Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir?

Hayat Bilgisi Nedir?

Hayat Bilgisi Nedir?, Hayat Bilgisi Nerededir?, Hayat Bilgisi Hakkında Bilgi?, Hayat Bilgisi Analizi? Hayat Bilgisi ilgili Hayat Bilgisi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hayat Bilgisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hayat Bilgisi Ne Anlama Gelir Hayat Bilgisi Anlamı Hayat Bilgisi Nedir Hayat Bilgisi Ne Anlam Taşır Hayat Bilgisi Neye İşarettir Hayat Bilgisi Tabiri Hayat Bilgisi Yorumu 

Hayat Bilgisi Kelimesi

Lütfen Hayat Bilgisi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hayat Bilgisi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı? Hayat Bilgisi Ne Demek? ,Hayat Bilgisi Ne Demektir? Hayat Bilgisi Ne Demektir? Hayat Bilgisi Analizi? , Hayat Bilgisi Anlamı Nedir?,Hayat Bilgisi Ne Demektir? , Hayat Bilgisi Açıklaması Nedir? ,Hayat Bilgisi Cevabı Nedir?,Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı?,Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hayat Bilgisi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı Nedir? Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hayat Bilgisi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hayat Bilgisi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hayat Bilgisi

Hayat Bilgisi Nedir? Hayat Bilgisi Ne demek? , Hayat Bilgisi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı? Hayat Bilgisi Ne Demek? Hayat Bilgisi Ne Demektir? ,Hayat Bilgisi Analizi? Hayat Bilgisi Anlamı Nedir? Hayat Bilgisi Ne Demektir?, Hayat Bilgisi Açıklaması Nedir? , Hayat Bilgisi Cevabı Nedir? , Hayat Bilgisi Kelimesinin Anlamı?


Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir?

Hayat Bilgisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hayat Bilgisi
Dizinin afişi
FormatTelevizyon dizisi
TürGençlik
Komedi
Aile
YazarGani Müjde
SenaristGani Müjde
Deniz Akçay
Fatih Solmaz
Gökhan Karagülle
Nilüfer Yenidoğan
Emre Bülbül
ÖyküGani Müjde
YönetmenTarkan Karlıdağ
BaşrolPerran Kutman
Tarık Pabuççuoğlu
Kerem Kupacı
Tema müziği bestecisiTemel Zümrüt
ÜlkeTürkiye Türkiye
DiliTürkçe
Sezon sayısı4
Bölüm sayısı137 (bölümleri listesi)
Yapım
YapımcıAli Gündoğdu
MekânKuzguncuk İlkokulu, İstanbul
Görüntü yönetmeniMetin Erdoğdu
Gösterim süresi60 dakika
Yapım şirketiSüreç Film
Yayın bilgileri
KanalKanal D (2003)
Show TV (2003-2006)
Görüntü formatı576i (SDTV)
Ses formatıStereo
Yayın tarihi13 Şubat 2003 (2003-02-13)[1][2] - 16 Haziran 2006 (2006-06-16)[3][4]
DurumuSona erdi

Hayat Bilgisi, Süreç Film imzalı, senaryosunu Gani Müjde'nin yazdığı, yönetmenliğini Tarkan Karlıdağ'ın yaptığı aile, gençlik ve komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi, 13 Şubat 2003 tarihinde Kanal D'de yayımlanmaya başladı. 19 Haziran 2003 tarihinde yayımlanan 19. bölümü ile sezon finali yaptı. Daha sonra transfer olduğu Show TV'de 12 Eylül 2003'te yayımlanmaya başladı. 16 Haziran 2006 tarihinde yayımlanan 137. bölümü ile final yaparak yayın hayatı sona erdi. Toplam 4 sezondan oluşmaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeden idealist Afet Öğretmen, küçük kardeşi Kerem ile birlikte Anadolu'yu karış karış dolaşmıştır. Ezberci eğitimden değil, yaratıcı eğitimden yana olan Afet Güçverir buralarda türlü tayinler, atılmalar görmüş ve kardeşine tokat attığı için ayrılmak zorunda kaldığı eski meslektaşı, aşkı Tekin Bey'i ise asla unutmamıştır. Kardeşi ile birlikte yıllar sonra son sürgünleri olan İstanbul Rıdvan Kanat Lisesine gelirler. Bu tayin Afet Güçverir için yeni bir yaşam, öğrenciler içinse uzun soluklu bir hayat eğitiminin başlangıcı olacaktır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[5][değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Takma adı Bölüm aralığı Hakkında
Perran Kutman Afet Güçverir
Afet Karakaya[a]\
Afet Öğretmen
Afet Hoca
Doğal Afet
Keçi[b]
2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Tarih öğretmenidir. Türkiye'nin birçok ilinde öğretmenlik yapmıştır. Genelde haksızlığa karşı taraf alması nedeniyle okul müdürleriyle sıkça tartışmış ve sürülmüştür. Son olarak Rıdvan Kanat Lisesinde öğretmenlik yapmıştır. Kerem adında bir erkek kardeşi vardır. Genç yaşta bir trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiş, kardeşi Kerem'e de o bakmıştır. Fizik öğretmeni Tekin'e âşık olmuştur. Kerem'e tokat attığı için onu affetmemiş ve bir daha Rıdvan Kanat Lisesinde karşılaşıncaya kadar onunla konuşmamıştır. Emin Karakaya'ya âşık olmuş, onunla evlenmiştir. 137. bölümde tayini çıkmıştır.
Kerem Kupacı Kerem (Keramettin) Güçverir Pikaçu Kerem 2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Afet öğretmenin erkek kardeşi. Ablasıyla birlikte yaşamaktadır. Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Ruya ile aşk yaşamıştır. Bir dönem ise Gamze ile ilişkisi olmuştur. Daha sonra Hazal'la aşk yaşamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır.
Tarık Papuççuoğlu Amil Sağlam Amirim

