Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir?

Enrique Iglesias Nedir?

Enrique Iglesias Nedir?, Enrique Iglesias Nerededir?, Enrique Iglesias Hakkında Bilgi?, Enrique Iglesias Analizi? Enrique Iglesias ilgili Enrique Iglesias ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Enrique Iglesias ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Enrique Iglesias Ne Anlama Gelir Enrique Iglesias Anlamı Enrique Iglesias Nedir Enrique Iglesias Ne Anlam Taşır Enrique Iglesias Neye İşarettir Enrique Iglesias Tabiri Enrique Iglesias Yorumu 

Enrique Iglesias Kelimesi

Lütfen Enrique Iglesias Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Enrique Iglesias İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı? Enrique Iglesias Ne Demek? ,Enrique Iglesias Ne Demektir? Enrique Iglesias Ne Demektir? Enrique Iglesias Analizi? , Enrique Iglesias Anlamı Nedir?,Enrique Iglesias Ne Demektir? , Enrique Iglesias Açıklaması Nedir? ,Enrique Iglesias Cevabı Nedir?,Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı?,Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Enrique Iglesias Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı Nedir? Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Enrique Iglesias Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Enrique Iglesias - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Enrique Iglesias

Enrique Iglesias Nedir? Enrique Iglesias Ne demek? , Enrique Iglesias Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı? Enrique Iglesias Ne Demek? Enrique Iglesias Ne Demektir? ,Enrique Iglesias Analizi? Enrique Iglesias Anlamı Nedir? Enrique Iglesias Ne Demektir?, Enrique Iglesias Açıklaması Nedir? , Enrique Iglesias Cevabı Nedir? , Enrique Iglesias Kelimesinin Anlamı?


Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir?

Enrique Iglesias

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Enrique Iglesias
Enrique Iglesias
Genel bilgiler
Doğum adıEnrique Miguel Iglesias Preysler
Doğum8 Mayıs 1975 (48 yaşında)
Madrid, İspanya
Başladığı yerİspanyol
TarzlarPop, R&B, Latin
MesleklerŞarkıcı, Sözyazarı, Model, Aktör
ÇalgılarSolist
Etkin yıllar1995-günümüz
Resmî siteenriqueiglesias.com

Enrique Miguel Iglesias Preysler (d. 8 Mayıs 1975; Madrid), Grammy ve Latin Grammy sahibi şarkıcı, aktör, model ve söz yazarı. Dünya çapında 70.000.000'dan fazla albümü satmıştır.[kaynak belirtilmeli] Bu da onu dünyada en çok satan İspanyol şarkıcılarının arasına sokmuştur.

Florida çıkışlı bir şarkıcıdır, oyuncudur ve milyonlarca albüm satışına sahiptir. 116 Platin, 227 Altın Plak ödülüne sahiptir. '1996 Grammy En İyi Latin Uyruklu Şarkıcı', '1997 Billboard Dergisi Yılın Albümü', WMA'nın 'En çok albümü satılan Latin sanatçı', 8 'Premio Lo Nuestro' ödülü, 2 'ACE Yılın Sanatçısı' ödülü ve 2 'ASCAP En İyi Sanatçı ödülü' almıştır. Toplam 54 uluslararası ödül ile Enrique Iglesias, sadece Latin ülkelerinde değil tüm dünyada ilgi görmüştür. Toplamda 390 tane ödüle sahiptir. Iglesias, 2010 yılında Pitbull ile I Like It şarkısında düet yaptı.Ama şarkıcının en çok olay yaratan şarkısı 2011 yılında çıkardığı Tonight (I'm Lovin' You)'dur. Iglesias, bu parçada Ludacris ve DJ Frank E ile düet yapmıştır.

İspanyol şarkıcı Iglesias, Julio Iglesias'ın ve Filipino-mestizo, Filipina socialite ve Hola! magazin dergileri muhabiri Isabel Preysler'ın oğludur. Ayrıca Chabeli Iglesias'ın ve Julio José Iglesias'ın kardeşidir ve Tamara Falcó ve Ana Boyer anne tarafından üvey kardeşidir ve Miguel Alejandro, Rodrigo, Cristina, Victoria Iglesias'a da baba tarafından üvey kardeştir.

Müzik Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Enrique ilk albümünü çıkarmaya karar verdiğinde 17 yaşındaydı. Ailesinden bile sakladığı bu planını 3 sene sonra uygulayabildi ve 20 yaşında kendi adını taşıyan 'Enrique Iglesias' adlı ilk albümünü çıkardı. Böylelikle müzik piyasasına girmiş oldu. Çok kısa bir sürede bir milyonu aşan satışlarla albüm, çıkışından 3 hafta sonra Iglesias'a bir de Altın Plak ödülü getirdi. Bu albüm 6 milyona yakın satarak başarılı oldu.

