Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir?

Hayvancılık Nedir?

Hayvancılık Nedir?, Hayvancılık Nerededir?, Hayvancılık Hakkında Bilgi?, Hayvancılık Analizi? Hayvancılık ilgili Hayvancılık ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hayvancılık ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hayvancılık Ne Anlama Gelir Hayvancılık Anlamı Hayvancılık Nedir Hayvancılık Ne Anlam Taşır Hayvancılık Neye İşarettir Hayvancılık Tabiri Hayvancılık Yorumu 

Hayvancılık Kelimesi

Lütfen Hayvancılık Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hayvancılık İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hayvancılık Kelimesinin Anlamı? Hayvancılık Ne Demek? ,Hayvancılık Ne Demektir? Hayvancılık Ne Demektir? Hayvancılık Analizi? , Hayvancılık Anlamı Nedir?,Hayvancılık Ne Demektir? , Hayvancılık Açıklaması Nedir? ,Hayvancılık Cevabı Nedir?,Hayvancılık Kelimesinin Anlamı?,Hayvancılık Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hayvancılık Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hayvancılık Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hayvancılık Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hayvancılık Kelimesinin Anlamı Nedir? Hayvancılık Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hayvancılık Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hayvancılık Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hayvancılık - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hayvancılık

Hayvancılık Nedir? Hayvancılık Ne demek? , Hayvancılık Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hayvancılık Kelimesinin Anlamı? Hayvancılık Ne Demek? Hayvancılık Ne Demektir? ,Hayvancılık Analizi? Hayvancılık Anlamı Nedir? Hayvancılık Ne Demektir?, Hayvancılık Açıklaması Nedir? , Hayvancılık Cevabı Nedir? , Hayvancılık Kelimesinin Anlamı?


Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir?

Hayvancılık

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hayvansal üretim ya da yaygın adı ile hayvancılık; ürünleri ve güçleri ile insanlara yararlı evcil hayvanların bakımı, beslenmesi, üretimi ve yetiştirilmesini kapsayan tarım koludur.

Hayvansal üretim, hayvansal üretime yönelik temel bilimler, hayvan yetiştirme, hayvan besleme, hayvan ıslahı, hayvancılıkta mekanizasyon, ekonomi ve istatistik, biyoteknoloji, hayvansal ürünler ve işleme teknolojisi, pazarlama gibi konuları kapsar.

Hayvansal üretimin, tarımı yapılan hayvan sınıfına göre 5 ana üretim kolu bulunur.

Büyükbaş hayvancılık[değiştir | kaynağı değiştir]

Sığırcılık

Büyükbaş hayvancılık; sığırcılık, mandacılık, at, eşek ve katır yetiştiriciliğini kapsayan hayvancılık dalı.

Süt ve besi sığırcılığı çeşitli ürünleri ile gerek insan beslenmesi ve sağlığı gerekse çeşitli endüstrilerini temin etmesiyle ülke ekonomilerinde önemli rol alır.

Mandacılık, eski önemini kaybetmektedir ve hayvan sayısı giderek azalmaktadır.

İşgücünden yararlanılan at, eşek, katırın, motorlu araçların gelişimiyle önemi ve hayvan sayıları azalmıştır.

Küçükbaş hayvancılığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuzu

Küçükbaş hayvancılığı; koyunculuk, keçicilik, tavşan ve kürk hayvanı yetiştiriciliğini kapsayan hayvancılık dalıdır.

Su ürünleri yetiştiriciliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Su ürünleri yetiştiriciliği; avcılık faaliyetinden ayrı olarak, tatlı ve tuzlu suların ayrılmış bir bölümünde veya oluşturulan gölet ve havuzlarında, balık ve diğer deniz hayvanlarının yetiştiriciliğini kapsayan hayvancılık dalı.

Tatlı su hayvancılığında sazan ve alabalık başta gelmektedir.[kaynak belirtilmeli]

Kümes hayvancılığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Tavukçuluk

Kümes hayvancılığı; tavukçuluk, hindicilik, kaz ve ördek yetiştiriciliği, bıldırcın yetiştiriciliği, deve kuşu yetiştiriciliği gibi kanatlı hayvanların yetiştiriciliğini kapsayan hayvancılık dalı.

Süs kuşu yetiştiriciliği, bir tarım faaliyeti sayılmadığı için bu grupta yer almaz.

Kümes hayvancılığı, hayvancılık sektörünün en gelişmiş ve teknolojiye en açık olanıdır. Aynı zamanda hayvansal protein açığının kapatılmasında dünyanın elindeki en büyük kozudur. Üretiminin kolay ve hızlı olmasının yanında maliyetinin de düşük olması başlıca üstünlüklerindendir.

Kümes hayvancılığı içinde tavukçuluk; üretim miktarı ve potansiyeliyle başta gelmektedir.