Direktorum

2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Rıdvan Kanat Lisesinin müdürü. Çok paragözdür, okula ait paraları zimmetine geçirir. Sevda Öğretmen'le evlenmiş daha sonra boşanmıştır. Pakize Su adında bebekleri olmuştur.
Serhan Arslan Ali Şener Kopil
Kopilcik
Küçük[c]
2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Rahmeli'ye âşıktır. "Cilveli Rahmeli" şarkısıyla meşhurdur. Kerem, Sedat ve Arif ile çok yakın arkadaştır. Okul bitince bir kafe açmıştır. Kafe tutmayınca Sedat aracılığıyla onun kayınpederinin yanında Arif'le birlikte işe başlamıştır. Babaannesiyle yaşamıştır, babaannesinin vefatı üzerine yalnız kalmıştır. Üniversite kazanamamıştır. Kafe işletmeye başlamış başaramayınca arkadaşı Sedat'ın yanında çalışmaya başlamıştır.
Paşhan Yılmazel Sedat Yıldırım Ortega 2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Futbolcudur. Fenerbahçe ve Bursaspor takımlarına transfer olmuştur. Gamze'ye aşıktır. Daha sonra Gamze ile evlenmiş ve erkek çocuğu olmuştur. Kayınpederinin şirketinde çalışmaktadır.
Ümit Erdim Arif Yılmaz Var mısın Arif
Şişko[d]
2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Arkadaşlarının gazına gelerek her iddiaya girer ve çoğunluğunu kazanır. Tombul ve sempatik tavırları vardır. Sınıfın en güçlüsüdür. Melek'e âşıktır.
İpek Erdem Gamze Erdem
Gamze Yalçın[e]
Barbie 2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise'ye babasının maddi durumunun kötüleşmesi üzerine özel kolejden gelmiştir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Zengin bir ailenin kızıdır. Sedat'a âşıktır. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanmıştır. Erkek çocuğu olmuştur.
Gökçe Bahadır Yeliz Törpü
Hayat Törpüsü
Ömür Törpüsü
2003-2005, 3 sezon, 98 bölüm Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Gamze'nin yakın arkadaşıdır. Önce Mehmet'le, daha sonra ise Atılgan'la ilişki yaşamıştır. Marmara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencisidir.
Hayfa Safi Tulun Ayşe Beton Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Kendisine Ayşe denmesini sevmez. Kiremit kırmaya meraklıdır. Ruhi ile aşk yaşamıştır.
Kaan Yılmaz Şenay Şentürk Süzme veya Süzük Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Saf ama zeki biridir. Teknoloji konusunda iyidir.
Çisil Oral Biricik Kikirik Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Lise müdürüne yaptıkları şaka yüzünden bir sene sınıfta kalmıştır. Hem çalışmış hem eğitimine devam etmiştir. Fakir bir aileden gelmiştir, öğrenciyken part time çalışmıştır. Kerem'e platonik âşıktır. Lise öğretmenlerinin sınıfa geldiğini görünce "... Hoca geliyor" demesiyle ünlenmiştir.
Yeliz Doğramacılar Didem Sağlam Amil Bey'in Almanya'dan gelen yeğenidir. Bir dönem Rıdvan Kanat Lisesinde okumuştur. Daha sonra Almanya'ya geri dönmüştür. Almanya'ya dönmek için Afet Güçverir'in kendisine tokat attığını iddia etmiş ve Afet Güçverir'in okuldan ayrılmasına sebep olmuştur. Lakin yanlışını itiraf ederek durumu düzeltmiştir.
Altan Gördüm Emin Karakaya Panzer Emin Rıdvan Kanat Lisesinin Coğrafya öğretmeni. Bir yılbaşı kutlaması sonrası bir lise öğrencisinin Emin Öğretmen'in arabasına çarpması üzerine Emin Karakaya'nın oğlu ve eşi ölmüştür. Bu yüzden disiplin seven sert bir öğretmendir. Öğrencilere adlarıyla değil numaralarıyla hitap eder. Afet Öğretmen'e âşıktır ve onunla evlenmiştir. Ağır bir hastalık geçirmiştir. Tedavisi için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitse de çaresi Türkiye'deki eski sevgilisi olan doktor tarafından bulunmuş ve tedavi edilmiştir.