1997 Ocak'ında çıkardığı 'Vivir' albümü de dünya çapında 5 milyondan fazla sattı. Amerika'da 2 Platin Plak ve RIAA (Recording Industry Association of America - Amerika Kayıt Endüstrisi Derneği) tarafından sertifika ile ödüllendirildi. Parçalarından dokuzu ünlü radyo istasyonları tarafından listebaşı olarak gösterilirken Enrique Iglesias hayal bile edemediği başarıları kazanmış oldu.

3 yıllık sürede çıkardığı iki albüm 'Enrique Iglesias' ve 'Vivir' on milyondan fazla kişiye ulaştı. Grammy'nin 'En İyi Latin Pop Sanatçısı' seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

Single çalışmaları ile Amerika ve 18 Avrupa ülkesinde yayınlanan Billboard Magazine dergisinin listesinde üst sıralarda yer aldı.

Bestelerini İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca yaparak önce kendini bu ülkelerde kanıtladı. Ardından çok kısa bir sürede ünü tüm dünyaya yayıldı.

1997'de ilk dünya turnesine çıktı. 13 ülkede 78 konser içeren turne tam 720.000 kişiye ulaştı. Enrique Iglesias, turnenin Avrupa ayağında müzik eleştirmenlerinin övgü dolu sözleriyle adından söz ettirdi[kaynak belirtilmeli] ve en çok albümü satılan Latin uyruklu sanatçı unvanının yanında bir de sahne performansı en iyi olan sanatçı unvanını aldı.[kaynak belirtilmeli]

Enrique Iglesias, önemli uluslararası başarılar elde etmiştir. '1996 Grammy En İyi Latin Uyruklu Şarkıcı', '1997 Billboard Dergisi Yılın Albümü', WMA'nın 'En çok albümü satılan Latin sanatçı', 7 'Premio Lo Nuestro' ödülü, 2 'ACE Yılın Sanatçısı' ödülü ve 2 'ASCAP En İyi Sanatçı ödülü' bunlardan bazılarıdır. Toplam 26 uluslararası ödülün sahibidir.

Iglesias, Amerika ve Avrupa'daki muhteşem başarıların ardından Asya'da da büyük başarılar kazandı. Tayvan, Tayland, Singapur gibi ülkelerde çeşitli müzik ödülleri kazanırken tam 250 derginin kapağında yer aldı, 190 televizyon programının ilk konusu oldu.

Enrique Iglesias, sanatı ve şarkıları ile uluslararası platformda çok beğenilen birisidir.

Çocukluğu[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir konser sırasında Enrique

Iglesias Madrid'de doğdu. O Tagalog (Filipinler'deki yerli bir halk) soyundan gelen bir melezdir. Büyük çapta reklamı yapılan büyükbabasının İspanya'da kaçırılışından sonra Iglesias Miami, Florida'ya 1983'te 8 yaşındayken taşınmıştı. Miami'deyken Iglesias bir milyarderin çocuğu olarak lüks hayattan zevk almaya başlamıştı, ama o ufak şeylerden de tat almak istiyordu. Gerçek sonraları onun konserlerinde cıvıl cıvıl elbiseleri ve beyaz pamuklu tişörtüyle ortaya çıkacaktı.

Miami Üniversitesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Iglesias ilk performansını Hello Dolly müzikali içinde lisede yapmıştır. Miami Üniversitesine devam ederken, gelecekte menajeri olacak kişi onu keşfetmiş ve ilk denemesinde çok etkilenmişti. Enrique Martínez takma adını kullanarak iki adet demo çıkarmıştır. Aylar sonra, Iglesias Fonovisa ile anlaşmış ve Toronto'ya ilk albümünü kendi ismiyle çıkarmak için gitmiştir.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Iglesias'ın albüm satışları 70 milyonu geçmiştir. Bu onu dünyada en çok satan İspanyol müzisyenlerin arasında sokmuştur.

Iglesias şarkı yazarı Guy Chambers'a "Un Nuovo Giorno" isimli şarkıyı yazdırmış ve ilk single'ını Andrea Bocelli ile ilk albümünü çıkarmıştır. Şarkı daha sonra İngilizceye "First Day of My Life" olarak çevrilmiştir ve Melanie Chisholm tarafından kayıt edilmiştir. Bu şarkı Avrupa'daki en büyük hitler arasına girmiştir ve birçok ülkede birinci sıraya oturmuştur. Iglesias'ın yardım ettiği 4 şarkı, İngiliz grup The Hollies'in şu anki albümünde yer almaktadır. Iglesias birçok kez şarkıcılığı bıraktığı zaman, diğer şarkıcılara prodüktör olmak istediğini belirtmektedir.

