Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir?

Chris Andrews Nedir?

Chris Andrews Nedir?, Chris Andrews Nerededir?, Chris Andrews Hakkında Bilgi?, Chris Andrews Analizi?

Chris Andrews ilgili

Chris Andrews ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. 

Chris Andrews ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Chris Andrews

Chris Andrews Ne Anlama Gelir Chris Andrews Anlamı Chris Andrews Nedir

Chris Andrews Ne Anlam Taşır Chris Andrews Neye İşarettir Chris Andrews Tabiri Chris Andrews Yorumu ,Chris Andrews Kelimesi Bulunamadı.

Chris Andrews Kelimesi

Lütfen Chris Andrews Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.

Chris Andrews İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Chris Andrews Kelimesinin Anlamı? Chris Andrews Ne Demek? ,Chris Andrews Ne Demektir?

Chris Andrews Ne Demektir?

Chris Andrews Analizi? , Chris Andrews Anlamı Nedir? Chris Andrews Ne Demektir? , Chris Andrews Açıklaması Nedir? ,Chris Andrews Cevabı Nedir? Chris Andrews Kelimesinin Anlamı? Chris Andrews Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Chris Andrews Kelimesinin Anlamı Ne demek? Chris Andrews Kelimesinin Anlamı Ne demektir?


Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir?

Chris Andrews

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Chris Andrews (d. 15 Ekim 1942, Romford, Londra, İngiltere) İngiliz rock müzik bestecisi ve şarkıcısıdır.

Bestecilik kariyerinin başlaması[değiştir | kaynağı değiştir]

Andrews müzik kariyerine 15 yaşında başladı. Kulüplerde çalıştı ve 50'li yılların sonlarında BBC'de yayınlanan "Oh Boy" adlı gösteri programında yer aldı. 1961-1962 yıllarında Almanya'da Hamburg'daki Star Club'da ilk konserlerine çıktı. Aynı sıralarda henüz tanınmayan Beatles da bu kulüpte çalışmaktaydı. Andrews grubu Chris Ravel & The Ravers ile ilk plak kayıtlarını bu dönemde yaptı. Ancak kariyerinin en iyi dönemi İngiltere'ye döndükten sonra başladı. Andrews'in yazdığı "The First Time" adlı parçayı seslendiren Adam Faith listelere girdi. Faith için yazdığı başka liste parçalarının yanı sıra, Sandie Shaw için de "Long Live Love", "Girl Don't Come" ve "Tomorrow" gibi önemli parçalar besteledi.

Şarkıcılık kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

1965 yılında yine Sandie Shaw için yazdığı "Yesterday Man" adlı parçayı Shaw'un reddetmesi ve parçayı seslendirecek başka kimse bulunulamaması üzerine, Rolling Stones'dan Bill Wyman'ın önerisiyle Andrews parçayı kendisi seslendirdi. Masraflarını kendisi karşılayarak parçayı kaydetti. Parça kısa sürede büyük ses getirdi. İngiliz listelerinde 3 numaraya kadar çıkan parça, Almanya listelerinde 1 numara oldu. 45'lik dünya çapında 10 milyondan fazla satıldı. Bu başarının hemen sonrasında Andrews bir sonraki liste başı parçası "To Whom It Concerns" parçasını kaydetti. Başladığı turneler büyük ses getirdi. "Something On My Mind", "Stop That Girl" ya da "Wathca Gonna Do Now" gibi başarılı besteleri 1969-1970 yıllarında bestelediği "Pretty Belinda" parçası izledi. Parça bütün Avrupa'da başarılı oldu.

Kendi seslendirdiği parçalarının yanı sıra Johnny Mirandi ve Claude François gibi şarkıcılara verdiği besteleri İtalya, Fransa, İspanya, Türkiye ve birçok Güney Amerika ülkesinde listelere girdi. Bir yandan kendi seslendirdiği "Carol Okay", "Michigan River", "Yoyo", "Lazy Days", "I Love Ya", "Sugar Daddy" ya da "Do You Wanna Love Me" gibi parçalarla listelere girerken, diğer yandan Sandie Shaw, Adam Faith, The Tremeloes, Frankie Valli, Cher, Lonnie Donegan, Marilee Rush, Suzi Quatro, Peter Orloff, Bata Illic, Graham Bonney, Hazy Osterwald, Johnny Tame, Ramona, Agnetha Fältskog ve Peter Sebastian gibi gruplar ve müzisyenler Andrews'un şarkılarıyla başarılı oldular. 1989 yılında Fortunes ve Albert West'in seslendirdiği Andrews besteleri listelere girerken, "Good Morning Vietnam" adlı filme yaptığı besteler de bütün dünyada dinlendi.

