Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir?

Hamit Macit Selekler Nedir?

Hamit Macit Selekler Nedir?, Hamit Macit Selekler Nerededir?, Hamit Macit Selekler Hakkında Bilgi?, Hamit Macit Selekler Analizi? Hamit Macit Selekler ilgili Hamit Macit Selekler ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hamit Macit Selekler ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hamit Macit Selekler Ne Anlama Gelir Hamit Macit Selekler Anlamı Hamit Macit Selekler Nedir Hamit Macit Selekler Ne Anlam Taşır Hamit Macit Selekler Neye İşarettir Hamit Macit Selekler Tabiri Hamit Macit Selekler Yorumu 

Hamit Macit Selekler Kelimesi

Lütfen Hamit Macit Selekler Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hamit Macit Selekler İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı? Hamit Macit Selekler Ne Demek? ,Hamit Macit Selekler Ne Demektir? Hamit Macit Selekler Ne Demektir? Hamit Macit Selekler Analizi? , Hamit Macit Selekler Anlamı Nedir?,Hamit Macit Selekler Ne Demektir? , Hamit Macit Selekler Açıklaması Nedir? ,Hamit Macit Selekler Cevabı Nedir?,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı?,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hamit Macit Selekler Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Nedir? Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hamit Macit Selekler Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hamit Macit Selekler - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hamit Macit Selekler

Hamit Macit Selekler Nedir? Hamit Macit Selekler Ne demek? , Hamit Macit Selekler Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı? Hamit Macit Selekler Ne Demek? Hamit Macit Selekler Ne Demektir? ,Hamit Macit Selekler Analizi? Hamit Macit Selekler Anlamı Nedir? Hamit Macit Selekler Ne Demektir?, Hamit Macit Selekler Açıklaması Nedir? , Hamit Macit Selekler Cevabı Nedir? , Hamit Macit Selekler Kelimesinin Anlamı?


Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir?

Hamit Macit Selekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hamit Macit Selekler (30 Aralık 1909, Antalya - 23 Ocak 1974, Ankara), şair ve hukukçu.  

1930'lu yıllarda yerel ve ulusal kaynaklı süreli yayınlarda şiirleri yayımlanan Cumhuriyet dönemi şairlerindendir.[1] Kırk yılı aşkın memurluk hayatı sırasında şiirlerini yayımlamayı sürdürdü. Şiirlerinde birçok biçimsel değişiklikler denemiştir. Şiirin yanında hukuk alanında eserler vermiştir.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

1909 yılında Antalya'da doğdu. Konya'dan Antalya'ya göç eden bir ailenin çocuğudur.[2] Babası Abdülmâcid Tevfik Efendi, annesi Feride Hanım'dır.[1] Nüfusa kayıtlı adı, "Abdülhak Hâmid"'dir. Bu ismi babası, "Şair'i Azam" (Büyük Şair) Abdülhak Hamit'in adı olması nedeniyle vermiştir.[2] Annesini üç yaşında kaybetti. Babasının ikinci evliliğini yaptığı 1916'ya kadar onu anneannesi Kâmile Hanım büyüttü.

İlk şiiri henüz çok gençken Millî Mücadele yıllarında Babalık gazetesinde yayımlandı.[3] İlk ve ortaokulu doğduğu yer olan Antalya'da tamamladı (1925). Liseyi parasız yatılı olarak Konya Lisesi'nde okudu. Bu okulda Ahmet Hamdi Tanpınar'ın, Saadettin Nüzhet Ergun'un öğrencisi oldu.[1][2] Lise yıllarına kadar "Abdülhak" diye çağrılmakta iken kendisine "Macit" ismini Ahmet Hamdi Tanpınar verdi.[2] Abdülhak Macit, 1928'de liseden mezun oldu ve Ankara Hukuk Fakültesi'nde öğrenim gördü.

