Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir?

Ivan Basso Nedir?

Ivan Basso Nedir?, Ivan Basso Nerededir?, Ivan Basso Hakkında Bilgi?, Ivan Basso Analizi? Ivan Basso ilgili Ivan Basso ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Ivan Basso ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Ivan Basso Ne Anlama Gelir Ivan Basso Anlamı Ivan Basso Nedir Ivan Basso Ne Anlam Taşır Ivan Basso Neye İşarettir Ivan Basso Tabiri Ivan Basso Yorumu 

Ivan Basso Kelimesi

Lütfen Ivan Basso Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Ivan Basso İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Ivan Basso Kelimesinin Anlamı? Ivan Basso Ne Demek? ,Ivan Basso Ne Demektir? Ivan Basso Ne Demektir? Ivan Basso Analizi? , Ivan Basso Anlamı Nedir?,Ivan Basso Ne Demektir? , Ivan Basso Açıklaması Nedir? ,Ivan Basso Cevabı Nedir?,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı?,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ivan Basso Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Nedir? Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ivan Basso Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Ivan Basso Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ivan Basso - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ivan Basso

Ivan Basso Nedir? Ivan Basso Ne demek? , Ivan Basso Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Ivan Basso Kelimesinin Anlamı? Ivan Basso Ne Demek? Ivan Basso Ne Demektir? ,Ivan Basso Analizi? Ivan Basso Anlamı Nedir? Ivan Basso Ne Demektir?, Ivan Basso Açıklaması Nedir? , Ivan Basso Cevabı Nedir? , Ivan Basso Kelimesinin Anlamı?


Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir?

Ivan Basso

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ivan Basso
Basso, 2015
Kişisel bilgileri
Tam adıIvan Basso
Takma adıIvan the Terrible
The Smiling Assassin
DoğumIvan Basso
26 Kasım 1977 (46 yaşında)
Gallarate, İtalya
Boy1,82 m (6,0 ft)
Kilo70 kg (150 lb; 11 st)
Takım bilgisi
Mevcut takımıCannondale
DisiplinYol bisikleti
RolBisikletçi
Bisikletçi tipiGC Contender
Amatör takım(lar)ı1998
GS San Pietro
GS Gornatese
Zalf-Euromobil-Fior
Asics (stagiaire)
Profesyonel takım(lar)ı
1999–2000
2001–2003
2004–2006
2007
2008–
Riso Scotti
Fassa Bortolo
Team CSC
Discovery Channel
Liquigas
Kayda değer galibiyetleri
Büyük Turlar
Tour de France
Genç bisikletçi klasmanı (2002)
1 Etap (2004)
Giro d'Italia
Genel klasman (2006, 2010)
6 Etap (2005, 2006, 2010) + 2 TTT (2006, 2010)

Etap Yarışları

Danmark Rundt (2005)
Critérium International (2006)
Giro del Trentino (2009)

Günlük yarışlar ve Klasikler

Giro dell'Emilia (2004)
Japonya Kupası (2012)
Son güncelleme
26 Mart 2013

Ivan Basso, (d. 26 Kasım 1977 Gallarate, Varese, İtalya), şu anda UCI ProTeam Cannondale]] ile yarışan,[1] İtalyan profesyonel yol bisikleti yarışçısı. Korkunç İvan lakaplı Basso,[2] 21. yüzyılın profesyonel alandaki en iyi dağ bisikletçileri arasında yer almaktadır ve en güçlü etap yarışı bisikletçilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Team CSC adına yarışmakta olduğu 2006 yılında ve Liquigas adına yarışmakta olduğu 2010 yılında İtalya Bisiklet Turu'nu 2 kez kazandı. Basso, 2007 yılında doping kullanmayı planladığını kabul etti ve iki yıl için spordan men cezası aldı. Cezası, 4 Ekim 2008'de sona erdi. Cezanın bitiminden iki gün sonra, Damiano Cunego ve Giovanni Visconti arkasında üçüncü sırada bitirdiği, Japonya Kupası'na katılarak tekrar yarışlara döndü.[3]

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Gallarate, Varese ili, Lombardy'de doğdu. Tour de France eski üç kez etap galibi, birkaç kez doping suçu kanıtlanmış olduktan sonra iki yıl için men cezası alan Claudio Chiappucci'nin, bitişiğinde büyüdü.