Iglesias ayrıca aktörlük yapmaktadır. Antonio Banderas, Salma Hayek ve Johnny Depp' ile başrollerini paylaştığı Once Upon a Time in Mexico (Bir Zamanlar Meksika'da) filminde bozuk ağızlı silah psikopatı Lorenzo'yu canlandırmıştır. Eğer ona uyan küçük roller olursa yine sinema filmlerinde oynamaya hazır olduğunu söylemektedir.

Iglesias ayrıca dünya turunda ona sponsor olan Pepsi reklamında kötü Romalı imparatoru oynamıştır.Yanında ise durumu lehine çeviren Britney Spears, Beyoncé ve P!nk ile oynamıştır.

Haziran 2000 de radyo DJ'i Howard Stern Iglesias'ın çıplak ve kötü bir sesle seslendirdiği "Rhythm Divine" şarkısını bulduğunu açıklamış ve bu gülünç şarkı haftalarca radyo programına konu olmuş[kaynak belirtilmeli]ve Iglesias'ın stüdyo dışında çıplak sesinin iğrenç olduğu polemiğine girmiştir. Bunun üstüne Iglesias hemen New York'a uçmuş ve Stern'in programına katılarak "Rhythm Divine" ve "Be With You" şarkılarını akustik versiyonunu canlı söylemiştir. Bundan sonra Stern yersiz eleştirilerini kesmiştir. 2010 senesinde çıkardığı Euphoria adındaki albümünün hayatındaki en güzel albüm olmadığını fakat gerçekten güzel bir albüm olduğunu belirtmiş ve bu albümünü ölmüş olan köpeği Grammy'ye adamıştır.

Albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Enrique Iglesias[değiştir | kaynağı değiştir]

Enrique Iglesias Euphoria Dünya Turu albümünün Turnesinde

1995'te ilk albümü olan Enrique Iglesias'ı İspanyolca olarak çıkarttı. Bu albümü hafif rock türündeydi ayrıca bu albüm hit olan "Si Tú Te Vas", "Experiencia Religiosa" şarkılarını içeriyordu. İlk haftasında İngilizce haricinde bir dille kayıt edilmiş olmasına rağmen büyük bir başarı elde ederek yarım milyon kopya satmıştır.[kaynak belirtilmeli]

Por Amarte şarkısı Televisa's telenovela Marisol içermekteydi, ama sonra "Por amarte daria mi vida" (Sni Sevmek İçin, Hayatımı Veririm) sözleri "Por amarte Marisol, moriría" (Seni Sevmek İçin, Marisol, Ölürüm) 'e dönüştürüldü. Cd ayrıca İtalyan ve Portekiz sürümleri olarak çıkarıldı. Birçok şarkı bu dillere çevrildi.

Por Amarte", "No Llores por Mí" ve "Trapecista" gibi 5 single bu albümün içinden çıkarıldı. Bu albüm Iglesias'a Grammy (En iyi Latin Şarkıcı) ödülünü kazandırdı.

Vivir[değiştir | kaynağı değiştir]

Iglesias'ın yıldızı Vivir (Yaşamak için) albümü ile parlamaya devam etti. Bu albümle beraber o sene İngilizce müzik yapan diğer şarkıcılarla aynı satışı yakaladı. Albüm Ayrıca Yazoo Grubunun şarkısı olan "Only You" nun İspanyol cover'ı olan "Solo en Tí" yi de içeriyordu.

Bu başarılardan sonra, Iglesias ilk konser turuna başladı. 16 ülkede, o yaz Elton John, Bruce Springsteen ve Billy Joel'in orkestrasıyla kocaman arenalarda ve büyük stadyumlarda muhteşem bir başarı gösterdi. Dünya turu Texas Odessa ile başladı sonra 3 gün arda arda Meksika'da, 2 gün Arjantin'de, 3 milyon kişinin izlediği Amerika'da devam etti. O senenin en büyük İngilizce albüm olmayan dünya turuydu.

İsimleri "Enamorado por Primera Vez", "Solo en Tí" ve "Miente" olan 3 single bu albümden çıkmıştır. Babası ve Luis Miguel'den sonra, Iglesias Amerikan Müzik Ödülleri'nde en iyi Latin şarkıcı ödülüne aday gösterilmiştir.

