Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir?

Casus uydu Nedir?

Casus uydu Nedir?, Casus uydu Nerededir?, Casus uydu Hakkında Bilgi?, Casus uydu Analizi? Casus uydu ilgili Casus uydu ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Casus uydu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Casus uydu Ne Anlama Gelir Casus uydu Anlamı Casus uydu Nedir Casus uydu Ne Anlam Taşır Casus uydu Neye İşarettir Casus uydu Tabiri Casus uydu Yorumu 

Casus uydu Kelimesi

Lütfen Casus uydu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Casus uydu İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Casus uydu Kelimesinin Anlamı? Casus uydu Ne Demek? ,Casus uydu Ne Demektir? Casus uydu Ne Demektir? Casus uydu Analizi? , Casus uydu Anlamı Nedir?,Casus uydu Ne Demektir? , Casus uydu Açıklaması Nedir? ,Casus uydu Cevabı Nedir?,Casus uydu Kelimesinin Anlamı?,Casus uydu Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Casus uydu Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Casus uydu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Casus uydu Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Casus uydu Kelimesinin Anlamı Nedir? Casus uydu Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Casus uydu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Casus uydu Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Casus uydu - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Casus uydu

Casus uydu Nedir? Casus uydu Ne demek? , Casus uydu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Casus uydu Kelimesinin Anlamı? Casus uydu Ne Demek? Casus uydu Ne Demektir? ,Casus uydu Analizi? Casus uydu Anlamı Nedir? Casus uydu Ne Demektir?, Casus uydu Açıklaması Nedir? , Casus uydu Cevabı Nedir? , Casus uydu Kelimesinin Anlamı?


Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir?

Casus uydu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kasım 2002'de Irak Emiriye'de bulunan Serum ve Aşı Enstitüsü'nün üretim tesisleri kitle imha silahı hammaddesi üretim tesisi olduğu şüphesiyle ABD tarafından keşif uyduları ile görüntülenmişti.

Casus uydu veya diğer adıyla keşif uydusu, yer gözlem uydusu veya iletişim uydusu gibi geliştirilmiş ve askerî ve/veya istihbarat donanım ve uygulamaları içeren bir yapay uydu türüdür. Esasen uzay teleskopları gibi fakat farklı bir görüntü mekanizmasıyla uzaya doğru değil yeryüzüne doğru görüş alanına sahiptir. İlk nesil casus uyduları uzay yarışı ile 60'ların teknolojisiyle geliştirilen, sadece fotoğraf çekebilen (Amerikan Corona[1][2] ve Rus Zenit fotografik keşif uyduları gibi) uydulardı. Fotografik film malzemesi yeryüzüne indirilerek keşif görüntüleri elde edilmişti.

Paraşütle süzülerek yeryüzüne inen kapsüllerinden bilgilerin havada alınarak elde edildiği uydular yerlerini daha sonraları bir tür uzay aracı olarak da tanımlanabilecek (yeri değiştirilebilen uydular) sayısal görüntüleme yapan ve verilerini şifreleyerek radyo linkleri ile aktarabilen gelişmiş uydulara bırakmıştır.

KH-4B Corona keşif uydusu.
Corona kapsüllerinin havadan erişim ile elde edilme sırası
Corona verisinin dünyaya dönüş parametreleri

Kullanılabilir bilgilerin bir kısmı 1972'ye kadar ABD'nin var olan programları ile ilgiliydi. O dönem öncesi programların bazı bilgileri hala gizliliğe sahiptir ama küçük bir sızma ile daha sonraki görevleri hakkında bilgiler mevcuttur. Gizliliklerinin kaldırılmasıyla veya bilgilerin sızdırılması yoluyla keşif uydu görüntülerinden birkaçı hakkında Ağustos 1984'te Jane's Defence Weekly yayınından KH-11 uydusu fotoğrafları gibi bilgiler edinilmiştir.[3]

Kökeni[değiştir | kaynağı değiştir]

16 Mart 1955'te ABD Hava Kuvvetleri olası bir düşmanın savaş yapma yeteneğinin durumunu belirlemek için ilgili birimlerden gelişmiş bir keşif uydusu sipariş etti. Ekim 1957'de Sovyetler Birliği dünya yörüngesine ilk yapay nesne olan Sputnik 1 peykinin yerleştirilmesinde başarılı oldu.

Soğuk Savaş döneminde, 1950'li yıllarda, bir Sovyet bombardıman uçağı bir aldatmaca ile sahte Amerikan korkularına yol açmıştı. Amerika Birleşik Devletleri'nde uydu fotoğrafları kazanımından sonra kendi istihbarat örgütleri 1968'de "...geçen yıl SSCB yeni bir kıtalararası balistik füze üretim tesisi kurmuştur, bilgi elde etmede bununla başardık" demişlerdir.

Türleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Keşif uydularının birkaç ana türü vardır.

Füze Erken uyarı
Balistik füze fırlatmalarını tespit ederek bir saldırıda uyarı sağlar. Bilinen en eski Füze Savunma Alarm Sistemi bulunmaktadır.
Nükleer patlama algılama
Uzayda nükleer patlamaları nitelendirmekte ve tanımlamaktadır.
Görüntü gözetim
Uzaydan yeryüzünün görüntülenmesini sağlar. Görüntüler bir araştırma ya da telefoto yakını görür olabilir. Corona (uydu) bilinen en erken görüntü gözetim uydusu olmaktadır.
Elektronik-keşif
Sinyal istihbaratı, rastgele yakaladığı radyo dalgaları ile istihbarat yapar. Samos-F bilinen en erken elektronik-keşif uydusu olmaktadır.
Radar görüntüleme
Çoğu uzay tabanlı radarlar yapay açıklıklı radar kullanır. Geceleri veya bulut örtüsü üzerinden de kullanılabilir. Bilinen en eskisi US-A serisidir.

Popüler kurguya yansımaları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Corona page at NRO". 29 Temmuz 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ağustos 2013. 
  2. ^ "Corona page at NASA". 11 Mart 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ağustos 2013. 
  3. ^ Michael Wright ve Caroline Rand Herron (8 Aralık 1985). ""The Nation; Two Years for Morison"" (İngilizce). New York Times. 28 Eylül 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ekim 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Nedir? :Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? ile ilgili Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Ne Demektir? Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Açıklaması Nedir? Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Cevabı Nedir? Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Açıklaması? :Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Gerçek mi? :Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? ile ilgili Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Hakkında? :Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? ile ilgili Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? burada bulabilirsiniz. Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Casus uydu nedir?, Casus uydu anlamı nedir?, Casus uydu ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Edward Payson Evans, Fermatnın küçük teoremi, Honc, Quay, Siren (dizi), Küçük o gösterimi, Kızıldam, Gördes, İş simülasyonu oyunu, Ankara Anlaşması (1921), 2006 Macaristan Grand Prix, Müsadere, Kovaryans matrisi, Ruusbroeck, Stigma (harf), NGC 2422, Catriona Gray, Grand Port Bölgesi, Karim Ziani, Kelly McGillis, Longyan, Kurdufan, Renault Latitude, Sami Dündar, Hobbit, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Takuya Kimura, Doomsday Machine, Samia Suluhu, Sagu, Poisson oranı, M. Night Shyamalan, Sandhoe, Fasa, Benjamin Boateng, Leon Battista Alberti, Ziggurat, Sippar, Cebeci, Ankara, Interstate 35, Alfa (alfabe), 2006 Lübnan Savaşı, Tutunma kaybı, Çayırlı, Tire, Ruud Geels, Rex W. Tillerson, Suriye İç Savaşı Kuzey Cephesi, NGC 4750, Hektometre, Çelebi, Karakoçan, Slovakyada turizm, Çankırıda 1983 Türkiye genel seçimleri, Arnavutluk Halk Sanatçıları, Lazonby, Zita (harf), NGC 7822, Hücum açısı, Garfield County, Washington, 1451, Katō Takaaki, NGC 5987, Digama (Pamfilyaca), Darıkol, Doğanşar, Çanta, Epakt, Guglielmo Cavallo, Restoran türleri listesi, Kuşçu, Sarız, Aphex Twin, Televizyonda bilimkurgu, Pirinç şarabı, Elektron nötrinosu, Bilişsel harita, Japon mitolojisi, Allah Yazdıysa Bozsun, Mülkiyet hırsızlıktır, Kimyasal savaş, Suriye ordusu, Davutlar, Keles, Lökosit, Yerel İdare Birimleri, Laerru, Juche Kulesi, Tuzlukçu, Fadl bin Nubaht, Johan Micoud, En İyi Kadın Oyuncu Los Angeles Sinema Eleştirmenleri Derneği Ödülü, Matematikte, bilimde ve mühendislikte kullanılan Yunan harfleri, Antik Yunanistanda tıp, İgor Dyakonov, Seyirci, Fiorello La Guardia, Rurik, II. Erdeşîr, Bulgaristanda insan hakları, Mega bindirmeli deprem, NGC 3941, Pierre van Hooijdonk, Inveruno, Renault Laguna, Ernst Happel,
Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?, Zıravut İsminin Anlamı Nedir?, Fırfırlı Nedir?, Pınar Kayalar Kimdir?, Tıntın Nedir?, Fırçalı Nedir?, Zıpır İsminin Anlamı Nedir?, Tınlamalı Nedir?, Fırça Çekmek Nedir?,