Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir?

Hermann von Helmholtz Nedir?

Hermann von Helmholtz Nedir?, Hermann von Helmholtz Nerededir?, Hermann von Helmholtz Hakkında Bilgi?, Hermann von Helmholtz Analizi? Hermann von Helmholtz ilgili Hermann von Helmholtz ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hermann von Helmholtz ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hermann von Helmholtz Ne Anlama Gelir Hermann von Helmholtz Anlamı Hermann von Helmholtz Nedir Hermann von Helmholtz Ne Anlam Taşır Hermann von Helmholtz Neye İşarettir Hermann von Helmholtz Tabiri Hermann von Helmholtz Yorumu 

Hermann von Helmholtz Kelimesi

Lütfen Hermann von Helmholtz Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hermann von Helmholtz İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı? Hermann von Helmholtz Ne Demek? ,Hermann von Helmholtz Ne Demektir? Hermann von Helmholtz Ne Demektir? Hermann von Helmholtz Analizi? , Hermann von Helmholtz Anlamı Nedir?,Hermann von Helmholtz Ne Demektir? , Hermann von Helmholtz Açıklaması Nedir? ,Hermann von Helmholtz Cevabı Nedir?,Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı?,Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hermann von Helmholtz Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı Nedir? Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hermann von Helmholtz Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hermann von Helmholtz - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hermann von Helmholtz

Hermann von Helmholtz Nedir? Hermann von Helmholtz Ne demek? , Hermann von Helmholtz Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı? Hermann von Helmholtz Ne Demek? Hermann von Helmholtz Ne Demektir? ,Hermann von Helmholtz Analizi? Hermann von Helmholtz Anlamı Nedir? Hermann von Helmholtz Ne Demektir?, Hermann von Helmholtz Açıklaması Nedir? , Hermann von Helmholtz Cevabı Nedir? , Hermann von Helmholtz Kelimesinin Anlamı?


Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir?

Hermann von Helmholtz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hermann von Helmholtz
DoğumHermann Ludwig Ferdinand Helmholtz
31 Ağustos 1821(1821-08-31)
Potsdam, Brandenburg, Prusya Krallığı, Alman Konfederasyonu
Ölüm8 Eylül 1894 (73 yaşında)
Charlottenburg, Brandenburg, Prusya Krallığı, Alman İmparatorluğu
EğitimMedicinisch-chirurgisches Friedrich-Wilhelm-Institut (M.D., 1842)
Tanınma nedeni
EvlilikAnna von Helmholtz
Ödüller
Kariyeri
DalıFizik, Fizyoloji, Psikoloji
Çalıştığı kurum
TezDe fabrica systematis nervosi evertebratorum (1842)
Doktora
danışmanı
Johannes Peter Müller
Doktora öğrencileri
Diğer önemli öğrencileri
Etkilendikleri
EtkiledikleriFriedrich Albert Lange[3]
Ludwig Wittgenstein[4]

Hermann von Helmholtz (31 Ağustos 1821 - 8 Eylül 1894) Alman fizyolog ve fizikçi.[5] Çok yönlü ilgi alanları ve çalışmalarıyla, özellikle de sinir iletimi, işitme ve görme üzerine yaptığı klasikleşmiş araştırmalarla yaşadığı dönemde "fiziğin başbakanı" olarak adlandırılan araştırmacı.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Helmholtz babasının lise öğretmeni olarak çalıştığı Potsdam'da doğdu. Sağlık durumu elvermediği için ilk eğitimini önce evde gördü. 17 yaşında Berlin'de Friedrich Wilhelm Enstitüsü'nde tıp eğitimine başladı. Tıp eğitiminden sonra 1843'ten başlayarak orduda doktor olarak çalıştı. Bu süre boyunca çok sayıda bilimsel makale yayımladı. Enerjinin korunumu kanununu matematiksel olarak gösterdi.

1848'de ordudan terhis edildikten sonra önce Berlin Sanat Akademisi'nde anatomi dersleri verdi. Sonra 1849 yılında Königsberg Üniversitesi'nde fizyoloji profesörü olarak çalışmaya başladı. Daha sonra 1855'te Bonn ve 1858'de Heidelberg'de fizyoloji, 1871'de Berlin'de fizik alanlarında profesörlük elde ederek çalışmalarda bulundu. 1870'te Prusya Bilimler Akademisi'ne seçildi.

Çalışmaları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ludwig Knaus'un 1881 tarihli von Helmholtz portresi

Fizyolojik optikler üzerine yaptığı çalışma sırasında gözün retina tabakasını incelemek için kullanılacak optitalmoskop adında bir alet geliştirdi. 1856-1866 yılları arasında yayımladığı Fizyolojik Optikler adlı üç ciltlik çalışması önemli bir etki yarattı. 1863 yılındaki Ses Duyumları Üzerine çalışmasında da akustik bulgularını yayımladı. Bu konuda özellikle bileşik ses algısı ve harmoni üzerine önemli çalışmalar yaptı.

