Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir?

Ivan Basso Nedir?

Ivan Basso Nedir?, Ivan Basso Nerededir?, Ivan Basso Hakkında Bilgi?, Ivan Basso Analizi? Ivan Basso ilgili Ivan Basso ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Ivan Basso ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Ivan Basso Ne Anlama Gelir Ivan Basso Anlamı Ivan Basso Nedir Ivan Basso Ne Anlam Taşır Ivan Basso Neye İşarettir Ivan Basso Tabiri Ivan Basso Yorumu 

Ivan Basso Kelimesi

Lütfen Ivan Basso Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Ivan Basso İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Ivan Basso Kelimesinin Anlamı? Ivan Basso Ne Demek? ,Ivan Basso Ne Demektir? Ivan Basso Ne Demektir? Ivan Basso Analizi? , Ivan Basso Anlamı Nedir?,Ivan Basso Ne Demektir? , Ivan Basso Açıklaması Nedir? ,Ivan Basso Cevabı Nedir?,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı?,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ivan Basso Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Nedir? Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Ivan Basso Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ivan Basso - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ivan Basso

Ivan Basso Nedir? Ivan Basso Ne demek? , Ivan Basso Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Ivan Basso Kelimesinin Anlamı? Ivan Basso Ne Demek? Ivan Basso Ne Demektir? ,Ivan Basso Analizi? Ivan Basso Anlamı Nedir? Ivan Basso Ne Demektir?, Ivan Basso Açıklaması Nedir? , Ivan Basso Cevabı Nedir? , Ivan Basso Kelimesinin Anlamı?


Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir?

Ivan Basso

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ivan Basso
Basso, 2011 Critérium du Dauphiné'de.
Kişisel bilgileri
Tam adıIvan Basso
Takma adıIvan the Terrible
The Smiling Assassin
DoğumIvan Basso
26 Kasım 1977 (45 yaşında)
Gallarate, İtalya
Boy1,82 m (6,0 ft)
Kilo70 kg (150 lb; 11 st)
Takım bilgisi
Mevcut takımıCannondale
DisiplinYol bisikleti
RolBisikletçi
Bisikletçi tipiGC Contender
Amatör takım(lar)ı1998
GS San Pietro
GS Gornatese
Zalf-Euromobil-Fior
Asics (stagiaire)
Profesyonel takım(lar)ı
1999–2000
2001–2003
2004–2006
2007
2008–
Riso Scotti
Fassa Bortolo
Team CSC
Discovery Channel
Liquigas
Kayda değer galibiyetleri
Büyük Turlar
Tour de France
Genç bisikletçi klasmanı (2002)
1 Etap (2004)
Giro d'Italia
Genel klasman (2006, 2010)
6 Etap (2005, 2006, 2010) + 2 TTT (2006, 2010)

Etap Yarışları

Danmark Rundt (2005)
Critérium International (2006)
Giro del Trentino (2009)

Günlük yarışlar ve Klasikler

Giro dell'Emilia (2004)
Japonya Kupası (2012)
Son güncelleme
26 Mart 2013

Ivan Basso, (d. 26 Kasım 1977 Gallarate, Varese, İtalya), şu anda UCI ProTeam Cannondale]] ile yarışan,[1] İtalyan profesyonel yol bisikleti yarışçısı. Korkunç İvan lakaplı Basso,[2] 21. yüzyılın profesyonel alandaki en iyi dağ bisikletçileri arasında yer almaktadır ve en güçlü etap yarışı bisikletçilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Team CSC adına yarışmakta olduğu 2006 yılında ve Liquigas adına yarışmakta olduğu 2010 yılında İtalya Bisiklet Turu'nu 2 kez kazandı. Basso, 2007 yılında doping kullanmayı planladığını kabul etti ve iki yıl için spordan men cezası aldı. Cezası, 4 Ekim 2008'de sona erdi. Cezanın bitiminden iki gün sonra, Damiano Cunego ve Giovanni Visconti arkasında üçüncü sırada bitirdiği, Japonya Kupası'na katılarak tekrar yarışlara döndü.[3]

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Gallarate, Varese ili, Lombardy'de doğdu. Tour de France eski üç kez etap galibi, birkaç kez doping suçu kanıtlanmış olduktan sonra iki yıl için men cezası alan Claudio Chiappucci'nin, bitişiğinde büyüdü.