Yıldız Asyalı Ruya Şahiner Rüya Metin'in kızı. Kerem'in karşı komşusu ve sevgilisi. Annesinin evi terk etmesinden sonra okula hiç gitmemiştir. Daha sonra Kerem'le birlikte eski okulu olan Rıdvan Kanat Lisesine gitmeye başlamış, lise bitince de Deniz Harp Akademisi'ni kazanmış; ancak kemana olan sevgisi daha ağır basınca harp akademisini dondurarak konservatuvara geçmiştir.
Hakan Altıner Metin Şahiner Pilot 2003-2006, 4 sezon, 137 bölüm Afet Öğretmen'in karşı komşusudur. Pilottur. Ruya adında bir kızı vardır. Ülperi ile evlenmiş; bunun sonucunda da Ülperi'nin kardeşi Ruhi de onlara taşınmıştır.
Ceren Soylu Ürperi Şahiner Deli Metin'in ikinci eşi. Çılgın karakterlidir. Sürekli eşinin kendisini aldattığını düşünmektedir. Komşusu Afet Güçverir'i kıskanmaktadır. Bir kere düşük yaşadıktan sonra son bölümde hamile olduğunu öğrenmiştir.
Ayçe Abana Bahar Öğretmen Rıdvan Kanat Lisesinin rehber öğretmenidir. Bir dönem, öğrencisi Ali ona âşık olmuştur. Ertuğrul Öğretmen ile evlenmiştir. Afet Öğretmen ile yakın arkadaştır. Aslen Lübnanlıdır. Çifte vatandaştır.
Ulvi Alacakaptan Cumhur Hoca Son Tahlilde Rıdvan Kanat Lisesinin edebiyat öğretmeni. Sol görüşlü, eski devrimcidir. 1968 doğumludur. Bir dönem geçimini sağlamak için korsan CD satmıştır. "Son tahlilde" ifadesini çok kullanmaktadır. Pakize Hanım'a âşıktır.
Attila Olgaç Hidayet Hoca İnna Sabirin Rıdvan Kanat Lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni. Muhafazakâr görüşlüdür. Sık sık Cumhur hocayla zıtlaşırlar. "İnna Sabirin" ifadesini çok kullanmaktadır.
Erdal Türkmen Mennan Aybaba Keçi[f] 2003-2005, 3 sezon, 98 bölüm Rıdvan Kanat Lisesinin hademesi. Amil Bey'in her işine koşar. Ayşe Özgün hayranıdır. Bir dönem Körpenaz'a âşık olmuştur. İdari amiri Amil onun sırtından para kazanmaya çalışır ve genelde başarısız olur. Son sezonda işi bırakıp köyüne dönmüştür.
Belma Canciğer Sevda Sağlam Rıdvan Kanat Lisesinin eski matematik öğretmeni. Amil Bey ile evlenmiş daha sonra ise boşanmıştır. Genelde hep Amil Bey'den bir şey isterken görülür. Pakize Su adında bebekleri olmuştur. Onlarla birlikte yaşayan Pakize adında bir annesi vardır. "... artı ..." ifadesini çok kullanmaktadır.
Nükhet Akkaya Kadriye Ögretmen Rıdvan Kanat Lisesi coğrafya öğretmeni. Doğa, meditasyon, tütsü ve benzeri şeyler ile yakından ilgilenmektedir. 3. sezonda tayinin çıkmasıyla diziden ayrılır.
Akrep Nalan Fidan Hoca Rıdvan Kanat Lisesi beden eğitimi öğretmeni. Feministtir. Erkeklerle fikirleri hiç uyuşmaz. Beden derslerinde kızlara müsamaha gösterirken erkeklere hiç acımaz. 3. sezonda tayininin çıkmasıyla diziden ayrılmıştır.
Rutkay Aziz Tekin Şahiner Tekin Hoca Afet Öğretmen'in eski nişanlısı ve Metin'in ağabeyi. Fizik öğretmenidir. Afet Güçverir'in kardeşi Kerem'e tokat attığı için ilişkileri son bulmuş, daha sonra tayininin Rıdvan Kanat Lisesine çıkmasıyla yeniden ilişkileri başlamıştır. Birkaç bölüm sonra Rize'ye tayini çıkan Tekin Öğretmen 20'li yaşlarda genç bir kadınla evlenmiştir.
Mahir İpek Ertuğrul Yüzbaşı

