Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir?

Crotone ili Nedir?

Crotone ili Nedir?, Crotone ili Nerededir?, Crotone ili Hakkında Bilgi?, Crotone ili Analizi? Crotone ili ilgili Crotone ili ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Crotone ili ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Crotone ili Ne Anlama Gelir Crotone ili Anlamı Crotone ili Nedir Crotone ili Ne Anlam Taşır Crotone ili Neye İşarettir Crotone ili Tabiri Crotone ili Yorumu 

Crotone ili Kelimesi

Lütfen Crotone ili Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Crotone ili İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Crotone ili Kelimesinin Anlamı? Crotone ili Ne Demek? ,Crotone ili Ne Demektir? Crotone ili Ne Demektir? Crotone ili Analizi? , Crotone ili Anlamı Nedir?,Crotone ili Ne Demektir? , Crotone ili Açıklaması Nedir? ,Crotone ili Cevabı Nedir?,Crotone ili Kelimesinin Anlamı?,Crotone ili Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Crotone ili Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Crotone ili Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Crotone ili

Crotone ili Kelimesinin Anlamı Nedir? Crotone ili Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Crotone ili Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Crotone ili - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Crotone ili - Oranlamak Crotone ili - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Crotone ili - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Crotone ili - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Crotone ili - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Crotone ili

Crotone ili Nedir? Crotone ili Ne demek? , Crotone ili Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Crotone ili Kelimesinin Anlamı? Crotone ili Ne Demek? Crotone ili Ne Demektir? ,Crotone ili Analizi? Crotone ili Anlamı Nedir? Crotone ili Ne Demektir?, Crotone ili Açıklaması Nedir? , Crotone ili Cevabı Nedir? , Crotone ili Kelimesinin Anlamı?


Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir?

Crotone (il)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Crotone ili sayfasından yönlendirildi)
Crotone ili
Provincia di Crotone
Crotone in Italy.svg
Ülke İtalya İtalya
Bölge Calabria
Başkent Crotone
Komün sayısı 27
İdare
 • Başkan Ugo Pugliese
Yüzölçümü
 • Toplam 1,717 km² (0,662 mil²)
Nüfus
 (1 Ocak 2019)
 • Toplam 174,890
 • Yoğunluk 100/km² (200/mil²)
Zaman dilimi UTC+01.00 (OAS)
 • Yaz (YSU) UTC+02.00 (OAYS)
Posta kodu
88900; 888xx
Alan kodları 0962, 0984
Plaka kodu KR

Crotone ili (İtalyanca: Provincia di Crotone), güney İtalya'da Calabria bölgesinin ili olup merkezi Crotone şehridir. İlin alanı 1.716 km² olup bu ile bağlı olan 27 komün bulunur.

Crotone ili 6 Mart 1992 günü İtalyan parlamentosunca çıkarılan bir kanunla daha önce Catanzaro ili'ne ait olan 22 beldeden oluşturularak kurulmuştur. İl efektif olarak 1995 ilkbaharında İl Meclis üyelerinin seçilmesi ile faaliyete geçmiştir.

Coğrafi konumu[değiştir | kaynağı değiştir]

Crotone ili'nin Calabria illeri arasında ve İtalya'da konumu
Crotone ili

Crotone ilinin doğusunda İyon Denizi; kuzeybatısında Cosenza ili; güneybatısında Catanzaro ili bulunur.

Crotone ili arazisi İyon Denizi sahillerinde Sıla Dağlar silsilesine kadar uzanır. Crotone ili sahillerinde İsola di Capo Rizzuto beldesinde, bir ada üzerinde Aragonlular tarafından yapılan bir şatonun hemen önünde bulunan "La Castella" plajı ve Ciro Marina beldesine bağlı "Punta Alice" plajı, her yıl Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından verilen Mavi bayrak almışlardır ve yerli İtalyan turistlerce çok popüler olarak ziyaret edilmektedirler. Diğer taraftan dağ turizmi merkezleri olarak Cotronei beldesinde bulunan "Trepidò" ve "Palumbo" dağ köyleri Sıla dağlar silsilesinde çok güzel mevkileri ve dağ ve göl manzaralarıyla yine yerli İtalyan turistlerce çok popülerdir.

Demografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Crotone ili nüfusu (31.7.2010 tahmini itibarıyla) 174.185 kişi olup nüfus yoğunluğu 101,51 kişi/km² olur.

Önemli şehir ve beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Crotone ilinin 27 belediyesi bulunmaktadır. Nüfus büyüklüğü (31.7.2010 tahminleri itibarıyla) sırasına göre ilde bulunan nüfusu yaklaşık 10.000 kişiye yakin büyük belediyeler şunlardır.[1]:

Arma Belde adı Nüfus (kişi)
Crotone 61.640
Isola di Capo Rizzuto 15.679
Cirò Marina 14.881
Cutro 10.341
Petilia Policastro 9.296

Resimler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Kaynak: ISTAT 4 Mart 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 31.7.2010)