Cosas del Amor[değiştir | kaynağı değiştir]

1998'de, 3. albümü olan Cosas del Amor'u piyasaya sürdü. Yaptığı müzik dalında iyice olgunlaşmıştı ve "Esperanza" ve "Nunca Te Olvidaré" adlı 2 single'la bu albümü tazelemiştir. İki single da listelerde zirveye oturmuş ve Iglesias'ın durumunu Latin müzik çehresinde iyice betonlaştırmıştır.

Iglesias bu sefer küçük bir dünya turu hazırlamıştı. Meksika'da başlayan dünya turu bunu takip eden 8 turneyle devam etti. Ayrıca bu dünya turu McDonalds'ın sponsor olduğu ilk konser turudur.

American Music Award (Amerikan Müzik Ödüllleri)'nde Ricky Martin ve Los Tigres del Norte'yi geride bırakarak en iyi Latin şarkıcı dalında ödülü kazanmıştır. "Nunca Te Olvidaré" şarkısı aynı adı taşıyan İspanyol operasında kullanıldı ve serinin sonlarına doğru Iglesias'ın kendisi şarkısını seslendirdi.

Enrique[değiştir | kaynağı değiştir]

1999'da Iglesias İngilizce albüm dalına mükemmel bir geçiş yaptı. Iglesias Will Smith'in de oynadığı Wild Wild West filmine yapmış olduğu soundtrack "Bailamos" single'ı ile listelerin en tepesine oturdu.

"Bailamos"un başarısı ardından birçok müzik şirketi Enrique'yle anlaşma yapmak için can atıyordu. Interscope şirketiyle birkaç ay süren görüşmeler sonrası birçok albümlük anlaşmaya imza attı. İlk tamamı İngilizce albümü olan Enrique albümünü çıkarttı. Latin etkili pop albümün çalışmaları 2 ay sürdü. bu albümün içinde Whitney Houston'ın eşlik ettiği "Could I Have this Kiss Forever" şarkısı ve Bruce Springsteen'in şarkısının cover'i olan "Sad Eyes"da bulunmaktaydı. Albümün ikinci single'ı olan "Be with You" yine onu zirveye taşımıştı.

Albümün son single'ı olan "You're My #1" Rusya'da Alsou ve Brezilya'da Sandy & Junior ve Asya'da Valen Hsu ile birlikte tekrar kayıt edildi ve düet yapıldı.

Escape[değiştir | kaynağı değiştir]

2001'de Escape albümünü piyasaya sürdü. Birçok Latin şarkıcı İngilizce albüm çıkardıktan sonra satış grafikleri düşmesine rağmen Iglesias daha fazla satmaya devam etti. Albümün ilk single'ı olan "Hero", İngiltere'de ve diğer ülkelerde birinci sıraya yerleşti. Albümdeki bütün parçaların yazılmasında Enrique yardım etmiştir.

Escape onun en büyük ticari başarısıdır. Satışın başlamasından hemen sonra Michael Jackson'un albümü Invincible'ı geçmiştir. Single'lar "Escape" ve "Don't Turn Off the Lights" radyolarda çalınan tek şarkı haline gelerek Kuzey Amerika ve diğer yerlerde de bu başarıyı yakalamış en üst sıralarda yer almıştır. Albümün ikinci versiyonu olan kaset tüm dünyada aynı anda satışa sunulmuş ve "Maybe" şarkısının yeni versiyonu bu kasette yer almıştır. Ayrıca bu kasette Lionel Richie ile birlikte "To Love A Woman" şarkısının düeti de yer almaktadır.

"One-Night Stand World Tour" isimli dünya turuyla bu başarısını perçinlemiş oldu. Dünya turu 16 ülkede 50 konserle süslendi. Romanya'daki konseri MTV Romanya'da naklen verilen ilk konser olmuştur.

Dünya turunun ikinci ayağı olan "Don't Turn Off the Lights" 2002 yazında sona erdi. Birçok ülkede bütün biletler tükenmişti.

Quizás[değiştir | kaynağı değiştir]

Kendi ana diline dönerek yine en iyi satış grafiğini 2002'de yapmıştır. Iglesias bu sefer dördüncü albümünü kendi dilinde çıkarmaya karar vermiştir. Albümün ismi Quizás (Belki) idi. Bu önceki İspanyol albümlerinden daha fiyakalıydı ve daha ilgi çekici şarkılar içeriyordu. Albüm ismi olan şarkı o sırada ilişkileri gerilmiş olan ünlü babasıyla ilgiliydi.

Albüm listelere 12. sıradan başladı ve bu İspanyolca bir albüm için en yüksek giriş sırasıydı. Quizás bir haftada 1 milyon sattı ve bu onu 5 yıl için en hızlı satış yapan İspanyolca albümler arasına aldı. 3 single bu albümden çıktı ve hepsi Latin listelerini en üst sırada tamamladı, bu Iglesias'a tamamında 16 kez 1. sıraya oturma şansını verdi. Son single'ı olan "Para Que la Vida", 1 milyon kez radyolarda döndü, sadece İspanyolca bir şarkı bu başarıyı elde etti.

7[değiştir | kaynağı değiştir]

2003 senesinde “7” adlı 7. stüdyo albümünü hayranlarına ulaştıran Enrique Iglesias, bu albümle İngilizce sözlere geri dönüş yaptı. Albümün prodüktörlüğünde Iglesias ile birlikte Jimmy Iovine bulunurken, sanatçı albüm hakkında verdiği demeçlerde en içten sounduna ulaşmaya çalıştığını belirtti. Amerika listelerinde 31 numara olan albümde yer alan “Not In Love” parçasına yapılan remix’te Kelis ile düet yapan müzisyen, bu single ile Dünya Dans Listeleri’ne girmeyi başardı.

“7” albümü sonrası dünya turnesine çıkan Enrique Iglesias, Amerika’da gerçekleştirdiği 12 performans sonrası Hindistan, Mısır, Singapur, Güney Afrika ve Avustralya'da hayranlarıyla buluştu.

Insomniac[değiştir | kaynağı değiştir]

12 Haziran 2007 tarihinde “Insomniac” adlı albümünü yayımlayan Enrique Iglesias, albümün prodüksiyonunda John Shanks, Kristian Lundin, Sean Garrett ve Stargate gibi isimlerle bir araya geldi. Albümde yer alan “Push” adlı parçada Lil Wayne ile düet yapan sanatçı, albümden ilk single’ı “Do You Know? (The Ping Pong Song)” adlı parçaya seçti. Amerika Latin listelerinde zirveye yerleşen single, Amerika listelerinde 21 numara olurken, İngiltere listelerinde ise 3 numaraya kadar çıktı. Ardından piyasaya sürülen "Tired of Being Sorry", "Somebody's Me" ve "Push (feat. Lil Wayne)" single'ları da listelerde üst sıralarda yer aldı.

Enrique Iglesias: 95/08 Éxitos[değiştir | kaynağı değiştir]

Sanatçı 2008 senesinde o zamana kadar zirveye çıkmış on yedi şarkısını, iki yeni şarkıyla birlikte "Enrique Iglesias: 95/08 Éxitos" albümünde topladı. Bu toplamadan seçilen ilk single "Dónde Están Corazón" parçasına geldi. Bu parça, aynı zamanda sanatçının listelerde bir numaraya çıkan 18. single'ı oldu.

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Anna Kournikova

Iglesias, 2001 yılının sonlarında, Rus tenisçi Anna Kournikova ile bir ilişkiye başladı.[1] Çiftin 16 Aralık 2017'de dünyaya gelen çift yumurta ikizleri olan bir oğulları ve kızları var.[2] 30 Ocak 2020'de üçüncü çocukları, bir kızları doğdu.[3][4][5] Miami, Florida'da yaşıyorlar.[6]

2003'te Iglesias, zamanla kanserli hale gelebileceği endişelerini öne sürerek yüzünün sağ tarafındaki dairesel bir beni çıkarmak için ameliyat oldu.[7]

SEX and LOVE albümünden

Oyunculuk[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Navid - Omid'in Delet Miad klibinde konuk oyuncu olarak oynadı.
 • 1997 Vivir - #33 US [Platinum], #1 Top Latin Albums - WW sales: 5 mil.
 • 1998 Cosas del Amor - #64 US [Gold], #1 Top Latin Albums
 • 1999 Enrique #33 US [Platinum] - WW sales 6.5 mil.
 • 2001 Escape - #2 USA (3x Platinum), #1 UK [4x Platinum] - WW sales 9 mil.
 • 2002 Quizas - #12 USA [2x Platinum], #1 Top Latin Albums
 • 2003 Seven (7) - #31 US, #13 UK, #15 Australia [Platinum]
 • 2007 Insomniac #17 USA, #3 UK, #14 DE
 • 2008 Greatest Hits (2008)
 • 2010 Euphoria
Diğer
 • 1998 Bailamos Greatest Hits - #65 US [Gold]*, #1 Top Latin Albums
 • 1999 The Best Hits - #175 US [Gold]*, #2 Top Latin Albums

*: All albums listed here were released by Fonovisa after Enrique had left them.