Dalgıç

Rıdvan Kanat Lisesi Millî Güvenlik Bilgisi dersi öğretmeni. Deniz subayıdır. Bahar Öğretmen ile evlenmiştir.
Durul Bazan Ramadan Susak Mennan işi bırakınca yerine gelen hademedir. Bulgaristan göçmeni olduğu için şivesi biraz bozuktur.
Ceyhun Yılmaz Ruhi Deli Ürperi'nin erkek kardeşi. Çılgın karakterlidir. Rüya'yı ve mahalledeki diğer kızları sürekli rahatsız eder. "Ruhi'dir benim adım" şarkısıyla ünlenmiştir. Çizgi film sever. Beton Ayşe'ye âşıktır. Asker kaçağı olduğu belli olunca askere alınmıştır. Daha sonra Leyla'yla aşk yaşamıştır. Rıdvan Kanat Lisesi güvenlik görevlisidir.
Enes Büyükşener Hayri Gencer Harry Potter Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Harry Potter'a benzediği için lakabı Harry Potter'dır.
Oğuzhan Yıldız Ercüment Erdoğan Teflon Ercüment Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Sürekli dersi kaynatma ve kopya çekme ile ilgili fikirler üretir.
Neşe Sayles Leyla Watson Bonus Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Babası Amerikalıdır. Rap müzik sever. Ruhi ile sevgilidir.
Bertan Horasan Mehmet Gökdeniz Babası izinsiz kitap çevirdiği için babasıyla beraber sürekli kaçmaktadır. Rıdvan Kanat Lisesine gelmiş ve Törpü Yeliz ile kısa süreli sevgili olmuştur. Daha sonra Bozcaada'ya taşınmıştır. Yeliz'le Çanakkale'de buluşmuş, daha sonra ayrılmıştır.
Mehmet Çerezcioğlu Erdal Gökdeniz Mehmet'in babası. İzinsiz kitap çevirdiği için oğluyla beraber yurtdışına kaçmıştır. Yıllar sonra Türkiye'ye dönmüştür.Kimliği ifşa olunca oğluyla beraber İstanbul'dan Bozcaada'ya kaçmıştır. Oğlunun mutluluğu için en sonunda teslim olmuştur.
Cavit Çetin Güner Cavit Koca Cavcav