Amatör olarak, 1995 Genç Dünya Şampiyonası ikinci sırada tamamladı ve ilk büyük sonucu 1998 yılında U-23 Dünya Şampiyonası kazanmak oldu. Diğer İtalyan bisikletçilerinden Giuliano Figueras ve özellikle Danilo Di Luca ile yarıştı. Gençliğindeki hırsıyla ekibinin taktikleri daha farklı olsaydı, U-23 Dünya Şampiyonası'nı kazanmış olurdu.[4] Basso profesyonel olmadan önce, ailesi onun Teknik Geometri çalışmalarını bitirdiğini görmek istedi. 1999 yılında Davide Boifava ait Riso Scotti-Vinavil ekibi ile profesyonel oldu ve ilk Giro d'Italia turunda yarıştı. Üç haftalık yarışı bitiremedi, ama bir gün bu turu kazanmayı kendisine hedef olarak belirledi.[2] 2000 yılında, şimdi Amica Chips-Tacconi Spor denilen takımı ile, 2000 Regio-Tur 'unda profesyonel anlamdaki ilk zaferlerini kazandı.

Umut verici sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2001 yılında sportif direktörü Giancarlo Ferretti gözetiminde Fassa Bortolo'ya geçti. 2001 yılında birçok önemli zaferler kazandı ve ilk Tour de France katılımını 2001 yılında gerçekleşti. Bastille Günü etabının atağında, zafer kazanmak için beş bisikletçi kaçış gerçeklştirdi, ama Basso bir dağ inişi sırasında düştü ve yarışı terk etmek zorunda kaldı.

Basso, 2003 Tour de France sırasında.

Sonraki iki yıl, Tour de France onun için umut verici olmasına rağmen, önemli bir galibiyetten yoksundu. 2002 Tour de France'ta, Basso genel klasmanı 11. sırada tamamladı ve 25 yaşın altındaki genel klasmanda en iyi yerde olan bisikletçiye verilen, beyaz mayo ödülünü kazandı.

2003 Turu'na etkisini bıraktı. Yarışın ilk bölümünde çabalarını ithaf ettikleri ancak daha sonra gıda zehirlenmesi nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda olan, Alessandro Petacchi'nin 4 etap kazanmasına yardım eden, Fassa Bortolo takımındaki arkadaşlarından sadece iki bisiletçinin Basso'ya yardımcı olmasına rağmen genel klasmanı 7. sırada bitirdi. Tour de France'taki İtalyan bisikletçiler arasında en iyi olmasına ve iyi sonuçlar almasına rağmen, İtalya'daki en büyük yarış olan, Giro'da takımdaki hiyerarşi nedeniyle Fassa Bortolo'dan diğer İtalyan takım arkadaşı Dario Frigo 'nun arkasında yer almaktaydı.[2] Fassa Bortolo kariyerine umut verici bir başlangıç yapmasına rağmen, Ferretti ile Basso arasındaki ilişki soğudu. Basso, "demir çavuş" yönetim tekniklerine iyi yanıt veremedi ve yeterli yarış kazanamadı.

Bireysel zamana karşı etabı hariç olmak üzere, 2003 Turu'nda Basso turu kazanan Lance Armstrong'a yaklaşık olarak bir dakika civarında zaman kaybetmişti ve takımlardan yeni teklifler geldi. ABD Posta Servisi'ne gittiğini söyleyen güçlü söylentilere rağmen,[4] Ivan Basso takım yöneticisi Bjarne Riis gözetiminde, 2004 sezonu için CSC takımına transfer oldu. Basso, asıl hedefi Tour de France olan Team CSC'de, Danimarka forması giyen Tyler Hamilton 'un boş bıraktığı, takım kaptanlığını doldurdu. Ivan Basso'nun zayıflığı zamana karşı yarışlarıydı ve 2004 sezonu öncesi kendisi ve takım arkadaşı Carlos Sastre bisiklet üzerindeki aerodinamik konumlandırmayı geliştirmek için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde bir rüzgar tünelinde eğitim gördüler. Ivan Basso'nun zamana karşı becerisi önümüzdeki yıllardaki, en temel gelişim noktalarından biri oldu.

Açık veliaht[değiştir | kaynağı değiştir]

Basso (solda) Lance Armstrong'la yan yana 2004 Tour de France sırasında. Basso ilk kez bir Büyük Tur'da etap kazandığı, 12. etap yarışında.

