Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir?

Cansever Nedir?

Cansever Nedir?, Cansever Nerededir?, Cansever Hakkında Bilgi?, Cansever Analizi? Cansever ilgili Cansever ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Cansever ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Cansever Ne Anlama Gelir Cansever Anlamı Cansever Nedir Cansever Ne Anlam Taşır Cansever Neye İşarettir Cansever Tabiri Cansever Yorumu 

Cansever Kelimesi

Lütfen Cansever Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Cansever İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Cansever Kelimesinin Anlamı? Cansever Ne Demek? ,Cansever Ne Demektir? Cansever Ne Demektir? Cansever Analizi? , Cansever Anlamı Nedir?,Cansever Ne Demektir? , Cansever Açıklaması Nedir? ,Cansever Cevabı Nedir?,Cansever Kelimesinin Anlamı?,Cansever Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Cansever Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Cansever Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Cansever

Cansever Kelimesinin Anlamı Nedir? Cansever Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Cansever Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Cansever - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Cansever - Oranlamak Cansever - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Cansever - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Cansever - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Cansever - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Cansever

Cansever Nedir? Cansever Ne demek? , Cansever Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Cansever Kelimesinin Anlamı? Cansever Ne Demek? Cansever Ne Demektir? ,Cansever Analizi? Cansever Anlamı Nedir? Cansever Ne Demektir?, Cansever Açıklaması Nedir? , Cansever Cevabı Nedir? , Cansever Kelimesinin Anlamı?


Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir?

Cansever

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Cansever
Doğum adı Dzansever Dalipova
Doğum 8 Temmuz 1967 (1967-07-08) (55 yaşında)
Veles, Kuzey Makedonya
Başladığı yer Kuzey Makedonya
Tarzlar Arabesk, Fantazi, Roman müziği, Balkan müziği, Pop
Meslekler Şarkıcı-şarkı yazarı
Etkin yıllar 1992-günümüz
Müzik şirketi Klip Müzik,ti Müzik,Deno Records,Bonus Müzik,Senfoni Müzik,Ateş Müzik,Barış Müzik,Cansever Müzik

Cansever (d. 8 Temmuz 1967) Kuzey Makedonya asıllı söz yazarı ve şarkıcı. 1992 yılından bu zamana kadar çıkardığı popüler şarkılar sayesinde günümüzün popüler arabesk şarkıcılarından biri haline geldi.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

1967-1992 - İlk yıllar[değiştir | kaynağı değiştir]

Cansever, 8 Temmuz 1967 tarihinde Kuzey Makedonya'nın Veles kentinde 7 çocuklu ailenin en küçüğü olarak doğdu. Babası Selanik, annesi Bulgaristan göçmeni olup Roman asıllıdır[1]. Cansever'in gerçek adı Dzansever Dalipova'dır. Cansever daha 12 yaşlarındayken sokakta çocukların sopa fırlatmasından dolayı tek gözünü kaybetti.

1992 - Kariyer başlangıcı[değiştir | kaynağı değiştir]

Çocukluk dönemlerinden beri müzik dünyasında yer alan Cansever ilk albümü olan Kemano Başal E Romenge'yi 1992 senesinde Kuzey Makedonya'da çıkardı. 1994 senesinde romatizmal bir hastalık türü olan ankilozan spondilite yakalandı.

1997 - Türkiye'deki kariyerinin başlaması[değiştir | kaynağı değiştir]

1997 senesinde ilk kez İbrahim Tatlıses'in sunuculuğunu yaptığı 'İbo Show' isimli programa çıkarak 'Kara Çadır' ismine sahip Yemen türküsünü seslendirdi[1]. 1997 yılında Klip Müzik etiketiyle çıkardığı Meçhul isimli albümünde Kara Çadır, Kader, Yara Benim, Durup Dururken, Aşkım Yarım Kalmasın, Meçhul, Yeni Aşk, Uzat Bana Ellerini, Olmaz Olsun, Derman Ol isimli şarkılarıyla Türkiye'deki kariyerinin ilk adımlarını attı.