Özellikle sinir akımlarının hızı, görme ve duyma araştırmaları psikolojiye önemli bir katkı sağladı. Helmholtz sinir boyunca sinir iletim hızını ölçme teşebbüsünde bulunan ilk kişidir. Bilim adamları önceleri bu iletimin tellerde ortaya çıkan iletimle aynı olduğuna inandılar (yaklaşık ışık hızında). Helmholtz sinir iletim hızının daha yavaş olduğunu buldu. Sinir akımının sanılanın aksine ölçülemeyecek kadar hızlı olmadığını kurbağa bacağında yaptığı deneyle ortaya koydu. Sinir hızının ortalama olarak saniyede 83 metre olduğunu bulguladı. Bu bulgulara dayanarak insan bireylerinin duyu organlarının uyarılmasına verdiği motor tepki süresini ölçmeye çalıştı. Ancak hem bireysel farklılıklar hem de aynı bireyin farklı zamanlarda farklı performanslar sergilemesi üzerine bu deneylerinden vazgeçti.

Dış ve iç göz kaslarının göz merceğinin odaklanması üzerine etkisini araştırdı ve 1802'de Thomas Young tarafından yayımlanan görme gücü teorisini geliştirdi.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ David Cahan (1993). Hermann Von Helmholtz and the Foundations of Nineteenth-Century Science. University of California Press. s. 198. ISBN 978-0-520-08334-9. 
  2. ^ Hermann von Helmholtz 21 Nisan 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. entry at the Stanford Encyclopedia of Philosophy by Lydia Patton
  3. ^ Friedrich Albert Lange 12 Nisan 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. entry at the Stanford Encyclopedia of Philosophy by Nadeem J. Z. Hussain
  4. ^ Patton, Lydia, 2009, "Signs, Toy Models, and the A Priori: from Helmholtz to Wittgenstein," Studies in the History and Philosophy of Science, 40 (3): 281–289.
  5. ^ Buchwald, Jed Z. (2013). The Oxford handbook of the history of physics (1. bas.). Oxford, Birleşik Krallık: Oxford University Press. ISBN 978-0198805328. Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Nedir? :Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? ile ilgili Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Ne Demektir? Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Açıklaması Nedir? Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Cevabı Nedir? Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Açıklaması? :Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Gerçek mi? :Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? ile ilgili Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Hakkında? :Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? ile ilgili Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hermann von Helmholtz nedir?, Hermann von Helmholtz anlamı nedir?, Hermann von Helmholtz ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Gölköy, Kalecik, Aktepe, Kalecik, Under the Ladder, Buğra, Kalecik, Olympique de Marsilya, Kılçak, Kalecik, Rainbow (Mariah Carey albümü), Çandır, Kalecik, Plevne Savunması, Changes (XXXTentacion şarkısı), Mohandas Karamchand Gandhi, Ringgold, Pistacia lentiscus, Hammadde, Kınık, Kalecik, Diomedéa, Nicolas Poussin, Dünyanın En Kötü İnsanı, Monotelit, İslam Milleti, Luz María Puente, Candy Shop, Mohandas Karamçand Gandi, Rila, Mohammed Rabiu, İşgal Almanyası, Dersimspor, Mohammed Polo, 26. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Gazi Tren İstasyonu, Bobsleigh, Philippe Senderos, Zafer Biryol, Rita Mae Brown, Azerbaycan Anayasası, Cengiz Arslan, Nazik Avdalyan, Infinity Engine, Gürcistan Anayasası, Mohammed Kudus, Zbigniew Messner, Yuvatepe, Karaman, Lamprospilus, Sarıkız, Mohammed Houmane, Geryan, Michel De Wolf, Aclûni, Santralistanbul, Ova, Eskipazar, Tilki, Kalecik, Uyurca, Kalecik, Cağşak, Kozaklı, Florinas, Yüzbey, Kalecik, Pedro Pascal, Çayiçi, Kozaklı, Muhtar Kent, Alberto Ángel Fernández, Formal düşünce bozukluğu, Ayvalık, Astragalus cusickii, Hür Demokratik Parti (Almanya), Yürüyen Kentler Dizisi, Aççana Höyük, Ptuj, Mohammed Chaouch, Roger Avary, João Pedro Maturano dos Santos, St Petersburg, Belgorod Oblastı, Terry Venables, I. Nikiforos, Ekonomik küresel kriz, Touch My Fire, Aral Gölü, Questo amore, Varioni Kardeşler, FC Taraz, Psychotria tenuis, Juramentado, İzomeraz, Moeneeb Josephs, Urfada 1969 Türkiye genel seçimleri, Ultimate Fighting Championship, Moesia Inferior, Pilton West, Lost in Yonkers, Iridoideae, Maminas, Battlestar Galactica, Ali Buysaim, Underneath the Stars (şarkı), VIA Technologies, Goyave, Bakırköy RK, Forever (Mariah Carey şarkısı), En İyi Yönetmen National Board of Review Ödülü, I Want to Know What Love Is, Doyduk, Kozaklı,
Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı,