Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir?

Geyşa Nedir?

Geyşa Nedir?, Geyşa Nerededir?, Geyşa Hakkında Bilgi?, Geyşa Analizi?

Geyşa ilgili

Geyşa ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. 

Geyşa ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Geyşa

Geyşa Ne Anlama Gelir Geyşa Anlamı Geyşa Nedir

Geyşa Ne Anlam Taşır Geyşa Neye İşarettir Geyşa Tabiri Geyşa Yorumu ,Geyşa Kelimesi Bulunamadı.

Geyşa Kelimesi

Lütfen Geyşa Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.

Geyşa İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Geyşa Kelimesinin Anlamı? Geyşa Ne Demek? ,Geyşa Ne Demektir?

Geyşa Ne Demektir?

Geyşa Analizi? , Geyşa Anlamı Nedir? Geyşa Ne Demektir? , Geyşa Açıklaması Nedir? ,Geyşa Cevabı Nedir? Geyşa Kelimesinin Anlamı? Geyşa Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Geyşa Kelimesinin Anlamı Ne demek? Geyşa Kelimesinin Anlamı Ne demektir?


Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir?

Geyşa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Geyşa

Geyşa (芸者), Japonya'da 17. yüzyıldan bu yana eğlence hayatında erkek müşterilere şarkı, dans, sohbet ve oyunlar ile eşlik eden kadınlara verilen ad. Geyşa dünyası Japonca'da Hana-maçi (花街: Çiçek kasabası) veya Ka-ryu-kai (花柳界: Çiçek-söğüt-dünyası) olarak adlandırılır.

Tokyo başta olmak üzere Kanto bölgesinde Geyşa ismi, Osaka ve Kyoto başta olmak üzere Kansai bölgesi ve o kültürün etkisi altında kalmış bölgelerde (örneğin Yamagata ve İşikawa) ise Geyko (芸子) ismi kullanılmaktadır. Meiji döneminden sonra Geygi (芸妓) ismi de resmî alanlarda kullanılmaya başlanmıştı. Acemilere, Kanto'da Hangyoku (半玉), Kansai'de Maiko (舞妓) denir.[1][2]

1920'lerin başında 80 bini bulan geyşa sayısı, 1980'lerin sonuna gelindiğinde 10 bine düşmüştür. Bunun en önemli nedeni, batı tarzı barların ve burada çalışan kadınların daha popüler olmasıdır.

Tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

Şamisen çalan bır geyşalık
1860'lı yıllarda bir kurtisan

Geyşa kurumu Edo Dönemi'nin (1600-1868) ortalarında ortaya çıktı. İlk geyşalar hokan ya da taikomoçi denen dansçı ve şarkıcı erkeklerden oluşuyordu. Daha sonra bu gruplara kadınlar da katılmaya başladı ve giderek sadece kadınların yaptığı bir meslek haline geldi.[3][4]

1700'lerde geyşalık, vesikalı hayat kadınlığı ile aynı görülüyordu. Ancak Edo Dönemi'nin sonlarına doğru geyşalar, resmî toplantılar dahil olmak üzere, birçok sosyal, politik etkinlik ve toplantıya çağrılmaya başlandı ve zamanla bugünkü eğlendirici-sanatçı ya da hoş vakit geçirtici sıfatlarını aldı. Günümüzde geyşa eğlenceleri, Japonya'daki en pahalı eğlencelerden biridir.[5]

Geyşalık[değiştir | kaynağı değiştir]

Tipik ense makyajı

Japonya eğlence dünyasında çalışan diğer kadınlardan farklı olarak, geyşalar mesleklerini ömür boyu sürdürebilir. İyi bir geyşa olmak için güzellik ve gençlikten çok, güzel sanatlara ve müziğe olan yetenek, tatlı dil ve müşteriyi iyi ağırlama gibi özellikler önemlidir. Bu yüzden ileri yaşlarda da geyşalığı sürdürmek mümkündür. Mesleği bırakan geyşalar genellikle, bar ya da restoran işletmek gibi eski işleriyle bağlantılı işler yaparlar. Müşterileriyle evlenip işi bırakan geyşalara da rastlanır.

