Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir?

Eksklav Nedir?

Eksklav Nedir?, Eksklav Nerededir?, Eksklav Hakkında Bilgi?, Eksklav Analizi? Eksklav ilgili Eksklav ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Eksklav ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Eksklav Ne Anlama Gelir Eksklav Anlamı Eksklav Nedir Eksklav Ne Anlam Taşır Eksklav Neye İşarettir Eksklav Tabiri Eksklav Yorumu 

Eksklav Kelimesi

Lütfen Eksklav Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Eksklav İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Eksklav Kelimesinin Anlamı? Eksklav Ne Demek? ,Eksklav Ne Demektir? Eksklav Ne Demektir? Eksklav Analizi? , Eksklav Anlamı Nedir?,Eksklav Ne Demektir? , Eksklav Açıklaması Nedir? ,Eksklav Cevabı Nedir?,Eksklav Kelimesinin Anlamı?,Eksklav Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Eksklav Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Eksklav Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Eksklav Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Eksklav Kelimesinin Anlamı Nedir? Eksklav Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Eksklav Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Eksklav Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Eksklav - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Eksklav

Eksklav Nedir? Eksklav Ne demek? , Eksklav Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Eksklav Kelimesinin Anlamı? Eksklav Ne Demek? Eksklav Ne Demektir? ,Eksklav Analizi? Eksklav Anlamı Nedir? Eksklav Ne Demektir?, Eksklav Açıklaması Nedir? , Eksklav Cevabı Nedir? , Eksklav Kelimesinin Anlamı?


Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir?

Anklav ve eksklav

Koordinatlar: 41°05′52″N 73°43′21″W / 41.09782°K 73.722553°B / 41.09782; -73.722553 (American Lane)
Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Eksklav sayfasından yönlendirildi)

Siyasi coğrafyada, tamamen başka bir siyasi bölgenin sınırları dâhilinde yer alan siyasi bölgeye anklav (fra. enclave'dan) toprak denmektedir.[1] Eksklav (fra. exclave'dan) toprak ise, siyasi olarak bağlı olduğu bölgeye coğrafi açıdan bağlı olmayan, bu bölge ile arasında başka bir siyasi bölge bulunan siyasi bölgedir. Her iki tarafa da uygun olan tanımlar olsa da iki ayrı kavram vardır. Şekil: 1'de C, B'nin eksklavıdır ve ayrıca A içerisinde bulunan bir anklavdır. Eğer C, bağımsız bir siyasi bölge olsaydı bir anklav olurdu ancak eksklav olmazdı. Şekil: 2'de C bölgesi, B bölgesinin bir eksklavıdır ancak anklav değildir. Çünkü birden fazla ülke ile sınırı vardır.

(Şekil: 1) Şekil:1'de, C B'nin eksklavıdır ve ayrıca A içerisinde bulunan bir anklavdir. Eğer C bağımsız bir siyasi bölge olsaydı bir anklav olurdu ancak eksklav olmazdı.
(Şekil: 2) C bölgesi B bölgesinin bir eksklavıdır. Ancak D ile de sınır paylaştığından A'nın anklavı değildir.

Anklav[değiştir | kaynağı değiştir]

Anklav toprak, bir ülkenin başka bir ülke tarafından kuşatılmış toprak parçasıdır. Diğer devlet sınırları içerisinde kalan bu toprak parçası bir devletin toprağı olabileceği gibi bağımsız bir devlet de olabilir.

Güney Afrika'nın çevrelediği Lesotho anklav topraktır. Türkiye'nin eksklav toprağı, Suriye'deki Caber Kalesi'dir. İsviçre içinde de iki anklav bulunur: Almanya'ya ait olan Büsingen ile İtalya'ya ait olan Campione d'Italia.

Siyasi anklavlar olduğu gibi etnik anklavlar da vardır. Etnik anklavlar, farklı bir kültürün yaşandığı bölgelerde yaşanan kültürlerdir. Etnik anklavlarda, bir kültür diğer bir kültür alanı ile sınırlandırılmıştır. Bu tip alanlarda birden fazla diller, dinler, kültürler görülür. Etnik anklavlara gettolar, küçük İtalyan bölgeleri, banliyöler ve Çin mahalleleri örnek verilebilir.

Bazı anklav bölgeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Eksklav[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir devletin başka bir devlet tarafından kendisiyle bağlantısı kesilmiş toprağına eksklav toprak denir. Eksklav toprağa Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti örnek verilebilir. Azerbaycan'ın toprağı olan Nahçıvan Bölgesi, Ermenistan'ın sınırlarının oluşturduğu bölge ile Azerbaycan ile bağlantısı kesilmiş, eksklav toprağa dönüşmüştür.

21. yüzyılda iletişim şartları ve teknolojinin gelişimi, eksklav topraklar arasında iletişimin kolaylıkla yapılmasına imkân sağlamaktadır.

Bazı önemli anklav ve eksklav bölgeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 25 Şubat 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2009. 

Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Nedir? :Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? ile ilgili Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Ne Demektir? Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Açıklaması Nedir? Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Cevabı Nedir? Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Açıklaması? :Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Gerçek mi? :Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? ile ilgili Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Hakkında? :Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? ile ilgili Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? burada bulabilirsiniz. Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Eksklav nedir?, Eksklav anlamı nedir?, Eksklav ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Helmut Kosmehl, Yürüyüş (spor), Satori, Diponegoro, SoftEther VPN, Sturminster Newton, Galip Güzel, Chaetopidae, Serbülent Bingöl, Queen, 1939 FA Cup Finali, Verwood, Citroën C4, Hermann Jansen, İslam ile ilgili maddeler dizini, Billa, Guardamar del Segura, 86. Akademi Ödülleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antônio Dumas, Akışkanlaştırıcı, 18. Adana Altın Koza Film Festivali, Çift hörgüçlü deve, İmereti Krallığı, Mabels Married Life (film, 1914), Llugaj, Açık kaynak kodlu yazılım, Libraş (ilçe), Bullet Club, Gabriel Badilla, Lekbibaj, Fiesole, Demircili, Urla, Leş (ilçe), Kalati, Quini, Citroen Xsara, Say the Word, 62. Akademi Ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları, Facebookcorewwwi.onion, Kurbin (ilçe), NGC 2604, Inokashira Parkı, Hristiyan anarşizmi, John Stevens Henslow, Kuçova (ilçe), Walking Out, Lazarus sendromu, Agata Muceniece, Hırvatistan millî futbol takımı, Hudson’s Bay Company, Kolonya (ilçe), 2016 Yaz Olimpiyatları yayıncıları listesi, MÖ 30, Kavalye (ilçe), Taksonomik, Tropojë ilçesi, Derepazarı, Osmanlı Bankası, Mariza Koh, Cessna 208 Caravan, Anja Rücker, Güney Kore Futbol Federasyonu, Ferndown, Gaby Mudingayi, Deniz alabalığı, Christchurch, Dorset, Warren G. Harding, BBC World News, Super Bowl II, Müslüm Gürses, 2007 Fransa Lig Kupası Finali, Jacky Duguépéroux, Retiro, Balıkçı kasabası, Yaşayan fosil, Menara Telekom, Hipnoz (albüm), Batı Pakistan, Albüm yapımcısı, Flea, İngiltere Lig Kupası, Kara Ekmek, Pavel Banya, Nural Karagöz, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Kupası, Duroğlu, Devrim Sağıroğlu, Define Adası (anime), Kategori 5 kablo, NGC 2681, Clodagh Rodgers, Transfer harcaması, Beşdeğirmen, Kelkit, Kuru Gürültü, YouTube Shorts, Yeşil Timsahlar, 1340, Azerbaycan Satranç Federasyonu, Kerç Boğazı,
Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?, Hemhudut İsminin Anlamı Nedir?, Dolmalık İsminin Anlamı Nedir?, Hidrolojik Nedir?, Atila Işık Kimdir?, Vazııkanun İsminin Anlamı Nedir?, Sıcacık İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Maşaoğlu Kimdir?, Seda Bozdağ Güzelkaya Kimdir?, Bodur İsminin Anlamı Nedir?, Atila Emek Kimdir?, Hemhâl İsminin Anlamı Nedir?, Dolma İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Benítez Kimdir?, Vazıh İsminin Anlamı Nedir?, Sezgisel İsminin Anlamı Nedir?, Metruk İsminin Anlamı Nedir?, Bluzsuz İsminin Anlamı Nedir?, Jiyan Aybar Kimdir?, Yamru Yumru Nedir?, Hemen İsminin Anlamı Nedir?, Dolgunca İsminin Anlamı Nedir?, Hidrojeolojik Nedir?, Dolgunca Nedir?, Kazakistan bayrağı Anlamı Nedir, Kazakistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kazakistan bayrağı Tarihi, Kazakistan bayrağı Renkleri, Kazakistan bayrağı Tasarımı, Bluzlu İsminin Anlamı Nedir?, Yahya Bahadır Kimdir?, Aldo Baéz Kimdir?, Vazelinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Sezgili İsminin Anlamı Nedir?, Metropoliten İsminin Anlamı Nedir?, Bloksuz İsminin Anlamı Nedir?, Slavca Nedir?, Morumtırak Nedir?, Hemcins İsminin Anlamı Nedir?, Dolgun İsminin Anlamı Nedir?, Sinan Demircioğlu Kimdir?, Aldo Angoula Kimdir?, Bloke İsminin Anlamı Nedir?, Vazelinli İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryensiz İsminin Anlamı Nedir?, Metrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Atif Dudaković Kimdir?, Feremez Tuncay Kimdir?, Yamçısız Nedir?, Morumsu Nedir?, Rüstem Avcı Kimdir?, Hemayar İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu Nedir?, Mehmet Önder Mutlu Kimdir?, Bizar İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Kimdir?, Vatlık İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryenli İsminin Anlamı Nedir?, Metrik İsminin Anlamı Nedir?, Yamçılı Nedir?, Skgökvjcufmfch Nedir?, Morityuslu Nedir?, Biz Biçiminde İsminin Anlamı Nedir?, Hematolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaysız İsminin Anlamı Nedir?, Hidrobiyolojik Nedir?, Atılgan Gümüş Kimdir?, Biyonik İsminin Anlamı Nedir?, Aldin Čajić Kimdir?, Yaman Yahşi Nedir?, Atılay Uluışık Kimdir?, Vatansız İsminin Anlamı Nedir?, Seyyibe İsminin Anlamı Nedir?, Metrajlı İsminin Anlamı Nedir?, Helmintolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaylı İsminin Anlamı Nedir?, Hidratlı Nedir?, Özlem Teke Kimdir?, Mehmet Musa Çakır Kimdir?, Katar bayrağı Anlamı Nedir, Katar bayrağı Nasıl Oluştu, Katar bayrağı Tarihi, Katar bayrağı Renkleri, Katar bayrağı Tasarımı, Biyometeorolojik İsminin Anlamı Nedir?, Murat Atıl Kimdir?, Siyasetsiz Nedir?, Helmeli İsminin Anlamı Nedir?, Dolayı İsminin Anlamı Nedir?, Hiddetsiz Nedir?, Biyolojik İsminin Anlamı Nedir?,