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Nedir? :Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? ile ilgili Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Ne Demektir? Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Açıklaması Nedir? Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Cevabı Nedir? Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Açıklaması? :Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Gerçek mi? :Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? ile ilgili Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Hakkında? :Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? ile ilgili Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? burada bulabilirsiniz. Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Crotone ili nedir?, Crotone ili anlamı nedir?, Crotone ili ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Hüseyinbeyli, Bafra, Sanat eserleri, Berkyaruk, Lenin Parkı, Amortisör, Nikki Bella, Amörtisör, Pat Boone, Nezle, Hendek operasyonları, Atalay Filiz, Dağ gelinciği, Samarit, Nankoku, Kavaklıoluk, İskenderun, Maciej Makuszewski, Sonuncu Kurban, Andrei Tarkovsky, Pangasius sanitwongsei, Cemal Enginyurt, Casim Yakub, Güven Hastanesi, Türk Kurtuluş Savaşı, Jake Paul, Osmanlı devleti, Dijital dönüşüm, Gemlik, Arena Birmingham, Memlük Sultanlığı, Memlûk Sultanlığı, Mevlana, Bafra, Nöropazarlama, Marcello Pera, Kızılırmak, Bafra, One Foot in Heaven, Dereler, Bafra, Harry Potts, Hiran, İran, Muhammed bin Sani, İğdir, Bafra, Cumhuriyet, Bafra, Yenialan, Bafra, Karpuzlu, Bafra, Kamberli, Bafra, Kemalpaşa, Bafra, Esençay, Bafra, Başaran, Bafra, Elifli, Bafra, Halkın Kurtuluş Partisi, Altınkaya, Bafra, Sarıçevre, Bafra, Ortaokul, Bimini, Video oyunu endüstrisi, İttihatçı, Zazaca, Helen Griffin, Kalaylıkoz Hacı Ahmed Paşa, Laid to Rest, Mogilev Taarruzu, Sergio Goycoechea, Animal Crossing, Hem Yaratıyorsun Hem Unutuyorsun, White Bear (Black Mirror), Anpanman, Ancus Marcius, Kavak, Selofan, Expo 2015, Sevin Okyay, Adnan Menderes Havaalanı, Lightstorm Entertainment, Âdet, Wojciech Rychlewicz, İmad Mezhebi, Pulpo a la campechana, Tivoli Hall, Millî Küme, Kaunos, İsveç Ulusal Bankası, Ekserji, Yahya Akengin, Mr. Olympia, Caprarola, Barsbek, Simpsonlar (22. sezon), Seri katil, Quercus suber, George Romanes, Peder Damien, Fransadaki yel değirmenleri listesi, Hörup, Hennie Meijer, Massamasso Tchangai, Afrika Futbol Konfederasyonu, Brazzers, Danneel Harris, Rui Costa, Mamadou Fofana, Biçerova Tren İstasyonu,
Charlie'nin Melekleri: Tam Gaz, Fistanlık İsminin Anlamı Nedir?, Kavurma İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Li Kimdir?, Anna Lee Fisher Kimdir?, Temtek İsminin Anlamı Nedir?, Pörtlek İsminin Anlamı Nedir?, Nişanlık İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?, Ali Perret Kimdir?, Alçakça İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2019), Çapar İsminin Anlamı Nedir?, Putrelli Nedir?, Nursuz Pirsiz Nedir?, İpliğimsi İsminin Anlamı Nedir?, Fistanlı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Lazareva Kimdir?, Çarliston Marka Nedir?, Kavurgan İsminin Anlamı Nedir?, Alçak Gönüllü İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2000), Ali Peçen Kimdir?, Ahmet Levendoğlu Kimdir?, Temsili İsminin Anlamı Nedir?, Nişancı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kurnikova Kimdir?, Cezalandırıcı, Çapalı İsminin Anlamı Nedir?, Alçak İsminin Anlamı Nedir?, Nursuz Nedir?, İpince İsminin Anlamı Nedir?, Fiske İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız Nedir?, Kavunumsu İsminin Anlamı Nedir?, Ali Palabıyık Kimdir?, Cehennem Silahı 4, Abraham Løkin Hansen Kimdir?, Alçacık İsminin Anlamı Nedir?, Temposuz İsminin Anlamı Nedir?, Pozsuz İsminin Anlamı Nedir?, Nispetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Akyol Kimdir?, Çapaksız İsminin Anlamı Nedir?, Nurlu Nedir?, İpil İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 3, Fiskal İsminin Anlamı Nedir?, Kavunsu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Korakaki Kimdir?, Alca İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 2, Ahmet Kuyaş Kimdir?, Tempolu İsminin Anlamı Nedir?, Pozitivist İsminin Anlamı Nedir?, Nispetli İsminin Anlamı Nedir?, Adnan Mersinli Kimdir?, İpi Kırık İsminin Anlamı Nedir?, Anna Karlin Kimdir?, Çapaklı İsminin Anlamı Nedir?, Albüminli İsminin Anlamı Nedir?, Fire İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt Nedir?, Cehennem Silahı, Kavuklu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kalinskaya Kimdir?, Albinos İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler 2000, Ali Öztürk (masa tenisçi) Kimdir?, Ahmet Kurtcebe Alptemoçin Kimdir?, Pusulasız Nedir?, İpi Çürük İsminin Anlamı Nedir?, Firaklı İsminin Anlamı Nedir?, Temkinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarıksız Nedir?, Pozitiv İsminin Anlamı Nedir?, Çapaçul İsminin Anlamı Nedir?, Nispetçi İsminin Anlamı Nedir?, Kavruk İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler (film), Albinistinen İsminin Anlamı Nedir?, Anna Júlia Donáth Kimdir?, Ali Özsoy Kimdir?, Cattle Stampede, Pusulalı Nedir?, Nur Topu Gibi Nedir?, İpekli İsminin Anlamı Nedir?, Finlandiyalı İsminin Anlamı Nedir?, Çap İsminin Anlamı Nedir?, Albenisiz İsminin Anlamı Nedir?, Anna Johansson Kimdir?, Temkinli İsminin Anlamı Nedir?, Pozitif İsminin Anlamı Nedir?, Nisai İsminin Anlamı Nedir?, Zhang Ziyi Kimdir?, Kavrayışsız İsminin Anlamı Nedir?, Catfight (film), Albenili İsminin Anlamı Nedir?, Anna Jesień Kimdir?, Abraham Coronado Kimdir?,