Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir?

Hulusi Kentmen Nedir?

Hulusi Kentmen Nedir?, Hulusi Kentmen Nerededir?, Hulusi Kentmen Hakkında Bilgi?, Hulusi Kentmen Analizi? Hulusi Kentmen ilgili Hulusi Kentmen ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hulusi Kentmen ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hulusi Kentmen Ne Anlama Gelir Hulusi Kentmen Anlamı Hulusi Kentmen Nedir Hulusi Kentmen Ne Anlam Taşır Hulusi Kentmen Neye İşarettir Hulusi Kentmen Tabiri Hulusi Kentmen Yorumu 

Hulusi Kentmen Kelimesi

Lütfen Hulusi Kentmen Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hulusi Kentmen İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı? Hulusi Kentmen Ne Demek? ,Hulusi Kentmen Ne Demektir? Hulusi Kentmen Ne Demektir? Hulusi Kentmen Analizi? , Hulusi Kentmen Anlamı Nedir?,Hulusi Kentmen Ne Demektir? , Hulusi Kentmen Açıklaması Nedir? ,Hulusi Kentmen Cevabı Nedir?,Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı?,Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hulusi Kentmen Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı Nedir? Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hulusi Kentmen Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hulusi Kentmen - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hulusi Kentmen

Hulusi Kentmen Nedir? Hulusi Kentmen Ne demek? , Hulusi Kentmen Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı? Hulusi Kentmen Ne Demek? Hulusi Kentmen Ne Demektir? ,Hulusi Kentmen Analizi? Hulusi Kentmen Anlamı Nedir? Hulusi Kentmen Ne Demektir?, Hulusi Kentmen Açıklaması Nedir? , Hulusi Kentmen Cevabı Nedir? , Hulusi Kentmen Kelimesinin Anlamı?


Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir?

Hulusi Kentmen

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hulusi Kentmen
Doğum20 Ocak 1912(1912-01-20)
Tırnovo, Bulgaristan Krallığı
Ölüm20 Aralık 1993 (81 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Ölüm sebebiKalp ve Böbrek yetmezliği
Defin yeriKaracaahmet Mezarlığı, İstanbul
MeslekAsker, oyuncu
Etkin yıllar1942-1992
Evlilik
Refika Kentmen
(e. 1938; ö. 1993)
Çocuk(lar)Volkan Kentmen[1]

Hulusi Kentmen (20 Ocak 1912, Tırnovo - 20 Aralık 1993, İstanbul), Türk asker, sinema oyuncusu[2] ve tiyatro sanatçısı. 1942-1992 yılları arasındaki elli yıllık sanat hayatı boyunca 500'e yakın sinema filmi ve dizide rol aldı. Yeşilçam'ın birçok yapımında "iyi kalpli", "tatlı-sert" ve "babacan" karakterlerini canlandıran Kentmen, daha çok zengin fabrikatör, komiser ve hakim rollerine hayat verdi.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Hulusi Kentmen, 20 Ocak 1912'de Bulgaristan Krallığı'nın Tırnovo şehrinde doğdu.[3] Daha sonra ailesi ile birlikte Türkiye'ye göç etti ve çocukluğunu İzmit Körfezi'nde geçirdi. Akçakoca İlkokulunun tiyatro salonunda ilk sanat denemelerini yaptı.[4] Deniz Kuvvetlerinde astsubay olarak görev aldı. Astsubaylık görevi 1961 yılında sona erdi.[5] Üstlerinin hoşgörüsüyle askerlik mesleğini sona erdirene kadar sanat icra etti.[6] Halkevleri'nde tiyatroya başladı. Burhanettin Tepsi tarafından keşfedildi. Bilinen ilk oyunlarını, Rahmi Dilligil tarafından kurulan Ses Tiyatrosu'nda oynadı. Halkevi'nde Reşit Baran'ın yönettiği[7] Hisse-i Şaiya oyunuyla profesyonel olan Kentmen, 1942'de Sürtük filmiyle sinema oyunculuğuna başladı.[8] İlk ciddi rolünü Ferdi Tayfur'un Senede Bir Gün adlı filmiyle oynadı. Sinemaya başladıktan sonra da zaman zaman tiyatro oyunlarında sahne aldı. Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen Çatallı Köy oyununda rol aldıktan sonra 1965 yılında bu oyunu, oyuna konu olan köyde (Afyon'un Emirdağ ilçesinin Çatallı köyünde) Hüseyin Baradan, Şahin Tek ve diğer oyuncularla birlikte sahneledi.[9] Kurduğu Hulusi Kentmen Tiyatro Topluluğu ile çeşitli oyunları sahneye koydu, turneye çıktı.[10] Bazı televizyon reklamlarında rol aldı.

