Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir?

Falun Gong Nedir?

Falun Gong Nedir?, Falun Gong Nerededir?, Falun Gong Hakkında Bilgi?, Falun Gong Analizi? Falun Gong ilgili Falun Gong ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Falun Gong ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Falun Gong Ne Anlama Gelir Falun Gong Anlamı Falun Gong Nedir Falun Gong Ne Anlam Taşır Falun Gong Neye İşarettir Falun Gong Tabiri Falun Gong Yorumu 

Falun Gong Kelimesi

Lütfen Falun Gong Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Falun Gong İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Falun Gong Kelimesinin Anlamı? Falun Gong Ne Demek? ,Falun Gong Ne Demektir? Falun Gong Ne Demektir? Falun Gong Analizi? , Falun Gong Anlamı Nedir?,Falun Gong Ne Demektir? , Falun Gong Açıklaması Nedir? ,Falun Gong Cevabı Nedir?,Falun Gong Kelimesinin Anlamı?,Falun Gong Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Falun Gong Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Falun Gong Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Falun Gong Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Falun Gong Kelimesinin Anlamı Nedir? Falun Gong Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Falun Gong Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Falun Gong Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Falun Gong - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Falun Gong

Falun Gong Nedir? Falun Gong Ne demek? , Falun Gong Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Falun Gong Kelimesinin Anlamı? Falun Gong Ne Demek? Falun Gong Ne Demektir? ,Falun Gong Analizi? Falun Gong Anlamı Nedir? Falun Gong Ne Demektir?, Falun Gong Açıklaması Nedir? , Falun Gong Cevabı Nedir? , Falun Gong Kelimesinin Anlamı?


Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir?

Falun Gong

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Falun amblemi

Falun Dafa (Falun Gong ya da sadece Dafa olarak da adlandırılır), evrenin karakteristiği olan doğruluk, merhamet ve hoşgörü ilkelerinin rehberliğinde zihinsel ve bedensel gelişimi sağladığını iddia eden bir inanç uygulamasıdır.

Başlangıcı[değiştir | kaynağı değiştir]

Falun Dafa, uzun bir tarihe sahiptir. Nesilden nesle ustadan sadece tek bir öğrenciye (çırak) aktarıldı. Öğrenci kendini geliştirdikten sonra öğretileri aktarmak için kendine yeni bir öğrenci seçerek uygulamayı tarih boyunca böyle sessizce günümüze kadar taşımıştır.

Li Hongzhi, Falun Dafa'yı ilk defa 1992 yılında Çin'in Changchun şehrinde insanlara tanıttı ve ülkenin çeşitli yerlerinde dersler düzenledi.1998 yılında sadece Çin'de en az 70 milyon insan Falun Dafa uyguluyordu.

Bugün ise Falun Dafa, 100'ün üzerinde ülkede 100 milyondan fazla insan tarafından uygulanmaktadır.

Falun[değiştir | kaynağı değiştir]

Falun ya da Yasa Çemberi, Falun Dafa'nın belirgin bir özelliğidir. Falun amblemi yin-yang (Taichi sembolleri olarak bilinir) ve svastika (Çince wan olarak bilinir, Türkçe okunuşu srivatsa'dır) sembollerinin çeşitli formlarından oluşur. Yin-yang sembolleri geleneksel olarak Taoist okulları, Srivatsa ise binlerce yıldır Buda okulundaki gelişim yollarını temsil etmektedir.

İhtilaf[değiştir | kaynağı değiştir]

Li Hongzhi'nin önderlik ettiği Falun Dafa hareketi ne kendini bir meditasyon hareketi olarak pazarlasa da buna karşı iddialar da yükselmiştir. Li'nin otobiyografisinde daha sekiz yaşındayken saklambaç oynarken kendini görünmez kılabildiğini ve arkadaşlarını iç enerjisini kullanarak onları kontrol edebildiğini yazmıştır.[1] Time ile yaptığı bir röportajda ise istediği zaman uçabildiğini ama uçmayı genelde tercih etmediğini belirtmiştir.[2] Li yaptığı başka iddialarda daha 5 yaşındayken Taoizm üstadlarıyla görüşüp onların aslında kötü ruhlar olduğunu fark edip onları ortadan kaldırdığından bahsetmiştir.[3]

Li Hongzhi aynı zamanda yaptığı çeşitli açıklamalarda ırklar arası evliliğe karşı olduğunu, bu cins evliliklerden doğacak bireylerin acınası olduğunu belirtmiştir. Ayrıca homoseksüel bireylerin sıkıntılı olduğunu söylemiştir.[4]

Bu olaylara ek olarak çeşitli araştırmalar Falun Dafa'nın kai fang döneminde devlet içerisinde paralel yapılanmalar oluşturduğunun altını çizmiştir.[5] Hareketin yarattığı ihtilafa verilebilecek bir örnek de 23 Ocak 2001'de beş tane Falun Dafa üyesinin bir protesto hamlesi olarak kendilerini yakmalarıdır.[6] Falun Dafa organizasyonunun aynı zamanda Epoch Times adı verilen bir 20'den fazla dilde hizmet veren bir medya kuruluşu da bulunmaktadır.[7] 2020 senesinde Vox Epoch Times'ı bir "çok dilli medya imparatorluğu olarak tanımlamıştır.[8] Harvard Üniversitesi'nde medya üzerine çalışan Joan Donovan Epoch Times'ı "bilinen bir dezenformasyon operasyonu" olarak nitelendirmiştir.[9]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Penny, Benjamin (Eylül 2003). "The Life and Times of Li Hongzhi: Falun Gong and Religious Biography". The China Quarterly. 175: 643-661. doi:10.1017/s0305741003000389. ISSN 0305-7410.  64. harf sırasında bulunan |başlık= parametresi line feed character içeriyor (yardım)
  2. ^ DOWELL, WILLIAM (10 Mayıs 1999). "Breaking News, Analysis, Politics, Blogs, News Photos, Video, Tech Reviews". Time (İngilizce). ISSN 0040-781X. 29 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 
  3. ^ "Thirty-three Fallacies of Cult Leader Li Hongzhi". bg.china-embassy.gov.cn. 4 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 
  4. ^ Xinzhang, Zhang; Lewis, James R. (2020). "The Gods Hate Fags: Falun Gong's Reactionary Social Teachings". Journal of Religion and Violence. 8 (3): 281-297. ISSN 2159-6808. 18 Şubat 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 
  5. ^ "China: Falun Dafa (Falun Gong, Falungong); history, details of practice, organizational structures; treatment of practitioners; laws and practice regarding other non-recognized practices and religions". 26 Kasım 1999. Erişim tarihi: 18 Haziran 2023.  63. harf sırasında bulunan |başlık= parametresi line feed character içeriyor (yardım)
  6. ^ "Press Statement Regarding Tiananmen Suicide". en.minghui.org. 31 Mayıs 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 
  7. ^ Loucaides, Alessio Perrone, Darren (10 Mart 2022). "A key source for Covid-skeptic movements, the Epoch Times yearns for a global audience". Coda Story (İngilizce). 13 Mart 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 
  8. ^ Nguyen, Terry (27 Kasım 2020). "Why fake news is so hard to combat in Asian American communities". Vox (İngilizce). 16 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 
  9. ^ "'Wake-up call': Iowa caucus disinformation serves as warning about 2020 election". NBC News (İngilizce). 4 Şubat 2020. 27 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Şubat 2024. 

Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Nedir? :Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? ile ilgili Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Ne Demektir? Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Açıklaması Nedir? Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Cevabı Nedir? Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Açıklaması? :Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Gerçek mi? :Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? ile ilgili Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Hakkında? :Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? ile ilgili Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? burada bulabilirsiniz. Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Falun Gong nedir?, Falun Gong anlamı nedir?, Falun Gong ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Milan Dudić, Fuat Köktaş, Birleşmiş Milletler Bildirisi, Nevingaye Erbatur, İbrahim Ethem Dirvana, Eugène Delporte, Güle Güle Oturun, Yarı uydu, Miguel Ángel Mayé, Asteroit madenciliği, Ricardo José Vaz Alves Monteiro, Doğu Türkistan İslami Hareketi, Jair Bolsonaro, Küçük Emrah, Estonya 19 yaş altı millî futbol takımı, Evarcha gausapata, Simón del desierto (film, 1965), Terörle Savaş, Dendrocalamus, Struga Belediyesi, Phyllostachys, İvan Kotlyarevski, Ulan Ude, Kuyruklu yıldızlar, Norveç taht sıralaması, Volpedo, I. Mihail (Konstantinopolis patriği), Aytekin Çakmakçı, Yerevan, Tepedelen, Konya florası, Baturay Yarkın, Antonio López Guerrero, Drassyllus mirus, Küçük Kara Leke, Zoli Ádok, Yağmur Özgür Güven, Hazım Oktay Başer, Kore Ateşkes Antlaşması, Panmunjom Ateşkes Antlaşması, Quzanlı, Polynoella, Koki Machida, Yönetim bilişim sistemi, Nelson Acevedo, D 851, Suzuki Bunji, Teceddüt Fırkası, Kuşnara, AO Kavala, Cebeciler Tren İstasyonu, Kışlabeyi, Göynücek, Łódź Teknik Üniversitesi, Yeldeğen, United States Army War College, Jigulyovsk, Meltem İnan, Estonyada İslam, Cyperus gracilis, İgnatiy Nesterov, Kore Savaşı, George Herbert Walker Bush, Cemşidpur, D 685, Arhangelsk Oblastı, Esteghlal Khuzestan FC, Tabanlıoğlu Mimarlık, Ishikawa, Ailton Canela, Sakuragawa, Esrarın yasallığı, Madden NFL 21, Evarcha dena, II. Dünya Savaşı sırasında teknoloji, Esrar, Eğitim hakkı, Alegre, Espírito Santo, Leonhard Euler, Alice Pol, Anachemmis, Coşkun Demirbakan, Emekçi, Java, Akil Memmedov, Mineral, Bambu ağacı, Fötr şapka, Markku Aro, Dünya Kitap Ödülleri, Sgurgola, Laik devlet, 400 Ducrosa, Kırım Tatar Millî Bayrağı, İgbo, Astoriya Oteli, Homo sapiens idaltu, Recep Tayyip Erdoğanın seçimler tarihi, Carterornis castus, Kem göz, Sakai,
Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?,