John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir?

John Boyega Nedir?

John Boyega Nedir?, John Boyega Nerededir?, John Boyega Hakkında Bilgi?, John Boyega Analizi? John Boyega ilgili John Boyega ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  John Boyega ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. John Boyega Ne Anlama Gelir John Boyega Anlamı John Boyega Nedir John Boyega Ne Anlam Taşır John Boyega Neye İşarettir John Boyega Tabiri John Boyega Yorumu 

John Boyega Kelimesi

Lütfen John Boyega Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. John Boyega İlgili Sözlük Kelimeler Listesi John Boyega Kelimesinin Anlamı? John Boyega Ne Demek? ,John Boyega Ne Demektir? John Boyega Ne Demektir? John Boyega Analizi? , John Boyega Anlamı Nedir?,John Boyega Ne Demektir? , John Boyega Açıklaması Nedir? ,John Boyega Cevabı Nedir?,John Boyega Kelimesinin Anlamı?,John Boyega Kelimesinin Anlamı Nedir? ,John Boyega Kelimesinin Anlamı Ne demek?,John Boyega Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

John Boyega Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

John Boyega Kelimesinin Anlamı Nedir? John Boyega Kelimesinin Anlamı Ne demek? , John Boyega Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

John Boyega Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! John Boyega - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

John Boyega

John Boyega Nedir? John Boyega Ne demek? , John Boyega Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

John Boyega Kelimesinin Anlamı? John Boyega Ne Demek? John Boyega Ne Demektir? ,John Boyega Analizi? John Boyega Anlamı Nedir? John Boyega Ne Demektir?, John Boyega Açıklaması Nedir? , John Boyega Cevabı Nedir? , John Boyega Kelimesinin Anlamı?


John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir?

John Boyega

Vikipedi, özgür ansiklopedi
John Boyega
2015 yılında Boyega
DoğumJohn Adedayo Bamidele Adegboyega
17 Mart 1992 (32 yaşında)
Londra, İngiltere
Vatandaşlık
 • Birleşik Krallık
 • Nijerya
Meslek
 • Aktör
 • yapımcı
Etkin yıllar2011–günümüz

John Adedayo Bamidele Adegboyega (d. 17 Mart 1992, Londra) Profesyonel olarak John Boyega olarak bilinen, bir İngiliz aktör ve yapımcıdır.[1][2][3][4] Star Wars'ın[5] devam filmi üçlemesi olan Güç Uyanıyor, Son Jedi ve Skywalker'ın Yükselişi filmlerinde Finn rolünde oynadı.

Filmografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Başlık Rol Yönetmen Notlar
2011 Uzaylıların Şafağı Musa Joe Cornish
Junkhearts Cemal Renk Krishnan
2013 Yükselen Güneşin Ülkesinde Ugwu Biyi Bandele
2014 Görkemli Hayaller Bambi Malik Vitthal
2015 Star Wars: Güç Uyanıyor FN-2187 / Fin JJ Abrams
2017 The Circle Ty James Ponsoldt
Detroit Melvin Dismukes kathryn bigelow
Star Wars: Son Jedi Fin Rian Johnson
2018 Pasifik Savaşı: İsyan Jake Pentikost Steven S.DeKnight Ayrıca yapımcı
2019 Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi Fin JJ Abrams
2021 Çıplak Tekillik Casi Chase Palmer [6][7]
2022 Breaking Brian Brown-Easley Abi Damaris Corbin Ayrıca yapımcı
Kadın Kral King Ghezo Gina Prince-Bythewood
2023 They Cloned Tyrone Fontaine Juel Taylor Post prodüksiyon

Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Video oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Başlık rol notlar
2015 Disney Infinity 3.0 Fin Ses
2016 LEGO Star Wars: Güç Uyanıyor
2017 Star Wars Battlefront II

Tema parkı cazibe merkezleri

Yıl Başlık rol notlar
2015 Star Tours – The Adventures Continue Fin Season of the Force promosyonu için sezonluk sahne eklendi
2019 Star Wars: Rise of the Resistance Disney's Hollywood Studios
2020 Disneyland