1929 yılında Hayat dergisinde çıkan "Çay adlı şiiriyle edebî çevrelerde ismini duyurmaya başladı.[1] Öğrencilik yıllarında Behçet Kemal Çağlar, Samet Ağaoğlu, Ahmet Muhip Dıranas, Hıfzı Oğuz Bekata gibi çoğu hukuk fakültesi olan öğrencilerin kurduğu Genç Türk Edebiyatı Birliği isimli derneğin kuruluşuna katıldı. Bu derneğin yayım organı olan - 3 sayı yayımlanabilmiştir- Hep Gençlik’te yazıları çıktı. 1931 yılında Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Savcı ve savcı yardımcısı olarak Ürgüp, Antalya, Pötürge, Finike, İstanbul ve Çanakkale'de görev yaptı.[3] Ağır Ceza Başkanlığı, Adalet Müfettişliği, Asliye Hukuk Yargıçlığı, Yüksek Hâkimler Kurulu üyeliği ve Yargıtay üyeliği görevlerinde bulundu.

Öğrenim hayatı boyunca olduğu gibi meslek hayatı boyunca da şiir yayımlamayı sürdürdü. Servet-i Fünun Uyanış dergisinde şiirleri yayımlandı. Varlık, şairin en çok ürün verdiği dergidir. Bu dergide 1933'te "Kal, Gitme şiirinin yayımlanmasından sonra 1945 yılına kadar otuz altı şiir ve üçü kitap tanıtımı, biri poetik yazı olmak üzere dört yazı, bir de küçük hikâyesi yayımlanmıştır.[1] Şiirleri ayrıca 1930'lu yıllarda Çığır, 1950'lerin ortalarında "20.Asır dergilerinde Antalya’da yayımlanan Çağlayan ve Antalya Halkevi Dergisi Türk Akdeniz’de yayımlandı.

"Sulh ve Diğer Şiirler (1944), "İyilik" (1956) adlarında yayımlanmış şiir kitapları vardır. Bu iki kitapta yer alan şiirlerin tümü şairin oğlu Kaynak Selekler tarafından "Hamit Macit Selekler - Bütün Şiirleri” adıyla bir kitapta toplanarak basılmıştır (2014). 1959'dan sonra yazdığı şiirlerine, Ankara'da yayınlanan Çaba dergisinin hemen her sayısında ve zaman zaman da Hisar dergisinde rastlanır.

Şiirin yanında diğer alanı olan hukuk alanında yazdığı, "Suçlu Sanılan (1933), "İzahlı Milli Korunma Kanunu (1944), "Toprak Kanunu Şerhi" (1945) ve "Anayasa Üstünde bir Kalem Denemesi" (1945) adlı çalışmaları vardır.

1935 yılında Nebahat (Bileydi) Hanım'la evlenmiş ve bu evlilikten beş çocuk sahibi olmuştur. Yüksek Hakimler Kurulu Yedek Üyeliği görevini sürdürürken 23 Ocak 1974'te Ankara'da kalp krizi geçirerek ölmüştür.

Şiirleri hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Şiirlerinde aşk, yurt sevgisi, hüzün, tabiatın verdiği huzur, Türk tarihine konularının işlemiştir. Mustafa Kemal Atatürk pek çok şiirinin öznesi konumundadır.[4]