Cancav

Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Melike'ye âşıktır.
Erkan Pekbay Selim Yazıcı Siber Selim Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi.
İlay Windus Mehmet Demirkan İnce Mehmet Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Annesi ile babası boşanmıştır. Babası ile yaşamaktadır.
Sinan Çalışkanoğlu Atacan Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Özel Kolejden gelmiştir. Zengin bir aileden gelmiştir. "Taklaya geldik" ifadesini sık sık kullanmaktadır. Gerçek dışı hikâyeler anlatır.
Çağkan Çulha Arda Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Özel Kolejden gelmiştir. Zengin bir aileden gelmiştir. Çalışkan öğrencidir. Fabrika müdürü Süleyman Bey'in üvey oğludur. Biyolojik annesi Hediye'dir. 2 yaşındayken babası hapse girince annesinden alınıp evlatlık verilmiştir.
Elif Burgaz Melisa Piyanist Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Özel Kolejden gelmiştir. Zengin bir aileden gelmiştir. Kerem Güçverir ile aşk yaşamıştır. Piyano çalma konusunda iyidir.
İlker Kalay Şerif Ali Karaman Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Aslı'ya platonik şekilde âşık olmuştur. Maddi durumu iyi olmayan bir aileden gelmektedir. Aslı'nın oturduğu apartmanın kapıcısının oğludur.
Zeynep Doruk Aslı Saydam Aslı Hanım Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Maddi durumu iyi olan bir aileden gelmektedir.
Iraz Yöntem Çiçek Gamze'nin üniversiteden arkadaşı.
Ali Yaylı Kaşarlı Bülbül'ün abisidir. Kantincidir. Amerika'ya taşınmıştır.
Fatih Altın Bülbül Kantincidir. Kekemedir. Konuşma sorununun düzelmesi için çaba sarf etmiştir. Körpenaz'la evlenmiştir. Kantin ihalesini kaybedince köyüne taşınmıştır.
Pakize Suda Pakize Hanım Sevda'nın annesi, Amil'in kayınvalidesi. Paragözdür. Evlenerek Bodrum'a taşınmıştır.
Neslihan Acar Körpenaz Mennan'ın köyden gelen akrabası. Okulda hademelik yapmıştır. Bülbül'le evlenmiştir. Bülbül kantin ihalesini kaybedince Bülbül'ün köyüne taşındı.
Alay Cihan Cemal Hoca Laz Cemal
Çimal
Rıdvan Kanat Lisesi müzik öğretmeni. Karadenizlidir. Kemençe çalmasıyla ünlüdür.
İnci Pars Rahmeli Gazitürk Cilveli Rahmeli veya Kıbrıslı Rahmeli Kıbrıslı bir ailenin kızıdır. Lise 1'de Rıdvan Kanat Lisesine gelmiştir. Kopil Ali ile aşk yaşarlar. Daha sonra Kıbrıs'a geri dönmüştür.
İrem Erkaya Melek Apaçi veya Küçük Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Greenpeace üyesidir. Çevreciliğin doruklarında, son derece aktivist bir kızdır. Var mısın Arif'le aşk yaşarlar.
Ayumi Takano Hanako Öğretmen Aneko Hanım[g]
Japon Hanım[h]
Anako
İngilizce ögretmenidir. Japon asıllıdır. Türk kültürü ile ilgilenmektedir. Gökhan Bey'le aşk yaşamıştır. Emin Öğretmen ile yalanına ortak olmuş, onun sevgilisi rolünü oynamıştır.
Hakan Çeliker Atılgan Saymaz Pazarlamacı Son sınıfta Rıdvan Kanat Lisesine kaydını aldırmıştır. Yeliz'le aşk yaşamıştır, kendisini üniversite öğrencisi olarak tanıtarak yalan söylediği için kısa süreliğine ayrılmışlardır. Pazarlamacıdır. 22. Ve 24. bölümde özeı kolej öğrencisini de canlandırmıştır.
Oral İnaler Ergen Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Kendisini çapkın biri olarak tanıtmaktadır. Sivilcelidir.
Seval İşgören Kiraz Mikado Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisidir. Burçlarla ilgilenmektedir.
Hilmi Erdem Erol Manyak Erol Rıdvan Kanat Lisesi felsefe öğretmeni. Zehra Öğretmen ile evlidir. Sürekli kavga yapmalarına rağmen ideal çift olduklarını iddia etmektedirler.
Eda Gültekin Zehra Deli Zehra Rıdvan Kanat Lisesi öğretmeni. Erol Öğretmen ile evlidir. Sürekli kavga yapmalarına rağmen ideal çift olduklarını iddia etmektedirler.
Okan Karacan Bestele Behçet Rıdvan Kanat Lisesi müzik öğretmeni. Müzik düşkünüdür. Her söze uygun şarkı söyler.
Erman Burmalı Berk Karaçelik Gamze'nin eski kocası. Babası Holding sahibidir.
Merve Sevi Özge Karaçelik 2004-2005, 3. sezon, 83.98, (16 bölüm) Berk'in kardeşi. Sedat'a âşık olmuştur.
Aslı Enver Hazal Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Zengin bir aileden gelmiştir. İngiltere'de yüksek eğitimini almaktadır.
Günay Karacaoğlu Hediye Rıdvan Kanat Lisesi hademesi. Bahar Öğretmen'in tavsiyesi üzerine Afet Öğretmen'in evine temizliye gitmiş ve onunla samimi ilişki kurmuştur. Daha sonra yine Bahar Öğretmen'in tavsiyesi üzerine Rıdvan Kanat Lisesinde işe alınmıştır. 15 yıl önce eşi ile ayrılmış, oğlu Şeref çok küçük yaşından beri babasıyla yaşamaya başlamıştır. Yıllardır oğlunu göremeyen Hediye tüm öğrencilere "Şeref'im" diye hitap etmektedir. Oğlu Şeref 2 yaşındayken babası hapse girdiği için fabrika müdürü Süleyman Bey'e evlatlık verilmiştir. Şeref'in ismi Arda olarak değiştirilmiştir.
Murat Serezli Gökhan Bey İş adamıdır. Japon iş adamlarıyla yaptığı iş görüşmesinde tercüman olarak gelen Hanako Öğretmen âşık olmuştur. Onunla aşk yaşamıştır.
Duygu Şen Duygu Şen Fıskiye Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Her şeye ağlayan, duygulanan biridir. Psikolojik sorunlar yaşamıştır. Ertuğrul Öğretmen'e platonik âşık olmuştur. Öğretmeninin ona âşık olduğunu sanmıştır.
Ebru Ertan Yıldız Uçankuş Rıdvan Kanat Lisesi öğrencisi. Dedikodu yapmayı sever.
Serap Üsküplü Gülneşe
Selim Gürata Ömer Erdem Gamze'nin babası. Gamze'nin evliliğine önce karşı çıksa da sonra kabullenmiştir. Şirket sahibidir. Damadı Sedat ve arkadaşlarını şirketinde çalıştırmaktadır.
Abide Savaşçı Gamze'nin annesi.
Ercan Yazgan Sedat'ın babası. Maddi durumu iyi olmayan bir aileye sahiptir. Emeklidir.
Nesime Alış Sedat'ın annesi.
Ayşegül Aldinç Amil Sağlam'ın eski eşi. Amil Sağlam'dan nafaka almaktadır. Nafakası geciktiği için Rıdvan Kanat Lisesini basmıştır.
Candan Erçetin Canan Öğretmen Rıdvan Kanat Lisesinin müzik öğretmeni. İdari amir Amil Bey'e karşı geldiği için tayini çıkmıştır.
Özlem Çakar Arda'nın üvey annesi
Metin Coşkun Süleyman Bey Fabrika sahibidir. Arda'nın üvey babasıdır. Arda'nın biyolojik babası Mehmet'in müdürü olmuştur.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Yayın günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Çekilen
bölüm
sayısı
Bölüm
aralığı
Yayın yılı TV kanalı
1. sezon Perşembe 20.00 13 Şubat 2003[1][2] 19 Haziran 2003 19 1-19 2003 Kanal D
2. sezon Cuma 20.30 12 Eylül 2003 11 Haziran 2004[6] 40 20-59 2003-2004 Show TV
3. sezon Cuma 20.30[7] / 20.00[8] 17 Eylül 2004[9][10][11] 17 Haziran 2005[12][13][14] 39 60-98 2004-2005
4. sezon Cuma 20.00 16 Eylül 2005[15][16][17] 16 Haziran 2006
(Final)
99-137 2005-2006