Amatör olarak, 1995 Genç Dünya Şampiyonası ikinci sırada tamamladı ve ilk büyük sonucu 1998 yılında U-23 Dünya Şampiyonası kazanmak oldu. Diğer İtalyan bisikletçilerinden Giuliano Figueras ve özellikle Danilo Di Luca ile yarıştı. Gençliğindeki hırsıyla ekibinin taktikleri daha farklı olsaydı, U-23 Dünya Şampiyonası'nı kazanmış olurdu.[4] Basso profesyonel olmadan önce, ailesi onun Teknik Geometri çalışmalarını bitirdiğini görmek istedi. 1999 yılında Davide Boifava ait Riso Scotti-Vinavil ekibi ile profesyonel oldu ve ilk Giro d'Italia turunda yarıştı. Üç haftalık yarışı bitiremedi, ama bir gün bu turu kazanmayı kendisine hedef olarak belirledi.[2] 2000 yılında, şimdi Amica Chips-Tacconi Spor denilen takımı ile, 2000 Regio-Tur 'unda profesyonel anlamdaki ilk zaferlerini kazandı.

Umut verici sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2001 yılında sportif direktörü Giancarlo Ferretti gözetiminde Fassa Bortolo'ya geçti. 2001 yılında birçok önemli zaferler kazandı ve ilk Tour de France katılımını 2001 yılında gerçekleşti. Bastille Günü etabının atağında, zafer kazanmak için beş bisikletçi kaçış gerçeklştirdi, ama Basso bir dağ inişi sırasında düştü ve yarışı terk etmek zorunda kaldı.

Basso, 2003 Tour de France sırasında.

Sonraki iki yıl, Tour de France onun için umut verici olmasına rağmen, önemli bir galibiyetten yoksundu. 2002 Tour de France'ta, Basso genel klasmanı 11. sırada tamamladı ve 25 yaşın altındaki genel klasmanda en iyi yerde olan bisikletçiye verilen, beyaz mayo ödülünü kazandı.

2003 Turu'na etkisini bıraktı. Yarışın ilk bölümünde çabalarını ithaf ettikleri ancak daha sonra gıda zehirlenmesi nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda olan, Alessandro Petacchi'nin 4 etap kazanmasına yardım eden, Fassa Bortolo takımındaki arkadaşlarından sadece iki bisiletçinin Basso'ya yardımcı olmasına rağmen genel klasmanı 7. sırada bitirdi. Tour de France'taki İtalyan bisikletçiler arasında en iyi olmasına ve iyi sonuçlar almasına rağmen, İtalya'daki en büyük yarış olan, Giro'da takımdaki hiyerarşi nedeniyle Fassa Bortolo'dan diğer İtalyan takım arkadaşı Dario Frigo 'nun arkasında yer almaktaydı.[2] Fassa Bortolo kariyerine umut verici bir başlangıç yapmasına rağmen, Ferretti ile Basso arasındaki ilişki soğudu. Basso, "demir çavuş" yönetim tekniklerine iyi yanıt veremedi ve yeterli yarış kazanamadı.

