Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir?

Hamit Macit Selekler Nedir?

Hamit Macit Selekler Nedir?, Hamit Macit Selekler Nerededir?, Hamit Macit Selekler Hakkında Bilgi?, Hamit Macit Selekler Analizi? Hamit Macit Selekler ilgili Hamit Macit Selekler ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hamit Macit Selekler ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hamit Macit Selekler Ne Anlama Gelir Hamit Macit Selekler Anlamı Hamit Macit Selekler Nedir Hamit Macit Selekler Ne Anlam Taşır Hamit Macit Selekler Neye İşarettir Hamit Macit Selekler Tabiri Hamit Macit Selekler Yorumu 

Hamit Macit Selekler Kelimesi

Lütfen Hamit Macit Selekler Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hamit Macit Selekler İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı? Hamit Macit Selekler Ne Demek? ,Hamit Macit Selekler Ne Demektir? Hamit Macit Selekler Ne Demektir? Hamit Macit Selekler Analizi? , Hamit Macit Selekler Anlamı Nedir?,Hamit Macit Selekler Ne Demektir? , Hamit Macit Selekler Açıklaması Nedir? ,Hamit Macit Selekler Cevabı Nedir?,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı?,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hamit Macit Selekler Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Nedir? Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hamit Macit Selekler Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hamit Macit Selekler - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hamit Macit Selekler

Hamit Macit Selekler Nedir? Hamit Macit Selekler Ne demek? , Hamit Macit Selekler Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı? Hamit Macit Selekler Ne Demek? Hamit Macit Selekler Ne Demektir? ,Hamit Macit Selekler Analizi? Hamit Macit Selekler Anlamı Nedir? Hamit Macit Selekler Ne Demektir?, Hamit Macit Selekler Açıklaması Nedir? , Hamit Macit Selekler Cevabı Nedir? , Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı?


Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir?

Hamit Macit Selekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hamit Macit Selekler (30 Aralık 1909, Antalya - 23 Ocak 1974, Ankara), şair ve hukukçu.

1930'lu yıllarda yerel ve ulusal kaynaklı süreli yayınlarda şiirleri yayımlanan Cumhuriyet dönemi şairlerindendir.[1] Kırk yılı aşkın memurluk hayatı sırasında şiirlerini yayımlamayı sürdürdü. Şiirlerinde birçok biçimsel değişiklikler denemiştir. Şiirin yanında hukuk alanında eserler vermiştir.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

1909 yılında Antalya'da doğdu. Konya'dan Antalya'ya göç eden bir ailenin çocuğudur.[2] Babası Abdülmâcid Tevfik Efendi, annesi Feride Hanım'dır.[1] Nüfusa kayıtlı adı, "Abdülhak Hâmid"'dir. Bu ismi babası, "Şair'i Azam" (Büyük Şair) Abdülhak Hamit'in adı olması nedeniyle vermiştir.[2] Annesini üç yaşında kaybetti. Babasının ikinci evliliğini yaptığı 1916'ya kadar onu anneannesi Kâmile Hanım büyüttü.

İlk şiiri henüz çok gençken Millî Mücadele yıllarında Babalık gazetesinde yayımlandı.[3] İlk ve ortaokulu doğduğu yer olan Antalya'da tamamladı (1925). Liseyi parasız yatılı olarak Konya Lisesi'nde okudu. Bu okulda Ahmet Hamdi Tanpınar'ın, Saadettin Nüzhet Ergun'un öğrencisi oldu.[1][2] Lise yıllarına kadar "Abdülhak" diye çağrılmakta iken kendisine "Macit" ismini Ahmet Hamdi Tanpınar verdi.[2] Abdülhak Macit, 1928'de liseden mezun oldu ve Ankara Hukuk Fakültesi'nde öğrenim gördü.