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

1. sezon (2003) Kanal D[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Yayımlanma tarihi
1. Bölüm 13 Şubat 2003
2. Bölüm 20 Şubat 2003
3. Bölüm 27 Şubat 2003
4. Bölüm 6 Mart 2003
5. Bölüm 13 Mart 2003
6. Bölüm 20 Mart 2003
7. Bölüm 27 Mart 2003
8. Bölüm 3 Nisan 2003
9. Bölüm 10 Nisan 2003
10. Bölüm 17 Nisan 2003
11. Bölüm 24 Nisan 2003
12. Bölüm 1 Mayıs 2003
13. Bölüm 8 Mayıs 2003
14. Bölüm 15 Mayıs 2003
15. Bölüm 22 Mayıs 2003
16. Bölüm 29 Mayıs 2003
17. Bölüm 5 Haziran 2003
18. Bölüm 12 Haziran 2003
19. Bölüm
(Sezon finali)
19 Haziran 2003

2. sezon (2003-2004) Show TV[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Yayımlanma tarihi
20. Bölüm 12 Eylül 2003
21. Bölüm 19 Eylül 2003
22. Bölüm 26 Eylül 2003
23. Bölüm 3 Ekim 2003
24. Bölüm 10 Ekim 2003
25. Bölüm 17 Ekim 2003
26. Bölüm 24 Ekim 2003
27. Bölüm 31 Ekim 2003
28. Bölüm 7 Kasım 2003
29. Bölüm 14 Kasım 2003
30. Bölüm 21 Kasım 2003
31. Bölüm 28 Kasım 2003
32. Bölüm 5 Aralık 2003
33. Bölüm 12 Aralık 2003
34. Bölüm 19 Aralık 2003
35. Bölüm 26 Aralık 2003
36. Bölüm 2 Ocak 2004
37. Bölüm 9 Ocak 2004
38. Bölüm 16 Ocak 2004
39. Bölüm 23 Ocak 2004
40. Bölüm 30 Ocak 2004
41. Bölüm 6 Şubat 2004
42. Bölüm 13 Şubat 2004
43. Bölüm 20 Şubat 2004
44. Bölüm 27 Şubat 2004
45. Bölüm 5 Mart 2004
46. Bölüm 12 Mart 2004
47. Bölüm 19 Mart 2004
48. Bölüm 26 Mart 2004
49. Bölüm 2 Nisan 2004
50. Bölüm 9 Nisan 2004
51. Bölüm 16 Nisan 2004
52. Bölüm 23 Nisan 2004
53. Bölüm 30 Nisan 2004
54. Bölüm 7 Mayıs 2004
55. Bölüm 14 Mayıs 2004
56. Bölüm 21 Mayıs 2004
57. Bölüm 28 Mayıs 2004
58. Bölüm 4 Haziran 2004
59. Bölüm
(Sezon finali)
11 Haziran 2004

