Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir?

Deplasman golü kuralı Nedir?

Deplasman golü kuralı Nedir?, Deplasman golü kuralı Nerededir?, Deplasman golü kuralı Hakkında Bilgi?, Deplasman golü kuralı Analizi?

Deplasman golü kuralı ilgili

Deplasman golü kuralı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. 

Deplasman golü kuralı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Deplasman golü kuralı

Deplasman golü kuralı Ne Anlama Gelir Deplasman golü kuralı Anlamı Deplasman golü kuralı Nedir

Deplasman golü kuralı Ne Anlam Taşır Deplasman golü kuralı Neye İşarettir Deplasman golü kuralı Tabiri Deplasman golü kuralı Yorumu ,Deplasman golü kuralı Kelimesi Bulunamadı.

Deplasman golü kuralı Kelimesi

Lütfen Deplasman golü kuralı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.

Deplasman golü kuralı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Deplasman golü kuralı Kelimesinin Anlamı? Deplasman golü kuralı Ne Demek? ,Deplasman golü kuralı Ne Demektir?

Deplasman golü kuralı Ne Demektir?

Deplasman golü kuralı Analizi? , Deplasman golü kuralı Anlamı Nedir? Deplasman golü kuralı Ne Demektir? , Deplasman golü kuralı Açıklaması Nedir? ,Deplasman golü kuralı Cevabı Nedir? Deplasman golü kuralı Kelimesinin Anlamı? Deplasman golü kuralı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Deplasman golü kuralı Kelimesinin Anlamı Ne demek? Deplasman golü kuralı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?


Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir?

Deplasman golü kuralı

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Deplasman golü kuralı, futbol ve diğer sporlarda, çift maçlı eleme sistemiyle oynanan turlarda eşitliği bozmak için kullanılan bir yöntem. Deplasman golü kuralına göre, iki maç toplamında sonuçlar eşitse, deplasmanda daha fazla gol atan takım kazanır. Bu durum, zaman zaman "deplasmanda atılan goller iki gol sayılır" diye de bilinmektedir.[1]

Deplasman golü kuralı çoğunlukla ilk sonucun iki karşılaşmanın sonuçları toplanarak elde edildiği iki ayaklı turlarda kullanılır. Çoğu turnuvada deplasman golü kuralı, beraberliği bozmak için kullanılan ilk kuraldır, eğer bu durumda da eşitlik bozulmuyorsa ikinci olarak seri penaltı atışlarına geçilir. Kurallar bazen değişkenlik gösterebilir: deplasman golü bazen ikinci ayak sonunda uygulanırken, bazen uzatma süresi sonunda, bazen de her ikisinin sonunda uygulanabilir. Kural ilk olarak 1965 yılında UEFA tarafından kullanılmaya başlanmış olup 24 Haziran 2021 tarihinde UEFA tarafından yürürlükten kaldırılmıştır.

Kullanımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Deplasman golü kuralı, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, CAF Şampiyonlar Ligi, CAF FIFA Konfederasyonlar Kupası, FIFA Dünya Kupası ve Avrupa Futbol Şampiyonası'nda olduğu gibi iki ayaklı olarak oynanan çoğu turnuvada kullanılmaktadır.

Tüm turnuvalar bu kuralı kullanmayabilir. Örneğin, 2005'ten önce CONMEBOL deplasman golü kuralını da uzatmayı da Copa Libertadores dahil hiçbir turnuvada kullanmıyordu. Eşitlik bozulmayan turlarda direkt olarak penaltı vuruşlarına geçiliyordu. 2005 yılında Copa Libertadores'e uzatma oynanmadan deplasman golü kuralı getirildi.

İngiliz futbolunda EFL Cup'taki iki ayaklı turlarda sadece uzatma sonunda deplasman golü kuralı uygulanır. İkinci maç sonunda toplamda iki takımın gol sayıları eşitse, deplasman golüne bakılmaksızın maç uzatmaya gider.