1980'li yılların sonunda 60'ların müziğine yeniden ilginin yükselmesiyle Andrew da birçok televizyon şovunun konuğu oldu. Almanya'da birçok büyük organizasyona katıldı. 80'li yılların sonlarından bu yana Almanya'da yılda ortalama 120 şova katılmaktadır.

1994 sonuna kadar İngiltere'nin Kent kontluğunda yaşayan Andrews, 1995'te Kanada'ya taşındı. Bu arada Almanya'da televizyon şovlarına katılmaya devam etti. Günümüzde Andrews 28 Temmuz 2007 tarihinde evlendiği Alman eşi Alexandra Jostes ile birlikte Londra, İspanya ve Almanya'da Dortmund'daki evlerinde yaşamaktadır.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

45'likler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Yesterday Man / Too Bad You Don't Want Me (1965)
 • To Whom It Concerns / It's All Up To You (1965)
 • Something On My Mind / I'll Do The Best I Can (1966)
 • Watcha Gonna Do Now / Lady Oh Lady (1966)
 • Stop That Girl / I'd Be Far Better Off Without You (1966)
 • That's What She Said / Write It Down (1966)
 • I'll Walk To You / They've All Got Their Eyes On You (1967)
 • Hold On/ Easy (1967)
 • The Man With The Red Balloon / Keep Your Mind On The Right Side (1968)
 • Pretty Belinda/ Maker Of Mistakes (1969)
 • Carole OK (1969)
 • Mit Unserem Glück Ist Alles Okay (1969)
 • Brown Eyes (1969)
 • Braune Augen Schau'n Mich An (1970)
 • Yo Yo (1970)