Single'ları[değiştir | kaynağı değiştir]

Enrique Iglesias albümünden
 • 1995 "Si tu te vas" #1 Latin (8 Weeks), #21 FR
 • 1996 "Experiencia religiosa" #1 Latin (3 Weeks)
 • 1996 "Por amarte" #1 Latin (8 Weeks)
 • 1996 "No llores por mi" #1 Latin
 • 1996 "Trapecista" #1 Latin (5 Weeks)
Vivir albümünden
 • 1997 "Enamorado por primera vez" #1 Latin (12 Weeks)
 • 1997 "Solo en ti" #1 Latin (10 Weeks)
 • 1997 "Al despertar" #11 Latin
 • 1997 "Lluvia cae" #3 Latin
 • 1997 "Miente" #1 Latin (4 Weeks)
 • 1997 "Revolucion" #6 Latin
Cosas del Amor albümünden
 • 1998 "Esperanza" #1 Latin (4 Weeks)
 • 1998 "Nunca te olvidaré" #1 Latin
Enrique albümünden
 • 1999 "Bailamos" #1 U.S., #1 Latin, #1 Spain, #4 UK, #11 Latvia, #6 FR (209,000 copies), #10 Ger
 • 1999 "Rhythm Divine" #28 U.S., #1 Latin, #1 Spain, #45 UK, #27 FR, #24 Ger
 • 2000 "Be With You" #1 U.S., #4 Spain, #8 Latvia, #43 FR, #20 Ger
 • 2000 "Sad Eyes" #14 Latvia, #15 Spain
 • 2000 "You Are My Number One" (featuring Alsou) #8 Latvia
 • 2000 "Could I Have This Kiss Forever" (with Whitney Houston) #3 UK, #4 Latvia, #16 FR (123,000 copies), #19 Spain, #5 GER (gold)
Escape albümünden
 • 2001 "Hero" #3 1 U.S., #1 UK, #1 Latin, #1 Spain #4 Latvia, #45 FR, #1 AUS, #3 Ger
 • 2002 "Escape" #12 U.S., #3 UK, #2 Latvia, #7 AUS, #6 Ger
 • 2002 "Don't Turn Off the Lights" #4 AUS
 • 2002 "Love to See You Cry" #12 UK, #9 Latvia, #17, #53 Ger, #61 AUS
 • 2002 "Maybe" #12 UK, #6 Latvia, #41 AUS, #62 Ger
 • 2003 "To Love a Woman" (Lionel Richie featuring Enrique Iglesias) #19 UK, #20 Latvia, #52 GER
Quizas albümünden
 • 2002 "Mentiroso" #1 Latin
 • 2002 "La chica de ayer" #1 Spain
 • 2003 "Quizas" #1 Latin
 • 2003 "Para que la vida" #1 Latin
Seven albümünden
 • 2003 "Addicted" #19 U.S., #11 UK, #6 Latvia, # 31 Ger, #43 AUS
 • 2004 "Not In Love" (featuring Kelis) #27 U.S., #5 UK, #10 Latvia, #36 FR, #15 AUS, #14 Ger
Insomniac albümünden
 • 2007 "Do You Know?(The Ping Pong Song)" #21 U.S., #3 UK, #6 Ger.
 • 2007 "Somebody's Me"
 • 2007 "Tired Of Being Sorry" #20 UK
Euphoria albümünden

; ''SEX and LOVE'' albümünden

*2014 "I'm Freak" (featuring [[Pitbull]])

*2014 "There Goes My Baby" (featuring  [[Flo Rida]])

*2014 "Bailando" (featuring [[Descemer Bueno]] , [[Gente De Zona]])

*2014 "El Perdedor" (featuring [[Marco Antonio Solís]])

*2013 "Heart Attack"

*2014 "Beatiful" (featuring [[Kylie Minogue]])

*2014 "Let Me Be Your Lover" (featuring [[Kylie Minogue]])

*2014 "You and I"

*2014 "Still Your King"

*2014 "Only A Woman"

*2014 "Physical" (featuring [[Jennifer Lopez]])

SEX and LOVE albümünden

Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Film Rol Notlar
1997 Fools Rush In "Si Tu Te Vas" Soundtrack
1999 Wild Wild West "Bailamos" Soundtrack
Nominated – Blockbuster Entertainment Award for Favorite Song from a Movie
2000 2000 Teen Choice Awards Kendisi Host
2001 I Love the New Millennium "Hero" Soundtrack
Smallville: "Craving"
2003 Scrubs: "My Friend the Doctor"
Once Upon a Time in Mexico Lorenzo Debut in Hollywood
2004 Pepsi Music 2004: Britney Exclusive Evil emperor TV advert
2005 Premios Juventud 2005 Kendisi Host
2006 Zoom "Hero" Soundtrack
2007 America's Next Top Model, Cycle 9: "The Girls Who Crawl" Kendisi Special guest
Live with Regis and Kelly Co-host
Dancing with the Stars Musical guest
How I Met Your Mother "Gael" TV guest; 2 bölüm: "Wait for It" and "We're Not from Here"
Two and a Half Men "Fernando" TV guest
2008 Step Up 2: The Streets "Push" Soundtrack
Rob & Big: "Poop in the Pool" "Do You Know?"
Beverly Hills Chihuahua "Hero"
Lady Godiva
2010 Hot Tub Time Machine
Jersey Shore "I Like It"
2011 The X Factor (U.S.) Kendisi Guest judge along with Nicole Scherzinger
2012 Glee "Hero" The song "Hero" was covered by Sam Evans and New Direction males.

