Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir?

Cherry 2000 Nedir?

Cherry 2000 Nedir?, Cherry 2000 Nerededir?, Cherry 2000 Hakkında Bilgi?, Cherry 2000 Analizi? Cherry 2000 ilgili Cherry 2000 ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Cherry 2000 ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Cherry 2000 Ne Anlama Gelir Cherry 2000 Anlamı Cherry 2000 Nedir Cherry 2000 Ne Anlam Taşır Cherry 2000 Neye İşarettir Cherry 2000 Tabiri Cherry 2000 Yorumu 

Cherry 2000 Kelimesi

Lütfen Cherry 2000 Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Cherry 2000 İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı? Cherry 2000 Ne Demek? ,Cherry 2000 Ne Demektir? Cherry 2000 Ne Demektir? Cherry 2000 Analizi? , Cherry 2000 Anlamı Nedir?,Cherry 2000 Ne Demektir? , Cherry 2000 Açıklaması Nedir? ,Cherry 2000 Cevabı Nedir?,Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı?,Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Cherry 2000 Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı Nedir? Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Cherry 2000 Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Cherry 2000 - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Cherry 2000

Cherry 2000 Nedir? Cherry 2000 Ne demek? , Cherry 2000 Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı? Cherry 2000 Ne Demek? Cherry 2000 Ne Demektir? ,Cherry 2000 Analizi? Cherry 2000 Anlamı Nedir? Cherry 2000 Ne Demektir?, Cherry 2000 Açıklaması Nedir? , Cherry 2000 Cevabı Nedir? , Cherry 2000 Kelimesinin Anlamı?


Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir?

Cherry 2000

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Cherry 2000
Cherry 2000
Cherry2000 film posteri
YönetmenSteve De Jarnatt
YapımcıEdward R. Pressman
Caldecot Chubb
SenaristMichael Almereyda
Hikâye (eser)Lloyd Fonvielle
OyuncularMelanie Griffith
David Andrews
Tim Thomerson
Pamela Gidley
MüzikBasil Poledouris
Görüntü yönetmeniJacques Haitkin
KurguEdward M. Abroms
Duwayne Dunham
DağıtıcıOrion Pictures
Çıkış tarih(ler)i11 Kasım 1988[1]
Süre99 dakika
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Dilİngilizce
Bütçe$10 milyon[2]
Hasılat$14,000

Cherry 2000 Steve De Jarnatt'ın yönettiği, başrollerini Melanie Griffith ve David Andrews'in paylaştığı 1987 Amerikan bilimkurgu filmidir. Edward R. Pressman ve Caldecot Chubb tarafından yapımı üstlenildi. Senaryosu Michael Almereyda tarafından yazıldı.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

2017 yılında, Amerika Birleşik Devletleri birkaç medeni bölgeye ile birlikte kıyamet sonrası çorak arazilere bölünmüştür. Devam eden ekonomik kriz, 20. yüzyılın eskiyen mekanik ve teknolojik ekipmanlarının geri dönüştürülmesine yol açmıştır. Toplum hem giderek bürokratikleşmiş hem de aşırı cinselleşmiştir. İnsanlar cinsel aktivitede bulunmadan önce avukatlar tarafından hazırlanan sözleşmeleri imzalayıp gerçek insan cinsel deneyimi hizmeti veren robot eşler edinmektedirler. Bu yüzden, robot teknolojisi, eşlerin yerine dişi androidler (daha doğrusu Gynoidler) üretmiştir.

İş yöneticisi Sam Treadwell (David Andrews), karısı olarak Cherry 2000 model bir Gynoid'e sahiptir. Islak bir mutfak zemininde seks sırasında robotu kısa devre yapar. Eve çağırdığı tamirci, Sam'e, robotunun nadir ve değerli hafıza diskine rağmen onarılamayacak şekilde hasar gördüğünü söyler. Tüm kişiliğini içeren hafıza diskini, aynı modelden bulabilirse kullanılabilecektir.