Geleneksel geyşalık mesleğinde her geyşanın duygusal, cinsel ve ekonomik olarak ilişkide olduğu bir dannası, yani koruyucusu vardır. Ancak günümüzde koruyucuya sahip olmak ya da olmamak geyşanın kararına kalmıştır.

II. Dünya Savaşı'na kadar olan dönemde geyşa olarak yetiştirilmiş bir kızın, geyşalık seviyesine gelebilmesi için mizuage töreni yapılırdı. Mizuage töreninde geyşa, tam bir eğitim aldıktan sonra hatırlı bir müşteriye çok büyük paralar karşılığında bekâretini verir; çoğunlukla aldığı paranın büyük kısmını kendini yetiştiren geyşa evine eğitim masrafları olarak öderdi.

Bugünkü geyşa evlerindeki kurallar çok sıkı değildir. Sadece müşterilerden alınan bahşiş ve hediyelerle bile geçinmek mümkün hâle gelmiştir. Bu yüzden bütünüyle geyşa evine bağlı olarak çalışanların sayısı azalmaktadır

Eğitim[değiştir | kaynağı değiştir]

134'ncu Miyako-Odori'de geikolar
Gion mahallesinde bir maiko

Nerede olursa olsun, bir geyşa en az birkaç sanat dalında eğitim görmek zorundadır. Bu eğitim genel olarak birkaç tür geleneksel dans, şamisen çalma ve birkaç makamda şarkı söylemeyi kapsar.
Geyşa olacak kızlar, küçük yaşta yetişmesi için geyşa evlerine verilir. Şikomi denen bu kızlar tüm ev işleriyle ilgilenir. Kızlar, disiplin edilmesi için çok ağır şartlar altında çalıştırılırlar.

13 yaşından 18 yaşına kadar olan dönemde kızlar, acemi geyşa olarak çalışırlar. Bu yaşlardaki acemi geyşalara Tokyo ve çevresinde hangyoku yani yarı-mücevher, Osaka ve Kyoto çevresinde maiko yani çocuk dansöz denir. Acemi geyşalık döneminde giyilen özel bir kimono ve özel bir saç şekli vardır.

Günümüzde[değiştir | kaynağı değiştir]

2003 yılında Gion mahallesi

Geleneksel geyşalık günümüzde Tokyo'da tamamen ortadan kalkmış olup, Kyoto'da ise giderek azalmaktadır. Japonya'da kanun gereği herkesin ilk ve ortaeğitim görmesi zorunludur. Yani bugün geyşa eğitimi en erken 15 yaşında başlayabilmektedir ki bu yaş eskiden bir geyşanın maiko luktan geyşalığa geçtiği dönemdi. Bu yüzden geyşa evlerindeki kurallar ve uygulamalar eskiye oranla değişikliğe uğramış, modern sosyal, ahlaki kurallar ve kanunlara uygun hale gelmiştir.

Organizasyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Geyşalar bölgesel gruplara ayrılır. Bu bölgelere hanamaçi yani çiçek mahallesi denir. Her grubun kenban denen kayıt bürosu bulunur. Bir geyşanın çalışabilmesi için bu kenbanlardan birine kayıt yaptırması ve çalışma izni alması gerekir.

Her geyşa grubunun kendi bölgesinde müşterilerini götürdüğü lokantalar bulunur. Bu lokantalardaki buluşma için gerekli düzenlemeler müşteriye aittir. Ancak müşteri, Geyşa Birliği'nin koymuş olduğu kurallara uymak zorundadır. Geyşa ile birlikte olduğu süredeki yemek, yol, barınma gibi tüm masraflardan müşteri sorumludur. Bunun dışında geyşa ile geçirdiği zaman için ayrıca para öder.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Edebiyat ve sinema[değiştir | kaynağı değiştir]

Roman[değiştir | kaynağı değiştir]

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "How to pronounce geisha". forvo.com. Forvo Media. 22 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Haziran 2020. 
  2. ^ "English geisha translations". ezglot.com. E-Z-Glot. 19 Mart 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Haziran 2020. 
  3. ^ Masuda, Sayo (2003). Autobiography of a Geisha. Rowley, G. G. tarafından çevrildi. New York: Columbia University Press. ISBN 0-231-12951-3. 
  4. ^ [sayfa belirt]Dalby, Liza (2000). Geisha (3rd bas.). Londra: Vintage Random House. ISBN 0099286386. 
  5. ^ "The Life of a Geisha". toki.tokyo. Toki Tokyo. 7 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Haziran 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Wikimedia Commons'ta Geyşa ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.


Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Nedir? :Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? ile ilgili Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Ne Demektir? Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Açıklaması Nedir? Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Cevabı Nedir? Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Açıklaması? :Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Gerçek mi? :Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? ile ilgili Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Hakkında? :Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? ile ilgili Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? burada bulabilirsiniz. Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Geyşa nedir?, Geyşa anlamı nedir?, Geyşa ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Keriye İlçesi, NGC 3007, Açığa yakın ön düz ünlü, Uluslararası örgüt, Kategori:FC Emmen futbolcuları, Emel Müftüoğlu, Kilise bilimi, Midia, Hint Avrupa dilleri, Karağandı, Mustafa Reşid Paşa, Tekin Bingöl, Kategori:Matematiksel cisimler, Milivoje Novaković, Devrim Taşkaya, Scrum, T. E. Lawrence, Çağatayca, Adolfo Meléndez, Çagatayca, Jhon Lucumí, Carly Colón, Rio Acima, Maurice Thorez, Diego Tardelli, Avrupadaki Türkler, 1982 Cannes Film Festivali, Rus alfabesi, Karbon ayak izi, Türkçe, Setagaya, Girolamo Diruta, Dejan Nemec, Kategori:İspanyadaki Fransız gurbetçiler, Goh Chok Tong, Muzaffer Özdemir, 0 (yıl), Elapidae, Biyofili hipotezi, Gordy Haab, São Paulo eyaletindeki belediyelerin listesi, MÖ 440, Mehmet Naci Perkel, MTV3, Blu ray, Benito Mussolini, Moritanya, Ölümcül Oyun, Emile Hirsch, Çevirmen, Google Alerts, Tedi Aleksandrova, Marie Dressler, Héctor Zelada, Motto, Gianfranco Bozzao, Pavle Ninkov, Mustafa Barzani, II. Yezîd, Almanya İmparatorluğu, Scooby Çetesi, Hasan Tahsin San, Kategori:İtalyan diplomatlar, Roma Cumhuriyeti, Faruk Özlü, Düm Tek Tek, Guillermo Barros Schelotto, Viljandi, Mistra, Yavru Kartal Dergisi, II. Vittorio Emmanuele, NGC 1771, Hayalet Süvari, Kral Arthur: Kılıç Efsanesi, CakePHP, Muhammed Naci el Utri, V. William, Oranj prensi, Yeşu kitabı, HNK Rijeka, Çindeki Dünya Mirasları, Iain Armitage, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Sultan Reşat pilavı, LG GT540, Çeruskerler, Papağan, Playboy, The Ellen DeGeneres Show, Yeter bölümleri listesi, Moğolistan arması, Yan kuruluş, Time, TIME, Rai 2, Sinan Bakış, Leicester City FC, Sovyetler Birliği Bakanlar Konseyi, Ses depolama ortamları, Mehmet Rasim Aktar, Araxá,