Hamit Macit Selekler, sürekli yeni biçimler arayan bir şairdir. Tek bir şiiri (Dağlılar) dışında bütün şiirleri, ölçü ve uyak temeline dayalıdır. Şiirlerinde hece ölçüsünün 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15’li kalıplarını kullanmıştır. Şiirlerinin çoğunluğu, dörtlüklerden oluşmuştur. On beş şiirini u İtalyan ve Fransız şiirinin bir türü olan sone olarak yazmıştır. 35 şiirinde artlamadan (Anjanbman) yararlanmıştır. Tevfik Fikret'ten sonra, artlamaya en çok başvuran ozan olarak kabul edilir.[5]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d e Sönmez, Ömercan. "Hamit Macit Selekler'in Şiirlerinde Mustafa Kemal Atatürk ve Tarihî İzler". Uluslararası Hakemli Kültür ve Sanat Mimarlık Dergisi, 2018. 25 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  2. ^ a b c d Kırcı, Mustafa. "Hamit Macit Selekler ve "İyilik"inde Aşk, Tarih Sevgisi ve Kahramanlık Duygusu" (PDF). Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi, Cilt 1/2 , Yıl: 2008. 22 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  3. ^ a b Türk, Hatem. "Hamit Macit Selekler". Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü (Ahmet Yesevi Üniversitesi). 2 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  4. ^ Sönmez, Ömercan. "Hamit Macit Selekler ve Şiiri". Kuram ve Uygulamada Sosyal Bilimler Dergisi, Yıl 1, Sayı 1, 2017. 26 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 
  5. ^ Dizdaroğlu, Hamit. "Hamit Macit Selekler". Hamitmacitselekler.net (Dizdaroğlu, Hikmet . “Hamit Macit Selekler”. Varlık, Ocak, 1975, Sayı: 808, Sayfa; 8.). 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Mayıs 2021. 

Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Nedir? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? ile ilgili Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Ne Demektir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklaması Nedir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Cevabı Nedir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklaması? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Gerçek mi? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? ile ilgili Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Hakkında? :Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? ile ilgili Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hamit Macit Selekler nedir?, Hamit Macit Selekler anlamı nedir?, Hamit Macit Selekler ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Hyde Park, 1065 Amundsenia, Martis, Meryemin Göğe Yükselişi, Caldwell, Idaho, Without a Trace, 10. Yıl Nutku, 1810, Benin devlet başkanları listesi, Jill of the Jungle, 1455, Kasımpaşa SK yabancı futbolcuları listesi, Mazda Araçları Listesi, İPhone XR, Yıldırımhacılar, Kızılcahamam, NGC 6342, Mindhunter, Calvisano, Fransız İç Kuvvetleri, Ekoloji, Tomás de Torquemada, Daire, NGC 5642, Macrothele palpator, Casey Kasem, Karaz kültürü, Amerika yerlisi yazarlar listesi, Asturias, İslam’a karşı savaş, Bayrak yarışı, 2. Merkel Kabinesi, Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı, Kuzucubelen, Kudsi Ergüner, Tarık Dursun Kakınç, 6. Komando Tugayı, Lewis asitleri, Proteus etkisi, Enka, Dekart, Aleyna Özkan, Can Kenarım, Walk Along, Türkiye Basketbol Ligi şampiyonları listesi, Balkan Savaşlarında Arnavut Katliamları, Köseler, Korkuteli, Meet the Fockers, Castle Keep, DNA dizileme, VisiCalc, Uluslararası Ahalteke Binicilik Spor Kompleksi, Basmane, Çimenli, Murgul, NGC 3926, Sam Hinds, Sınırlı üçüncü şahıs anlatıcı, Lygodactylus, Proxima Centauri, Mick Jagger, İnsanlık Durumu (1933), Mary Carlisle, Uluslararası Yer Dönme ve Referans Sistemleri Servisi, Gerard Way, Genç Köle, Nynäshamn, Katrin Himmler, Pierre van Hooijdonk, Saadet ve Gelecek İttifakı, Sigtuna, Apollo asteroitleri listesi, İsmail Hakkı Aydınoğlu, Hipodrom Meydanı, Kostas Mitroğlu, My Way, Almanya Sosyalist Birlik Partisi, 85. Akademi Ödülleri, Volkswagen, NGC 6899, Robert Boyle, Neuralink, Alanya Süleymaniye Camii, Bulgaristan başbakanları listesi, Giuseppe Meazza Stadyumu, NGC 7127, Sounding the Seventh Trumpet, Enerji korunması, Urla, Carmagnola, Akademi ödülleri töreni sunucularının listesi, Altınekin, Tabanofça, Preon, GEM TV, Benoit Mandelbrot, Balkan müziği, NGC 46, Bakü, Robert Kolej Yüksek Okulu, 70. BAFTA Ödülleri, Gratentour,
Bol İsminin Anlamı Nedir?, Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?, Dolu İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosiyanik Nedir?, Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?,