Bir Gynoid satıcısı Sam'e, Cherry 2000 modelinin artık üretilmediğini ve kalanların sadece tehlikeli ve kanunsuz bir bölge olan "Bölge 7"deki feshedilmiş bir depoda olduğunu söyler. Cherry'nin sesinin bulunduğu bir cihazda saklanan bellek diskiyle, Sam, onu fabrikaya götürmesi için zorlu bir iz sürücüsü olan Edith Johnson'ı (Melanie Griffith) işe alır. Edith'in büyük ölçüde modifiye edilmiş 1965 model Ford Mustang'ıyla birlikte yola çıkarlar.

Bölge 7'ye girerlerken, dengesiz davranışları olan çorak toprak sahibi Lester (Tim Thomerson) ile karşılaşırlar. Edith ve Sam, Edith'in akıl hocası ve yaşlı bir izci olan Altı parmaklı Jake (Ben Johnson) tarafından işgal edilen bir yeraltı sığınağına giderler. Lester'ın adamları saldırınca, üçü kaçmaya çalışır, ancak Sam bilincini kaybeder ve 1950'ler tarzı bir motele/köye götürülür. Lester'ın çetesinden Ginger (Cameron Milzer), kendisini Sam'in daha önce Elaine adıyla bilinen eski kız arkadaşı ortaya çıkar.

Lester, Sam'i gruba dahil etmeye karar verir ve Sam, Edith ve Jake'in öldüğüne inanarak bir süre devam eder. Grubun bir takipçiyi sadistçe öldürdüğüne tanık olan Sam kaçmaya karar verir ve yaşadıkları ortaya çıkan Edith ve Jake ile karşılaşır. Jake, daha önce Sam'i Cherry 2000 bellek diskinin kaybolduğuna inandırmıştır fakat disk hâlâ elindedir ve Lester'ın çetesini kendisine çekmek için geride kalıp, diski Edith'e verir.

Daha önceki savaşların gazisi olan Sam, yetenekli bir savaşçı olduğunu gösterir ve Edith ona karşı hisler beslemeye başlar. Yine de Sam'in Edith'e karşı artan duyguları, Cherry'nin sesinin yanlışlıkla ses cihazında duyunca raydan çıkar. Gynoid deposuna giden yolda ilerlemeye devam ederlerken, Jake'in bir arkadaşı olan Snappy Tom'un (Harry Carey, Jr.) sahibi olduğu, harap bir Aeronca model hafif uçağının yer aldığı bir genelev/benzin istasyonuna varırlar. Edith, Mustang'den parçalar kullanarak uçağı onarır. Jake onlara yetişir ve Snappy Tom'u anımsar, ancak Snappy'nin canlı kız arkadaşı (Jennnifer Mayo) telsiz üzerinden Lester'a bulundukları yeri ele verir ve Jake'i arkasından vurur. Edith ve Sam uçakla kaçmayı başarır.

Sam, robot eşi Cherry 2000'i bulmaktan vazgeçmeye neredeyse hazırdır, ancak Edith, Jake'in ölümünün anlamsız hale gelmemesi için çete ile savaşıp intikamını almaya kararlıdır. Yere indiklerinde, Bölge 7'nin aslında Las Vegas 'ın terk edilmiş kalıntıları olduğu ve Gynoid "deposunun" aslında bir kumarhane olduğu ortaya çıkar. Sam nihayet işlevsel bir Cherry 2000 modeli (Pamela Gidley) bulur ve onu bellek diskiyle etkinleştirir; ancak sadece ev hayatı ve seks için programlanmış olan robot, Lester ve çetesi saldırdığında içinde bulundukları mevcut tehlikeli duruma uyum sağlayamaz.

