Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir?

Dekatlon Nedir?

Dekatlon Nedir?, Dekatlon Nerededir?, Dekatlon Hakkında Bilgi?, Dekatlon Analizi? Dekatlon ilgili Dekatlon ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Dekatlon ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Dekatlon Ne Anlama Gelir Dekatlon Anlamı Dekatlon Nedir Dekatlon Ne Anlam Taşır Dekatlon Neye İşarettir Dekatlon Tabiri Dekatlon Yorumu 

Dekatlon Kelimesi

Lütfen Dekatlon Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Dekatlon İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Dekatlon Kelimesinin Anlamı? Dekatlon Ne Demek? ,Dekatlon Ne Demektir? Dekatlon Ne Demektir? Dekatlon Analizi? , Dekatlon Anlamı Nedir?,Dekatlon Ne Demektir? , Dekatlon Açıklaması Nedir? ,Dekatlon Cevabı Nedir?,Dekatlon Kelimesinin Anlamı?,Dekatlon Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Dekatlon Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Dekatlon Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Dekatlon Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Dekatlon Kelimesinin Anlamı Nedir? Dekatlon Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Dekatlon Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Dekatlon Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Dekatlon - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Dekatlon

Dekatlon Nedir? Dekatlon Ne demek? , Dekatlon Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Dekatlon Kelimesinin Anlamı? Dekatlon Ne Demek? Dekatlon Ne Demektir? ,Dekatlon Analizi? Dekatlon Anlamı Nedir? Dekatlon Ne Demektir?, Dekatlon Açıklaması Nedir? , Dekatlon Cevabı Nedir? , Dekatlon Kelimesinin Anlamı?


Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir?

Dekatlon

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Dekatlon, atletizmde 10 pist ve saha yarışından oluşan etkinlik. Bu yarışma peş peşe iki gün içerisinde gerçekleşir ve atletlerin tüm branşlardaki performansı değerlendirilir. Performanslar IAAF'ın (Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği) hazırladığı tüm branşların derecelerinin karşılığı olan bir puan cetveline göre yapılır. Atletin hangi branşta, kaçıncı olduğunun önemi yoktur. Önemli olan, 10 yarışma bittiğindeki toplam puandır. Dekatlon, 1912'de ortaya çıkıp, aynı tarihte Olimpiyat Oyunları programına dahil edildi. Oyunların sırası 1914'ten beri aynıdır. Erkekler dekatlona katılım gösterirken kadınlar heptatlon yarışmalarına katılırlar.

Dünya rekoru 9045 puanla Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Ashton Eaton'a aittir. Çek atlet Roman Šebrle ise 9023 puanla 9000 puanın ötesini gören ilk atlet olmuştur. Türkiye rekoru ise, 7757 puanla Alper Kasapoğlu'nundur.

Dekatlon yarışma dalları[değiştir | kaynağı değiştir]

İki günlük bu yarışlar, 10 atletizm dalını içermektedir. İlk günkü yarışlarda, yarışçıların hızı ve kuvveti ölçülürken, ikinci günde dayanıklılıkları ve teknik becerileri sınava tabi tutulur. Final sıralamalarında yer alabilmek için, atletler bütün dallarda yarışmalıdır.

1. Gün:

2. Gün:

Olimpiyatlarda Dekatlon[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Altın Gümüş Bronz
1912 Jim Thorpe (USA) Hugo Wieslander (SWE) Charles Lomberg (SWE)
1920 Helge Løvland (NOR) Brutus Hamilton (USA) Bertil Ohlsson (SWE)
1924 Harold Osborn (USA) Emerson Norton (USA) Aleksander Klumberg-Kolmpere (EST)
1928 Paavo Yrjölä (FIN) Akilles Järvinen (FIN) Ken Doherty (USA)
1932 Jim Bausch (USA) Akilles Järvinen (FIN) Wolrad Eberle (GER)
1936 Glenn Morris (USA) Bob Clark (USA) Jack Parker (USA)
1948 Bob Mathias (USA) Ignace Heinrich (FRA) Floyd Simmons (USA)
1952 Bob Mathias (USA) Milton Campbell (USA) Floyd Simmons (USA)
1956 Milton Campbell (USA) Rafer Johnson (USA) Wassili Kusnezow (URS)
1960 Rafer Johnson (USA) Yang Chuan-Kwang (TAI) Wassili Kusnezow (URS)
1964 Willi Holdorf (EUA)/(FRG) Rein Aun (URS) Hans-Joachim Walde (EUA)/(FRG)
1968 Bill Toomey (USA) Hans-Joachim Walde (FRG) Kurt Bendlin (FRG)
1972 Nikolai Awilow (URS) Leonid Litwinenko (URS) Ryszard Katus (POL)
1976 Bruce Jenner (USA) Guido Kratschmer (FRG) Nikolai Awilow (URS)
1980 Daley Thompson (GBR) Juri Kuzenko (URS) Sergej Shelanow (URS)
1984 Daley Thompson (GBR) Jürgen Hingsen (FRG) Siegfried Wentz (FRG)
1988 Christian Schenk (GDR) Torsten Voss (GDR) Dave Steen (CAN)
1992 Robert Zmelík (TCH) Antonio Peñalver (ESP) Dave Johnson (USA)
1996 Dan O'Brien (USA) Frank Busemann (GER) Tomáš Dvořák (CZE)
2000 Erki Nool (EST) Roman Šebrle (CZE) Chris Huffins (USA)
2004 Roman Šebrle (CZE) Bryan Clay (USA) Dmitriy Karpov (KAZ)
2008 Bryan Clay (ABD) Andrei Krauchanka (BLR) Leonel Suarez (CUB)