Tatlı-sert ve babacan tarzı ile çoğu filmlerinde baba, komiser, bahçıvan, hâkim vb. roller üstlendi, birçoğunda kendi adıyla oynadı. Karakter oyuncusu olarak simgeleşti. Sinemada bıraktığı etkiyle halk arasında, babacan, tatlı-sert erkek karakterini ifade etmek üzere "Hulusi Kentmen gibi" deyişi yerleşti. Birçok filminde, Kentmen'i, Kemal Ergüvenç, bazı filmlerinde ise Rıza Tüzün seslendirdi. Kentmen, 1942-1988 yılları arasında 500'e yakın yapımda rol aldı.

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

26 Kasım 1938'de Refika Kentmen'le evlendi.[11] Volkan adlı bir oğlu ve daha sonra iki torunu oldu.[1] Amatör olarak fotoğrafçılıkla da ilgilendi[12] ve keman çaldı.[13] 1980 yılında İzmir Fuarı'nda Akasyalar Gazinosu'nda Hülya Koçyiğit'in kadrosunda çıktı; keman çalıp parodiler yaptı.[14]

Ölümü ve hatırası[değiştir | kaynağı değiştir]

Hulusi Kentmen'in İstanbul'daki Karacaahmet Mezarlığı'nda bulunan kabri Hulusi Kentmen'in İstanbul'daki Karacaahmet Mezarlığı'nda bulunan kabri
Hulusi Kentmen'in İstanbul'daki Karacaahmet Mezarlığı'nda bulunan kabri

Kasım 1993'te kalp ve böbrek yetmezliği teşhisi ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Kentmen, 20 Aralık 1993 tarihinde hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti. 22 Aralık 1993'te Marmara İlahiyat Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Ölümünün 21. yıl dönümünde İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin düzenlediği bir etkinlikle anıldı. Sanatçının aslına oldukça benzer balmumu heykeli yapıldı. Sanatçının 1956 model aracı da bu etkinlikte sergilendi.[15] Ekim 2020'de İzmit'te hayatının bir bölümünün geçtiği evin müze yapılması kararlaştırıldı.[16] 1 Kasım 2022'de Google ana sayfasında Hulusi Kentmen için özel bir doodle hazırladı. Doodle ile ilgili yapılan açıklamada, Kentmen için, "Türk sinemasının Yeşilçam döneminin en sevilen ve en üretken oyuncularından biriydi" ifadelerine yer verildi.[17]

Tiyatro oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 1943: O Adam (Mebrure Alevok) - Ses Tiyatrosu[18]
 • 1965: Çatallı Köy - İstanbul Şehir Tiyatroları

Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b "Yeşilçam'ın 'Tonton' amcası Hulusi Kentmen anılıyor". Sözcü. 21 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ağustos 2020. 
 2. ^ "Sinematürk' te Hulusi Kentmen". 12 Ağustos 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Haziran 2023. 
 3. ^ Hilal Uştuk (19 Aralık 2022). "Yeşilçam'ın pala bıyıklı yufka yüreklisi: Hulusi Kentmen". Anadolu Ajansı. 19 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Kasım 2022. 
 4. ^ Ülkü Erakalın'ın Hulusi Kentmen'le yaptığı televizyon röportajında bu husus sanatçı tarafından ortaya konulmuştur; bkz. https://www.youtube.com/watch?v=d_ZzDBMQHHI 14 Temmuz 2014 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 5. ^ 30.10.1979 tarihli Milliyet gazetesi, Haluk Aktar Röportajı: "Hedefim 50. Yıl".
 6. ^ Kandemir Konduk, Komik Anılar, Milliyet, 25.03.1986, s. 3
 7. ^ Hulusi Kentmen'in televizyon röportajında yaptığı açıklama bu yöndedir; https://www.youtube.com/watch?v=N0vV7X_GZOo 5 Nisan 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 8. ^ Ülkü Erakalın'ın Hulusi Kentmen'le TRT'de yaptığı bir röportajda sanatçı, 1946 tarihli Senede Bir Gün filmiyle sinemaya atıldığını belirtir; bkz. https://www.youtube.com/watch?v=d_ZzDBMQHHI 14 Temmuz 2014 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.. Ancak sanatçının 1942 yılında Sürtük filminde oynadığı sabittir. Sanatçı, Ruhat Mengi'yle yaptığı bir başka televizyon röportajında da aynı yönde açıklamada bulunmuştur; bkz. https://www.youtube.com/watch?v=N0vV7X_GZOo 5 Nisan 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 9. ^ Milliyet gazetesinin 24.10.1967 tarihli nüshası, s. 3; ayrıca bkz. Melih Can Kalender'in "Hulusi Kentmen'in Çatallı Köy'de İşi Ne?" adlı yazısı için bkz. http://emirdag.gen.tr/haber/hulusi-kentmenin-catalli-koeyde-isi-ne-4245 17 Kasım 2015 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 10. ^ Milliyet gazetesinin 17.06.1970 tarihli nüshası; Milliyet gazetesinin 20.11.1983 sayılı nüshası, s. 3.
 11. ^ 19.08.1988 tarihli Milliyet gazetesinin 9. sayfasında Koray Düzgören'in Röportajı: "Nerede O Eski Pazarlar".
 12. ^ Milliyet gazetesinin 12.01.1986 tarihli nüshası, "Müdür Bey'in Fotoğraf Tutkusu"
 13. ^ Milliyet gazetesinin 08.03.1980 tarihli nüshası, sayfa 8.
 14. ^ Hulusi Tunca'nın 15.08.1980 tarihli Milliyet gazetesindeki haberinden.
 15. ^ "Arşivlenmiş kopya". 7 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Kasım 2015. 
 16. ^ "Hulusi Kentmen'in evi müze oluyor". SonDakika.com. 29 Ekim 2020. 31 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ekim 2020. 
 17. ^ "Google'dan Hulusi Kentmen'e özel doodle". Gazete Duvar. 11 Ocak 2022. 1 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Kasım 2022. 
 18. ^ Milliyet gazetesinin 25.03.1986 tarihli nüshası, s. 2.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Nedir? :Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? ile ilgili Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Ne Demektir? Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Açıklaması Nedir? Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Cevabı Nedir? Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Açıklaması? :Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Gerçek mi? :Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? ile ilgili Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Hakkında? :Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? ile ilgili Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hulusi Kentmen nedir?, Hulusi Kentmen anlamı nedir?, Hulusi Kentmen ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Orta Avrupa Yaz Saati, Pontinha, İn vitro fertilizasyon, Coming to America, Uboot Type VII, Rive dArcano, Kan tahlili, Semt Garajı Tren İstasyonu, Michel Rocard, Su böreği, İsmet Yurtsu, 1923 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Anthony Mackie, Köy tüzel kişiliği, Nişli Mehmed Paşa, X. Konstantinos, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade (Ankara metrosu), II. Béla, Gökhan Çetinsaya, Kıbrıs Cumhuriyeti 21 yaş altı millî futbol takımı, Tayyibe Gülek, Sayıların tarihi, Winona Ryder, Asvan, fifa dünya kupası maskotları, FIFA