3. sezon (2004-2005) (Show TV)[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Yayımlanma tarihi
60. Bölüm 17 Eylül 2004
61. Bölüm 24 Eylül 2004
62. Bölüm 1 Ekim 2004
63. Bölüm 8 Ekim 2004
64. Bölüm 15 Ekim 2004
65. Bölüm 22 Ekim 2004
66. Bölüm 29 Ekim 2004
67. Bölüm 5 Kasım 2004
68. Bölüm 12 Kasım 2004
69. Bölüm 19 Kasım 2004
70. Bölüm 26 Kasım 2004
71. Bölüm 3 Aralık 2004
72. Bölüm 10 Aralık 2004[18]
73. Bölüm 24 Aralık 2004[19][20]
74. Bölüm 31 Aralık 2004
75. Bölüm 7 Ocak 2005
76. Bölüm 14 Ocak 2005
77. Bölüm 21 Ocak 2005
78. Bölüm 28 Ocak 2005
79. Bölüm 4 Şubat 2005
80. Bölüm 11 Şubat 2005
81. Bölüm 18 Şubat 2005
82. Bölüm 25 Şubat 2005
83. Bölüm 4 Mart 2005
84. Bölüm 11 Mart 2005
85. Bölüm 18 Mart 2005
86. Bölüm 25 Mart 2005
87. Bölüm 1 Nisan 2005
88. Bölüm 8 Nisan 2005
89. Bölüm 15 Nisan 2005
90. Bölüm 22 Nisan 2005
91. Bölüm 29 Nisan 2005
92. Bölüm 6 Mayıs 2005
93. Bölüm 13 Mayıs 2005
94. Bölüm 20 Mayıs 2005
95. Bölüm 27 Mayıs 2005
96. Bölüm 3 Haziran 2005
97. Bölüm 10 Haziran 2005
98. Bölüm
(Sezon finali)
17 Haziran 2005

4. sezon (2005-2006) Show TV[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Yayımlanma tarihi
99. Bölüm 16 Eylül 2005
100. Bölüm 23 Eylül 2005
101. Bölüm 30 Eylül 2005
102. Bölüm 7 Ekim 2005
103. Bölüm 14 Ekim 2005
104. Bölüm 21 Ekim 2005
105. Bölüm 28 Ekim 2005
106. Bölüm 4 Kasım 2005
107. Bölüm 11 Kasım 2005
108. Bölüm 18 Kasım 2005
109. Bölüm 25 Kasım 2005
110. Bölüm 2 Aralık 2005
111. Bölüm 9 Aralık 2005
112. Bölüm 16 Aralık 2005
113. Bölüm 23 Aralık 2005
114. Bölüm 30 Aralık 2005
115. Bölüm 6 Ocak 2006[21]
116. Bölüm 20 Ocak 2006[22][23]
117. Bölüm 27 Ocak 2006
118. Bölüm 3 Şubat 2006
119. Bölüm 10 Şubat 2006
120. Bölüm 17 Şubat 2006
121. Bölüm 24 Şubat 2006
122. Bölüm 3 Mart 2006
123. Bölüm 10 Mart 2006
124. Bölüm 17 Mart 2006
125. Bölüm 24 Mart 2006
126. Bölüm 31 Mart 2006
127. Bölüm 7 Nisan 2006
128. Bölüm 14 Nisan 2006
129. Bölüm 21 Nisan 2006
130. Bölüm 28 Nisan 2006
131. Bölüm 5 Mayıs 2006
132. Bölüm 12 Mayıs 2006
133. Bölüm 19 Mayıs 2006
134. Bölüm 26 Mayıs 2006
135. Bölüm 2 Haziran 2006
136. Bölüm 9 Haziran 2006
137. Bölüm
(Final)
16 Haziran 2006