1998 - Cemalim albümü[değiştir | kaynağı değiştir]

1998 senesinde Klip Müzik etiketiyle çıkardığı Cemalim isimli albümde dillere pelesenk olan şarkılara yer verdi. Bu albümde Cemalim, Sen ağlama, Yar, Ekmeği Kazanmak Zor, Durdudun Dünyayı, Sensiz Olmaz, Deme Deme, Yüce Dağ Başında, Kışlalar Doldu Bugün (Uzun Hava), Şehidin Mektubu, Mehmeyikun, Saracagihe, İhimere, Hayde, Aman şarkıları yer aldı. Cemalim[2] adlı türküyü kendi tarzıyla yorumlamasından dolayı Türkiye'de büyük bir kitle tarafından tanındı ve sevildi.

2000 - Yollar Hasta Ben Yorgunum albümü[değiştir | kaynağı değiştir]

2000 yılında yine Klip Müzik etiketiyle çıkardığı Yollar Hasta Ben Yorgunum[3] isimli albümünde Yollar Hasta Ben Yorgunum, Duman Oldum, Yar Oy, Nöbetteyim, Sen Varya Sen, Boşuna Yollara Bakıp Bekledim, Gel Bu Aşkı Yaşayalım, Zalim Felek, Bitermi Ola, Seni Gidi Çapkın, Ağlayamamki adlı şarkılarına yer verdi. Bu albümü de Türkiye'de sevilerek dinlenen albümler arasında yer aldı.

2000/2006 - Farklı Yorum albümü[değiştir | kaynağı değiştir]

6 senelik bir zaman dilimine albüm çıkarmayan Cansever 2006 yılında Farklı Yorum isimli albümünü ti Müzik etiketiyle çıkardı. Bu albümde ise Aldanma çocuksu, Eller Aldı, Zalim, Sevmek, Terketmek Ne Kadar Kolay, Acıların Kadını, Canım Dediklerim, Bu Şehirde Yaşanmaz, Ağla Gözbebeğim, Sevgilim Ol adlı şarkılarına yer verdi.

2006/2013 - Hey Denysha[değiştir | kaynağı değiştir]

Cansever Farklı Yorum isimli albümünden sonra yaşadığı sağlık sorunları[4] ndan dolayı müzikten uzak kalmıştı, 2013 senesinde Deno Records etiketiyle çıkardığı Hey Denysha[5] isimli yabancı albümüyle[6] tekrar gündeme geldi ve uzun bir süre konuşuldu.

2014/2016 - Ben Ne Günler Gördüm, Hala Seviyorum ve Roman Kızı[değiştir | kaynağı değiştir]

Cansever Hey Denysha albümüyle popülerliğini geri kazanmasının hemen sonrasında 2014 senesinde Ben Ne Günler gördüm isimli albümünü Bonus Müzik etiketiyle müzik severlerle buluşturdu. Bu albümde; Ben Ne Günler gördüm, Sen de Gittin, Sustum, Vay Babo, Su Olsam Sensiz Akmam Ki, Saygı Duyarım, Yetti Canıma, Anam Olsaydı, Biz ikimiz, Nöbetlerdeyim, Cala Cala adlı şarkılarına yer verdi. 2014 senesinde ayrıca Roman Kızı isimli tekli çalışmasını da Senfoni Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. 2015 senesinde Senfoni Müzik etiketiyle çıkardığı Hala Seviyorum isimli albümünde ise Duygular Kilitli, Davacıyım, Dön Gayrı, Sevdalandım, Sen Adam Olamazsın, Aman, Bıktım, Hırsımdan Yaşıyorum, Hala Seviyorum adlı şarkılarına yer verdi.

2016/2017 - Doya Doya Arabesk[değiştir | kaynağı değiştir]

Cansever 2016 senesinde ise Ateş Müzik etiketiyle Doya Doya Arabesk[7] isimli albümünü çıkardı. Bu albümde de Dünyayı Yakarım, Sayfalar Yetmez, Bu Aralar, Nefesimsin, Haram Olsun, Aşk Laftan Anlamaz Ki, Kime Bu İnat, Deli Fırat, Oyna Bana, Selfi adlı şarkılarına yer verdi. Kime Bu İnat isimli şarkısı milyonlarca dinlemeye ulaşarak hit oldu. 2017 Senesinde Ateş Müzik etiketiyle yayınlanan Yenildik isimli şarkıda Haktan ile düet yaptı.