Basso 2004 Tour de France'ta oldukça etkileyici gözüküyordu. 2004 Tour de France'ta 12. etabı muhtemel tur galibi Lance Armstrong'un önünde kazandı. Bu etap galibiyeti Basso'nun Fransa Bisiklet Turu'ndaki ilk etap galibiyeti oldu ve aynı zamanda 2001'den bu yana kazandığı ilk galibiyet oldu. Genel klasmanda elde ettiği zamanları, zamana karşı yarışlarında kaybetti. Armstrong tarafından yakalanıp geçildiği, 16. etap olan Alpe d'Huez zamana karşı yarışında 8. olabildi ve 19. etaptaki zamana karş yarışı 6. bitirdi. Toplamda her iki etapta, 5 dakika 13 saniye kaybetmiş oldu. Son zamana karşı yarışında kaybettiği dakikalar onu Andreas Klöden'in ardından 3. sıraa itti ve Tur'un kazananı Lance Armstrong'un 6 dakika 40 saniye gerisinde kalmış oldu. Sezonu, Verona'da yapılan 2004 Dünya Bisiklet Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Luca Paolini'ye yardım ederek noktaladı. Sezonun bitişiyle Team CSC ekonomik olarak kötü durumdaydı. Öyle ki Bjarne Riis diğer takımlardan iyi teklifler alan bisikletçilerin gitmesine izin verdi. Discovery Channel tarafından kendisine ekonomik olarak çok iyi bir teklif yapılmasına rağmen Basso bu takıma transfer olmadı.[2]

Ocak 2005'te Basso, kanserle mücadele eden annesini kaybetti. 2005 yılındaki İtalya Bisiklet Turu'na konsatre olmuştu, aklında tamamen bu turu kazanmak düşüncesi vardı. Hem Giro hem de Tour'u kazanmaya odaklanmaktan ziyade, o dönemde moda haline gelen, özellikle Lance Armstrong'un uyguladığı sadece tek bir büyük tura odaklanmayı taktik olarak belirledi.[5] Basso, midesinden rahatsızlandığı 13. etap olan Passo dello Stelvio'ya kadar, Giro genel klasman liderinin giydiği pembe mayo'yu giyiyordu. Stelvio Pass'ı da kapsayan dağ etabı olan, 14. etapta 40 dakika kadar daha kaybetti. Böylelikle artık genel klasmanda bir tehdit olarak görülmüyrdu. Bu saatten sonra Basso taktiğini değiştirdi ve amacını bireysel etap kazanmak olarak koydu. Bu amacına dağ etabı olan 17. etapta ulaştı. Aynı zamanda 18. etaptaki zamana karşı yarışını takım arkadaşı David Zabriskie'nin önünde kazandı. Böylelikle bu alandaki gücünü de göstermiş oldu.

Basso, genel klasmanı 2. sırada noktaladığı 2005 Tour de France'ta.

2005 Tour de France'ta ilk dağ etabı olan, 10. etapta nipeten zayıf başladı ve ön grubu 1 dakika geriden takip etti. Fakat Tur'un geri kalan kısmında, dağlarda genel klasman lideri Lance Armstrong'a rakip olabilen ve onu dağ etaplarında zorlayabilen tek isim oldu. 2004'le kıyaslandığında daha iyi olsa da Basso hala zamana karşı yarışlarda zayıftı. Toplamda her iki zamana karşı etabında 3:47 sn kaybetti. Genel klasmanda Lance Armstrong'un 4:40 sn gerisinde 2. olarak Tour de France'ı tamamladı. 2005 Tour de France sırasında Team CSC ile 3 yıllık yeni bir kontrat imzaladı.

Kişisel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Basso, Cassano Magnago, Gallarate, İtalya'da karısı ve üç çocuğu ile birlikte yaşamaktadır.

Doğduğu yerde artık kendisine ait toprağı ve burada yerel halka iş imkânı da sağlayacak olan yabanmersini çiftliği bulunmaktadır. Aynı zamanda belirsizlik içide olan Avrupa ekonomisinde, bisikletten emekli olduktan sonra hayatını idame ettirecek gelecek yatırımını da böylelikle yapmıştır.[6] Basso, ekim işlemlerine başlamıştı, çiftliğinin adı "Il Borgo" ya da "köy"'dür.[7]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kariyer özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Dereceler[değiştir | kaynağı değiştir]

1998
1. U-23 Yol Yarışı Şampiyonu
2000
1. Etaplar 1 & 3b Regio-Tour
2001
1. Etap 1 Tour Méditerranéen
1. Etap 5 Bicicleta Vasca
1. Etap 5 Österreich Rundfahrt
2002
11. Genel Tour de France
1. Genç Klasmanı Kazananı
2003
7. Genel Tour de France
2004
1. Giro dell'Emilia
1. Grand Prix Jyske Bank
3. Genel Tour de France
1. Etap 12
2005
1. Etaplar 17 & 18 Giro d'Italia
1. Genel Danmark Rundt
1. Etaplar 1, 2, 3 & 5
2. Genel Tour de France
2006
1. Pembe mayo Genel Genel Klasman Kazananı Giro d'Italia
1. Etaplar 5 (TTT), 8, 16 & 20
1. Azzurri d'Italia classification
1. Genel Critérium International
1. Etap 2
1. Etap 2B Circuit de la Sarthe
2008
3. Japonya Kupası
2009
1. Genel Giro del Trentino
1. AC Arona
4. Genel Giro d'Italia
4. Genel Vuelta a España
5. Genel Tirreno–Adriatico
2010
1. Pembe mayo Genel Genel Klasman Kazananı Giro d'Italia
1. Etaplar (TTT) & 15
1. Gran Premio Industria e Commercio Artigianato Carnaghese
9. Genel Tour de France
2011
1. GP di Lugano
1. Genel Giro di Padania
1. Etap 4
4. Genel Tirreno–Adriatico
7. Genel Volta a Catalunya
7. Genel Tour de France
2012
1. Japonya Kupası
5. Genel Giro d'Italia
2013
4. Genel Settimana Internazionale di Coppi e Bartali