Bireysel zamana karşı etabı hariç olmak üzere, 2003 Turu'nda Basso turu kazanan Lance Armstrong'a yaklaşık olarak bir dakika civarında zaman kaybetmişti ve takımlardan yeni teklifler geldi. ABD Posta Servisi'ne gittiğini söyleyen güçlü söylentilere rağmen,[4] Ivan Basso takım yöneticisi Bjarne Riis gözetiminde, 2004 sezonu için CSC takımına transfer oldu. Basso, asıl hedefi Tour de France olan Team CSC'de, Danimarka forması giyen Tyler Hamilton 'un boş bıraktığı, takım kaptanlığını doldurdu. Ivan Basso'nun zayıflığı zamana karşı yarışlarıydı ve 2004 sezonu öncesi kendisi ve takım arkadaşı Carlos Sastre bisiklet üzerindeki aerodinamik konumlandırmayı geliştirmek için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde bir rüzgar tünelinde eğitim gördüler. Ivan Basso'nun zamana karşı becerisi önümüzdeki yıllardaki, en temel gelişim noktalarından biri oldu.

Açık veliaht[değiştir | kaynağı değiştir]

Basso (solda) Lance Armstrong'la yan yana 2004 Tour de France sırasında. Basso ilk kez bir Büyük Tur'da etap kazandığı, 12. etap yarışında.

Basso 2004 Tour de France'ta oldukça etkileyici gözüküyordu. 2004 Tour de France'ta 12. etabı muhtemel tur galibi Lance Armstrong'un önünde kazandı. Bu etap galibiyeti Basso'nun Fransa Bisiklet Turu'ndaki ilk etap galibiyeti oldu ve aynı zamanda 2001'den bu yana kazandığı ilk galibiyet oldu. Genel klasmanda elde ettiği zamanları, zamana karşı yarışlarında kaybetti. Armstrong tarafından yakalanıp geçildiği, 16. etap olan Alpe d'Huez zamana karşı yarışında 8. olabildi ve 19. etaptaki zamana karş yarışı 6. bitirdi. Toplamda her iki etapta, 5 dakika 13 saniye kaybetmiş oldu. Son zamana karşı yarışında kaybettiği dakikalar onu Andreas Klöden'in ardından 3. sıraa itti ve Tur'un kazananı Lance Armstrong'un 6 dakika 40 saniye gerisinde kalmış oldu. Sezonu, Verona'da yapılan 2004 Dünya Bisiklet Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Luca Paolini'ye yardım ederek noktaladı. Sezonun bitişiyle Team CSC ekonomik olarak kötü durumdaydı. Öyle ki Bjarne Riis diğer takımlardan iyi teklifler alan bisikletçilerin gitmesine izin verdi. Discovery Channel tarafından kendisine ekonomik olarak çok iyi bir teklif yapılmasına rağmen Basso bu takıma transfer olmadı.[2]

Ocak 2005'te Basso, kanserle mücadele eden annesini kaybetti. 2005 yılındaki İtalya Bisiklet Turu'na konsatre olmuştu, aklında tamamen bu turu kazanmak düşüncesi vardı. Hem Giro hem de Tour'u kazanmaya odaklanmaktan ziyade, o dönemde moda haline gelen, özellikle Lance Armstrong'un uyguladığı sadece tek bir büyük tura odaklanmayı taktik olarak belirledi.[5] Basso, midesinden rahatsızlandığı 13. etap olan Passo dello Stelvio'ya kadar, Giro genel klasman liderinin giydiği pembe mayo'yu giyiyordu. Stelvio Pass'ı da kapsayan dağ etabı olan, 14. etapta 40 dakika kadar daha kaybetti. Böylelikle artık genel klasmanda bir tehdit olarak görülmüyrdu. Bu saatten sonra Basso taktiğini değiştirdi ve amacını bireysel etap kazanmak olarak koydu. Bu amacına dağ etabı olan 17. etapta ulaştı. Aynı zamanda 18. etaptaki zamana karşı yarışını takım arkadaşı David Zabriskie'nin önünde kazandı. Böylelikle bu alandaki gücünü de göstermiş oldu.

Basso, genel klasmanı 2. sırada noktaladığı 2005 Tour de France'ta.