1929 yılında Hayat dergisinde çıkan "Çay adlı şiiriyle edebî çevrelerde ismini duyurmaya başladı.[1] Öğrencilik yıllarında Behçet Kemal Çağlar, Samet Ağaoğlu, Ahmet Muhip Dıranas, Hıfzı Oğuz Bekata gibi çoğu hukuk fakültesi olan öğrencilerin kurduğu Genç Türk Edebiyatı Birliği isimli derneğin kuruluşuna katıldı. Bu derneğin yayım organı olan - 3 sayı yayımlanabilmiştir- Hep Gençlik’te yazıları çıktı. 1931 yılında Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Savcı ve savcı yardımcısı olarak Ürgüp, Antalya, Pötürge, Finike, İstanbul ve Çanakkale'de görev yaptı.[3] Ağır Ceza Başkanlığı, Adalet Müfettişliği, Asliye Hukuk Yargıçlığı, Yüksek Hâkimler Kurulu üyeliği ve Yargıtay üyeliği görevlerinde bulundu.

Öğrenim hayatı boyunca olduğu gibi meslek hayatı boyunca da şiir yayımlamayı sürdürdü. Servet-i Fünun Uyanış dergisinde şiirleri yayımlandı. Varlık, şairin en çok ürün verdiği dergidir. Bu dergide 1933'te "Kal, Gitme şiirinin yayımlanmasından sonra 1945 yılına kadar otuz altı şiir ve üçü kitap tanıtımı, biri poetik yazı olmak üzere dört yazı, bir de küçük hikâyesi yayımlanmıştır.[1] Şiirleri ayrıca 1930'lu yıllarda Çığır, 1950'lerin ortalarında "20.Asır dergilerinde Antalya’da yayımlanan Çağlayan ve Antalya Halkevi Dergisi Türk Akdeniz’de yayımlandı.

"Sulh ve Diğer Şiirler (1944), "İyilik" (1956) adlarında yayımlanmış şiir kitapları vardır. Bu iki kitapta yer alan şiirlerin tümü şairin oğlu Kaynak Selekler tarafından "Hamit Macit Selekler - Bütün Şiirleri” adıyla bir kitapta toplanarak basılmıştır (2014). 1959'dan sonra yazdığı şiirlerine, Ankara'da yayınlanan Çaba dergisinin hemen her sayısında ve zaman zaman da Hisar dergisinde rastlanır.

Şiirin yanında diğer alanı olan hukuk alanında yazdığı, "Suçlu Sanılan (1933), "İzahlı Milli Korunma Kanunu (1944), "Toprak Kanunu Şerhi" (1945) ve "Anayasa Üstünde bir Kalem Denemesi" (1945) adlı çalışmaları vardır.

1935 yılında Nebahat (Bileydi) Hanım'la evlenmiş ve bu evlilikten beş çocuk sahibi olmuştur. Yüksek Hakimler Kurulu Yedek Üyeliği görevini sürdürürken 23 Ocak 1974'te Ankara'da kalp krizi geçirerek ölmüştür.

Şiirleri hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Şiirlerinde aşk, yurt sevgisi, hüzün, tabiatın verdiği huzur, Türk tarihine konularının işlemiştir. Mustafa Kemal Atatürk pek çok şiirinin öznesi konumundadır.[4]