Dünya Kupası maskotları, İyi niyet elçisi, Hippias, We Werent Born to Follow, Küçük gerçek balina, Andrew Lloyd Webber, Rahim Huseynov, Rahim Hüseynov, Ammoperdix, Uruguay devlet başkanları listesi, Ülkelere göre sıcaklık ortalaması listesi, Walkman, WrestleMania X8, 1924 FA Cup Finali, Kırşehir milletvekilleri listesi, Cheiracanthium inclusum, Klasik Türk müziği, Smita Nair Jain, Özgür ve açık kaynak kodlu Android yazılımları listesi, Ermenistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, Cinsel kimlik, 2022 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı, Balo elbisesi, Albano Laziale, Tiren Denizi, Alıntı kelime, David Beckham, Hollandanın şehirleri, Cinayet bölümleri listesi, Niğdede 1994 Türkiye yerel seçimleri, Uzak geleceğin zaman çizelgesi, antalya milletvekilleri listesi, Gustav Vigeland, Dionatan Teixeira, Namık Kemal Lisesi (İzmir), MÖ 10. yüzyıl, Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi, Irak Baas Partisi, Ferdinand Bauer, 18 Eylül, Narlıkapı, 2 Hearts, Vefa Temel, Âtıf Benderlioğlu, Heckler Koch G3, Uşakizade Köşkü, Myanmar merkezli havayolu şirketleri listesi, Iris furcata, Çelik, Akaishi Dağları, Palazzo della Ragione, Andrea Kdolsky, Rhodophyta, Ergatif diller, John Burdon Sanderson Haldane, Orăștie Dağlarındaki Daçya Kaleleri, Trabzonspor PAF, Kongo Krizi, Papilionidae, İhvan, Tüfekçidere, Ladik, Walter Wagner, Velež Mostar, St. Moritz, Caorso, Nükleer fisyon, Zune yazılım, Battipaglia, NGC 5772, Corry Brokken, Uluslararası Sanal Otorite Dosyası, 1. F.C. Köln, Piteas, Yerleşme coğrafyası, Ünlem,
Boncuksuz İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Mutman Kimdir?, Norma Aleandro Kimdir?, Venezuelalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı Ağızlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevzii İsminin Anlamı Nedir?, Yanık Rüzgar Nedir?, Soğukkanlı Hayvanlar Nedir?, Muakkip Nedir?, Hersli İsminin Anlamı Nedir?, Dostça İsminin Anlamı Nedir?, Kiribati bayrağı Anlamı Nedir, Kiribati bayrağı Nasıl Oluştu, Kiribati bayrağı Tarihi, Kiribati bayrağı Renkleri, Kiribati bayrağı Tasarımı, Boncuklu İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Oral Kimdir?, Evren Şahin Kimdir?, Atilla Koç Kimdir?, Aleaddin Yakan Kimdir?, Boncuk Boncuk İsminin Anlamı Nedir?, Velveleci İsminin Anlamı Nedir?, Sıkı İsminin Anlamı Nedir?, Mevut İsminin Anlamı Nedir?, Herifceğiz İsminin Anlamı Nedir?, Dost Canlısı İsminin Anlamı Nedir?, Bomboz İsminin Anlamı Nedir?, Tuğberk Güzel Kimdir?, Yanıcı Nedir?, Soğukkan Nedir?, Aldy Bernard Kimdir?, Herhangi Bir İsminin Anlamı Nedir?, Dost İsminin Anlamı Nedir?, Serhat Çelik Kimdir?, Oğuzhan Ünal Kimdir?, Sıkça İsminin Anlamı Nedir?, Mevsuk İsminin Anlamı Nedir?, Bomboş İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Hun Kimdir?, Veysel Dönmez Kimdir?, Yangısız Nedir?, Bombol İsminin Anlamı Nedir?, Herhangi İsminin Anlamı Nedir?, Dosdoğru İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güzel Kimdir?, Velut İsminin Anlamı Nedir?, Sık İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bombok İsminin Anlamı Nedir?, Yangılı Nedir?, Soğukbez Nedir?, Hercümerç İsminin Anlamı Nedir?, Dore İsminin Anlamı Nedir?, Atilla Güner Kimdir?, Dore Nedir?, John Aldridge Kimdir?, Kırgızistan bayrağı Anlamı Nedir, Kırgızistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kırgızistan bayrağı Tarihi, Kırgızistan bayrağı Renkleri, Kırgızistan bayrağı Tasarımı, Bombesiz İsminin Anlamı Nedir?, Vehimli İsminin Anlamı Nedir?, Sıhri İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimsel İsminin Anlamı Nedir?, Özgür Şimşek Kimdir?, Atilla Gülan Kimdir?, Emre Karabacak Kimdir?, Yangaz Nedir?, Ekrem Erdin Kimdir?, Hercaice İsminin Anlamı Nedir?, Dopdolu İsminin Anlamı Nedir?, Bombeli İsminin Anlamı Nedir?, Yeşim Karadağ Kimdir?, Atilla Girgin Kimdir?, Adrián Aldrete Kimdir?, Vefasız İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhi İsminin Anlamı Nedir?, Mevsimli Mevsimsiz İsminin Anlamı Nedir?, Bolca İsminin Anlamı Nedir?, Soğdca Nedir?, Hercai İsminin Anlamı Nedir?, Donuk İsminin Anlamı Nedir?, Hikmetli Nedir?, Atilla Dorsay Kimdir?, Berkay Akkuş Kimdir?, Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?,