2005 Tour de France'ta ilk dağ etabı olan, 10. etapta nipeten zayıf başladı ve ön grubu 1 dakika geriden takip etti. Fakat Tur'un geri kalan kısmında, dağlarda genel klasman lideri Lance Armstrong'a rakip olabilen ve onu dağ etaplarında zorlayabilen tek isim oldu. 2004'le kıyaslandığında daha iyi olsa da Basso hala zamana karşı yarışlarda zayıftı. Toplamda her iki zamana karşı etabında 3:47 sn kaybetti. Genel klasmanda Lance Armstrong'un 4:40 sn gerisinde 2. olarak Tour de France'ı tamamladı. 2005 Tour de France sırasında Team CSC ile 3 yıllık yeni bir kontrat imzaladı.

Kişisel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Basso, Cassano Magnago, Gallarate, İtalya'da karısı ve üç çocuğu ile birlikte yaşamaktadır.

Doğduğu yerde artık kendisine ait toprağı ve burada yerel halka iş imkânı da sağlayacak olan yabanmersini çiftliği bulunmaktadır. Aynı zamanda belirsizlik içide olan Avrupa ekonomisinde, bisikletten emekli olduktan sonra hayatını idame ettirecek gelecek yatırımını da böylelikle yapmıştır.[6] Basso, ekim işlemlerine başlamıştı, çiftliğinin adı "Il Borgo" ya da "köy"'dür.[7]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kariyer özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Dereceler[değiştir | kaynağı değiştir]

1998
1. U-23 Yol Yarışı Şampiyonu
2000
1. Etaplar 1 & 3b Regio-Tour
2001
1. Etap 1 Tour Méditerranéen
1. Etap 5 Bicicleta Vasca
1. Etap 5 Österreich Rundfahrt
2002
11. Genel Tour de France
1. Genç Klasmanı Kazananı
2003
7. Genel Tour de France
2004
1. Giro dell'Emilia
1. Grand Prix Jyske Bank
3. Genel Tour de France
1. Etap 12
2005
1. Etaplar 17 & 18 Giro d'Italia
1. Genel Danmark Rundt
1. Etaplar 1, 2, 3 & 5
2. Genel Tour de France
2006
1. Pembe mayo Genel Genel Klasman Kazananı Giro d'Italia
1. Etaplar 5 (TTT), 8, 16 & 20
1. Azzurri d'Italia classification
1. Genel Critérium International
1. Etap 2
1. Etap 2B Circuit de la Sarthe
2008
3. Japonya Kupası
2009
1. Genel Giro del Trentino
1. AC Arona
4. Genel Giro d'Italia
4. Genel Vuelta a España
5. Genel Tirreno–Adriatico
2010
1. Pembe mayo Genel Genel Klasman Kazananı Giro d'Italia
1. Etaplar (TTT) & 15
1. Gran Premio Industria e Commercio Artigianato Carnaghese
9. Genel Tour de France
2011
1. GP di Lugano
1. Genel Giro di Padania
1. Etap 4
4. Genel Tirreno–Adriatico
7. Genel Volta a Catalunya
7. Genel Tour de France
2012
1. Japonya Kupası
5. Genel Giro d'Italia
2013
4. Genel Settimana Internazionale di Coppi e Bartali

Büyük turlarda yıllara göre genel klasman çizelgesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Grand Tour 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
Pink jersey Giro DNF 52  –  –  –  – 28 1  –  – 3 1  – 5
Yellow jersey Tour  –  – DNF 11 7 3 2  –  –  –  – 31 7 25
golden jersey Vuelta  –  –  –  –  –  –  –  –  –  – 4  –  –

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Cannondale (CAN) - ITA". UCI World Tour. Union Cycliste Internationale. 21 Eylül 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ocak 2013. 
  2. ^ a b c d John Wilcockson and Andrew Hood (27 Ekim 2005). "Ivan il Terrible: The Charmed Life of Italy's Hottest Star". VeloNews. 2 Kasım 2005 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Aralık 2005. 
  3. ^ "Cunego wins Japan Cup". VeloNews. 26 Ekim 2008. 19 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Kasım 2008. 
  4. ^ a b Akinde, Michael (29 Nisan 2006). "The Smiling Assassin: Ivan Basso Part 1". DailyPeloton. 7 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  5. ^ Akinde, Michael (29 Nisan 2006). "The Smiling Assassin: Ivan Basso Part 2". DailyPeloton. 7 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  6. ^ "Arşivlenmiş kopya". 2 Mayıs 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2013. 
  7. ^ "Arşivlenmiş kopya". 13 Şubat 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Haziran 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Nedir? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? ile ilgili Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Ne Demektir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklaması Nedir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Cevabı Nedir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklaması? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Gerçek mi? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? ile ilgili Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Hakkında? :Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? ile ilgili Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? burada bulabilirsiniz. Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Ivan Basso nedir?, Ivan Basso anlamı nedir?, Ivan Basso ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Arionidae, İlhame Guliyeva, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi, Türkiye Komünist İşçi Hareketi, D 650, Herolind Shala, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Dönence, Karaisalıbucağı Tren İstasyonu, Patrice Lecornu, Yenice Tren İstasyonu (Mersin), Renklerin Hikayesi, NGC 5301, Birinci Fransız Cumhuriyeti, Jimmy Bain, Bulgaristan Ulusal Televizyonu, Yüksek çözünürlüklü televizyon, Hermann Ebbinghaus, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Comondú, Pottiaceae, Diplomonad, Hamidiye Çeşmesi (Küçükçekmece), Türkiye Komünist Partisi (2001), Kaynarca, Varto, Aşağıemirler, Sorgun, NGC 1815, Strukdorf, Niğdede 1923 Türkiye genel seçimleri, Billy Zane, Tunguslar, Trabzan, Çukurova Futbol Ligi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 353 sayılı kararı, Trianon Antlaşması, Barthélemy Louis Joseph Schérer, 1950 Başbakanlık Kupası, NBA Yılın Savunma Oyuncusu Ödülü, Bay Hiçkimse, Real Sociedad, Anti semitizm, Pîrî Reis Haritası, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Sergey Obraztsov, Kral FM, Nasyonal Sosyalist Kadınlar Birliği, Selçuklu Yüksek Hızlı Tren Garı, Pere Lachaise Mezarlığı, Victorinox, Atıl Üzelgün, Ellen Schwiers, Mahinur Özdemir, Metin2, Kültür Emperyalizmi, Avrupa liberalizmi, Kompost tuvalet, Sarıcailyas, Seyitgazi, Yahya Efendi Çeşmesi (Beşiktaş), Manstein, Tıva Cumhuriyeti, İsa, Mehmed Efendi Çeşmesi (Beyoğlu), Muhteşem Devrim, Vankulu Mehmed Efendi, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi, Mahmud Efendi Çeşmesi (Beyoğlu), İletim, Lutwaffe yüksek komutanlığı, Aya Nikola Kilisesi (Kuruköprü), Güney Sanayi (basketbol takımı), Pentagram diskografisi, Alman Reich, Yüreğir Serinevler Spor Salonu, Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana ASKİ Atatürk Spor Salonu, Endonezya devlet başkanı, Alberto Malesani, MÖ 314, Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Belarus erkek millî buz hokeyi takımı, Kathryn Hahn, NGC 2819, Kirazkuşu, Pillansia, Never Alone, 2019 İstanbul ara yerel seçimi, Maurice Yaméogo, Mariova ve Pirlepe İsyanı, Adananın belediyeleri listesi, Setüstü ocak, Artvinin belediyeleri listesi, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Dominik Cumhuriyeti devlet başkanları listesi, Matilda (İskoçya), Bartının belediyeleri listesi, Malatyada 2009 Türkiye yerel seçimleri, Aphelenchida, Batmanın belediyeleri listesi, Bingölün belediyeleri listesi, Next Semester,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,