Hamit Macit Selekler, sürekli yeni biçimler arayan bir şairdir. Tek bir şiiri (Dağlılar) dışında bütün şiirleri, ölçü ve uyak temeline dayalıdır. Şiirlerinde hece ölçüsünün 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15’li kalıplarını kullanmıştır. Şiirlerinin çoğunluğu, dörtlüklerden oluşmuştur. On beş şiirini u İtalyan ve Fransız şiirinin bir türü olan sone olarak yazmıştır. 35 şiirinde artlamadan (Anjanbman) yararlanmıştır. Tevfik Fikret'ten sonra, artlamaya en çok başvuran ozan olarak kabul edilir.[5]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d e Sönmez, Ömercan. "Hamit Macit Selekler'in Şiirlerinde Mustafa Kemal Atatürk ve Tarihî İzler". Uluslararası Hakemli Kültür ve Sanat Mimarlık Dergisi, 2018. 25 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  2. ^ a b c d Kırcı, Mustafa. "Hamit Macit Selekler ve "İyilik"inde Aşk, Tarih Sevgisi ve Kahramanlık Duygusu" (PDF). Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi, Cilt 1/2, Yıl: 2008. 22 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  3. ^ a b Türk, Hatem. "Hamit Macit Selekler". Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü (Ahmet Yesevi Üniversitesi). 2 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  4. ^ Sönmez, Ömercan. "Hamit Macit Selekler ve Şiiri". Kuram ve Uygulamada Sosyal Bilimler Dergisi, Yıl 1, Sayı 1, 2017. 26 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  5. ^ Dizdaroğlu, Hamit. "Hamit Macit Selekler". Hamitmacitselekler.net (Dizdaroğlu, Hikmet . “Hamit Macit Selekler”. Varlık, Ocak, 1975, Sayı: 808, Sayfa; 8.). 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 

Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Nedir? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? ile ilgili Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Ne Demektir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklaması Nedir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Cevabı Nedir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklaması? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Gerçek mi? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? ile ilgili Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Hakkında? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? ile ilgili Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
MÖ 180, Alfredo Wagner, David Pelletier, Mavi Trenin Esrarı, Titus Livius, Natori, Page Two (EP), Mirza Babayev, 2019 TBMM Başkanlığı seçimi, Versailles (anlam ayrımı), Little Bentley, Antiepileptik, Sidney Paget, Aphia, Makedon milliyetçiliği, Kaafu Atolü, Lig sistemi, 2008 Fransa Lig Kupası Finali, Etnografi, Easy Lover, Eti Maden İşletmeleri, United States, World Fantasy Award, Zupaysaurus, Jeotgal, Instacart, David Patterson (bilgisayar bilimcisi), Plörezi, İsrailin uluslararası tanınması, Karoser şirketleri listesi, Cartoon Network (Latin Amerika), Nonius atı, Çomak parmak, Japonya işgali altında Kore, Ulsan, Arsenik, Orak, çekiç ve yazı fırçası, Ariete, Birinci Dominik Cumhuriyeti, Demansia, Kemal Anadol, Le Corbusierin Mimari Çalışmaları, 3. yüzyıl, James Mellaart, Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi, Ara severus, Özbekistan Merkez Bankası, Aksiyom, Güney Osetyanın dış ilişkileri, Öykü (edebiyat), Ilıman okyanusal iklim, İslam ve antisemitizm, Hayranıdil Kadınefendi, Basma, Kıbrıs Geçici Türk Yönetimi, VIII. Stephanus, Irak Savaşına karşı protestolar, irak savaşına karşı protestolar, Leningrad Kahraman Muhafızları Anıtı, Yugoslavya Krallığı bayrağı, Dominik Cumhuriyeti bayrağı, Hatay Meclisi, Paladina, Lübnanlılar, David Moyes, Demirel, Sloven, Hırvat ve Sırp Devleti, Zeytinlik, Bakırköy, Besarabya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Sergey Lavrov, Halil Ethem Eldem, Cahiliye dönemi, Vietnam Ulusal Kurtuluş Cephesi, St. Johns, Antigua ve Barbuda, Radyokarbon tarihleme yöntemi, Jonathan Ahdout, Baltık ülkeleri, Türkistan Millî Özerk Hükûmeti, Haplorhini, Su kirliliği, Britanya Virjin Adaları bayrağı, Yahudilere yönelik zulüm, Turgut Boralı, Hüseyinli, Çekmeköy, Saint Pierre ve Miquelon arması, Moşe Dayan, Jack Swagger, Great and Little Leighs, Nevzat Okçugil, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Turks ve Caicos Adaları bayrağı, Mantar zehirleri, Sırp, Hırvat ve Sloven Krallığı, Hırvatistan Komünistler Birliği, Sedat Simavi Kitle Haberleşmesi Ödülü, Padenstedt, Jehu, Veli Yaşın, Frekans sapması,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,