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "John Boyega opens up about 'Star Wars' experince, highlights limits of representation". The Daily Targum. 17 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Eylül 2020. 
 2. ^ "Hollywood Actor John Boyega plans N8 billion Nollywood movie". Premium Times (İngilizce). 4 Nisan 2018. 21 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Eylül 2020. 
 3. ^ "John Boyega represents Nigeria at Star Wars premiere". Vanguard News (İngilizce). 19 Aralık 2019. 19 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Eylül 2020. 
 4. ^ "John Boyega calls out Disney over treatment of non-white actors in Star Wars". Punch Newspapers (İngilizce). 3 Eylül 2020. 3 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Eylül 2020. 
 5. ^ "Boyega says he was 'pushed to the side' by Disney". BBC News (İngilizce). 3 Eylül 2020. 3 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Mart 2022. 
 6. ^ "Olivia Cooke Joins John Boyega In Scott Free's 'Naked Singularity'". 16 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Şubat 2023. 
 7. ^ "After Yang" (PDF). NYC Media & Production. 17 Ocak 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Nisan 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Nedir? :John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? ile ilgili John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Ne Demektir? John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Açıklaması Nedir? John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Cevabı Nedir? John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Kelimesinin Anlamı? John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Açıklaması? :John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Gerçek mi? :John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? ile ilgili John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Hakkında? :John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? ile ilgili John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? burada bulabilirsiniz. John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler John Boyega nedir?, John Boyega anlamı nedir?, John Boyega ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
AllMovie, Limanköy, Demirköy, Yetki ikamesi, Otterfing, Vladimir Kliçko, Dünya Boks Konseyi, Halveti Tekkesi, Heart of Midlothian FC, Sultanşah, Soçi Uluslararası Havalimanı, Gelişim psikolojisi, Diana Hacıyeva, Smolensk Güney Havalimanı, Steponas Kairys, Kadeş Muharebesi, Henry Clay, Winhöring, Ahmet Arslan (siyasetçi), Civil War (çizgi roman), Saratov Tsentralny Havalimanı, James Buchanan, Mikrobolometre, Kagisho Dikgacoi, Salekhard Havalimanı, Regents College, Azerbaycandaki nehirler listesi, Katlego Mphela, İlkadım belediye başkanları listesi, Friends karakterleri listesi, Rusyadaki havalimanları listesi, Ölüm Defteri, Müfide Kadri, Birmingham derbisi, Deliorman, Rostov na Donu Havalimanı, Zengiabad, Kirin, Cetvel (takımyıldız), Nurculuk, Windows NT 3.1, Edmund Phelps, Survivor Türkiye, Eukaryot, Mücahitler Tren İstasyonu, Roşçino Uluslararası Havalimanı, Oberfranken, Meksika Cumhurbaşkanı, 72. koğuş, Bondi mavisi, Kitakata, Rjevka Havalimanı, Lazeti, Ayyıldız Tim, Klobazam, Azerbaycan Devlet Akademik Filarmonisi, Uluslararası Kaplan Günü, Miranşah, Kayseride 1965 Türkiye genel seçimleri, Supremes, Pulkovo Havalimanı, Gülyancı, Enzim, Papa Formosus, Pskov Havalimanı, Dianik Vika, Yukarıkaradere, Bahçe, IV. John Jacob Astor, Daha İyisi Gelene Kadar, Gloria Steinem, Xabier Azkargorta, Louis (Galler prensi), Galler Prensi Charles, Plekhanovo Havalimanı, Mihail Bogdanoviç Barclay de Tolly, Manchester Üniversitesi, Pist (havacılık), Malurus assimilis, 2014 Masters Turnuvası, Tartu Üniversitesi, Barry Jenkins, Ekonomistler listesi, Lenin, Carlazzo, Agatonas İakovidis, İsabeyli Tren İstasyonu, Survivor 2007, Penza Havalimanı, Ostafyevo Uluslararası Havalimanı, Stres topu, Devlethan Camii, Orsk Havalimanı, Westphalia, Latince deyişler listesi, Collocalia, The Omen, Orenburg Tsentralny Havalimanı, İsa Gamber, Gürcü Ortodoks ve Elçisel Kilise, Etnisite, Nyagan Havalimanı,
Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı,