, 18. yüzyıl felsefesi, Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi, Ayazağa, Vitis vinifera, Hetereleotris, Pyrus bourgaeana, XV. Benedictus, Porchcrawler, Sosyalist feminizm, The Last Time, Shintaro Kokubu, Agrobacterium tumefaciens, Gelişmiş ülke, Radikal feminizm, Sham Shui Po, Daisy Berkowitz, Kelid Aynası, Nehuén Pérez, Bedale, Rekombinant DNA, Riccardo Zandonai, NGC 1713, Deniz Cengiz, Dimitar Berbatov, Dini yasa, Flaubert, Moschus cupreus, Tsuru, Hayvanlarda aşılanma, Çiftlikören, Kangal, Chalermpol Malakham,
29. Türkiye Hükûmeti, Atilla Duygun Kimdir?, 2019 yerel seçimleri, Sevil Aracı Kimdir?, Alperen Yeşil Kimdir?, Adil Aydın (1940 doğumlu siyasetçi) Kimdir?, Kaknem İsminin Anlamı Nedir?, Kızartılı İsminin Anlamı Nedir?, Giriftar İsminin Anlamı Nedir?, Göreci Nedir?, Daireli Nedir?, İsa Ayanoğlu Kimdir?, 28. Türkiye Hükûmeti, Çullu İsminin Anlamı Nedir?, Avam İsminin Anlamı Nedir?, @beauty Kimdir?, Aylin Daşdelen Kimdir?, 27. Türkiye Hükûmeti, Akın Aral Kimdir?, Turkuvaz İsminin Anlamı Nedir?, Safkan İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Sekiz İsminin Anlamı Nedir?, Mafevk İsminin Anlamı Nedir?, 2018 genel seçimleri, 26. Türkiye Hükûmeti, Aval İsminin Anlamı Nedir?, Malın Gözü Nedir?, Abdulkerim Buğra Şimşek Kimdir?, Kakmalı İsminin Anlamı Nedir?, Kızartıcı İsminin Anlamı Nedir?, Girgin İsminin Anlamı Nedir?, Daireciksiz Nedir?, Aylin Coşkun Kimdir?, 25. Türkiye Hükûmeti, Çukurlu İsminin Anlamı Nedir?, Arda Aydın Kimdir?, Adil Aşırım Kimdir?, 24. Türkiye Hükûmeti, 2014 yerel seçimleri, Akın Alptuna Kimdir?, 23. Türkiye Hükûmeti, Aylin Aslım Kimdir?, Mustafa Çelik Kimdir?, Turistik İsminin Anlamı Nedir?, Safi İsminin Anlamı Nedir?, Otuz İki İsminin Anlamı Nedir?, Orhan Toklu Kimdir?, Madun İsminin Anlamı Nedir?, Salpak Nedir?, Malezyalı Nedir?, Kakavan İsminin Anlamı Nedir?, Giranbaha İsminin Anlamı Nedir?, Kızarık İsminin Anlamı Nedir?, Dairecikli Nedir?, Avustralya bayrağı Anlamı Nedir, Avustralya bayrağı Nasıl Oluştu, Avustralya bayrağı Tarihi, Avustralya bayrağı Renkleri, Avustralya bayrağı Tasarımı, 22. Türkiye Hükûmeti, Çukurca İsminin Anlamı Nedir?, Audible İsminin Anlamı Nedir?, Hakan Uykız Kimdir?, 2011 genel seçimleri, 21. Türkiye Hükûmeti, Aylin Arasıl Kimdir?, 20. Türkiye Hükûmeti, Adil Aliyev Kimdir?, Ucubelik Nedir?, Malayca Nedir?, Atonal İsminin Anlamı Nedir?, Kakaolu İsminin Anlamı Nedir?, Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Turfanda İsminin Anlamı Nedir?, Safdil İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Dört İsminin Anlamı Nedir?, Madrus İsminin Anlamı Nedir?, Kızamıklı İsminin Anlamı Nedir?, 19. Türkiye Hükûmeti, Çuhalı İsminin Anlamı Nedir?, Aylar Lie Kimdir?, 2010 anayasa değişikliği referandumu, Alperen Duymaz Kimdir?, 18. Türkiye Hükûmeti, Manuela Arcuri Kimdir?, Şaban Polat Kimdir?, Atomik İsminin Anlamı Nedir?, @california Kimdir?, 17. Türkiye Hükûmeti, Malayani Nedir?, Kâin İsminin Anlamı Nedir?, Gidimli İsminin Anlamı Nedir?, Gönüllüce Nedir?, Ayla Oral Kimdir?, Akın Algan Kimdir?, Kıytırık İsminin Anlamı Nedir?, Münir Korkmaz Kimdir?, Mehmet Selim Akman Kimdir?, Turfa İsminin Anlamı Nedir?, Safderun İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Dokuz İsminin Anlamı Nedir?, Madrup İsminin Anlamı Nedir?, Burak Yiğenoğlu Kimdir?, 2009 yerel seçimleri,