Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir?

Disko Nedir?

Disko Nedir?, Disko Nerededir?, Disko Hakkında Bilgi?, Disko Analizi? Disko ilgili Disko ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Disko ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Disko Ne Anlama Gelir Disko Anlamı Disko Nedir Disko Ne Anlam Taşır Disko Neye İşarettir Disko Tabiri Disko Yorumu 

Disko Kelimesi

Lütfen Disko Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Disko İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Disko Kelimesinin Anlamı? Disko Ne Demek? ,Disko Ne Demektir? Disko Ne Demektir? Disko Analizi? , Disko Anlamı Nedir?,Disko Ne Demektir? , Disko Açıklaması Nedir? ,Disko Cevabı Nedir?,Disko Kelimesinin Anlamı?,Disko Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Disko Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Disko Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Disko Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Disko Kelimesinin Anlamı Nedir? Disko Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Disko Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Disko Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Disko - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Disko

Disko Nedir? Disko Ne demek? , Disko Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Disko Kelimesinin Anlamı? Disko Ne Demek? Disko Ne Demektir? ,Disko Analizi? Disko Anlamı Nedir? Disko Ne Demektir?, Disko Açıklaması Nedir? , Disko Cevabı Nedir? , Disko Kelimesinin Anlamı?


Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir?

Disko

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Disko topu
Lazer gösterisi

Disko, dans müziğinin bir tarzıdır. Funk, soul, pop ve salsa ögeleri içerir.

Tanım[değiştir | kaynağı değiştir]

Özellikle 1970'li yılların sonunda ABD'de[1] ve dünya genelinde popüler olmuş bir pop müzik türüdür[2]. Disko, bir müzik türü olarak 1970'lerin başlarında boy göstermeye başlar. Öncülü olan funk, soul ve R&B gibi tarzlardan farkı, "four-to-the-floor" (dört dörtlük) davul vurgusu ve sıklıkla sekiz veya onaltılık vuruşta notalarla birlikte hi-hat'in açık-kapalı kullanımları ile öne çıkar.[3] Bunların yanında telli çalgılar, akustik ve elektrikli piyano, latin vurmalı çalgıları, bakır üflemeliler ve elektro gitarlar da bu müzikte sıkça yer alır. Ayrıca orkestra enstrümanları da solo melodiler için kullanıldı.

Tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

1970'lerin ortasında boy gösteren disko tarzı, ilk başlarda siyah, hispanik ve eşcinsel altkültür gruplarında popüler olmaya başlar. Daha sonra, özellikle 1977 yılında Saturday Night Fever (Cumartesi Gecesi Ateşi) filmi ve New York'ta Studio 54 gibi önemli ve büyük disko kulüplerinin açılması, bu tarzın hem Amerika'da hem de dünyada çok geniş bir popülerliğe ulaşmasına sebep olur.[3][4] Bu dönemde disko müziği Donna Summer, Gloria Gaynor, Bee Gees[5] ve ABBA gibi popüler sanatçı ve grupların da katılımı ile kitleselleşti. Disko sanatçıları bir yandan şarkılarını oluştururken bir yandan disko müzik zirveye ulaşıyordu. 1970'lerin sonlarında Fransız şarkıcı Patrick Hernandez daha çok pop müzikle uğraşırken "Born to be Alive" adlı parçasıyla disko müzik tarihinin en büyük katkılarından birini yapmıştı. Disko kendini tüm dünyaya gösterirken; John Travolta'nın oynadığı 1970'lerin tozlu ve kirli Brooklyn'inde haftasonları diskoteğe giden bir gencin serserilikten diskoya uzanışını anlatan Cumartesi Gecesi Ateşi filmi gençlerin 1970'lerde ilgi odağı haline gelen bir film olmuştu.[6] Bu filmin müzikleri arasında çeşitli grupların yanı sıra İngiliz Bee Gees grubu da yer alır. Disko, 1980'lerin ortasından hafif hafif popülaritesini düşürmeye başladı. Ancak 1980 ve 1990'larda disko farklı tarzlarda geliştirilerek elektro dans, punk ve tekno müzik türleri oluştu.[kaynak belirtilmeli] Ancak disko kültürü 1990'larda daha geniş kitle ve mekanlarla sektördeki yerini aldı. Bununla beraber disko kültürü daha da yaygın bir hale gelerek house ile kitleleri arkasına aldı. Batıda oldukça yaygın olan bu müzik türü neredeyse bir kitle kültürü haline gelmeye başladı. 2000'lere kadar popülerliğini kısmen de olsa devem ettiren disko milenyumda yerini adeta tamamen house, tekno ve trance'a bıraktı.

Dipnotlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Bora, Tanıl: "Dışarıda da Tunalı Gençliği Var". Yeni Olgu, Sayı 1, Ocak 1984.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ DianaL. Mankowski (2010). "1970'lerde Amerika'da Cinsel Devrim, Özgürlük ve Popüler Kültür: Disco Inferno Cinsiyetleştirmek" (PDF). Michigan Üniversitesi. 19 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 29 Ağustos 2013.  (İngilizce)
  2. ^ "Disco - Club Dansı". Danskursları. 26 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ağustos 2013. 
  3. ^ a b Harun İzer (8 Temmuz 2020). "Diskonun Hayaleti Bize Ne Söylüyor". Maniford. 14 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2020. 
  4. ^ Lawrence, Tim (12 Eylül 2013). "In Defence of Disco (Again)". 23 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2020. 
  5. ^ Enis Hazan. "En iyi 10 Disko parçası". 29 Ağustos 2013. Birinciblog. 30 Ekim 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ağustos 2013. 
  6. ^ Nadia Khomami (26 Haziran 2016). "Disco's Saturday Night Fiction". The Guardian. 6 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2020. 

Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Nedir? :Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? ile ilgili Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Ne Demektir? Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Açıklaması Nedir? Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Cevabı Nedir? Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Açıklaması? :Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Gerçek mi? :Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? ile ilgili Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Hakkında? :Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? ile ilgili Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? burada bulabilirsiniz. Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Disko nedir?, Disko anlamı nedir?, Disko ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
İdeal (etik), Uluslararası Denizcilik Örgütü, Termal kirlilik, Sami Güçlü, American University of Beirut, Milas poli, Makine, Ho Chi Minh Kenti, The Legend of Korra, Özbekce, Özbekçe, Adliyespor, Hidalgo (eyalet), 2021 İtalya Grand Prix, Savaş Demiral, What Love Is, Osmanlı padişahı, Ondrej Nepela, Abbas bin Abdulmuttalib, Samsung Galaxy J1, Abbas bin Abdülmuttalib, Jimmy Banks, 2005 Türkiye Kupası Finali, Julianna Margulies, Hernan Cortes, Selahattin Babüroğlu, Albert Ludwigs Üniversitesi, Tomás de Torquemada, Yıldız Teknik Okulu, Nymburk, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Mozi, Luton Town FC, Marifetullah, Henry Holt and Company, Argentina Hot 100, Boris Yeltsin, Nihat Özbağı, Selçuk Yula, Türk Tarih Müzesi ve Parkı, Fikret Saatçioğlu, FIFA dünyada yılın futbolcusu ödülü, Superstar Billy Graham, Türk pop şarkıcıları listesi, Atatürk Maskı (İzmir), 12. Türkiye Hükûmeti, Beyaz Futbol, Haydarabad, Hindistan, Forest of the Dead, Mustafa Demir (siyasetçi, 1961), The First Vision, Kuba, Küba, Leonardo da Vinci, Hava kütlesi, Kamer Suresi, Alejandro Guerra, Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation, Teokrasi, Heaven Can Wait (film, 1978), Eşitlikçilik, Eldar Djangirov, 2021 Türkiye Kupası Finali, Brie Larson, Celvetilik, Hakkı Tarık