Çeteyle devam eden silahlı çatışmada, Sam, Edith ve Cherry uçağa binerler, ancak toplam ağırlıkları kalkışı engeller. Edith, Sam ve robotu kaçabilsin diye dışarı atlar ancak Sam, Cherry'nin Edith'in sahip olduğu insan etkileşimini sağlayamayacağını anlar ve uçağı döndürür. Sam'in isteklerini yerine getirmek için programlanmış olan Cherry, ona bir Pepsi getirmeyi teklif eder, bu yüzden Sam ve Edith, Lester'ın çetesiyle savaşıp uçağa binerlerken Cherry'i uçaktan gönderir. Lester uçağı kementlemeye çalışır, ipe yakalanır ve kendini Las Vegas'taki eski neon kumarhane tabelalarından birine asar. Edith ve Sam gün batımına doğru uçarken öpüşürler.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Çekim yerleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Commerce, California'da bulunan Citadel binası filmde yer aldı.

Film tamamen Nevada'da çekildi. Açık bir çukura düşen minibüs, Three Kids Mine'da çekildi. Nehir geçişi dizisi Hoover Barajı'nda çekildi. Sky Ranch'teki sahneler, Valley of Fire Eyalet Parkı'ndaki Beehive grubu kamp alanında çekildi. Edith ve Sam'in ilk öpücüğü Las Vegas Wash'ın üst kesimlerinde çekildi. Adobe Flats, Eldorado Valley Dry Lake Bed'de çekildi. Glory Hole kasabası Goldfield, Nevada'da çekildi. Landers, California'daki Integratron binası, filmin sonunda eski Cherry 2000 Gynoid'in nadir bir kopyasını tutan "terk edilmiş üretim tesisi" olan kumarhane olarak kullanıldı. Filmde yer alan kale benzeri bina, Commerce, California'da, yenilenen ve Citadel Outlet Alışveriş Merkezi'ne dönüştürülen eski bir lastik fabrikasının bulunduğu yerdedir.

Gösterimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Film çekimlerinin Aralık 1985'te tamamlanmasından sonra[3] Orion Pictures, Cherry 2000'in 15 Ağustos 1986'da ABD'de gösterime sokulması planladı.[4] Bir süre sonra, tarih Mart 1987'ye,[5] ardından Eylül 1987'ye ertelendi.[6] Filmin prömiyeri Şubat 1988'de Portekiz'deki Fantasporto Film Festivali'nde yapıldı, ardından Avrupa'da sinemalarda[7] ve nihayet aynı yılın Ağustos ve Kasım aylarında Japonya ve Kuzey Amerika'da video kasette yayınlandı.[1] Film, Ağustos 2017'de Toronto Lost Episode Festivali sırasında ilk kez Kanada'da oynadı. Yapımcı Edward R. Pressman, Cherry 2000'in türler, stiller ve temalardan oluşan kombinasyonunun Orion'daki destekçileri şaşırttığını ve bunun tekrar tekrar rafa kaldırılmasına neden olduğunu itiraf etti.[1]

Tepkiler[değiştir | kaynağı değiştir]

