Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir?

Disk Operating System Nedir?

Disk Operating System Nedir?, Disk Operating System Nerededir?, Disk Operating System Hakkında Bilgi?, Disk Operating System Analizi? Disk Operating System ilgili Disk Operating System ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Disk Operating System ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Disk Operating System Ne Anlama Gelir Disk Operating System Anlamı Disk Operating System Nedir Disk Operating System Ne Anlam Taşır Disk Operating System Neye İşarettir Disk Operating System Tabiri Disk Operating System Yorumu 

Disk Operating System Kelimesi

Lütfen Disk Operating System Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Disk Operating System İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Disk Operating System Kelimesinin Anlamı? Disk Operating System Ne Demek? ,Disk Operating System Ne Demektir? Disk Operating System Ne Demektir? Disk Operating System Analizi? , Disk Operating System Anlamı Nedir?,Disk Operating System Ne Demektir? , Disk Operating System Açıklaması Nedir? ,Disk Operating System Cevabı Nedir?,Disk Operating System Kelimesinin Anlamı?,Disk Operating System Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Disk Operating System Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Disk Operating System Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Disk Operating System Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Disk Operating System Kelimesinin Anlamı Nedir? Disk Operating System Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Disk Operating System Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Disk Operating System Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Disk Operating System - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Disk Operating System

Disk Operating System Nedir? Disk Operating System Ne demek? , Disk Operating System Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Disk Operating System Kelimesinin Anlamı? Disk Operating System Ne Demek? Disk Operating System Ne Demektir? ,Disk Operating System Analizi? Disk Operating System Anlamı Nedir? Disk Operating System Ne Demektir?, Disk Operating System Açıklaması Nedir? , Disk Operating System Cevabı Nedir? , Disk Operating System Kelimesinin Anlamı?


Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir?

DOS

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Disk Operating System sayfasından yönlendirildi)
DOS işletim sisteminin bilgisayardaki ekran görüntüsü

DOS (İngilizce: Disk Operating System, Türkçe: Disk İşletim Sistemi), bilgisayarlar için ufak ve basit bir işletim sistemi türü olup, ana görevi disket ve sabit disk gibi saklama ortamlarının yönetimidir.

Bilgisayarların diğer işlevleri; grafik, ses, yazdırma, ağda gezinme, bellek yönetimi, çoklu kullanıcı ve çoklu işlem özellikleri, DOS tarafından üstlenilebilir. Bu özellik ve görevler çeşitli kullanım yazılımlarının yardımı ile olur.

DOS sistemleri 90'lı yılların ortasına kadar hemen hemen her PC'de işletim sistemi olarak görev yapmışlardır. Bugün çoğu alanda yerini grafik arabirimli işletim sistemleri almış ise de, DOS basit ve ufak oluşundan bir gömülü sistem olarak çeşitli kumanda ve denetleme sistemlerinde hayatını sürdürmektedir.

DOS’un tarihi, bilgisayarların (kişisel bilgisayarlar) tarihiyle başlar ve çoğunlukla da pek hayırla anılmaz. Çünkü DOS’ta grafiksel bir kullanıcı arabirimi (pencereler) yoktur, her şey komutlarla ve çok sayıda parametre ile yapılır. DOS, tüm x86 tabanlı bilgisayarlarda çalışır. Çok görevli bir işletim sistemi olmayan DOS, grafik kullanıcı arabirimini kullanmaz. Üstünde kolay yazılması, bellek ve sabit diskte az yer kaplaması, kolay ve çabuk öğrenilmesi, düşük donanımlı bilgisayarlarda çalışması gibi avantajları olmakla birlikte, etkin bir bellek yönetiminin olmaması, eski teknoloji kullanması ve grafik kullanıcı arabirimi olmaması önemli kısıtlamalarıdır.

DOS sürümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

OSx16 (IKS16) işletim sisteminin bilgisayardaki ekran görüntüsü

Bazı DOS türleri şunlardır; MS-DOS (Microsoft), IBM-DOS (IBM), FreeDOS (Özgür ve açık kaynaklı), DR-DOS; Novell DOS; OpenDOS (Digital Research), OSx16 (IKS16), "Horizon OS" (UFUK), PTS-DOS (PTS-DOS Rusya'dan bir OS).

MS-DOS[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğer bilgisayar kullanmaya ilk defa Windows 95-98 ile başladıysanız büyük bir ihtimalle DOS kelimesi yabancı gelebilir. Her bilgisayar kullanıcısının yakından tanıdığı bu işletim sistemi, dünyada en yaygın olarak kullanılan işletim sistemidir. 1980’lerin başında IBM’in ilk bilgisayarları üretmesi ve bu bilgisayarlarda kullanılacak yeni bir işletim sistemi arayışı ile ortaya çıkan DOS, günümüzde birçok PC kullanıcısı tarafından hala kullanılmaktadır.

MS-DOS, Microsoft Disk Operating System (Microsoft Disk İşletim Sistemi) kelimelerinin kısaltılmış halidir. MS-DOS bir disk işletim sistemi olarak bilinir, çünkü yaptığı işlerin büyük bölümü disk işlemleri, bellek işlemleri gibi yazılımların çalışabilmesi için gerekli düzenlemeler olan bir işletim sistemidir. MS-DOS bir yazılımdır, ama yalnızca bir yazılım değildir. O olmadan diğer yazılımların çalışma şansları yoktur. Çünkü bilgisayar sisteminin tüm parçalarını MS-DOS kontrol eder. MS-DOS yalnızca, diğer yazılımların çalışmasına olanak vermekle kalmaz, aynı zamanda bilgisayarınızın neyi nasıl yaptığı üzerinde size tam denetim sağlar.