2018/günümüz - Roman Havası[değiştir | kaynağı değiştir]

2018 senesinde Barış ile yaptığı Son Ütücü isimli düetiyle tekrar müzik severlerle buluşan Cansever 2019 senesinde ise Kobra Murat & Dj Yılmaz'la beraber Havalı Geliyor isimli roman havasını seslendirdi. Çukur[8] Adlı dizide de kullanılan popüler şarkı Cansever[9]'in varlığını tekrar kanıtlayan bir şarkı oldu. Cansever Müzik etiketiyle çıkardığı Cansever Ce albümünde yer alan Havalı Geliyor[10] adlı popüler şarkı haricinde; Para Para, Düşün Biraz, Rollerdesin Sadece, Şeytan Diyor ki (Slow Version), Selfi ve Ake gilavava adlı şarkılar yer aldı.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Morbus Behterew (1992)
 • Meçhul (1997)
 • Cemalim (1998)
 • Yollar Hasta Ben Yorgunum (2000)
 • Derdim Çoktur (2002)
 • Farklı Yorum (2006)
 • Hey Denysha (2013)
 • Ben Ne Günler Gördüm (2014)
 • Roman Kızı (2014)
 • Hala Seviyorum (2015)
 • Doya Doya Arabesk (2016)
 • Yenildik (2017)
 • Son Ütücü (2018)
 • Cansever Ce (2020)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Nedir? :Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? ile ilgili Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Ne Demektir? Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Açıklaması Nedir? Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Cevabı Nedir? Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Açıklaması? :Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Gerçek mi? :Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? ile ilgili Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Hakkında? :Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? ile ilgili Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? burada bulabilirsiniz. Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Cansever nedir?, Cansever anlamı nedir?, Cansever ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
1545, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık, Gözne Kalesi, Trebüşe, Asyalı etnik gruplar, Miss Potter, Asya borsaları listesi, Beneş Kararnamesi, Talhosten ailesi, Asya İşbirliği Diyaloğu, Başım Belada, Buse Ünal, Ormskirk, Asyadaki şehirler listesi, III. Callixtus, İber Yarımadası, Carl Gustaf Emil Mannerheim, Steve Stifler, İç Asya, Source 2, Soman, Eurasia, Sierra Leonenin vize politikası, Berçenek, Afşin, Pehlevi dili, Wolf Prize in Physics, Müşfik diktatörlük, Protungulatum donnae, Çapulcu, Turdus merula, Dobruca Prensliği, Pardus 2009.1 Anthropoides virgo, arap alfabesi, Doha, Katerina Sakelaropulu, Kemalpaşa Tren İstasyonu, İnceltme işareti, İPhone 12 Pro Max, Oftalmoskop, Demonim, Azerbaycan gençler ve spor bakanları listesi, William Kidd, Bryce Dallas Howard, Karahasan, Capellen kantonu, Geleneksel yıldız adları dizini, Mustafa Zeki Paşa, Kiliann Sildillia, İnternet kültürü, Selahattin Çobanoğlu, Hürriyet, Buca, Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi, Kristoloji, Leamington Spa, IC 5283, İhtilal, Otto von Lossow, Club Nouveau, Afgan tilkisi, İyot heptaflorür, Henry van de Velde, Youssef Chahine, Rock Bottom, Anar