English Football League'e yükselme maçları iki ayaklı olmasına rağmen 2000 yılından beri deplasman golü kuralı uygulanmamaktadır. Bu kuralla uzatma dakikalarında atılan gol iki gol olarak sayıldığı için ligi daha aşağıda bitiren takım ikinci ayağı deplasmanda oynayarak avantaj sağlıyordu. Maç uzadığında, iki gol sayılacak bir gol atmak 30 dakikaları daha oluyordu.

Deplasman golü, bazı turnuvalarda grup aşamalarında eşitliği bozmak için de kullanılabilir. Örneğin, UEFA Şampiyonar Ligi[2] ve UEFA Kupası'nda[3] deplasman golü, eşitlik durumunda kullanılacak üçüncü yöntemdir. 2000-01 UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda, Olimpik Lyon, deplasman golü ile Olympiacos önünde grubu ikinci sırada bitirmiştir.[4]

Deplasman golü kuralı, ilk olarak 1965-66 UEFA Kupa Galipleri Kupası'nda Budapest Honvéd ikinci turda Dukla Praha'ı elediğinde uygulandı. Fuar Şehirleri Kupası'nda 1966-67'de,[5] Şampiyon Kulüpler Kupası ilk turunda 1967-68'de, ikinci turda 1968-69'da ve sonraki turlarda 1970-71'de kullanılmaya başladı.

Anormallikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Aynı stadyumu kullanan iki takım, bir turnuvada eşleştiğinde kural yine de uygulanmaktadır. Örneğin, 2002-03 UEFA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Inter Milan ve Milan eşleşti ve iki ayak da Giuseppe Meazza Stadyumunda oynandı. Alınan sonuçlar:

 • Birinci ayak: AC Milan 0 - 0 Inter Milan
 • İkinci ayak: Inter Milan 1 - 1 AC Milan

oldu ve toplam sonuç 1-1 olmasına rağmen, AC Milan ikinci maçta deplasman takımı olduğu için tur atladı. Bu örnekteki gibi durumlarda, iki maçta da ev sahibi görünen takım taraftarlarına daha fazla bilet ayrıldığı için uygulama nedensiz değildir. Örneğin Brezilya'da Copa do Brasil maçlarında bu durumla karşılaşılması halinde o turda deplasman golünün kullanılmayacağı kurallarda belirtilmiştir. 2006 yılında Flamengo ve Vasco da Gama arasında oynanan iki ayaklı finalde bu durumla karşılaşılmış ve kural uygulanmamıştır.

1991 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası play-offunda Avustralya ile İsrail arasında oynanan turun iki maçı da İlk İntifada'dan doğan güvenlik açığı sebebiyle Avustralya'da oynanmasına rağmen; Avustralya deplasman golü ile tur atlayan taraf olmuştur.[6] Aynı durum 2010 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Bahamalar ile Britanya Virjin Adaları arasında oynanan turda da yaşanmıştır. İki ayak da Bahamalarda oynanırken, Bahamalar deplasman golü ile turu geçmiştir.[7]

Uluslararası bir turnuvada bu kuralın hakem tarafından yanlış uygulamasına en az bir kez rastlanmıştır. 1971-72 UEFA Kupa Galipleri Kupası ikinci turunda Rangers ile Sporting Lizbon arasında oynanan karşılaşmalar aşağıdaki sonuçlarla bitmiştir:

 • Birinci ayak: Rangers 3 - 2 Sporting
 • İkinci ayak, 90 dakika sonunda: Sporting 3 - 2 Rangers
 • İkinci ayak, uzatma sonunda: Sporting 4 - 3 Rangers

Sonuç olarak toplamda takımlar 6-6 berabere olduğu için hakem maçı penaltılara götürmüş, Sporting penaltı atışlarını 3-0 kazanmıştır. Fakat, Rangers ikinci maçın uzatma dakikalarında bir gol bulduğu için deplasmanda bir gol daha fazla atarak avantajlı duruma geldiğinden kurallara göre tur atlaması gerekiyordu. Maç sonrası Rangers tur atlatıldı ve takım sonunda o sezon kupayı kazandı.

CONCACAF'ın CONCACAF Şampiyonlar Ligi için farklı bir kuralı vardır. İkinci maç sonunda deplasman golü dikkate alınırken, maçın uzatmaya gitmesi durumunda, uzatma sonunda deplasman golüne bakılmaz. 2008-09 sezonunda Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Cruz Azul ile Puerto Rico Islanders şu sonuçları almıştır:

 • Birinci ayak: Puerto Rico Islanders 2 - 0 Cruz Azul
 • İkinci ayak, 90 dakika sonunda: Cruz Azul 2 - 0 Puerto Rico Islanders
 • İkinci ayak, uzatma sonunda: Cruz Azul 3 - 1 Puerto Rico Islanders

UEFA kurallarına göre Puerto Rico Islanders'ın tur atlaması gerekirken CONCACAF uzatma sonunda bu kuralı uygulamadığından maç penaltı atışlarına gitmiş ve Cruz Azul 4-2 kazanmıştır.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Aşağıda farklı turnuvalarda kuralı farklı uygulamalarının bir özeti yer almaktadır. Tüm uygulamalarda (Meksika Primera División play-offları hariç. Bu turnuvada eşitlik durumunda normal sezonu üst sırada bitiren takım kazanmış sayılır), eşitlik hala bozulmuyorsa sonraki aşama olarak penaltı atışlarına geçilir.

İkinci ayakta normal sürenin tamamlanması sonrası eşitlik bozulmadıysa
Normal süre sonunda deplasman golü uygulanıyor mu? Uzatma süresi oynanıyor mu? Uzatma sonunda deplasman golü uygulanıyor mu? Örnekler
Evet Evet Evet UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi
Evet Evet Hayır CONCACAF Şampiyonlar Ligi
Evet Hayır - Copa Libertadores ve Copa Sudamericana (finaller hariç)
Hayır Evet Evet EFL Cup yarı finalleri
Hayır Evet Hayır Copa Libertadores ve Copa Sudamericana finalleri; Football League yükselme play-off yarı finalleri
Hayır Hayır - Liga MX play-offları

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Örneğin: IFAB (Temmuz 2007). "Procedures to determine the winner of a match or home-and-away". Laws of the Game 2007/2008 (PDF). Zürih: FIFA. s. 54. 3 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 8 Temmuz 2008. Away Goals: Competition rules may provide that where teams play each other home and away, if the scores are equal after the second match, any goals scored at the ground of the opposing team will count double. 
 2. ^ "Regulations of the UEFA Champions League 2006–07, Rule 4.05" (PDF). UEFA. Mart 2006. 12 Mart 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 11 Aralık 2006. If two or more teams are equal on points on completion of the group matches, the following criteria are applied to determine the rankings:
  a) higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question;
  b) superior goal difference from the group matches played among the teams in question;
  c) higher number of goals scored away from home in the group matches played among the teams in question;
  d) superior goal difference from all group matches played;
  e) higher number of goals scored in all group matches played;
  f) higher number of coefficient points accumulated by the club in question, as well as its association, over the previous five seasons.  139. harf sırasında bulunan |alıntı= parametresi line feed character içeriyor (yardım)
 3. ^ "Regulations of the UEFA Cup 2006–07, Rule 4.06" (PDF). UEFA. Mart 2006. 29 Haziran 2006 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 11 Aralık 2006. If two or more teams are equal on points on completion of the group matches, the following criteria are applied to determine the rankings:
  a) superior goal difference from all group matches played;
  b) higher number of goals scored;
  c) higher number of goals scored away;
  d) higher number of wins;
  e) higher number of away wins;
  f) higher number of coefficient points accumulated by the club in question, as well as its association, over the previous five seasons.  139. harf sırasında bulunan |alıntı= parametresi line feed character içeriyor (yardım)
 4. ^ Slavík, Jirí (15 Nisan 2004). "UEFA European Competitions 2000–01: UEFA Champions League 2000–01: Group C". RSSSF. 29 Mayıs 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Mayıs 2008. 
 5. ^ Zea, Antonio (9 Ocak 2008). "European Champions' Cup and Fairs' Cup 1966-67 - Details". RSSSF. 19 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Haziran 2008. 
 6. ^ "Okyanusya U-20 FIFA Dünya Kupası 1991 Elemeleri". 19 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Aralık 2011. 
 7. ^ Bermuda and Bahamas march on, FIFA.com

Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Nedir? :Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? ile ilgili Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Ne Demektir? Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Açıklaması Nedir? Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Cevabı Nedir? Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Açıklaması? :Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Gerçek mi? :Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? ile ilgili Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Hakkında? :Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? ile ilgili Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Deplasman golü kuralı nedir?, Deplasman golü kuralı anlamı nedir?, Deplasman golü kuralı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kategori:RTS Widzew Łódź sporcuları, Slovakyada din, Casus belli, Doğrudan yönetilen belediye, Burulma çubuğu, 1958, Yazmaç, Metafizik (Aristoteles), Ahit İbranicesi, Sinüs (matematik), Peter Grünberg, Kladistik, Hubert Green, Uusikaupunki, Kafkas Savaşı, 2014 FIFA Dünya Kupası elemeleri (CAF), Zurna, Suluova, Movies 24, GameRankings, PubChem, Üç Meleğin Mesajı, Klasik Türk müziği, Castricum, Kullanıcı:Maurice Flesier, Ölü gömme töresi, Sınıf (film), Oyuncu seçimi, Bekim Balaj, Kategori:İstanbul doğumlu kadın şarkıcılar, Fransız mutfağı, Eugeniusz Faber, Ulusal kütüphane, Cyprus Broadcasting Corporation, Kategori:SC Olhanense futbolcuları, Eric F. Wieschaus, Lexus IS, Louvre, Columbus Blue Jackets, Vetlanda, Abidin Dino, Vincent and the Doctor, Mojave, Bava Kama, Nogay Orda, Simon Deli, Hand Shakers, Çin Devrimi, Ümit Bozkurt, Heinz Hitler, Paralel hesaplama, Myriapoda, Aceroteta, Miles Plumlee, Hidrojen tellürit, Formül, Sıra teorisi, Diyakoz Leon, Aureliu Ciocoi, Ahmet Fahrettin Bey, Tolyatti, Chanson, Afrika fili, Valerie Bertinelli, Troposfer, Zorin OS, Trance müzik, Ulaş Muharebesi, Evrensel cebir, Aliii, Fügen Ok, Notokorda, NGC 5398, Sinanoba, SACD, Tekfur, 2004 Sedat Simavi Ödülleri, Miyelin, Dobiran, Western, Shenzhen Airlines, Trablusgarp Cumhuriyeti, Aşk Hırsızı (film, 1963), Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Planck zamanı, CONMEBOL, Ereşkigal, Berk Atan, Sikloalkan, Endometrium, 32 farz, Lior Refaelov, Kategori:Bulgaristandaki sıradağlar, Özay Fecht, Aşık Oldum, Kategori:Landkreis München, Allium ampeloprasum, TCDD 7. Bölge, Kayseride Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri, Hun İmparatorluğu,