Büyük turlarda yıllara göre genel klasman çizelgesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Grand Tour 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Pink jersey Giro DNF 52  –  –  –  – 28 1  –  – 3 1  – 5
Yellow jersey Tour  –  – DNF 11 7 3 2  –  –  –  – 31 7 25
golden jersey Vuelta  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 4  –  –

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Cannondale (CAN) - ITA". UCI World Tour. Union Cycliste Internationale. 21 Eylül 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ocak 2013. 
  2. ^ a b c d John Wilcockson and Andrew Hood (27 Ekim 2005). "Ivan il Terrible: The Charmed Life of Italy's Hottest Star". VeloNews. 2 Kasım 2005 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Aralık 2005. 
  3. ^ "Cunego wins Japan Cup". VeloNews. 26 Ekim 2008. 19 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2008. 
  4. ^ a b Akinde, Michael (29 Nisan 2006). "The Smiling Assassin: Ivan Basso Part 1". DailyPeloton. 7 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  5. ^ Akinde, Michael (29 Nisan 2006). "The Smiling Assassin: Ivan Basso Part 2". DailyPeloton. 7 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  6. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Mayıs 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2013. 
  7. ^ "Arşivlenmiş kopya". 13 Şubat 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Nedir? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? ile ilgili Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Ne Demektir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklaması Nedir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Cevabı Nedir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklaması? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Gerçek mi? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? ile ilgili Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Hakkında? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? ile ilgili Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? burada bulabilirsiniz. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kılıç, Keçiborlu, SPQR, Dassault Rafale, Atom çekirdeği, Drew McIntyre, Annaburg, Roderick Miranda, St Enoder, Pipet, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi, Around Us Entertainment, Tercüman (Halka ve Olaylara), Mizuki Hamada, 1440, Irina Rîngaci, 11. Altın Koza Film Festivali, Zıt pistonlu motorlar, İmamiyye, Robert Ryman, Spor gazeteciliği, Tuğçe Özbudak, Camdaki Kız (dizi), Paris Barış Konferansı, Öjenik, Edeka, 2016 yılında Türkiyede en çok gişe yapan filmler listesi, Daft Punk Is Playing at My House, Munir Mohamedi, Göltarla, Samsat, Man of the Woods, Egon Egemann, Xàbia, Emre Aygün, Internet Archive, Birao, Ödev, Tom Riddle, Nissan Cedric, Cook Islands, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Delican şehristanı, Imoco Volley, Koordinat sistemi, Havacılık Ulusal Danışma Komitesi, The Kids, Tenten Sovyetlerde, Sezai Aydın, Görevimiz Tehlike 7, 1721, Köprübaşı, Tomarza, Azerbaycan başbakanları listesi, Terabit Ethernet, Brighton Beach Memoirs, 1910, Büyükoturak, Alimerdan Bey Topçubaşov, Florence Knoll, Ticaret dengesi, Évreux FC 27, Spartakusbund, 1968, Güllücə, 55. Britanya Akademisi Sinema Ödülleri, İçecek karışımı, Necdet Kaba, 1490, Rachel Whiteread, Swatch Group, Mehmet Çınarlı, Hey Baby, Edward Halett Carr, Osmanlı Bahriye Nazırlığı, John Witherspoon, Football League Fourth Division, Murat Ceylan Wish, Çukur bölümleri listesi, Aşağı Dünya Obruğu, Grani, Çalgıdaki yıldızlar listesi, Jeffrey Tambor, Sergio Reggiani, Zlatan Bajramović, NGC 6065, Blessed are the Sick, Lyciasalamandra atifi, Sofia Alekseyevna, Nilüferler, Yazılım çerçevesi, Jas Ja Imam Silata, 2017 Amerikan Film Enstitüsü Ödülleri, Kobe Bryant, Soulcalibur II, Grumman, Video oyun, Mahmutoğlan, Guillermo Ramírez, Tataristan Cumhurbaşkanı, 2011 Asya Kış Oyunları, Torre Agbar, Kazan arazi şekli,
Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?, Dolu İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosiyanik Nedir?, Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?,