Kümes hayvancılığı elde edilen ürüne göre iki ana gruba ayrılır:

Etçill kümes hayvancılığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kanatlı hayvanlardan et üretmek amacı ile yapılan faaliyetlerin bütününe verilen ad.

Kanatlı eti üreticiliği, günümüzde büyük bir sektör olmuştur. Özellikle 1990 yıllarda, artan tüketimle beraber hızlı bir gelişim göstermiştir.Bu gelişim sektörde çalışan şirketlerin entegreleşmeleriyle sonuçlanmıştır. Entegre şirketler, bünyelerinde damızlık, kuluçka,yem üretim,kesimhane ve pazarlama ünitelerini barındırırlar. Bu durumlarıyla oldukça büyük organizasyonu oluştururlar. Entegre şirketlerde sadece kümesler entegre bünyesinde değildir. Etlik kümes sahipleriyle, entegreler arasında fason üretim anlaşmalarıyla çalışma yapılır.Kümes sahipleri, genellikle küçük veya orta ölçekli çiftçilerdir.

Arıcılık[değiştir | kaynağı değiştir]

Bal arısı
  • Arıcılık; bal arısının, bal, balmumu gibi ürünlerini elde etmek için yapılan yetiştiriciliğe verilen ad
  • Türkiye'de genelde arıcılık faaliyetleri Erzurum-Kars platosu, Ege bölgesi ve Doğu Karadeniz'de yapılır. İl olarak bakmak gerekirse Kars, Muğla, Artvin, Çanakkale ve Ordu arıcılık faaliyetlerinin en sık yapıldığı illerdendir.

İpek böcekçiliği[değiştir | kaynağı değiştir]

İpek Böceği

İpek böcekçiliği; ipek böceğinden ipek ipliği üretmek amacı ile yapılan yetiştiriciliğe verilen ad.

İpekböceği yetiştiriciliği, dut ağacının yetiştiği her yerde yapılabilir. İpekböcekleri ne zaman beslenir? İpekböceklerinin, Ege ve Akdeniz bölgesinde Nisan, diğer bölgelerde Mayıs aylarında beslemesi yapılır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]


Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Nedir? :Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? ile ilgili Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Ne Demektir? Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Açıklaması Nedir? Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Cevabı Nedir? Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Açıklaması? :Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Gerçek mi? :Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? ile ilgili Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Hakkında? :Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? ile ilgili Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hayvancılık nedir?, Hayvancılık anlamı nedir?, Hayvancılık ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kızılhavlu, Salihli, Kıbrıs Temsilciler Meclisi, Birleşik Krallıktaki şehirler listesi, Kırdamları, Salihli, Tekelioğlu, Salihli, Neden Tarkovski Olamıyorum, Liability (Lorde şarkısı), Katı hal rölesi, Mersindere, Salihli, Zoli Ádok, Vlašim, Egemen Bostancı, 1975 UEFA Kupası Finali, Lay Your Hands on Me, Polifonik, Japon sokak modası, Gökhan Özen, İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi, Etyen Mahçupyan, Johann Gottfried Herder, Sivasspor, Dennis Fong, Nefes çevirme, Laurel Holloman, Paul Rodgers, Eşfak Aykaç, Bargello, B. Traven, NGC 6307, Başlıoğlu, Salihli, Alberto Jori, Bahçecik, Salihli, Toyota Sequoia, Belirsiz form, San Miniato al Monte, Asuri, Bathealton, G1 Tag League, Laura Ferrarese, Yelizovo, Çaypınar, Salihli, Karaağaç, Salihli, Trabluslu Leon, Allahdiyen, Salihli, NATO fonetik alfabesi, Laura Prepon, Lauren Etame Mayer, Tanais, Palazzo Pitti, Kleber Romero, Vengeance (2011), Uluslararası Kongre Merkezi (Kudüs), The Humans, Unkapanı Sinagogu, Saz, Gediz, Bostrychia olivacea olivacea, Malavi bayrağı, Feminist sanat hareketi, Celal Sait Siren, Heard Adası ve McDonald Adaları, Aranjör, Law Order, Manisa ilinde bulunan yaylalar listesi, Law Abiding Citizen, Trafford, Lavtacı Andon, Georgios Pachymeres, Sarıkadılar, Mengen, Aziz Patrik Haçı, Manisa (merkez), Lavta, Çanakkale Deniz Muharebesi (1657), 1778, Pasifik Grand Prix, Yılan, Laurel Van Ness, Suzume no Tojimari, Lavrentiy Beria, Lavrentiy Beria, Mehmet Cemil Bengü, Monterrey Uluslararası Havaalanı, Lavaux, YouPorn, Manuil Vutumitis, Nijniy Tagil, A Real Live Dead One, Nuray Mert, Georgios Muzalon, Pansebastos sebastos, Celal Uzunkaya, Astrofizik, Lavanta, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi, FeedBurner, Sakız Adası, Boboli Bahçeleri, Birim vektör, Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsü, Kupa Nehri, Bayırköy, Gelibolu,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,