Uzunçalar (LP)[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Portrait in Music (1966)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Nedir? :Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? ile ilgili Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Ne Demektir? Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Açıklaması Nedir? Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Cevabı Nedir? Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Açıklaması? :Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Gerçek mi? :Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? ile ilgili Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Hakkında? :Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? ile ilgili Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? burada bulabilirsiniz. Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Chris Andrews nedir?, Chris Andrews anlamı nedir?, Chris Andrews ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Periferal sinir sistemi, Fyodor Dostoyevski, Tayfun Pirselimoğlu, Cerrah Mehmed Paşa Camii, Tar (çalgı), Kategori:Almancadan Türkçeye geçen sözcükler, Kullanıcı:Convenience, Taç atışı, Saraydan Kız Kaçırma, Trex (iskambil), Urby Emanuelson, Kategori:1933te İngiltere, Travesti, Codevigo, Nilgün Belgün, Kategori:Tropikal tarım, Eniwetok Muharebesi, Hatice Sultan, Sahil Güvenlik İstihbarat Başkanlığı, Semahat Özdenses, Kategori:Sacramento Kings basketbolcuları, Kiralama, Niki Sanders, Kategori:Kaynakları olmayan maddeler Eylül 2017, Kategori:Nöroanatomi taslakları, 72. Akademi Ödülleri, FBK Kaunas, VI. Fernando, En son ortak ata, Ethan Suplee, Paskalya tavşanı, Deli Petro, Arpayazı, Suşehri, Bridgestone, Türkiye içişleri bakanları listesi, Sepp Blatter, Kategori:Paralimpik Oyunları, Apistogramma flabellicauda, Volkswagen Sharan, Rosa of Viterbo, Çevre Mühendisleri Odası, Snapchat, Het is een wonder, Höömey, Sabri Başköy, Yağmurdan Sonraki Soluk Ayın Öyküleri, Satsuma İsyanı, Marcus Annaeus Seneca, Alfred Schütz, Ada (programlama dili), 19. Fırka (Osmanlı), Smith (soyadı), Arktika, Kümbet, Kürkçü Camii, Francis NGanga, Fábio Coentrão, Berk Balaban, Nur Suresi, Miller etkisi, Bizans donanması, Masumiyet Çağı, Kategori:Bexar County, Frank Gun, Kategori:Queen şarkıları, Sabetay Sevi, Tomislav Dujmović, echo (you and i), Odadan Kaçış, DV (gazete), Kategori:Gnostikler, Echo (You and I), Kategori:Yıldız evrimi, Ramy Youssef, Kategori:1550 yılında ölenler, İskender Paşa (Bosna beylerbeyi), 1967 Kıtalararası Kupa, Ömer Faruk Koçak, Hasan bin Sabbah, David Alaba, Billboard listeleri, Küme (matematik), 1952 Fransa Bisiklet Turu, Samoaca, Eşit işe eşit ücret, Tenochtitlan, Alerjik rinit, ASUS Eee PC, Bruce Willis, Gönül Dostu, Kolombiya, Krampon, İnsan vücudu, Comedy Central, Enver Yılmaz (siyasetçi), Mi (harf), Ankara coğrafyası, Ülkelerin yerel isimleri listesi, Benin arması, Kült filmler listesi,
Ziya Kütevin Kimdir? Ziya Kütevin Nereli Ziya Kütevin Kaç Yaşında?, Douglas Pereira dos Santos Kimdir? Douglas Pereira dos Santos Nereli Douglas Pereira dos Santos Kaç Yaşında?, Gunnar Heidar Thorvaldsson Kimdir?, Turgay Gölbaşı Kimdir?, Pervin Nedim Bal Kimdir? Pervin Nedim Bal Nereli Pervin Nedim Bal Kaç Yaşında?, Ziya İshan Kimdir? Ziya İshan Nereli Ziya İshan Kaç Yaşında?, Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kimdir? Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Nereli Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Thomas Heurtaux Kimdir?, Sinan Turan Kimdir?, Çeltikçi Nüfusu Kaçtır , Çeltikçi Kaç Mahallesi Vardır? , Çeltikçi Köyleri , Çeltikçi Tarihi , Çeltikçi Mahalleleri, Pervin Erdem Kimdir? Pervin Erdem Nereli Pervin Erdem Kaç Yaşında?, Ziya İhsan Kimdir? Ziya İhsan Nereli Ziya İhsan Kaç Yaşında?, Doudou Mangni Kimdir? Doudou Mangni Nereli Doudou Mangni Kaç Yaşında?, Bernd Thijs Kimdir?, Aykut Turan Kimdir?, Pervin Dallıağ Kimdir? Pervin Dallıağ Nereli Pervin Dallıağ Kaç Yaşında?, Ziya Eryılmaz Kimdir? Ziya Eryılmaz Nereli Ziya Eryılmaz Kaç Yaşında?, Giovani dos Santos Kimdir? Giovani dos Santos Nereli Giovani dos Santos Kaç Yaşında?, Thievy Bifouma Kimdir?, Önder Turacı Kimdir?, Şanlıurfa Nüfusu Kaçtır Şanlıurfa Kaç İlçesi Vardır? Şanlıurfa Köyleri Şanlıurfa Tarihi Şanlıurfa Mahalleleri, Çavdır Nüfusu Kaçtır , Çavdır Kaç Mahallesi Vardır? , Çavdır Köyleri , Çavdır Tarihi , Çavdır Mahalleleri, Perran Yavuz Kimdir? Perran Yavuz Nereli Perran Yavuz Kaç Yaşında?, Ziya Ekrem Bayrak Kimdir? Ziya Ekrem Bayrak Nereli Ziya Ekrem