Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir?

Dassault Rafale Nedir?

Dassault Rafale Nedir?, Dassault Rafale Nerededir?, Dassault Rafale Hakkında Bilgi?, Dassault Rafale Analizi? Dassault Rafale ilgili Dassault Rafale ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Dassault Rafale ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Dassault Rafale Ne Anlama Gelir Dassault Rafale Anlamı Dassault Rafale Nedir Dassault Rafale Ne Anlam Taşır Dassault Rafale Neye İşarettir Dassault Rafale Tabiri Dassault Rafale Yorumu 

Dassault Rafale Kelimesi

Lütfen Dassault Rafale Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Dassault Rafale İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı? Dassault Rafale Ne Demek? ,Dassault Rafale Ne Demektir? Dassault Rafale Ne Demektir? Dassault Rafale Analizi? , Dassault Rafale Anlamı Nedir?,Dassault Rafale Ne Demektir? , Dassault Rafale Açıklaması Nedir? ,Dassault Rafale Cevabı Nedir?,Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı?,Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Dassault Rafale Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı Nedir? Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Dassault Rafale Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Dassault Rafale - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Dassault Rafale

Dassault Rafale Nedir? Dassault Rafale Ne demek? , Dassault Rafale Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı? Dassault Rafale Ne Demek? Dassault Rafale Ne Demektir? ,Dassault Rafale Analizi? Dassault Rafale Anlamı Nedir? Dassault Rafale Ne Demektir?, Dassault Rafale Açıklaması Nedir? , Dassault Rafale Cevabı Nedir? , Dassault Rafale Kelimesinin Anlamı?


Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir?

Dassault Rafale

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Rafale
Fransa Hava Kuvvetleri'ne ait bir Dassault Rafale B (RIAT, 2009)
Fransa Hava Kuvvetleri'ne ait bir Dassault Rafale B (RIAT, 2009)
TürüÇok Rollü Savaş Uçağı
Ulusal köken Fransa
ÜreticiDassault Aviation
İlk uçuş4 Temmuz 1986
Hizmete giriş4 Aralık 2000
DurumuEtkin hizmette
Ana kullanıcıFransa Hava Kuvvetleri
Diğer kullanıcılarFransız Donanması
Hindistan Hava Kuvvetleri
Katar Hava Kuvvetleri
Üretim aralığı1986-günümüz
Üretim sayısıyaklaşık 240 (2022 (2022) itibarıyla)[1]
Birim maliyetiRafale C: 62.1 milyon dolar (2006)
Rafale M: 67.9 milyon dolar[kaynak belirtilmeli]

Dassault Rafale (Fransızca telaffuz: [​ʁafal]) Fransa merkezli havacılık şirketi Dassault tarafından tasarlanan ve üretilen, çift motorlu, kanart delta kanatlı, çok rollü savaş uçağıdır. Geniş bir silah yelpazesine sahip olan Rafale, hava üstünlüğü, yasaklama, havadan keşif, yakın hava desteği, derinlemesine saldırı, anti-gemi saldırısı ve nükleer caydırıcılık görevlerini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Rafale, Dassault tarafından "omnirole" uçak olarak bilinir.

Teknik Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Genel özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Mürettebat: 1 ya da 2
 • Uzunluk: 15.27 m (50.1 ft)
 • Kanat genişliği: 10.90 m (35 ft 9 in)
 • Yükseklik: 5.34 m (17.5& ft)
 • Kanat alanı: 45.7 m² (492 ft²)
 • Boş ağırlık: 10,300 kg (22,708 lb) (B)[2]
9,850 kg (21,720 lb) (C)[2]
10,600 kg(23,400 lb) (M)[2]

Performans[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Maksimum hız: 1,912 km/h (1,188 mph; 1,160 kn) yüksek irtifada / Mach 1.8
1,390 km/h (860 mph; 750 kn) düşük irtifada
 • Süpersonik hız[4]: Mach 1.8[5]
 • Muharebe yarıçapı: 1,850 km (1,150 mi; 1,000 nmi)
 • Gemi menzili: 3,700 km (2,300 mi, 2,000 nmi)
 • Servis tavanı: 16,800 m (55,000 ft)
 • G limiti: +9/−3.6 (+11 acil durumlarda)[6][7]
 • Tırmanma hızı: 304.8 m/s (60,000 ft/min)
 • Kanat yüklemesi: 328 kg/m² (67 lb/sq ft)
 • İtiş/Ağırlık: 0.988 (%100 yakıt, 2 EM 2A2 füzesi ve 2 IR A2A füzesi ile) B versiyonu

Silahlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Top: 1× 30 mm (1.18 in) GIAT 30/M791 125 mermili makineli top
 • Pilonlar: Hava Kuvvetleri versiyonu için 14 (Rafale B/C), Donanma versiyonu için 13 (Rafale M) 9.500 kg (20.900 lb) harici yakıt ve mühimmat kapasitesi ve aşağıdaki kombinasyonlar:

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Indian Defence Review 37.1 (Jan-Mar 2022), ISSN: 0970-2512, P. 20
 2. ^ a b c "Specifications and performance data" (İngilizce). Dassault Aviation. 14 Aralık 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Haziran 2013. 
 3. ^ "M88" (İngilizce). 28 Mayıs 2015. 21 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Nisan 2017. 
 4. ^ "Fox_Three_nr_8.pdf" (PDF) (İngilizce). 22 Kasım 2007 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Kasım 2007. 
 5. ^ "Fiche Rafale le-Bourget 2011" (Fransızca). 20 Haziran 2011. 25 Şubat 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Nisan 2021. 
 6. ^ "Rafale Solo display-Display-Good weather". Rafale Solo Display (Fransızca). 1 Ocak 2013. 7 Kasım 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Kasım 2014. 
 7. ^ "Rafale Bourget Display 2011" (Fransızca). 2011. 19 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2017. 
 8. ^ "New capability for the Rafale". defense.gouv.fr (Fransızca). 27 Mart 2017. 19 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Nisan 2017. 
 9. ^ "AREOS : Airborne Reconnaissance Electro Optical System". Thales Group. 19 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ekim 2013. 
 10. ^ "TALIOS". Thales Group. 23 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Aralık 2015. 

Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Nedir? :Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? ile ilgili Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Ne Demektir? Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Açıklaması Nedir? Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Cevabı Nedir? Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Açıklaması? :Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Gerçek mi? :Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? ile ilgili Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Hakkında? :Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? ile ilgili Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? burada bulabilirsiniz. Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Dassault Rafale nedir?, Dassault Rafale anlamı nedir?, Dassault Rafale ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
1372, NGC 5102, Hukuki yorum, Mehmet Sabancı, Lana Del Rey tarafından kaydedilen yayınlanmamış şarkılar listesi, 2023 DW, Opel Wien, 1900ler, Bahai Sembolleri, Ahmed Cemil, Doki Doki Literature Club, Far Cry 3, Madencinin Kızı, Collège du Plessis, Brainly, Avrupa Sağlık Sigortası Kartı, Arctosa darountaha, Token ring, Naoya Shiga, Bam Margera, Biyoteknoloji, Necati Ateş, 1992 Portekiz Grand Prix, Diane Fleri, Nüfus, Annaka, Bucerotidae, So Excited, İbn Butlan, Hebius, Lousado, İspanya Bankası, Seyyid Kutub, Owusu Kwabena, James Meredith, Pers Ölümsüzleri, Ûmeyye Aşireti, Meşrutî monarşi, Kazakistan bayrağı, Etnolog, Mollaj, Gabrovo ili, Balaton, Trenčín Savaşı, 1425, The Observer, Topuklu ayakkabı, Krimpenerwaard, Codfish Adası, Agah Oktay Güner, 1873 Guatemala cumhurbaşkanlığı seçimi, Selim Ali Selam, Yapışkan bandaj, Polyethylene terephthalate, Genel Nüfus Sayımı, Jürgen W. Gansel, Tabutta Rövaşata, Android Marshmallow, Calvin Smith, Kosova Sırpları, Celalettin Cerrah, Abinger, Büyükesence Orhan Camii, Deutsche Bank, Zeytun Ermenileri, 2002de Türkiye, Carex ferruginea, Belçika Savaşı, Rockstar 101, Yann Bodiger, Suriye Demokratik Güçleri askerî konseyleri, 2004 Türkiye yerel seçimleri, Türkiyedeki konservatuvarlar listesi, Vina, Çevre biyoteknolojisi, Master Class, Versay Barış Antlaşması, Öland, Fulda, Beluçlar, My Number One, Kıbrıs, Boğaziçi Üniversitesi Hisar Kampüsü, İoannis Kurkuas, Thanatus ketani, Ore Dağı Madencilik Bölgesi, Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs, Peonya, Litvanya Futbol Federasyonu, Småland, Süper güç, Özbek, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Pagan Han, BlacKkKlansman, HMS Victory, Svalbard, Malkoçoğlu, Sultangazi, NGC 7578A, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü,
Gülcay Kaya Kimdir?, Yirmi Sekiz Nedir?, Şefîde Ulvv Nedir?, Elektronik İsminin Anlamı Nedir?, Yarım Yığma Kâgir İsminin Anlamı Nedir?, Sözünübilmez İsminin Anlamı Nedir?, Mukaveleli İsminin Anlamı Nedir?, Porto Riko bayrağı Anlamı Nedir, Porto Riko bayrağı Nasıl Oluştu, Porto Riko bayrağı Tarihi, Porto Riko bayrağı Renkleri, Porto Riko bayrağı Tasarımı, Necdet Öztürk Kimdir?, Hüseyin Yıldızhan Kimdir?, Yirmi İki Nedir?, Elektronegatif İsminin Anlamı Nedir?, Yarım Yamalak İsminin Anlamı Nedir?, Sözüne Sahip İsminin Anlamı Nedir?, Mukataalı İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Dört Nedir?, Elektromanyetik İsminin Anlamı Nedir?, Onur Çelik Kimdir?, Hasan Alpdoğan Kimdir?, Edhem Ünal Kimdir?, Yarım Pabuçlu İsminin Anlamı Nedir?, Sözsüz İsminin Anlamı Nedir?, Mukarrer İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Dokuz Nedir?, Elektrokinezi İsminin Anlamı Nedir?, Elektrokinezi Nedir?, Ferda Kapucuoğlu Kimdir?, Yarım Boy İsminin Anlamı Nedir?, Sözlü İsminin Anlamı Nedir?, Mukannen İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Bir Nedir?, Elektrojen İsminin Anlamı Nedir?, Elektrojen Nedir?, Mehmet Tamer Cantekin Kimdir?, Tunahan Gök Kimdir?, Portekiz bayrağı Anlamı Nedir, Portekiz bayrağı Nasıl Oluştu, Portekiz bayrağı Tarihi, Portekiz bayrağı Renkleri, Portekiz bayrağı Tasarımı, Yirmi Beş Nedir?, Elektrodinamik İsminin Anlamı Nedir?, Yarım Asalak İsminin Anlamı Nedir?, Sözleşmeli İsminin Anlamı Nedir?, Mukaffa İsminin Anlamı Nedir?, Yirmi Altı Nedir?, Elektrobiyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Elektrobiyolojik Nedir?, Yarım Akıllı İsminin Anlamı Nedir?, Sözleşimsel İsminin Anlamı Nedir?, Beyda Nur Ayçetin Kimdir?, Mukaddes İsminin Anlamı Nedir?, Nermin Tuzcu Kimdir?, Özge Göksu Kimdir?, Aysima Mihriban Mehtap Arslan Kimdir?, Ayhan Ün Kimdir?, Elektriksiz İsminin Anlamı Nedir?, Elektriksiz Nedir?, Yarım İsminin Anlamı Nedir?, Sözgötürmez İsminin Anlamı Nedir?, Mukadder İsminin Anlamı Nedir?, Hikmet Yalım Halıcı Kimdir?, Yinelemeli Nedir?, Elektriksel İsminin Anlamı Nedir?, Ayhan Taş Kimdir?, Yarık İsminin Anlamı Nedir?, Sözel İsminin Anlamı Nedir?, Mukaddem İsminin Anlamı Nedir?, Yimsel Nedir?, Caner Öner Kimdir?, Elektrikli İsminin Anlamı Nedir?, Arslan Bolat Kimdir?, Polonya bayrağı Anlamı Nedir, Polonya bayrağı Nasıl Oluştu, Polonya bayrağı Tarihi, Polonya bayrağı Renkleri, Polonya bayrağı Tasarımı, Ayhan Sicimoğlu Kimdir?, Yarıbiçimli İsminin Anlamı Nedir?, Sözde İsminin Anlamı Nedir?, Mukabil İsminin Anlamı Nedir?, Elegant İsminin Anlamı Nedir?, Elegant Nedir?, Ayhan Pala Kimdir?, Oktay İyisaraç Kimdir?, Yarı Saydam İsminin Anlamı Nedir?, Sözbilimsel İsminin Anlamı Nedir?, Mukabelesiz İsminin Anlamı Nedir?, Eldivenli İsminin Anlamı Nedir?, Eldivenli Nedir?, Abdullah Gözen Kimdir?, İsmail Sarıboğa Kimdir?, Ayhan Öztoplu Kimdir?, Onur Yanar Kimdir?, Erkan Özçelik Kimdir?, Yrd Doç Dr Hüseyin Çelik Kimdir? Yrd Doç Dr Hüseyin Çelik Nereli Yrd Doç Dr Hüseyin Çelik Kaç Yaşında?, Yıvışık Nedir?, Eldesiz İsminin Anlamı Nedir?, Eldesiz Nedir?, Ayhan Kavas Kimdir?, Yarı Resmî İsminin Anlamı Nedir?, Söz Konusu İsminin Anlamı Nedir?, Mukabeleli İsminin Anlamı Nedir?, Yırtmaçsız Nedir?, Eldeli İsminin Anlamı Nedir?, Eldeli Nedir?, Yarı Mamul İsminin Anlamı Nedir?, Söz Dizimsel İsminin Anlamı Nedir?,