Douglas Pereira dos Santos Kimdir? Douglas Pereira dos Santos Nereli Douglas Pereira dos Santos Kaç Yaşında?, Gunnar Heidar Thorvaldsson Kimdir?, Turgay Gölbaşı Kimdir?, Pervin Nedim Bal Kimdir? Pervin Nedim Bal Nereli Pervin Nedim Bal Kaç Yaşında?, Ziya İshan Kimdir? Ziya İshan Nereli Ziya İshan Kaç Yaşında?, Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kimdir? Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Nereli Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Thomas Heurtaux Kimdir?, Sinan Turan Kimdir?, Çeltikçi Nüfusu Kaçtır , Çeltikçi Kaç Mahallesi Vardır? , Çeltikçi Köyleri , Çeltikçi Tarihi , Çeltikçi Mahalleleri, Pervin Erdem Kimdir? Pervin Erdem Nereli Pervin Erdem Kaç Yaşında?, Ziya İhsan Kimdir? Ziya İhsan Nereli Ziya İhsan Kaç Yaşında?, Doudou Mangni Kimdir? Doudou Mangni Nereli Doudou Mangni Kaç Yaşında?, Bernd Thijs Kimdir?, Aykut Turan Kimdir?, Pervin Dallıağ Kimdir? Pervin Dallıağ Nereli Pervin Dallıağ Kaç Yaşında?, Ziya Eryılmaz Kimdir? Ziya Eryılmaz Nereli Ziya Eryılmaz Kaç Yaşında?, Giovani dos Santos Kimdir? Giovani dos Santos Nereli Giovani dos Santos Kaç Yaşında?, Thievy Bifouma Kimdir?, Önder Turacı Kimdir?, Şanlıurfa Nüfusu Kaçtır Şanlıurfa Kaç İlçesi Vardır? Şanlıurfa Köyleri Şanlıurfa Tarihi Şanlıurfa Mahalleleri, Çavdır Nüfusu Kaçtır , Çavdır Kaç Mahallesi Vardır? , Çavdır Köyleri , Çavdır Tarihi , Çavdır Mahalleleri, Perran Yavuz Kimdir? Perran Yavuz Nereli Perran Yavuz Kaç Yaşında?, Ziya Ekrem Bayrak Kimdir? Ziya Ekrem Bayrak Nereli Ziya Ekrem Bayrak Kaç Yaşında?, Dória Kimdir? Dória Nereli Dória Kaç Yaşında?, Thierry Fidjeu-Tazemeta Kimdir?, Onur Tuncer Kimdir?, Perran Fügen Özülkü Kimdir? Perran Fügen Özülkü Nereli Perran Fügen Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Çelebi Kimdir? Ziya Çelebi Nereli Ziya Çelebi Kaç Yaşında?, Donis Avdijaj Kimdir? Donis Avdijaj Nereli Donis Avdijaj Kaç Yaşında?, Thibault Moulin Kimdir?, Tuncer Çimenli Kimdir?, Bucak Nüfusu Kaçtır , Bucak Kaç Mahallesi Vardır? , Bucak Köyleri , Bucak Tarihi , Bucak Mahalleleri, Perran F Özülkü Kimdir? Perran F Özülkü Nereli Perran F Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Ceren Kimdir? Ziya Ceren Nereli Ziya Ceren Kaç Yaşında?, Mitchell Donald Kimdir? Mitchell Donald Nereli Mitchell Donald Kaç Yaşında?, Theódór Elmar Bjarnason Kimdir?, Emrah Tuncel Kimdir?, Perran F Kutlu Kimdir? Perran F Kutlu Nereli Perran F Kutlu Kaç Yaşında?, Ziya Celayiroğlu Kimdir? Ziya Celayiroğlu Nereli Ziya Celayiroğlu Kaç Yaşında?, Álvaro Domínguez Kimdir? Álvaro Domínguez Nereli Álvaro Domínguez Kaç Yaşında?, Théo Mendy Kimdir?, Fevzi Tuncay Kimdir?, Altınyayla Nüfusu Kaçtır , Altınyayla Kaç Mahallesi Vardır? , Altınyayla Köyleri , Altınyayla Tarihi , Altınyayla Mahalleleri, Perizat Urfalı Kimdir? Perizat Urfalı Nereli Perizat Urfalı Kaç Yaşında?, Ziya Aydin Kimdir? Ziya Aydin Nereli Ziya Aydin Kaç Yaşında?, Domagoj Vida Kimdir? Domagoj Vida Nereli Domagoj Vida Kaç Yaşında?, Theo Bongonda Kimdir?, Mehmet Ali Tunç Kimdir?, Perim Ozan Kimdir? Perim Ozan Nereli Perim Ozan Kaç Yaşında?, Ziya Avşar Kimdir? Ziya Avşar Nereli Ziya Avşar Kaç Yaşında?, Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kimdir? Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Nereli Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Emmanuel Tetteh Kimdir?, Halil İbrahim Tuna Kimdir?, Sivas Nüfusu Kaçtır Sivas Kaç İlçesi Vardır? Sivas Köyleri Sivas Tarihi Sivas Mahalleleri, Ağlasun Nüfusu Kaçtır , Ağlasun Kaç Mahallesi Vardır? , Ağlasun Köyleri , Ağlasun Tarihi , Ağlasun Mahalleleri, Perihan Uysal Kimdir? Perihan Uysal Nereli Perihan Uysal Kaç Yaşında?, Ziya Avcı Kimdir? Ziya Avcı Nereli Ziya Avcı Kaç Yaşında?, Bořek Dočkal Kimdir? Bořek Dočkal Nereli Bořek Dočkal Kaç Yaşında?, Teófilo Gutiérrez Kimdir?, Mehmet Uğur Tülümen Kimdir?, Perihan Sevde Nacak Kimdir? Perihan Sevde Nacak Nereli Perihan Sevde Nacak Kaç Yaşında?, Ziya Aksoy Kimdir? Ziya Aksoy Nereli Ziya Aksoy Kaç Yaşında?, Silvian Dobre Kimdir? Silvian Dobre Nereli Silvian Dobre Kaç Yaşında?, Rodrigo Tello Kimdir?, Aaron Tshibola Kimdir?, Burdur Nüfusu Kaçtır , Burdur Kaç Mahallesi Vardır? , Burdur Köyleri , Burdur Tarihi , Burdur Mahalleleri, Perihan Kuturman Kimdir? Perihan Kuturman Nereli Perihan Kuturman Kaç Yaşında?, Zişan Sarı Kimdir? Zişan Sarı Nereli Zişan Sarı Kaç Yaşında?, Milton do Ó Kimdir? Milton do Ó Nereli Milton do Ó Kaç Yaşında?, Alex Telles Kimdir?, Eren Tozlu Kimdir?, Perihan Korkut Kimdir? Perihan Korkut Nereli Perihan Korkut Kaç Yaşında?, Zinare Xamo Kimdir? Zinare Xamo Nereli Zinare Xamo Kaç Yaşında?, Dmitro Korkişko Kimdir? Dmitro Korkişko Nereli Dmitro Korkişko Kaç Yaşında?, Admir Teli Kimdir?, Murat Tosun Kimdir?, Yeniçağa Nüfusu Kaçtır , Yeniçağa Kaç Mahallesi Vardır? , Yeniçağa Köyleri , Yeniçağa Tarihi , Yeniçağa Mahalleleri, Perihan Korkmaz Kimdir? Perihan Korkmaz Nereli Perihan Korkmaz Kaç Yaşında?, Zileli Alkım Kimdir? Zileli Alkım Nereli Zileli Alkım Kaç Yaşında?, Dmitro Hreçişkin Kimdir? Dmitro Hreçişkin Nereli Dmitro Hreçişkin Kaç Yaşında?, Teenage Hadebe Kimdir?, Berat Tosun Kimdir?, Perihan Anaç Kimdir? Perihan Anaç Nereli Perihan Anaç Kaç Yaşında?, Zikri Altun Kimdir? Zikri Altun Nereli Zikri Altun Kaç Yaşında?, Johan Djourou Kimdir? Johan Djourou Nereli Johan Djourou Kaç Yaşında?, Bernard Tchoutang Kimdir?, Alaattin Tosun Kimdir?, Sinop Nüfusu Kaçtır Sinop Kaç İlçesi Vardır? Sinop Köyleri Sinop Tarihi Sinop Mahalleleri, Seben Nüfusu Kaçtır , Seben Kaç Mahallesi Vardır? , Seben Köyleri , Seben Tarihi , Seben Mahalleleri, Perihan Akbıyık Kimdir? Perihan Akbıyık Nereli Perihan Akbıyık Kaç Yaşında?, Zihni Küçümen Kimdir? Zihni Küçümen Nereli Zihni Küçümen Kaç Yaşında?, Arnaud Djoum Kimdir? Arnaud Djoum Nereli Arnaud Djoum Kaç Yaşında?, Taye Taiwo Kimdir?, Aydın Toscalı Kimdir?, Peri Efe Kimdir? Peri Efe Nereli Peri Efe Kaç Yaşında?, Ziba Akkerman Kimdir? Ziba Akkerman Nereli Ziba Akkerman Kaç Yaşında?, Serge Djiehoua Kimdir? Serge Djiehoua Nereli Serge Djiehoua Kaç Yaşında?, Taşkın İlter Kimdir?, Emre Torun Kimdir?, Mudurnu Nüfusu Kaçtır , Mudurnu Kaç Mahallesi Vardır? , Mudurnu Köyleri , Mudurnu Tarihi , Mudurnu Mahalleleri,