Bilgisayar kapalı iken MS-DOS diskte durur. Her ne kadar özel bir yazılım da olsa, MS-DOS eninde sonunda bir yazılımdır, yani o da bilgisayarların kullandığı diğer bilgi toplulukları gibi bir dizi dosya içinde yer alır.

Eğer bir sabit disk varsa, MS-DOS büyük olasılıkla onun içindedir (bilgisayar dağıtıcısı ya da sistemi kuran kimse tarafından yerleştirilmiş olabilir). Eğer bilgisayarda sabit disk (HDD) yoksa, MS-DOS’un disketlerden kullanılması gerekir.

MS-DOS’un Tarihçesi[değiştir | kaynağı değiştir]

MS-DOS, 1981’de piyasaya sürülüşünden beri birkaç kez değişikliğe uğramıştır. İlk sürümün numarası 1.00’dı. MS-DOS’un zaman zaman değiştirilmesinin amacı, daha gelişmiş donanımlardan yararlanmak ve önceki hataları düzeltmektir. Sisteminizi başlattığınızda MS-DOS, kullandığınız sürümün numarasını ekranda gösteriyor olabilir.

MS-DOS’un yeni bir sürümü çıktığında, eğer numarasının ondalık noktasından sonra değişiklik varsa (örnek 6.0’dan 6.2’ye), bu küçük bir değişiklik gösterir. Bu durumda MS-DOS öz olarak önceki sürüme göre pek değişiklik içermez. Ondalık noktasının önündeki sayının değişmesi ise büyük bir değişiklik gösterir. Örneğin sürüm 6, sürüm 5'te olmayan birçok yeni özellik getirmiştir.

MS-DOS’ un yeni sürümleri eskilerine göre daha güçlü ve gelişmiş olsalar da öncekilerle uyumlu kalırlar. Bu yüzden, diyelim ki sürüm 2.1’i kullanıyorken başka bir sürümle çalışmaya başladığınızda, tüm bilgilerinizi, deneyiminizi, dosya ve disklerinizi eskisi gibi kullanabilirsiniz. Örneğin, MS-DOS 3.0’da kullandığınız bir dosyayı 5.0 sürümünde kullanabilirsiniz ama 5.0’da kullandığınız bir dosyayı 3.0’da kullanamayabilirsiniz.

MS-DOS'un 3.30'dan sonraki sürümleri şöyledir;

 • MS-DOS 3.30
 • MS-DOS 4.01
 • MS-DOS 5.0
 • MS-DOS 6.0
 • MS-DOS 6.1
 • MS-DOS 6.20
 • MS-DOS 6.22
 • MS-DOS 6.23
 • MS-DOS 7.0
 • MS-DOS 7.1
 • MS-DOS 7.2
 • MS-DOS 8.0

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Nedir? :Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? ile ilgili Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Ne Demektir? Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Açıklaması Nedir? Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Cevabı Nedir? Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Açıklaması? :Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Gerçek mi? :Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? ile ilgili Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Hakkında? :Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? ile ilgili Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? burada bulabilirsiniz. Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Disk Operating System nedir?, Disk Operating System anlamı nedir?, Disk Operating System ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Chrome Division, İsrail Devleti, Panzhou, Ispartakule Tren İstasyonu, 1992 yapımı Türk filmleri, Grand Theft Auto III karakterleri listesi, grand theft auto iii karakterleri listesi, Pankreas kanseri, Sergüzeşt, Mustafa Topaloğlu, Fiilimsi, Ornithodoros arenicolous, Afrika imparatorlukları listesi, Nunatsiavut İnuitçesi, Ornithodoros concanensis, Biyomekanik, Müslüman, Monte San Giusto, Aivilik İnuitçesi, Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım, Deutsche Welle, Uzun Parlamento, Tivibu, Julianne Moore, İnci Özdil, Alashkert Stadium, Yeniler ve Yeni Kalanlar, Muhsinzade Mehmed Paşa, Paskuqan, Kadir Gecesi, Ornithodoros knoxjonesi, Karolenj, İngiliz İç Savaşı zaman çizelgesi, Ornithodoros macmillani, Kujataa, Leonie Forbes, Kuzey Irak, Üsküp Bölgesi, Balıkesir Kongresi, Ünaldı, Bitlis, Mehmed Zeki Paşa, Hermetika, Ehrimen, Siirtte 1946 Türkiye yerel seçimleri, Balıkçılık bilimi, Ornithodoros cavernicolous, 2005 Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası, Eskimolar, Azygopleon, İvme, Haber kipi, Mall of the Emirates, Bağımlı ülkeler, Kanadada insan hakları, Satya Nadella, UEFA ülkeler sıralaması, Güvenlik Komitesi (İngiltere), Savoy Dükalığı, Samsung Galaxy A42 5G, Elassoctenus, Jezebel, Hergün (gazete), Kümes kenesi, Ornithodoros, Batı Kanada İnuitçesi, Samandağı, Kirpi kenesi, Tolay kenesi, Turan kenesi, Nunavik İnuitçesi, Ulu lider, Dark Passage, Gustavo Henrique, Nunavik, Zoli Ádok, Nelson Tapia, Tozkoparan İskender bölümleri listesi, Sosyal bilim, Kivalliq İnuitçesi, Camii, Geçmiş şeriatler, J. Posadas, Tayshaun Prince, Eimuntas Nekrosius, 1585, Abutiu, Bothriocroton, Colin Chapman, Zoltán Fábri, Anadolu rock, Güneş yelkeni, İnternet sayfası, Sinan Kaloğlu, Avokado üretimine göre ülkeler listesi, Christian Noboa, Arnavutluk bayrağı, 1. FC Köln II, Selman, Eyyübiye, José Luis Chilavert, Akıllı kart,
Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?,