Film, 21 incelemeye göre Rotten Tomatoes'da % 38, ağırlıklı ortalama 10 üzerinden 4.24 puan aldı. Sitenin fikir birliği şu şekildedir: "Cherry 2000 belirli düşük bütçeli çekiciliğe sahip olsa da, en ateşli tür meraklıları dışında hepsi onun aptal hikayesini ve düzensiz performanslarını istemeden eğlenceli bulacaktır".[8]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c "Videos Being Released This Week". Newsday. 13 Kasım 1988. s. 107 (TV Plus). 7 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2011. 
  2. ^ Broeske, Pat H. (11 Ekim 1987). "Lonely on the Shelf". Los Angeles Times. s. 30 (Calendar). 7 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2011. 
  3. ^ Herman, Jan (24 Aralık 1985). "Guitar Strings Outfox Tennis Player Star McEnroe". Toledo Blade. s. P-3. 5 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2011. 
  4. ^ Blowen, Michael (8 Mayıs 1986). "Summer Movies '86". The Boston Globe. s. 14 (Calendar). 
  5. ^ Scott, Vernon (17 Ocak 1987). "Here's a sneak peek at the scheduled films for 1987". The Vindicator. United Press International (UPI). s. 11. 5 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2011. 
  6. ^ Gelmis, Joseph (21 Haziran 1987). "The Day of the Independent Producer: Juggling Projects from Nicaragua to Wall Street, Edward Pressman Backs Films That Are Current, Original and Ambitious". Newsday. s. 4 (Part II). 7 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Haziran 2011. 
  7. ^ Gonzalez, Francisco (24 Nisan 2012). "The Film Connoisseur: Cherry 2000 (1987)". The Film Connoisseur. 30 Haziran 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2017. 
  8. ^ "Cherry 2000 (1988)". Rotten Tomatoes. Fandango Media. 24 Kasım 2004 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Temmuz 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Nedir? :Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? ile ilgili Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Ne Demektir? Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Açıklaması Nedir? Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Cevabı Nedir? Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Açıklaması? :Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Gerçek mi? :Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? ile ilgili Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Hakkında? :Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? ile ilgili Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? burada bulabilirsiniz. Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Cherry 2000 nedir?, Cherry 2000 anlamı nedir?, Cherry 2000 ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Erzincan Mütarekesi, NGC 1592, Karlofça Antlaşması, Dougles Daniel Braga, Kuzey Vargın, Dougles Daniel Braga, Telewizja Polska, Ayıntap, Risdonius, Mercedes Benz, Ahmed bin Ali Stadyumu, Peromyscus, Liane Augustin, NGC 7652, Langhe, İbriktepe, Mglivani Kilisesi, Garboldisham, Lihtenştayn hükümdarları listesi, Harajuku İstasyonu, Bursaspor Sezonları Listesi, Tokugawa Ieshige, Kings Canyon Ulusal Parkı, Üçayaklı villa rustika, Alüminyumun tarihi, 1301, Ben Gurion Havalimanı, Ferrari F93A, Somma Vesuviana, Oracle Park, Ankara Üniversitesi SK, Küçük bira fabrikası, Jonas Okétola, II. Maria, Hopwell, Etnokratik demokrasi, Prva Liga (Yugoslavya), Parada de Gonta, Hulland, Rodsley, Parwich, Sırp Demokratik Birliği, Wardlow, Trusley, Kirbulah Muharebesi, Winster, Atina Agorası, Anania Shirakatsi, Mikroformat, Alexander Skarsgård, Yevheniy Makarenko, Temecük, Gaurochromis, Norveç arması, Suhbeçi Kilisesi, Ginenin bölgeleri, Gılgamış, Tayyare Mektebi, Alaaddin Yüksel, 1980 Football League Cup Finali, Real Madrid CF, Drake Maverick, Stadionul Dunarea, Âdet (tıp), holokost filmleri listesi, Zeki Rıza Sporel, Solanum contumazaense, Psychotria lorentzii, Altkitap, El Ehli Hastanesi patlaması, Bitki coğrafyası, Trastámara Hanedanı, Alma Deutscher, Pilates, Miss World, SantIlario dEnza, Kilikya Ermeni Krallığı, Ahamenişler dönemi, Mali İmparatorluğu, Rhodes piyanosu, İzzet Paşa, O Hayat Benim, Carabus dargei, NGC 2245, Maks Mirni, Calera de León, Brachaluteres, MÖ 585, Euphausiidae, North Tawton, Süleyman Seyyid, Üç Kuruş, Mielec, Yukarı Volta, Batı İsviçre Kütüphane Ağı, Yurtseverlik, Savaş Kahramanı Madalyası (Azerbaycan), Doğu Avrupa, Pre amplifikatör, Yahudi Soykırımı, Lusitanik,
Topolojik Nedir?, Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?,