Digão (1993 doğumlu futbolcu) Kimdir? Digão (1993 doğumlu futbolcu) Nereli Digão (1993 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Syarhey Palitseviç Kimdir?, Tevfik Kutlay Kimdir?, Hizan Nüfusu Kaçtır , Hizan Kaç Mahallesi Vardır? , Hizan Köyleri , Hizan Tarihi , Hizan Mahalleleri, Pelin Sıralı Kimdir? Pelin Sıralı Nereli Pelin Sıralı Kaç Yaşında?, Zeynep Yeşiltuna Kimdir? Zeynep Yeşiltuna Nereli Zeynep Yeşiltuna Kaç Yaşında?, Diego Rossi Kimdir? Diego Rossi Nereli Diego Rossi Kaç Yaşında?, Syarhey Kislyak Kimdir?, Tevfik Altındağ Kimdir?, Pelin Sıral Kimdir? Pelin Sıral Nereli Pelin Sıral Kaç Yaşında?, Zeynep Yerişenoğlu Kimdir? Zeynep Yerişenoğlu Nereli Zeynep Yerişenoğlu Kaç Yaşında?, Diego da Costa Lima Kimdir? Diego da Costa Lima Nereli Diego da Costa Lima Kaç Yaşında?, Eyjólfur Sverrisson Kimdir?, Güngör Tetik Kimdir?, Güroymak Nüfusu Kaçtır , Güroymak Kaç Mahallesi Vardır? , Güroymak Köyleri , Güroymak Tarihi , Güroymak Mahalleleri, Pelin Seval Çağlayan Kimdir? Pelin Seval Çağlayan Nereli Pelin Seval Çağlayan Kaç Yaşında?, Zeynep Yeliktin Kimdir? Zeynep Yeliktin Nereli Zeynep Yeliktin Kaç Yaşında?, Diego Ângelo Kimdir? Diego Ângelo Nereli Diego Ângelo Kaç Yaşında?, Josef Šural Kimdir?, Onur Terzioğlu Kimdir?, Pelin Saytak Kimdir? Pelin Saytak Nereli Pelin Saytak Kaç Yaşında?, Zeynep Yelçe Kimdir? Zeynep Yelçe Nereli Zeynep Yelçe Kaç Yaşında?, ZUHAL DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, Didi (1991 doğumlu futbolcu) Kimdir? Didi (1991 doğumlu futbolcu) Nereli Didi (1991 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Gilles Sunu Kimdir?, Fatih Terim Kimdir?, Rize Nüfusu Kaçtır Rize Kaç İlçesi Vardır? Rize Köyleri Rize Tarihi Rize Mahalleleri, Ahlat Nüfusu Kaçtır , Ahlat Kaç Mahallesi Vardır? , Ahlat Köyleri , Ahlat Tarihi , Ahlat Mahalleleri, Pelin Savtak Kimdir? Pelin Savtak Nereli Pelin Savtak Kaç Yaşında?, Zeynep Yedierler Kimdir? Zeynep Yedierler Nereli Zeynep Yedierler Kaç Yaşında?, Pa Dibba Kimdir? Pa Dibba Nereli Pa Dibba Kaç Yaşında?, Antti Sumiala Kimdir?, Temur Altunhan Kimdir?, Pelin Özer Kimdir? Pelin Özer Nereli Pelin Özer Kaç Yaşında?, Zeynep Yazıcıoğlu Halu Kimdir? Zeynep Yazıcıoğlu Halu Nereli Zeynep Yazıcıoğlu Halu Kaç Yaşında?, Lamine Diatta Kimdir? Lamine Diatta Nereli Lamine Diatta Kaç Yaşında?, Sulley Muniru Kimdir?, Tuncay Temeller Kimdir?, Adilcevaz Nüfusu Kaçtır , Adilcevaz Kaç Mahallesi Vardır? , Adilcevaz Köyleri , Adilcevaz Tarihi , Adilcevaz Mahalleleri, Pelin Özdoğru Kimdir? Pelin Özdoğru Nereli Pelin Özdoğru Kaç Yaşında?, Zeynep Yazıcıoğlu Kimdir? Zeynep Yazıcıoğlu Nereli Zeynep Yazıcıoğlu Kaç Yaşında?, Lamine Diarra Kimdir? Lamine Diarra Nereli Lamine Diarra Kaç Yaşında?, Stepan Sarıgool Kimdir?, Mahir Şükürov Kimdir?, Temel Keskindemir Kimdir?, Pelin Ozaner Kimdir? Pelin Ozaner Nereli Pelin Ozaner Kaç Yaşında?, Zeynep Yazıcı Kimdir? Zeynep Yazıcı Nereli Zeynep Yazıcı Kaç Yaşında?, Abdel Diarra Kimdir? Abdel Diarra Nereli Abdel Diarra Kaç Yaşında?, Publius Servilius Vatia Isauricus (Konsül MÖ 48) Kimdir?, Suk Hyun-jun Kimdir?, Selami Tekkazancı Kimdir?, Bitlis Nüfusu Kaçtır , Bitlis Kaç Mahallesi Vardır? , Bitlis Köyleri , Bitlis Tarihi , Bitlis Mahalleleri, Pelin Korkmaz Kimdir? Pelin Korkmaz Nereli Pelin Korkmaz Kaç Yaşında?, Zeynep Yaşar Kimdir? Zeynep Yaşar Nereli Zeynep Yaşar Kaç Yaşında?, Saliou Diallo Kimdir? Saliou Diallo Nereli Saliou Diallo Kaç Yaşında?, Salim Sürünool Kimdir?, Suad Karalić Kimdir?, Güngör Tekin Kimdir?, Pelin Koç Kimdir? Pelin Koç Nereli Pelin Koç Kaç Yaşında?, Zeynep Yamantürk Kimdir? Zeynep Yamantürk Nereli Zeynep Yamantürk Kaç Yaşında?, Sadio Diallo Kimdir? Sadio Diallo Nereli Sadio Diallo Kaç Yaşında?, Roque Sáenz Peña Kimdir?, Reinhard Stumpf Kimdir?, Tekin Üstündağ Kimdir?, Osmaniye Nüfusu Kaçtır Osmaniye Kaç İlçesi Vardır? Osmaniye Köyleri Osmaniye Tarihi Osmaniye Mahalleleri, Yedisu Nüfusu Kaçtır , Yedisu Kaç Mahallesi Vardır? , Yedisu Köyleri , Yedisu Tarihi , Yedisu Mahalleleri, Pelin İnan Kimdir? Pelin İnan Nereli Pelin İnan Kaç Yaşında?, Zeynep Yaman Kimdir? Zeynep Yaman Nereli Zeynep Yaman Kaç Yaşında?, Mamadou Diallo Kimdir? Mamadou Diallo Nereli Mamadou Diallo Kaç Yaşında?, Podestà Kimdir?, Strahil Popov Kimdir?, Mahmut Tekdemir Kimdir?, Pelin Güngör Kimdir? Pelin Güngör Nereli Pelin Güngör Kaç Yaşında?, Zeynep Yalçınkayalar Kimdir? Zeynep Yalçınkayalar Nereli Zeynep Yalçınkayalar Kaç Yaşında?, Diallo Guidileye Kimdir? Diallo Guidileye Nereli Diallo Guidileye Kaç Yaşında?, Perikles Kimdir?, Miroslav Stoch Kimdir?, Taylan Eliaçık Kimdir?, Yayladere Nüfusu Kaçtır , Yayladere Kaç Mahallesi Vardır? , Yayladere Köyleri , Yayladere Tarihi , Yayladere Mahalleleri, Pelin Evcimen Kimdir? Pelin Evcimen Nereli Pelin Evcimen Kaç Yaşında?, Zeynep Yalçınkaya Kimdir? Zeynep Yalçınkaya Nereli Zeynep Yalçınkaya Kaç Yaşında?, Issiar Dia Kimdir? Issiar Dia Nereli Issiar Dia Kaç Yaşında?, Necaşi Kimdir?, Stjepan Poljak Kimdir?, Taylan Antalyalı Kimdir?, Pelin Ergenekon Kimdir? Pelin Ergenekon Nereli Pelin Ergenekon Kaç Yaşında?, Zeynep Vaizoğlu Kimdir? Zeynep Vaizoğlu Nereli Zeynep Vaizoğlu Kaç Yaşında?, Dia Ciré Kimdir? Dia Ciré Nereli Dia Ciré Kaç Yaşında?, Marcelo Torcuato de Alvear Kimdir?, Stiven Plaza Kimdir?, Tayfun Cora Kimdir?, Solhan Nüfusu Kaçtır , Solhan Kaç Mahallesi Vardır? , Solhan Köyleri , Solhan Tarihi , Solhan Mahalleleri, Pelin Erdoğru Kimdir? Pelin Erdoğru Nereli Pelin Erdoğru Kaç Yaşında?, Zeynep Ünalan Kimdir? Zeynep Ünalan Nereli Zeynep Ünalan Kaç Yaşında?, Armand Deumi Kimdir? Armand Deumi Nereli Armand Deumi Kaç Yaşında?, Manuel Quintana Kimdir?, Stipe Perica Kimdir?, İsmail Taviş Kimdir?, Pelin Demirhan Kimdir? Pelin Demirhan Nereli Pelin Demirhan Kaç Yaşında?, Zeynep Ünal Kimdir? Zeynep Ünal Nereli Zeynep Ünal Kaç Yaşında?,