Bayrak Kaç Yaşında?, Dória Kimdir? Dória Nereli Dória Kaç Yaşında?, Thierry Fidjeu-Tazemeta Kimdir?, Onur Tuncer Kimdir?, Perran Fügen Özülkü Kimdir? Perran Fügen Özülkü Nereli Perran Fügen Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Çelebi Kimdir? Ziya Çelebi Nereli Ziya Çelebi Kaç Yaşında?, Donis Avdijaj Kimdir? Donis Avdijaj Nereli Donis Avdijaj Kaç Yaşında?, Thibault Moulin Kimdir?, Tuncer Çimenli Kimdir?, Bucak Nüfusu Kaçtır , Bucak Kaç Mahallesi Vardır? , Bucak Köyleri , Bucak Tarihi , Bucak Mahalleleri, Perran F Özülkü Kimdir? Perran F Özülkü Nereli Perran F Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Ceren Kimdir? Ziya Ceren Nereli Ziya Ceren Kaç Yaşında?, Mitchell Donald Kimdir? Mitchell Donald Nereli Mitchell Donald Kaç Yaşında?, Theódór Elmar Bjarnason Kimdir?, Emrah Tuncel Kimdir?, Perran F Kutlu Kimdir? Perran F Kutlu Nereli Perran F Kutlu Kaç Yaşında?, Ziya Celayiroğlu Kimdir? Ziya Celayiroğlu Nereli Ziya Celayiroğlu Kaç Yaşında?, Álvaro Domínguez Kimdir? Álvaro Domínguez Nereli Álvaro Domínguez Kaç Yaşında?, Théo Mendy Kimdir?, Fevzi Tuncay Kimdir?, Altınyayla Nüfusu Kaçtır , Altınyayla Kaç Mahallesi Vardır? , Altınyayla Köyleri , Altınyayla Tarihi , Altınyayla Mahalleleri, Perizat Urfalı Kimdir? Perizat Urfalı Nereli Perizat Urfalı Kaç Yaşında?, Ziya Aydin Kimdir? Ziya Aydin Nereli Ziya Aydin Kaç Yaşında?, Domagoj Vida Kimdir? Domagoj Vida Nereli Domagoj Vida Kaç Yaşında?, Theo Bongonda Kimdir?, Mehmet Ali Tunç Kimdir?, Perim Ozan Kimdir? Perim Ozan Nereli Perim Ozan Kaç Yaşında?, Ziya Avşar Kimdir? Ziya Avşar Nereli Ziya Avşar Kaç Yaşında?, Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kimdir? Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Nereli Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Emmanuel Tetteh Kimdir?, Halil İbrahim Tuna Kimdir?, Sivas Nüfusu Kaçtır Sivas Kaç İlçesi Vardır? Sivas Köyleri Sivas Tarihi Sivas Mahalleleri, Ağlasun Nüfusu Kaçtır , Ağlasun Kaç Mahallesi Vardır? , Ağlasun Köyleri , Ağlasun Tarihi , Ağlasun Mahalleleri, Perihan Uysal Kimdir? Perihan Uysal Nereli Perihan Uysal Kaç Yaşında?, Ziya Avcı Kimdir? Ziya Avcı Nereli Ziya Avcı Kaç Yaşında?, Bořek Dočkal Kimdir? Bořek Dočkal Nereli Bořek Dočkal Kaç Yaşında?, Teófilo Gutiérrez Kimdir?, Mehmet Uğur Tülümen Kimdir?, Perihan Sevde Nacak Kimdir? Perihan Sevde Nacak Nereli Perihan Sevde Nacak Kaç Yaşında?, Ziya Aksoy Kimdir? Ziya Aksoy Nereli Ziya Aksoy Kaç Yaşında?, Silvian Dobre Kimdir? Silvian Dobre Nereli Silvian Dobre Kaç Yaşında?, Rodrigo Tello Kimdir?, Aaron Tshibola Kimdir?, Burdur Nüfusu Kaçtır , Burdur Kaç Mahallesi Vardır? , Burdur Köyleri , Burdur Tarihi , Burdur Mahalleleri, Perihan Kuturman Kimdir? Perihan Kuturman Nereli Perihan Kuturman Kaç Yaşında?, Zişan Sarı Kimdir? Zişan Sarı Nereli Zişan Sarı Kaç Yaşında?, Milton do Ó Kimdir? Milton do Ó Nereli Milton do Ó Kaç Yaşında?, Alex Telles Kimdir?, Eren Tozlu Kimdir?, Perihan Korkut Kimdir? Perihan Korkut Nereli Perihan Korkut Kaç Yaşında?, Zinare Xamo Kimdir? Zinare Xamo Nereli Zinare Xamo Kaç Yaşında?, Dmitro Korkişko Kimdir? Dmitro Korkişko Nereli Dmitro Korkişko Kaç Yaşında?, Admir Teli Kimdir?, Murat Tosun Kimdir?, Yeniçağa Nüfusu Kaçtır , Yeniçağa Kaç Mahallesi Vardır? , Yeniçağa Köyleri , Yeniçağa Tarihi , Yeniçağa Mahalleleri, Perihan Korkmaz Kimdir? Perihan Korkmaz Nereli Perihan Korkmaz Kaç Yaşında?, Zileli Alkım Kimdir? Zileli Alkım Nereli Zileli Alkım Kaç Yaşında?, Dmitro Hreçişkin Kimdir? Dmitro Hreçişkin Nereli Dmitro Hreçişkin Kaç Yaşında?, Teenage Hadebe Kimdir?, Berat Tosun Kimdir?, Perihan Anaç Kimdir? Perihan Anaç Nereli Perihan Anaç Kaç Yaşında?, Zikri Altun Kimdir? Zikri Altun Nereli Zikri Altun Kaç Yaşında?, Johan Djourou Kimdir? Johan Djourou Nereli Johan Djourou Kaç Yaşında?, Bernard Tchoutang Kimdir?, Alaattin Tosun Kimdir?, Sinop Nüfusu Kaçtır Sinop Kaç İlçesi Vardır? Sinop Köyleri Sinop Tarihi Sinop Mahalleleri, Seben Nüfusu Kaçtır , Seben Kaç Mahallesi Vardır? , Seben Köyleri , Seben Tarihi , Seben Mahalleleri, Perihan Akbıyık Kimdir? Perihan Akbıyık Nereli Perihan Akbıyık Kaç Yaşında?, Zihni Küçümen Kimdir? Zihni Küçümen Nereli Zihni Küçümen Kaç Yaşında?, Arnaud Djoum Kimdir? Arnaud Djoum Nereli Arnaud Djoum Kaç Yaşında?, Taye Taiwo Kimdir?, Aydın Toscalı Kimdir?, Peri Efe Kimdir? Peri Efe Nereli Peri Efe Kaç Yaşında?, Ziba Akkerman Kimdir? Ziba Akkerman Nereli Ziba Akkerman Kaç Yaşında?, Serge Djiehoua Kimdir? Serge Djiehoua Nereli Serge Djiehoua Kaç Yaşında?, Taşkın İlter Kimdir?, Emre Torun Kimdir?,