Dünya Turneleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Vivir Dünya Turnesi (1997)[8]
 • Enrique Dünya Turnesi (2000)
 • One Night Stand Tour (2002)
 • Insomniac World Tour (2007)
 • Greatest Hits Tour (2009)
 • Euphoria Tour (2010–12)
 • Enrique Iglesias & Jennifer Lopez "Dance Again" Tour (2012)
 • Sex And Love Tour (2014 - 2015)

Ödüller ve Performansı[değiştir | kaynağı değiştir]

1996
 • Premio Lo Nuestro: En İyi Yorum (Si Tú Te Vas)
 • Premio Lo Nuestro: En İyi Besteci (Si Tú Te Vas)
 • Premio Lo Nuestro: En İyi Yeni Şarkıcı
 • Premios Eres: En İyi Şarkı
 • Premios Eres: En İyi Klip
 • Premios Eres: En İyi Çıkış
 • Ace Award: Yılın Şarkıcısı
 • Premio TV Novelas: En İyi Erkek Şarkıcı
 • Billboard Award: Yılın Albümü -Yeni Şarkıcı
 • World Music Award: Yılın İspanyol Şarkıcısı
 • World Music Award: Revelación of the Year
 • Grammy: En İyi Latin Uyruklu Şarkıcı
1997
 • Grammy: En İyi Latin Performansçı
 • ASCAP Award: Si Tu Te Vas
 • ASCAP Award: No llores Por Mi
 • ASCAP Award: Por Amarte
 • Billboard Music Award: Yılın Albümü (Vivir)
 • ACE Award: Yılın Şarkıcısı
 • Billboard Music Award: Yılın Artsiti
 • Radio Music Awards : Çağdaş Görünüşlü En İyi Şarkıcı
1998
 • Billboard Award: En İyi Latin Pop Şarkıcısı
1999
 • American Music Award: American Music Award: Favori Latin Şarkıcı
2001
 • World Music Award: En Çok Satan Pop Erkek Şarkıcı
 • World Music Award: En Çok Satan Avrupalı Pop Şarkıcı
 • World Music Award: En İyi Latin Şarkıcı
 • American Music Award: Favori Latin Şarkıcı
2002
 • Premio Onda: Son On Yılın En Başarılı İspanyol Şarkıcısı.
 • American Music Award: Favori Latin Şarkıcı
 • National Music Award: Favori Albüm (Escape)
2003
 • Latin Grammy: En İyi Pop Erkek Albüm (Quizas)
2004
 • MTV India Award: En İyi Erkek Pop Oynayıcısı (Evrensel)
2005
 • Latin Billboard Awards: Yılın Şarkısı "Not In Love/No Es Amor (Club Remixes)."
2007
 • TMF Award : En İyi Video (Do You Know)
2008
 • World Music Awards: Dünyanın En Çok Satan Latin Şarkıcısı
 • World Music Awards: Dünyanın En Çok Satan İspanyol Artisti
 • American Music Award : 2008'in Favori Latin Artisti
 • Radio Regenbogen Awards in Germany: En İyi Girişimçi Artist
 • International Male Artist 2008: Bulgarların Favori Artisti
2009
 • Premios Juvendud Awards: En Çok Sevilen Konser
 • Orgullosamente Latino Awards: Yılın Artisti
 • Premios Lo Nuestro: Yılın Şarkısı "¿Dónde Están Corazón?"
 • NRJ Music Award : En İyi uluslararası Erkek Artist
 • ASCAP Award Compositor: En İyi Şarkı"¿Dónde están corazón?"
 • Premio Lo Nuestro: En iyi Pop Albümü(95/08 Éxitos)
 • Premio Lo Nuestro: En İyi Pop Şarkısı(Lloro por ti)
 • Billboard Award: En Sevilen Şarkılar "Yılın Artisti"
 • Billboard Award: Top Latin Albümleri "95/08"
 • Billboard Award: En İyi Latin Albümü"95/08"
 • Billboard Award: En İyi Pop Şarkısı"¿Dónde están corazón?"
 • Billboard Award: En İyi Pop Albümü"95/08"
 • Billboard Award: En İyi Greatest Hits Albümü "95/08"