Us, Gölcük, Kestel, Mongomo, Mustafa Macit Zeren, Dinamik bağlantı kitaplığı, 1988 Federasyon Kupası Finali, Apple Daisy Wheel Printer, Ruud Vormer, Yanlışlanabilirlik, Hangzhou, Babek Ayaklanması, Çağlayan (İstanbul metrosu), 1984 Federasyon Kupası Finali, Tabakhane, Cezayir millî futbol takımı, Hamilton, Bermuda, Katsuragi, Bhutan bayrağı, Hekatomnos Anıt Mezarı, Selim Kaneti, Anne Revere, Pedro Leal, Soldotna, LeBron James, NGC 3450, 1977 Türkiye Kupası Finali, Raybüs, Montalbán de Córdoba, Vasil Levski National Stadium, Abdullah bin Revaha, Modern felsefe, Béla Guttmann, Anne Alvaro, James Debbah, İlhami Sancar,
Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?, Hemhudut İsminin Anlamı Nedir?, Dolmalık İsminin Anlamı Nedir?, Hidrolojik Nedir?, Atila Işık Kimdir?, Vazııkanun İsminin Anlamı Nedir?, Sıcacık İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Maşaoğlu Kimdir?, Seda Bozdağ Güzelkaya Kimdir?, Bodur İsminin Anlamı Nedir?, Atila Emek Kimdir?, Hemhâl İsminin Anlamı Nedir?, Dolma İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Benítez Kimdir?, Vazıh İsminin Anlamı Nedir?, Sezgisel İsminin Anlamı Nedir?, Metruk İsminin Anlamı Nedir?, Bluzsuz İsminin Anlamı Nedir?, Jiyan Aybar Kimdir?, Yamru Yumru Nedir?, Hemen İsminin Anlamı Nedir?, Dolgunca İsminin Anlamı Nedir?, Hidrojeolojik Nedir?, Dolgunca Nedir?, Kazakistan bayrağı Anlamı Nedir, Kazakistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kazakistan bayrağı Tarihi, Kazakistan bayrağı Renkleri, Kazakistan bayrağı Tasarımı, Bluzlu İsminin Anlamı Nedir?, Yahya Bahadır Kimdir?, Aldo Baéz Kimdir?, Vazelinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Sezgili İsminin Anlamı Nedir?, Metropoliten İsminin Anlamı Nedir?, Bloksuz İsminin Anlamı Nedir?, Slavca Nedir?, Morumtırak Nedir?, Hemcins İsminin Anlamı Nedir?, Dolgun İsminin Anlamı Nedir?, Sinan Demircioğlu Kimdir?, Aldo Angoula Kimdir?, Bloke İsminin Anlamı Nedir?, Vazelinli İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryensiz İsminin Anlamı Nedir?, Metrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Atif Dudaković Kimdir?, Feremez Tuncay Kimdir?, Yamçısız Nedir?, Morumsu Nedir?, Rüstem Avcı Kimdir?, Hemayar İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu Nedir?, Mehmet Önder Mutlu Kimdir?, Bizar İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Kimdir?, Vatlık İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryenli İsminin Anlamı Nedir?, Metrik İsminin Anlamı Nedir?, Yamçılı Nedir?, Skgökvjcufmfch Nedir?, Morityuslu Nedir?, Biz Biçiminde İsminin Anlamı Nedir?, Hematolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaysız İsminin Anlamı Nedir?, Hidrobiyolojik Nedir?, Atılgan Gümüş Kimdir?, Biyonik İsminin Anlamı Nedir?, Aldin Čajić Kimdir?, Yaman Yahşi Nedir?, Atılay Uluışık Kimdir?, Vatansız İsminin Anlamı Nedir?, Seyyibe İsminin Anlamı Nedir?, Metrajlı İsminin Anlamı Nedir?, Helmintolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaylı İsminin Anlamı Nedir?, Hidratlı Nedir?, Özlem Teke Kimdir?, Mehmet Musa Çakır Kimdir?, Katar bayrağı Anlamı Nedir, Katar bayrağı Nasıl Oluştu, Katar bayrağı Tarihi, Katar bayrağı Renkleri, Katar bayrağı Tasarımı, Biyometeorolojik İsminin Anlamı Nedir?, Murat Atıl Kimdir?, Siyasetsiz Nedir?, Helmeli İsminin Anlamı Nedir?, Dolayı İsminin Anlamı Nedir?,