Not listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Emin Karakaya ile evlendiği için.
 2. ^ Lise müdürü Amil Sağlam tarafından söylenmektedir.
 3. ^ Rahmeli tarafından kullanılmaktadır.
 4. ^ Melek tarafından kullanılmaktadır.
 5. ^ Bir süre Berk Yalçın ile evli olmuştur.
 6. ^ Lise müdürü Amil Sağlam tarafından kullanılmaktadır.
 7. ^ Ramadan tarafından söylenmektedir.
 8. ^ Hidayet Hoca tarafından söylenmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b "Milliyet - 13 Şubat 2003". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 12 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Şubat 2024. 
 2. ^ a b "Milliyet - 15 Şubat 2003". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 12 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Şubat 2024. 
 3. ^ "Medyatava - 16.06.2006". 4 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 4. ^ "Medyatava - 23.06.2006". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 5. ^ İçel, Bahadır. (2011). Hayatımızı değiştiren unutulmaz diziler. Birinci Baskı: Ocak 2011. İstanbul. ISBN 978-605-4033-15-7. OCLC 880618318. 
 6. ^ "Medyatava - 11.06.2004". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 7. ^ "Milliyet - 17 Eylül 2004". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 15 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 8. ^ "Milliyet - 1 Ekim 2004". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 15 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Şubat 2024. 
 9. ^ "Medyatava - 10.09.2004". 4 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 10. ^ "Medyatava - 17.09.2004". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 11. ^ "SABAH - 17/09/2004 - Televizyon". 25 Mayıs 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2022 – arsiv.sabah.com.tr vasıtasıyla. 
 12. ^ "Medyatava - 17.06.2005". 2 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 13. ^ "Medyatava - 24.06.2005". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 14. ^ "SABAH - 17/06/2005 - Televizyon". 13 Kasım 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2022 – arsiv.sabah.com.tr vasıtasıyla. 
 15. ^ "Medyatava - 09.09.2005". 4 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 16. ^ "Medyatava - 16.09.2005". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 17. ^ "SABAH - 16/09/2005 - Televizyon". 6 Mayıs 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2022 – arsiv.sabah.com.tr vasıtasıyla. 
 18. ^ "Medyatava - 10.12.2004". 4 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 19. ^ "Medyatava - 10.12.2004". 28 Kasım 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 20. ^ "Medyatava - 24.12.2004". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 21. ^ "Medyatava - 06.01.2006". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 22. ^ "Medyatava - 13.01.2006". 4 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 23. ^ "Medyatava - 20.01.2006". 3 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Nedir? :Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? ile ilgili Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Ne Demektir? Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Açıklaması Nedir? Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Cevabı Nedir? Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Açıklaması? :Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Gerçek mi? :Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? ile ilgili Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Hakkında? :Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? ile ilgili Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hayat Bilgisi nedir?, Hayat Bilgisi anlamı nedir?, Hayat Bilgisi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Sensiz Yaşamaya Alışacağım, Spor (biyoloji), Bayan Ölgii İli, Uluslararası Ahalteke Binicilik Spor Kompleksi, Mus2, 1960 Güney Vietnam darbe girişimi, Samanî Devleti, Apollo Uzay Programı, Tekirdağ (il), İnkaya, Sarıkamış, Gurlu Muhammet, 2021 Türkiye Süper Kupası, Avrupa profesyonel basketbol kulüp sıralaması, 1995 UEFA Süper Kupası, Rheinpark Stadyumu, Gerald Ford, Ovodda, Iraq Petroleum Company, İstanbulda 2007 Türkiye genel seçimleri, II. Faysal, İbrahim Süreyya Yiğit, Abdiveli Muhammed Ali, Daisy Ducati, Rudy Croes, A Matter of Time, Ostiano, İtalya, Esat İleri, Kalincar Kalesi, Elsa Lanchester, Baba İshak, Poplin, 1001, Hüseyin Avni Zaimler, Kategori teorisi, Alfa Romeo, Mabe, Cornwall, Ebu Garip Cezaevi işkenceleri, Otokar, Hıdırellez, 22 Aralık, Gladyatör, Çakırağa Konağı, Sitta cinnamoventris, Pardalotidae, 2010–2011 ISU Junior Grand Prix, Necip Soydan, Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu, 1444, Cadı kültü hipotezi, Asya gribi, Yadeller – Ağlamazsam Uyuyamam, David Cole, Silahdar Damad Ali Paşa, Penaltı vuruşu, Kitap kapağı, Audi A8, İspanya kadın millî voleybol takımı, The Wall, Tetragnatha chauliodus, Jerzy Buzek, Mohamed Sissoko, TÜYAP, Geniş Alan Kızılötesi Araştırma Gezgini, Bu Talihimin Canına Okuyacağım, ReLIFE, Halil İbrahim Sipahioğlu, Heinkel He 111, Süleyman Nevzat Korkmaz, Veliyullah Akbaşlı, Jimmy Briand, Zavodovski Adası, Yüce Meclis, Basketbol Gençler Ligi, Baryum yıldızı, Zayıf etkileşimli büyük kütleli parçacık, Thymus aragonensis, Akımlı, Yedisu, Güzgülü, Yedisu, Elmalı, Yedisu, Billboard Türkiye, Kabayel, Yedisu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kaşıklı, Yedisu, Nahçıvan Yüksek Meclisi 3. dönem milletvekilleri listesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Satranç, Yamagata, 1990 Fransa Bisiklet Turu, İngiltere, İstanbul Kadınlar Basketbol Ligi, Marta Cartabia, Karabağlı Süleyman Paşa, Afyonkarahisarda 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Pinara, Pınara, Dut, Çorum, Ayanoğlu, Yedisu, Dinarbey, Yedisu, Yeşilgöl, Yedisu, Reformist Musevilik,
Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?,