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Hautman, Nicholas (8 Mayıs 2021). "Enrique Iglesias and Anna Kournikova: A Timeline of their ultra-private relationship". www.usmagazine.com (İngilizce). 6 Mayıs 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Mayıs 2022. 
 2. ^ Fernández, Alexia; Randel, Becky (18 Aralık 2017). "Enrique Iglesias & Anna Kournikova Kept Pregnancy 'Completely Secret'". people.com. 12 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Temmuz 2022. 
 3. ^ "The Cutest Photos of Enrique Iglesias and Anna Kournikova's Three Kids". people.com (İngilizce). 8 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Mayıs 2021. 
 4. ^ "Enrique Iglesias Reveals 5-Week-Old Daughter's Name — and Her Sweet Russian Nickname!". people.com (İngilizce). 6 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Mart 2020. 
 5. ^ "It's a Girl! Enrique Iglesias and Anna Kournikova Welcome daughter: 'My Sunshine'". people.com. 14 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Şubat 2020. 
 6. ^ Willis, Jackie (16 Aralık 2020). "Enrique Iglesias and Anna Kournikova are being private and protective of their family amid pandemic". www.etonline.com (İngilizce). 24 Nisan 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Nisan 2022. 
 7. ^ Susman, Gary (20 Ağustos 2003). "Enrique Iglesias removes trademark mole. Doctors said it might lead to cancer". Entertainment Weekly. 6 Temmuz 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 8. ^ "Arşivlenmiş kopya". 31 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mart 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Nedir? :Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? ile ilgili Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Ne Demektir? Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Açıklaması Nedir? Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Cevabı Nedir? Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Açıklaması? :Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Gerçek mi? :Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? ile ilgili Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Hakkında? :Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? ile ilgili Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? burada bulabilirsiniz. Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Enrique Iglesias nedir?, Enrique Iglesias anlamı nedir?, Enrique Iglesias ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Norveç Krallığı, Ülkücü, Swedish House Mafia Diskografisi, Finlandiya bayrağı, Dirt (Alice in Chains albümü), Kesriye (il), Zelotes kazachstanicus, Kozalak, Wilhelm Uhde, NGC 2, Richard Peebles, İngiltere Kralı, Bilim ve Ütopya, İTÜ İnşaat Fakültesi, Julius Randle, Orman bahçeciliği, Papua ve Yeni Gine Bölgesi, NGC 109, Benim İçin Ağlama, Hacı Bektaşı Veli, NGC 4833, Hypocolius, Hidden Palms, Bir Selam Yeter, San Cristóbal de las Casas, Kuruluş dönemi Osmanlı sadrazamları listesi, Lewis, Tennessee, World Bank Group, Yurttaş Kane, Heysel Faciası, Soul Intent, NGC 1659, Honduras, Live (Alice in Chains albümü), Güney Kaliforniya, Carl Sagan Enstitüsü, Mr. Bennet, Matthew Wilder, Bar (mekan), Yumurtalık tüpü kanseri, Antranik Ozanyan, Göz (siklon), Ali Macit Arda, Paranın zaman değeri, Mu kıtası, Live action, Gassan Mesud, 1991 Portekiz Grand Prix, Lebohang Morula, Yeni Yüzler Partisi, 2000 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri, Ya Tutarsa, Bergelmir, Goodhue County, Ezra Hendrickson, Fuat Çapa, Happy Sugar Life, The Essential Alice in Chains, Burnet County, Damga vergisi, Mantinealı Diotima, Randy Couture, Azerbaycan emlak meseleleri üzere devlet komitesi başkanları listesi, Siirtin Sırrı, Jenny Slate, Sincap Çocuk, Berlin metrosu, Portal 2, Güney Afrika Cumhuriyeti millî futbol takımı, 20 Ağustos, Otus rufescens, Urakeran, Yardımlı, Karlsbad Kararnamesi, Selasphorus, The Ballad of Buster Scruggs, Burdur Saat Kulesi, Geilenkirchen, Hieronymus, Greatest Hits (Alice in Chains albümü), I. Aleksandar, NGC 1401, Suheyp Karafakıoğlu, Antalya Atatürk Evi Müzesi, Mesih Mehmed Paşa Camii, Cosmetidae, Ardanuç, Donald Pleasence, Almanya, 61. BAFTA Ödülleri, Yeni Nesil 2, Malhun Hatun, NGC 4005, Kemal Doğulu, Love Injected, Daniel Álvarez López, Obağan Nehri, Stormy Monday, Futbol, Julio César Romero, 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri,
Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?,