Dünya Şampiyonalarında[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Altın Gümüş Bronz
1983 Daley Thompson (GBR) Jürgen Hingsen (FRG) Siegfried Wentz (FRG)
1987 Torsten Voss (GDR) Siegfried Wentz (FRG) Pawel Tarnowetski (URS)
1991 Dan O'Brien (USA) Mike Smith (CAN) Christian Schenk (GER)
1993 Dan O'Brien (USA) Eduard Hämäläinen (FIN) Paul Meier (GER)
1995 Dan O'Brien (USA) Eduard Hämäläinen (FIN) Mike Smith (CAN)
1997 Tomáš Dvořák (CZE) Eduard Hämäläinen (FIN) Frank Busemann (GER)
1999 Tomáš Dvořák (CZE) Dean Macey (GBR) Chris Huffins (USA)
2001 Tomáš Dvořák (CZE) Erki Nool (EST) Dean Macey (GBR)
2003 Tom Pappas (USA) Roman Šebrle (CZE) Dimitri Karpow (KAZ)
2005 Bryan Clay (USA) Roman Šebrle (CZE) Attila Zsivóczky (HUN)
2007 Roman Šebrle (CZE) Maurice Smith (JAM) Dimitri Karpov (KAZ)
2009 Trey Hardee (USA) Leonel Suárez (CUB) Aleksandr Pogorelov (Rus)

Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Nedir? :Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? ile ilgili Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Ne Demektir? Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Açıklaması Nedir? Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Cevabı Nedir? Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Açıklaması? :Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Gerçek mi? :Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? ile ilgili Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Hakkında? :Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? ile ilgili Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? burada bulabilirsiniz. Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Dekatlon nedir?, Dekatlon anlamı nedir?, Dekatlon ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Itaguaçu (Florianópolis), Teoman Özalp (1936 doğumlu), Gülizar (dizi), Nutasyon, Lifor, Anayasa Günü (Japonya), Fallen, Çankırıkapı Köprüsü, 1970 Tour de France, Dalton Transactions, Recep Altepe, John Howard Purnell, Ototrof canlılar, Lena Lauzemis, Channa nox, İstatistiksel model, Anayasa Anma Günü, Nurettin Yaşar, Bozlak, Lamedh, Aidi, Halıcı Damadı Mustafa Paşa, Titreşim sayısı, Patreon, Parseval teoremi, Arjen Robben, Mizancı Murat, Bernard Tschumi, Alcatraz, NGC 2056, Yat Limanı, Klasik kontrol şemasını destekleyen Wii oyunları listesi, Dolmabahçe Camii, Yitzhak Ben Zvi, Dream On, Shangzhi, Kefeli Camii, NGC 2053, NGC 2048, Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali, Tibetçe, The Spy, NGC 9, Perihan Abla, Bejeweled 2, Gilbert Adler, İşletme okulu, Hatsune Miku, Magica De Spell, Kano (spor), Radyonik, Zeynep Hanım Konağı, Hermione (mitoloji), Seymour Martin Lipset, Ulupınar, Ayaş, Oliver Wood, Sessizlik Denizi, Nighthawks, Dihidroksiaseton, Max Born, Celatiscincus, IRC komutları listesi, Ashley Crow, Akad İmparatorluğu, María Concepción César, İş tasarımı, Iasion, Grekçe, Trachenberg Kalesi, Staplehurst, Obruk Platosu, Jimmy Butler, Lobatchewsky, Uluslarüstü birlik, İran Hava Kuvvetleri, James Harden, Otto von Lossow, Sen Beni Unutamazsın, Chris Rea, TRT 2, Rachmaninov, Schwanau, Sony Ericsson K750i, Meksika pesosu, 1. Diyarbakır Kitap Fuarı, Cowley, 2021 Itzulia Basque Country, Peynirli Yumurta, Winston Churchill, North American Soccer League, Ayşe Tolga, Kemalist tarihyazımı, Çin ekonomisi, Dorin Goian, Colin Leakey, Onur Ayık, Amerind dilleri, Gianni Ambrosio, Cough Syrup, Ali Atalan,
Gülcay Kaya Kimdir?, Yirmi Sekiz Nedir?, Şefîde Ulvv Nedir?, Elektronik İsminin Anlamı Nedir?, Yarım Yığma Kâgir İsminin Anlamı Nedir?, Sözünübilmez İsminin Anlamı Nedir?, Mukaveleli İsminin Anlamı Nedir?, Porto Riko bayrağı Anlamı Nedir, Porto Riko bayrağı Nasıl Oluştu, Porto Riko bayrağı Tarihi, Porto Riko bayrağı Renkleri, Porto Riko bayrağı Tasarımı, Necdet Öztürk Kimdir?, Hüseyin Yıldızhan Kimdir?, Yirmi İki Nedir?, Elektronegatif İsminin Anlamı Nedir?, Yarım Yamalak İsminin Anlamı Nedir?, Sözüne Sahip İsminin Anlamı Nedir?, Mukataalı İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Dört Nedir?, Elektromanyetik İsminin Anlamı Nedir?, Onur Çelik Kimdir?, Hasan Alpdoğan Kimdir?, Edhem Ünal Kimdir?, Yarım Pabuçlu İsminin Anlamı Nedir?, Sözsüz İsminin Anlamı Nedir?, Mukarrer İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Dokuz Nedir?, Elektrokinezi İsminin Anlamı Nedir?, Elektrokinezi Nedir?, Ferda Kapucuoğlu Kimdir?, Yarım Boy İsminin Anlamı Nedir?, Sözlü İsminin Anlamı Nedir?, Mukannen İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Bir Nedir?, Elektrojen İsminin Anlamı Nedir?, Elektrojen Nedir?, Mehmet Tamer Cantekin Kimdir?, Tunahan Gök Kimdir?, Portekiz bayrağı Anlamı Nedir, Portekiz bayrağı Nasıl Oluştu, Portekiz bayrağı Tarihi, Portekiz bayrağı Renkleri, Portekiz bayrağı Tasarımı, Yirmi Beş Nedir?, Elektrodinamik İsminin Anlamı Nedir?, Yarım Asalak İsminin Anlamı Nedir?, Sözleşmeli İsminin Anlamı Nedir?, Mukaffa İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Altı Nedir?, Elektrobiyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Elektrobiyolojik Nedir?, Yarım Akıllı İsminin Anlamı Nedir?, Sözleşimsel İsminin Anlamı Nedir?, Beyda Nur Ayçetin Kimdir?, Mukaddes İsminin Anlamı Nedir?, Nermin Tuzcu Kimdir?, Özge Göksu Kimdir?, Aysima Mihriban Mehtap Arslan Kimdir?, Ayhan Ün Kimdir?, Elektriksiz İsminin Anlamı Nedir?, Elektriksiz Nedir?, Yarım İsminin Anlamı Nedir?, Sözgötürmez İsminin Anlamı Nedir?, Mukadder İsminin Anlamı Nedir?, Hikmet Yalım Halıcı Kimdir?, Yinelemeli Nedir?, Elektriksel İsminin Anlamı Nedir?, Ayhan Taş Kimdir?, Yarık İsminin Anlamı Nedir?, Sözel İsminin Anlamı Nedir?, Mukaddem İsminin Anlamı Nedir?, Yimsel Nedir?, Caner Öner Kimdir?, Elektrikli İsminin Anlamı Nedir?, Arslan Bolat Kimdir?, Polonya bayrağı Anlamı Nedir, Polonya bayrağı Nasıl Oluştu, Polonya bayrağı Tarihi, Polonya bayrağı Renkleri, Polonya bayrağı Tasarımı, Ayhan Sicimoğlu Kimdir?, Yarıbiçimli İsminin Anlamı Nedir?, Sözde İsminin Anlamı Nedir?, Mukabil İsminin Anlamı Nedir?, Elegant İsminin Anlamı Nedir?, Elegant Nedir?, Ayhan Pala Kimdir?, Oktay İyisaraç Kimdir?, Yarı Saydam İsminin Anlamı Nedir?, Sözbilimsel İsminin Anlamı Nedir?, Mukabelesiz İsminin Anlamı Nedir?, Eldivenli İsminin Anlamı Nedir?, Eldivenli Nedir?, Abdullah Gözen Kimdir?, İsmail Sarıboğa Kimdir?, Ayhan Öztoplu Kimdir?, Onur Yanar Kimdir?, Erkan Özçelik Kimdir?, Yrd Doç Dr Hüseyin Çelik Kimdir? Yrd Doç Dr Hüseyin Çelik Nereli Yrd Doç Dr Hüseyin Çelik Kaç Yaşında?, Yıvışık Nedir?, Eldesiz İsminin Anlamı Nedir?, Eldesiz Nedir?, Ayhan Kavas Kimdir?, Yarı Resmî İsminin Anlamı Nedir?, Söz Konusu İsminin Anlamı Nedir?, Mukabeleli İsminin Anlamı Nedir?, Yırtmaçsız Nedir?, Eldeli İsminin Anlamı Nedir?, Eldeli Nedir?, Yarı Mamul İsminin Anlamı Nedir?, Söz Dizimsel İsminin Anlamı Nedir?,