Kerimov, Yokohama, Anjelik serisi, Nükhet Duru, Marco Asensio, Lluís Companys Olimpiyat Stadyumu, Kıyı, Piezo elektrik, Serdarabad Anıtı, Tayyib Talha Sanuç, Deniz Akdeniz, Adıge Cumhuriyeti, Alfa Romeo Brera, Adige Cumhuriyeti, Palaeognathae, Kesme kadayıf, Kevin Keegan, VOLMET, I. Tuthaliya, Panten, Lale Bulutsusu, Baruch Samuel Blumberg, Büyük Victoria Çölü, Transformasyon, Claude Renoir, Anna Vyahireva, Silenos, Nureddin Zengi, Yeşil Dere, Samsung Galaxy J7, James Tomkins (futbolcu), Phoenix Suns, Retrosentetik analiz, Eva Birthistle, Carlos Gurpegi, Great Abington, Proto Türkçe,
Alparslan Altan Kimdir?, Eriko Arakawa Kimdir?, Berrin Akdeniz Kimdir?, Aşı Boyalı İsminin Anlamı Nedir?, Traktörcü İsminin Anlamı Nedir?, Saçık İsminin Anlamı Nedir?, Osteolojik İsminin Anlamı Nedir?, Maalmemnaniye İsminin Anlamı Nedir?, Ölçülebilir Nedir?, Kafasız İsminin Anlamı Nedir?, Kıtipiyoz İsminin Anlamı Nedir?, Geviş Getiren İsminin Anlamı Nedir?, Göğüslüce Nedir?, Çullu Nedir?, Çok Taraflı İsminin Anlamı Nedir?, Jumpei Arai (1994 doğumlu futbolcu) Kimdir?, Salahiyetsiz Nedir?, Ölçeksiz Nedir?, Ikki Arai Kimdir?, Kafası Tembel İsminin Anlamı Nedir?, Trajikomedi İsminin Anlamı Nedir?, Saç Sakala Karışmış İsminin Anlamı Nedir?, Osmiyumlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüzumsuz İsminin Anlamı Nedir?, Kıtırcı İsminin Anlamı Nedir?, Geveze İsminin Anlamı Nedir?, Andorra bayrağı Anlamı Nedir, Andorra bayrağı Nasıl Oluştu, Andorra bayrağı Tarihi, Andorra bayrağı Renkleri, Andorra bayrağı Tasarımı, Çok Tanrıcı İsminin Anlamı Nedir?, Aşamalı İsminin Anlamı Nedir?, Hikaru Arai Kimdir?, Aden Young Kimdir?, Aşağılık İsminin Anlamı Nedir?, Ölçekli Nedir?, Kafası Örümcekli İsminin Anlamı Nedir?, Alp Yalman Kimdir?, Ali Akdemir Kimdir?, Getirimli İsminin Anlamı Nedir?, Kıtıpiyos İsminin Anlamı Nedir?, Çukurca Nedir?, Trajik İsminin Anlamı Nedir?, Saç Ağartmak İsminin Anlamı Nedir?, Çok Sözlü İsminin Anlamı Nedir?, Osmanlıca İsminin Anlamı Nedir?, Lüzumlu İsminin Anlamı Nedir?, Aşağılı Yukarılı İsminin Anlamı Nedir?, Alp Öyken Kimdir?, Türdeşleşme Nedir?, Kafası Küflü İsminin Anlamı Nedir?, Getiren İsminin Anlamı Nedir?, Göğçek Nedir?, Çuhalı Nedir?, Kıtıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ademola Lookman Kimdir?, Çok Sesli İsminin Anlamı Nedir?, Aşağılayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Tradisyonel İsminin Anlamı Nedir?, Sac İsminin Anlamı Nedir?, Osmanlı Türkçesi İsminin Anlamı Nedir?, Lüzuci İsminin Anlamı Nedir?, Yiğit Malatyalı Kimdir? Yiğit Malatyalı Nereli Yiğit Malatyalı Kaç Yaşında?, Alp Navruz Kimdir?, Avi Arad Kimdir?, Sakson Nedir?, Öksüzsevindiren Nedir?, Aşağı İsminin Anlamı Nedir?, Kafası Kontak İsminin Anlamı Nedir?, Gerzek İsminin Anlamı Nedir?, Gödeş Nedir?, Çubuksuz Nedir?, Kıtık İsminin Anlamı Nedir?, Çok Seslendirilmiş İsminin Anlamı Nedir?, Tözel İsminin Anlamı Nedir?, Sabur İsminin Anlamı Nedir?, Osmani İsminin Anlamı Nedir?, Lütufkâr İsminin Anlamı Nedir?, Arabella Kiesbauer Kimdir?, Alp Korkmaz Kimdir?, Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?,